Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 2216 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Wybory 2011 - Targowisko czy Targowica?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozpoczęły się z hukiem igrzyska - wielkie harce przedwyborcze. Samo-Władcy i ich świta, dworzanie wielkich Partii Politycznych robią mądre miny, przybierają postawy „mężów stanu”.

Z godną podziwu energią, starają się przekupić niedowiarków wyborczych – dla swojej, jedynej a nieomylnej wizji przyszłości Naszego Kraju. Bufonada i prawdziwy polityczny jarmark - kabaret, wielkie targowisko obietnic i deklaracji. Wybory, głosowanie na partie, osobowości - a nie programy i postulaty.

Konwencja PiS to show wyborczy w stylu iście amerykańskim. W podobnym stylu odbyło się rozpoczęcie kampanii - „gig” SLD. Pozostałe ugrupowania parlamentarne zrobiły to znacznie mniej operetkowo. PO/PSL zapewne przekonane o reelekcji, a biorąc pod uwagę „swoje znakomite” wyniki z ostatnich 4 lat i brak realnej opozycji, alternatywy – zwyczajnie pożałowały funduszy. Ugrupowania pozaparlamentarne zwyczajnie nie mając kasy i dostępu do mediów – musiały zadowolić się hasłami.
JWP Prezydent zdecydował datę najbardziej dogodną obecnemu układowi. Wakacje. Przecież Polska jest stabilnym członkiem społeczności UE i wszelkie zmiany obecnego status-quo,byłyby nie-PO-rząd-a-NE.
Rozpoczęła się więc wyborcza heca.  
 
Polska „wojna domowa – wojna na gesty, wojna na słowa”.
 
Cyrk w którym grupa clownów, przebierańców, pomalowanych w różne maści – rzuca populistyczne hasła wyborcze. A gawiedź zebrana w rozmaitych sektorach (okręgach) się cieszy. Wyborcze igrzyska są dla nich. Gawiedź  bawi fakt, że nareszcie i to przez ponad miesiąc są ważni, nareszcie ktoś ich dostrzega, ktoś walczy o ich podpisy, o ich głosy…Nieważne, nawet jeżeli czują się manipulowani. Nieważne, że nie wszyscy do tego cyrku chodzą. Od wielu lat, frekwencja wyborcza jest niska, coraz niższa. Polacy (głównie młodzież) szukają innych rozrywek. Jest im obojętne, mało śmieszne, zwyczajnie „ściema”…
 
Ale nic to…to przecież wszystko w imię demokracji. O to przecież walczyliśmy!!!
NIKT jakoś nie zastanawia się – A gdzie jest interes Polski, interes Naszego Kraju?. Gdzie jest nasza wspólna przyszłość? Owszem, czasem pojawiają się nawet hasła mówiące o Polskiej Racji Stanu. Są to jednak wyłącznie HASŁA.
 
Nasuwa się pytanie: Czy to tylko targowisko przedwyborcze czy też TARGOWICA.
 
Przecież na tym bazarze zwanym Rzeczpospolitą, handluje się ciągle: majątkiem, wartościami i nasz przyszłością. Robią to od ponad 20 lat ci sami ludzie, nieudacznicy, marni aktorzy i orędownicy czasów okrągłego stołu. To właśnie ONI:, liderzy PO, PIS, PSL i SLD oraz ich zstępni, według własnych błędnych koncepcji na zmianę rządzili krajem. To ONI są całkowicie odpowiedzialni za obecny stan rzeczy, za kryzys we wszystkich dziedzinach życia. W dodatku działają całkowicie bezkarnie – chroni ICH, specjalnie stworzona dla NICH - Ordynacja Wyborcza (zwana dziś Kodeksem).
 
Parciane argumenty i programy wyborcze tak naprawdę ograniczają się do wzajemnych oskarżeń o nieudolność w zarządzaniu Naszym krajem, co nawiasem mówiąc jest zgodne z prawdą. Tylko, że wszyscy oni są współwinni i odpowiedzialni.
 
Pan Premier i „PO-zarządzająca” większość parlamentarna zapraszają największą obecnie Partię opozycyjną (PiS)- do swojej siedziby, do dyskusji na rozmaite, ich zdaniem najistotniejsze problemy kraju. PiS się kryguje, zaproszenie odrzuca, a jeżeli to proponuje raczej do siebie,  tworzy tzw Centrum Programowe etc. Przecież to wszystko szopka, właściwie bez znaczenia propagandowa rozgrywka. Spotkanie możliwe, TAK – ale tylko na naszych warunkach!!! Odbywa się na oczach publiczności, wyborców przetarg – kto kogo, kto ważniejszy, kto będzie mesjaszem-wybrańcem, który przeprowadzi Polaków do Ziemi Obiecanej.
 
I zamiast merytorycznej dyskusji programowej, dotyczącej rozwiązania najbardziej istotnych problemów kraju – będzie wzajemna „nawalanka” i oskarżenia o brak programów, brak wizji. Tak naprawdę właściwie żadna z obecnych Partii nie ma programu a dopiero go, być może - tworzy…
 
Przywódcy i stratedzy partyjni pracują według sprawdzonego, ściśle przestrzeganego motywu i ideologii: „Partia, polityk musi być SKUTECZNY, a jedynym wymiernikiem   tej skuteczności są WYGRANE WYBORY”!!! Jeżeli nie uda się wygrać, to jedyną akceptowalną nagrodą pocieszenia są miejsca w Sejmie, Senacie – „jak najwięcej miejsca przy korycie”. To pozwala na finansowanie wszelkiej „działalności” Partii, pozwala wygodnie żyć jej członkom i współpracownikom. Wszystko oczywiście w imię demokracji, za publicznym poparciem elektoratu i z pieniędzy ciężko pracujących podatników. Czyż może być lepszy, w tym doczesnym Świecie interes?
 
Przecież aktualni „Polscy” politycy to chyba najlepiej opłacana grupa bezrobotnych w czasach nowożytnych. Interesujące, że chyba żaden z naszych rodzimych partyjnych polityków (a z pewnością znakomita większość) nie był dobrym fachowcem w jakiejkolwiek dziedzinie. Nigdy nie zarządzał przedsiębiorstwem, nie prowadził firmy, nie zajmował poważnych stanowisk w administracji tylko i wyłącznie dlatego, że jest zwyczajnie ekspertem w tym co robi. Większość Polskich polityków jest w polityce z prostych powodów osobistych - obawy, że gdzie indziej nikt by ich nie zatrudnił.
 
Przyszłość naszego Kraju jest w rękach nieudaczników i zwyczajnych karierowiczów. Najwyższy czas chyba skończyć z „koteryjno-wasalskim” systemem sprawowania władzy w Polsce. Władza musi być przekazana (drogą pokojową lub rewolucyjną) w ręce OBYWATELI. Zwyczajnie i po prostu na zasadzie – „VOX POLPULI – VOX DEI”
 
Czas na zmiany – całkowite zmiany – czas na REWOLUCJĘ Wyborczą.
 
Nowy Ekran został stworzony jako niezależny portal społeczności blogerów (i mamy nadzieję wszystkich obywateli Naszego Kraju zainteresowanych przyszłością Polski). Właśnie w tym celu oferujemy Państwu narzędzie informatyczne które ma służyć do artykulacji naszych wspólnych interesów społecznych dla naszego dobra. Musimy się połączyć w naszych wysiłkach !!!
 
VOX POPULI – VOX DEI – CZAS NA REWOLUCJĘ.  

KOMENTARZE

 • "VOX POPULI – VOX DEI"
  to jest prawda gdy ów lud słucha głosu Boga.
  Czyli aktualnie w naszej sytuacji nie jest to prawda.

  ale już wiemy ,ze należy zmienić prawo w III RP (nie tylko wyborcze !)

  czyli wiemy, że dzwoni lecz nie wiemy w jeszcze w którym kościele ;-)
 • „Wybory 2011”
  Z nazwy. Te tzw. „wybory” są tylko maskirowką, pod którą ukrywa się mianowanie parlamentu przez specsłużby:

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/18635,oddajcie-co-bareistyczne-barei
 • @berecik: Pan powinien taraz milczeć
  Zrobiłby lepiej, gdyby zamiast milczeć poparł rewolucję.
 • @berecik: Ja już rzygam tymi wszystkimi rewolucjami pod kuratelą wiadomych sił
  Współczuję. Pan ma przechlapane. Pan będzie rzygał jak kot. Bo ta rewolucja jest pod kuratelą wiadomych sił. Sił natury. Chociaż one są wiadome chyba nie wszystkim.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/12720,michnik-przychodzi-noc-dlugich-nozy-czy-noce-moskiewskie
 • berecik
  A czy blogerzy podlegają na NE cenzurze? Czy narzuca im się cokolwiek, poza wymogiem zachowania minimum kultury wypowiedzi?

  I w czym NE odpowiada, że PO będzie nadal trwonić?
 • berecik
  Więc czym jest NE?

  Przecież tu można pisać o wszystkim, nawet tematy gdzie indziej nie są publikowane, bo krytyczne wobec pewnych "starszych braci".
 • @berecik: Rosji nie trzeba niszczyć. Wystarczy oddać jej agenturę, którą nam tu w Polsce zainstalowała i dołożyć jeszcze jej cał
  e potomstwo tu spłodzonei wyrosłe”
  =========================================================

  Skąd Pan wie, kogo oddać?
 • Autor
  "Władza musi być przekazana (drogą pokojową lub rewolucyjną) w ręce OBYWATELI."

  Pisze Pan, że "chyba żaden z naszych rodzimych partyjnych polityków (a z pewnością znakomita większość) nie był dobrym fachowcem w jakiejkolwiek dziedzinie. Nigdy nie zarządzał przedsiębiorstwem, nie prowadził firmy, nie zajmował poważnych stanowisk w administracji tylko i wyłącznie dlatego, że jest zwyczajnie ekspertem w tym co robi."

  A jeżeli tak, to ja z całą odpowiedzialnością mogę napisać, że można ich zaliczyć do OBYWATELI.
 • berecik
  I NE też tak się zachowuje?

  To polecam to:

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/25087,dajecie-sie-wpuszczac-w-kanal
 • berecik
  Ależ większość tu piszących, wszędzie nie zagląda.

  I to nie zarzut. NE est dla wszystkich chcących wolności wypowiedzi, dlatego mogą też pojawiać się teksty z którymi skrajnie się nie zgadzamy. Polecam tekst, który obecnie jest na 2 :)

  Pozdrawiam:)
 • @berecik
  Czemu się Pan czepiasz człowieka ? Czy w komentowanej wypowiedzi znalazł Pan bodaj jedno słowo które byłoby nie właściwe ? Nie zauważyłem.
  Skoro tak Panu to miejsce nie odpowiada to po co Pan tutaj piszesz i obrażasz ludzi ? Dlatego tylko "że można" ?
  Autor przynajmniej zrobił coś konstruktywnego by ludzi mających dobro kraju na względzie zjednoczyć. A co Pan zrobiłeś ?
  Może trzeba by zdjąć berecik i nakrycie głowy zamówić u kowala ?
 • @Ryszard Opara
  Gdy Pan pisze:
  "To właśnie ONI:, liderzy PO, PIS, PSL i SLD oraz ich zstępni, według własnych błędnych koncepcji na zmianę rządzili krajem. To ONI są całkowicie odpowiedzialni za obecny stan rzeczy, za kryzys we wszystkich dziedzinach życia."

  i stawia wszystkich na jednej płaszczyźnie odpowiedzialności za obecny stan w naszym kraju, to jest Pan po prostu kłamcą i hipokrytą.
  Wszyscy popełniają błędy, ale nie wszyscy w sposób cyniczny kupczą polskimi interesami. Jeśli dla Pana jednakowo złym w działaniu jest Tusk jawnie oddający interes Polski w ręce rosyjskie, jak Kaczyński, który o polski interes walczy(domagając się wyjaśnienia bezprecedensowego wydarzenia jakim była tragedia smoleńska), to jest Pan załganym człowiekiem, udającym kogoś innego niż rzeczywiście jest.
  Kaczyński pokazał przez te wszystkie lata po 89', że uwolnienie Polski od wpływu i rządów agentury wszelkiej maści i kierunków z którymi jest powiązana, jest podstawowym warunkiem bytu niepodległego państwa polskiego.
  Kaczyński w odróżnieniu od reszty politycznej hołoty, widzi potrzebę zachowania strategicznych sektorów gospodarki w polskich rękach(niekoniecznie państwowych).
  W swoim programie PIS ma zapisany punkt dotyczący renegocjacji pakietu klimatycznego, będącego de facto pakietem duszącym polską konkurencyjność i obniżającym poziom życia polskich obywateli.
  Moim zdaniem, powinien pójść dalej i wypowiedzieć tę umowę, opierając się na badaniach naukowych negujących podstawy pakietu klimatycznego(AGO jako mega oszustwo).
  Myli się tylko w tym, że nie zauważa, iż amerykański sojusznik nie traktuje nas poważnie i kupczy z innymi naszymi interesami(ale możliwe jest też, iż widzi tę dysproporcję w traktowaniu nas przez USA, ale uznał, że jednak woli podporządkowanie nas Ameryce, niż obu strategicznym partnerom), szczególnie w świecie, który wygląda tak jak to pokazuje John Perkins w filmie:
  http://www.youtube.com/watch?v=06bF0-VBsCM&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=TPlNmKcNUzk&feature=related
 • @berecik: Ja nie wiem. Pan też nie wie? Jeżeli ani ja ani Pan nie wie to nie znaczy, że nie jest to możliwa do rozwiazania
  Moją propozycją rozwiązania jest Moskowia. Ona wie. Ona ich werbowała. Ona ma ich listy. Teczki osobowe z oceną przydatności ich pracy. Z charakterystykami osobowości. Z przewidywaniami, do czego każdy z nich jest zdolny. Moskowia bardzo dobrze wie, kogo ma zneutralizować. Jedyne, co my mamy zrobić dla zneutralizowania agentury wpływu, to do tego zmusić Moskowię likwidując ją. Ona to zrobi najlepiej ze wszystkich. Nikt jej w tym nie przebije.
 • Targowica na targowisku.
  Raczej taki powinien być tytuł.
  A kijem rzeki nie zawrócisz. Te wybory nie dają wielkiego wyboru. Do kolejnych trzeba się przygotować - sugerowałbym kilka fundamentalnych zmian w metodologii konstruowania ruchu. Zresztą, mniejsza o to.

  Powodzenia
 • @35stan
  Traktat lesboński. Mówi to Panu coś ? Czy ktokolwiek mieniący się być patriotą przyłożyłby do tego rękę ? Proszę zejść na Ziemię :/
 • berecik
  A to druga pozycja na SG, zaraz pod tekstem pod którym teraz komentujemy.
 • @berecik
  Niczego Panu nie insynuowałem tylko stwierdziłem fakty.
 • @w.red
  Pan nie odróżniasz wchodzenia w d... UE, co praktykują PO,PSL,SLD, od bycia w UE i walki o polski interes w tym gównianym interesie(czego próbował śp. L.Kaczyński i J.Kaczyński)?
  Obejrzyj sobie film, który zamieściłem wyżej i zastanów się, czy chciałbyś, abyśmy byli w roli Białorusi(nie wstępując do UE)? Myślenie nie zaślepione nienawiścią , pomoże Ci cokolwiek zrozumieć.
 • Oby tak dalej - mowia "nasi" politycy
  Tak, tak,.. bijcie sie na piora, obrazajcie, wytykajcie wzajemnie palcami a prawdziwe szuje wam w tym czasie Polske rozwalaja. Istny 18 wiek tylko pol litra brak. Brawooo...
 • berecik
  Tak, IV Władza dyktuje warunki. A jak na tym tle wypada NE?
 • berecik
  Z rozszerzeniem, owszem twoja wypowiedź jest już inna. Ale pierwotnie zjechałeś NE (tu też jest różnica np. z S24, gdzie tego nie lubią i nie tolerują), a ja tylko bronię:)

  Ale zeszliśmy z tematu tekstu, więc kończmy już naszą dysputę:)

  Pozdrawiam
 • Przykre to ale prawdziwe!
  Z Polską naszą Ojczyzną jest źle, coraz gorzej...

  Wszyscy polscy politycy lecą z nami, Narodem i naszą Ojczyzną w bambuko, wszyscy łącznie z rządem i Prezydentem - wiedzą że prawo gospodarcze napisane jest pod zachodnie firmy które co 3-4 lata zmieniają nazwę lub właściciela. Nie płaca żadnych podatków jedynie podatek od wynagrodzeń pracowniczych a te są niziutkie, ale za to wyprowadzają z Polski ogromne pieniądze - dzięki temu Polska biednieje, polskie firmy padają jedna po drugiej, naród biednieje, a wystarczyło tak jak proponowałem kiedyś - obniżyć ZUS i podatki a nasza Ojczyzna rozwijałaby się w zawrotnym tempie a Polacy żyli by godnie i dostatnio!

  Dzisiaj mamy jedynie jedno wielkie zakłamanie ze strony wszystkich polityków, a robią to tylko po to by nie stracić "koryta" które jest wciąż pełne dzięki nam, Narodowi polskiemu - politycy jednak mają nas Polaków głęboko w d...e im zależy jedynie na kasie, czyli na pełnym "korycie" ...

  A w tej sprawie nie dzieje się nic w żadnych związkach a w Solidarności tym bardziej !!!

  Proponuję więc prawdziwym Polakom:
  "Co zrobić aby przerwać upadek naszej Ojczyzny":
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=11705&Itemid=4

  Zaczniemy działać wśród ludzi i dla ludzi, przygotujemy wiele projektów ogólnospołecznych do sejmu by zmienić Polskę i uratować nasza Ojczyznę za która ginęli i przelewali krew nasi przodkowie!
 • @35stan
  Powiem tak. Odbyt zawsze pozostanie odbytem niezależnie od jego właściciela. Dlatego chodzi mi o to by nie wizytować żadnego ;)
  Tak, wolałbym - odpowiadam. Bo oni w przeciwieństwie do nas są przynajmniej u siebie i nadal własność jest w ich rękach. Zachowali suwerenność i niepodległość.
  Wydaje mi się że nie widzi Pan różnicy pomiędzy koncepcją "Europy Ojczyzn" na którą głosowało wielu (niestety), a "produktem końcowym" w który nas przy współudziale naszych rządzących ubrano. A jest ona nader istotna.
  Za to moim zdaniem należy się czapa każdemu z nich.
  Wydaje mi się że obiektywne myślenie i realna ocena faktów bardziej przydałby się Panu niż mnie. Ja nie zmierzam nadstawiać się nikomu udając że nie widzę ku czemu to zmierza. A Pan co zrobi to już nie mój problem.
 • @Ryszard Opara
  Od dawna proszę o zainstalowanie pełnego w bajery forum dyskusyjnego w skrypcie IPB lub podobnym. Tam są różne moduły naprawdę pożyteczne m.in do komunikacji, prezentacji fotografii, swoich blogów, to ożywi portal, przysporzy nowych użytkowników. To są grosze na waciki do czyszczenia monitorów, żaden wydatek. Da się zrobić w NE czy nie? Nie bo nie, czy nie z konkretnego powodu? Jakiego?

  Cenię Pana opinie i właściwie z powyższą wypada się zgodzić.

  Proszę jednak skoncentrować się na rozwoju NE żeby był silniejszy do Salonu24, przecież można też zainstalować agregator blogów, a nawet podstron witryn zacniejszych jak we WPROST. Niektórzy blogerzy nie chcą zakładać kolejnego bloga zwłaszcza w "trefnym" jak "fama niesie" portalu, ale agregatory są zawsze w cenie. To samo z forumowiczami, userami z grup-list dyskusyjnych itd, acz to gatunek wymierający w dobie FB.

  Mam też wrażenie że słabo Pan wspiera Szeremietiewa i ruch PwP. Brakuje portalu ruchu PwP i nie ma sensu tego twardo łączyć z NE, wymagać konta itd żeby komentować. Domena może być wspólna "nowyekran.pl", ale to powinien być odrębny serwis. I wreszcie ostatnie konflikty na tle czym ma być główny nurt NE, ruchu OLW, PwP. Czy w kraju katolików ruch ma być czymś de facto masońskim w uniwersalizmie? Dajmy ofertę dla 90% obywateli polskich którzy są katolikami! Innym od tego korona nie spadnie ze łba, a ruch stanie się realny, wspomoże nas wtedy na pewno niejeden biskup, ksiądz Małkowski itd media, organizacje katolickie.

  Nikt nie ma odwagi na polityczny ruch katolicki?

  NE wymaga profesjonalnej reklamy wysokobudżetowej i dalszego szlifowania, może sporych zmian, bo się opatrzył w obecnej konwencji. Myślę że jednak możemy wspomóc PiS poza okręgami gdzie startuje ktoś z naszych, np poza okręgiem senackim nr 54. To naprawdę konieczne żeby odsunąć PO od władzy i zyskać na czasie, to nam pozwoli urosnąć w siłę, inaczej nas rozwalą. Jak moglibyśmy olać np Andrzeja Gwiazdę, czy Kornela Morawieckiego, czy Rodziny Smoleńskie na listach PiS? MUSIMY im pomóc uzyskać mandaty, po prostu MUSIMY. To rodzaj musu jak po 1 sierpnia 1944. Trzeba było stanąć do walki, teraz tak samo, ale bez rozkazu z własnej woli.

  Droga do Wolnej Polski wiedzie przez etap-erę PiS-u, proszę to wreszcie zrozumieć, inaczej wszystko przegramy. Wystarczy nam senator Szeremietiew żeby zaistnieć w parlamencie i mediach establishmentu, mainstreamu. Ten front będzie kluczowy, trzeba wygrać!
 • @Autor
  Drobna rada.
  Notki z trudniejszymi zagadnieniami nie daje się w poniedziałek. Te same treści puszczone w niedzielę miałyby zdecydowanie poważniejszą dyskusję, a co ważniejsze - na temat. Dlaczego? - pot uczy pokory.

  Pozdrawiam.
 • @berecik: Ja tej koncepcji jak Panu wiadomo nie podzielam
  To niech Pan ją podzieli. I upowszechnia. Niech ją upowszechnia każdy.

  Pozdrawiam,
 • Przygotujmy REWOLUCJĘ WYBORCZĄ !
  A na razie niech rządzi PO.
  To esencja przesłania Ryszarda Opary.
 • @35stan
  Jedni mają winę większą drudzy mniejszą - to chyba jasne. W życiu nie ma urawniłowki. A jednak wszyscy oni są współwinni - przy zachowaniu całej świadomości co do różnic. Jedni grzeszą wprost kupczeniem i zdradą inni krótkowzrocznością i przyzwoleniem.
 • @Katron
  To wprawdzie Admini wstawili grafike Budynia nie Autor ale trzeba przyznać, że obecny Kodeks Wyborczy niemal zrównał urnę z koszem na śmieci
 • @Friant
  A oczywiście gdyby nie Opara to PiS by zdobył ponad 50% i zaczął rządzić - co Ty bredzisz człowieku? Gdzieś Ty to wyczytał w tekście Ryszarda?
 • @Łażący Łazarz
  Bredzą ci, którzy stawiają sobie szczytne, ale nierealne cele. Oświeć mnie, jaki wniosek wypływa dla mnie z tekstu będącego przedmiotem dyskusji, a w szczególności co powinienem robić przedwyborami i jak głosować, będąc niezadowolony z obecnego rządu. To co pisze pan Opara jest ogólnie słuszne, ale wymaga długiej i żmudnej pracy organicznej. A my mamy tylko 1 miesiąc i wygrana jest b. niepewna do uzyskania, a jeszcze bardziej do utrzymana. Co więc na ten miesiąc jest lepsze, niż "wszystkie ręce na pokład"?
 • Pustoslowie
  Ale tez i w Pana artykule nie widze zadnych konkretow, tylko hasla, wyzwiska i pustoslowie......Nowy Ekran? Cienko piszczycie! Vide: cyrk z podpisami. Roman.
 • @Friant
  Taki wniosek, że nieprawdą jest czerń i biel w polityce i że ustawienie PiSu w takim a nie innym szeregu jest wygodne na swój sposób i dla PO i dla PiS. Masz teraz 40% obywateli aktywnie uczestniczacych w życiu politycznym kraju. Nie zapala Ci sie lampka? Nie zauważasz, że coś nie tak? Zbieralismy podpisy poparcia pod komitetem. Wiesz kiedy ludzie najchetniej podpisywali się? Gdy usłyszeli że chcemy przełamac partyjniactwo. A starsi domagali się w polityce młodych i nowych. Nie zauważasz, że obecny stan PRL Bis to zasługa wszystkich parlamentarnych antagonistów?

  Po Smoleńsku się skończyła polityka w Polsce, a PiS wciąż tego nie rozumie i próbuje ją uprawiać. Po Smoleńsku czas na wywrotkę tego wagonu z piachem. Jeszcze rok temu bym tak nie pisał, ale przez rok zbyt wielu rzeczom sie przypatrzyłem z bliska, ze zbyt wieloma ludźmi rozmawiałem by sie nie zorientować jaki to teatr powszechny a mały.
 • @Roman
  Każdy artykuł ma swoją wymowę. Jeden dotyka spraw kardynalnych inny konkretów. Wejdź na strone główną lub w strony kategorii: konkret na konkrecie. Cyrrk z podpisami? Masz rację, tylko kto jest dyrektorem tego cyrku, My?
 • @pionek
  Tak sobie czytam te"komentarze" i szlag mnie trafia! Jest to typowe bicie piany przez paru blogerów i pieprzenie o tym,"ze wszystkie partie chcą tego,czy tamtego . Jeden z blogerów napisał, żeby nie wrzucać PIS i Kaczyńskiego do jednego wora i ja to POPIERAM!!! Zeby pisać poważnie o polityce, to trzeba mieć wiedzę i wizję, co mamy zrobić i co można zrobić!!! Pan Opara wrócił do Polski, bo stwierdził, że trzeba pomóc rodakom w problemach. Wyłozył kasę, zorganizował NAJLEPSZY PORTAL , i umozliwił rodakom pisanie. Jeżeli ktoś chce pisać o J.Kaczyńskim, to niech najpierw dobrze się zastanowi, jaką ma wiedzę o nim i PIS. Jest to jeden z nielicznych polityków, którzy mogą nazywać się PRAWDZIWYMI PATRIOTAMI, tak jak Macierewicz, Dorn, Jurek i paru innych. Mało kto rozumie, że demokracja kształtowała się w takich krajach, jak:W.Brytania, USA,Francja itp. przez wiele lat i jest to system ewolucyjny, a nie rewolucyjny! Niektórzy piszą, że trzeba zrobić REWOLUCJĘ w naszym kraju! To niech ci "eksperci" napiszą, jak to sobie wyobrażają! System demokratyczny jest najgorszym z mozliwych, ale lepszego jeszcze nikt nie wymyślił! Św.p. premier Rakowski, który dał polakom paszporty do ręki, poluzował przepisy gospodarcze powiedział, że Polska zmieni się znacząco, GDY MOJE POKOLENIE WYMRZE!!! Są to słowa człowieka, wypowiedziane w latach 80-siątych, który wychował się w PRL ! Dlatego trzeba najpierw zdefiniować cele a potem określić metody realizacji i mozliwości a potem brać się do roboty! I właśnie to robią ludzie w NE, którzy dają swój czas, nazwiska i ciężką pracę, po to, aby COŚ DLA POLSKI ZROBIĆ a bić piany,co niektórzy tu robią. Jest to narodowa cecha polaków i sporo czasu upłynie, zanim polacy zrozumieją, że każdy żyje dla kogoś i musimy być SPOŁECZEŃSTEM w NASZYM KRAJU i o nim decydować! Te 45+22 lata po wojnie spowodowały, że kazdy walczył o swój i rodziny byt, bo bylismy pod obcym butem a ostatnie 22 lata pokazały, że w polsce rządzą ludzie, , którzy są zalezni od służb i salonów i biznesów. Wobrażcie sobie czas,gdyby partie były finansowane przez "donatorów" róznych środowisk. To dopiero byłby cyrk polityczny!!! Popieram działania NE i jego kierownictwa i dziekuję, że mozna otwarcie pisać o tym, co boli polaków i co można i trzeba zrobić.To jest właśnie tworzenie SPOŁECZENSTWA OBYWATELSKIEGO, które powinno składać się z ludzi świadomych , ze powinni zyć w kraju wolnym od agentów, nieudaczników i wczoraj jeden z krytyków Grabarczyka , powiedział w Sejmie: pan, premierze zrobił wielką krzywdę temu człowiekowi , bo mianował go pan ministrem infrastuktury a miał Grabarczyk być ministrem sprawiedliwości i jako dobry prawnik, pewnie byłby chwalony a nie opluwany, jak teraz! Nie bardzo wierzę w tą opinię, bo Grabarczyk powinien dobrac sobie FACHOWCÓW od infrastuktury i wtedy miałby wyniki. Niestety, matoł rozgrywa różne interesy w taki sposób i panicznie boi się, tego, aby nie wyrósł mu w partii konkurent i dlatego wyciął dobrych polityków. Mam nadzieję, że działania blogerów i ludzi, którym zależy na tym, aby "POLSKA BYŁA POLSKĄ", doprowadzą do konkretnych efektów i to już widać po śledczych blogerach, którzy drążą temat smoleński i dochodzą do konkretnych wniosków, podważając brednie Anodiny i Millera, który został awansowany po rozwaleniu NFZ. Pozdrawiam-zibi.
 • @Marek Kajdas
  Popieram pańską opinię i dodam, że tylko J.Kaczynski i PIS może pokazać niezdecydowanym polakom,że można zbudować inną Polskę i trzeba do tego zachęcić tych, ktorzy stali dotąd z boku, bo nie checieli taplać się w tym, politycznym błocie. Jedna pani powiedziala mi, że niedawno, w TVPINFO ok 12 w nocy, pokazano film, w którym kilku rosyjskich oficerów rozmawiało a dwoma polakami. Jeden z ruskich powiedział do polaka: a ty nie wiedziałeś,że w Magdalence Kiszczak miał 80% swoich ludzi? To pokazuje, jak sprzedano nasz kraj na zasadzie: my wam damy trochę władzy a wy nas nie będziecie wieszać.
  Ponieważ demokracja jest sytemem ewolucyjnym, musi upłynąć sporo czasu, by nasz kraj stał się prawdziwą demokracją. Pozdrawiam-zibi.
 • @Friant
  Pytasz się, co mamy robić??? Ja uświadamiam , kogo mogę, o tym, co się naprawdę w Polsce dzieje, bo ciemnota w narodzie jest sztraszna. Podaję adres NE i informuję, że TU mozna poczytać PRAWDĘ o wielu sprawach. TO jest praca organiczna i trzeba ją robić, bo czlowiek uświadomiony i poinformowany, to swiadomy wyborca!
 • @Roman
  Przenienieś się Roman na Onet, bo tam brakuje już lemingów z tego powodu, że sporo ich się nawróciło i piszą na NE!!!
 • @Łażący Łazarz
  Witam. Nie zgodzę się z tym, że "po Smoleńsku skończyła się poityka w Polsce". Jest to nieprawda, bo polityka ma slużyć państwu i obywatelom i po to są politycy, aby to robili w parlamencie. Pomylileś politykierstwo z polityką i to się zdarza. Tak opluto w Polsce polityków, bo wiekszość z nich idzie do polityki, aby mieć kasiorę przez 4 lata a rodaków i kraj mają w dupie! Prawdziwych patriotów jest niewielu i są opluwani, jak Kaczyński i paru innych. Dlatego to robią ci, którzy wiedzą, że opluwając patriotyzm i pamięć historyczną , osłabia się panstwo i tym opluwaczom o to chodzi.W krajach o ukształtowanej demokracji, obowiązują ZASADY, które są przestrzegane i niektóre nie są napisane a są przestrzegane. W Szwecji, pani wiceminister zapłaciła przez pomyłkę służbową kartą w sklepie za mały zakup. Prasa się o tym dowiedziała i wieczorem pani złozyła dymisję. Do takich standardów jeszcze nam daleko i mamy w naszym kraju partie wodzowskie, bo wodz musi tą zbieraninę trzymać za mordę. Inaczej by była w partii anarchia, bo zbieranina nie rozumie, że wszyscy powinni grać w jednej drużynie i pracować dla kraju, a nie myśleć tylko o własnym tyłku.
 • @Łażący Łazarz
  Dla mnie alternatywa PiS - PO to wybór między ekipą popełniającą błędy, a drugą działającą świadomie w złej wierze. To perspektywa na najbliższy miesiąc. Nie biel i czerń, raczej szarość i czerń.
  PRL-bis zbudowali jednak ci od "nocnej zmiany" i wyłażą ze skóry, by trwała nadal. Ja jestem stary, a też marzę o młodszych i nowych twarzach w polityce. To perspektywa roku, do dwóch. "Wagon z piachem" w tym czasie wyleci z torów, albo łożyska mu się zatrą. Wolę jednak, by było w tym momencie szaro niż czarno.
  Zważ, że Bastylię zburzono po, a nie przed zwołaniem Stanów Generalnych.
 • @zibi
  kiedyś napisałem taki komentarz u FYM-a na salonie24

  "Osobiście nie znam Kaczyńskiego, ale wiesz jaki jestem, gdy coś nie tak robię wszystko by to zmienić. Gdy Kaczyński był premierem a ja dowiedziałem się o przekręcie na grunty w Żarnowcu zadzwoniłem do niego i ....
  http://tnij.org/pk_zarnowiec
  - jest tutaj nieco o tym...

  Załatwiałem z nim także inne sprawy, chociażby Dariusza Sobków wysokiego wówczas komisarza unijnego, żona Sobkowa zadzwoniła do mnie z Francji, powiedziała co nieco i przesłała odpowiednie dokumenty, zadzwoniłem do Premiera, porozmawiałem i wysłałem mu kopie dokumentów otrzymane z Francji - Kaczyński zdjął go z tego stanowiska..., a Tusk gdy doszedł do władzy zrobił go konsulem generalnym w Strasburgu, no ale znowu zadziałałem, pomógł mi w tym W.Wybranowski i zdjęli go z tego konsula ...."

  Pozdrawiam...
 • @zibi - co do demokracji
  jako komentarz polecam to: "Korzenie Zła - Żniwa" tutaj:
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=4

  Pozdrawiam
 • @Katron: "Gratuluję" porównania urny wyborczej do kosza na śmieci (papier). I Pan kandyduje na senatora? Niech tylko Pana przysz
  li wyborcy pamiętają, czym dla Pana jest urna wyborcza i wybory.
  Można mieć tylko nadzieję, że nie ogłupi Pan zbyt wielu ludzi i nie”
  =========================================================

  Pan Ryszard Opara nie jest ani pierwszy, ani oryginalny, ani ostry. Tu mamy urnę wyborczą ze śmietnika, nie narysowaną, tylko w realu. W komisji wyborczej. Używaną w praktyce. Do której wyborca wrzuca kartkę.

  http://i.pinger.pl/pgr454/7f0285c2002cda794c1f5358/urna.jpg

  „Niech tylko wyborcy pamiętają, czym dla nich jest urna wyborcza i wybory.
  Można mieć tylko nadzieję, że nie ogłupi zbyt wielu ludzi i nie pójdą na »wybory«. Tego życzę Polsce”
 • @Łażący Łazarz
  "Jedni mają winę większą drudzy mniejszą - to chyba jasne. "
  Z tym wypada się zgodzić, rzecz w tym by widzieć proporcje, a tego Pan Opara nie dostrzega- to tyle i aż tyle.
 • @Wiesław P
  http://Pirx.nowyekran.pl/post/25229,lepiej-pozno-niz-wcale#comment_207545
 • @35stan
  Przecież ten film dokumentalny, który pan zamieścił pod swoim komentarzem jest również o pana PiS-e, który sprzedaje Polskę syjonistom i masonerii. :))) Jak można być aż takim hipokrytą, aby tego nie dostrzegać? Czy PiS ma w swoim programie zapisane, że po dojściu do władzy w Polsce zdelegalizuje działanie wszystkich lóż masońskich w Polsce, a ludzi z nimi związanych i należących do lóż usunie z polskiej polityki?! Komu służą masoni, Polsce i Polakom, czy swoim ponadnarodowym interesom korporacyjnym i układom finansowym?!
 • @35stan
  Czy pan nie dostrzega tego, że jeżeli pod Smoleńskiem był zamach, bo tego przecież nie wiemy na pewno, to musiała w tym zamachu brać swój udział również pośrednio Ameryka ich rząd federalny? Czy kupczenie Polską Stanom Zjednoczonym nie jest taką samą zdradą Polski, jak kupczenie Polski dla Rosjan albo dla Niemców czy dla Izraela? Czy PO i Komorowski są na tyle silni, żeby Polskę bez uzgodnienia tego z rządem federalnym z Białego Domu oddać ponownie w sferę wpływów Rosji i Niemiec? Kto nas wmanewrował w wojnę w Afganistanie, Iraku a teraz w Libii, kto tę decyzję podtrzymał mając w Polsce całą władzę w swoich rękach? Czy ta wojna jest w naszym narodowym interesie, co na niej zyskaliśmy jako naród? Co PiS zamierza zrobić z naszym gazem łupkowy, z koncesjami na przyznawanie robienia odwiertów i wydobycia tych złóż a potem ich dystrybucji, czy PiS zamierza inwestować w polskie złoża geotermalne? Przecież program gospodarczy PiS-u nie różni się tak naprawdę niczym od tego, który w Polsce zapoczątkował Soros - Balcerowicz a dzisiaj kontynuuje go Rostkowski bez polskiego PESELU, wystarczy aby się o tym przekonać posłuchać pana dra nauk ekonomicznych Zbigniewa Kuźmiuka, ten program można obejrzeć w TV Trwam. :)

  Czy pan nie widzi, że przemiany ustrojowe w Rosji są wypisz wymaluj i bardzo podobne do tych, które wydarzyły się już w Polsce po 1989 roku? W naszym parlamencie oraz na Kremlu w Rosji zapala się corocznie chanukowe świece, tak jak i w naszym polskim parlamencie, dla pana to nic nie znaczy, nic, żadna klapka w pana głowie się nie otwiera? Kto tę, już tradycję, bo Komorowski ją podtrzymał wprowadził do polskiego sejmu?

  Czy pan zna dyrektywę militarną Wielkiej Brytanii, która obowiązywała w tym kraju aż do wybuchu I wojny światowej, która mówiła o tym, że pomiędzy Rosją a Niemcami nie powinno się znajdować żaden kraj?!

  Przecież to wszystko, co się dzieje w Polsce do dnia dzisiejszego jest pokłosiem traktatów teherańskich i jałtańskich, czy od tamtej pory coś się zmieniło?

  Od kiedy Polak wchodząc do synagogi zakłada na swoją głowę myckę, będąc głową państwa polskiego? To już Komorowski tego nie robi, a przecież wiadomo, kim jest prezydent Komorowski, mam na myśli jego inteligencję i umiejętność zachowywania się w miejscach publicznych i kim jest jego szanowna małżonka, to chyba już każdy wie. :) Dlaczego ta informacja o małżonce Komorowskiego dotarła do polskiego społeczeństwa dopiero po wyborach prezydenckich, jeżeli PiS o tym wiedział już wcześniej?!

  Czy PiS po dojściu do władzy zapewni nam to, aby w naszym kraju nie prowadzić całkowicie niesuwerennej polityki monetarnej, która jest nam narzucana przez Bank Światowy oraz Fundusz Walutowy, czy PiS nie zamierza będąc u władzy przyjmować dyrektyw unijnych, które tak naprawdę czynią w Polsce to, że Polska krok po kroku zostaje całkowicie zniszczona? Czy PiS zamierza naszą polską armię wycofać z wojen kolonialnych, w których jedynym wygranym będzie Izrael oraz syjonistyczny rząd ze Stanów Zjednoczonych? Co PiS zamierza zrobić w Polsce z takimi ludźmi jak Gross albo z tym, co się dzieje z Gazetą Wyborczą, która w każdym wymiarze jest antypolska, to samo dotyczy Polsatu i TVN?

  Dlaczego w Polsce do tej pory prawomocnie obowiązują dekrety stalinowskie nazwane bierutowskimi? Dlaczego oddaje się własności byłym właścicielom obywatelom polskim pochodzenia żydowskiego na podstawie bardzo podejrzanych praw do tych własności, a w tym samym czasie prawowitym czysto polskim właścicielom tego majątku się tego w Polsce im odmawia?!

  I na koniec ostatnie pytanie, od kiedy to polski konserwatysta ma coś wspólnego z żydowskim konserwatyzmem?!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829