Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
429 postów 2270 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

ZBIOROWE SAMOBÓJSTWO NARODU? - NIE WIERZĘ!!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbiorowe samobójstwo narodu? Nie wierzę – Polska wciąż ma alternatywne szanse na rozwój i odzyskanie należnego jej miejsca w Europie. Mam program na ratowanie Ojczyzny.

Zapomnijmy o roli a nawet wprost udziale partii politycznych w naszych wspólnych wysiłkach Naprawy Rzeczypospolitej. Przy obecnej polaryzacji Polskiego społeczeństwa (w rezultacie ponad dwudziestoletnich wysiłków elit partyjnych, wszystkich kolorów i wezwań) oraz zjawiska negatywnych elektoratów, żadna istniejąca czy też nowo tworzona struktura partyjna – nie ma szans na uzyskanie absolutnej większości w Parlamencie a nawet Senacie. Partie polityczne w obecnej formie – muszą przejść do lamusa historii.

Absolutna większość i zgoda narodowa będzie konieczna aby wprowadzić wymagane reformy: Administracji Terytorialnej/Struktur Państwa, Wymiaru Sprawiedliwości, Finansów Publicznych, Reformy Systemu Bankowego, Wojska, Reformy Szkolnictwa, Służby Zdrowia, Emerytalnej etc.Nasza Rzeczypospolita jest w sytuacji bez wyjścia. Wymagane zmiany są bardzo głębokie i strukturalne, wprost rewolucyjne – konieczna jest całkowita zgoda i wola Narodu a nie kompromis koalicji i elektoratów. Potrzebne jest masowe poparcie reform.

Jedynym możliwym rozwiązaniem prewencyjnym przed utratą całkowitej suwerenności gospodarczej, terytorialnej i politycznej Naszego Kraju jest stworzenie MASOWEGO poparcia Narodu dla koniecznych reform „Ruchu Społecznego NIEPODLEGŁOŚĆ” – (RSN)

Zaproponowałem to w poprzednim artykule. Reakcje były mieszane: od popierających inicjatywę bez zastrzeżeń - do negatywnych, niedowierzających w powodzenie tego ruchu. Powtarzam: W obecnej sytuacji geopolitycznej i gospodarczej Polski, biorąc pod uwagę ekspansjonizm globalnych struktur/korporacji finansowych, niemieckie bezpardonowe próby dominacji UE oraz antypolskie interesy Rosji –Nasz Kraj musi być całkowicie zjednoczony, silny centralną władzą (niemal absolutną)Urzędu Prezydenta, mającego masowe poparcie społeczne. Nie czas naniuanse demokracji parlamentarnej, spory i kompromisy partyjne. Szybkimikrokami historii zbliża się moment „BYĆ ALBO NIE BYĆ” dla Rzeczypospolitej.

RSN stanowi roboczą formułę łączenia sił wszystkich organizacji patriotycznych.Celem jest wspólne działanie przy zachowaniu autonomii organizacyjnej. Razem przygotowujemy zgodne z naszą misją przełomowe inicjatywy. Do ich skutecznego wdrożenia wykorzystamy platformę medialną Nowego Ekranu. NE jest inicjatorem ale też jest pozostanie neutralny politycznie.Jako platforma medialna bez cenzury będzie naturalnym środkiem masowego przekazu (w kraju i za granicą) informującym o rzeczywistym stanie Polski oraz o podejmowanych przez Polaków inicjatywach.

Nowy Ekran udostępnianastępujące (już funkcjonujące) narzędziamedialne i organizacyjne (inne w przygotowaniu):

- mechanizm prawyborów do wyłonienia przedstawicieli Polaków, (prawybory.net)

- Obywatelskie Listy Wyborcze (OLW)

- Wirtualny Sejm,

- Wirtualny Senat,

- Wirtualne Referendum.

W obecnym SYSTEMIE – partie kontrolują media a za ich pomocą elektorat, Sejm/Senat.Partie kontrolują w dużej mierze Urząd Prezydenta, Wymiar Sprawiedliwości, Administracje/Biurokrację Państwa; Finanse Publiczne, Służbę Zdrowia, Oświatę, Szkolnictwo – prawie całe życie i aktywność obywateli Naszego Kraju.

W ramach Ruchu Społecznego Niepodległość, to właśnie społeczeństwo, obywatele poprzezprawybory (Obywatelskie LIsty Wyborcze i Prawybory.net) mianują swoich przedstawicieli do Sejmu/Senatu.Za pomocą w/w narzędzi odbywać się więc będą ciągłe konsultacje władz ustawodawczych ze społeczeństwem, sprawowany będzie ścisły nadzór i prawdziwa kontrola obywatelska.

Prezydent RP, wybierany w wyborach powszechnych, z masowym poparciem społecznym, przy pomocy narzędzia - wirtualnego referendum będzie mógł ustalić wszystkie konieczne reformy aparatu sprawowania władzy w Polsce i administracji kraju a jednocześnie mając masowe poparcie społeczne – Prezydent będzie mógł wszystkie konieczne reformy, bez przeszkód (i ingerencji z zewnątrz) przeprowadzić.

To prawdziwa Rewolucja; prawdziwa demokracja i prawdziwe Państwo Obywatelskie.

Jeżeli z powodzeniem, wspólnym wysiłkiem zreformujemy kraj, stworzymy silną centralną władzę opartą o Urząd Prezydenta – mającego masowe poparcie społeczne – powstanie również realna szansa budowy Federacji Krajów Europy Centralnej (Unii Europy Centralnej) będącej przeciwwagą a jednocześnie liczącym się partnerem: UE Niemiec, USA, Chin.

Musimy dołożyć wszelkich starań, jednoczyć wszystkie propolskie siły patriotyczne aby wspólnie obronić i odbudować Naszą Ojczyznę.

Jeszcze Polska nie zginęła

KOMENTARZE

 • @
  Panie Opara, przypuszczam, że zbliżający się okres będzie otrzeźwieniem dla wielu Polaków. Niektórzy potrzebują silniejszych impulsów aby pewne rzeczy zrozumieć. Popieramy Pana Ruch i też się organizujemy http://vrota.pl/category/Link-Room/
 • @Autor
  Więc jest pan człowiekiem małej wiary, gdyż samobójstwo ów naród popełnił 9 października tego roku.
  Czy uda się przywrócić organizm do życia?
  Owszem, ale miną dekady.

  Pozdrawiam.
 • Ja jestem za...
  tylko co będzie jak wyłączą internet?
  Tak tylko pytam.
  Pan się pyta o poparcie? Tu trzeba działać, niewirtualnie, może nie jest za późno.
  Pozdrawiam
 • pełna zgoda...warto by tytułem
  próby zrobić np..internetowe wybory PREZYDENTA RP...podawać kandydatury,tworzyć dookoła grupy wsparcia,dyskutować nad nimi ,wymieniać poglądy...i wcale nie muszą to być ludzie nikomu nie znani...stworzyć specjalny blog i tam to wszystko umieszczać,umawiać się na dyskusję ,nawet zaprosić proponowanego kandydata do dyskusji i promować jego osobę i osiągnięcia,no i w między czasie dobrze by było aby widoczny był jakiś rating osób które byłyby najbardziej wdoczne...rozpowszechnić blog na innych portalach spolecznościowych aby jak najwięcej internetowiczów mogło tutaj się udzielać społecznie...tym wszystkim zarządzać powinni jacyś admini ...myślę że wtedy można byłoby uzyskaćw iżeniu wiedzę,jakiego człowieka widzieliby POLACY na tym stanowisku...bo że nie jest to obecny ,,strażnik żyrandola " to jest powszechnie znane mimo sondaży już tak natrętnie narzucanych przez media...podaję pierwszą kandydaturę ...prof.JACEK TRZNADEL !!! co wy na to ???
 • Popieram
  NE będzie nas wspierał i chwała mu za to.
  Musimy także bardzo szybko zaistnieć realnie dlatego natychmiast musimy zaczynać budowy struktura. NE tez na tym skorzysta. Równoległość realu i elektronicznego wsparcia na NE jest jak najbardziej konieczna i na czasie.
  Pozdrawiam
 • Konkret
  Wreszcie jakiś konkret Panie Ryszardzie. Potrzebne są jednak realne struktury RSN. I to nie będzie łatwe. Tworzyć coś nowego obok struktur Klubów GP bedzie nie lada wyzwaniem. Ale uważam, że mamy przewagę, bo jesteśmy w stanie przyciągnąć ludzi młodych, ludzi inteligentnych, gdyż nie obrażając Klubów GP, tego mi jednak w nich brakuje.
 • @ Autor
  Mam tutaj jednak pewne obawy, abyśmy w ten sposób też nie stworzyli wirtualnego państwa.

  NE jako centrum informacyjno-dyskusyjne odgrywa zapewne bardzo pożyteczną rolę, ale stworzenie struktur państwowych zapewne będzie go przerastać, co doprowadzi w efekcie do stworzenia wirtualnego państwa.

  Co proponuję? Ruszyć osobiście w teren. Ruchu Społeczny NIEPODLEGŁOŚĆ jest bez wątpienia słuszny i godny poparcia. Winien on być jednak budowana w realnym świecie.

  „Za pomocą w/w narzędzi odbywać się więc będą ciągłe konsultacje władz ustawodawczych ze społeczeństwem, sprawowany będzie ścisły nadzór i prawdziwa kontrola obywatelska.”

  W takie narzędzia winny być wyposażone konstytucyjne ośrodki władzy: Parament, Prezydent, Rząd. Co oznacza, że po przejęciu władzy przy wsparciu nowegoEkranu, narzędzia te muszą zostać siłą rzeczy przeniesione do tych centrów. W innym razie, że się tak żartobliwie wyrażę, będziemy musieli do NE przenieść nawet Stolicę Polski.

  Najpierw musimy jako samowystarczalne państwo wyjść z jednej uni, aby myśleć o innej. Co więcej, widzimy jednak, że unie się nie sprawdzają. Trzeba budować zatem silne własne państwo i zabiegać o dobrych sojuszników, partnerów gospodarczych i obronnych. A czy unia postanie czy nie, musi rozstrzygnąć czas. Zbyt szybko przechodzimy z unii do unii. Najpierw gnuśnieliśmy w RWPG, a jak tylko udało nam się z niej wyrwać, zatęskniliśmy za następną rzucając się w niej objęcia. Zatem powoli. Najpierw jedno, potem drugie. Stańmy się w pierwszej kolejności dojrzałym i stabilnym państwem, liczącym się w Europie i na świecie, a potem mędziemy myśleli o naszej przyszłej więzi z innymi.
 • Restytucja monarchii
  A może by tak wrócić do tradycji i przywrócić monarchię w Polsce? Piszę to całkowicie poważnie. Oczywiście nie mówię tu o Marii Emanuelu tylko o wyniesieniu na tron jednego z rodów polskich, np. Czartoryskich?
 • @zwyczajnie normalny
  pewne pańskie tezy są niezwykle trafne...takich lokalnych prawdziwych struktur bolszewickie tuskowe służby by tak łatwo nie infiltrowały,a wszystkim wiadomo że w internecie nic się nie ukryje,choć z tym wyłaczaniem to raczej byłoby trudno,w końcu jesteśmy jakby nie było w demokratycznej unii i pewne nawet minimalne standarty muszą być zachowane...inaczej TUSK nie trafi na żadne unijne salony i najwyżej będzie mógł myśleć o wygryzieniu Bronka z fotela... pozdrawiam
 • @All
  Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jeszcze kilka dni temu można było mówić o politycznej smucie. Wypączkowanie "ziobrzystów" z PiS i ich "ruszenie w Polskę" może wypłukać blogosferę z ciekawszych osobników. To widać, to już się zaczęło. Ziobrzyści to nie ostatnia grupa, która opuści Kaczyńskiego. Niedługo będzie następna.
  Dlaczego ten proces będzie zagrożeniem dla blogosfery? Otóż te siły polityczne będą działały w spokoju finansowym i bez jakiegoś szczególnego przymusu terminami - spokojnie. Na prawicy tak dużo będzie się działo w realu, że klikanie może być jedyniem jakimś działaniem pomocniczym.
  NE co już miał przegrać to przegrał.
 • @andrzej61
  no nie ...tak krytykować to jest wręcz nielogiczne...czyżby pan zapomniał co pisał w internecie człowiek ,,syn pustyni" którego się nazywa ojcem arabskiej wiosny ludów ??? ano że wielokrotnie rozsyłał smsy do wielu znajomych z prośbą o pomoc w organizacji demonstracji przeciw dyktaturze...i odzew był znikomy...aż pewnego razu zrobił to samo i ku jego wielkiemu zdziwieniu na placach Kairu pojawiło się sto tys Arabów...POLACY głupsi od ,,synów pustyni" ???
 • @zwyczajnie normalny
  nie ma pan racji...Unia aby przetrwać musi zachować choć resztki demokracji...nawet jak będzie musiała wskazać TUSKA jako lokalnego dyktatora ...to ZROBI TO !!! aby zasłonić swoje niecne czyny...poświęcą go !!!
 • @autor
  W czasie gdy spodziewano się wojen Rzym powoływał dyktatorów. My też potrzebujemy dyktatora, który przeorganizuje państwo będące w zapaści. A co potem ?
 • @nikander
  internet jest bardzo ważnym medium....z ZIOBRĄ mogę się spotkać w realu z raz na miesiąc albo rzadziej ....w internecie już znacznie częsciej a z jego zwolennikami możemy politykować ...codziennie...pan nie docenia internetu...
 • @zwyczajnie normalny
  "Czyli realnych struktur, co sa warte pokazaly wasze relacje na zywo z marszu w Warszawie"

  Myślisz ze MN wyszedłby tak dobrze gdyby nie wcześniejsze w zgodnym duchu rozmowy przywódców w NE?
 • można ? można !!!
  z sieci:
  "Prawdziwa demokracja
  ~MAX

  dzisiaj, 14:29

  Islandczycy sprawili, że rząd, który Aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie "przerabianym" przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.
  Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.
  Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?
  Oto krótka chronologia faktów:
  Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii,Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.
  Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu,a następnie przedterminowe wybory.
  Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.
  W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.
  Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.
  Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
  W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.
  W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co "przerobionej lekcji". W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej "25%u2033 - poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej - była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią "Magna Carty".
  Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście - NIE! W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.
  Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego "legendę" przekazywaną z ust do ust.
  Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba."
 • @andrzej61
  niechcianą osobę na polityka wykreuje kasa i grupa osób które mu jej użyczą ..mile widziane wsparcie medialne...i społeczeństwo ze swoim wyborem nie ma tu nic do gadania...przykład PALIKOTA jest dowodem...natomiast w INTERNECIE spierając się miliony internautów wybierają osobę naprawdę bedącą ich przedstawicielem..i tutaj kasa nie ma tak dużego wplywu...
 • @romeq
  brawo ,dziękuję ,świetny ,trafny ,prawie powalający na nogi przykład ŻE MOŻNA !!!
 • @zwyczajnie normalny
  proszę szanownego pana ,niżej zamieszczono wpis dotyczący sytuacji ISLANDII gdzie rozwój sytuacji realnej zadaje kłam pańskim twierdzeniom ...można ??? można jak najbardziej ??? pozdrowienia...
 • @zwyczajnie normalny
  Poczekaj ... dobro jest ciche :) Ja akurat w nasiadówkach nie biorę udziału, ale chyba wiem co jest grane. Nie pieję, ale i nie potępiam - grunt to dobra wola, a ta najwyraźniej jest. To ... proces.
 • choć tak na początek...
  wykorzystujmy podobne portale jak nieoceniony NE do organizacji lokalnych struktur ,a tam gdzie już są do ich powiększania,wymiany osób na bardziej doświadczone jak tylko one się pojawią...tak...to jest proces...ale internet jest niesłychanie pomocny...
 • NIE SAMOBÓJSTWO ALE ZABÓJSTWO POPRZEZ OTRUCIE
  Ryszard Opara:
  Zbiorowe samobójstwo narodu? Nie wierzę – Polska wciąż ma alternatywne
  szanse na rozwój i odzyskanie należnego jej miejsca w Europie.
  Mam program na ratowanie Ojczyzny.
  -----------------------------------------------------

  Skąd ten naiwny optymizm, że tu tylko w grę może wchodzić samobójstwo
  i że tylko to od Polski zależy ?
  Narody i ich państwa umierają częściej nie poprzez gwałtowny akt
  samobójstwa ale poprzez podtruwanie ich truciznami i to całymi latami
  wykorzystując ich słabość.

  Tak było z Pierwszą Rzeczpospolitą i tak jest z esbecką III-RP.
  Jad i truciznę sączą zabójcy latami tak aby świat sądził, że to była
  śmierć naturalna.

  Słabości w RP (I-szej i III-ciej) to:
  upadek centralnej władzy (nierząd tuska), prywata magnaterii (oligarchowie
  kluczyki, gazowaci, krauzegi itp.) oraz korupcja szlachty (PO, PSL SLD)-
  które to słabości umiejętnie wykorzystuje Rosja sącząc latami truciznę
  w postaci:
  zdrajców (Rzewuscy, Braniccy, Potoccy, Koniecpolscy, Poniatowskich itd.-
  Ryże Matoły, Sczynukowicze, Kwaśniaki, Bolki, Millory itp. ) oraz swojej
  agentury (targowica - sb, wsi, sld itp.)
 • @Zbigniew-Grzymski
  .
  Wystarczy tylko konsekwencja w obserwacjach, a to co Pan napisał
  staje się oczywiste. Dodał bym tylko że hegemoni z USA wybierają u nas
  kasztany z ognia rosyjskimi rękami, i to byłby w zasadzie kompletny obraz.

  Pytanie: jak można tego nie widzieć? Na które z czasem znajduje się właściwą odpowiedź - tylko ci z wytrwałych obserwatorów, którzy nie chcą
  tego widzieć.

  Wygląda na to, że do nich należy autor tego artykułu.
 • @romeq
  I o to właśnie chodzi.
 • @Multimir
  Mnie też się wydaje, że obraz sytuacji, jaki przedstawia i postrzega pan Opara jest niepełny. Przez takie rozumienie nie da się uratować Polski.

  I ŻADNA DYKTATURA! Nie możemy mieć jednego lidera, bo nie można na jednej osobie oprzeć większości odpowiedzialności i zaufania.

  Naród musi wyłonić rzeszę NIESKAZITELNYCH liderów i ważne w jakim imieniu będą oni działali. Sam człowiek nie da tutaj rady... Propozycję złożyliśmy tutaj:

  http://space.nowyekran.pl/post/41047,zjednoczenie-bloggerow-ne
 • @zwyczajnie normalny
  z tym brakiem demokracji i stosowaniem tylko jej fasadowych struktur to już głośno w BRUKSELI informował ojciec RYDZYK...to wywołało duże zamieszanie wśród tuskowej bolszewii...ja nie jestem też takim naiwnym jak pan sądzi...a czy u nas jest możliwa powtorka z ISLANDII...??? TUSK nie odważy się na zbrojne starcie z NARODEM ......ale już widać ze bez ofiar się nie obejdzie,tylko trudno dopstrzec jeszcze gdzie jest granica której reżim się nie odważy przekroczyć...
 • @zwyczajnie normalny
  Chyba ma Pan rację
 • @andrzej61
  Kobity wirtualne w aptece na recepty - to jest naprawdę, naprawdę dobre!
 • @Ryszard Opara
  Pozwolę sobie tak metaforycznie sprawy ująć.
  Cieszę się, że ‘zaproszenie’, o którym wspominałam w Pana tekście z dnia 18.11.11, przybiera kształt, o jaki postulowałam. To jednak nie wszystko i nie koniec ‘uzgodnień z drukarnią’ w sprawie ostatecznych informacji na takim ‘zaproszeniu’:)

  Z tego, co czytam na temat ruchu społecznego na NE, wnioskuję, że ‘stół na przyjęcie dla zaproszonych’, będzie wymagał dostawek, bo gości niespodziewanych, acz miłych sercu, coraz więcej.
  Co najważniejsze, to to, że wszyscy goście bardzo chcą być na tym ‘przyjęciu’, na które Pan zaprasza. Niektórzy wątpią, czy się uda, wiadomo, wiele razy widzieli te sztachety wyrywane z płotu;)

  Domyślam się tylko, jak wielu czytających, że nie możemy zobaczyć ‘kuchni’, która będzie nam serwować dania.
  Jadłospis na takich przyjęciach, ma gości zaskakiwać – pozytywnie.
  Kiedy usiądziemy do stołu, posmakujemy i wtedy pochwalimy kucharza za 30 dań, a o 31, powiemy, że zepsuło nam imprezę :-))

  Teraz mam wrażenie, że niektórzy komentatorzy Pana tekstu szukają, które z dań, jest tym 31?
  Dobrze jednak mieć takich swoich ‘krytyków’, żeby kucharz wiedział, co ludziom nie smakuje;)

  Z tego, co napisał Carcajou, a co również wyczytałam sobie z innych postów i filmów z NE, to Marsz Niepodległości miał taki przebieg, jaki sobie życzyłam, właśnie dzięki zabiegom Właściciela i Redakcji NE, a po dzisiejszym tekście Mariovan’a http://4wladza.nowyekran.pl/post/37163,nowy-podzial-polityczny , jestem pewna, że wiecie, na jakie przyjęcie nas zapraszacie, pozdrawiam Pana i Sztab:)
 • wirtualne referendum
  to jest dobra mysl, trzeba jednak pomyslec o jednoczeniu sie w przypadku problemow z internetem, mysle, ze jest duza szansa, szkoda ze do dzisiaj nie udalo sie zrobic prawdziwego porozumienia z kilkoma krajami od wschodu i poludnia, szansa bylaby ofromna
 • A gdzie są Pana dywizje Panie Opara?
  Przykro mi to powiedzieć, ale jest Pan bardzo naiwny. W drodze pokojowej nic nie da się w Polsce zmienić. Od "okrągłego stołu" zakulisową (ale faktyczną) władzę w Polsce sprawują służby specjalne które wypączkowały z SB i WSI. Poprzez gigantyczną tajną agenturę w mediach, policji, sądach, prokuraturach, wojsku, gospodarce, bankach, panują one nad wszystkimi dziedzinami życia społecznego w państwie. Służby specjalne są rzeczywistą władzą w Polsce, rząd i Sejm to tylko kosztowna dekoracja, zresztą też naszpikowana tają agenturą!!
  Aby cokolwiek zmienić musiałby Pan "rozbroić" służby specjalne. Jak Pan to zrobi? Gdzie są Pana dywizje?
  Oprócz polskich służb, nasz kraj jest "rozgrywany" przez agenturę służb specjalnych Rosji, Niemiec, Izraela, USA. Jak Pan zneutralizuje te agentury?
  Jeśliby tylko cała ta zgraja przeróżnych agentur uznała, że zagraża Pan ich interesom, to ruch który Pan zorganizuje rozwalą od środka skierowanymi tam agenci, a Pana samego skompromitują jakąś prowokacją.
  Moim zdaniem Polska już przegrała i przeróżne rozpaczliwe próby (takie jak Pana), to tylko agonalne podrygi.
 • @All
  W zbiorowe samobójstwo narodu też nie wierzę. Nasz Naród zawsze potrafił się jednoczyć w obliczu nadchodzącego zagrożenia.
  A ono nadchodzi nieuchronnie - każdy, do tej pory nawet całkowicie niezainteresowany polityką, widzi i czuje to zagrożenie na własnej skórze!

  Tłumy od ponad roku na Krakowskim Przedmieściu, Marsz Niepodległości 11.11.11, różne inicjatywy spotkań z ludżmi prawicy, pokazuja dokładnie, iż Naród sie mobilizuje!!!

  Inicjatywa NE, jak i wezwanie R. Opary jest też warte wzięcia pod uwagę.

  Internet jest doskonałym medium do komunikacji i do prezentowania/archiwizowania poglądów i wiedzy. Nie zastąpi REALU.
  Konieczne jest więc budowanie struktur. Nie rozumiem tylko dlaczego pada idea do tworzenia nowych .

  W jedności siła, a więc warto się zastanowić i poszukać modelu jednoczenia już dotychczas inteniejących np, Kluby Gazety Polskiej

  Kluczową jednak sprawą jest jednak dokładne poznanie swoich liderów, ich przeszłości i korzeni! Nie możemy dopuścić do tego aby ponownie popełnic błędy przeszłości (porozumienie okrąłostołowe) i pozwolić robić politykę przez ludzi z byłych służb i postkomuny.

  (A takich , po kilkudniowym i dosyć obszernym surfowaniu NE, mam wrażenie tutaj nie brakuje - bądźmy czujni!)
 • @anthony1
  hi..hi...był już taki jeden który pytał ile to PAPIEŻ ma bagnetów...??? swoi go wykończyli wkrótce a inny PAPIEŻ wespół z innymi wykończyli SYSTEM nawet bez większych starć...teraz pan powtarzasz to samo..nic się pan nie nauczył ??? czy tam u was tak słabo szkolą w tej propagandowej wojnie...a co do tyczy tych agentów co to potrafią od środka...to wypisz ,wymaluj odnoszę wrażenie że jeden juz się pojawił ...wstępne przeszpiegi...???
 • @Zbigniew-Grzymski
  Podtruwana i gwałcona polska demokracja Rzeczypospolitej, ciężko będzie wstawała. Musimy pomóc powstać z kolan demokracji, to nasz obowiązek narodowy. Demokracja w każdym kraju jest jedna, kto wymyśla inne nazwy demokracji po prostu oszukuje. Zjednoczymy się na stałe warstwowo tak jest zapisane w piramidach.
 • Podstawowym warunkiem ODZYSKANIA POLSKI jest...
  POWSTAŃ POLSKO, ZRZUĆ KAJDANY....
  (...)
  Dlatego też podstawowym warunkiem ODZYSKANIA POLSKI jest przywrócenie polskiej państwowości w oparciu o system prawny II-ej RP tzn. Konstytucję, kodeksy karne cywilne i honorowe, ustawy sejmowe i rozporządzenia RM itp. obowiązujące wszystkich Polaków w dniu wybuchu II-ej wojny światowej bo w tym dniu polska państwowość została przerwana! Czy są do tego podstawy? Ależ oczywiście! I to nie tylko formalno – prawne ale przede wszystkim MORALNE! Jest to polska państwowość uświęcona ofiarą cierpień i krwią naszych Ojców ale także łatwa do zweryfikowania. Wystarczy pójść do archiwów państwowych czy do biblotek i można łatwo się zorientować o jaką Polskę chodzi! Polecam!
  (...)
  A przecież wystarczyła by kilkudziesięcioosobowa grupa patriotów, która zajęła by się zrywaniem zasłony milczenia nad dokonaniami naszych Ojców w ramach II-ej RP i propagowaniem wzorów do naśladowania. A czy nie mogłoby znaleźć się kilku polskich biznesmenów zdolnych do wydrukowania paru milionów prostych broszurek z tekstem prawdziwej POLSKIEJ KONSTYTUCJI. Niewątpliwie przydał by się tzw. drugi obieg informacji a przy jego kolportażu mogły by organizować się struktury „pospolitego ruszenia” godnego nazwy PATRIOTYCZNEJ KRUCJATY!

  Myślę, że warto nad tym się zastanowić w sytuacji gdy tzw. globalizm ujawnia swoje okrutne oblicze wywołując kataklizm światowy i tracą swoje walory propagandowe takie slogany jak „niewidzialna ręka rynku”, „wyższość prywatyzacji nad gospodarką planową”, „tania siła robocza”, „wolny rynek pracy” itp.

  pkn.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?314164
 • Kierownictwo „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia miało jeden cel: wychować i ukształtować nowe pokolenie.
  Celem trockistowskiej komuny po 1989 roku było — tak samo jak i za komuny — odmóżdżenie społeczeństwa i zlikwidowanie Narodu Polskiego.

  Ludzie wychowani w komunistycznych, sowieckich i staliniowskich, a więc antypolskch tradycjach swoich rodzin — rodzin stalinoskich propagandzistów i rodzin przyjaciół masowych morderców Polaków z NKWD — zaczęli tworzyć dla siebie nowych janczarów za pomocą GWna.

  * * *
  Kierownictwo „Gazety Wyborczej” od początku jej istnienia miało jeden cel: wychować i ukształtować nowe pokolenie. Dlatego, tworząc redakcję, sięgnięto głównie po psychologów i socjologów. Nie było między nimi żadnych sporów ideologicznych z prostego powodu – większość szefów „GW” wywodzi się z jednego środowiska: członków Komunistycznej Partii Polski i komunistycznego aparatu władzy.

  „GW”, powołana do istnienia przy Okrągłym Stole, z założenia miała być gazetą polityczną. Do dziś pracują w niej byli posłowie Adam Michnik, Witold Gadomski, Mirosław Czech i Waldemar Kuczyński. Ideologiczną linię pisma nakreślił na samym początku Michnik. Napisał, że największym zagrożeniem dla Polski są trzy fundamentalizmy: religijny, moralny i narodowy.

  „Rozszyfrowując »fundamentalizmy« Michnika, okazuje się, że są to odwieczne ideały Polaków: Bóg, Honor, Ojczyzna” – napisał niedawno w „Codziennej” Jan Pospieszalski, przypominając swoisty manifest naczelnego „GW”.

  Społeczni inżynierowie

  Adam Michnik i jego zastępczyni Helena Łuczywo w chwili powstawania „GW” mieli niewiele ponad 40 lat. Wychowani w PRL-u, wywodzili się z rodzin z komunistycznymi korzeniami.

  Helena Michnik, matka naczelnego „GW”, zakładała komunistyczne organizacje młodzieżowe, a ojciec, Ozjasz Szechter, w II RP był skazany i siedział w więzieniu za działalność przeciwko państwu polskiemu. Działacze KPP często zwracali się przeciwko Polsce, wykonując polecenia z Moskwy. Chcieli m.in. oderwania Śląska i przyłączenia go do Niemiec (co ciekawe, teraz „GW” aktywnie wspiera separatystyczny Ruch Autonomii Śląska). Po wojnie Helena Michnik wykładała historię, a Ozjasz Szechter został dziennikarzem.

  Ojciec Heleny Łuczywo Ferdynand Chaber, jako „Bolek” działał w KPP i także został skazany za działalność przeciwko Polsce. Okres II wojny światowej spędził w ZSRS, a w 1945 r. zaczął pracę w cenzurze. Potem, aż do emerytury, pracował w KC PZPR – był m.in. zastępcą kierownika Wydziału Propagandy.

  „Nie można się dziwić, że ona ze swoim zapleczem kulturowym i genetycznym nie była specjalnie wrażliwa na to, że mordowano księży po roku 1981, czy że gen. Fieldorf był ofiarą mordu sądowego, w którym brała udział sędzia Wolińska. Misją Łuczywo było ratowanie sędzi Wolińskiej i wszystkich, obojętnie jak zapisanych w historii, Polaków żydowskiego pochodzenia przed jakimkolwiek nieszczęściem” – tak mówił o niej dziennikarz Michał Cichy po odejściu z „GW” w demaskatorskim wywiadzie dla „Dziennika” w 2009 r.

  Konstanty Gebert, ps. „Dawid Warszawski”, od 1989 r. należał do najbliższych współpracowników Michnika. Sławomir Cenckiewicz ujawnił, że ojciec Geberta był agentem wywiadu ZSRS. Z kolei matka Krystyna Poznańska wieloletnia dziennikarka PAP, przed wojną działała w młodzieżówce KPP, a w czasie wojny była w wojsku instruktorką propagandy. W 1944 r. została najpierw współpracowniczką, a później funkcjonariuszką Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego – współorganizowała UB w Rzeszowie.

  Krystyna Naszkowska to kolejna osoba z zespołu „GW”, powiązana rodzinnie z aparatem komunistycznej władzy. Córka gen. Mariana Naszkowskiego, przedwojennego działacza KPP, a po wojnie m.in. szefa Polskiej Misji Wojskowej w Paryżu, ambasadora w ZSRS, wiceministra obrony i szefa Głównego Zarządu Politycznego Ludowego Wojska Polskiego.

  Komunistyczne korzenie ma także, znana z reportaży o Jedwabnem Anna Bikont, od której Bronisław Komorowski wynajmował mieszkanie na potrzeby kampanii prezydenckiej. Jej matka, Wilhelmina Skulska, była wieloletnią dziennikarką organu PZPR-u „Trybuny Ludu”.

  W ścisłym kierownictwie „GW” znalazł się także Ernest Skalski ps. „Alski” i „Bem”, który według dokumentów IPN-u, był zarejestrowany jako tajny współpracownik SB.

  Szefem portalu internetowego „Gazety” jest Edward Krzemień, syn Ignacego Krzemienia, który jako obywatel sowiecki w latach 30. walczył w Hiszpanii w XIII Brygadzie. Była to jednostka zorganizowana przez Komintern i sowieckie służby bezpieczeństwa – NKWD. Po wojnie pracował w komunistycznym aparacie represji, a później w MSZ-cie.

  Najważniejsze funkcje redaktorskie w „GW” powierzono ludziom z wykształceniem psychologicznym (Piotr Pacewicz, Anna Bikont, Dawid Warszawski) i socjologicznym (Rafał Zakrzewski, Agnieszka Kublik). Sądząc po wyniku wyborczym partii Palikota, cel założony 22 lata temu – wychowanie nowego pokolenia „GW” – udał się połowicznie.

  ————————
  Cytat za: Ludzie „Gazety Wyborczej”,
  http://niezalezna.pl/17785-ludzie-„gazety-wyborczej”
  *
 • @val
  A który to Papież wykończył system???
  To co powstało po "okrągłym stole", to czysta kontynuacja komuny, tylko nieco zasłonięta "demokratyczną" dekoracją. Sprawa Olewnika pokazała jak na dłoni, kto sprawuje władzę w Polsce!
  Czyżby był Pan jednym z tych którzy nabrali się na "okrągły" stół i obalenie komuny przez papieża?
  Gratuluję spostrzegawczości!
 • do autora
  Tak demokracja fasadowa, to nas obecnie gnębi i czas z tym skończyć. Na tak zwane elity nie ma co liczyć. Oglądam wywiad z Bratkowskim i zastanawiam skąd się ten człowiek wziął ze swymi poglądami. "Autorytet" niezależnego dziennikarstwa czy agent obcego mocarstwa ?

  Polacy nie popełniają zbiorowego samobójstwa.
  Większość która nie poszła na wybory, wybrała wewnętrzną emigracje nie wierząc że jakakolwiek zmiana w obecnym układzie parlamentarnym coś zmieni.

  Pozostaje kwestia zorganizowania się w sposób którego układ nie będzie mógł prawnie zabronić bo to że będzie próbował jest pewne.

  Piłsudski rozpoczął od formowania legionów, organizacji para militarnej, wykorzystał sprzyjające temu okoliczności.
  Teraz czas temu nie sprzyja ale legionów sportowych nikt nam nie zabroni formować. O przywódcy jeszcze nie czas rozmawiać on wyłoni się z czasem.
  Twórzmy Legiony sportowe . Niech żyje Polska. W zdrowym ciele zdrowy duch.
 • @
  "tylko co będzie jak wyłączą internet?"
  .
  Gospodarka padnie.
  Prościej "wyłączyć" konkretne osoby.
  Zna ktoś los niejakiego Rossy Grzegorza? "kamień w wodę" od miesiąca...
  Czyżby miał dużo racji z tą obróbką węgla?
 • Idea podobna Demokracji Bezpośredniej - zapraszamy
  Widzę wiele zbieżności w sposobie krystalizowania i wyrażania woli społeczeństwa, który autor tu opisał. Proponuję połączenie sił w imię koncepcji jak najszerszego uczestnictwa społeczeństwa w kształtowaniu państwa.

  Z naszej strony:
  http://demokracjabezposrednia.pl/FAQ_DB
  (podstawowe wiadomości o DB)
  oraz
  http://www.facebook.com/groups/demokracjabezposrednia/
  ( tu dyskutujemy o sposobach i metodach wprowadzania mechanizmów umożliwiająych rutynowy, masowy udział obywateli w decydowaniu o sprawach wspólnych)

  Powszechna Partia Internetowa
  Partia, która stawia sobie za cel umożliwienie jej członkom udział w życiu politycznym poprzez głosy jej przedstawicieli - te głosy są ustalane w wyniku głosowań wewnętrznych jej członków podobnie jak w Stowarzyszeniu Więcej Demokracji :
  https://www.plpi.pl/index.php/strona/onas

  PPS - deklaruje także zastosowanie zasad DB w swoim funkcjonowaniu.

  Dążymy do utworzenia wspólną struktury nacisku dążącej do wprowadzenia mechanizmów DB w Polsce.
  Zachęcamy inne organizacje społeczne, którym bliskie jest oddanie decyzji w ręce społeczeństwa na nasze strony i do przyłączenia się.

  Nic o nas bez nas!
 • @Multimir
  Racja, zatruty Naród słabnie nie tylko za przyczyną tradycyjnych wrogów, ale i za przyczyną fałszywych "przyjaciół".
  To za sprawą fałszywych "przyjaciół" wrogowie mogą oduraczać Polaków.
 • To co nam potrzeba to stworzenie nowych elit !!!
  Niezmiernie ciekawy wykład Prof. Zybertowicza - polecam wszystkim, niezmiernie pasuje też do tego wątku.

  http://www.youtube.com/watch?v=thZJCBnnn40&feature=player_embedded
 • @reminet
  Pisałem do was na pocztę we wrześniu czy w październiku 2010 (w poszukiwaniu wiedzy o DB), że niedługo będziemy mieli DZIEŁO, w której będzie 100% przychylność dla idei DB. DZIEŁO to NE. Niedługo zobaczysz prawdziwe głosowania :) Nie tylko w wirtualnym parlamencie ale i na NE.

  Przybywajcie tu całą ekipą i rozdawajcie karty krzewiąc idee DB. Poproszę adminów o promocję dobrych tekstów o DB.
 • @carcajou
  /Ja jestem za dyktatorem- na trzy miesiące ;)/
  Pozdrawiam
 • Coś robić
  Rozumiem tych, którzy podchodzą do problemu sceptycznie, ale nie ironizują, nie przekreślają z góry szans na to, by Polska stała się państwem dla Polaków. Nie rozumiem tych, którzy z góry zakładają, że z tego upadku nie da się podźwignąć. Ludzie, którzy chcą coś robić, powinni mieć prawo oczekiwać pomocy od innych, choćby w postaci konstruktywnej dyskusji, a nie zniechęcania. A może w końcu coś się z tego ulęgnie. Apatia jest najgorszym wyjściem.
 • @romunio
  Nie trać nadziei demokracja jest jak kryształ i racjonalny rząd jest blisko prawdy http://www.racjonalnyrzad.pl/
  „ NASZ LOS W NASZYCH RĘKACH/PRAWA NATURY/NATURALNE - A WIĘC OBOWIĄZUJĄCE ISTOTY ŻYWE - ZAWSZE BYŁY, SĄ I BĘDĄ NADRZĘDNE NAD WSZYSTKIMI INNYMI, KTÓRE ZAWSZE BĘDĄ PODRZĘDNE! Zadłużanie, rabowanie, skażanie, trucie; degenerowanie fizyczne, w tym psychiki, umysłowe, w tym intelektu; działania na szkodę-, niszczenie środowiska, przyrody; natury, narodu, ludzi, potomków; gatunku, jest sprzeczne z etyką, prawodawstwem państwowym, zdradą narodową, zbrodnią, łamaniem Prawa Naturalnego/Praw Natury! Przed tym obrona jest najwyższym obowiązkiem obywateli, ludzi; istot żywych! Prawo Naturalne/Natury domaga się doskonalenia gatunków, dostosowywania ich rodzajów, wielkości do możliwości ekosystemów; dbania o los kolejnych pokoleń! Jego łamanie skutkuje - JAK WIDAĆ - zagładą! Również utrudnianie obrony, działania wymierzone przeciw ratunkowi są najwyższą zdradą narodową, zbrodnią przeciw Życiu na Ziemi! I taki akt oskarżenia otrzymają za to osobniki odpowiedzialne, zarówno wydający jak i wykonujący takie polecenia!”
 • @Ryszard Opara
  zgoda i poparcie.
 • @
  Ziobryści weszli w naszą rolę i za nimi pójdzie spora część prawicy, koalicja NE może się niestety zacząć sypać. Choćby to dowodem że nie można w nich specjalnie wierzyć i za tym czai się jakiś haczyk. Ziobryści będą systemowi. Wezmą np Prawicę Marka Jurka, ale nie wezmą Wig-u Urbasia. Taki minifidesz.

  Znowu dajemy się wyprzedzić i ograć. Nie wiem co z tego wyniknie, ale to my powinniśmy zapraszać ziobrystów do współpracy, a będziemy się zdaje wpraszać na ich blok wyborczy. Na jakie miejsca? Nietrudno zgadnąć że niezbyt dobre i tylko dla garstki PRZEZ nich zaakceptowanych.

  Ziobryści to PiS nr 2, PiS marzeń ;) Oni zbudują ruch o jakim pisze p. Opara. Wyprzedzili nas, wyprzedzili wszelkie inicjatywy jednoczące wyjątkowo niemrawe. Za dużo się gada otwarcie w sieci, mediach, a kuchnia polityczna inaczej wygląda.

  Po wyborach dwa PiS-y zawiążą koalicję i będzie... po staremu. Nowy PiS zostanie wchłonięty, nie będzie się zbytnio różnił od oryginału. Właściwie realizują to co od lat im zalecałem... :) Posłuchali w końcu. Operacja w końcu chyba udana po niewypale poprzednich prób skierowanych do niemasowego targetu co było absurdalne. Nowy ruch musi być populistyczny żeby się przebić. Tyle że sporo się zmieniło od 2006 roku i trzeba bardziej radykalnych ruchów, programu. Poza tym radykalnego w sensie bliżej człowieka, Katolickie Nauczanie Społeczne.

  Poza tym Rosja grozi znowu wojną na Kaukazie i wokół Morza Kaspijskiego. To ci dopiero dyplomacja, grożenie bombowcami... znamy to, znamy. Nam grożą atomówkami nawet. To poważna sprawa, w każdej chwili mogą ruszyć na Gruzję, Azerbejdżan wiążąc walkami z Armenią choćby w Górskim Karabachu. Korzystając z zamieszania inni tacy zaatakują Iran. Jeżeli zostanie podbity, to gazociągi mogą iść przez Iran do Turcji. Trochę Rosja zgłupieje w takim wariancie. Kaukaz nie będzie potrzebny do tranzytu.

  Modne są jednak "prawie" pokojowe rewolucje i zmiany władz z układu.
 • @Ryszard Opara
  Dałem 5*.
  Za zmianę nastroju . Wczoraj prawie samobójca . Dzisiaj wigor i walka.

  Jesteśmy w podobnym wieku .Prawie rówieśnicy .
  Dlatego pamięta Pan Leszka Moczulskiego
  i Konfederację Polski Niepodległej.
  Dlaczego nie ma jej w obecnej polityce ?
  Odpowiedzi będzie wiele .
  Dla Pana powinno być ważne , że tak kończą byty , które nie interesują się tym , czego chce społeczeństwo a pasjonują się dogadywaniem
  z humanistami , socjologami , psychologami ,historykami itd.itp.

  Jeżeli naprawdę chce Pan odnieść sukces w polityce polskiej ,
  to konieczne jest poparcie kilku milionów ludzi .

  Profesorów zatrudni Pan i napiszą to , co będzie Pan chciał .
  I oczywiście udowodnią , że jest to jedyna obiektywna prawda .
  Trzeba mieć dobre kontakty z "elitami intelektualnymi " , ale nie wolno zapominać , że one też maja żołądki i sprzedają swoje umiejętności tym , którzy chcą kupować ich usługi .
  Rzemieślnicy, nie pytają się , czy klient wierzy w Papieża lub
  w Antypapieża , tylko , czy i ile Pan zapłaci za ich towar .

  Zna Pan wielu wojskowych . Czyż nie będą służyć za euro , dolary , jeny?
  Kilku nie . A większość ?

  Ja dziękuję Panu za Nowy Ekran . Mogę pisać bez cenzury .
  Mogę dyskutować z moimi Rodakami z dowolnego miejsca na Ziemi .
  I poznawać myślenie innych patriotów , prawicowców ...
  Zmieniła się wygoda i szybkość przekazywania informacji .
  Pozostała niechęć do Narodu . Tak jak w poprzednich wiekach
  szlachta i kler , dzisiejsi politycy prawicowi nie interesują się maluczkimi .

  Pan pisze co zrobi , gdy będzie miał władzę .
  Ja na swoim blogu proponuję sposób , konkretny , jak zdobyć władzę
  wspólnie z Polakami , a nie z kanapami prawicowo-lewicowo-katolicko-globalistycznymi ....

  Pana pieniądze , Pana decyzja.
 • @reminet
  Czy to jakies zmartwychwstanie? Myslałem, że partia PI dawno została pochowana wraz z wszelkiej maści cwaniakami tam funkcjonującymi.
 • @All
  moje stanowisko do propozycji RSN

  http://nowyekran.pl.nowyekran.pl/post/41298,skonsolidujmy-archipelag-polskosci-zorganizujmy-kongres-polskosci
 • @Marek Kajdas
  Nic im z tego nie wyjdzie. Wygra Naród.
 • @zbigniew1108
  Skąd wiesz komu płaci Opara?
 • @Andre Cholet
  Spóźniony pomysł i to bardzo.
 • @ALL
  Jeśli mogę polecić opowieść Cenckiewicza o agencie Heubauerze i jak go potraktowano:
  http://wiktorinoc.blogspot.com/2011/11/bolek-jak-heubauer.html

  Jeśli chcemy budować cokolwiek, musimy mieć dobre materiały, nieprzeterminowany cement oraz doświadczonych i uczciwych murarzy. Dotyczy to tak samo powodów upadku polskich stoczni, przeszłości byłego prezydenta, jak i przyczyn smoleńskiej katastrofy. Zamiatanie wątpliwości, pytań i problemów pod dywan jest jak zamurowanie w ścianie zgniłego jajka: smród długo i powoli będzie się wydobywał, a jego lokalizacja będzie trudna do wykrycia. W skrajnych przypadkach pozostanie jedynie opuszczenie felernego domu.

  Pozdrawiam.
 • @carcajou
  ale nadal aktualny i musi łączyć koncyljacyjne postawy i zbudowanie "wspólnego fundamentu porzumienia: Każdy inny pomysł doprowadzi do kolejnej porażki!
 • @carcajou
  "...Skąd wiesz komu płaci Opara?..."
  Nie rozumiem pytania .
  Ja nie napisałem , że komuś płaci lub nie .
 • @andrzej61
  "Przecież na świecie jest 10 000 000 000 razy więcej analfabetów niż matematyków." - Twierdzenie, że na świecie istnieje jedynie 0,7 matematyka jest nieco ryzykowne. Poetyckie wizje jako forma walki z powszechnym kretynizmem... No może jest to jakiś pomysł, ale raczej nie wróżyłbym mu dużej skuteczności ;-))))
 • @andrzej61
  Piękne ;-) "Jesteś gupi" jako najwyższa forma komplementu w polemice. Wszak jest to zawoalowane przyznanie się do braku argumentów i wyrażenie adwersarzowi pochwały za zapędzenie w kozi róg. W imieniu "każdego kto tu pisze" serdeczne dziękuję ;-)))))
 • @andrzej61
  defetysta! nie każdy potrafi tak samo pleść i mleć, niektórych się nie da czytać nawet jeśli plotą i mielą o czymś ważnym :)
  "Palikot jest większym katolikiem niż polska prawica. /.../" E, przesada.
  Pozdrawiam kolegę , "tępego barana"; co kolegę tak wściekło? brak działania? spox, najpierw planowanie i obliczenia a potem porażka ;)))
 • @anthony1
  panie szanowny ,panu zwyczajnie brak wiedzy...pyta pan który to PAPIEŻ ...wykończył system...czego was tam uczą w tej propagandowej 5 kolumnie ??? oczywiscie był tylko jeden który wespół z ówczesnym prezydentem USA ,,wykończył" globalny komunistyczny system ..wszyscy na świecie o tym wiedzą ...a pan pyta...żenada i wstyd
 • @andrzej61
  wrzutek służb...??? o takich prawie pewnych dzialaniach tuskowej bolszewii ktoś już wyrażnie napomknął w notce powyżej...
 • @andrzej61
  hi...hi...pan tak natrętnie znowu...ci pańscy mocodawcy już dostrzegają zagrozenie nawet w takich dyskusjach....??? nie martw się pan ...prawdziwa robota patriotyczna idzie gdzie indziej zupełnie...hi...hi...
 • @andrzej61
  ilu było na MARSZU NIEPODLEGŁOSCI...media że kilka tysięcy...ci co tam byli mówią ze nawet 50 tys...ilu przyjdzie na następny...???
 • @Andre Cholet
  To niech go Zybertowicz robi, ktoś mu zabrania?
 • @zbigniew1108
  "Profesorów zatrudni Pan i napiszą to , co będzie Pan chciał ."
 • @carcajou
  W przyszłości , jeżeli stwierdzi , że są mu potrzebne jakieś opracowania ...
  to zatrudni profesorów .
  W moim komentarzu nic nie napisałem , że teraz komuś płaci .

  Jeżeli Pan R.Opara wygra wybory , to nie opędzi się od celebrytów naukowych i medialnych.
 • wiara nazieja....
  Problem w tym że kazda ziałalność zabiera czas a ludzie chcą mieć korzyści a co najmniej zaziała syndrom żony Herberta. Tyle lat znosiłeś drwiny to tera idź wywalcz posadę dla siebie.
  Widać to u ziobrego. Kotecka rzekła mu ty tera masz rodzinę ty o sobie myśl ciulu....
 • @anthony1
  Wielu zdaje sobie sprawę z tego o czym pan napisał, ale im to nie przeszkadza, gdyż wystarcza im trzyprocentowy próg, ażeby otrzymać dotacje, a następnie pięcioprocentowy, aby wejść do sejmu.
  Nie wydaje mi się, ażeby to pan Opara był naiwny jak to pan raczy sugerować, tu chodzi raczej o wykorzystanie naiwności innych.
  Czytając tu wypowiedzi niektórych entuzjastów utworzenia siły politycznej na bazie internetowych portalików, to ponad naiwność przedziera się także zwykła głupota i zupełny brak poczucia rzeczywistości.

  Pozdrawiam.
 • @andrzej61
  Głupota to nasza cecha narodowa.
  W Bangladeszu jest czym rządzić, a u nas niestety nie ma.
  Do roboty to trzeba było się brać przed wyborami i wręcz zmusić bierną w wyborach część społeczeństwa do udziału w nich.
  9 października szansa została zaprzepaszczona.
  PiS przy wszystkich swoich niedoskonałościach byłoby zdolne utworzyć rząd, który posiadałby zdolność zainicjowania procesu odzyskiwania statusu państwa dla Polski.
  Wszystkie kanapowe partyjki miały szansę zostać satelitami znaczącej siły w kraju z którą owe partyjki mogłyby stworzyć silna koalicję, ale po co?
  Palikot dla idiotów jest opcją lepszą, a o samej platformie już nie wspomnę.
  Owszem istnieje szansa na Polskę, a pojawi się ona wówczas, gdy Polska wyjdzie na ulice i bynajmniej nie mam tu na myśli "narodowców", kibiców, czy jeszcze innych "sił politycznych", ale myślę o głodnych Polakach, a wszystko wskazuje na to, że niebawem mich okaże się pusta.
  Będąc jednak realistą, to wiem, że i na taką okoliczność swołocz jest dobrze przygotowana.
  Ciężkie czasy przed nami, oj ciężkie!
 • @andrzej61
  Ja nie twierdzę, że PiS jest "srys, czy teges", ja wiem, że szansa została zaprzepaszczona, a w najbliższej przyszłości będzie jeszcze gorzej niż jest.
  Co do michy, to ona dzisiaj jeszcze nie jest pusta.
  Pustą się okaże dopiero po nowym roku, a pod koniec przyszłego będzie ona nawet transparentna.
  Działać?
  Z kim?
  Z rozentuzjazmowaną rzeszą krzykaczy od "narodowców"?
  Wolne żarty.
  Wypracowaliśmy sobie sytuację w której nie pozostaje nic innego jak tylko czekać, aż micha będzie pusta, a wtedy na pewno coś pierdol...
 • @andrzej61
  Rzecz w tym, że masz jeszcze salceson.
  Chylę czoła przed Twoją chęcią działania, ale przyznaj sam, że tak do końca, to nie bardzo wiesz co należy zrobić, a "cokolwiek" do mnie raczej nie przemawia.
  Nie martw się jednak, bowiem gdy już zabraknie nawet salcesonu, to wyjrzysz przez okno i dostrzeżesz tam wielu innych, którym także zabrakło salcesonu i chleba dla dzieci i wówczas to właśnie przyłączysz się do nich i wszyscy będą wiedzieć co mają robić.

  Pozdrawiam!
 • @andrzej61
  W tym cały problem drogi interlokutorze, że wszyscy posiadać chcą wszystko i jest to ten nieodzowny element naszej narodowej głupoty, o której wspomniałem wcześniej.
  Eureka nastąpi wówczas, gdy się okaże, że wszystkiego mieć nie można.
  Niektórzy już o tym wiedzą.
  No i pozostaje jeszcze element "pustej michy" i nie mów mi, że została jeszcze parówka, czy keczup po parówce, albo kiszeniak z działki.
  Przekonasz się, że niebawem zabraknie ludziom pieniędzy na chleb i to będzie sygnał do działania i nikogo nie trzeba będzie wówczas namawiać do robienia czegokolwiek.
  Wszyscy bowiem będą wiedzieć gdzie leżą płyty chodnikowe i kostka brukowa, a może i lepszy sprzęt się znajdzie, bo dzisiaj to już i czasy inne niźli te za Solidarności.
 • @Moherowy@andrzej61/ hehehe!! Do roboty nie ma komu się zabrać.>>
  wiec poki co... niezle wam sie gada; )

  Głupota to nasza cecha narodowa.>> wiecej szacunku do samych siebie proponuje i troche rozwagi. - kazde podzielone i rozbite skupisko ludzi traci orientacje i moze wydawac sie, ze zabraklo mu rozsadku. tak jednak nie jest. rozsadek i logika sa widoczne w kazdym zachowaniu narodu, czy czlowieka. to, co widzimy, to po prostu reakcje rozbitego i podzielonego spoleczenstwa, na skutek wieloletnich destruktywnych oddzialywan na jego umysly przez rzadzace nimi antynarodowe grupy. ich cel jest od lat okreslony i systematycznie wcielany. zorganizowanie narodu pod jednym sztandarem nie jest teraz latwe i powodem tego nie jest bynalmniej brak madrosci polakow. nadrobienie zaleglosci dziesiatek lat oglupiania i prania mozgow nastapi jednak bardzo szybko, jak tylko zabraknie chleba na stolach. a ja jak trwoga, to do boga. - kosciol stanie sie znow sila polityczna i nikt mu tego nie zabierze. narod "zmadrzeje" i ruszy. ale poki co trzeba rozmawiac o tym c o n a s w s z y s t k i c h l a c z y, a nie dzieli. tylko tak mozemy liczyc na szybsze d z i a l a n i e.
 • Nie narodził się taki...
  Nie trzeba być wielkim aby działać na rzecz naszego kraju, na rzecz Polaków.
  Jeżeli PiS i w osobie przywódcy J.Kaczyński wstydził się aby iść przy boku prawicy i ducha narodu jakim była młodzież tamtego pamiętnego dnia 11 Listopada , na pewno by wziął udział w Marszu Niepodległości, ale tak nie zrobił, czemu?
  Bo to nie jest człowiek z ludu jak Roman Dmowski, któremu więcej jak bardzo zależało na powstaniu państwa Polskiego niż jakimkolwiek innym światłym z tamtego okresu. I tym wszystkim przywódcom jacy byli i są nie zależy na tym aby powstało inne państwo o innej polityce socjalnej czy gospodarczej bo tym ludziom jest po prostu dobrze. Reszta nie zasługuje na spijanie śmietanki z tego stołu jakim jest nasza ojczyzna. Jak by był tak szlachetny Jarosław by stał przeciw tej całej zgrai i by wytknął im fałszowanie wyborów, nie przestał by odciągać swojego brata śp, L. Kaczyńkiego od popisania Traktatu Lizbońskiego , można by wyliczać w nieskończoność poprawną politykę tych panów. Powiem tylko ,że może nie narodził się taki przywódca, ale jest człowiek który swoją upartością przypomina właśnie Romana Dmowskiego jest nim Janusz Korwin Mikke, którego chyba tylko pośmiertnie docenią historycy za w kład wniesiony na rzecz naszej polskiej prawicy.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930