Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Zmierzch - Upadek Euro

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Unia Europejska – jak domek z kart (finansowych i kredytowych) – rozpadnie się prędzej lub później – to tylko kwestia czasu.

 Zmierzch EURO – Zmierzch Unii Europejskiej.

Najpierw była Grecja, potem Hiszpania. Teraz w kolejce są Włochy, no i oczywiście Polska. Kryzys i ewentualny upadek  Euro/Unii Europejskiej, proponowanych jako swoiste finansowe panaceum na wszelkie dolegliwości Starego Kontynentu – jest nieunikniony. To tylko kwestia czasu, zanim w proch rozsypią się marzenia i ideały Schumana czy Adenauera.

Zamysł zbudowania „Wspólnoty Węgla i Stali”, a więc pierwotnej wersji struktur europejskiej wspólnoty był pomysłem niemiecko-francuskim.  Jeżeli jednak, z geopolitycznego punktu widzenia obu krajów zjednoczenie ekonomiczne Europy Zachodniej, stanowić miało logiczną przeciwwagę dla zagrażającej ekspansji idei komunizmu, ( ZSRR i państw bloku sowieckiego w ramach RWPG) - o tyle kanclerz Konrad Adenauer – miał jeden dodatkowy, ukryty cel.

Konrad Adenauer marzył o odtworzeniu Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Kanclerz, z natury rzeczy chyba pacyfista, dodatkowo na pewno „zmęczony” dwoma Wojnami Światowymi, które (pomimo wielu korzyści ) nadszarpnęły siły witalne Narodu Niemieckiego, wiedział: trzeba znaleźć inną drogę budowy wielkich Niemiec. Zaborcza, wojenna polityka – na wiele lat przestawała być alternatywą. To co Hitler (a przed nim Bismarck), próbował zdobyć dla Niemiec siłą – nie wchodziło chyba już w grę.

W swoich wielkich wizjach Adenauer doszedł do wniosku, będącego jedynym, słusznym rozwiązaniem. Mając za sobą wielki, zdyscyplinowany Naród, wielką potęgę ekonomiczną i olbrzymie łupy zdobyczne, w rezultacie kolejnych wojen światowych – najlepszą drogą do Wielkich Niemiec będzie kontrola ekonomiczna i finansowa Europy. Zniszczenia wojenne spowodowały wprawdzie olbrzymie straty gospodarki i potencjału ludzkiego, ale…

Fabryki, przemysł da się odbudować, i to za pieniądze „okupantów”, głównie USA. Adenauer wiedział - w interesie amerykanów leżała silna gospodarczo, zjednoczona Europa Zachodnia Nakręcona  koniunktura czasu wojny w USA, spowodowała niesłychany rozwój przemysłowy a kryzys nadprodukcji musiał być stopniowo wyhamowywany. Towary i dobra potrzebowały rynków zbytu. Powojenna Europa była  największym i chyba jedynym wypłacalnym rynkiem. USA dostarczały towary, surowce i technologie, do Europy, właściwie na kredyt – ale to nie ważne - wszystko było zwyczajnie dobrym interesem.

Niemcy skorzystały z planu Marshalla. Było wprawdzie niesłychanym dotąd w historii, żeby zwycięzca, lider koalicji –zamiast całkowicie obrabować pokonanych wrogów i przeciwnika - zdecydował się na pomoc finansową i odbudowę kraju, ale…skoro się znalazł taki głupiec jak USA…trzeba było skorzystać. Adenauer zrobił to z premedytacją.  Dla Amerykanów zaś – wojna to był po prostu zwyczajny interes, na którym trzeba było zarobić. Oni, Amerykanie zresztą - do wszystkiego podchodzą podobnie.

(Nawiasem mówiąc, ciekawe jak potoczyłyby się losy Europy, gdyby RFN, znalazł się pod okupacja radziecką). Polska, jak wiemy nie skorzystała z propozycji Planu Marshalla.

Adenauer wiedział, że przy pomocy Amerykanów, mając zdyscyplinowany i pracowity naród- przyszłość, potęga Niemiec jest zapewniona. Postanowił też odbudować potęgę witalną kraju – rozmaitymi metodami pozostającymi w dyspozycji Państwa + emigrację. Kanclerz jednak marzył o Wielkich Niemcach - Marzył o Cesarstwie Europejskim Narodu Niemieckiego. Tak w rezultacie zrealizował pomysł zbudowania EWG. Kanclerz miał absolutną rację historyczną. Był z pewnością, prawdziwym wizjonerem Narodu Niemieckiego.

W dzisiejszych czasach, wojna jest narzędziem politycznym stosowanym w ostateczności - używanym wobec krajów całkowicie odmiennych kulturowo i ideologicznie oraz fanatyków.  

Dziś można, po prostu zwyczajnie „kupować”  kraje, opanować społeczeństwa – używając całkowicie, z pozoru pokojowych metod. Pomoc gospodarcza, finansowana całkowicie przez kraj producenta - to jedna z najbardziej efektywnych metod. Wieloletnie kredyty ze zmiennym oprocentowaniem (manipulowanym, na potrzeby „rynków światowych” - pożyczkodawcy) – to kolejna „pokojowa” alternatywa. I jakie to proste a jednocześnie korzystne dla własnego kraju i własnej produkcji, przemysłu. A przy tym nie ma wojny, zniszczeń, nie giną ludzie, żołnierze

Należy oczywiście różnymi metodami, w miarę możliwości - całkowicie ubezwłasnowolnić odbiorców i ich kraje. Trzeba pozbawić kraje majątku narodowego, własnej produkcji etc. Bo… jeśli przyjdzie im do głowy jakaś głupia alternatywa. Zaczną rzeczy produkować sami, budować własny potencjał. Dla całkowitej klarowności sytuacji – należy, oczywiście dla dobra odbiorców, opanować ich instytucje, system finansowy, banki - (po to aby zapewnić sprawne przepływy pieniężne)!!!.

Bardzo ważnym elementem jest zawładnąć też środkami masowego przekazu, aby po prostu ustrzec odbiorców/kraj przed niepotrzebnymi perturbacjami o zabarwieniu ksenofobicznym.

Najprościej gdy „odbiorca” pomocy, kraje – same zdecydują się swój potencjał oraz majątek: stocznie, fabryki, media, banki etc - sprzedać.. Jeżeli nie ma przyjaznej, współpracującej siły politycznej, kierującej danym Narodem…trzeba pomóc taką siły stworzyć, przy pomocy rzecz jasna własnych, współpracujących agentów. Polskie „spec-służby” były i nadal są niepewne, należało je zlikwidować – poprzez zdalnie sterowanych „pożytecznych idiotów”, stosujących rozmaite populistyczne hasła np. o dekomunizacji, lustracji. Takie są/były realia polityczne.

Cały możliwy potencjał (w tym ludzki) danego kraju należy wykupić i kontrolować. – To jest dzisiejsza, wielka polityka – ekspansji terytorialnej – polityka wpływów.

Mając kontrolę nad elitami politycznymi, (w tym partią rządzącą), środkami masowego przekazu, bankami, finansami – łatwo jest manipulować opinia publiczną, decyzjami Narodu. Argumentów można znaleźć wiele - od trudnych do zrozumienia ale umiejętnie stosowanych ideologii: wolny rynek, globalizm, liberalizm gospodarczy do bardziej zrozumiałych haseł jak zanieczyszczanie środowiska, „global warming”- emisja CO2, bezpieczeństwo energetyczne.

I po co powtarzać niepotrzebnie np. produkcję statków – w różnych portach. Po co dublować usługi finansowe, przepływ gotówki, informacji, prasę, rozrywkę. Niemcy „pomogą”- zrobić to wszystko lepiej, taniej. Potem wszystko sprzedadzą na kredyt, zarabiając tylko i wyłącznie na odsetkach. Na miejscu byłej, zamkniętej stoczni Gdańskiej zbudować można będzie ładne osiedle mieszkaniowe, „ekologiczne”. A jeżeli apartamentów nie kupią Polacy (bo nie będzie ich stać), zawsze mogą je wykupić nasi przyjaciele-Niemcy. Przecież, żyjemy w zjednoczonej Europie. Jaka to różnica Gdańsk czy Danzig? No i historia znów kołem się zatoczy!!!)

No i tak wykombinował sobie Kanclerz Adenauer EWG, potem jego następcy przekształcili to i udoskonalili w Unię Europejską. Na początku Unia to Niemcy, Francja, kraje „Beneluxu” - sąsiedzi. Stopniowo przyłączała się większość Europy. No bo jak nie iść do tego wodopoju, oazy mlekiem i miodem płynącej.. Oczywiście przepływy finansowe i wszystko inne będzie kontrolowane przez Niemcy, ale to przecież w imię wspólnego dobra. Aha, trzeba było stworzyć walutę Euro – w ten sposób współpraca (kontrola) będzie łatwiejsza, skuteczniejsza a najlepszy porządek to przecież też niemiecki – i tak musi być. Francja czasem też napina muskuły, niby też kontroluje UE, ale to raczej pozory stworzone dla pretekstu równowagi...

Klucze unijne trzymają Niemcy. Mocno.                      

I wszystkie, przeprowadzone z największą finezją strategiczne plany podporządkowania Europy ekspansji Niemieckiej – prawie się udały. Całe kraje, zwabione wspaniałymi wizjami dobrobytu, wspólnych interesów, bezpieczeństwa – ustawiały się w kolejce, marzyły o fuzji z rajem Unii Europejskiej. Zupełnie jak bezwolne, nieświadome bydło w kolejce do rzeźni...

Tylko Anglia funkcjonuje w UE w obronie własnych interesów na „starym kontynencie

Nikt jakoś nie zastanawiał się nad rozmaitymi kosztami operacji zjednoczenia, nad kosztami zarządzania strukturami unijnymi. Zlekceważono całkowicie aspekty socjo-demograficzne i narodowe integracji europejskiej. A przecież Grek to nie Niemiec, Francuz to nie Anglik; Słowianin różni się od Iberyjczyka. I jednak czynnik ludzki okazał się bardzo ważny, może najważniejszy!!! I to właśnie ten nieodgadniony, niepohamowany czynnik ludzki - w efekcie końcowym spowoduje upadek Unii Europejskiej.

No bo w dodatku, zaczęło brakować realnych pieniędzy. Takich, które mają pełne pokrycie w produkcji, usługach i towarach. Oraz takich, które dłużnicy mogą spłacić. A nic tak jednak nie łączy i nie dzieli ludzi – jak pieniądze...

Można wprawdzie wydrukować dużo więcej Euro, ale osłabi to znacznie wartość tej waluty, a w związku z tym będzie niekorzystne dla wierzycieli - wartość kredytów spadnie. Jednocześnie wzmocni się bardzo kurs USD, co negatywnie wpłynie na proces wychodzenia z kryzysu gospodarki amerykańskiej.  Jest jeszcze problem zagrożeń ze strony Chin, Rosji. O Afryce dawno wszyscy zapomnieli…

Dzisiejsza Światowa polityka funkcjonuje w ramach „globalizacji” – a więc w systemie naczyń połączonych gospodarczo i finansowo. To bardzo skomplikowany mechanizm i jeżeli jeden mały trybik, przestanie funkcjonować – całość grozi zawaleniem.

Próbuje się rozwiązać problemy UE, związane z kryzysem finansowym i gospodarczym w krajach członkowskich (Grecja, Hiszpania), poprzez np. wprowadzenie nowych podatków, tym razem sterowanych przez Brukselę. Przypomina to jednak próbę reanimacji organizmu, którego wszystkie ważne części są i tak do wymiany.

Unia Europejska – jak domek z kart (finansowych i kredytowych) – rozpadnie się prędzej lub później –  to tylko kwestia czasu.

Przy okazji upadnie też kolejna próba budowania Wielkich Niemiec. Idei Konrada Adenauera i jego następców.

Post scriptum:

Być może w ostateczności, to czynnik ludzki, potęga poszczególnych narodów i związanych z tym różnic kulturowych, (nawet przy podobnych/zbliżonych wartościach chrześcijańskich) okazał się w efekcie czynnikiem zbyt silnym i destrukcyjnym dla wizji tworzenia UE.

Takie są prawa HISTORII.

Parafrazując Hemingway’a – Człowieka (naród) można zniszczyć – ale pokonać Nigdy…

Nieuchronny Upadek Euro/Unii Europejskiej należy wykorzystać – w interesie oraz dla przyszłości Naszego Kraju.

O przewidywanych reperkusjach upadku UE i jakie z tego wynikają konsekwencje dla Polski postaram się napisać w następnym artykule.

 

KOMENTARZE

 • Rozpadnie się lub przeskoczy na "wyższy poziom" integracji
  jako naczynie połączone w ramach NWO.

  W przypadku rozpadu niekontrolowanego obszar Europy Wschodniej będą próbować zagospodarować Niemcy i Rosja w ramach już ISTNIEJĄCEGO POROZUMIENIA.

  Przed Polską nie lada wyzwanie:
  1. najpierw ocalić resztkę państwowości co przy aktualnej targowicy zorientowanej na zachód , wschód w tym również ten "bliski" będzie trudnym procesem.
  2. potem rozpocząć proces restytucji państwa polskiego.
 • a korzystając z okazji zadam pytanie
  dlaczego wpis rocznicowy: "35. Rocznica Radomskiego Czerwca '76"
  http://lukas.nowyekran.pl/post/18782,35-rocznica-radomskiego-czerwca-76
  nie ujrzał dziś światła dziennego na SG?
 • CO UPADNIE ??
  "Przy okazji upadnie też kolejna próba budowania Wielkich Niemiec. Idei Konrada Adenauera i jego następców...."

  Przeciez UE to tylko mały szczebelek w rozkwicie Niemiec, im tylko o to chodzi, a co juz dobyli, zawłaszczyli (zakłady, hipermarkety, autostrady, hotele itp, itd.) tego nikt im nie odbierze, tym bardziej, że do niby upadku UE jeszcze trochę czasu, a oni ciągle przejmują co sie tylko da....
 • @CzarnaLimuzyna
  W pełni popieram Twoje stanowisko. Ten tekst http://lukas.nowyekran.pl/post/18782,35-rocznica-radomskiego-czerwca-76 powinien być przez cały weekend na samej górze SG. W imię pamięci.
 • @Libra
  Tylko to działa czasem: administracja@nowyekran.pl

  Jak coś ma być na górze trzeba zasypywać admiów mailami.
 • „Unia Europejska – jak domek z kart (finansowych i kredytowych) – rozpadnie się prędzej lub później”
  Wiadomo dokładnie, kiedy.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/172,dlugosc-zloz-formacji-geopolitycznych-w-zlewniach-eurazji
 • @autor
  "Polskie „spec-służby” były i nadal są niepewne, należało je zlikwidować – poprzez zdalnie sterowanych „pożytecznych idiotów”, stosujących rozmaite populistyczne hasła np. o dekomunizacji, lustracji. Takie są/były realia polityczne."

  Myśli Pan, że ludzie służb komunistycznych są patriotami, a nie pierwszymi co poszli się sprzedać tym, którzy dają więcej? Czemu uważa Pan hasła dekomunizacji i lustracji za demagogiczne? Proszę o rozwinięcie tematu.
 • @Ryszard Opara
  Jest taka niemiecka mądrość: "wysoka jakość nie zna wysokiej ceny, niska jakość nie zna nabywcy". Musielibyśmy zastanowić się jak przeciwstawić się tej kuszącej niemieckiej jakości?. Co zrobić abyśmy mieli lepszą politykę, lepszą gospodarkę, lepsza architekturę finansową w rezultacie lepsze marki. Idę o zakład, że takiej polemiki tu nie będzie. Przewiduję kolejne powody intensywnej lustracji autora, jakieś służby, jakieś agentury, jakieś zasługi Lecha i Jarosława, jakieś pierdoły o jakichś rocznicach i nic coby nas do tej lepszej jakość, od niemieckiej, sposobiło.
  Typowe dla klimatu budki z piwem.
 • @carcajou
  Dzięki. Maila oczywiście wysłałem i zachęcam do tego samego innych.
 • @carcajou
  "Polskie „spec-służby” były i nadal są niepewne, należało je zlikwidować – poprzez zdalnie sterowanych „pożytecznych idiotów”, stosujących rozmaite populistyczne hasła np. o dekomunizacji, lustracji. Takie są/były realia polityczne."

  Myśli Pan, że ludzie służb komunistycznych są patriotami, a nie pierwszymi co poszli się sprzedać tym, którzy dają więcej? Czemu uważa Pan hasła dekomunizacji i lustracji za demagogiczne? Proszę o rozwinięcie tematu.

  Ja również. Zwłaszcza, że te służby były zwasalizowane całkowicie przez Moskwę.

  A o Rosji nie sposób tu, na nE, szerzej porozmawiać, o czym świadczy szybkie pozamiatanie moich /przepraszam, że pro domo sua/ postów z cytatami z de Custine'a z ...1839 roku ...
 • @KOSSOBOR
  "Ja również. Zwłaszcza, że te służby były zwasalizowane całkowicie przez Moskwę."

  I do tego na agentów i TW było od groma haków - nie ma mowy, by to nie przekładało się na ich spolegliwość (działanie po myśli dysponentów haków) ze stratą dla interesów Polski i jej obywateli.
 • @utor :)
  "[...] Bądźmy czujni, powiadam, czasu jest niewiele.
  Nie pozwólmy wydarzeniom toczyć się samoistnie,
  aż będzie za późno.".
  5 marca 1946 - Winston Churchill w Ameryce :)
  Niestety był w opozycji i APEL NIE WYSTARCZYŁ.

  Pozdrawiam -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
 • Chesz miec Polske.. zrob wszystko, zeby PiS wygral.
  Jako bonus dostaniesz 1000 mld US$.
  Tyle jest warty wlasnie przez herr Tuska rozkradany gaz lupkowy.

  1000mld US$ to rownowartosc 22000 ton zlota.
  To jest gora blyszczacego sie, zywego zlota. Twojego zlota.

  Wybierz gore zlota, glosuj na JK!

  Obok JK, Kaminskiego, Ziobry i Macierewicza nie przejdzie zaden zlodziej.

  Te zloto pozwoli odbudowac polski przemysl i Polske o ile wlasnie nie zostanie rozkradzione.
 • @fritz
  Eeeee tam.
  Wałęsa obiecał mi 100 mln. Nie tylko mnie, wszystkim. Był przynajmniej konkretny.
 • x
  Ja bym tak tej unii szybko nie zmierzchał. Poza tym oberwą ci co powinni oberwać Niemcom, Francji, Szwajcarii i pewnie GB, nic nie grozi.
  Mechanizm spadkowo-zwyżkowy jest korzystny dla skupywania w dole i przegrzewania z premedytacją w górze. Kto nie skuma na czas, ten berek. Przecież wiemy po co się pompuje w Grecję, z jednoczesną jej wyprzedażą.
  Poza tym drobiazgiem mógłbym się pod tym postem podpisać.

  Pozdrawiam:)
 • all
  http://forsal.pl/artykuly/526208,chiny_sa_gotowe_kupic_wegierskie_obligacje_skarbowe_i_udzielic_kredytu.html

  wszystkich i tak wykupią Chińczycy...
 • Łomatko, Adenauer znowu straszy?
  Wzruszyłam się, dzieciństwo mi się przypomniało.
  Ta cudowna propaganda PRL/ZSRR.....

  http://prusowie.pl/militaryzm/image12.jpg
 • R. Opara napisał o idiotach domagających się dekomunizacji i lustracji
  "Polskie „spec-służby” były i nadal są niepewne, należało je zlikwidować – poprzez zdalnie sterowanych „pożytecznych idiotów”, stosujących rozmaite populistyczne hasła np. o dekomunizacji, lustracji. Takie są/były realia polityczne." [sic!]


  Jest to wątek niewątpliwie wymagający dalszego rozwinięcia...

  Zwłaszcza powiedzenia tego — kim są ci wymienieni "pożyteczni idioci” z ich hasłami o dekomunizacji i lustracji!

  Myślę, że wielu blogerów będzie tym wątkiem bardziej zainteresowanych niż prymitywnym populistycznym straszeniem tym adenauerowskim — nowym Cesarstwie Europejskim Narodu Niemieckiego.

  *
 • @Andy-aandy
  "straszeniem tym adenauerowskim — nowym Cesarstwie Europejskim Narodu Niemieckiego."

  ... które jednak nie jest wyssane z palca.
 • @nikander 25.06.2011 16:03:42
  Sprawdzam po trzech godzinach. Wszystko się sprawdza.
 • @carcajou
  Po pierwsze, dzisiejsza Europa jest za duża do połknięcia przez samych Niemców. Dlatego mamy tę aktualną niemiecką przyjaźń i współpracę polityczmo-gospodarczą z Rosją. Wcześniej była to Francja. Poza tym, jednak słabsze państwa mogą ze sobą współpracować i bronić się przed zaborczością niemiecko-rosyjską. Tym bardziej, że W. Brytania pilnuje swoich interesów.

  Tak więc Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego jest wyłącznie populistycznym, postkomunistycznym straszakiem... Tym bardziej, że Rosja po prostu kupuje sobie polityków niemieckich...

  Po drugie, Niemcy nie mają tej klasy polityka jakim był Adenauer...

  *
 • @Andy-aandy
  "Myślę, że wielu blogerów " - na razie zatkało :))
 • @carcajou & All
  Odsyłam Państwa do wykładu p. Izabeli Goworowskiej - Burzyńskiej pt.: "Współczesna realizacja koncepcji Mitteleuropy przez Niemcy", wygłoszonego w Gdańskim Klubie Myśli Politycznej. Jest na You Tube . BARDZO WARTO!
  Zwłaszcza Esce polecam ten wykład!

  Trudno się nie zgodzić z p. Oparą. Z wyjątkiem tego tajemniczego fragmentu o polskich służbach. A właściwie nie tajemniczego.
 • @Andy-aandy
  Po co Niemcom Adenauer. Jasyr dajemy im za darmo. Oni za to pożyczają (emitują) nam pieniądze. Często nasze pieniądze. Proszę zapoznać się ze źródłosłowiem słowa "oszwabiać".
 • @KOSSOBOR
  Adenauer i Wspólnota Węgla i Stali to jedno, a współczesne ambicje niemieckie to drugie. A właściwie to dwie wręcz przeciwne sobie idee.
  Ja to wiem, drogi Kossoborze, bez konieczności oglądania wykładów na You Tube.
  Ja to wiem z literatury na ten temat, i to od dawna.
 • @KOSSOBOR Cd.
  "Koncepcja Monneta—Adenauera polegała na stworzeniu wspólnoty, w której nie byłoby zwycięzców ani pokonanych."

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IK/ojcowie_europy.html
 • Pieniądze szczęścia nie dają. Dają zadowolenie.
  Polacy to naród, ktory nie zadowala się zadowoleniem.

  Istota w tym, że polscy generałowie i politycy proponują nam tylko zadowolenie.
  Nas to już nudzi.

  Nie oczekujemy, że ktokolwiek da nam szczęście. Sami po nie sięgniemy. Przestańcie nam tylko przeszkadzać. Usuńcie się nam z drogi.
 • @eska
  Oj, Droga Esko, zdziwisz się... Dr Goworowska - Burzyńska jest politologiem, jej specjalnością są doktryny polityczne. To znakomita głowa.

  Poza tym mieszkam na Pomorzu a i o tzw. Ziemiach Zachodnich wiem co nieco. Dziwne rzeczy się tu dzieją... i bardzo KONSEKWENTNE.

  "Koncepcja Monneta—Adenauera polegała na stworzeniu wspólnoty, w której nie byłoby zwycięzców ani pokonanych." - no popatrz, jacy milusińscy... Naprawdę w to wierzysz?
  Jednak bardziej wierzę w Mitteleuropę - jak sama nazwa wskazuje - twór niemiecki.

  Pewnie my tutaj, na ziemiach "spornych" jesteśmy bardziej przeczuleni. Co nie znaczy, że się mylimy.

  Moja teściowa, która żyła ponad sto lat, zwykła była mówić: "Człowiek do końca życia się uczy"... :)
 • @Andy-aandy
  "Tym bardziej, że Rosja po prostu kupuje sobie polityków niemieckich..."

  Cześć, Tygrysie. Nawet nie musi kupować... zapoznaj się z życiorysem Anieli... :(
 • @Ryszard Opara
  "Polskie „spec-służby” były i nadal są niepewne, należało je zlikwidować – poprzez zdalnie sterowanych „pożytecznych idiotów”, stosujących rozmaite populistyczne hasła np. o dekomunizacji, lustracji. Takie są/były realia polityczne."

  W jakich realiach politycznych Pan żył w PRL?
  Wynika, że w innych realiach, niż większość piszących tu blogerów, którzy urodzeni byli przed 1969 rokiem.
 • @Andy-aandy
  Cesarstwo Europejskie Narodu Niemieckiego funkcjonować może w przyjaźni z ruskim Carstwem, nie? Temu drugiemu da się "przynależną" strefę wpływów - Bałkany i rep. radzieckie i tyle.
 • @eska
  Dawniejsze Niemcy, współczesne Niemcy, a ta sama polityka - mniej lub bardziej jawna, zależna od przypływu germańskiej buty i tego na co mogą sobie oni pozwolić. Drach nach Osten trwał i trwa i trzeba być ślepym, by tego nie widzieć. Wszędzie się wpieprzają (niczym żydzi, których wymordowali, bo im psuli biznes) odpisując sobie od podatków kasę na łapówki. Co to do k.... jest, jak nie wojna ekonomiczna.
 • @KOSSOBOR
  Niczemu się nie zdziwię - co Niemcy po zjednoczeniu planują, wiem od 20 lat. Jeszcze Margaret Thatcher przed tym ostrzegała.
  Natomiast to nie był plan Adenauera - Schumana.

  I nikt nam nie każe wybierać durniów, którzy dobrowolnie sprzedają Polskę, prawda? Nikt tu nad nikim z pistoletem przy urnie nie stoi.
  A z dwoma krótkimi przerwami cały czas to Polacy robią.
  Nikt nie kazał Tuskowi oddawać śledztwa Rosjanom, prawda? I nikt nie kazał na Tuska glosować! Żadne obce czołgi nam nie grożą.
  Sami jesteśmy sobie winni, bo jesteśmy durnym narodem. I tyle.
 • @eska
  Nie jestesmy durnym narodem. Durny naród nie moze miec tradycji istnienia ponad 1000 lat.
 • Autor
  Zobaczymy kto przejmie masę upadłościową po Grecji. To dużo wyjaśni.
  Jest jeszcze taka siła, jak miedzynarodowy kapitał.

  Niewątpliwie niemiecki rząd działa w interesie Niemców. To jest poważne, solidne państwo, nie postkolonia. Są oczywiście z nim możliwe układy wygrany-wygrany ale do tego muszą to być dwie strony reprezentujące dwa narody. Jeśli jedna z nich jest do kupienia, to do kupienia jest państwo. U nas "Sale" jest od 89tego, zbliżamy się do "Final Sale". Nikt temu nie przeszkodził.

  Strefa Euro chyba nie upadnie, może odpadną z niej bankruci. Choć o tym zdecydują ich nowi właściciele.

  UE jest potrzebna ale nie w tej lewacko-biurokratycznej formie. Należy jej się solidna restruturyzacja. Potrzebujemy jakiejś formy współpracy a nie pseudopaństwa.
 • @Tomasz A.S.
  To jest odwieczna dyskusja jak postepować ze spec-służbami. Bo raz, muszą one być, dwa nie mogą składać sie ze zdrajców, trzy nie mogą zatrudniać harcerzy.

  Tak naprawdę ja nie wiem jak powinno być by było dobrze. Całkowita likwidacja ich pod pretekstem lustracji i dekomunizacji może byc radością dla wrogów, poza tym powoduje zagrożenie, że nowi będą nie tylko laikami ale i laikami podstawionymi (bo niby kto miałby to sprawdzić?).

  Oficerów do UOP weryfikowali byli SB-cy ("a pan jak widzę zawsze w komisji") a zmianę WSW na WSI dokonywał Bronek Komorowski z kompanami. I co? Sami zobaczyliśmy co warty i UOP i WSI oraz jak pieknie zaktwiczyły sie Bondaryki oraz Dukaczewskie.

  Myślę, że nie ma dobrych wyjść. Rozumiem, że Ty zafiksowany na pewnych sprawach masz za złe Ryszardowi gdyż masz inne zdanie. Ale jakie? Co powinniśmy zrobic by jednocześnie utrzymać ochronę służb i pozbyć sie w nich obcej agentury? Podpowiedz.
 • @eska
  "I nikt nam nie każe wybierać durniów, którzy dobrowolnie sprzedają Polskę, prawda? Nikt tu nad nikim z pistoletem przy urnie nie stoi.
  A z dwoma krótkimi przerwami cały czas to Polacy robią.
  Nikt nie kazał Tuskowi oddawać śledztwa Rosjanom, prawda? I nikt nie kazał na Tuska glosować! Żadne obce czołgi nam nie grożą.
  Sami jesteśmy sobie winni, bo jesteśmy durnym narodem. I tyle."

  Sorry, ale z każdym z tych zdań można by polemizować. Takie generalizowanie wiedzie na manowce.
  "Nikt nie KAZAŁ Tuskowi oddawać śledztwa Rosjanom" - jesteś pewna, że wiesz, o czym piszesz...?
  Moi bliscy i znajomi nie sprawiają wrażenia "durnego narodu", a cierpią przez tę CZĘŚĆ narodu - rzeczywiście durnego - która jest "sama sobie winna" /choć o tym pojęcia nie ma dzięki mediom i ojcu Adamowi.../
 • @ all / carcajou - służby specjalne
  Po pierwsze i z ostrożności. Deklaruję raz jeszcze - nigdy nie byłem, nie jestem, nie będę żadnym współpracownikiem, żadnych służb specjalnych
  Nie działam też na niczyje zlecenie. W swojej aktywności na NE kieruję się tylko i wyłącznie szeroko rozumianym interesem Naszego Kraju.

  Uważam siebie jednocześnie za osobę całkowicie pragmatyczną i mając wiele doświadczeń biznesowych (i politycznych) za granicą, głównie w Australii i USA - chciałbym się moimi doświadczeniami podzielić. Proszę mi wierzyć - naprawdę chciałbym coś dobrego dla Polski zrobić.

  Odnośnie służb specjalnych. Polacy mieli najlepsze służby specjalne przed wojną, zawsze byli asami wywiadów, mieli wielkie zdolności do konspiracji.
  Jednym z głównych zadań (historycznie) służb rosyjskich i niemieckich, było rozbicie, zlikwidowanie polskich służb. To całkowicie osłabiało Nasz Kraj i wystawiało na pastwę obcych interesów, zaborców. A jaka jest obecna sytuacja służb specjalnych w Polsce? Po prostu ich nie ma - czy to jest dobrze i właściwe dla interesów Naszego Kraju? Przecież wszystkie liczące się kraje dysponują właściwie funkcjonującymi służbami bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego. To oczywiste.

  Przecież, sprawnie funkcjonujące, oczywiście pro-państwowe/narodowe "służby specjalne" to podstawa dobrze funkcjonującego państwa oraz należytego sprawowania władzy.

  Klasycznym przykładem jest Rosja. Przecież dzięki służbom specjalnym Rosja stała się mocarstwem światowym. Już za czasów Iwana Groźnego stworzono służby. Piotr Wielki, Katarzyna a potem inni władcy Rosji (Lenin, Stalin, obecnie Putin) rozwinęli je do perfekcji. Nie ma znaczenia kto rządził - rosyjskie służby specjalne zawsze działały w interesie Rosji.

  Uważam likwidacje "służb specjalnych" w Polsce, (nawet jeżeli odbyło się to w imię dekomunizacji, nawet jeżeli uważano je za anty-polskie)w formie jakiej to zostało przeprowadzone za błąd historyczny wprost nie do naprawienia. Kto to zrobił, czym się kierował - to już inna sprawa.
  Przecież służby specjalne, to także ludzie, którzy mają swoje życie, swoje rodziny. Likwidując służby, albo należało również tych ludzi "zlikwidować", co oczywiście, w naszych warunkach było niemożliwe (absolutnie tego nie rekomenduję), albo należało przynajmniej większość tych ludzi jakoś zagospodarować, "zresocjalizować"-na potrzeby właściwych pro-polskich pro-narodowych służb. Przecież ci ludzie, byli znakomitymi fachowcami. Gdyby dało im się druga szansę pod właściwym, całkowitym nadzorem -mogliby się oni dobrze przysłużyć Polsce. A tak - odprawiono ich w niesławie, niejednokrotnie degradując, bez środków do życia - niejako wprost zmuszając do samoobrony i kierując niektórych do współpracy z wrogimi Polsce instytucjami. Nie sadzę aby to było zrobione w dobrze rozumianym interesie Naszego Kraju.

  Zdaję sobie sprawę, że moje opinie mogą budzić kontrowersje ale jestem pragmatykiem, wolę mieć kontrole nad potencjalnymi zagrożeniami. Nie warto robić sobie wrogów, szczególnie fachowców. Nigdy w swoim życiu nie byłem członkiem PZPR, co w dużej mierze utrudniło mi karierę lekarza w wojsku i niejako zmusiło do wyjazdu za granicę, ale...W Polsce było wiele milionów osób należących do Partii - niektórzy potem piastowali prominentne stanowiska w strukturach władzy po 1989 roku - czy w związku z tym należałoby ich wszystkich całkowicie potępić, zlikwidować?

  Sądzę, że jedno z podstawowych zadań przyszłego Rządu/administracji będzie odbudowa pro-państwowych, działających pod odpowiednią kontrolą - w interesie Narodu - Polskich Służb Specjalnych. Bez tych służb - przyszłość Naszego Kraju będzie rozgrywana poza naszą kontrolą.
 • pożyteczni idioci?
  Gdyby nasze WSI było "nasze", to mógłbym się zgodzić.
  Ale nie było nasze, było omotane agenturą i jeżeli ktoś mówi, że nie, to rozmija się z prawdą.
  Do tego, żeby wyłapać agentów Rosji i Niemiec nie potrzeba szkolonych przez lata na moskiewskich studiach psów gończych. Wystarczy trochę IQ i czytanie gazet. Dobrze widać, kto na czyją stronę ciągnie. Zresztą, jakoś przez kilkanaście lat nasi "agenci wywiadu" nie zrobili niczego, co widać na codzień.
 • @radosław
  Naród ze stuletnia tradycja zamordowano - w Katyniu, w Powstaniu Warszawskim, w mordowniach UB, na Syberii.
  Resztki nadziei zatłukł stan wojenny.
  Od 44-tego roku ten naród jest systematycznie i skutecznie ogłupiany. Gdyby tak nie było, Jaruzelski by wisiał, a nie chodził z wizytami do pałacu prezydenckiego.
 • @eska
  Dlatego, wygląda na to, że trzeba to wziąć odgórnie za mordę.
  Tylko Marszałka brakuje...
 • @KOSSOBOR
  "Nikt nie KAZAŁ Tuskowi"
  Jestem pewna, zrobił to tylko dla własnej korzyści. Nawet jeśli był czymś szantażowany, to co mu groziło? Utrata stołka i tyle.
  Sam przyznajesz - część narodu - większa część, skoro wygrywają, prawda?
  A przecież sadząc po naszej historii trzeba być skończonym idiotą, ba - zaprzańcem, żeby tak głosować. Ale to robią!!!
 • @Ryszard Opara
  Pan, zdaje się, zapomina o rozgrywce UOP/ Milczanowski kontra WSI w kwestii rosyjskiej agentury?????
  O "Olinie", Malejczyku i całej reszcie????
  Wszak miał Pan wspólną firmę z Malejczykiem? A może Zacharski kłamie?
  To czemu nikt mu procesu nie wytoczył?????
 • @eska
  Nie zaprzeczę Twoim słowom:)
 • @radosław
  Miało być oczywiście - z tysiącletnią tradycją :)
 • @Muni
  No jest paru, którym się marzy buława...
  Tylko ona jakaś taka dziwnie czerwona.
 • @Ryszard Opara
  Ja doskonale rozumiem to rozumowanie pytam jednak co to za patriotyczne służby skoro od 1989 r. nie chwyciły żadnego ruskiego, czy niemieckiego agenta. Winni są politycy? Po co nam ci panowie skoro siedzą i pierdzą w stołek? Czy Naród ma ich żywić tylko dlatego, że mogą się przeciwko niemu obrócić? To jakieś kuriozum. Po co oni są nam potrzebni skoro i tak nas nie chronią? Sam dobrze Pan opisał stan dzisiejszej Polski - gdzie były te patriotyczne służby, gdy kraj się stacza ku przepaści? Siedziały pod stołem i warowały obgryzając rzucone im kości?
 • @R.Zaleski
  Czasy separacji są już dawno za nami.
  Czy naprawdę najważniejszy jest pacierz po polsku? Może to, jakim się jest człowiekiem: uczciwym odpowiedzialnym, mądrym, szczęśliwym.
  Dziękuję za słowa poparcia dla UE ( też uważam, że jest w niej wiele do poprawienia, ale warto ją ratować).
  Hania
 • Proszę nie zapominać,
  że po wyczerpaniu środków politycznych i ekonomicznych, pozostaje jeszcze jako opcja, stara sprawdzona metoda wojny jako sposob na osiągnięcie dominacji.
 • Kto jest za opuszczeniem UE przez Polskę?
  Trzeba budować nurty społeczno-polityczne i katolickie postulujące opuszczenie UE przez Polskę. Nie musi być za tym CAŁY Ruch Szeremietiewa OLW, ale jego poszczególne nurty, kluby, partie, osoby. Przykładowo ja deklaruję się jako przeciwnik UE i jako poseł będę głosował zawsze przeciw UE, a co bardziej prawdopodobne jako obywatel będę w referendum przeciw UE, oraz za odpowiednimi obywatelskimi uchwałami, ustawami.

  To jest konkret. PiS jest generalnie za UE, ktoś musi dać alternatywne rozwiązania, ale te głosy powinny być też z sejmu, z mównicy, z mediów od naszych posłów. Głos blogera to wołanie na puszczy, chyba że bloger nazywa się Ścios, albo Szeremietiew.

  UE raczej nie upadnie jednak miękko od krachu strefy euro. Myślę że wybuchnie wojna i ktoś spory kawałek Europy zjednoczy czołgami w nową unię już jako państwo z guberniami. Któż to może być? Są tacy, zawsze ci sami... do znudzenia, ale może dojść Francja do osi Rosja-Niemcy. Współczuje ich narodom, ale bardziej narodom którym będą zadawać śmierć, zniszczenie, niewolę bardziej dolegliwą niż obecnie.
 • @Ryszard Opara
  napisał:
  "moje opinie mogą budzić kontrowersje ale jestem pragmatykiem, wolę mieć kontrole nad potencjalnymi zagrożeniami."

  To nie ma nic wspólnego z pragmatyzmem. To jest właśnie typowe myślenie sowieckiego "POŻYTECZNEGO IDIOTY"... Takie, jakiego Pan ponoć nie lubi... Są ludzie z tajmych służb sowieckich, którzy którzy całe życie przepracowali na rzecz bandytów sowieckich. I właśnie dlatego nigdy nie będą w stanie pracować dla Polski,,,

  I teraz ta cała sowiecka agentura ma tworzyć nowe — "polskie" — służby. Nazwijmy to tylko żałosną głupotą — bo łaskawie zapomniał pan, że z sowieckich służ się nie wychodzi. A wszystkie kartoteki ludzi oraz pracy tych sowieckich służb i ich antypolskich osiągnięć są w Moskwie. Tak samo jak i ich 100 tysięcy agentów zwerbowanych przez SB.

  Te kartoteki były ciągle wysyłane do Moskwy — jeszcze za rządów komunistycznego premiera Mazowieckiego, sowieckiego agenta i prezydenta PRL tow. Jaruzelskiego oraz jego ministra obrony sowieckiego agenta tow. Kiszczaka

  To właśnie brak dekomunizacji oraz lustracji spowodował — że Moskwa może bez przerwy sterować swoją agenturą w PRL-bis. Tylko Pan Opara w swoimn działaniu "POŻYTECZNEGO IDIOTY" — nie chce tego zobaczyć. ...

  Agenci stalinowskiego Smierszu i NKWD — tow. Jaruzelski i tow. Kiszcak mają niby być patriotami. ŻAŁOSNE!!!

  To Pan, w swoim niedostrzeganiu itniejących realiów i działalności agentury sowiecko-rosyjskiej w PRL-bis — jest właśnie tym "pożytecznym idiotą" — Panie Opara!!!

  *
 • @carcajou
  Przecież wiemy, że "patriotyczne służby" rwały dla siebie największe kawały mięcha! Trochę się po drodze mordowały, jak zwykle... Że przypomnę tylko Dochnala, Wieczerzaka, sprawę zabójstwa Olewnika. Żaden polityk solidarnosciowy nie mógłby w ważnych sprawach nawet bąka puścić bez aprobaty służb. Służby rozwaliły Polskę. To wiemy. Pytanie jest trochę dalej idące: KOMU służyły i służą? A i na to odpowiedź przecież znamy...
  Zawsze można by sobie wyobrazić taka scenę: przychodzi do Tuska jakiś generał i mówi - jak sprzedasz Lotos /stocznie, zakłady chemiczne etc../ to ci, gnoju, nogi z............ . No ale to marzenie ściętej głowy... Prawda?

  @ Ryszard Opara

  Naturalnie, proszę Pana, POLSKIE służby bardzo są potrzebne. I to jest oczywista oczywistość. POLSKIE. Twierdzenie, że w i po roku 1989 te służby były "polskie" jest daleko idącą supozycją. Vide: niejaki Turowski...
 • @eska
  Tusk to znacznie bardziej skomplikowana sprawa. Mówimy tu o uwikłaniu, a i to jest najdelikatniejsze określenie. Nie będę tutaj tego tematu ciągnąć, a Ty, Esko, masz bardzo uproszczone spojrzenie. Nie gniewaj się.

  "A przecież sadząc po naszej historii trzeba być skończonym idiotą, ba - zaprzańcem, żeby tak głosować. Ale to robią!!!" Tu się zgadzamy całkowicie. Tylko że nie jest to cały naród.

  Pozdrawiam. I też jestem rodzaju żeńskiego :)
 • @KOSSOBOR
  Hej, nie wiedziałam, siostro:))
  Z uporem maniaka będę twierdzić, ze Tusk nie jest skomplikowany. Nawet ja wiem, skąd brali kasę na początku działalności. Co więcej, doskonale to wiedza w USA i w Rosji.
  I nie nie ma w tym nic strasznego poza pazernością i zwykłym dealem z "biznesmenami". W każdym razie nie jest to powód do aż takiego zaprzaństwa.
  Jego wtedy nikt nie traktował zbyt poważnie, dlatego nie sadze. żeby był jakoś specjalnie "uwikłany". Ale oczywiście mogę się mylić. Choć znając z bliska (niegdyś) to towarzystwo to raczej widzę pewna prawidłowość - zero odpowiedzialności, maksimum korzyści i głupota.
 • Lista osiągnięć sowieckiego patroty — a polskiego zdrajcy — tow. Jaruzelskiego...
  *
  Za te jego sowieckie, komunistyczne błyskotki — Polska zapłaciła ponad 1 bilion dolarów w wydatkach na sowieckie zbrojenia mające pomóc sowieckim bandytom w zdobyciu Europy i świata — po morderczym ataku atomowym na Zachodnią Europę i zalaniu tych krajów ponad 7 milionową armią — 2 tym i LWP, wspartą około 60 tysiącami czołgów Układu Warszawskiego.

  Pisałem o tym w notce "Sowieckie zbrojenia kosztowały PRL ponad bilion dolarów"...*

  Wielu podwładnych sowieckiego namiestnika w PRL tow. Jaruzwelskiego z jego komunistycznego LWP oraz tajnych służb sowieckich — ma także odpowidnią ilość podobnych koralików wypłacanych przez sowieckich kryminalistów swoim agentom za ich wierną służbę swoj sowieckiej ojczyźnie...

  I to mają być polscy patrioci?

  To są wolne żarty panie "POŻYTECZNY IDIOTO"... Zaczyna Pan coraz bardziej traktować blogerów jak głupków — co nie jest najlepszym rozwiązaniem ani dla wiarygodności, ani dla poczytności nE...
  * * * * *

  Order Lenina (ZSRR) – 1968 i 1983
  Order Rewolucji Październikowej (ZSRR) – 1973
  Order Czerwonego Sztandaru (ZSRR) – 1978
  Order Przyjaźni Narodów (ZSRR) – 1973
  Medal za Zdobycie Berlina (ZSRR)
  Medal "100-lecia urodzin Lenina" (ZSRR) – 1970
  Medal za Zwycięstwo nad Niemcami w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR)
  Medal 20-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1972
  Odznaka 25-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1970
  Medal 30-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1975
  Medal 40-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej 1941-1945 (ZSRR) – 1985
  Medal 50-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR) – 1968
  Medal 60-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR) – 1978
  Medal 70-lecia Sił Zbrojnych ZSRR (ZSRR) – 1988
  Medal Żukowa (Rosja) – 1996
  Medal 50-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (Rosja) – 1995
  Medal 60-lecia Zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej 1941-1945 (Rosja) – 2005
  Order Suche Batora (Mongolia) – 1977
  Order Czerwonego Sztandaru (Mongolia) – 1983
  Order Georgi Dymitrowa (Bułgaria) – 1983
  Medal 30-lecia Bułgarskich Sił Zbrojnych (Bułgaria) – 1974
  Order Czerwonego Sztandaru (CSSR) – 1971
  Order Białego Lwa I klasy (CSSR) – 1978
  Order Klementa Gottwalda (CSSR) – 1983
  Medal "Za umacnianie Przyjaźni Sił Zbrojnych" I stopnia (CSSR) – 1970
  Order Flagi Narodowej (KRL-D) – 1977
  Order Jose Marti (Kuba) – 1983
  Order Scharnhorsta (NRD) – 1975
  Order Gwiazdy Socjalistycznej Republiki Rumunii ze Wstęgą I klasy (Rumunia) – 1983
  Złoty Medal "Virtutea Ostăşească" (Rumunia) – 1971
  Order Czerwonego Sztandaru (Węgry) – 1977
  Order Flagi z Diamentami I klasy (Węgry) – 1983
  Order Złotej Gwiazdy (Wietnam) – 1983

  _______
  * Zob. Sowieckie zbrojenia oraz utrzymanie sowieckiej armii okupacyjnej w PRL — kosztowały sowiecką kolonię zwaną PRL ponad bilion dolarów, http://salski.nowyekran.pl/post/5058,sowieckie-zbrojenia-kosztowaly-prl-ponad-bilion-dolarow#_edn9
  *
 • x
  W miarę ciekawie się rozwinęło.:)
  Choć Nikander miał jakby rację, prawie wszystko o służbowaniu.:)

  Carcaj, ŁŁ okres lepszej gry. Faza księżyca, czy co?:p

  ISW - Informacyjne Służby Wewnętrzne. :D

  Nie mają znaczenia literki, ani kolejne polityczne dekomunizacje, czy reformy, likwidacje. Dziwne, że ja to wiedziałem od pierwszej, mimo, że głupi piekarz ze mnie.:) Było to potrzebne tylko po to, żeby położyć nasze psy na łopaty ostatecznie.
  Liczy się kontrwywiad wewnętrzny (niby masło maślane, ale nie zupełnie), nie nazewnictwo. Im silniejszy kontrwywiad wewn. tym czystsze nasze bagienko. Nie trzeba do tego tworzyć kolejnych trzech liter. Trzeba zakładać komórki w już istniejących strukturach z pewnych ludzi. W każdym razie, ludzi których uważamy za pewnych. Czy to mogą być byli specjaliści PRL? Bo ja wiem, skąd weźmiemy speców tej klasy nie z PRL, z biblioteki? Na szpeniów od zabezpieczeń też się bierze hakerów. Najpierw się ich ściga, a jak się złapie, daje się propozycję nie do odrzucenia, chyba, że ktoś masochista, to pardąsik.
  Tego całego gówna nie robi się publicznie, to są sprawy których nie ma w publicznej świadomości.
  Mają wyłapywać niby-naszych którzy szkodzą, czy składają raporty gdzie indziej niż wynika to z drogi służbowej. Poszczególne komórki powinny mieć filtrowany kontakt z innymi sobie bliźniaczymi. Będzie wiele okazji, czy spraw w których będzie potrzebne współdziałanie nawet dużej grupy komórek, ale trzeba monitorować, żeby nie miały się za "bardzo ku sobie", grzesząc związkami bez sakramentu.:) przydały by się jakieś grupy analizy, to dzisiaj podstawa.
  Trzeba zastosować strategię partyzancką/konspiracyjną Eliotów Nessów. Nasza sytuacja obecna jest i tak lepsza niż pod okupacją właściwą.:)

  W kwestii tusia nie potrzebne czołgi, wystarczy jeden pistolet i to w przenośni. Może nawet jego, dymiący z odciskami. Zrobi co każą. Nie musi być skomplikowany tusiu, jak prosty to nawet lepiej. Nie przyjdzie mu do głowy nic głupiego..

  Panie narzekają tu na przypadkowy naród w kwestii tusia. Przypominam jaką rzeczywistość konsumuje naród ze środków przekazu. Zapewniam, że bez trudu te same przekaziory, mogłyby wywołać postrzeganie takie, że tusiu nie mógłby się pokazać w miejscu publicznym w obawie przed linczem.

  przypominam, że pan który miał objąć obowiązki prezydenta po "tragedii". Włączył telewizor, żeby się dowiedzieć co się dzieje. Gdyby padła mu "satka" mogło by dojść do paraliżu państwa, taka telewizja to poważna sprawa!:D
 • to ja pozyteczny idiota :)
  No i co? Co tutaj przeczytaliście? Służby po prlowskie są OK, służby przyczyniają się do rozkwitu państwa, to państwo oparte tylko na służbach może się rozwijać, świat to bagno, w którym można się poruszać tylko za pomocą służb, Pan Opara to już zaznał, wredny PiS rozwiązał te służby. Ktoś pytał dlaczego Pan Szeremietiew PiS-u nie lubi?

  Te lata 90 -te z tymi służbami były wprost wspaniałe Panie Opara.
  Ci biedni ludzie z tych służb z ich rodzinami /chce Pan nas rozczulić/ wspaniale budowali majątki , szczególnie i przede wszystkim swoje.
  W tym czasie miliony Polaków także z rodzinami, było okradanych, zwalnianych z pracy, ich majątki skurczyły się o połowę za sprawą jednego tylko "ekonomisty". Zwalniano ludzi przed emeryturą, młodzi uciekali za granicę, rozbijano rodziny, zabierano ich dobytek /komornicy, nowi właściciele. Gdzie były służby? A no prowadziły swoje gierki z Panem Wałesą, Pan Szeremietiew kazał mi o tym czytać na jego stronie...nie musiałem. Obiadki znane i lubiane znam. I ci wredni cywile w wojsku.

  O okresie międzywojennym toś Pan się popisał...zapewne podobał się Panu kontrwywiad polityczny /policja polityczna/. To się mam nadzieję, nie wróci. Tusku Ma Tole.

  No i co Panowie? Ścios miał rację! Chłopaki z służb zrobili sobie portalik ;).
  A niektórzy mówią, że "chłopaki" tylko u szewca są...a tutaj się okazało iż, na wsi też :))

  Jesteśmy na 48 miejscu w jakimś rankingu demokracji...to i tak wysoko, patrząc kto z którego miejsca miesza w tym kraju. My ich nie wybieramy, a oni ciągle u władzy. Raz jedne służby raz drugie.
  Pora na PiS! Panie ŁŁ obudź się!
 • @slawkowski
  Widzi Pan, właścicielowi portalu się "wypsło" ale teraz chyba wszyscy jesteśmy w domu i wiemy o co chodzi. Zdziwiłam się tylko, że nastąpiło to tak późno. Taka duża ilościowo liczba piastujących stanowiska i co by nie powiedzieć wykształconych w swoim fachu specjalistów militarno-wsio-wych
  po próbach ich usunięcia od kluczowych pozycji, często bezpańsko rozpuszczonych musiała się jakoś skonsolidować i sięgnąć po większą strefę wpływów aby nie powiedzieć po władzę. No bo niby co, w ochronie mieliby pracować i supermarketów chronić? Zwłaszcza, że są to typy alfa:) Na NE dużo zresztą militarnych artykułów. Niepokojące. A tak nawiasem mówiąc to po publikacjach Ściosa trzeba było się trochę bardziej pilnować co się pisze skoro się tak zaklinało, że to bzdury a nie tak się podkładać. Do tego proszę, okazuje się, że dekomunizacja i lustracja to populistyczne hasła. Chyba nie takie populistyczne skoro ani jednego ani drugiego nie udało się przeprowadzić. Nie ucięło się hydrze łba i nowe jej odrastają.
 • @Andy-aandy i @all
  Szanowni Państwo,
  Widzę, że mój artykuł i przemyślenia odnośnie problemów finansowych UE i jej rozpadu- zainteresował niektórych z Państwa tylko i wyłącznie w kwestii dotyczącej "służb specjalnych".
  Osobiście uważam, że (w obliczu wszystkich zewnętrznych/wewnętrznych zagrożeń) - nasze potencjalnie wspólne plany budowy i naprawy Naszego Kraju, będą wprost niemożliwe do realizacji. Jak pisałem prawdziwie pro-polskie, pro-państwowe służby, funkcjonujące pod właściwym nadzorem - są i będą podstawą prawidłowo funkcjonującego Państwa Polskiego. - Taka jest moja opinia. Bez tych służb Państwo będzie słabe, będzie nadal przedmiotem rozgrywki przez naszych sąsiadów i interesów UE.

  Rozumiem, że poza tym mój artykuł o UE był w zasadzie nieistotny. Dla niektórych z Państwa, losy i przyszłość Polski jest bez znaczenia.

  Rozumiem, że wbrew moim deklaracjom, (niektórzy z Państwa) uważają mnie za jakiegoś agenta, jakichś służb WSI etc - oraz za "pożytecznego idiotę". No cóż - rozumiem nie przekonam niektórych, przynajmniej teraz.
  Z pokorą ale i z podniesioną głową przyjmuję te oszczerstwa, bo sam najlepiej wiem, że są to zwyczajne pomówienia, próby osłabienia mojej
  determinacji. Zapewniam jednak - będę walczył, najlepiej jak potrafię o przyszłość Naszego Wspólnego Kraju, o naprawę Rzeczpospolitej.
  Tak mi dopomóż Bóg!!!


  Z
 • @Ryszard Opara
  Proszę się nie podłamywać. Ci co chcą coś zrobić w Polsce do tej szczekaniny już przywykli. Jest takie greckie powiedzenie: "kto nie może bić osła bije siodło". Oprócz blogerów, którzy leczą tu swoje intelektualne kompleksy jest też sporo ludzi sensownych którzy dzięki temu portalowi się poznali.
  Sądzę, ze zaczynają powstawać ideowe podstawy ruchu. Proszę zwrócić uwagę na Urbasia, Moraviana, Jurka Wawro, Ekonomia Polityczna, moją skromna osobę i wielu innych. Oni chcą iść naprzód z żywymi.
 • @Ryszard Opara
  Proszę nie robić scen.

  "Dla niektórych z Państwa, losy i przyszłość Polski jest bez znaczenia."

  No nie...Wyżyny populizmu.
  Najpierw sam Pan pisze, że trzeba się oprzeć na służbach, ma Pan na to sposób, wie którym zaufać, nazywa Pan ludzi którzy chcieli lustracji i dekomunizacji idiotami, którzy wyobrażali sobie Polskę bez tych post-komuchów lepszą /i mieli rację/ by później przywlec szaty osoby pokrzywdzonej, oszczerstwami jakoby wspierał jakąś grupę wywodzącą się z tego establishmentu. Trochę to naciągane.

  "Zapewniam jednak - będę walczył, najlepiej jak potrafię o przyszłość Naszego Wspólnego Kraju, o naprawę Rzeczpospolitej.
  Tak mi dopomóż Bóg!!!"

  Lecz tym, co idą — nie przez CZARNOKSIĘSTWA,
  Ale przez wiarę — dam, co sam Bóg daje:
  W ich usta włożę komendę zwycięstwa,
  W ich oczy — ten wzrok, co zdobywa kraje —
  Ten wzrok, któremu nic dotrwać nie może.
  Tak mi dopomóż, Chryste Panie Boże!
 • @nikander
  Bardzo mi sie podoba to co pan napisał.
  Nie damy sie tak łatwo wytrącic z równowagi.
  Idziemy do przodu i tak trzymac:)
 • @Ryszard Opara
  Odpowiedź godna drama queen.

  "Zapewniam jednak - będę walczył, najlepiej jak potrafię o przyszłość Naszego Wspólnego Kraju, o naprawę Rzeczpospolitej.
  Tak mi dopomóż Bóg!!!"

  Wow! Wielkie słowa. Zabrzmiały jak przysięga co najmniej prezydencka. Nie wiem jak innych ale mnie to wysokie patriotyczne C już nie wzrusza. Po prostu nie mówi niczego i już przez wielokrotne użycie bez pokrycia nieco się wyświechtało. Ma Pan rację pisząc: "wbrew moim deklaracjom". Jak na razie to są tylko deklaracje. Pyta Pan co do reszty artykułu? Sprawy, które Pan opisuje są raczej oczywiste. Dobrze je Pan summaryzował. Budzące niepokój jest natomiast Pańskie stwierdzenie, które wielu zastanowiło i chyba nie bezpodstawnie:
  "Polskie „spec-służby” były i nadal są niepewne, należało je zlikwidować – poprzez zdalnie sterowanych „pożytecznych idiotów”, stosujących rozmaite populistyczne hasła np. o dekomunizacji, lustracji. Takie są/były realia polityczne". Czyżby Pan nie zdawał sobie sprawy jakie te słowa wywołają oddźwięk? Byłby Pan uprzejmy rozwinąć bardziej ten akapit? Kim są owi "pożyteczni idioci", kto nimi zdalnie sterował? Czyż nie dlatego mamy w Polsce sytuację jaką mamy dlatego właśnie, że dekomunizacja i lustracja nie zostały przeprowadzone do końca z żelazna konsekwencją? W kontekście Pańskiej odpowiedzi to te "pro-polskie" służby to te niezilustrowane i niezdekomunizowane? Sorry, Już mi się plącze...I nie wiem co autor chciał powiedzieć.
 • @radosław
  Dziękuję za dobre słowo.
  Pozdrawiam
 • @usuń
  Oj plącze Ci się plącze.
 • @Torin @ Eska
  "W kwestii tusia nie potrzebne czołgi, wystarczy jeden pistolet i to w przenośni. Może nawet jego, dymiący z odciskami. Zrobi co każą. Nie musi być skomplikowany tusiu......"

  No właśnie chodzi o ten dymiący, z odciskami... A to już nie jest jedynie utrata stołka i apanaży, Esko... To jest to, czego każdy obawia się najbardziej , niezależnie jak malutkim gnojkiem był :) w Gdańsku :) Poza tym - co do początków T. masz, naturalnie, rację! To jak - zgoda?

  Pozdrawiam.

  /O mediach nie chciało mi się już nawet pisać w pogadule o narodzie, się samo przez się.../
 • @Ryszard Opara
  "Rozumiem, że poza tym mój artykuł o UE był w zasadzie nieistotny."

  To znaczy, że z tą częścią można się zgodzić.
 • @Ryszard Opara
  napisał:
  "Rozumiem, że wbrew moim deklaracjom, (niektórzy z Państwa) uważają mnie za jakiegoś agenta, jakichś służb WSI etc - oraz za "pożytecznego idiotę". No cóż - rozumiem nie przekonam niektórych, przynajmniej teraz."

  Jak się uważa za "pożytecznych idiotówĺ te osoby które sądzą, że właśnie brak dekomunizacji i lustracji doprowadził PRL do stanu PRL-bis — to trudno, by nie powidziano Panu, co o takim prymitywnym i z zasady antypolskim myśleniu sądzą.

  Już partia Tuska była zakładana przez ludzi z postsowieckich służb specjalnych wiernie służących Moskwie przez dziesiątki lat. I od niego odeszli — bo Tusk, ze swoją prymitywną głupotą już dawno się zużył i wymaga wmiany. Dlatego towarzyse z WSI nie pozwolili mu na zostanie rezydentem pilnującym żyrandola w pałacu — bo mieli jescze głupszego i wierniejszego postdowieckiego clowna...

  Można się zaklinać i na Boga, lecz to w niczym nie pomoże w nabyciu umiejętności logicznego myślenia o prawdziwej sytuacji politycznej w PRL-bis i o tym, kto naprawdę tę PRL-bis szykował dla swojej komunistycznej, a tym samym i antypolskiej agentury...

  *
 • @Andy-aandy
  Powiem krótko. Gdym to czytał 20 lat temu, to bym zachowywał się spokojnie. Po dwudziestu paru latach powiem bez ogródek: z tymi służbami to się Wam POPIERDOLIŁO.

  Doszło!
 • mitologia
  Co za bzdury!!!!
  Integracja europejska rozpoczęła się zaraz po wojnie - początkowo bez udziału Niemiec, których nikt nie brał pod uwagę. Pierwsza wspólnota do jakiej Niemcy przystąpiły (Wspólnota Węgla i Stali) pomogła im obejść ograniczenia w produkcji stali nałożone przez aliantów. W tym czasie (1951 lub 1952) Niemcy jeszcze nie były potęgą przemysłową i chyba tylko wariat mógł snuć plany ekonomicznego podboju Europy.
  Polacy mogli powtórzyć sukces Niemiec po 1989 roku - nikt nam tego nie bronił. A Niemcy nawet chcieli pomóc. Najpierw wybrano rząd styropianowych głupków, a teraz szuka się winnych poza granicami.
  Szkoda gadać.
 • @Ryszard Opara
  Po odzyskaniu niepodległości w 1918 z Polaków z wywiadu austriackiego "K-Stelle" stworzono wywiad na Górnym Śląsku. Odcięto od ich terenu i wykorzystano znajomość języka i kultury.

  Ze służbami byłego PRL jest większy problem, Rosja nadal jest mocarstwem, tyle że regionalnym. I nie wiadomo kto jest kto wśród ludzi służb i do końca nie będzie wiadomo. Jednak samo usunięcie ze służby nie załatwia sprawy. Trzeba przewidywać jego konsekwencje. Tu się zgadzam.

  Co do tego że ci ludzie byli "znakomitymi fachowcami", to bardzo wątpię. Nie widzę ich sukcesów. Jednak w tej dziedzinie nie da rady zlikwidować wszystkiego i zacząć od nowa. Jest kilka służb, część musi sie opierać na starej, przefiltrowanej kadrze z nowym szefostwem, część trzeba budować od zera, jak CBA.

  Podstawą i tak jest to, kto tworzy rząd.
 • @Hanna Kowalczyk
  Ja uważam że z tego czym obecnie jest UE powinno zostać jakieś 25%. UE powinna być organizacją międzynarodową, głównie ekonomiczną i niczym więcej.

  Jeśli będzie szła to drogą co teraz, to się i tak szybko sama rozleci.
 • @Wiesław P
  "Państwa od dołu do najwyższych, mają być wyłącznie etniczni sprawdzeni Polacy" - Tacy jak Jaruzelski i Kiszczak np.
 • @nikander
  Taaak.

  tylko zbolszewizowanej agenturze w rodzaju tow. @nikander — nigdy się nic nie "p...."

  Odwal sie ode mnie czerwony buraku. To wszystko!!!

  *
 • zaborcy-kolonizatorzy nadal mają ogromne wpływy – kontrolują gospodarkę, działają w nich ich służby specjalne
  * * *
  Joanna Lichocka: Co pan właściwie ma na myśli, gdy mówi, że Polska nie jest niepodległa?
  – Żaden kraj postkolonialny nie jest całkowicie niepodległy. Ukraina, Mołdawia, Indie, Botswana, nawet Finlandia, która bardzo długo była rosyjską kolonią, to są kraje postkolonialne. No i Polska. We wszystkich tych krajach zaborcy-kolonizatorzy nadal mają ogromne wpływy – kontrolują gospodarkę, działają w nich ich służby specjalne. Postkolonialny kraj ma postkolonialną literaturę i postkolonialną (naśladowczą) sztukę filmową. Jego gazety są postkolonialne, postkolonializm gnieździ się w głowach jego mieszkańców (tubylców). Prowadzi też postkolonialną politykę – wciąż stara się usłużyć i przypodobać swoim dawnym zaborcom-kolonizatorom.
  To przykre, wstydliwe? A owszem. Ja się wstydzę. Trzeba tu jeszcze dodać, że niepodległość, tak jak demokracja i różne wolności (wśród nich wolność słowa), są w naszym postkolonialnym kraju strefowe. To znaczy – w pewnych strefach jest więcej niepodległości, w pewnych mniej, a w pewnych nie ma jej w ogóle. To się nawet rozkłada geograficznie. W Warszawie jest mniej niepodległości, a w Milanówku więcej. A tu, w tym pokoju, gdzie rozmawiamy, z widokiem na mój ogród, niepodległość jest stuprocentowa. Niech się pani przyjrzy, pani Joasiu, moim kotom i moim dereniom – one są całkowicie niepodległe.

  ________
  Cytat za:
  http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/0/czy-jaroslaw-kaczynski-jest-skonczony,68350,1
  *
 • @Andy-aandy
  Dziękuję za skierowane pod moim adresem słowa uznania. Bardzo mi one pochlebiają.
  Lepiej być "czerwonym burakiem" niż na prochach.

  Pozdrawiam w imieniu KGB, GRU, Czerezwyczajki, CIA, WSI, CBA, Mosadu itd.
 • @nikander
  Jak na bolszewicką mendę przystało — pozdrawiajcie towarzyszu także i w swoim własnym imieniu...

  *
 • @Łażący Łazarz
  "Co powinniśmy zrobic by jednocześnie utrzymać ochronę służb i pozbyć sie w nich obcej agentury? "
  _______________________________________________________
  może warto by zapytać Waldemara Pawlaka, dlaczego swego czasu zrezygnował z BOR-u.
  Jakieś dziwne schizo miał i bez "ochrony" czuł się bezpieczniej ... ;)

  ps. jemu najpierw trza by badania na poczytalność zaserwować
 • @Andy-aandy
  "Odwal sie ode mnie czerwony buraku. To wszystko!!!"

  Nie róbta syfu na NE, bardzo o to proszę. Musimy upominać jako blogerzy za takie niepotrzebne jazdy. Nie srajmy we własne gniazdo, bo będzie tu niefajnie, a zrobiło się ciekawie przed wyborami :):):)
 • @Ryszard Opara
  Proszę o zapoznanie się z:
  http://loktar.nowyekran.pl/post/20576,apeluje-do-pana-panie-opara
 • @
  http://blogspot.com.nowyekran.pl/post/23250,tworzymy-memorial-bo-sluzyc-nam-macie-nie-nami-rzadzic

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031