Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu wczorajszym Europejski Bank Centralny zaczął skupować (interweniować) na rynku Obligacji Francuskich („Credit rating –AAA”).

 

Główne Media w naszym kraju, ignorują albo w ogóle nie piszą na ten temat. A przecież - to bardzo ważny, znamienny dzień w historii UE/Euro. Oznacza bowiem (jak pisze prof. Cezary Mech) – koniec (początek końca) Euro. Oznacza to również w języku potocznych finansów, że problemy finansowe Grecji, Włoch, Hiszpanii przenoszą się na Francję, której zagraża bankructwo. Sytuacja, kryzys naczyń połączonych- finansowych.Jak na taką sytuację zareagują światowe rynki??? Jak zareagują Niemcy – czy stworzą Euro-obligacje – zagwarantowane przez…gospodarkę Niemiecką…Czy też w ramach UE Niemiec zaczniemy tworzyć Euro-drachmy, Euro-liry, Euro-franki, Euro itd., Czy też może przejdziemy na GBP???
PKB Niemiec jest na poziomie 3,500 mld € - równa się PKB prawie całej reszty krajów strefy euro. W dzisiejszym dniu (17.11.2011) – powstaje Unia Europejska Wielkich Niemiec!!!
Opisane wyżej perturbacje finansowe, wydają się być odległe od Polskich realiów. To pozory. W rzeczywistości Niemcy są naszym największym partnerem handlowym dla a jednocześnie największym kredytodawcą. Polska jest coraz bardziej uzależniona finansowo od naszych zachodnich sąsiadów.
Stopień tego uzależnienia już teraz grozi całkowitą utratą NIEPODLEGŁOŚCI.
Nasza Ojczyzna, Polska przeżywa obecnie jeden z najbardziej dramatycznych okresów w swojej ponad 1000 letniej historii. Polacy - Czas się obudzić z letargu.
Obecna administracja, (tak jak prawie wszystkie ekipy rządowe po 1989 roku), nie ma klarownej koncepcji ani recepty - na wszystkie zagrożenia zewnętrzne, jak i problemy wewnętrzne, strukturalne kraju. Kryzys gospodarczy, kryzys finansów publicznych Państwa, zagrażająca katastrofa demograficzna w najbliższych 10-20 latach doprowadzi do utraty niepodległości Polski – a w rezultacie do całkowitego uzależnienia od Unii Europejskiej Niemiec.
Tym razem utrata Niepodległości Naszego Kraju – może być ostateczna. Polska wchodzi w fazę całkowitego uzależnienia finansowego – DŁUGU, którego Polska NIGDY nie spłaci. Polska zostanie przekształcona przez PO w „PO -land” wielkich Niemiec.
Na naszych oczach, z naszą cichą aprobatą nieświadomości oraz obojętności, za pomocą manipulacji medialnych NASZYCH wybranych przedstawicieli we władzach krajowych  unijnych/Niemieckich –dokonują się ostateczne rozbiory naszych ziem, naszych wartości i wielowiekowych tradycji.
Najwyższy czas skończyć z rozpowszechnianiem kłamstw i manipulacji obecnych elit politycznych – reprezentujących SYSTEM układów partyjnych – zwanych „demokracją parlamentarną”. Najwyższy czas skończyć z koteryjno-wasalskim systemem sprawowania władzy. Najwyższy czas wystąpić wspólnie w obronie interesów Polski – Naszej Ojczyzny.
Wierzę w niezniszczalną potęgę Narodu Polskiego. Wierzę w nasze wspólne wartości.
Proponuję stworzyćnie partię lecz – „RUCH SPOŁECZNY – NIEPODLEGŁOŚĆ”.
Wspólnie możemy pokonać wszystkich wrogów – wewnątrz i zewnątrz Naszego Kraju. Wspólnie znajdziemy kandydata w następnych wyborach prezydenckich. Jeżeli NASZ PREZYDENT, będzie miał masowe (np. 75%) poparcia społecznego, zagwarantowanego przez „Ruch Społeczny – Niepodległość” – wspólnie, w sposób demokratyczny - obronimy niezależność gospodarczą i polityczną Naszego Kraju.
Organizujmy się, połączmy wszystkie patriotyczne organizacje i stowarzyszenia dla obrony suwerenności i dobrobytu przyszłych pokoleń Naszej Ojczyzny.
Polska (jak pisałem w poprzednim artykule) jako przeciwwagę dla Unii Europejskiej Niemiec, powinna wystąpić z inicjatywą budowy Federacji Krajów Europy Centralnej (Polska, Ukraina, Słowacja, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Rumunia, Bułgaria – a może i Skandynawia, Turcja).To prawie pół Europy, podobny potencjał ludzki i gospodarczy.
NOWY EKRAN (www.nowyekran.net) - jako platforma medialna jest do dyspozycji tego narodowego projektu. Każdy obywatel Naszego Kraju, któremu przyszłość Polski, leży głęboko na sercu, może przystąpić do „Ruchu Społecznego – Niepodległość”. Każdy obywatel może powiadomić krewnych, znajomych, przyjaciół o naszej inicjatywie. W ten sposób możemy dokonać CUDU. Możemy stworzyć masowy ruch społeczny.
Wszystko w naszych rękach i głowach - Jeszcze Polska nie zginęła!!!
 

KOMENTARZE

 • Rozumiem, że to nazwa robocza
  "„RUCH SPOŁECZNY – NIEPODLEGŁOŚĆ”.
 • @ ZOBACZ ILE PIENIĘDZY WEŹMIE RZĄD Z NASZYCH KIESZENI! - budżet 2012
  http://vrota.pl/2011/11/budzet-2012-zobacz-ile-pieniedzy-rzad-wezmie-z-naszych-kieszeni-forsal-pl/
 • JAK MILIARDY ZLOTYCH WYPŁYWAJĄ ZA GRANICĘ?
  http://vrota.pl/2011/11/jak-miliardy-zlotych-wyplywaja-za-granice/
 • @ SKANERY NA LOTNISKU POWODUJĄ RAKA!
  http://vrota.pl/2011/11/skanery-na-lotniskach-powoduja-raka-business-insider/
 • @Palikot: ustalałem z Tuskiem ataki na Kaczyńskiego
  http://vrota.pl/2011/11/palikot-ustalalem-z-tuskiem-ataki-na-kaczynskiego-wiadomosci-polskieradio-pl/
 • @POLICJANT UDERZA W KROCZE! - Marsz Niepodległości.
  http://vrota.pl/2011/11/marsz-niepodleglosci-policjant-uderza-w-krocze-youtube/
 • autor
  Mi się podoba. Należy jednak sformułować najwyżej 3 cele (postulaty) i wokół nich tworzyć ruch. To muszą być cele KONKRETNE i możliwe do osiągnięcia w jakimś czasie _ czyli: zero abstrakcji i szczytnych haseł.

  To mniej więcej tak jak kiedyś w II połowie lat 80. Ruch (nie partia) "Wolność i Pokój" zorganizował się wokół celu jakim było prawo do odmowy służby wojskowej i przysięgi wojskowej na wierność socjalistycznej ojczyźnie.,, potem były kolejne cele mniejsze lub większe typu zatrzymać budowę elektrowni w Żarnowcu itd.
  Niezależnie od ideologii chodziło o BARDZO KONKRETNE CELE - To się zawsze sprawdza. Wybrać cel i bić się o niego do upadłego.
 • @andrzej61
  "Dlaczego Polska, 40 miloinowe państwo, ma mieć główną gazetę należącą do innego narodu, a inne media wysługujące się wrogom?"
  .
  Bo "WŁADZA" od WIELU LAT jest albo:
  - ZA GŁUPIA,
  - SĄ W NIEJ ZDRAJCY (co niektórzy postulują uparcie)...
  Jedno czy drugie powinno ich odesłać w "niebyt"... (jaki, wybierzcie sami).
  .
  "Stwórzmy portal porównywalny do..."
  TAK, ALE OSTROŻNIE, chyba nie chcemy zostać TYLKO jeszcze "jednym wiodącym portalem"??? Może jako PODSTRONA GŁÓWNA?
  .
  NIE "ROZMYDLIĆ SIĘ"!!!
 • @Ryszard Opara
  Z radia, z "expose" po. premiera: "podwyżka podatku dla rolników".
  .
  Dla mnie to stawia "kropkę nad i" czemu MUSIAŁ ZGINĄĆ Lepper...
  .
  Rolnictwo jest OD LAT NA SKRAJU OPŁACALNOŚCI, ale jeszcze jest, i "nasze".
  .
  CZYM ZAPŁACIMY ZA ŻYWNOŚĆ, JAK CHŁOPI "OLEJĄ SPRAWĘ"??? I zaczną produkować TYLKO dla siebie??? (i WYRŻNĄ stada zwierząt, odbudowa to KILKA LAT!!!!).
 • Pan Ryszard
  Podobną sugestię, na bazie polityki energetycznej (z rozszerzeniem na niektóre republiki rad), postuluje Witold Michałowski.
  Wydaje się, że początkowo realna mogłaby być unia z Ukrainą (aspekt ewentualnej utraty bezpieczeństwa energetycznego).

  Bardzo ciekawym posunięciem było spotkanie pomiędzy ministrem obrony Chin, a dowódcą polskich Wojsk Lądowych. Czy jest to symptom dłuższej, strategicznej współpracy?
 • @andrzej61
  "Aby trzymać się realizmu to trzeba zauważać stale że my tu jesteśmy na STRONIE w internecie i że w jaknajwiększej mierze jej rozwój jest priorytetem NUMER JEDEN."
  .
  Sorry, a myślałem naiwnie, że naprawa Polski.... (podkr moje).
  .
  "Ruch" i rozwój, OK. Powiedzmy otwarcie, p.Oparze (i wspólnikom) część zysku zawsze się NALEŻY. Oby ROZSĄDNA część...
 • @
  No!

  To już coś!
 • @
  Portal ekonomiczno-rozrywkowy http://vrota.pl/ inicjatywę popiera i przyłącza się, mamy nadzieję, że wspólnie obronimy polski biznes co w efekcie pozwoli obronić godne miejsca pracy
 • @laurentp
  PS (skleroza), "WYRŻNĄ stada zwierząt"
  .
  w niektórych częściach Polski to JUŻ FAKT" -> "Jedna krowa we wsi" Andarian'a...
 • Z kim mamy walczyć i o co?
  zacznijmy od siebie, od własnego charkateru, sumienia, zdrowia, rodziny
 • Autor
  Moim zdaniem tworzenie nowych partii co kilka (naście) lat nic nie da. Należy stworzyć front porozumienia, jednoczący siły niepodległościowe. Partie pomału odchodzą w niebyt. Społeczeństwu informacyjnemu trzeba nowych form. Należy przygotować jasny i zrozumiały, krótko ujęty program i przystąpić do jego popularyzacji w społeczeństwie, nie zaniedbywując edukacji politycznej (coś w rodzaju uniwersytetów ludowych). Mamy wielu wspaniałych wykładowców...

  1 pytanie: co chcemy osiągnąć
  2 pytanie: jak chcemy to osiągnąć

  Najlepsze jednak, że dyskusja się zaczyna.

  Pozdrawiam,
 • @laurentp
  Pora na nowego chłopskiego przywódcę. Oby objawił się teraz samorzutnie- bez pomocy służb. Wierzę że uderzenie w wieś to spowoduje.
 • Zaproszenia
  To już trzecie na NE, enigmatyczne wezwanie do tworzenia ruchu. Pierwsze do PwP, drugie do Sztab Wolnych Wyborów, a trzecie to ten apel o Ruch Społeczny – Niepodległość.

  W każdym przypadku widzę, że publikowane 'zaproszenia' do udziału w RUCHU dla blogerów, komentatorów i czytelników są jakieś takie mało konkretne. Porównam to do kartki na drzwiach sklepu, czy urzędu pt. „wyszłam na chwilę”, lub „zaraz wracam”. Stajemy pod tymi drzwiami, nie wiedząc, kiedy zaczęła się ta ‘chwila’ lub owo ‘zaraz’ i kiedy skończyć się może.

  Na zaproszeniach zwykle podaje się miejsce, czas i cel spotkania.
  O szczegółach można rozmawiać, kiedy skorzysta się z zaproszenia.

  A jeśli zaproszenia wysyłane są indywidualnie i spotkania odbywają się w gronie tylko tych zaproszonych, to takie kolejne enigmatyczne wezwania na forum [do ludu miast i wsi] pt. „zróbmy coś”, zaczynają w moim mniemaniu, wytracać energię u tych, którzy czytają po raz kolejny przekaz mało konkretny.

  Cytuję te mało konkretne zaproszenia [chyba, że konkrety przeoczyłam?]:

  1.*Ruch Społeczny „Polska w Potrzebie” chce być zaczynem moralnej odnowy narodu i odbudowy państwa wprowadzającym w życie publiczne ludzi i środowiska odrzucone lub marginalizowane przez obecny system polityczny. Oceniając negatywnie dokonania obecnie rządzących uważamy, że winnych należy poszukiwać nie tylko wśród nich. Nie chcemy jednak skupiać się na tropieniu winnych i snuciu podejrzeń. Będziemy tworzyć, rozwijać i wspierać pozytywne rozwiązania z przekonaniem, że każdy może znaleźć swoje miejsce w służbie Ojczyźnie jeżeli słowa Bóg, Honor, Ojczyzna są dla niego obowiązujące.
  Polska w Potrzebie – Polska czeka na Ciebie.*

  2. *Po raz pierwszy w historii Polski organizacje społeczne i polityczne o szerokim spektrum programowym rozpoczynają współpracą, której celem jest rozbicie skostniałego monopolu politycznego partii Okrągłego Stołu.
  W czwartek 22 września 2011 r. w siedzibie Nowego Ekranu spotkali się przedstawiciele: /…/Wypracowano konsensus, że sztab jest otwarty na współpracą z każdym, kto jest polskim patriotą, a weryfikacja ewentualnych zarzutów będzie oparta o zasadę poznacie po owocach.
  Sztab przyjął formułę cyklicznych spotkań konsekwentnie precyzujących poszczególne elementy strategii w formie działań taktyczno-operacyjnych.* [o dalszych losach Sztabu - cisza na forum].

  3.*NOWY EKRAN (www.nowyekran.pl) - jako platforma medialna jest do dyspozycji tego narodowego projektu. Każdy obywatel Naszego Kraju, któremu przyszłość Polski, leży głęboko na sercu, może przystąpić do „Ruchu Społecznego – Niepodległość”. Każdy obywatel może powiadomić krewnych, znajomych, przyjaciół o naszej inicjatywie. W ten sposób możemy dokonać CUDU. Możemy stworzyć masowy ruch społeczny.
  Wszystko w naszych rękach i głowach - Jeszcze Polska nie zginęła!!!*

  Panowie, skupcie się najpierw na sprawach prozaicznie organizacyjnych, ustalając czas, miejsce i cel spotkania z tymi, na których czekacie. Oni przyjdą.

  pozdrawiam :)
 • @ & all
  czekam caly czas na NEo inicjatywe .... odkad tu jestem ...
  mam wiare w NEo ... jesli cokolwiek ma zaistniec realnego jak solidarnosc,
  ktora jeszcze pamietam ... to tylko tutaj, mi sie zdaje ...
  ...
  odnosnie pewnych juz szczegolowych planow to bodajze istnieje juz stworzony przez tomka urbasia i chlopakow plan ekonomiczny ...
  utworzcie tutaj wlasnie kolejne podfora dyskusyjne, wypracowujace wspolnie wizje gospodarki, zasobow naturalnych, armii, policji, edukacji, zdrowia itd, itp... z radoscia przylacze sie do dyskusji w interesujacych mnie dziedzinach, aby wypracowac konsensusy i stworzyc proste, skuteczne, nowe ustawy dotyczace Naszego KRAJU ... bedace podstawa Planu Reform, ktore bedziemy mogli przedstawic Narodowi, juz w przyszlym roku ...
  Realna wizja, przeciwstawiona klamliwym obietnicom obecnie bedacych u wladzy ... z gotowymi odpowiedziami na milion pytan, mozna spokojnie zaczac wpychac sie do nurtu klamstwa 'oficjalnych' srodkow masowego przekazu, aby sprobowac choc troche dotrzec poprzez oficjal do ludzi ...
  ... mozemy bez skrupulow stworzyc wlasny rzad, slawetny 'gabinet cieni' ... i tak zreszta wyciagacie i piszecie o prawie wszystkich decyzjach jakie podejmuje tusk z ekipa ... mozna do nich w ten sposob konstruktywnie podejsc ... nie ma tego nigdzie chyba ... parlament wirtualny to chyba za duza rzecz ... chyba, ze macie juz to opanowane :) ...
  od tego autorze moim zdaniem powinien NEo zaczac ...
  kontakty i wyznaczonych ambasadorow do sasiadow mozemy nawiazac i wyslac pozniej dopiero, jak bedziemy wiedziec co dokladnie 'piszczy' na naszym podworku ... orban czy klaus musza zobaczyc, iz maja do czynienia z profesjonalnymi politykami, tyle, ze dzialajacymi w sieci internetowej z poteznym zapleczem obywatelskiego poparcia wlasnie poprzez siec netu ... wiele sie mowi o tym aby wlasnie w sieci stworzyc II solidarnosc ... Niech NEo to zrobi ... ma potezny potencjal ...
  :]
 • @andrzej61
  Nieprawda, spadłoby. WIELKA JEDYNKA to sprawdzony wzór huffington, który jako pierwsi w Polsce wprowadził NE. Potem tą drogą poszedł TVN. To co pokazałeś to trend przedpotopowy.
 • @InaMina
  Bo ciągle jest potrzeba na taki ruch, ciągle mówimy o tym samym ruchu, jakbysmy go nie nazwali. Warunki się zmieniają a potrzeba narasta
 • Najwyższy czas skończyć z socjalizmem.
  Socjalizm niszczy Polskę i niszczy Europę. Jak upadnie UE jest szansa przywrócić normalność, czyli wprowadzić kapitalizm. Demokratycznie wolnego rynku nie da się wprowadzić. Jedyna szansa jest w tym, że jacyć smutni panowie mają już przygotowany plan B, polegać ten plan, może tylko na zamachu stanu tak jak zrobił to Pinochet w Chile. Inaczej czeka nas wyniszczająca wojna domowa. Ten parlament przez ostatnie 20 lat rozmawia tylko o socjaliźmie, komu dać a komu zabrać, duży budżet, wysokie podatki, 600 tys. urzędników, limity CO2, parytety, kochający inaczej, koncesje, licencje, zgody, pozwolenia, porozumienia, inne względy, decyzje, uzgodnienia, walka ze słońcem, czy marchewka to owoc, płace minimalne, związki zawodowe itd. itp. idiotyzmy. Podatki sięgają 82%, a będą dużo wyższe. W demokracji nic sensownego się nie zbuduje, albo zostanie wprowadzona monarchia, poprzedzona dyktaturą, bo inaczej monarchi nie da się wprowadzić, albo toniemy w imię sprawiedliwości społecznej. Rozumiem, że przemyślenia moje są odważne, ale dla ratowania Polski jest to jedyny sposób.
 • @Ryszard Opara
  Ja nie przeczę potrzebie, tylko zwracam uwagę na elementy organizacyjne, których chyba nie tylko mnie brak.
  Kolejne wezwania bez 'adresu' mogą zniechęcić i zmarnować ten wielki zapał ludzi.
 • @robhood
  "... mozemy bez skrupulow stworzyc wlasny rzad, slawetny 'gabinet cieni'..."
  .
  Nawet i Sejm... Zaproponuję "małą" REWOLUCJĘ: a gdyby "polityka-cienia" można byłoby NIE TYLKO wybrać, ale i ODWOŁAĆ???
  .
  W "CZASIE RZECZYWISTYM" NIE CO XX LAT...
 • @InaMina
  mnie to nie meczy, to co piszesz o tych wyzwaniach ... jest nowy ekran...
  czego jeszcze chcesz? spotkan personalnych? oczywiscie prosze bardzo jesli tego potrzeba niektorym ludziom to sie dla nich zoorganizuje... tu chodzi Ino o wirtualne sieciowe spoleczenstwo, ktorego jeszcze nikt i nigdzie niestworzyl... bo chyba nie myslicie, iz czyms takim jest facebook czy inne portale spolecznoswciowe? tu chodzi o portal, ktory stanie sie oficjalnym lacznikiem wszystkich, co interesuja sie nasza ReczyPospolita ...
  portal gdzie zachodzisz i wlazic do pokoju gdzie trwa dyskusja o ustawie w sprawie lekow ziolowych i mozesz dodac cos od siebie i poprzec ta czy tamta opcje ... mozesz decydowac ...
  na ta chwile bylaby to tylko 'zabawa', choc nie dokonca jak mniemam, bo trza np .: realnie wypracowac ustawe o armii terytorialnej, o zasobach, zdrowiu, podatkach itd. masa roboty ...
  mnie tam niepotrzebne personalne spotkania...ja chce juz, teraz, natychmiast, zaczac dyskusje o armii terytorialnej ... dyskusje, ktora zakonczy sie plikiem pdf zawierajacym kompletna ustawe i aneksy do ustawy tejze, dotyczace jej realizacji, bez 'oficjalnej' akceptacji 'oficjelow' w parlamencie ...
 • za
  Idea piękna . Kwestia identyfikacji się z nią wielu Polaków , którzy myślą podobnie . Identyfikacja musi być szeroka bo wielu ludzi jest za prawicą i przeciw słuchaniu bajek PO . Problem jest z tym , że identyfikację blokuje ...... właśnie ? szerszy temat .
 • @robhood
  Ja wiem, że niebawem szykują się duże zmiany na NE i zabawimy się wirtualnie. Też lubię ‘pogadać’. Tylko nie wiem, czemu, kiedy czytam wezwanie do stworzenia masowego ruchu społecznego na NE, to mam skojarzenia, że TU właśnie słowa przeradzają się w czyn.
  :)
 • @robhood
  Pomysł:
  w zależności od WIARYGODNOŚCI głosu (identyfikacja) nadać pewną WAGĘ?
  [ xx% - zwykłe kliknięcie, yy% użytkownik NE (weryfikacja @), zz% weryfikacja adresu (jak Alledrogo), 100%!! - podpis elektroniczny.]
  .
  Dwa: PO dyskusji, powinni to "obrobić" PRAWNICY i wrócić do zatwierdzenia... Żeby nie robić g...na a projekty SPRAWIEDLIWEGO I PROSTEGO prawa???
 • @Ryszard Opara
  Z samego apelowania, to raczej nic nie wyjdzie. NE nie ma szczęścia do ludzi potrafiących myśleć niekonwencjonalnie. Zbyt wiele zalęgło się tu wyświechtanych ideologii. Jednak próbować można.
 • @laurentp
  no to juz sa szczegoly laurentpie nie na moja glowe :D
  ale prawnicy oczywiscie musza obrobic :) co do tego nie ma watpliwosci...
 • Pomysł jest ciekawy i rzeczywiście ambitny.
  Sądzę tylko, że w demokracji realizacja pomysłu będzie nie możliwa. Sejm jest zabetonowany, zresztą w demokracji to powstają ustawy kompromisu, czyli tzw. potworki do kosza. Palikota wprowadzono do Sejmu, dano mu 10% i gdyby nawet miał jakiś pomysł dobry dla Polski to i tak go nie wprowadzi, demokracja mu na to nie pozwoli. Pomijając to, że lewicowe partie czyli te wszystkie co zasiadają w parlamencie nie mają na nic sensownego rozwiązania. Wydawoło im się, że jak nas zagodnią do kołchozu to już będzie nam bogato i miło. Bogactwa nie widać i miło to już było. Owszem to już niedługo zbankrutuje i wtedy można mysleć o przejęciu władzy. Rząd cieni się przyda.
  Pozdrawiam.
 • Biały orzeł i czarna wrona
  Czarno to widzę. Dopóki media będą cedziły jad i zatruwały umysły nic się nie zmieni. Na samym początku należy zbudować silny ośrodek medialny albo zrobić rozpierduchę. Słowa, słowa, słowa.......... Demokracja to rządy idiotów omamionych obietnicami. Limit obietnic właśnie się wyczerpał. Co dalej ?
 • @michal43
  "Socjalizm niszczy Polskę i niszczy Europę. Jak upadnie UE jest szansa przywrócić normalność, czyli wprowadzić kapitalizm."
  .
  W EPOCE:
  KOMPUTERÓW,
  ROBOTYZACJI,
  INTERNETU,
  .
  KAPITALIZM,
  MIASTA,
  praca 8h 5 dni w tygodniu,
  SĄ PRZESTARZAŁE...
  .
  Czekamy "tylko" na geniusza który pozwoli na bezbolesną ewolucję...
 • @InaMina
  Zwracałem już na to uwagę, jak chociażby w poście "Nowy Ekran - Fides - Nowa Polska i co dalej z Tobą Polsko?" Co ze Sztabem Społecznego Sprzeciwu?
 • Stukanie w klawiaturę to za mało.
  Tak zatytułowałem mój pierwszy post na Nowym Ekranie i słowa te podtrzymuję.Jeżeli chcemy coś zmienić to najważniejszą rzeczą jest wpływ na rządzenie,albo najlepiej własny Rząd,tak nie przesłyszeliście się własny polski Rząd.A teraz sytuacja wygląda tak,że zebrało się kilkaset osób o podobnych poglądach,całkiem słusznych zresztą,i mielą gigabajty informacji we własnym patriotycznym sosie,co samo w sobie nie jest złe,ale prowadzi na krótką metę.Cóż z tego,że my wszyscy się rozumiemy,dogadujemy czy twórczo spieramy,sedno sprawy to wyjście do mas i przekonanie ich,albo bardziej właściwe słowo nawrócenie,do samodzielnego propolskiego spojrzenia na tę zakłamaną rzeczywistość,którą chłoną miliony polaków dzień w dzień glapiąc się na TVN-y czy inne Polsaty.Wszystko zaczyna się od IDEI.naszą IDEĄ niech będzie konsekwencja w działaniu dla Polski,róbmy partię,ruch społeczny czy cokolwiek innego,ale róbmy wreszcie.Wyjście poza sieć www jest absolutną koniecznością,Polacy muszą widzieć kto chce przywrócić dawno utracone wartości,kto da im nadzieję,spokój i stabilizację,bo Tusk tego nie zrobi,on gra dla innych.Nie warto oglądać się na Kaczyńskich,Ziobrystów,Palikotów i innych z dawnego rozdania,czas na rozdanie kart przez Nas,blogerów,polaków.Czas to jest ostatni,pamiętajcie.
 • @InaMina
  Kalendarz Majów kończy się 2012r. Warto z honorem spotkać się z rodziną, która przlewała krew za Ojczyznę.
 • @andrzej61
  "Od czasu do czasu ma ktoś pomysł"
  .
  Może tu wystarczy to co jest: wolne od RZĄDOWEJ CENZURY miejsce otwartej dyskusji?
  .
  "Nie ma recepty na RUCH."
  .
  Może jest najprostsza: pozwolić LUDZIOM działać, (nie wkładać kija w szprychy), pomagać i nie być pazernym... (co nie neguje zysków...).
  Być uczciwym...
  Być DLA... wszystkich, nie tylko "krewnych i znajomych królika"...
 • @Bibrus
  Słusznie. Trzeba sformułować pomysł (ruch i wszystko z tym związane), podjąć strategiczne decyzje i do roboty. Za dużo gadania. Zainicjowałem Ruch Spoleczny "Nowa Polska" i nie oglądając się na nikogo, robię swoje. W załączniku jedno z konkretnych działań, a pomysłów mam bez liku.


  R u c h S p o ł e c z n y
  „N O W A P O L S K A”
  42 - 200 Częstochowa ul. Pużaka 15/34 tel./fax 343622647, 510261787
  …………………………………………………………………………………………………..
  Częstochowa, 14 listopada 2011 r.  Komendant
  Komisariatu III Policji
  w Częstochowie
  42 – 200 Częstochowa
  ul. Kiedrzyńska 98


  W nawiązaniu do pisma z 25 lipca 2011 r. oraz jego fragmentu dotyczącego Pana Zenona Bajdasa zamieszkałego w pobliżu komisariatu przy ul. Kiedrzyńskiej 102/26, muszę z przykrością donieść, że nadal w podległej Panu jednostce funkcjonariusze albo nie dopełniają obowiązków, albo nadużywają uprawnień. W cytowanym już piśmie z 25 lipca 2011 r. podałem przykłady na obydwa naruszenia kk.
  Pan Zenon Bajdas zgłosił się do komisariatu kilka miesięcy temu, prosząc o zainteresowanie oraz podjęcie działań w związku z postępowaniem 2 Ds. 173/08 Prokuratury Rejonowej Częstochowa – Północ w Częstochowie, w którym zamierzano przesłuchać jego córkę Beatę Barczyk – Parzęczewską, przebywającą na stałe w Anglii. Kiedy Zenon Bajdas zgłosił się do komisariatu, jego córka była w tym czasie w Polsce, o czym Pan Zenon poinformował funkcjonariusza. Ten zignorował jego zawiadomienie, co spowodowało, że ważna procesowo informacja nie została wykorzystana dla przeprowadzenia czynności śledczych nadzorowanych przez prokurator Beatę Klimczyk. Zenon Bajdas został o tym poinformowany przez Z-cę Prokuratora Rejonowego Częstochowa – Północ w Częstochowie Annę Kaczyńską.
  Nie tylko Pan Zenon Bajdas nie zamierza finansować fuszerek, a tym bardziej działań szkodliwych społecznie funkcjonariuszy Komisariatu III Policji w Częstochowie. Ja również tak uważam.  Z poważaniem

  PREZES

  Andrzej Dziąba


  Do wiadomości:
  1. Komenda Miejska Policji w Częstochowie.
  2. Prokuratura Rejonowa Częstochowa – Północ w Częstochowie.
 • @weteran2
  Proponowałem jakiś czas temu akcję (nawet ulotkową):
  .
  "Telewizja
  ZNOWU
  KŁAMIE
  To TWOJE życie...
  www.nowyekran.pl"
  .
  ale Naczelny zostawił to bez echa.
 • @laurentp
  Jeżeli by czekac na ewolucję, to już nie będzie czego zbierać.
 • Oszustwo wyborcze 2011 - protestujcie głośno!
  Protest wyborczy 2011, skarga do Sądu Najwyższego RP.
  http://idb.nowyekran.pl/post/31534,jak-oszukac-w-wyborach-informatyka

  8 listopada 2011 r. poinformowano mnie, że mój protest postanowiono pozostawić bez dalszego biegu. Przyzwolenie na wyciszanie możliwej manipulacji wyczytania wyników z bazy danych, jest błędem wszystkich tych, co o tym wiedzą. Jak nie będziecie teraz protestować to banda co oszukała, zrobi wam podobny numer za 4 lata ! Istnieją dalsze protesty na podstawie mojego. Sprawa elektronicznego oszustwa nie jest ani wyjaśniona ani zakończona! Protestujcie we wszystkich językach świata i to głośno! The electoral fraud in Poland, Parliamentary Elections 2011 - Polish voters were cheated! Der Wahlbetrug in Polen , Parlamentswahlen 2011, die polnischen Wähler wurden betrogen!
 • @andrzej61
  "Projekt staje się "rozproszony" ."
  .
  Jak zaaresztujesz 10.000 ludzi w 500 miejscach???
  I to tak, żeby inni o nich nie pytali??? :)
  .
  Pisałem, że "czekamy na GENIUSZA"... może będą nim setki ludzi razem, połączone Internetem?
  .
  .
  A Linuks: jak ktoś potrzebuje systemu:
  - stabilnego,
  - solidnego,
  - bez back-doorów (bo Open Source),
  - może poświęcić część "wodotrysków"...
  .
  Świat nauki na tym "idzie", superkomputery, a ostatnio nawet US Navy (najnowszy okręt podwodny)...
 • Do rozesłania, zamieszczenia na forach:
  http://zamach.nowyekran.pl/post/37291,zawiadomienie-o-przestepstwie
  Polacy muszą przejąć kontrolę nad środkami masowego przekazu, zanim zaczną walczyć o władzę polityczną nad Polską. Bez tego skuteczna walka nie jest możliwa. Trzeba to zrozumieć, jak też i to, że do walki potrzeba mężczyzn.

  WYBRANE KOMENTARZE:

  Kluczem jest władza w Polsce.
  Mając stery rządzenia wpływamy na pracę mediów, policji, służb, etc.
  Dlatego celem pierwszym i nadrzędnym jest wygranie wyborów, innej drogi nie ma. Wyjścia alternatywne kończą się źle, jak widać po wczorajszym marszu. Organizujmy struktury ogólnopolskie, czas nagli.
  Bibrus 12.11.2011 13:57:24
  [Wygranie wyborów jest nierealne, m.in. z powodu opanowanych mediów przez dotychczas rządzących destruktorów (P. życzy sobie „zostać”: faszystą czy komunistą, a może anarchistą, oszołomem, aferzystą, czubem, agentem, itd... A może jakiś wypadeczek: własny bądź kogoś z rodziny... Oczywiście może też być samobójstwo, jak ktoś woli... Wstawiano by tam prowokatorów, organizowano afery, każdy będzie chciał, by realizowano jego jedynie słuszną utopię, a więc nie byłoby zgody, jedności. Itd.)! – red.]

  Odwrotnie.
  Najpierw władza, a potem wybory!!!
  Tylko Władza Narodu da gwarancję uczciwych wyborów.
  Krzysztof Cierpisz 12.11.2011 14:11:28
  [Otóż to! – red.]

  Do czynu!
  Trzeba zacząć powoływać narodowe organizacje ocalenia państwa i ochrony społeczeństwa przed dalszym zagrożeniem.

  Tak czy owak, należy zrobić wszystko, aby przystąpić do czynu. 30 lat gadania po próżnicy wystarczy. Do czynu!
  Naród musi powstać i zacząć zakładać własne porządki, trzeba być przygotowanym na użycie siły. Im szybciej tym lepiej – mniejsze straty
  Krzysztof Cierpisz 12.11.2011 14:23:12
  [Pierwsze konstruktywne działanie siłowe: na początek - celem zakończenia ogłupiania, propagandy, intelektualnego pogrążania widzów/społeczeństwa/obywateli/Polaków, za to by ich uświadamiać, zyskać ich świadome, uzasadnione, odpowiedzialne poparcie - trzeba odzyskać dla społeczeństwa telewizję publiczną, którą utrzymujemy z naszych pieniędzy, i której misją winno być służenie społeczeństwu (a nie na jego szkodę)! W tym celu trzeba ogłosić zgromadzenie ludowe/narodowe, podczas którego należy wyłonić skład ludowego zarządu TVP. Po siłowym odzyskaniu siedziby TVP, należy obsadzić stanowiska wybranymi, kompetentnymi ludźmi, poinformować Polaków o zaistniałej sytuacji, wyższej konieczności takich działań, ogłosić, iż TVP jest od teraz niezależną, misyjną stacją służącą społeczeństwu, interesom państwa polskiego, że będą emitowane rzetelne materiały, że nowy zarząd, pracownicy są otwarci na konstruktywną współpracę, pozytywne inicjatywy, w tym takie tematy, materiały, «zapraszamy do współpracy», i wyemitować materiały o rzeczywistej sytuacji w naszym kraju, stanie naszego państwa, w tym kto, jak i do czego doprowadził, oraz przedstawić konstruktywne, a z zmilczane dotychczas alternatywy. Czyli najpierw trzeba te materiały przygotować. – red.]


  www.onet.pl |17.11.2011 r., 01:33 RZ / PAP
  [b]KUWEJT: OPOZYCJA DOMAGA SIĘ DYMISJI PREMIERA
  Tysiące demonstrantów wtargnęło do budynku parlamentu Kuwejtu po tym jak policja rozproszyła wiec, którego uczestnicy domagali się dymisji premiera - poinformowały źródła opozycyjne. Wznoszono również hasła domagające się rozwiązania parlamentu. [/b]
  Demonstranci wtargnęli na salę obrad, gdzie odśpiewali hymn narodowy, po czym opuścili budynek.
  Wcześniej policja zaatakowała uczestników wiecu zwołanym na apel opozycji przed parlamentem, na którym domagano się ustąpienia premiera szejka Nasira Muhammada as-Sabaha. Policja uniemożliwiła demonstrantom przemarsz pod siedzibę szefa rządu. Według świadków, 5 osób zostało rannych.
  Opozycja domaga się ustąpienia premiera i rozwiązania parlamentu, po ujawnieniu przez media afery korupcyjnej. Prorządowi deputowani mieli otrzymać łapówki sięgające setek milionów dolarów.
  Od marca br. w Kuwejcie dochodzi do powtarzających się i coraz silniejszych protestów opozycji.
  71-letni szejk Nasir Muhammad as-Sabah objął stanowisko premiera w lutym 2006 r. Opozycja trzykrotnie wnosiła wobec niego w parlamencie wniosek o wotum nieufności, ale za każdym razem był on odrzucany.

  Autor: RZ Źródła: PAP


  [b]Powszechnie niezrozumiałe OCZYWISTOŚCI. [/b]
  To, co przynosi szkody, przyczynia się do zła jest - co oczywiste dla osób o normalnie pracującym umyśle - złe. To, co przynosi korzyści, przyczynia się do dobra jest - co oczywiste dla osób o normalnie pracującym umyśle - dobre.
  Wniosek: skoro jest powszechnie i pod każdym względem nienormalnie, źle, tzn. że postępuje się nienormalnie, źle, w tym nazywa sprawy na odwrót.
  PS
  Przeludnienie oznacza PRZELUDNIENIE, osoby nieużyteczne są NIEUŻYTECZNE (przewlekle chore, upośledzone, zniedołężniałe), a zatem co najmniej biernie szkodliwe, bo za każdą sekundę ich egzystencji płaci się m.in. pieniędzmi/długami, zdrowiem, rabunkiem, niszczeniem surowców i innych zasobów, w tym ich skażaniem, zagładą przyrody!!! A przecież są jeszcze osobniki czynnie szkodliwe. A mimo to, i jedni i drudzy są utrzymywani przez społeczeństwo kosztem wszystkich, wszystkiego...!!! Skoro ich usunięcie przyniesie same korzyści, tzn. że JEST TO DOBRE (nie odwrotnie)!


  [b]PODSTAWOWĄ SPRAWĄ JEST WŁAŚCIWA INWESTYCJA, RESZTA TO EFEKT POZYTYWNEJ LAWINY.
  Masy są takie, jakimi je, bezpośrednio, pośrednio, ukształtowano. Ludzie świadomi są tacy, jakimi ich ukształtowali ludzie świadomi. Ludzie wybitni są tacy, jaki sami się ukształtowali.
  Kluczową przyczyną niepowodzeń w konstruktywizmie jest nie branie w nim udziału...
  Za to do destrukcji jest zawsze więcej chętnych niż potrzeba![/b]
  (Piszę o tym od 2000 r., i robię to na wiele sposobów, bezskutecznie (na moim przykładzie: wpłaty w ciągu 11 lat mojej pracy wyniosły (w 8. roku): 100 zł, wsparcie medialne = 0, chęć współpracy z czyjekolwiek, w tym polityków, biznesmenów, mediów, strony = 0...))
  [b]Dlaczego jest od zawsze, wszechstronnie źle?[/b] Dlatego, że nie ma jak być, nie opłaca się być konstruktywnym.../dlatego, że opłaca się być osobą destrukcyjną (...)/czyli dlatego, że, od zawsze, wszechstronnie, jest na odwrót (...)...
  [b]Co zrobić, by było normalnie, coraz lepiej, dobrze?[/b] Wspieraj, w tym finansowo, umożliwiaj im działanie, zachęcaj, nagradzaj (a nie uniemożliwiaj, zniechęcaj, odstraszaj) tych, którzy potrafią to zrealizować, a zniechęcaj, karz za szkodzenie osobników, którzy doprowadzili, i to kontynuują, do złej sytuacji (więc nie postępuj absurdalnie, na odwrót, utopijnie)!
  Działania mają być nie populistyczne, krótkowzroczne, utopijne, tylko całościowo przeanalizowane, przygotowane, racjonalne, skuteczne!
  PS
  Proszę odstawić trującą telewizję, radio i sekciarzy. A w tego mse stosować zdrową, pozytywnie kształtującą, konstruktywną alternatywę:
  - http://www.wolnyswiat.pl
  - http://www.pzepr.pl
  - http://www.racjonalnyrzad.pl


  www.nowyekran.pl / http://swiatmediow.nowyekran.pl/post/29714,jak-olac-mainstreamowe-media | 10.10.2011 12:10
  [b]W Polsce telewizora nie ma już 700 tys. domostw[/b] - informuje Rzeczpospolita powołując się na badania TGI przeprowadzane przez MillwardBrown SMG/KRC. Osoby te nie posiadają telewizora świadomie bądź, jeśli posiadają - nie włączają. Inna firma badająca oglądalność stacji telewizyjnych - Nielsen Audience Measurement - podaje, że w Polsce już 3,4 proc. z 14 mln gospodarstw domowych nie posiada odbiorników telewizyjnych.

  Jedną z przyczyn jest [b]upowszechniający się dostęp do szybkiego internetu[/b] i coraz większe przyzwyczajenie Polaków do tego medium. Badani stwierdzają m.in., że w sieci szybciej znajdują informacje które szukają, zamiast czekać aż wyemituje je telewizja (m.in. prognozę pogody). Druga grupę stanowią osoby, które [b]nie chcą by telewizja dyktowała im co mają oglądać[/b] w wolnym czasie.

  [A tak przy okazji. Kilka razy odsłuchiwałem z internetu nagranie jakiegoś programu TV, i za każdym razem słychać coś takiego:”…yyy ta sytuacja yyyy w końcu musi yyy się yyy wyjaśnić yyy W którymś momencie yyy dało się odczuć yyy że atmosfera yyy…” Jak czegoś takiego można słuchać? Kto zatrudnia takich ludzi do prowadzenia programów?! – red.]

  http://www.imagic.pl/files//24301/./RACJONALNY%20SWIAT.png
 • @Analityk
  "Zainicjowałem Ruch Spoleczny "Nowa Polska" i nie oglądając się na nikogo, robię swoje."
  .
  Brawo, może inni też zaczną?
 • hmm
  zamiast mówić o tworzeniu ruchu powoływa prezesów ruchu i zebrania ruchu gdzie sekretarzem okaże się prezes partii "Skłóceni i Nieufni" po prostu głośmy znajomym wiarę w Polskę i w Rzeczpospolitą

  otwierajmy im świadomość na różne kwestie np. pakiet klimatyczny czy wysokość długu
 • @Bibrus
  @Bibrus
  Moją ideą jest wielka kultura demokracji i warto Polskę wprowadzić w jej progi pierwszego stopnia. Polacy mają całkowicie zablokowany rozwój demokracji, Matematyka też była na banicji, zamiast być obowiązującym przedmiotem każdego młodego Polaka. Sama nazwa demokracja jest gwałcona i pokrętnie wykorzystywana do fałszowania rzeczywistości. A więc obrona prawdziwej demokracji jest prawdziwa i konieczna.
 • --- a będzie jak zawsze
  --trzeba stworzyć 3 PARTIE !!!!!! 1--BÓG / 2 --HONOR /3 --OJCZYZNA
  --ŚMIESZNE ???? a nawet STRASZNE !!!!! --JEŻELI dla dobra Polski nie określi się wspólnego mianownika / casus M.JUREK / Polacy NIGDY !!! PRZENIGDY !!!! dobrowolnie nie utworzą partii o WSPÓLNYM !!! mianowniku -------------------POLSKA ------będzie !! strzyżono / golono -i pod wodę !!!
 • All
  "Jeżeli NASZ PREZYDENT, będzie miał masowe (np. 75%) poparcia społecznego, zagwarantowanego przez „Ruch Społeczny – Niepodległość”

  Jeżeli tym Prezydentem nie będę ja, to wy nigdy nie wytypujecie jedynego kandydata.
 • Ano czas by był po temu najwyższy
  Popieram pomysł. Trzeba sobie jednak zdać sprawę z faktu, źe nie posiadamy żadnej mocy sprawczej. Dlatego też wszelkie projekty nawet najbardziej ambitne na dziś są nie do zrealizowania. W efekcie czego pozostaną jedynie na papierze (przepraszam, na dyskach). Czas nas goni bo decyzje podejmowane przez rządzących dziś determinują zmiany prawie że niedwracalne.
  W związku z czym wydaje mi się, że sensowne jest stworzenie struktur terenowych by zyskać zaplecze w postaci ludzi.
  Po drugie najważniejszą sprawą jest skoncentrować się na najważniejszych problemach warunkujących istnienie naszego państwa.
  Mało tego, trzeba dokonać w sposób tak przejrzysty by było to do ogarnięcia przez większość. Dopiero wówczas jest szansa dotrzeć do ludzi, a tym samym poprzez nic wywarcie odpowiedniego nacisku.
  PiS i wiele innych ugrupowań popełnił błąd traktując ludzi jako nieodpowiedzialne stado, nie licząc się z ich zdaniem i opinią i za to zapłacił już i zapłaci jeszcze cenę, którą jest brak poparcia.
  Gospodarka i ekonomia jest kluczem do zmian. Musi być więc priorytetem. Nie da się ukryć, że obecnie wprowadzany światowy system finansowy jest nie do przyjęcia bo w konsekwencji prowadzi do totalnego zniewolenia i starcia z powierzchni państw narodowych. Dlatego też z takim uporem niszczy się tożsamość tych państw.
  Trzeba wrócić do systemu finansowego opartego na zdrowych zasadach.
  Od tego trzeba zacząć. To zaś wymaga organizacji i czasu którego rzadko kiedy ktoś ma w nadmiarze. Bo my w przeciwieństwie do wybrańców musimy utrzymać siebie i swoje rodziny ;)
 • @waldemar.m
  Możliwe :D
 • @w.red
  "Możliwe"

  Dzięki temu, już potrzeba tylko 75% - 1 :)
 • @Ryszard Opara
  Jest dla Pana i aktywu ciekawa inspiracja. To tak na start.

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1140290

  http://youtu.be/A5s20lerVDI

  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28215

  http://www.wsksim.edu.pl/images/plakat%20kongres%20IV-825x1221.jpg

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1140267

  Czy Nowego Ekranu katolicka ekonomia nie interesuje?
 • @Ryszard Opara
  Czuję się jak w jakimś teatrze absurdów.
  Ludzie, którzy nie potrafią zdobyć władzy w kraju, nie mają żadnego sensownego pomysłu, nie potrafią przedstawić alternatywy dla rządzącej mafii, snują sny o potędze i chcą budować jakieś alternatywy dla "niemieckiej UE"! Po prostu koszmar.
  Moim zdaniem istnieje wiele przesłanek dla porównania PO do mafii. Żadna mafia nie niszczy wprost kraju który opanowuje. Gdyby tak było - społeczeństwa łatwo by sobie z tym poradziły. Sęk w tym, że mafia jak dobry pasożyt - całemu organizmowi umrzeć nie pozwoli. Niszczona jest tkanka słabsza. Ale ci na górze będą mieli nie gorzej (a może i lepiej). To wystarczy do trwania. I nie ma w Polsce żadnych sił, zdolnych do naruszenia tego układu.
 • Musimy zacząć od tego
  czyli zmienić to o czym pisze G. Michalski:
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6810&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=8925&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=9721&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11224&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11543&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11975&Itemid=4
  - http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12195&Itemid=4
 • ok, może być,
  proszę się jednak odnieść do tego:

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,752,119859087,119859087,107_metrowy_wiezowiec_Intraco_nie_dla_JW_Const_.html
 • -kisiela -przeczytałam
  -- jak się czuję ?- niekoniecznie jestem rozczarowana --po prostu -zawsze zakładam / od czasów SOLIDARNOŚCI / że mam doczynienia z --bolkiem -rozczarowanie pózniej nie boli
 • @Acontrario
  Też dobry pomysł, ludzi ŚWIADOMYCH nie zastraszą / zniewolą tak łatwo...
  .
  A przy naszej ilości lasów, powinni nam DOPŁACAĆ za ABSORPCJĘ CO2!!!
 • @Ani namaszczeni ani uzurpatorzy
  Zapewne kilku blogerów może zauważyć, że cały czas powtarzam jedną frazę: w mediach elektronicznych nie da się wypromować ani uzurpatora, ani namaszczonego. To miejsce dla autentycznych autorytetów według kryterium zgody powszechnej. NE - choć ma wyjątkowe możliwości - z tej rady nie chce skorzystać. Jestem tu od kwietnia i jedynie co obserwuję to "lądowanie w dolinie śmierci" kolejnych inicjatyw. Wysypisko namaszczonych i uzurpatorów tymczasem pęka w szwach.

  Błąd metody.
 • @carcajou
  "Rozumiem, że to nazwa robocza
  "„RUCH SPOŁECZNY – NIEPODLEGŁOŚĆ”.

  Jakże trudno o dobrą nazwę, prawda? Kuriozalne nazwy, acz zaczerpnięte z Biblii jak "Prawo i Sprawiedliwość" jakoś się po kilku latach przyjmowały, ale PiS to PiS. Na pierwszy rzut oka nazwa nie przekonuje mnie, ale idea i owszem jako RUCH RUCHÓW, blok wyborczy patriotów, front Polaków opozycyjnych spoza PiS. Musi być dla PiS poważna alternatywa, inaczej klęski nigdy się nie skończą. Koalicjant, a przynajmniej cichy sojusznik który nie będzie kopał rządu mniejszościowego PiS. Osłona PiS? Poniekąd, ale docelowo samodzielny gracz aspirujący do samodzielnych rządów choćby dopiero za 8 lat.

  Czy Pan Opara rozmawiał z ziobrystami "Solidarna Polska"? Nawiasem to jest doskonała nazwa i wiedzą co robią. To nazwa warta 10% wyborców tak na dzień dobry. Ile jest warta nazwa "Ruch Społeczny - Niepodległość"? Na oko 0.1% Niestety. Zabrakło Polski.

  Zatem inna nazwa. Nie Polska w Potrzebie, ale może POLSKA NIEPODLEGŁA? Ruch Społeczny Niepodległa Polska. To jest małe przekształcenie, a bardzo poprawia przesłanie. Oczywiście problemy Polski to nie tylko Niemcy-UE=IV Rzesza tradycyjnie z sowietami i kapitałem bez granic niejakich ufoludków.

  Deklaruję uczestnictwo w takim ruchu pod kilkoma warunkami. Oczywiście w autonomicznym nurcie katolicko-patriotyczno-narodowym, bo Was ciągnie do jakiegoś ateistycznego racjonalizmu. Cóż. Każdy ma swój rozumek.

  Dobrze że nie zaczynamy od partii. Na to jest czas, ale dobrze jest mieć w rezerwie jakiś numer KRS partii jakby co... bo jakże dogadamy się z PiS jako ruch? Zakładam taki sojusz czy to wyborczy, czy już w parlamencie, samorządach. Mam obawy co do liderów ruchu, to jest słabość... przykro mi to mówić. Będą kwasy. Zalecam zarządzania demokracją bezpośrednią, czyli kongresy, duży zarząd, rada programowa. Niech się poniekąd "trefni" liderzy (dla opinii publicznej, mniejsza o moje zdanie) schowają w tłumie zacnych patriotów mniej znanych. Mam sporo kandydatów do ruchu, których należy zapraszać, próbować zapraszać. To np profesorowie, bojownicy z nwo, praktycy biznesu także.

  Należy zaprosić całe społeczności wyborców i działaczy takich partii-komitetów jak Prawica Rzeczypospolitej. Co mają do stracenia? Nic. Sami już nic nie znaczą i tak będzie, są spaleni jako samodzielny gracz.

  Nie zapraszajcie PJN. Ci ludzie nie są godni zaufania, wspierali PO, mogą nam wywinąć numer jaki wykręcili PiS tuż po 10 kwietnia 2010! Świnie orwelloskie new world order bez Honoru! Za to Ziobryści względnie ok :) Ich bierzemy jako poważnego partnera o ile na to pójdą. Zapewne nie od razu. Jeżeli będziemy w sondażach się piąć, to przyjdą do nas.

  A może tak: RUCH PATRIOTYCZNY "Nasza Niepodległa Polska".

  Ruch społeczny, obywatelski, narodowy, czy patriotyczny?
 • @Jerzy Wawro
  Są, ale nie tędy droga.
 • @nikander
  Interesujące metafory i rzeczowe argumenty.
 • @Autor
  Ruch Społeczny "Niepodległość" - zbyt pasywne i niezrozumiałe, wobec sprytnie zaplanowanego, kroczącego, stopniowego, a więc słabo dostrzegalnego dla większości obywateli, procesu tracenia przez Polskę suwerenności.

  Mi się podoba: Ruch Narodowy "Wielka Polska", bo jest ambitne, przed wojną się sprawdzało, to i teraz może "zagrać".

  http://zalacznik.wp.pl/08/d666/a8f904b555d5f8471b5b3d80860a3829140.jpg?p=2.2&t=IMAGE&st=JPEG&ct=QkFTRTY0&wid=36381&POD=1&type=NORMAL&zalf=Nowe&tsn=132165139436094591&sid=b0cc87b2415f279e163dcc3f75815d52
 • @neko
  Proszę wybaczyć, ale co konkretnie Pan proponuje ? Punkt widzenia Pana Wawro wydaje mi się że mniej więcej znam. Ale uważam go za błędny o tyle, że za nic nie może się rozstać z obecnym modelem finansowo ekonomicznym, który nadaje się jedynie do kosza.
 • @Marek Kajdas
  Mnie interesuje. Ale nie widzę tam konkretów, jedynie ogólniki i to nawiązujące do obecnego systemu finansowego. Jak będzie coś sensownego to chętnie przeczytam.
 • @laurentp
  "CZYM ZAPŁACIMY ZA ŻYWNOŚĆ, JAK CHŁOPI "OLEJĄ SPRAWĘ"??? I zaczną produkować TYLKO dla siebie??? (i WYRŻNĄ stada zwierząt, odbudowa to KILKA LAT!!!!)."

  Raczymy żartować co do najmniejszych gospodarstw, symbolicznej mikroprodukcji? Gdyby było opłacalne produkowanie na swoje potrzeby, to nie byłoby tak źle. Tak było za PRL. Wtedy istotnie produkcja na swoje potrzeby, a nawet na sprzedaż, wymianę była opłacalna z każdego skrawka ziemi. Ludzie nawet nie mając ani ara hodowali zwierzęta i opłacało się. Gierkowi opłacało się pożyczać od Niemiec marki i kupować paszę dla świń za oceanem żeby owe mięso wywozić do Rosji, a najlepsze na na zachód za dewizy na odsetki kredytów. To sarkazm.

  Mając mały areał, brak maszyn, brak siły roboczej (jeden człowiek prędzej się choroby dorobi, albo zgonu) to nie ma opłacalności, hobby najwyżej, patriotyzm rolników, OSTATNIE PLACÓWKI jak moja na hektarze. Tak ten system jest kreowany, umierają Kółka Rolnicze itd ceny nawozów, chemii są obłędne. Materiał siewny niebawem GMO, ale już jest licencjonowany, w zasadzie nie wolno nam siać tego samego zboża ponownie, chyba że za opłatą, a z czasem zresztą zaprogramują jednorazówki w nasionach jak w GMO.

  Podatki PO podniesie wszystkim, ale nie każdego to zaboli jednakowo. Podniesienie wieku emerytalnego przy dużym bezrobociu, emigracji uważam za SKRAJNY ABSURD. Będą bezrobotni po 60-tce. Ci ludzie pomyślą - po co nam taka III RP, lepiej by na było w PRL gdyby wprowadzić w życie Porozumienia Sierpniowe z 1980. Ci sami ludzie co je doradzali.... teraz postulują wiek emerytalny 67 lat. Czemu nie 77?

  Biedota dalej eksterminowana, już nie ma odwrotu, to droga do siłowego zwarcia, np podatek katastralny, ciekawie co wymyślą z KRUS. Nie zgodzę się na podatek katastralny NIGDY, jakikolwiek, mam dość nawet podatku rolnego, jakim prawem płace haracz za swoją własność. Podatek dochodowy z rolnictwa? Hahaha, wyjdę jak korporacje na zero, nawet na stratach. PO musi mnie zabić żeby to przeprowadzić. Nie zapłacę, miasteczko namiotowe i głodówka tysięcy ludzi, głośne zbiorowe modlitwy za naszych wrogów. To zniszczy PO. Prawdziwy ruch oburzonych.
 • @Marek Kajdas
  "..miasteczko namiotowe i głodówka tysięcy ludzi, głośne zbiorowe modlitwy za naszych wrogów. To zniszczy PO. Prawdziwy ruch oburzonych.."

  Kto wie, kto wie, może to byłoby jedyne wyjście z sytuacji. Czy zniszczy to PO ? Wątpię. Skala skundlenia jest porażająca. Ale możliwe, że potrzebna jest taka zbiorowa hekatomba by unaocznić ludziom co ich czeka.
 • Kto sprowadził na nas ten dramat?
  "Nasza Ojczyzna, Polska przeżywa obecnie jeden z najbardziej dramatycznych okresów w swojej ponad 1000 letniej historii."

  A ten dramat ma na imię Tusk!

  Nie trzeba tak biadolić tylko POgonić Tuska.
  A kto powiedział, że te długi zechcemy Niemcom spłacać. Co na zrobią jak im powiemy, nich sobie idą do Tuska?

  Nie napędzajmy sobie strachu tylko bierzmy się za Tuska, on nas obraża i poniża. Wszelka inna gadanina jest garści kłaków nie warta.
 • @simacs
  Niestety, obecny stan naszego uzależnienia od Niemiec nie rozpoczął się "za Tuska".

  On jest konsekwentnie budowany od 20 lat. Najlepsze kompendium na ten temat, to książka B. Alerta "System germanizacji Polski przy współudziale Jej Obywateli".

  Pan Opara ma rację, wskazując na to, że jest to podstawowe zagrożenie.
 • Świetny pomysł..
  ..ale jak wiadomo wiele służb rodzimych jak i obcych zrobi wiele by ograniczyć , bądź uniemożliwić takie działanie.
  Mam jednak wrażenie, że zjednoczeni będziemy stanowić trudną do ujarzmienia siłę.
 • @Rebeliantka
  To, że się od Tuska nie rozpoczął wszyscy o tym dobrze wiemy. Tusk jednak go celowo pogłębia, aby nas od Niemiec uzależnić. No to będzie go potem sam spłacał.
 • Podaje PKB krajow Uni chyba z 2008, jeszcze przed kryzysem, nie chce mi sie sprawdzac
  Niemcy ca. 2500 mld euro
  (GB 2100 nie ma euro)
  F 2000
  I 1800
  S 1000

  Do tego dochodza takie drobiazgi jak Hollandia, Belgia i Austria, w sumie nastepne 1000 mld; Niemcy nie przekrocza 30% wszystkich krajow euro.
 • Pisałem o tym jakiś czas temu ;)
  http://samaelitania.nowyekran.pl/post/29473,bankructwo-polski-a-kwestia-niemiecka
 • @fritz, uzupelnienie
  Cytat od autora: Obecna administracja, (tak jak prawie wszystkie ekipy rządowe po 1989 roku), nie ma klarownej koncepcji ani recepty - na wszystkie zagrożenia zewnętrzne, jak i problemy wewnętrzne, strukturalne kraju

  *** TO NIE JEST PRAWDA. Antypolski herr Tusk ma jak najbardziej klarowny koncept a jest nim likwidacja Polski i exterminacja Polakow przez wynarodowienia.

  herr Tusk realizuje ten koncept niezwykle sprawnie. Zakaz nauki historii polski i literatury polskie w szkolsch (Mickiewicz to zbrodniarz antysystemowy) sa swietnym tego przykladem. Likwidacja gospodarcza Polski rowniez, np. oddawania gazpromowi gazu lupkowego. Tworzenie narodu Slazakow dopelnia miarki.
 • @laurentp
  Już osobiście 2 moich znajomych rolników bankrutuje sprzedasz wieprzowiny jest nieopłacalna. obaj postawili wielkie chlewnie teraz wyprzedają resztę trzody zostawiają tylko tyle dla siebie. Żal serce ściska jak patrze na to co się dzieje. Polskiego rolnictwa nie ma. Likwidacja KRUS całkiem ich pogrąży.
 • @w.red
  > za nic nie może się rozstać z obecnym modelem finansowo ekonomicznym, który nadaje się jedynie do kosza

  Ależ ja bardzo chętnie rozstanę się z tym systemem, jeśli będzie taka możliwość. Tyle, że współczesna gospodarka jest globalna - czy się to komuś podoba, czy nie - i potrzebuje globalnego systemu. Nasze chęci nie wystarczą do jego zmiany. Możemy natomiast zbudować alternatywne systemy na potrzeby gospodarki lokalnej. Nie ma potrzeby, by kopać się z koniem.

  To jest jednak kwestia drugorzędna. Nie jest istotne, czy ktoś akurat dzisiaj postawi jedynie słuszną diagnozę i pokaże program rozwoju. A co jest istotne? Przyznaję, że im jestem starszy, tym bardziej doceniam geniusz Adama Mickiewicza. W "Panu Tadeuszu" jest wszystko. Brzozowski twierdził, że to poemat o bigosie. I ja go tak czytałem. Ale czyż Ryszard Opara, to nie jest współczesny Soplica? "Szlachta na koń wsiędzie, my z synowcem na czele i jakoś to będzie"!!!
  Czy współczesny dramat Polski nie jest identyczny jak ten w czasach napoleońskich? Potężne siły przewracały Europę, tworząc nowy ład. A Polacy organizowali swoje małe, śmieszne wojenki (zajazd na Soplicowo). Co za dramat! Tak - dramat. Bo potem przelało się tu morze krwi, wobec której śmiech zastyga na ustach.
  Teraz też - za tymi wojenkami o bardziej najszą prawdę są dramaty milionów ludzi. Rozbite rodziny, euro-sieroty bez przyszłości, głodne dzieci, ludzie pozbawieni nadziei. To jest współczesne mięso armatnie. Tu nie ma miejsca, by się nad nimi zastanawiać. Rewolucja potrzebuje ofiar.
  Jednak Polacy nie chcą rewolucji. "Mięso armatnie" pamięta rewolucję z roku 1989 i nawet jeśli nie do końca rozumie, co się tu stało, to drugi raz nabrać się nie da. Lepsza już ta obecna mafia. Wiadomo na co ją stać. Na co stać rewolucjonistów - tego nie wiemy.
 • PKB Niemiec
  "PKB Niemiec jest na poziomie 3,500 mld € - równa się PKB prawie całej reszty krajów strefy euro. W dzisiejszym dniu (17.11.2011) – powstaje Unia Europejska Wielkich Niemiec!!!"

  Wszystko jasne, tylko że nikt z was nie powie, że pieniądze te pochodzą z okradzionych państw. Dokonało się to w ramach wrogiego przejmowania firm bądź doprowadzania ich do upadku, niszczenia przemysłu, tak by sami mogli wchodzić tram ze swoim kapitałem i towarem.
 • @simacs
  > tylko że nikt z was nie powie, że pieniądze te pochodzą z okradzionych państw

  Dowcip z czasów komuny: agresje dzielimy na wojny z wypowiedzeniem, bez wypowiedzenia i na zaproszenie. Tylko czy te na zaproszenie można nazwać agresją? Analogiczny dylemat dotyczy przejmowania polskiej gospodarki. Skoro odbyło się to "na zaproszenie", to gdzie ta kradzież?
 • @Jerzy Wawro
  "Skoro odbyło się to "na zaproszenie", to gdzie ta kradzież?"

  Czy była to kradzież, to trzeba o to zapytać samych Niemców, a ściślej mówiąc, czy przyświecała im taka świadomość, że wespół ze wspólnikami danego kraju okradali jego gospodarkę. Nie mam co do tego cienia wątpliwości, iż są tego świadomi, jeśli wiedzą czym jest uczciwość, co znaczy "nie kradnij" itd. Tak zwani "Polacy" byli ich wspólnikami.

  Co do zaproszenia, to ja ich ani Polacy nie zapraszali po to, aby zostali przez nich okradzeni. Trzeba być niespełna rozumu, aby wpuścić do domu złodzieja i pomóc się jeszcze samemu okraść. To jakiś absurd. Proszę nie żartować. Niemcy się z nas śmieją. Już dzisiaj w ARD powiedzieli, że Polska przekroczyła limit zadłużenia. Ale oni tryumfują! Za czyje pieniądze? I czy tylko z ich pracy? Bardzo w to wątpię. Dlatego nazywajmy rzeczy po imieniu.
 • @Jerzy Wawro
  ""Szlachta na koń wsiędzie, my z synowcem na czele i jakoś to będzie"!!!

  Blogerzy na net wsiądą, p.Opara z nowoekranowcem na czele i jakoś to będzie!!! :) Zanim przyjdą po nas o świcie wywalając drzwi i okna kominiarze, bo akurat grudzień idzie, kominy będą wymiatać :)
 • @simacs
  Poza tym:
  - wyprzedaż całych gałęzi przemysłu za pól darmo,
  - negatywna selekcja kadr decydentów,
  - świadoma likwidacja konkurencji, polskich banków, ciężkiego przemysłu i handlu,
  - ściąganie najlepszych specjalistów z Polski,
  - sprzedaż firm, które w ogóle nie potrzebowały prywatyzacji,
  - umożliwienie przejęcia sektora energetycznego,
  - przejmowanie polskich mediów i drukarni,
  - prywatyzowanie publicznych usług (poczta, służba zdrowia, oświata, komunikacja, woda, energia),
  - zalew importu,
  - zadlużenie zagraniczne, wzrost roli banków zagranicznych,
  - antyzwiązkowe kampanie w liberalnych mediach,
  - transfer zysków poprzez zawyżanie kosztów,
  - niecywilizowane ściąganie należności od klientów banków,
  - likwidacja kopalń,
  - przejmowanie firm budowlanych,
  - koleje polskie do wzięcia,
  - doprowadzenie do upadłości stoczni,

  itd, itd.
 • @w.red
  Sugeruje Pan że na owej konferencji lansuje się liberalizm niezgodny z KNS? :) Szczegóły są co do ducha katolickiej ekonomii, a to już spora różnica z obecnym systemem właściwie ludobójczym, totalitarnym, służącym mamonie jako bożkowi.
 • @Rebeliantka
  Tak, zgadzam się. W dziedzinie gospodarczej nazywa się to wrogim przejęciem. Czyli czym? Ano kradzieżą. Tak to sobie wymyślili sprytne określenie. A tym czasem wrogie przejęcie całej gospodarki to kradzież i podbój całego narodu. Bez czołgów wprawdzie, ale bardziej skuteczne i skryte skolonizowanie. I dlatego niech nikt mi nie mówi, że jest inaczej.

  Dziękuję za trafne wyliczenie tej niebywałej grabieży. Polska nie jest jedyną ich ofiarą.
 • @Rebeliantka
  "Ruch Narodowy "Wielka Polska"

  Całkiem niezłe, mnie się bardzo podoba. Ci co mają wątpliwości co do ruchu narodowego w sensie etnicznym, czy neoendeckim (acz to jest ciekawe jak można podważać sens ruchu narodowego!), to mogą go mieć wg swojej interpretacji Narodu jako wspólnoty patriotycznych obywateli. Wieloznaczne pojęcie.
 • Kilka prostych pytań
  Tak mi przyszło do głowy, że stawianie wielkich celów (budowa alternatywy dla UE, albo naprawa światowego systemu finansowego) może być po to, by mieć alibi dla nie robienia tego, co zrobić można prosto i bez większego wysiłku.
  Dlatego mam kilka prostych pytań do "rewolucjonistów":
  1. Ponad rok temu zaproponowałem banalnie proste zmian w prawie, które ukróciłoby mediokrację: http://www.fronda.pl/blogowisko/wpis/nazwa/media_petycja
  Teraz sytuacja jest jeszcze bardziej dramatyczna. Czy więc szanowni rewolucjoniści nie widzą sensu w lobbowaniu na rzecz tego typu zmian?
  2. Proponowałem kilka razy (także tutaj) powołanie fundacji, która wspierałaby wszystkich, którym GWno wypowiada wojnę prawną. Mozna przy okazji ustanowić nagrody dla każdego kto GW lub TVN pokona w sądzie (na zasadzie: wygrałeś milion - masz dodatkowo 100tys od fundacji). Sam jestem gotów się dobrowolnie opodatkować na ten cel. Ale inicjował tego nie będę, bo ja nie wierzę w gotowość Polaków do nawet najdrobniejszych zmian. Skoro rewolucjoniści wierzą - to może by się tym zajęli?
  3. Jest jakimś koszmarem utrzymywanie z naszych pieniędzy uczelni, zatrudniających pospolitych idiotów, zajmujących się bałamuceniem młodzieży, a nie nauką. Zróbmy akcję domagając się wstrzymania finansowania tych wydziałów, które zatrudniają ludzi pokroju Środy lub Hartmana. Macie odwagę, by to zaproponować?
  4. Obecna sytuacja gospodarcza jest wynikiem konkretnych decyzji, konkretnych ludzi. Począwszy od Mazowieckiego, który zrobił wszystko by chronić złodziei. Stwórzmy portal, w którym zostaną zebrane wszystkie te szwindle. Niech ten styropian doczeka się oceny historii, do której się odwoływał w przeszłości. Niech nie zdychają ze świadomością, że im to wybaczono. Ja im nie wybaczam. A wy?
  Wbrew pozorom to jest niezmiernie ważne. Póki nikt w Polsce nie ponosi za nic odpowiedzialności - to się będzie powtarzać.
  5. Skoro obecna ekipa rządząca kreuje się na wybawiciela narodu w kryzysie, to dajmy im się wykazać. Ustalmy jednak jakieś parametry które uznamy za zdradę. Na przykład gdy ceny energii w Polsce przekroczą o 10% ceny najwyższe w pozostałych krajach UE, albo poziom dochodów 30% obywateli spadnie poniżej poziomu nędzy.
  Ustalenie takich wskaźników pozwoliłoby na stałe monitorowanie i informowanie opinii publicznej o postępach. To chyba nie jest zbyt trudne?
 • @Marek Kajdas
  "Ruch Narodowy "Wielka Polska"

  że się tak wtrącę do rozmowy. Od dawna podnosiłem ten pomysł tu i gdzie indziej.
 • @andrzej61
  Jestem tego samego zdania. na początek trzeba stworzyć poczte mejlową nowego ekranu.
 • @RYSZARD OPARA
  Jestem entuzjastą skutecznego działania . Z lektury postów i komentarzy
  wynika ,że wielu internautów ma podobne nastawienie .

  Czy jednak jest możliwe zaplanowanie pracy ,wielomiesięcznej lub kilkuletniej w atmosferze " końca świata 2012 ", " dyktatury NWO " , "państwa policyjnego " , " krachu euro " , "wojny światowej nr 3 , 4 , 5...." ?

  Jaką psychikę należy mieć , aby podejmować działanie publiczne w tak
  skrajnie tragicznej sytuacji ?

  "....Nasza Ojczyzna, Polska przeżywa obecnie jeden z najbardziej dramatycznych okresów w swojej ponad 1000 letniej historii...."

  To jak nazwiemy okres po chrzcie Polski , gdy książęta piastowscy , wycinali mieczem swoich rodaków przez prawie 200 lat ?
  To jak nazwiemy okres ,gdy szlachta polska uchwalała pańszczyznę dla reszty swoich rodaków i w duchu miłości bliźniego eksploatowała ich aż do 1863 r,?
  To jak nazwiemy okres , gdy po przeniesieniu rezydencji króla do Warszawy , nie stworzono uczelni przygotowującej kadry dla olbrzymiego ówczesnego państwa polskiego , poprzestając na szkołach religijnych?
  To jak nazwać ...
  Właściwie , to można by pokusić się o stwierdzenie , że Naród POLSKI
  jest w nieustającym kryzysie od tysiąca lat ...
  I przetrwał .
  Czy elity podejmą trud kierowania Polakami nie będąc na " liście płac " ośrodków zagranicznych ?
  Mam nadzieję , że tak .
  Na moim blogu proponuję przygotowywanie się do wyborów parlamentarnych za cztery lata . Taka praca jest legalna , konkretna , mierzalna ...
  Ten sposób działania jest prostszy niż wyciąganie armat antyunijnych , antynatowskich , antyrosyjskich ,antychińskich , antyglobalistycznych ....

  Pokażmy , że potrafimy wprowadzić do Sejmu 231 posłów .
  Stwórzmy Koło Polskie .Tak zaczynali Polacy w zaborach pruskim , rosyjskim ,austriackim ...
  Poziom Niepodległości Polski jest wynikiem niepodległości polskich polityków .
  Naród sobie radzi , to politycy są jak na razie bezradni , skorumpowani
  lub zakłamani ...
 • Jestem za, ale....to Pro Milito :(
  Zanim dołączę do wspaniałego pomysłu, chciałbym być pewnym KTO dokładnie stoi za "Nowym Ekranem".
  W wielu miejscach, również na necie zetknąłem się z opinią, że za NE stoją tzw. "słuzby" i Stowarzyszenie ProMilito ( http://www.promilito.pl/ ), grupujące "śmietankę z elit WP i Milicji z czasów PRL!!!

  Waldemar Łysiak napisał niezwykle ciekawą książke, "LIDER" (gorąco polecam). Jeśli to co się mówi i pisze o NE byłoby choć w części prawdziwe, w połączeniu z powyższym projektem - to znaczyłoby, ze ŁYSIAK jest naprawdę genialnym prorokiem!! :)

  Z ciekawością czekam na feedback z wyjaśnieniami.
 • @Jerzy Wawro
  "..Tyle, że współczesna gospodarka jest globalna - czy się to komuś podoba, czy nie - i potrzebuje globalnego systemu. Nasze chęci nie wystarczą do jego zmiany.."

  I właśnie dlatego nie mogę się z Panem zgodzić. Bo nikt nie jest w stanie mnie przekonać, że zasiadając do gry z oszustem mam jakąkolwiek możliwość wygranej ;)

  "..Możemy natomiast zbudować alternatywne systemy na potrzeby gospodarki lokalnej.."

  I tu się zgadzamy. A gdyby jeszcze skorelować taki system w grupie państw jak sugeruje to autor to byłby to bez wątpienia sukces :)

  "..Nie ma potrzeby, by kopać się z koniem.."

  Fakt, zawsze można stanąć tak by tego uniknąć i to robi moim zdaniem Orban.

  Nie idzie tu o "małe wojenki". Bo to jest kwestią być albo nie być naszego narodu. Jeżeli ulegniemy to kto wie czy nie podzielimy losu innych nacji których ślad pozostał jedynie w historii.

  "..Jednak Polacy nie chcą rewolucji. "Mięso armatnie" pamięta rewolucję z roku 1989 i nawet jeśli nie do końca rozumie, co się tu stało, to drugi raz nabrać się nie da.."

  Ano, w większości nie tyle nie chcą nie tylko rewolucji co nawet walki o swoje prawo do życia na tej ziemi. Na pewno po części dlatego że już tyle razy ich wykorzystano, a po części dlatego że przestali odróżniać pojęcie "państwo" i "administracja" kolejnych rządów. Bo "państwo" jawi się im jako wróg i bandyta. Na co trzeba przyznać "elity" pracowały w pocie czoła. Dlatego tak trudno dostrzec, że ich działania były spowodowane realizowaniem cudzej koncepcji zniszczenia tego państwa i narodu.
  Ludzie mają prawo być rozgoryczeni i nie ufać nikomu. Ale też muszą zrozumieć, że z chwilą gdy je stracą staną na znacznie gorszej pozycji.
 • @simacs
  > Trzeba być niespełna rozumu, aby wpuścić do domu złodzieja i pomóc się jeszcze samemu okraść.

  Czyli Polacy są niespełna rozumu. Wniosek prosty.
  W połowie lat 90-tych pracowałem w jednym z większych polskich banków. Kierownictwa tych banków miały świadomość, co trzeba zrobić, by sprostać zagranicznej konkurencji. I te zmiany gwałtownie następowały. I co z tego? Ktoś z góry spakował to wszystko w jedną paczkę i sprzedał, przy co najmniej biernej aprobacie społeczeństwa. Za grosze. Jeden tow. Balcerowicz kosztował nas co najmniej kilkanaście miliardów. Czy Polacy mają tego świadomość? Czy mają mu to za złe? Jeszcze 3-4 lata temu wyrzucono mnie z portalu prawica.net ze krytykowanie tego pana. Czy Niemcy nas do tego zmuszali?
  Ich rola jest demonizowana. Nie wiem, jakie mają intencje niemieckie rządy. Sądzę, że po prostu mają nas w d... i to co my odbieramy jako atak na nas u nich widać jako realizację swoich celów (bez zważania na polaczków). Ale rola niemieckich elit w powstrzymywaniu nas przed szaleństwem jest pozytywna. Niestety - polska głupota okazała się silniejsza. Podam trzy konkretne przykłady:
  1. Kohl postawił całą swoją karierę na zjednoczenie i normalizację stosunków z Polską. Była wówczas unikalna szansa zbudowania relacji Polsko - Niemieckich na partnerskich warunkach. Ale u nas brakło nawet tyciutkiego mężyka stanu.
  2. Gdy ważyły się w Polsce losy wyboru polskiego modelu kapitalizmu, Niemcy zaoferowali nam pomoc w budowie społecznej gospodarki rynkowej, która doprowadziła ich kraj do potęgi gospodarczej. Ale myśmy wybrali Sorosa i Sachsa, który się teraz wypera tego kitu jaki nam wciskał.
  3. Kiedy Polacy popełniali kolejne wielkie głupstwo z reformą emerytalną, znów Niemcy nas przed tym przestrzegali. Znów na daremno.
  Dlatego teraz pretensje pod ich adresem brzmią idiotycznie. Jak głupiego dziecka, którego mama przestrzegała by nie szalał, bo sobie łeb rozwali. Kiedy już krew poleciała, dziecko płacze, że to przez mamę, która wykrakała :-(
 • @Jerzy Wawro
  Po pierwsze, ja nie lubię rewolucji. Uznaję tylko dopominanie się o swoje.

  Proszę Pana, nie uważam owej fundacji za dobry pomysł. My musimy odzyskać Polskę. Ona należy do nas a nie do grupy przestępców i grabieżców. Zakładanie takiej fundacjo obok bandyckiej władzy, byłoby jakimś jej tolerowaniem. A nam tego czynić w imię honoru nie wolno. Oni nie mają żadnego prawa przywłaszczać sobie naszą wspólną własność. Dlatego uważam pomysł Ruchu Narodowego za najlepsze rozwiązanie. Ona ma rozpocząć od podstaw w duch chrześcijańskim budować życie społeczne, państwowe, edukować społeczeństwo w najmniejszych jego komórkach, krzewić oświatę, kulturę, religię, patriotyzm. My 1000-letni Naród mamy takie skarby, trzeba tylko do nich sięgać, zamiast rzucać się w modę obcego kapitału i interesu. Naród i państwo zbudowane na kulturze Narodu są dla nas najważniejsze.

  Z tym Mazowieckim to ma Polska podwójnego pecha: Jeden Konrad Mazowiecki w 1226 roku sprowadził do polski Krzyżaków i otworzy na oścież wrota Niemcom, a drugi oddał im w ugodzie z Kohlem Polskę jako lenno.

  "5. Skoro obecna ekipa rządząca kreuje się na wybawiciela narodu w kryzysie, to dajmy im się wykazać."

  Nie! Nie pozwólmy szkoda Polski. Nie mamy do tego takiego prawa. Pokolenia przed nami walczyły o Polskę i za nią umierały, aby oddamy ją na pastwę szubrawców? Nie! Wreszcie w imię przyszłych przyszłych pokoleń. Na nas spoczywa obowiązek, aby im przekazać Polskę suwerenną i dostatnią.

  Rządzący już nas wystarczająco długo oszukiwali.
 • @w.red
  Bez wymienialnej złotówki nie jesteśmy w stanie funkcjonować.
  Nie widzę sensu by nad tym dyskutować.

  > Bo "państwo" jawi się im jako wróg i bandyta.

  Prosty i logiczny wniosek.
  Komuniści, którzy okupowali naszą Ojczyznę nie poważyli się, by nazywać Polaków bydłem (przynajmniej nie oficjalnie i tak głośno). Skoro obecna władza zachowuje się gorzej niż okupant, to czemu nie uznać ich za okupanta?
  Myślę, że większość z tych ludzi odróżnia jednak państwo i Ojczyznę.
  Można uznawać polskie państwo za wroga i nadal być patriotą.
  To co prawda w konsekwencji może grozić wojną domową.
  Jednak w kłamstwie żyć się nie da.
 • @simacs
  > Rządzący już nas wystarczająco długo oszukiwali.

  Czyli jednak rewolucja?

  Jeśli zaś chodzi o podane cele "Ruchu Narodowego", to mi przypomina początki polskiej informatyki. Był taki czas, kiedy nagminne było składanie ofert nie przedstawiających tego, co firma rzeczywiście może dostarczyć, ale to czego klient może oczekiwać. Ślady tego jeszcze pozostały w kontraktach dla rządu. Ale tak funkcjonujące normalne firmy na wolnym rynku nie przetrwały. Polska polityka wygląda bardzo podobnie. Tyle, że informatycy to byli w większości ludzie inteligentni i potrafili wstrzelić się w oczekiwania klientów uprawdopodobniając swoją ofertę. A politycy wręcz przeciwnie: piszą bajki w które nie sposób uwierzyć ;-)
 • @Rebeliantka
  @simacs
  "Poza tym:
  - wyprzedaż całych gałęzi przemysłu za pól darmo,
  - negatywna selekcja kadr decydentów,
  - świadoma likwidacja konkurencji, polskich banków, ciężkiego przemysłu i handlu,
  - ściąganie najlepszych specjalistów z Polski,
  - sprzedaż firm, które w ogóle nie potrzebowały prywatyzacji,
  - umożliwienie przejęcia sektora energetycznego,
  - przejmowanie polskich mediów i drukarni,
  - prywatyzowanie publicznych usług (poczta, służba zdrowia, oświata, komunikacja, woda, energia),
  - zalew importu,
  - zadlużenie zagraniczne, wzrost roli banków zagranicznych,
  - antyzwiązkowe kampanie w liberalnych mediach,
  - transfer zysków poprzez zawyżanie kosztów,
  - niecywilizowane ściąganie należności od klientów banków,
  - likwidacja kopalń,
  - przejmowanie firm budowlanych,
  - koleje polskie do wzięcia,
  - doprowadzenie do upadłości stoczni,"

  sama stocznia i wszystkie firmy produkujące dla stoczni to jest Kilkadziesiąt tysięcy miejsc pracy nie naście tylko dziesiąt.
 • @Jerzy Wawro
  "Czy Niemcy nas do tego zmuszali?"

  To jest dobre pytanie. Niedawno temu dyskutowałem z nimi na ten temat i powiedziałem im, z moralnością i uczciwością nie ma to nic wspólnego. W przyszłości można takie państwa i ich rządy zaskarżyć i mieć podstawę do żądania odszkodowań zamiast płacić im teraz haracze zwane długami. Tu nikt niczego nie demonizuje.
  Z tym się zgodzę: "Sądzę, że po prostu mają nas w d... i to co my odbieramy jako atak na nas u nich widać jako realizację swoich celów (bez zważania na polaczków)."
  A co my na to? Uważam, że lepiej być biedniejszym ale honorowym. Pokolenia minione się z nimi zmagały, i dlatego my jako Polacy jeszcze istniejemy. Taka sama misja dziejowa winna nam przyświecać. Skoro Bóg dał nam życie, to jest ono naszym zadaniem i powołaniem. Trzeba go bronić i o nie walczyć. Poddanie się jest w tym wypadku najgorszym rozwiązanie, ba żadnym, tylko zniewoleniem.
  Proszę posłuchać i przemyśleć. Naprawdę warto: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28164
  ad 1. Zgadzam się co do braku męża stanu, przy czym Kohlowi na partnerstwie z nami nie zależało. Wręcz przeciwnie, omijał Polskę.
  ad 2. To coś dla mnie nowego. Prawdopodobnie chodziło o to, co się teraz z Polską dzieje. Oni byli przede wszystkim zajęci adaptacją wschodniej części Niemiec (byłej NRD), które przez lata były dla zachodnich kulą u nogi. Dopiero w połowie 2000-cznych lat gospodarka ich nabrała dynamiki. Warto by się nad tym zastanowić dlaczego. Co stało się takiego w Europie, że od mniej więcej 2005 roku Niemcy zaczęły się dynamicznie rozwijać. Dosłownie rosło wszystko jak grzyby po deszczu. Miałem okazją się szybko zorientować w czym rzecz. Ale niech każdy sam myśli.
  Dziwię się, iż Pan w to wierzy, w to zatroskanie Niemiec Polską. Naprawdę się dziwię. Raczej jest odwrotnie. Im Polce gorzej, tym Niemcom lepiej. Jeszcze się o tym przekonamy na własnej skórze.
 • @simacs
  1.
  To, czy Kohlowi na Polsce zależało nie ma żadnego znaczenia (tym bardziej to, czy teraz się o nas troszczą). Zależało mu na zjednoczeniu Niemiec i wzroście znaczenia jego kraju na świecie. Sukces Polski był mu na rękę (jak chyba wszystkim w owym czasie). Mieliśmy nie najgorsze karty. Należało siąść do stołu jak równy z równym i negocjować. A co zrobili polaczki z tym kmiotkiem Mazowieckim? Pojechali do Paryża prosić, by Francuzi przycisnęli Niemców. Skoro pokazaliśmy mentalność lokaja, to czemu się dziwimy, że nami gardzą? (To nasz minister spraw zagranicznych p*dolił o brzydkiej pannie na wydaniu - nie Niemiecki). Nawiasem mówiąc, jeśli popatrzeć na relacje Polski z Niemcami i Francuzami to idealnie pasuje tu powiedzenie: strzeż nas Panie przed przyjaciółmi, bo z wrogami sam sobie poradzę.

  2.
  W 1989 roku otworzono w W-wie oddział Fundacji Adenauera. Różni całkiem niegłupi ludzie chodzili za styropianem i proponowali pomoc. Jeszcze silniejsze było zaangażowanie USA, któremu wcale nie zależało na tym, by Polska robiła u siebie liberalizm. Prezydent USA pofatygował się osobiście, by przekonywać Polaków do bardziej demokratycznych rozwiązań. Amerykanie są nadzwyczaj praktyczni. Sądzili, że w Polsce potrzeba czegoś, co nie spowoduje duże wstrząsy.
  Ale równolegle trwał spisek Sorosa z tym idiotą Balcerowiczem, który wziął cały plan na siebie. Kiedy Sachsowi udało się dotrzeć do Wałęsy - wszelka dyskusja się skończyła. Model znany z NE: kto ma wątpliwości ten jest szpion (ten polski debilizm jest nie do wyplenienia). Znam tą historię ze źródeł bezpośrednich (od uczestników tych zdarzeń).

  3.
  Proponuję spojrzeć na politykę Niemiec z perspektywy globalnej, a nie poprzez nasze uprzedzenia. To jest wszak potężne państwo, prowadzące taką globalną politykę, przy niesprzyjającym dla siebie otoczeniu. Niemcy nie miały szans odgrywać na arenie międzynarodowej takiej roli, z do jakiej predysponowała ich potężna gospodarka i silna waluta. Sytuacja zmieniła się diametralnie po powstaniu UE. Zarówno projekt UE jak i euro były pomysłem korzystnym dla całej Europy. Slogan reklamowy "niemiecka jakość" zmieniono na "europejska jakość". W Polsce wiele firm pisze na ulotkach "Made in EU". Projekt UE, a jeszcze bardziej euro szkodziły wprost interesom USA, amerykańskich banków i tej bandzie "wizjonerów" pragnącej militarnej i finansowej dominacji USA na świecie. To co się dzieje w Europie teraz może być częścią cichej wojny między tymi dwoma siłami. To na pewno nie jest w interesie Niemiec. Klęska UE to będzie przede wszystkim ich porażka. Ale my na tym też nie wygramy. Ekscytowanie się więc kłopotami euro jest żałosne.
 • @ WSZYSCY POLITYCY PRAWICOWI
  "....Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą Walkę o niepodległość! ..."

  Zapytam z pewną nieśmiałością , czy Mesjasze Narodu Polskiego ,
  w swej łaskawości , mogliby zamiast "...prawdziwej Walki ..." rozpocząć
  prawdziwą pracę na rzecz niepodległości ?

  Czy jest to może za nudne ?
 • POLSKA W POTRZEBIE - ROUMALD SZEREMIETIEW
  A co będzie z tym:
  POLSKA W POTRZEBIE - ROUMALD SZEREMIETIEW

  Przemówienie R.Sz, z dnia 05.07.11

  było film na Naszym Ekranie...


  Czy to już jest zapomniane?

  *
 • "tragiczna refleksja"
  Jeśli ktoś z rana nie pił kawy, to polecam coś zastępczego na podniesienie ciśnienia: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=eWSRy32AouY
  Chodzi o wypowiedź "dziennikarza" Kuby Wątłego.
  Krótki cytat:
  "Wpierdol dostaną i neonaziści i skrajne lewactwo. Otoczy ich się kółeczkiem, wypałuje im się nery, potem ścierwo zawlecze się do radiowozu i wywiezie gdzieś za miasto. Niekoniecznie do dołów, bo nie mówię, żeby zabić".
  W normalnym kraju taki debil już by miał sprawę w sądzie i na szpicu wyleciałby z każdej szanującej się stacji.
  W Polsce pielgrzymki różnej maści polityków nawiedzają tego typu rozgłośnie.
  "Walka" jaką proponuje Autor, to de facto wejście w spór z takimi debilami. Czyż nie szkoda na to czasu? Niech się plują do woli. Ludzie normalni powinni się po prostu zająć swoimi sprawami, a nie tego typu sporem.

  Jeszcze jedna propozycja spraw, które można w sposób prosty załatwić. Zróbmy interaktywną stronę, na której będziemy rejestrować wszystkich kolaborujących z wrogiem. Pisanie do GWna lub wystąpienie w TVN powinno być czymś tak samo potępianym, jak za okupacji chodzenie do kina (co najmniej).
 • @Jerzy Wawro
  "..Bez wymienialnej złotówki nie jesteśmy w stanie funkcjonować.."

  Powiem tak. Żadne państwo bez wymienialności własnej waluty nie jest w stanie sprawnie funkcjonować. Ale też akceptacja wymienialności walut różnych państw jest kwestią umowną (chyba że warunkowana jest ona np parytetem kruszcu). I tak mniej więcej było do chwili powstania FED.
  Od tej chwili mamy do czynienia z psuciem pieniądza i dążeniem do centralizacji jego wytwarzania oraz dystrybucji. Na dzień dzisiejszy system ten zdominował gospodarki wszystkich bez mała państw przekształcając się w gigantyczne narzędzie do nadużyć i podporządkowywania sobie ich rządów dla własnych celów. Dopóki ten mechanizm będzie tolerowany nie widzę żadnych realnych możliwości dokonania jakichkolwiek zmian. Tak w skali globalnej jak i lokalnej.
  Popełniono błąd i by go naprawić trzeba wrócić do momentu kiedy on zaistniał i próbować rozwiązać problem w inny sposób. Będzie to bardzo trudne, prawie że niemożliwe. Gdyż ludzie i ich grupy całkowicie są od tego systemu uzależnieni. A nie jest w jego interesie to zmieniać by pozbawiać się łatwych zysków i władzy.
  Świadomość tego narasta w wielu krajach wywołując liczne protesty.
  Dlatego śmiem twierdzić że to jest temat do rozważań i to o podstawowym znaczeniu. Bo dopiero w oparciu wyciągnięte wnioski można tworzyć nowe, lokalne uwarunkowania.

  "..Myślę, że większość z tych ludzi odróżnia jednak państwo i Ojczyznę.."

  I ja mam taką nadzieję :)

  "..Jednak w kłamstwie żyć się nie da.."

  Najdokładniej i tu pełna zgoda. Wszelkie relatywizowanie pojęć, słów i ich znaczenia prowadzi do załgania rzeczywistości.

  PS

  Co do Kohla w pełni się zgadzam. To był naprawdę człowiek na miarę Ottona. Tyle że u nas niestety nie było nikogo chcącego państwo Polskie budować. Gdyż rodzimi "książęta" skoncentrowali się na łupieniu i sprzedaży :(
 • @neko
  No cóż. Akurat redaktor 1966 (a może raczej jego poglądy) są dla mnie nie do przyjęcia i wykluczają jakąkolwiek formę porozumienia.Obrazowo ujmując to pewna forma kanibalizmu uzasadniana racjonalistycznymi przesłankami składająca się na styl życia i bycia społeczeństw np w Holandii. To nie mój krąg kulturowy.

  "..żaden model ekonomiczny nie zostanie wprowadzony w życie, jeżeli Polacy nie przejmą władzy z rąk mafijnej sitwy.."

  Najdokładniej, tyle by to uczynić jak najmniejszym nakładem ofiar. I tyle że "mafijna sitwa" jest dalece bardziej rozwinięta i u nas jest jej zaledwie część i to nie o podstawowym znaczeniu. To ledwie pajacyki pociągane za sznureczki.

  "..Skoro czuje się Pan na siłach aby krytykować koncepcje Pana Wawro, dlaczego nie połączycie sił i nie wypracujecie konsensusu?.."

  Odpowiedź częściowo znajdzie Pana w komentarzu do Pana Wawro.
  Konsens uzyskuje się przez "ucierane" poglądów ;)

  "..Czy powstała jakaś grupa pracująca nad nowym modelem finansowo ekonomicznym.."

  Ano... nie powstała :( Na razie są to przemyślenia poszczególnych autorów. Może gdyby zamknąć wszystkich "o chlebie i wodzie" na pewien czas coś by z tego wynikło. Większość jednak musi zająć się walką o przetrwanie swoje i swych rodzin stąd idzie to ślamazarnie (o ile w ogóle idzie :) )
 • @w.red
  "Większość jednak musi zająć się walką o przetrwanie swoje i swych rodzin stąd idzie to ślamazarnie (o ile w ogóle idzie :) )"

  Bardzo słuszne stwierdzenie!. Taka postawa, zdaje się być nie do uniknięcia, działa jak miecz obosieczny. Jest to z jednej jakaś niemoc powodowana troską o własny los, a z drugiej strony pewien atut w rękach mafijnej sitwy. Oni wiedzą o tym dobrze, iż w społeczeństwie "każdy" jest w pierwszej kolejności skoncentrowany na zapewnieniu własnej egzystencji, a dopiero potem myśli o losach państw i narodu. Jest to oczywiści całkiem naturalne. Dlatego Polska potrzebuje silnego przywódcy, który poderwie ludzi do walki i troski o niepodległe i dostatnie państwo. Cała ponad 1000-letnia historia naszej Ojczyzny o tej konieczności nas przekonuje. I nie jest to bynajmniej specyfika tylko naszego Narodu. Takie prawidła są wpisane w naturę człowieka. Zatem pragnąc tworzyć Ruch Narodowy trzeba pamiętać o konieczności uwzględnienia roli przywódcy, tak w skali ogólnopolskiej jaki i w społecznościach lokalnych. W innym razie pozostaniemy na trwałe uwięzieni w sferze życzeń i dobrych intencji. Warto zatem już teraz postawić na silną osobowość i powszechnie uznawany autorytet gotowy poświecić sią naszej wspólnej sprawie: dobru Ojczyzny.
 • @Marek Kajdas
  Panie Marku.

  Twierdzę jedynie, że w tych wystąpieniach nie widać treści. Natomiast widzę nadmierne rozbudowanie wątków, który każdemu wiernemu tegoż Kościoła jest dobrze znany. Jeżeli Kościół nie jest w stanie powiedzieć otwarcie - "to jest złe, bo jest sprzeczne z systemem wartości Kościoła".
  To chyba lepiej by jego oficjele nie zabierali głosu (mam nadzieję że dobrze rozumie Pan co chcę przez to powiedzieć). Bo dykteryjka o tym że Chrystus nie byłby dobrym biznesmenem owszem rodzi uśmiech, ale nic ponadto. Niestety przyszedł czas by opowiedzieć się jednoznacznie po stronie prawdy i ponieść tego konsekwencje. A nie jak do tej pory starać się wyrobić sobie jak najlepszą pozycję w układzie ze złem. Nie ma już miejsca na dyplomatyczne triki i uniki. Może zbyt prymitywny jestem ale tak sobie myślę (nie wesoło) :(
 • @simacs
  Nie powiem "nie", tylko gdzie ten "wódz" ? :)
  "Starej gwardii" nawet nie warto brać pod uwagę, bo to materiał już zużyty (by nie powiedzieć odpadowy). Szczerze mówiąc rozglądam się wokół i na razie zieje pustką. Ale jestem dobrej myśli :)
 • @Jerzy Wawro
  Panie Jerzy.
  Czy mamy z tej pańskiej opinii wnioskować, że Niemcy nie prowadzą żadnej wrogiej wobec nas i innych krajów polityki? Ze nie realizują kosztem innych państw świadomej polityki dominacji i podporządkowywania sobie ościennych narodów? Że nie maczali swoich palców na Bałkanach by rozbić i osłabić wojowniczą i nieprzyjazną Serbię? Że nie celowo wynaradawiają Polaków w Niemczech, także zabraniając kontaktów z dziećmi w języku polskim i nie uznając nas jako mniejszość? Uważa Pan , że Niemcy zrezygnowali ze swoich odwiecznych ciągot podbicia i podporządkowania sobie całej Europy? Uważa Pan , że nie używają wszelkich wpływów politycznych i finansowych by nas złapać i trzymać za gardło by osiągnąć jednostronne korzyści?

  W wielu sprawach zgadzam się z Panem, jednak ocena polityki niemieckiej w Pańskim wydaniu jest chyba nieco chybiona.
 • @Ryszard Opara
  Ciekawi mnie niezmiernie co ma Pan (jako właściciel) do powiedzenia na zarzuty odnośnie prawdziwych celów i intencji NE zawarte pod linkiem:
  http://cogito.salon24.pl/312186,nowy-ekran-stare-metody

  Dodatkowo przywołuję książke Waldemara Łysiaka "Lider" > dostrzegam wiele podobieństw!!! Czyżby coś w tym było ? :) Czekamy (wszyscy nieświadomi) na wiarygodne wyjaśnienia. Dopiero po przekonaniu nas, możemy wysłuchać Pańskiego "wezwania do walki"
 • Ruch Narodowy "Wielka Polska", bo jest ambitne, przed wojną się sprawdzało, to i teraz może "zagrać".
  Dzisiejsza Rosja jest w prostej lini kontynuatorką Sowietów i to jej służby demolują polską scenę polityczną a chodzące na jej pasku światowe żydostwo bierze udział w grach operacyjnych majacych za zadanie szkodzenie Polsce.


  Dlatego nie ma porównania do czasów przedwojennych a idea Dmowskiego jest dzisiaj niemożliwa do zrealizowania..
 • Na początek warto podejmować działania szkodzące rządowi, jak masowe pisanie pozwów
  lub zbiorowych pozwów przeciwko rządowi, możliwie jak najmniejsze płacenie podatków, nękanie ich biurokratycznie poprzez pisanie skarg, wywieszanie transparentach na domach, własnych płotach, robienie wystaw na prywatnych terenach na temat zbrodni dokonanej na narodzie po 1989 roku, filmowanie, robienie spisów z listami szkodników rządowych i publikowanie tego, czyli kto co złego zrobił i kiedy. Jest wiele pomysłów, aby im zaszkodzić i tępić. Jednym z pomysłów jest wykolejenie systemu przez wycofanie lokat bankowych lub przeniesienie ich do banków spółdzielczych. Nierządników trzeba tępić wszelkimi możliwymi i zgodnymi z prawem środkami. To na początek. Później jak nie da rady trzeba przejść do znacznie bardziej radykalnych i bezwzględnych działań.
 • @zadziwiony
  Ja też jestem mocno zdziwiony obrazem, jaki na temat Niemiec kreśli nam z takim głębokim przekonaniem pan Jerzy Wawro. Na razie nie chcę mu zbyt nachalnie prostować jego wiedzy i wyobrażeń na ten temat. Sam musi jakoś do tego dotrzeć.

  Przy tej okazji dedykuję mu do posłuchania "Rozmowy niedokończone". Wiele tam mowy na temat Niemiec, a w rzeczywistości sprawa dotyczy przede wszystkim tego Narodu, gdy idzie ko komunizm. Warte posłuchania i polecania innym. Zwłaszcza trzecia część jak i wstępy do wszystkich trzech.

  O istocie komunizmu (cz. I) (2011-11-13)
  Rodzaj audycji: [Rozmowy niedokończone]
  Autor: ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz
  Adres: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28149
  O istocie komunizmu (cz.II) (2011-11-13)
  Rodzaj audycji: [Rozmowy niedokończone]
  Autor: ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz
  Adres: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28152
  O istocie komunizmu (cz.III) (2011-11-13)
  Rodzaj audycji: [Rozmowy niedokończone]
  Autor: ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz
  Adres: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28153
 • @Marek Kajdas
  Ruch Społeczny "Nowa Polska" ma już to wszystko, czego uporczywie szukacie. Tracicie tylko czas.
 • nadal wieża Babel?
  czy w słowniku brakuje wyrazu Polska
  "Ruch Społeczny - Polska Niepodległa"
 • @zadziwiony
  Coś mi się zdaje, że to zupełne nieporozumienie. Niemcy - jak każde poważne państwo - realizują po prostu swoją politykę. Czy ktoś poważny postulowałby, abyśmy w swych decyzjach brali pod uwagę interesy na przykład Białorusi? Polska sama się postawiła w sytuacji państwa z którym nie tylko nie trzeba się liczyć. Polska jest zupełnie zasłużenie postrzegana w UE tak, a nie inaczej. Ja gdybym miał na przykład sąsiada, który wysprzedał wszystkie meble, by potem odkupić łóżko za podwójną cenę, to bym go szerokim łukiem omijał.
  Żeby to w pełni zrozumieć, można zrobić eksperyment myślowy. Trwa posiedzenie premierów krajów UW, a premier Tusk mówi: nie podejmujmy tej decyzji, bo to zaszkodzi Białorusi. Odpowiedź może być jedna: a co nas Białoruś obchodzi. O Polsce nikt tak nie powie, ale jestem przekonany, że tak właśnie sobie myślą.
  Ostatnio dużą popularność zdobył w Polsce Nigel Farage - bo przejechał się po Tusku. Widziałem dyskusję z jego udziałem. Dotyczyła ona propozycji wprowadzenia podatku od obrotów bankowych. On jest zdecydowanie przeciw, bo GB ma z usług finansowych sporą część PKB. Rozważaną alternatywą jest podatek od spalania węgla. Temu brytyjski deputowany się nie sprzeciwia, bo to uderzy w Polskę, a nie w GB. I to wszyscy przyjmują ze zrozumieniem. Ale gdyby on był Niemcem, to by był płacz, że "Niemcy nas biją" ;-)

  Podałem konkretne przykłady skrajnej głupoty Polaków w kontekście relacji z Niemcami. A w odpowiedzi zamiast argumentów jakieś stereotypy. Czy naprawdę uważa Pan, że Niemcy są na tyle głupi, by nadal myśleć o podboju Polski? Po co!!!???? Przecież już naście lat temu niemieccy politycy mówili do "wypędzonych", że po naszym wejściu do UE będą mogli sobie kupić ziemie w Polsce. Niedługo ta ziemia będzie za bezcen. Jeśli ma się do czynienia z tak skrajną głupotą, to jaki sens ma siłowa konfrontacja?
 • @Alan
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/16654,swiat-wg-sciosa-czyli-niekaczysci-to-glupcy-i-chamy

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/16688,swiat-wedlug-sciosa

  http://carcajou.nowyekran.pl/post/38006,warto-rozmawiac-ale-nie-warto-dawac-materialow-update#comment_284906
 • @carcajou
  Wielkie dzięki za linki. Pozwoliły mi na rozszerzenie wiedzy o temacie NE, głownie jednak o Aleksandrze Ściosie.
  Nadal jednak nic konkretnego z tego nie wynika, a pytanie "kto stoi za NE" jest niewyjaśnione!

  Ponieważ jestem świeżo po lekturze "Lidera" Waldemara Łysiaka, wiele porównań z NE ciśnie się samowolnie pod "palce na klawiaturze". Zapala się wręcz czerwone światło!

  Co do biografii (patrz dalej ..... LIDER), a fakt że kończył WAM - już bardzo dużo mówi, tym bardziej że po uczelniach wojskowch w latach 70 ubiegłego wieku nie "każdy" mógł wyjechać na zachód. Kariera biznesowa jak i życie emigranta w Australli (ale również i w innch krajach zachodnich) też nie pozwalało bez "odpowiedniego dopalacza/wsparcia" osiągać "takich sukcesów finansowych".
  Sam obracam się w kręgach emigracyjnych od 30 lat, mieszkałem ponad 25 lat poza Polską - naprawdę wiem co mówię).

  Oświadczenie Ryszarda Opary:
  "Oświadczam, że Nigdy nie byłem związany, nie współpracowałem ani nie współdziałałem, z żadnymi służbami specjalnymi. Mam czystą kartę w IPN. NIGDY nie łączyła mnie współpraca czy działalność agenturalna z ludźmi, których spotykałem podczas mojej rozległej działalności biznesowej w Kraju i za granicą, a którzy obecnie są identyfikowani z jakimiś służbami specjalnymi.
  Oświadczam jednocześnie, że nie ingeruję w politykę redakcyjną Nowego Ekranu.
  Ryszard Opara"

  Ten dokument jest wart FUNTA KŁAKÓW!! Każdy choc odrobinę myślący człowiek wie, że jedną z podstawowych zasad którą stosują pracownicy wszystkich służb - jest zasada NIE PRZYZNAWAJ SIĘ, choćby złapali cię za rękę - mów że to nie twoja ręka" - czy coś w tym rodzaju :)
 • @Jerzy Wawro
  Przepraszam, że się tak wtrącę, ale przecież to nie o to chodzi, co nam Pan tutaj sugeruje: "Żeby to w pełni zrozumieć, można zrobić eksperyment myślowy. Trwa posiedzenie premierów krajów UW, a premier Tusk mówi: nie podejmujmy tej decyzji, bo to zaszkodzi Białorusi." Tu chodzi o wrogie, czyli świadome i zaplanowane działanie, obliczone na osłabienie, a wręcz doprowadzenie danego kraju do upadku. Proszę popatrzeć na Grecją, oczywiście nie przez pryzmat mainstreamowych mediów, lecz według tej wiedzy, która jest tak skrzętnie skrywana. I tu właśnie się różnimy. Ja twierdzę, że jest to nieuczciwe, niemoralne i karygodne traktowanie innych państw, a pan twierdzi, że to wina okradanych, bo oni przez ich zdradzieckie rządy zostają okradane. Mam wręcz nieodparte wrażenie, że im bardziej skorumpowane są rządy, tym lepsze prowadzi się z nimi interesy.

  Nigel Farage: Znam tego deputowane długo długo przed tym, zanim zrobiło się o nim głośno w Polsce. Bardzo go cenię i oczywiście nie będę go za to potępiał bo od tego jest polski Rząd. Co to ma wspólnego z brakiem dbałości o Polskę ze strony jakiego Brytyjczyka, Niemca, Francuza, czy Włoch z tym, że np. Brytyjczyk, Niemiec, Francuz, czy Włoch świadomie i celowo Polskę okrada, aby się jej kosztem wzbogacić? Stoi to przecie w jaskrawej sprzeczności z ideą Unii Europejskiej. Nie dostrzega Pan naprawdę tej istotnej różnicy.
  Polityka nie może być nieetyczna, tzn. nastawiona na szkodzenie innym państwom ich gospodarkom, hamować je w rozwoju, czy wręcz doprowadzać celowymi działaniami do upadku całych gałęzi przemysłu, a końcu nawet całego kraju. To ma się chyba nijak do założeń pierwotnych Unii Europejskiej (przynajmniej tak deklarowanych). Już samo słowo „unia” coś mówi.
 • @simacs
  właśnie o to celowe nieprzyjazne działanie chodzi. Najlepszym przykładem jest zablokowanie naszych portów przez rurę, chociaż można było ją położyć kilka metrów niżej. Zyskały oczywiście porty niemieckie.
  Nie umniejsza to oczywiście winy naszych sprzedawczyków w osłabianiu i likwidacji państwowości Polski.
 • @simacs
  > Tu chodzi o wrogie, czyli świadome i zaplanowane działanie, obliczone na osłabienie, a wręcz doprowadzenie danego kraju do upadku.

  Rzeczywiście nie zgadzamy się. Nie ma żadnych dowodów na to, że to co się dzieje jest wynikiem niemieckiego planu. Wprost przeciwnie: wiele świadczy o tym, że jest to wymierzone w niemieckie plany wobec Europy.
  Proszę popatrzeć na to z większej perspektywy. Od czasu odejścia od wymienialności dolara na złoto, Amerykanie drukują zielone papierki bez opamiętania. Powstrzymać to było trudno, ale dzięki UE i euro można było minimalizować wpływ tego procesu. Sądzę, że Amerykanie mogli powstrzymać kryzys finansowy (chyba, że rzeczywiście pozycja banków jest tak mocna, że są nie do rudzenia). Ale on w tej chwili uderza bardziej w Europę i trochę w Chiny, niż w USA. Takie kraje jak Grecja lub Polska są po prostu nic nie znaczącymi pionkami. Proszę zwrócić uwagę, że kryzys w Grecji zaczął się od przekrętu na ich swapach.
  \We wspomnianej grze jedną ze strategii wygrywających jest zamiana gorących aktywów, którymi jest nic nie warty papier na udziały w realnej gospodarce. Dlatego taki kraj jak Polska jest bezcenny. Bardziej skorumpowane kraje są zbyt niestabilne. U nas nie bez przyczyny przez całe lata powtarzano, że trwanie Balcerowicza jest świadectwem zdrowia. Gdyby Polacy kopnęli tego jegomościa w d...., to by znaczyło jakiś przebłysk rozsądku. Póki trwał, było wiadomo: głupki rządzą nadal, można kupować bez przeszkód.
  W całym tym procederze znowu fakty świadczą przeciw naszym "przyjaciołom", a nie przeciw Niemcom. Niemieckie inwestycje w Polsce, to w wielu przypadkach bardzo uczciwy interes. Znam kilka takich inwestycji w okolicy. Postawili fabryki, dają pracę, integrują się z lokalną gospodarką.
  Polska miała i nadal ma wszelkie predyspozycje do tego, by zyskać znaczącą pozycję w Europie i świecie - ale tylko z Niemcami. Antyniemieckie fobie prawicy są prawie taką samą głupotą, jak to kopulowanie z liberałami.
  Oczywiście wiemy doskonale, jacy Niemcy są. Znamy nawzajem swoje zalety i wady. Niemiecki faszyzm nie był czymś obcym dla społeczeństwa. Podobnie zresztą jak nadwiślańska wersja komunizmu i liberalizmu Polakom (to dlatego te dwa systemy tak niewiele się u nas różnią). Ale uzbrojeni w tą wiedzę możemy wspólnie budować przyszłość Europy wykorzystując swe atuty. To jest silna alternatywa dla chorych wizji francuskich. Europa może być konserwatywna lub socjalistyczna. Póki dominuje para Francja-Niemcy - będzie socjalistyczna. Dominacja grupy państw Niemcy, Polska, Włochy, Wielka Brytania oznaczałaby zwrot ku konserwatyzmowi. Problem jest tylko jeden: Polacy okazują się durniami, niezdolnymi do zrozumienia czegokolwiek.
 • @Jerzy Wawro
  Pańskie przemyślenia są warte czytania .

  Jednak bardzo proszę o wykreślenie ze swoich komentarzy uogólnień : "....Polacy okazują się durniami, niezdolnymi do zrozumienia
  czegokolwiek..."
  Bo nie wszyscy.
  I tak naprawdę , to nie podaje Pan ilu tych Polaków jest durniami .
  Pan nie .
  Ja też nie .
  Myślę , że w 51% wyborców bojkotujących festyn poparcia dla kontynuatorów "okrągłego stołu " również znajdzie się kilka milionów Polaków nie durni .
  Obrażając nas , Polaków , w naturalny sposób może postawić się Pan
  po "ciemnej stronie " Księżyca .
  Mimo , że jesteśmy oszukiwani od 1055 lat , jeszcze istniejemy .
 • @Alan
  NOWY EKRAN SA:

  Rada Nadzorcza: Opara, Wilecka (córka), Zawisza (ten Zawisza)
  Prezes Zarządu: Grabowski (28 lat)

  Akcjonariat: 2% Łażący Łazarz potem Redakcja, mniejsze udziały mają blogerzy i komentatorzy reszta to OK KO - emitent akcji NE SA, którego Prezesem Zarządu jest Barbara Grabowska. Dane znajdziesz w KRS OK KO

  Masz lepsze źródła informacji kto nieformalnie za tym wszystkim stoi to o tym napisz. Ja mam oczywiście swoje dodatkowe przemyślenia, ale ani śni mi się z tym dzielić.

  Patrzę na to co robi NE - póki robi dobro chcę w tym uczestniczyć i budować siłę NE.
 • @carcajou
  Dzieki za info, dane z KRS są mi znane :) I to też trochę daje do myślenia.

  Link KRS:
  http://www.imsig.pl/pozycja/2011/121/KRS/89960,NOWY_EKRAN_SP%C3%93%C5%81KA_AKCYJNA

  Generalnie, obecne aktywności i prezentowany content jest jak najbardziej "po mojej linii" i w 100% popieram. Oby się nie potwiedziły plotki !!

  Jednakże trochę znam "życie" , możliwości i pomysły ludzi ze służb :)
  A Łysiak w swoim "Liderze" DOKŁADNIE o takim wariancie pisał i to powinno dać nam wszystkim wiele do myślenia.

  Fragment recenzji:
  "Lider to publicystyka z wątkami dokumentalnymi, przepleciona opowiadaniem, być może mającym także wiele wspólnego z prawdą. To tragikomiczna książka o porażającej sile przekazu. Waldemar Łysiak z ironią ukazuje machinę zależności i powiązań w politycznym światku. Bez skrupułów obnaża propagandową działalność służb specjalnych oraz drogę, którą do politycznej kariery zmierzają wszelkiej maści zdegenerowane męty, półgłówki i łaknący bogactwa. Autor rozprawia się z obłudą, perfidnym zakłamaniem, ignorancją i cwaniactwem, które są wszechobecne w życiu politycznym i publicznym, królują i póki co nieźle się miewają w krajach, które szczycą się... demokracją! "

  http://bestsellery.net/Waldemar-Lysiak-Lider.html
 • @zbigniew1108
  Pewnie, że nie wszyscy. Większość ludzi zajmuje się swoimi sprawami, nie angażując się w życie polityczne.
  Ale nie mnie oceniać ilu jest mądrych a ilu głupich.
  Proszę sobie przypomnieć fragment Ewangelii, w którym Chrystus mówi o strzepywaniu kurzu z sandałów. Nie nakazywał, by wcześniej zbadać przyjazność wszystkich mieszkańców. Mówił: po owocach ich poznacie.
  Gdyby mnie ktoś zapytał, jak wygląda kraj rządzony przez durni - to z czystym sumieniem zapraszam do Polski.
 • @Alan
  No dobrze - to co jeśli nie NE? Salon? Niepoprawni? Blogmedia? Niezalezna?

  Co jeśli nie Opara i jego kasa? Można by robić to w oparciu o akcjonariat - taka była pierwotna koncepcja - ale raz, że Łazarz wybrał, dwa - po tym co zobaczyłem od maja to byśmy się pozagryzali, trzy - małe by były szanse na rozwój następnych projektów - a planowane jest wiele. Wiesz co by było? Byłaby w najlepszym razie tuba PiS - nie żebym miał coś przeciw, by coś takiego powstało - ale na pewno nie byłoby to niezależne dziennikarstwo i pluralizm poglądów.

  Stworzylibyśmy getto, chyba że Zarząd byłby bardzo silny (jak w moim projekcie sprzed roku).

  Dopiero tu możemy się poznać i określić z grubsza kto czego chce - na S24 było to niemożliwe. Wiesz w stosunku do ilu ludzi się rozczarowałem, a ilu, których bym o to nie podejrzewał, okazało się jak szczere złoto? Dopiero działając - stykając się bez poplecznictwa partyjnego oko w oko z neoPRLowskim państwem bezprawia - jesteśmy w stanie przekonać się o rzeczywistości.

  Czy naprawdę myślisz, że cała redakcja NE to zdrajcy? Niczego nie świadome barany? Pracują i nic nie widzą? Że sprzedając blogerom i komentatorom akcje po 1 gr. Opara i stojące za nim ciemne siły chce namierzyć patriotów, by potem ich łatwiej wyłapać? A może służby szykują nowych liderów, by wszystko zostało po staremu - przekupią tych co się da, a resztę wywiozą do lasu lub zmarginalizują?

  W naszej kulturze zwykło się poznawać po czynach, a te wskazują jednoznacznie, że NE odwala kawał dobrej roboty.

  Patrzmy krytycznie - nie bądźmy "prawicowymi" lemingami. Gdzie NE nawali piszmy o tym - wszak tu nie ma cenzury i to jedyny portal, gdzie można pisać o właścicielu, że jest WSI-okiem bez przedstawienia na to dokumentów.
 • @Jerzy Wawro
  "....Ale nie mnie oceniać ilu jest mądrych a ilu głupich...."

  Dziękuje i tak proszę postępować .
  Używając słowa dureń należy precyzyjnie wskazywać kogo ma Pan na myśli .
  Jednocześnie nie zgadzam się z poglądem , że POLSKA jest rządzona przez durni .
  To są bardzo sprawni fachowcy .
  A , że nie pracują w interesie Polaków ? To już inna inszość .
 • @zbigniew1108
  > To są bardzo sprawni fachowcy .

  Jeśli złodziej włamie się do dobrze strzeżonego muzeum i skradnie drogocenny obraz, to możemy potępiać czyn, ale podziwiać kunszt.
  Ale jeśli jakieś bydlę okradnie skarbonkę w katedrze i podpali kościół dla zatarcia śladów, to raczej nie powiemy o "fachowcach", tylko o głupcach.
  Jak Pan sądzi - ile mogły wynieść łapówki (jeśli takowe były) przy sprzedaży PZU lub TPSA? 10mln? Ja myślę, że dużo mniej. Strata na prywatyzacji PZU: kilkanaście miliardów. Straty z tytułu prywatyzacji TPSA niepoliczalne (ale na pewno olbrzymie). Ktoś kto to zrobił nie zasługuje na określenie dureń, bo jest zbyt łagodne. To jak podpalenie katedry dla paru groszy. Ale tego nie zrobili anonimowi rabusie. Są to ludzie dobrze znani i powszechnie szanowani. Co myśleć o społeczeństwie, które nagradza najwyższymi orderami i prominentnymi stanowiskami takie czyny? Niech się Pan więc nie cieszy, że złagodziłem swoje stanowisko. Nigdy nie ma tak, że 100% danej społeczności jest mądra lub głupia. Ale w przypadku Polaków uogólnienie oceny jest mocno uzasadnione.
 • Jerzy Wawro, w hołdzie i ad vocem
  "Czuję się jak w jakimś teatrze absurdów.
  Ludzie, którzy nie potrafią zdobyć władzy w kraju, nie mają żadnego sensownego pomysłu, nie potrafią przedstawić alternatywy dla rządzącej mafii, snują sny o potędze i chcą budować jakieś alternatywy dla "niemieckiej UE"! Po prostu koszmar."

  Oni, a w zasadzie on, systematycznie robi ten sam błąd, myśli, że inni są mu podobni, tzn. są jakąś odmianą inteligentów.


  "Moim zdaniem istnieje wiele przesłanek dla porównania PO do mafii. Żadna mafia nie niszczy wprost kraju który opanowuje."

  No i to jest właśnie dowód na to, że PO nie jest mafią. Jest agenturą.  "Czy współczesny dramat Polski nie jest identyczny jak ten w czasach napoleońskich? Potężne siły przewracały Europę, tworząc nowy ład. A Polacy organizowali swoje małe, śmieszne wojenki (zajazd na Soplicowo). Co za dramat! Tak - dramat. Bo potem przelało się tu morze krwi, wobec której śmiech zastyga na ustach."

  Tak, ten koszmar się zbliża. A w zasadzie już pełzająco trwa. Biorąc pod uwagę zamożność i opiekę medyczną, wielu będzie tu błagało o kulę w łeb. I w odpowiedzi usłyszą, że szkoda kuli na takich.

  "Jednak Polacy nie chcą rewolucji. "Mięso armatnie" pamięta rewolucję z roku 1989 i nawet jeśli nie do końca rozumie, co się tu stało, to drugi raz nabrać się nie da. Lepsza już ta obecna mafia. Wiadomo na co ją stać. Na co stać rewolucjonistów - tego nie wiemy."

  Taka już ludzka natura. W Getcie też powstanie wybuchło dopiero w chwili "śmierci". Przez cały czas godzono się na stopniową likwidację mieszkańców, ba, starano się żyć jakby nigdy nic.

  "Analogiczny dylemat dotyczy przejmowania polskiej gospodarki. Skoro odbyło się to "na zaproszenie", to gdzie ta kradzież?"

  Nie kradzież, tylko grabież. Jak się skorumpuje zarządcę, który ma szerokie plenipotencje, to można cudzy majątek przejąć za bezcen, tj. za cenę tegoż zarządcy.  "Obecna sytuacja gospodarcza jest wynikiem konkretnych decyzji, konkretnych ludzi. Począwszy od Mazowieckiego, który zrobił wszystko by chronić złodziei. Stwórzmy portal, w którym zostaną zebrane wszystkie te szwindle. Niech ten styropian doczeka się oceny historii, do której się odwoływał w przeszłości. Niech nie zdychają ze świadomością, że im to wybaczono. Ja im nie wybaczam. A wy? Wbrew pozorom to jest niezmiernie ważne. Póki nikt w Polsce nie ponosi za nic odpowiedzialności - to się będzie powtarzać."

  Idea warta poparcia. Tylko czy nas stać na ochronę prawną ?


  "Podałem konkretne przykłady skrajnej głupoty Polaków w kontekście relacji z Niemcami. A w odpowiedzi zamiast argumentów jakieś stereotypy. Czy naprawdę uważa Pan, że Niemcy są na tyle głupi, by nadal myśleć o podboju Polski? Po co!!!???? Przecież już naście lat temu niemieccy politycy mówili do "wypędzonych", że po naszym wejściu do UE będą mogli sobie kupić ziemie w Polsce. Niedługo ta ziemia będzie za bezcen. Jeśli ma się do czynienia z tak skrajną głupotą, to jaki sens ma siłowa konfrontacja?"

  Sprzedaliśmy matkę za markę. Kult złotego cielca oślepił nas (statystycznie, większość, to, że nie wszystkich, nie ma tu nic do rzeczy, nikt nie był prorokiem we własnym kraju, nie mieliśmy szans odwieść to stado lemingów od zbiorowego samobójstwa)

  Pytanie, czy znajdzie się garstka, co będzie prowadzić "najdłuższą wojnę najnowocześniejszej Europy", czy też nie.
 • @carcajou
  Sedno sprawy mojego wątku o PM i genezie NE nie lezy w tym "to co jeśli nie NE?" lecz w tym, że warto a nawet trzeba wiedzieć kto co firmuje!

  Górnolotno-patriotyczny tytuł tego właśnie postu Opary " Polacy. Musimy rozpocząć prawdziwą walkę o niepodległość" - zadziałał na mnie, przyznam szczerze dosyć alergicznie. A po wstępnym zapoznaniu się z informacjami na necie o genezie NE i biografii RO nasuwa mi się niezbyt miłe skojarzenie do sytuacji kiedy "złodziej uciekający z fantem krzyczy - łapać złodzieja".

  I tu jest sedno sprawy. Nie chcę wylewania "dziecka z kąpielą" lecz pełnej przejrzystości co do intencji i proweniencji liderów bądź inicjatorów nowych przedsięwzięć.
  Musi być wszystkim wiadome "who is who" - nie wolno nam po raz kolejny dac się wyprowadzić "w maliny" !!!!
 • @Jerzy Wawro
  "Co myśleć o społeczeństwie, które nagradza najwyższymi orderami i prominentnymi stanowiskami takie czyny?"

  Panie Wawro! Ależ co Pan tutaj opowiada?
  Gdzie Pan widzi to nagradzanie? Proszę nie mylić pojęć i roli, jaką pełni polskie społeczeństwo. Prawda jest raczej taka: społeczeństwo polskie nie ma nic do powiedzenia we własnym kraju. Ono nikogo nie nagradza, jak pan o tym dobrze wie. Dlaczego Pan mu to niepodstawianie przypisuje? I proszę nie odwoływać się do bezsensownej dialektyki: "ale przecież"... itd. itp. Uogólnianie jest podstawowym błędem w sztuce argumentacji, tzw. duży kwantyfikator.

  Czytając Pańskie wypowiedzi, a zwłaszcza takie jak ta: "Ale w przypadku Polaków uogólnienie oceny jest mocno uzasadnione.", mam nieodparte wrażenie, że zachowuje się Pan tak, jakby był Pan lobbystą niemieckich interesów w Polsce. Może się mylę.
 • @simacs 20.11.2011 11:23:25 nieprawda, społeczeństwo cały czas przemawia
  np. wybierając Klicha na senatora, mimo sprawy smoleńskiej, i mimo tego, że zlikwidował polską armię, a podatków na nią nie!
 • @carcajou
  Artykuł na temat NE, myślę, że dla wielu bywalców NE jednak mało znany.

  http://wpolityce.pl/artykuly/10464-nowy-ekran-stare-metody-zamiar-antagonizowania-wyborcow-pis-u-i-dyskredytowania-autentycznych-przeciwnikow-grupy-rzadzacej
 • @interesariusz
  Panu też przydarza się błąd uogólniania. Czy tak trudno jest Panu to dostrzec i zrozumieć, kto Klicha popiera. Sami wojskowi i ich rodziny dbające o ich własny interes wystarczają, aby wybrać swego "chlebodawcę". Inną sprawą jest kwestia uczciwości wyborów. Ale tu pozostawię Pana z pańską wyobraźnią. Popełniacie Państwo poważny błąd wmawiając Polakom głupotę. Nie jeden w historii już się na tym przewiózł.
 • @simacs jeśli wojskowi popierają Klicha
  to z "mądrością" Polaków jest gorzej, niż myślałem.
 • @Jerzy Wawro
  Panie Wawro! Pan miesza z sobą różne wypowiedzi Jezusa, całkowicie ignorując ich kontekst. Proszę otworzyć sobie Ewangelię, jak Pan wie, gdzie to stoi i dokładnie w całości te teksty przeczytać, a potem je przytaczać . Jak to widzę, stosuje Pan swoją specyficzną i niespotykaną ich interpretację.
 • @Alan
  Nie podoba ci się Opara i jego koncepcje to tego nie czytasz. Proste. To ze złodziejem wymaga udowodnienia - póki co są to plewy. Wiem bardzo dużo o genezie NE. Przeczytaj sobie:

  http://lazacylazarz.nowyekran.pl/post/27956,owocny-rok-geneza-ne

  P.S. Pytanie pomocnicze: Co firmują organizatorzy Marszu Niepodległości robiąc konferencje w NE? Co firmuje Szeremietiew, Józwiak, JKM, Marek Jurek, prof. Przystawa i wielu innych? Co ty firmujesz tu pisząc?

  Jednym się to spodoba i voila innym nie i też dobrze (znaczy że koncept czy osoba go zgłaszająca nie były wiarygodne). Korzystasz z przestrzeni wolnego słowa jakiej nigdzie nie znajdziesz w internecie - to ją firmujesz.
 • @Alan
  Jest znany - temat nie schodził z SG przez cały maj, potem też się pojawiał. Odeszło wtedy mnóstwo blogerów i komentatorów, a NE z 587 miejsca w rankingu Alexy stoczył się na 916. Ruch spadł o 30-35%.
 • @interesariusz
  > Tylko czy nas stać na ochronę prawną ?

  Ja nie chcę robić niczego nielegalnego.
  Ile osób wie, że Tadeusz Mazowiecki osobiście zablokował nacjonalizację majątku PZPR? Kto wie, jak wyglądały negocjacje (spisek) z Sorosem? Trochę napisał we wspomnieniach Kuczyński. Ale nie wiemy, kto na co i w czyim imieniu się umawiał. Ludzie nie wiedzą też, że nasi politycy zobowiązali się do wyprzedaży banków (gdzieś około 1995 roku). Kto osobiście - nie wiadomo. Ja chcę, by nasze dzieci i wnuki wiedziały kto był zdrajcą informatyka daje wiele możliwości. Nie ma przebaczenia.

  > Pytanie, czy znajdzie się garstka, co będzie prowadzić "najdłuższą wojnę najnowocześniejszej Europy", czy też nie.

  Raczej trudno się tego spodziewać :-(
 • @simacs
  > społeczeństwo polskie nie ma nic do powiedzenia we własnym kraju

  Póki co, to jeszcze mamy demokrację.
  Kiedyś Jan Lityński odpowiadał na pytanie: dlaczego w 1989 roku nie rozliczono komunistów. Wspominam akurat jego, bo nie uciekał w proste wykręty (komuniści nie pozwolili). Powiedział, że ci którzy mogliby podjąć rozliczenia, poszli w ślady komunistów (nie chodzi o ideologię, tylko o biznes). W Polsce jest powszechne przyzwolenie kradzieży.

  > zachowuje się Pan tak, jakby był Pan lobbystą niemieckich interesów w Polsce

  Jednym z przejawów głupoty, powszechnie w Polsce spotykanej jest takie właśnie myślenie. Autor każdej krytyki musi być szpionem. lobbystą obcych sił, funkcjonariuszem, albo przynajmniej żydem.
 • @Jerzy Wawro
  Proszę Pana! Istnieje coś takiego jak archiwum Państwowe, Parlamentu, Prezydenta Rzeczypospolitej i Urzędu Rady Ministrów. Wystarczy tam wszystko sprawdzić, a jeśli na pewne kwestie nie znajdziemy dokumentów, to będzie oznaczać, iż np. zablokowanie renacjonalizacji majątku PZPR było nielegalne. Krótko mówiąc, ktoś ten majątek po prostu ukradł. To samo dotyczy wielu innych kwestii jak prywatyzacji, wyprzedaży majątku narodowego itd. Nie żyjemy przecież w republice bananowej.

  Pan się tak bez skrępowania odwołuje do społeczeństwa, jakoby ono nagradzało, rządziło, decydowało itp. Wystarczy do tego archiwum sięgnąć, a będziemy wiedzieli na czym stoimy. No i oczywiście wiedzę tę odsłonić przed społeczeństwem, by było o wszystkim świadome. Do tej pory nic w tym względzie nie uczyniono.

  Przy tej okazji pragnę zaprotestować przeciwko urąganiu polskiemu społeczeństwu i czynieniu z niego bezpodstawnie przysłowiowego kozła ofiarnego. Jak trzeba być doprawdy przekonanym o swojej własnej sprawiedliwości, aby tak łatwo zrzucać wszystko na barki społeczeństwa, nazywają Polków durniami? Każdy z nas musi zacząć od samego siebie, dalej dostrzegać obiektywne czynniki i cały kontekst historyczny w jakim się Polska znajdowała. Inaczej wystawiamy sami siebie na ignorantów, którzy zło widzą wszędzie dookoła siebie, tylko nie w sobie samych.

  Sugerując kierunek myślenia pragnę wskazać na braki i deficyty, które jeszcze taka bardzo Polskę stawiają w pozycji dalszej na starcie do współzawodnictwa. Otóż nie wolno nam o tym zapominać, iż od okresu jeszcze przed zaborami wyniszczały nas wojny i nieprzyjaźnie do nas nastawione sąsiednie mocarstwa. Mówiąc o tym nie wykluczam także i naszych polskich błędów, ale prawda jest przede wszystkim taka, że mieliśmy i mamy trudnych sąsiadów, którzy nas tak wiele kosztują. Dziś trzeba wyciągnąć z tego wnioski na przyszłość. Społeczeństwo polskie jest coraz bardziej świadome własnej godności i zna swoją wartość. Zna także swój potencjał, który trzeba wykorzystać. Najważniejszym jest jednak, abyśmy sami siebie szanowali i z sobą się nawzajem liczyli, a wtedy będą i inni nas cenić i szanować, choć człowiek i Naród znający swoją wartość nie czuje się od opinii obcych zależny. Róbmy zatem swoje.
 • @simacs
  A kto robi z polskiego społeczeństwa "przysłowiowego kozła ofiarnego"?
  Bo ja na pewno nie.
  Można tak natomiast określić twierdzenie, że jesteśmy bezwolnym podmiotem knowań sąsiadów :-)
  Czy ja urągam polskiemu społeczeństwu? Nie bardziej, niż Norwid. Fakt - ja nie jestem Norwidem. Ale skoro u nas wieszczów brak .... ;-)
 • @w.red
  Odniosę się do jednej wypowiedzi Pańskiego wpisu, która przykula moją uwagę. W następujących słowach pisze Pan: "W związku z czym wydaje mi się, że sensowne jest stworzenie struktur terenowych by zyskać zaplecze w postaci ludzi.
  Po drugie najważniejszą sprawą jest skoncentrować się na najważniejszych problemach warunkujących istnienie naszego państwa.
  Mało tego, trzeba dokonać w sposób tak przejrzysty by było to do ogarnięcia przez większość. Dopiero wówczas jest szansa dotrzeć do ludzi, a tym samym poprzez nich wywarcie odpowiedniego nacisku."

  1. "sensowne jest stworzenie struktur terenowych by zyskać zaplecze w postaci ludzi." Otóż ci ludzie nie są dla nikogo jakimkolwiek zapleczem, lecz podmiotem życia społecznego, narodowego i państwowego.

  2. "Dopiero wówczas jest szansa dotrzeć do ludzi, a tym samym poprzez nich wywarcie odpowiedniego nacisku." Ten sam problem co wyżej. Ludzie, czyli jak rozumiem społeczeństwo, nie są żadnym instrumentem nacisku w jakichkolwiek rękach, lecz podmiotem sprawującym władzę w państwie przez swoich przedstawicieli. Jeśli jest inaczej, to mamy do czynienia z dyktaturą.

  Wyżna jest świadomość tych spraw. Od niej wszystko zależy.

  Dalej pisze Pan: „Gospodarka i ekonomia jest kluczem do zmian. Musi być więc priorytetem. Nie da się ukryć, że obecnie wprowadzany światowy system finansowy jest nie do przyjęcia bo w konsekwencji prowadzi do totalnego zniewolenia i starcia z powierzchni państw narodowych. Dlatego też z takim uporem niszczy się tożsamość tych państw.
  Trzeba wrócić do systemu finansowego opartego na zdrowych zasadach.
  Od tego trzeba zacząć. To zaś wymaga organizacji i czasu którego rzadko kiedy ktoś ma w nadmiarze.“

  Mam nieco inne zdanie na ten temat. Nie gospodarka i ekonomia, lecz kultura jest kluczem i priorytetem. Całe narodu przeżywały niejednokrotnie swoje dramaty właśnie przez upadek ich kultury. Nasz Naród „zachował własną tożsamość i zachował pośród rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako naród - nie w oparciu o jakiekolwiek inne środki fizycznej potęgi, ale tylko w oparciu o własną kulturę, która okazała się w tym wypadku potęgą większą od tamtych potęg, (Jan Paweł II w UNESCO 1980, nr. 14). Trzeba zatem do kultury, który tworzyła nasz Naród przez ponad 1000 lat. I tu się zgadzam: „Od tego trzeba zacząć. To zaś wymaga organizacji i czasu którego rzadko kiedy ktoś ma w nadmiarze.“


  „Kultura jest właściwym sposobem istnienia i bytowania człowieka. Człowiek bytuje zawsze na sposób jakiejś kultury sobie właściwej, która z kolei stwarza pomiędzy ludźmi właściwą dla nich więź, stanowiąc o międzyludzkim i społecznym charakterze ludzkiego bytowania. Stąd też w jedności kultury, jako właściwego sposobu istnienia człowieka, bierze zarazem początek wielość kultur, wśród których człowiek bytuje. W tej wielości człowiek rozwija się, nie tracąc istotnego
  kontaktu z jednością kultury jako podstawowego i istotnego wymiaru swego istnienia i bytowania.“ (Jan Paweł II w UNESCO 1980, nr. 6)


  „Naród bowiem jest tą wielką wspólnotą ludzi, którą łączą różne spoiwa, ale nade wszystko właśnie kultura. Naród istnieje “z kultury” i “dla kultury” - dlatego właśnie jest ona tym wielkim wychowawcą ludzi do tego, aby “bardziej być” we wspólnocie, która ma dłuższą historię niż każdy człowiek i własna rodzina - zarazem zaś we wspólnocie, w oparciu o którą każda rodzina wychowuje, poczynając od tego, co najprostsze: od języka, którym mały człowiek uczy się mówić, aby stawać się członkiem tej wspólnoty, którą jest jego rodzina i jego naród. W tym, co w tej chwili mówię i dalej pragnę powiedzieć, dochodzi do głosu szczególne doświadczenie i szczególne także świadectwo. Jestem synem narodu, który przetrwał najstraszliwsze doświadczenia dziejów, który wielokrotnie był przez sąsiadów skazywany na śmierć - a on pozostał przy życiu i pozostał sobą.
  Zachował własną tożsamość i zachował pośród rozbiorów i okupacji własną suwerenność jako naród - nie w oparciu o jakiekolwiek inne środki fizycznej potęgi, ale tylko w oparciu o własną kulturę, która okazała się w tym wypadku potęgą większą od tamtych potęg. I dlatego też to, co tutaj mówię na temat praw narodu u podstaw kultury i jej przyszłości, nie jest echem żadnego “nacjonalizmu”, ale pozostaje trwałym elementem ludzkiego doświadczenia i humanistycznych perspektyw człowieka. Istnieje podstawowa suwerenność społeczeństwa, która wyraża się w kulturze narodu. Jest to ta zarazem suwerenność, przez którą równocześnie najbardziej suwerenny jest człowiek. A kiedy to mówię, myślę równocześnie ze wzruszeniem o kulturze tych ludów starych, które nie ustąpiły w zetknięciu z przeważającymi siłami cywilizacji najeźdźców - i do dzisiaj pozostają dla człowieka źródłem “bycia” człowiekiem w wewnętrznej prawdzie jego człowieczeństwa. I myślę również z podziwem o kulturach tych nowych społeczeństw, tych, które budzą się do życia we wspólnocie własnego narodu - tak jak mój naród budził się do takiego życia dziesięć wieków temu - i które walczą o zachowanie własnej tożsamości i własnych wartości wbrew wpływom i naciskom wzorów narzucanych im z zewnątrz." (Jan Paweł II w UNESCO 1980, nr. 14)
 • @ Ryszard Opara
  Czy o to ma chodzić w dyskusji na Pańskim blogu, jak to można przeczytać?

  @carcajou
  A teraz jest 390 w alexa choć większość co tu pisze cierpi na schizofrenię jak te gamonie co w każdym wątku walą kilometrowe komentarze żeby z czasem rozwalić tę stronę. To co wypisują to wodomózgowie i nikt tego nie czyta, tylko palec boli od przewijania strony.
  Normalnie trzeba zrobić jakąś moderowaną część redakcyjną i robić portal. Bo oni , to nie kiszczak i jaruzel, to działacze solidarności doprowadzili do tego gówna co jest. Takie tępaki jak ci co to co minutę wklejają bzdety. Oni mają to za mądrości, a to jest gówno.
  nadużycie link skomentuj
  andrzej61 20.11.2011 20:23:47
 • @andrzej61
  Zaproponuj lepszą. Tym sformułowaniem też nic wartościowego do naszej dyskusji nie wnosisz.
 • @andrzej61
  Tak. Trza się spieszyć!
  Wieczory tera długie, to można się zająć produkcją granatów, czy co tam jeszcze potrzebujeta do tej walki ;-)
 • @andrzej61
  Mój interes co do powstania ruchu jest taki sam.

  Przeczytałem Twoje propozycje. Owszem, niezła sprawa z portalem wielotematycznym i całą gamą możliwości komunikowania się itd. Podzielam taką potrzebę by mieć tak samo szeroki dostęp do społeczeństwa, jaki osiągnęły główne portale w Polsce. Zatem życzę powodzenia.
 • @simacs
  "....Otóż ci ludzie nie są dla nikogo jakimkolwiek zapleczem, lecz podmiotem życia społecznego, narodowego i państwowego...."

  Podobnie uważam .
  Może dlatego ,że jestem członkiem Narodu ,
  a nie elit prawicowo-lewicowo-katolicko-humanistycznych.
  Na swoim blogu piszę , żebyśmy zamiast walczyć "o"
  pracowali "dla "niepodległości .

  Argumenty historyczne np. że byliśmy wielkim państwem , nie przekonają większości Polaków , nie dlatego ,że nie lubią historii.
  Nasi Rodacy po prostu nie znają faktów .
  I takie argumenty są jak fajerwerki . Ładne , dużo hałasu , a po pokazie rozchodzimy się do domu.

  Przyglądajmy się co boli Polaków dzisiaj , co chętnie by zmienili dla poprawy swojego bytu .
  Dlaczego wyjeżdżają na emigrację ?
  Bo jest neokomuna , neostalinizm , neofeudalizm ?
  Może malutki procent dlatego .
  Ale reszta , aby normalnie zarabiać na życie , rodzinę , hobby ,
  emeryturę....

  Wprowadźmy do Sejmu ludzi , którzy będą pracować nad zostawieniem jak najwięcej pieniędzy w kieszeniach Polaków .

  A następny krok ? Jak zrobimy ten pierwszy !
 • @Analityk
  "Ruch Społeczny "Nowa Polska" ma już to wszystko, czego uporczywie szukacie. Tracicie tylko czas."

  Brakuje tylko 20 mln członków i sympatyków, wyborców. Nie ma ludzi, to NIC NIE MA, słowa patykiem na necie pisane.
 • @nerwa2
  "Ruch Społeczny - Polska Niepodległa"

  Bardzo dobra modyfikacja nazwy! Dodałbym jeszcze katolicka, ale humanista przecież nie chciałby "ciemnogrodu", więc nie miejmy chrześcijanie ŻADNYCH złudzeń co to będzie za ruch. Podobnie jak PiS będzie instrumentalnie do Boga podchodził. Owszem hasło: Bóg-Honor-Ojczyzna, ale hasło to tylko hasło.

  Mimo to jestem gotów zaryzykować o ile będzie to konfederacja ruchów, nurtów i nie będzie zgody na skrajną lewicę antykatolicką, masonów, libertynów zdziczałych niemoralnie, z etyką róbta co chceta, czyli bliską okultyzmu. Oczywiście żaden ateista, agnostyk tak siebie nie ujmuje. Każdy ma się za niezależny umysł humanisty, ludzie psia mać renesansu. Poczciwy katolicyzm do lamusa na śmietnik historii?

  Gdyby Pan Opara nawoływał do ruchu katolicko-narodowego i realizacji (nie tak jak PiS) testamentu, nauczania Bł. Jana Pawła II... Tego nam trzeba jako trzonu w konfederacji, wtedy lewe skrzydło i prawe z jakichś oszalałych kolibrów-korwinowców nie będzie tak przerażać. Nie będą się za bardzo liczyć w masie milionów katolików.

  "Ruch Społeczny - Katolicka Polska Niepodległa"

  Panie Opara niech się Pan obudzi, przebudzi, odnajdzie w sobie głębszą wiarę w głównym nurcie katolicyzmu, czyli daleko od tych zionących siarką promasonów, umoczonych tak czy siak. Polska była, jest i będzie katolicka, tu się nie da innego państwa zbudować, bo Naród się zdegeneruje jak w PRL, jak w III RP nadal. Poza tym to właściwa droga. Rekolekcje i do roboty w tworzeniu ruchu katolicko-patriotycznego. To przecież i dla wątpiących, niepraktykujących, nawet niewierzących także. To nie będzie OAZA, Akcja Katolicka która rozmyła się z oczywistych powodów. Nie można tworzyć ruchu obywatelskiego, który podlega kurii, bo to nigdy nie wyjdzie. Ludzie mają wolną wolę i chcą mieć poczucie samozarządzania sobą, to wynika nawet z KNS, z zasady pomocniczości, więc organizacje kościelne nie będą nigdy właściwą odpowiedzią na masowy apostolat świeckich także w polityce i każdej dziedzinie życia.

  Trzeba mieć jaja żeby ogłosić i nawoływać do powstania katolickiego ruchu w obecnej "Polsce". Widać brakuje ich liderom NE. Nawet co mnie dziwi Panu Romualdowi. Kto pójdzie za hasłami Piłsudskiego? Nie te czasy. Jaka ma być ta niepodległa kiedyś Polska? Bez Boga? Bez religii panującej jaką mieliśmy właściwie do maja 1926 roku od 966 roku?

  Wiem że mieszanie religii z polityką jest dla wielu kontrowersyjne, ale taki jest ten świat. Oś podziału główna to nie PiS kontra PO-SLD-Palikoty, ale katolicy (bez udawaczy jakimi jest większość polityków) kontra RESZTA. Kiedyś to zrozumiecie wszyscy, oby nie za późno.

  Wnioskuję żeby aktyw z NE czujący się katolikami (np Pan Szeremietiew) porzucił to skakanie po pomysłach na ruch patriotyczny i ogłosił tworzenie ruchu katolicko-narodowego do którego należy zaprosić m.in wybranych księży, hierarchów. Sugeruję strategiczny sojusz NE z mediami katolickimi wyłączając te masońskie jak obłudnik po-wszechny. Sugeruję sojusz z Radio Maryja, Naszym Dziennikiem, TV TRWAM. Ten pomysł na tworzenie masowego ruchu patriotycznego, ALE OD STRONY KATOLICKIEJ na 100% wypali.

  Tworzący się ruch narodowy Dmowskiego też lekceważył rolę Boga, poniekąd niczym PPS wsuwał tę sferę bardziej w życie prywatne, ale z biegiem lat, dekad.... bliżej schyłku życia... Dmowski przejrzał na oczy. Może zatem p. Ryszard Opara z aktywem NE także zrozumie w czym rzecz. Nasz przeciwnik ma wsparcie nie z tego z świata realnego. My też takiego potrzebujemy, ale od od Boga, a nie rebelii czerwonych-rogatych. Ja też nie byłem takim rzecznikiem Boga jeszcze kilka lat temu. Nie piszę więc jako "święty", ale jako paskudny grzesznik, który od Boga oddalał się jak większość Polaków ŹLE uformowanych w dzieciństwie, młodości. Tym cenniejsze jest moje świadectwo!

  Zaraz odezwie się wielu co będzie twierdzić iż katolicka Polska będzie uzależniona od Watykanu itd, a walcie się błazny jeżeli piszecie to w dobrej wierze, bo raczej tak piszą bardzo nieżyczliwi Polsce ludzi i zaburzonej ocenie sytuacji. Watykan może wyparować w każdej chwili w terrorystycznym zamachu atomowym. Mało to takich ładunków wyprodukowano na świecie? 1 czy kilka kiloton. I co wtedy? Nic. Zostanie wybrany nowy Papież, zbudowana zostanie nowa siedziba, a katolicyzm w Polsce będzie się miał nawet lepiej.

  Obiektywnie nawet dla ateusza katolicka Polska jest rozsądną opcją. To po prostu bardzo dobry pomysł na dobre państwo, na rozsądnie uformowanych obywateli. Można i tak od drugiej strony do tego podejść - to dla bractwa antykatolickiego, a roi się w NE od takich ludzi. Skąd się wzięliście? Z Onetu, Shalonu24? I czego chcecie dla Polski? Syfu new world order jaki opanowuje cały świat, Sodomy Zachodniej Europy? Upadku państw gdzie Bóg traci znaczenie na rzecz mamony, hedonizmu?

  "Ruch Katolicko-Patriotyczny - Polska Niepodległa". Może tak?

  Jedną z nielicznych kwestii do których się wszyscy zgadzamy w sferach spoza PiS, to konieczność powstania nowego, wielkiego ruchu społecznego, obywatelskiego, narodowego. Wielu z nas chce jednak iść drogą katolicką bez skrótów. Żadna partia nie porwie Polaków i ziobryści chyba liczą się z tym próbując tworzyć NAJPIERW ruch społeczny Solidarna Polska. Nie uda im się. Dlaczego? Nie jest to AUTENTYCZNE, syci europosłowie nie przekonają biedoty, a tam jest wolny elektorat do pozyskania, tam są potencjalni patrioci w milionach. Polacy wyczują fałsz podobnie w przypadku innych rozłamowców z PiS. Nie ufamy już w nieomylność samego PiS, dlatego z nimi zrywam, opuściłem portale społecznościowe mypis i sympatycypis. Nie spędzę dekady na rozważaniu klęsk kolejnych!

  Szlak mnie trafi jeżeli z NE nie wykluje się wreszcie sensowna inicjatywa, która realnie ruszy do przodu. Mijają miesiące i nic. Kolejne niewypały, ruchu katolicko-patriotycznego nie chcecie. Zapytam więc wprost, czy jesteście masonami do jasnej cholery czy co? Macie się za lepszych od Dmowskiego, od Mościckiego który zdelegalizował masonów chcąc nie chcąc czym znacznie przybliżył zresztą upadek II RP? Wg mnie to masoni wykreowali sytuację pułapki na Polskę po aneksji Czechosłowacji. Alianci zrobili nas w konia. Nie powiadomili o tym co wiedzieli, a sporo wiedzieli, także to co zamierzają uczynić w razie wojny. Uczynił to jednak Mościcki, ja uczyniłbym to samo pierwszego dnia prezydentury, czy funkcji która dałaby mi taką możliwość. Tusk to pionek także w rękach masonów. Warto o tym pamiętać patrząc na politykę nierządu PO-PSL i wsparcie innych partii np dla zmian w konstytucji, bo na pewno takie próby będą.

  Jak można odpowiedzieć na lobbies masonów, agentów, przestępców, szkodników? Tylko wielkim ruchem katolicko-patriotyczno-narodowym!
 • @Marek Kajdas
  Ma Pan całkowitą rację. Trafniej ująć się już tego chyba nie da. Skoro bł. Jan Paweł II określany jest mianem największego z rodu Polków, to winniśmy wiedzieć, do kogo się odwoływać. W nim odnajdziemy całą kwintesencję polskiego Narodu. W nim odbija się jak w zwierciadle cała 1000-letnia historia naszego Narodu, z której powinniśmy być dumni i czerpać siły oraz inspiracje. W tej wyjątkowej postaci danej nam na trudne czasy naszej Ojczyzny jaśnieje wieli duch tego wszystkiego co Polskę stanowi.
  Jeśli sięgniemy do jego literatury, odnajdziemy w niej ogromną ilość myśli poświęconej Polsce. Ukazały się piękne monografie na ten temat. Zachęcam szczególnie do lektury jego poezji: "Pieśń o Bogu ukrytym".

  Uważam zatem, że bez odwołania się do bł. Jana Pawła II, nasza droga może być bardzo długa i zaprowadzić nas nawet na manowce.

  Podpisuję się zatem pod Pańskim postulatem.
 • @Marek Kajdas
  I jeszcze jedno:

  Słusznie Pan twierdzi: "Wiem że mieszanie religii z polityką jest dla wielu kontrowersyjne, ale taki jest ten świat. Oś podziału główna to nie PiS kontra PO-SLD-Palikoty, ale katolicy (bez udawaczy jakimi jest większość polityków) kontra RESZTA. Kiedyś to zrozumiecie wszyscy, oby nie za późno."

  Choć dla wielu kontrowersyjna, to jednak religia jest na trwałe wpisana w historię człowieka, którego określamy jako istotę z natury religijną. Zatem ma Pan rację mówiąc, że chodzi tutaj o "katolicy (bez udawaczy jakimi jest większość polityków) kontra RESZTA."
  Przecież cały ruch lewacki oparty jest na negacji Boga i zaprzeczaniu religijności natury ludzkiej. Z nimi paktować się nie. Pozostaje man tylko prosić Boga o ich nawrócenie.

  Bardzo cenię sobie Pana świadectwo, dojrzałe i pełne optymizmu i mądrości.

  „Szlak mnie trafi jeżeli z NE nie wykluje się wreszcie sensowna inicjatywa, która realnie ruszy do przodu.“

  Przy całym szacunku dla NE, byłoby to zbyt wielkie oczekiwanie. Bardzo dobrze, że istnieje i wielu dzieli się tutaj pomysłami oraz zachęca do działania. Jednakże jestem przekonany, że taki ruch może powstań tylko poza sferą wirtualną, gdzieś w tzw. terenie, skupiający się wokół jakiegoś lidera, który nie musi być koniecznie osobą „świecką”. Marzy mi się zatem jakiś nowy ks. Jerzy Popiełuszko. I tylko tam zrodzi się taki Ruch.

  Skoro mowa o roli religii, to wydaje mi się, iż o takiego lidera winniśmy się modlić. On można nam być tylko dany. Jak to trafnie ujął bł. Jan Paweł II: „Bez Prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego nie byłoby Polaka papieża na Stolicy Piotrowej w Rzymie. Potrzeba zatem modlitwy i ofiary.

  Dlaczego ks. Jerzy Popiełuszko? Sądzę, że jak śp. Anna Walentynowicz słusznie nazywana jest matką Solidarności, tak ks. Jerzy jest jej ojcem.

  „Tylko wielkim ruchem katolicko-patriotyczno-narodowym!“

  Tak!
 • @simacs
  Cieszę się że choć jedną osobę zainteresowałem, bo widać że to wołanie na puszczy na zmianę p. Opary, p. Szeremietiewa, p. Urbasia do niczego nie prowadzi. Póki co. I jest to dosyć odległe od ruchu katolickiego, więc czym miałyby być ICH ruchy? Zagadka.

  Sądzę że mam na tyle rozpoznawalną pozycję na NE jako płodny dosyć komentator iż to wołanie nie trafia w próżnię. Nie zawsze posiane ziarno wschodzi. Posiałem pszenicę po bruzdach zbyt późno, nie było już ponad miesiąc kropli deszczu (niezwykłe zjawisko w podgórskiej Kotlinie Oświęcimskich w widłach dolin wielkich rzek, z setkami potężnych stawów o wielkości nawet sporych jezior, ale CHEMTRAILS chyba zadziałało tak) i ziarno raczej nie wzejdzie, zmarznie, zmarnieje, ptaki zjedzą, bo bez zaprawy było te pół wiadra.

  Sądzę jednak że to ziarno które sieje przynajmniej kilkanaście osób... na NE... wzejdzie w ruch jaki jaki jest OCZEKIWANY przez "prosty lud", a nie narzucany przez liderów NE. Odgórny ruch społeczny? Ciekawe.

  Wiadomo iż ścieżki którymi po 1989 roku podążyły środowiska zarówno narodowe (ONR, MW itd), oraz piłsudczykowskie były... BŁĘDNE na nowe czasy i nie tak nauczał Bł. Jan Paweł II. Za Piłsudskim i sanacją jest większa część sceny politycznej, ale czy PO jest w tym szczerze? Jasne że nie! Im bliższe są tradycje KPP! Takich mają sojuszników i mocodawców!

  Duchowym wsparciem dla naszego ruchu katolickiego może być wielu Pasterzy patriotycznych odległych od obozu PO... poczynając od "zwykłych" księży jak Ksiądz Małkowski. Nie muszą jawnie popierać PiS, wręcz to też jest jakieś obciążenie. Kapłan ma wspierać Polskę, Naród Polski; jest katolikiem, ale jest i Polakiem! O ile nim jest.

  Wiem że Pan Szeremietiew nie jest zachwycony moją ideą Katolickiego Ruchu Jana Pawła II, ale przecież nie upieram się przy takiej nazwie, ale PROGRAMIE. Mnie by nigdy nie przyszło do głowy nazwanie ruchu "Polska w Potrzebie". Kogo to ma porwać? 2/3 Polaków ledwo wiążących koniec z końcem? Emigrantów z przyczyn ekonomicznych?

  Ludzie oczekują nadziei, ruchu opiekuńczego, to Polacy są w Potrzebie. Rolą elit jest patrzeć szerzej, ale nie oczekujmy tego od prostych wykształconych, młodych, pięknych, nieobciachowych niefaszystów z dużych miast, a nawet małych wsi. Już i tam dotarła zaraza PO, SLD, Palikotów. PO kupuje sobie realnie poparcie całych wielosettysięcznych grup zawodowych, społecznych. Budżetówka nie poprze żadnego ruchu patriotycznego, ani PiS. Wojsko na co liczył m.in p. Szeremietiew także nie ma na to ochoty, ani mundurówka zatroskana o swoje przywileje, zdobycze.

  Wiem że środowisko katolickie jest mocne na NE. Nie damy sobie narzucić lewicowego ruchu i żadne bajki o gospodarczej prawicy patriotycznej nas nie przekonają. Zresztą czy korwinizm to jest patriotyzm? Jasne że nie choćby codziennie łazili w Marszu Niepodległości.

  Powstanie KLUB KATOLICKI na NE. To kwestia czasu, zbieramy chętnych, pisać do blogerki "Polonia". Widzę to na start jako odrębny blog grupowy klubowiczów. Co dalej? Przeniesienie działalności w real.
 • @simacs
  NE jednak chcąc nie chcąc pozwala nam ruszyć. W tym jest jego użyteczność, choćby w tym. Nie byłoby to możliwe na Salonie24. Nie sztuka też ogłosić powstanie jakiegoś ruchu i mieć paru w nim ludzi, nawet sieć klubów w praktyce nie za wiele może zdziałać. Potrzebne działania na bardzo dużą skalę. I będzie taki nowy ruch, jest masa krytyczna przekroczona żeby powstał. Przepychanki dotyczą właśnie kwestii stosunku do religii. Oni (aktyw NE) nie chcą ruchu katolickiego, nie wierzą że to chwyci i nie chcą NAWET gdyby miał chwycić, to zła wola w tym aspekcie, inny pryzmat, inny światopogląd. Jednak nie mogą zabronić tworzenia w ruchu wewnętrznego nurtu katolickiego, składowej ruchu. To jest mój plan minimum.

  Nurt katolicki powinien też wyodrębnić się w PiS, w Solidarnej Polsce ziobrystów, a nawet w PO, bo skoro tacy chadecy... będzie ciekawie. Gowina zobaczymy w akcji bezpośredniej.

  Zatem opcjonalnie.
  RUCH:
  -nurt katolicki
  -nurt narodowy
  -nurt piłsudczykowski
  -wyborcy PiS i Kaczyńskich
  -młodzież
  -mieszkańcy wsi
  -matki i ojcowie
  -seniorzy
  -przedsiębiorcy
  -budżetówka
  -pracownicy - ruch może powołać odrębny związek zawodowy
  -inne

  To może chwycić i pozwoli skupić bardzo wiele środowisk, osób. Miliony. Albo jestem szalonym marzycielem w gorączce (mam grypę), albo geniuszem ;)
 • Nigel Farage: "EU-Führer sind nicht-legitimierte Hyänen-Meute" vom 16.11.2011
  Farage: "Przywódcy EU są nielegalną zgrają hien".

  W swym wystąpieniu między innymi powiedział:

  "Ja nie chciałbym żyć w Europie zdominowanej przez Niemcy, obywatele Europy też nie".

  http://www.youtube.com/watch?v=T_6365-AvJI&feature=player_embedded#!
 • @Marek Kajdas
  Miejmy nadzieję, że coś z tego dobrego wyjdzie. Czytałem na NE o pięknym Marszu Mężczyzn 2 na rzecz Prawdy. Jeśli my wszyscy tą drogą pójdziemy, to obronimy i wolność i niepodległość.

  Życzę zatem szybkiego powrotu do zdrowia. Ja widać, nawet grypa nie jest w stanie zamącić w głowie.
 • moja opinia
  Zgadzam sie z panstwem ze trzeba sie organizowac i to juz teraz tak jak Wegrzy.4 lata ciezkiej pracy z wyborcam.Te 50% ktore nie poszlo do wyborow musi byc nasze.Nie mozemy stracic tych 4 lat jak Kaczynski.Spotkania z spoleczenstwem ,broszury dotyczace naszej dzialalnosci i krytyka wladzy oraz przypominanie calego zla ktore uczynili.Strona internetowa nie wystarczy.Na umieszcznie plakatow trzeba wydzierzawic miejsca,ubezpieczyc je a nawet zalozyc kamery.Nie bedzie latwo,pamietacie rzad Olszewskiego oni nie dadza sie tak latwo.drugi problem to Polacy a scislej mowiac nazse DNA-ktos je modyfikowal,nie mamy ja!Najpierw zbieralismy grzyby i jagody w lasach,potem tyralismy na roli,probowalismy walczyc odnoszac jedno zwyciestwo-Powstanie Slaskie,a potem podlizywalismy sie rzadzacym albo kosciolowi .Ale po 11 listopada jest jeszcz iskierka nadziei ze moze to sie udac biorac pod uwage ceny ,podatki i reformy.Trzeba tylko pracowac nad ludzmi.
  Co do roku 1980 polska byla i jest czescia planu Marszala.Dzieki Zachodowi,Kosciolowi,tym ktorzy teraz rzadza i krotkowzrocznym robotnikom mamy to co mamy-wolny rynek ktory nie funkcjonuje jak wolny.
  Co do unii europejskiej to musimy byc jej czescia przynajmniej dopoki istnieje{dotacje i cla},ale nie na tych warunkach, nie tym kosztem.
  Jezeli chodzi o finanse to sa 3 sposoby poprawy:
  1.ciac wydatki
  2.podnosic podatki
  3.podnosic zyski z funkcjonowania gospodarki,czyli otwierac nowe wlasne zaklady
  Poki co narazie podnosi sie podatki.
  Nastepnym punktem jest reforma polityczna.Czemu 400 poslow a nie 100.Czemu tylu senatorow a nie mniej.Koniec imunitetow dla politykow przestepcow.Koniec z kilkudziesieciwymi radami nadzorczymi w przedsiebiorstwach{przyklad ceny wegla}
  Do zrobienia jest wiele ale trzeba rozmawiac z kibicami ktorzy psuli nerwy Tuskowi przed wyborami i ze zwiazkowcami ale do tego potrzeba ludzi,nie moze to byc jedna osoba jak Kaczynski w PIS-ie.
  Nalezy stworzyc partie.Ta partia musi dotrzec do kazdego np do emerytow i rencistow ktorzy maja 700 zl miesiecznie i nie moga kupic wegla na zime a p.Kalisz z12 tys na miesiac narzeka ze to malo.Ci biedni ludzie przez caly rok nie beda mieli tyle co on przez rok.
  Przykladow jest wiele, ludzi do ktorych trzeba dotrzec rowniez.Do pracy panowie.
 • @maro
  Dokładnie o tym samym myślę .
  Efektywniejsza jest praca z 51% , niż boksowanie się z POPiS-em.

  Zapraszam na mój blog , gdzie podobne myśli umieszczam
  w serii "Wybory za cztery lata ". Krok po kroku .
  Jeżeli Panu/Pani będzie odpowiadała współpraca ,
  to zapraszam już dzisiaj ,na spotkanie ,
  które planuję zorganizować na przełomie czerwca/lipca 2012 roku. Wcześniej nie mogę , gdyż obowiązki zatrzymują mnie poza Polską .

  Pozdrawiam .

  Ps .
  Do wszystkich czytelników Nowego Ekranu :
  Proponuję , abyśmy odrzucili czarne myśli i skorzystali z siły optymizmu .
  np." Polacy wygrają Polskę dla siebie i innych dobrych ludzi ".
  Ja jestem o tym przekonany , że jest to możliwe i , że będzie to ta iskra , o której tyle czytamy w niektórych przepowiedniach lub proroctwach .
 • @All - dla wszystkich
  Czy wiecie z czego ten poniższy cytat?
  Z "Lidera", Waldemara Łysiaka, Warszawa 2008, str. 105

  Rozmawia (instruuje, uświadamia) tutaj oficer służb specjalnych (prowadzący) z agentem, który ma zbudować maksymalnie prawicowe pismo na zachodzie i z czasem (po latach) wrócić do Polski jako patriota i zapanować na siłami narodośiowo-patriotycznymi!!!
  Mnie to dokładnie coś przypomina.....

  Dzisiaj się dzieje dokładnie to co Łysiak opisał!
  A Nowy Ekran jest tego ewidentnym przykładem!
  Zastanówmy się i dokonajmy właściwej analizy!!!  ".....W kraju władzę obejmą różowi, czyli michnikowcy, kuroniowcy, geremkowcy, wszelkie prydupasy KOR-u, a kto nie różowy, dostanie wała.
  - Fakt - zgodził się Denis. - Przemianowana demokratycznie esbecja i jej kukiełki zrobią salonowy rząd. Jeden, drugi, trzeci, to potrwa nie tak krótko. Media będą też salonowe, chopie, będą wspierały postkomunę oraz różowych. Ale będą i wyjątki potwierdzające regułę,
  jakieś gazetki prawicowe, niemające większego znaczenia. Wy będziecie dalej robić na emigracji periodyk bardzo prawicowy i konserwatywny, czekając...
  - Na co?
  - Na radykalną, a nie efemeryczną zmianę wiatrów na nowe kaprysy elektoratu, czyli na mocno odchylone wahadło wyborcze. I na sygnał, że wchodzicie tam do gry. Czyści niby anioły, niezbrukani aferami, nieskalani bolszewizmem, kundlizmem, lizusostwem, różowością i salonowością, jako świeży kwiat polityki, zbawienie ojczyzny, płomyk sprawiedliwości u krańca tunelu. Miną lata nim to nastąpi, panie „Zecer”. Przez te lata
  będziesz zecerem własnego pisma, chopie, ważną emigracyjną figurą.
  - Jakiego pisma? Tygodnika, miesięcznika, kwartalnika?
  - Zaczniemy od miesięcznika, a gdy zbierze się solidna paka redaktorów i autorów, również krajowych autorów, przejdziemy na tygodnik.
  - O jakim tytule?
  - Patriotycznym, kolego. Możemy wymyślić coś już teraz, pod kielonek. „Biały Orzeł”, „Patria”, „Szpalta Rodzima”, „Gazeta Niepodległa”, et cetera. No to cyk!..."
 • @Alan
  Czytałem też tę książkę .
  Choć jestem czytelnikiem Nowego Ekranu od 15 października , to jego geneza opisywana m.in. przez Monitorpolski's blog Marka , w niczym nie przypomina mi wizji p.Łysiaka .
  Ani pan OPARA , ani red.ŁAŻĄCY ŁAZARZ nie mają biografii podobnych do
  bohaterów "Lidera ".
  W czym widzisz te analogie ?
  Już spotkałem wcześniej takie porównania . Ale nie brałem ich zbyt serio ,
  zakładając , czytelnicy Nowego Ekranu umieją odróżnić podobieństwo od naciąganego podobieństwa .
  Dlatego proszę , wskaż mi analogie . Bo może rzeczywiście mam oczy, a nie widzę , mam uszy , a nie słyszę .
 • @zbigniew1108
  "Dlatego proszę , wskaż mi analogie . Bo może rzeczywiście mam oczy, a nie widzę , mam uszy , a nie słyszę "

  Myślę, że nie mozna tak naprawdę doszukiwać się konieczności 100% przełożenia fabuły z Łysiaka na realia z Nowym Ekranie. Elastyczność i wariantowość jest tutaj kluczem do znalezienia prawdziwych intencji.

  Główna analogia tyczy się R. Opary: bogaty, mega-prawicowo nastawiony polonus zjeżdża po latach do szarpanej Polski i staje na czele (wzywając w sposób patetyczno-egzaltowany do zrywu) mega-prawicowego ruchu, skupionego wokół wehikułu internetowego (który sam sfinansował za 1M zł.) - NowyEkran.

  Nie wierzę w przypadki i tak:

  - absolwent WAM (Wojskowej Akademii Medycznej) z lat 70-ych, nie dostaje tak bez problemu (niczego w zamian) paszportu na wyjazd po studiach na zachód
  - "dużych" pieniędzy nie robi się (nawet) w Australii w ciągu kilku lat, bez posiadania odpowiednich sponsorów!!!
  - kontakty i interesy R. Opary w Polsce po 1990r. świadczą o posiadanych "podejrzanych" kontaktach w kręgach, z którymi nie za bardzo "po drodze" tym którzy widzą się po obecnej prawej stronie.


  Istnieje dla mnie szereg kwestii, które świadczą o duzym zagrozeniu dla wielu nieświadomych bogerów jakie stanowi NE, i tak:

  rzucające sie w oczy:
  - mega prawicowe nastawienie
  - mega tempo do nagłej aktywności politycznej, tworzenia partii, kreowania liderów, itp...
  - mega patetyczne i egzaltowane wezwania do "rozpoczęcia prawdziwej walki o niepodległość"
  - mega dociekliwe prezentowanie aktualnych realiów i faktów
  - mega przeciwne stanowisko do wszystkiego/wszystkich którzy są po stronie dotychczasowych elit
  - brak gotowości do szukania konsolidacji środowiska prawicowo-narodowościowego

  nierzucające się w oczy:
  - niejasna i podejrzana proweniencja i powiązania R. Opary
  - relacje właścicielskie i nadzorcze w NE
  - relacje R. Opary z elitą wywodzącą się z LWP

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031