Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 2216 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Dobra, których nie wolno sprzedawać

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Teraz pod młotek pójdzie Polska energetyka, w tym sektor paliwowy, zasoby mineralne (KGHM, łupki), rolnictwo, szpitale, lasy państwowe. I co nam Polakom zostanie??? Może jedno słowo - Amen.

 

Polska AD - 2011 – Co dalej?

Świat się zmienia- coraz szybciej. Wolnorynkowa doktryna neoliberalna, przyjęta po 1989r. przez układowców i manipulantów „okrągłego stołu” - jako idea organizująca transformację polskiej gospodarki, podobnie jak wcześniej komunizm, dożywa swego końca. 
                                                                                                 
Postkomunistyczni macherzy ekonomii, wychowani w duchu ideologii marksistowskiej, zbyt łatwo uwierzyli wówczas w „niewidzialną rękę” wolnego rynku, która wszystko sama załatwi wprowadzając ład i porządek - w tryby komunistycznej gospodarki. Ile w tym było ignorancji, umysłowego lenistwa, hołdowania jedynie słusznej ideologii, ile nieodpowiedzialności - a ile złej woli, interesowności oraz zwyczajnego przekupstwa – pewnie się już nie dowiemy.
 
Ostatnią szansą wyświetlenia podskórnych mechanizmów przemian, była próba powołania w 2006r. bankowej komisji śledczej. Burza, jaka nastąpiła na wieść o jej powstaniu, histeryczne reakcje decydentów i obrońców transformacji, chóralny atak mediów – z jednej strony oraz brak zdecydowanej, twardej decyzji - walnięcia pięścią w stół po stronie PiS i Prezydenta, wreszcie – wyrok Trybunału Konstytucyjnego – tę szansę całkowicie pogrzebały.
 
Natomiast animatorzy i proponenci transformacji gospodarczej, nie raczyli nigdy,od początku do dnia dzisiejszego przedstawić obywatelom żadnej sensownej strategii zmiany ustroju.
Nie wspominali, że będą wyprzedawać majątek narodowy obcym nacjom i interesom - na zasadach „kto da wiecej”. Nie powiedzieli o wyrzucaniu pracowników na bruk, o zamykaniu zakładów, o likwidacji całych branż. Przeciwnie, obiecali łatwowiernym (niestety) Polakom, że - za kilka miesięcy, najdalej lat, „będzie lepiej”. Przynajmniej Japonia ale na pewno Raj.
 
Solidarność poprosili o parasol ochronny, Gazetę Wyborczą o „pranie mózgów” Polaków a mając immunitet społecznego zaufania - uruchomili machinę. Nie będę wracał do tego, co się działo przez ostatnie 20lat. Kolejne administracje Rządowe miały miały jedną „strategię”- ratowania budżetu oraz finansów Państwa - poprzez wyprzedaż majątku Narodowego, (często za bezcen), manipulacje podatkowe, bonami skarbowymi, OFE itd. Kolejne Rządy, Partie - dbały i wydaje się, ze będą dbać wyłącznie o interesy własnych koterii.
 
Najważniejsze - gdzie jesteśmy teraz – A więc: Niewydolne całkowicie Państwo; emigracja młodych, niskie płace, brak pieniędzy na emerytury (i chyba wszystko) – Służbę Zdrowia, szkolnictwo etc; rozłożone wojsko i Instytucje Bezpieczeństwa kraju, zatkane niewydolne Sądownictwo, cały niemal handel i banki - w rękach zagranicznych korporacji, wielomiliardowy transfer kapitału za granicę (corocznie), ujemny bilans handlowy od lat, finanse państwa nad przepaścią.
 
Teraz pod młotek pójdzie Polska energetyka, w tym sektor paliwowy, zasoby mineralne (KGHM, łupki), rolnictwo, szpitale, lasy państwowe. I co nam Polakom zostanie???
Może jedno słowo - Amen.   
 
Oczywiście, są też w naszym Kraju ludzie, którym się powiodło. Zgromadzili nawet majątki, zabezpieczyli rodziny, zrobili kariery i...w większości wyjechali za granicę. Najczęściej dla zabezpieczenia swoich interesów. Ale nawet tych jest niewielu, może kilka %. W dodatku Państwo, zamiast im pomagać, a przez to wspomagać rozwój rodzinnego kapitału – jest dla Polskich „biznesmenów” - nieprzyjazne. Na dodatek złą reputację Polskich przedsiębiorców   podważa hołdowanie rzuconemu kiedyś (zapewne przez reformatorów- nieudaczników) hasło „ pierwszy milion trzeba ukraść”.
Tworzy się iście „Błędne koło” - „Polak potrafi, wszystko umie – ale nic z tego nie ma”
 
Późno już, ale nawet teraz coś jeszcze można zrobić. Nigdy nie jest za późno!!!
 
Po pierwsze – trzeba koniecznie i absolutnie zachować w polskich rękach energetykę. Bezpieczeństwo energetyczne Polski to absolutny priorytet.
 
Obywatelska ustawa zabraniająca sprzedaży Lotosu to znakomity pomysł. Skoro inaczej nie można związać rąk Rządowi i Ministrowi z Tarnowa, który sprzedaje to, co tylko w sensie formalnym należy do niego (bo tak zapisano w ustawie), chociaż moralnie ON - nie ma do tego żadnego prawa.
 
Trzeba być skończonym głupcem lub człowiekiem pozbawionym horyzontów, żeby teraz, gdy cały świat toczy wojny o dostęp do energii (jak tonący o powietrze) - wypuszczać z rąk tę strategiczną branżę. Chiny, USA czy Rosja ani myślą o wyprzedaży sektora energetycznego.
Np USA, prowadzi wojny, walczy o rynki, kupuje coraz droższe surowce energetyczne a jednocześnie oszczędza własne zasoby – myśląc o przyszłości.
 
W niestabilnych czasach liczy się, kto na czym siedzi, jakie ma zapasy, a nie – ile ma na koncie i w portfelu. W podmuchach kryzysu walory finansowe z dnia na dzień mogą stać się stertą bezwartościowych papierów.
 
Po drugie – trzeba wygrać bitwę o gaz łupkowy. To bogactwo Narodowe ma służyć Państwu Polskiemu i Polakom. Inwestorzy, którzy dostarczyli technologii, mają prawo do odzyskania nakładów i uzyskania godziwych zysków. Muszą się jednak nimi podzielić z Polską na zdrowych zasadach. Nie może być tak, że MY Polacy, będziemy z tego mieli grosze, jako opłaty za koncesje. To przecież nasza przyszłość i bezpieczeństwo energetyczne. Interes Państwa jest absolutnie nadrzędny. Czy Rząd pamięta o tym przed wizytą Obamy?
 
Kwestia sprzedaży KGHM to kolejna sprawa. Kilkanaście lat temu, ówczesny Rząd, Minister chciał sprzedać ten kombinat za kilkaset milionów PLN. Dzisiaj KGHM to chyba jedyna Światowa/Polskich firma, przynosząca Skarbowi Państwa miliardy dochodów rocznie.
Co za szczęście, że nadal jest w naszych/Polskich rękach. Inaczej, byłby to tylko kolejny przykład absolutnego braku wizji i strategii rozwoju kraju. Takich „rodowych” klejnotów Polska gospodarka NIGDY nie powinna wyprzedawać.
 
Kolejna kwestia to sprawa sprzedaży Polskiego sektora finansowego i banków.
Po prostu nie wolno, nie powinno się sprzedawać PKO BP, BOŚ itp.
 
Wprost przeciwnie - należy wspomagać, promować i udzielać licencji rozwojowi Polskich banków, instytucji finansowych, szczególnie tych opartych na inicjatywach spółdzielczych i obywatelskich czy też zawodowych – Polskie Związki Kredytowe („Credit Unions”).
Klasycznym przykładem, który Państwo powinno wspierać, promować to SKOK-i.
 
Problemy demograficzne Polski – nie można dopuścić do niekontrolowanego napływu do naszego kraju emigracji pracowników ze wschodu, ponieważ wypchną oni kolejną falę młodych Polaków za granicę, a tych, co pozostaną pozbawią szans na wzrost zarobków.
 
Czas skończyć z fikcyjną polityką konkurowania ze światem za pomocą jedynego atutu jakim jest tania siła robocza. To jest też woda na młyn niezaradnych, leniwych przedsiębiorców. Według najnowszych badań pozostają oni pogrążeni w błogim letargu jeśli chodzi o postęp technologiczny i innowacyjność. Leniwe stado bydła to świetny żer dla chińskiego czy innego azjatyckiego tygrysa. Trzeba otworzyć im oczy, i wymagać, wymagać – otwartości umysłu, pomysłowości, patrzenia na lata w przód, myślenia. Nigdy się tego nie osiągnie, jeśli będą traktowani w Polsce jak święte krowy, jeśli będzie się ich chronić przed upadłością przez dostarczanie raz po raz świeżych kontyngentów taniej siły roboczej. 
 
Jeżeli nie zmusimy Polskich przedsiębiorców do kreatywności – spauperyzują się i upadną. Zniknie też klasa średnia, a z nią demokracja i poczucie państwowej przynależności. Trzeba więc zmuszać przedsiębiorców do innowacyjności i poszukiwania przewag technologicznych, inwestowania w pomysłowość Polaków, wiązania (także finansowego)dobrych pracowników, bazowania na naszym własnym, polskim kapitale intelektualnym. Alternatywą jest, że pozostaniemy „na zawsze” skansenem Europy, jednym wielkim obszarem Natura 2000.
 
Jedną z podstawowych funkcji sprawnie działającego Państwa to kreowanie nowych miejsc pracy. Zwłaszcza dla młodzieży, absolwentów szkół i uczelni. Za wszelką cenę trzeba zatrzymać odpływ młodej polskiej krwi, która jest naszym Polskim kapitałem przyszłości oraz innowacyjności jak i wielkim bogactwem w dobie starzenia się europejskiej populacji. Unikniemy zarazem niebezpieczeństwa, że w lukę po emigrujących Polakach wciśnie się obcy kulturowo żywioł, który w sposób trwały utrudniać będzie wzmacnianie państwa. 
 
Jeżeli rozważamy poważnie przyszłość naszego Kraju - cele, które wymieniłem mają zasadnicze znaczenie. Musimy je osiągnąć jak najszybciej – w ten sposób uzyskamy przewagę konkurencyjną oraz możliwość kontrolowania kosztów krajowej produkcji (Jeżeli energetyka pozostanie w rękach Państwa Polskiego).
 
Znaczne dochody z wydobycia gazu łupkowego, mogą wesprzeć finanse publiczne i spowodować stabilizację społeczną i rozwój demograficzny kraju.  
 
Budowanie wielkich strategii ekonomicznych dla Polski pozostawiam ekonomicznym fachowcom. Oczywiście tylko tym z pro-polskimi, pro-państwowymi zasadami.

KOMENTARZE

 • Najpierw, to trzeba wybrać do władzy normalnych ludzi,
  myślących o naszym kraju o jego przyszłości, bo z obecnymi pacanami przy władzy, to na nic nie ma szans.
 • Ryszard Opara
  Tekst z "mięsem", bardzo mocny - odbije się echem nie tylko na nE. Szacun
 • @ All
  ALLLAH DAŁ ARABOM ROPĘ NAFTOWĄ.
  BÓG DAŁ POLAKOM GAZ LUPKOWY.
  Wylansujmy to hasło.
 • @armiaharów
  Zamiast "normalnych" wybierałbym takich co się do sprawowania władzy nadają. A to wielka różnica.
 • Nie zostawiać "sreber rodowych" w rękach polityków.
  Niech wszyscy Polacy zostaną ich formalnymi właścicielami. Ze wszystkimi tego korzyściami. Z dala od rąk polityków i budżetu.

  http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/2-wolnosc-i-godnosc

  Amen
 • Bo potrzebna jest konfiskata nielegalnych majatków
  wszelkiej maści polityków, styropianowców, czerwonych i innych...

  Trzeba przywrócić powagę Państwa i prawo.

  Wiezienie dla wszystkich co zaszkodzili naszemu Państwu.

  Zerwanie złodziejskich kontraktów.

  I rozliczyć Zamach...
 • Tak, konsolidacja Narodu, co do wydobycia gazu łupkowego, to będzie największy dla Polski sprawdzian w XXI wieku.
  Jeśli tutaj nie będzie podziałów, to może coś pozytywnego jeszcze wyniknie w przyszłości dla Polski. pozdrawiam:)
 • To wszystko prawda.
  Pozostaje jeden mały i stary jak świat problem wołającego na puszczy: tymczasem matriks nie wypuści sam i z dobrej woli ofiar ze swych objęć, a Polacy stali się niestety ofiarami.

  Pozdrawiam
 • @Jerzy Bielewicz
  Panie Jerzy, bądź Pan realistą. Takich tekstów było już setki a gdzie to echo?
  W studni... w studni garstki świadomych obywateli sobie dudni.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara - no to na co czekamy
  Panie Ryszardzie

  Czas leci. Na blogu ujawniły się hufce, co to pomysły jakieś na naprawę polityki (systemu państwa), ustroju gospodarczego i nowej architektury finansowej zgłaszają. Punt zborny wyznaczyć i na popis wezwać. Zobaczymy czym dysponujemy, i czy na coś więcej niż "kurza wojnę" by tego starczyło. Pułkowników wyznaczyć niech w politycznym fechtunku swoje zastępy ćwiczą.
  Chociaż wątpię aby prawicowiec mógł być reformatorem http://nikander.nowyekran.pl/post/15145,dowcip-dnia-prawicowiec-reformator to jednak coś z tego można by przećwiczyć http://nikander.nowyekran.pl/post/10303,filary-panstwowosci-naszej

  A może rzeczywiście tylko "kury nam szczać prowadzić a nie politykę robić" i zdrowaśki klepać cudu wyglądając.

  Pozdrawiam
 • Napisał pan prawdę o polski przedsiębiorcach
  W większości to ludzie którzy na wyzysku pracowników chcą się dorabiać. Tak, to bezmyślne bydło nie rozumie, że świat nie stoi w miejscu, że postęp techniczny wystawi IM i CAŁEMU społeczeństwu słony rachunek.

  Pozdrawiam
 • Gdyby strajkujący w stoczni gdańskiej wiedzieli, co ich czeka
  to by nie było żadnej "aksamitnej rewolucji",

  tylko głowa Wałęsy zawisłaby na bramie stoczni.

  A tak, my naiwny naród jesteśmy już skończeni.

  Aby przeżyć, trzeba się nauczyć żyć w obcym kraju.
 • @interesariusz
  "...Aby przeżyć, trzeba się nauczyć żyć w obcym kraju..." albo co najmniej wyeksportować dzieci.
 • --UCZCIWY -PRAWDZIWY napisany przez PATRIOTĘ tekst !!
  --tylko Polak zatroskany o Polskę i jej przyszłość zadaje takie pytania -stawia takie tezy- właściwie są to pytania które ja zadaję -- jest to 1 PORTAL na którym -widzę TROSKĘ o Polskę
 • @Libra
  "ALLLAH DAŁ ARABOM ROPĘ NAFTOWĄ.
  BÓG DAŁ POLAKOM GAZ LUPKOWY.
  Wylansujmy to hasło."
  A nie lepsze by było:
  "Pan Bóg dał Rosji tablicę Mendelejewa, Polakom dał gaz łupkowy -nie idźmy drogą Rosji"
  Byłoby to ostrzeżeniem, żeby nie pójść drogą Rosji i nie opierać gospodarki tylko na wydobyciu i sprzedaży surowców, a surowce uczynić dźwignią wszechstronnego rozwoju kraju i gospodarki
 • @Opara
  //Czas skończyć z fikcyjną polityką konkurowania ze światem za pomocą jedynego atutu jakim jest tania siła robocza. To jest też woda na młyn niezaradnych, leniwych przedsiębiorców. ....Trzeba otworzyć im oczy, i wymagać, wymagać – otwartości umysłu, pomysłowości, patrzenia na lata w przód, myślenia. .. //

  W Polsce nie ma przedsiębiorców. Jest mafia. Przedsiębiorcą to był Kluska.
  Mój dziadek było przed wojną policjantem. Z tego powodu mojej mamie odmówiono wstępu na studia.
  Proszę więc sobie wyobrazić tych, którzy mogli studiować. Ich rodzice byli w strukturze społecznej poniżej policjanta, lub sprzedali się systemowi.

  //Jeżeli nie zmusimy Polskich przedsiębiorców do kreatywności ....Trzeba więc zmuszać przedsiębiorców do innowacyjności i poszukiwania przewag technologicznych//

  Jestem architektem i dekoratorem wnętrz z zawodu i wiem, że ci ludzie nie nadają się do współpracy z kreatywnymi umysłami, bo nie dowierzają nowemu, a umysłem nie są w stanie zbadać wartości nowego, bo są za głupi. Boją się nowego, wolą plagiaty, lub to so już sprawdzone na rynku. Oni nie są w stanie myśleć wyprzedzająco, tworzyć w wyobrażni logicznych łańcuchów przyczyn i skutków, lub ryzykować, ich zdolność do syntezy jest zerowa.
 • Koniecznie trzeba uwolnić rynek
  ale nie pod hasłami liberałów.
  Musimy postawić ustrój i system na katolickim porządku prawdy.
  Ludzie służb tego nie rozumieją, dlatego musicie wziąć do tego katolickich politologów i prawników, zaprosić teologów by sprawdzali zgodność z nauką KK.
  Oddajcie narodowi wolność. Nie mozecie rządzić w nieskończoność, bo skończy się to żle dla was i dla Polski.
 • @Ryszard Opara
  Pozostawienie terenów gdzie występuje gaz łupkowy w rękach obecnego, socjalistycznego państwa, czy silne ograniczenia prawne firm, które by go wydobywały oznacza tylko jedno - ten gaz nie będzie wydobywany. A to jest bardzo na rękę Rosji.

  W interesie Polski, w polskim interesie strategicznym byłoby nawet oddanie Amerykanom za darmo prawa do poszukiwania gazu łupkowego i za darmo oddanie terenów gdzie go znajdą i praw do wydobycia. W tym akurat przypadku kwestie polityczne, militarne są wielokroć ważniejsze niż ekonomiczne.

  Oczywiście trzeba od Amerykanów wytargować jak najwięcej, sprzedać jak najdrożej, próbować sprzedać nie tylko za gotówkę, ale za procent od ewentualnych zysków, ale sprzedać im trzeba, bo to jest bardzo ważne militarnie - Polska stałaby się wtedy całkowicie niezależna energetycznie.
 • „Teraz pod młotek pójdzie Polska energetyka, w tym sektor paliwowy, zasoby mineralne (KGHM, łupki), rolnictwo, szpitale, lasy pa
  ństwowe. I co nam Polakom zostanie???”
  ===============================================

  Człowiek uczy się całe życie. Właśnie dowiedziałem się, że tkwiłem w „mylnym błędzie”. Wszystko wymienione jest nasze, Polaków. A mi wydawało się, że biurokracji. Naszego, Polaków, największego wroga. Wroga śmiertelnego.
 • @Ryszard Opara
  Pisze Pan na temat przyszłości Polski. Ten tekst dotyczy spraw gospodarczych, które są fundamentem pomyślnego bytu, rozwoju Narodu i państwa.
  A ja mam do Pana prośbę, by w cyklu Pańskich artykułów na temat przyszłości Polski nie zabrakło bardzo ważnego tematu jakim jest zdrowie Polaków, szczególnie zdrowie najmłodszych Polaków, którym zagraża ofensywa koncernów farmaceutycznych w kwestii ciągłego rozszerzania zakresu obowiązkowych szczepień, od najmłodszych zaczynając, a na starszych kończąc.
  Apeluję do Pana, bo jest lekarzem i biznesmenem zaangażowanym w tej materii, więc Pańska wiedza i doświadczenie medyczne i biznesowe mogłoby nam wiele wyjaśnić.
  Do tego apelu skłoniły mnie wystąpienia Pani Profesor Majewskiej, ostrzegającej Polaków przed tragicznymi skutkami szalonej ofensywy koncernów farmaceutycznych wciskających na siłę coraz to nowsze wytwory tego przemysłu, a znając ich nieposkromione zapędy do maksymalizacji zysków, nawet na drodze przestępczej(afera szczepionkowa z "świńską grypą"), należałoby obiektywnie informować obywateli o plusach i minusach(zagrożeniach) związanych ze szczepieniami.
 • @ All i pan Opara
  Czy nie byłoby wskazane utworzyć wspólny Blog-forum wyłącznie poświęcony Nowej formacji, na którym wszyscy chętni: ideolodzy, idealiści, fachowcy od prawa, finansów i ruchów społecznych oraz praktycy z bagażem własnych doświadczeń - mogliby coś konkretnego dopracowywać?
  Trudno latać po wszystkich blogach w poszukiwaniu… Umyka wiele. Może warto byłoby rozsądzać wspólnie. Nie wszyscy też mają wiele czasu na Internet:.
  Tak tylko pytam.
  Pozdrowienia.
 • @Rozważ.A.M.
  Kiedyś zaproponowałem aby jakieś spójne zespoły postulatów obrabiać metoda SWOT. Nawet próbowałem coś takiego robić, ale projekt wylądował w dolinie śmierci: http://partia50plus.pl

  Pozdrawiam
 • @Antoni
  Wiedza Amerykanów na temat zasobów surowców (węglowodorów) zlokalizowanych na obszarze Polski, sięga lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, tj. okresu, kiedy oni rozpoczynali swoją przygodę z gazem łupkowym. Widać ich zainteresowania w rozpoznaniu złóż tych surowców nie ograniczały się do terenu USA, ale obejmowały swym zasięgiem cały świat.
  Pamiętam, że w okresie "pierwszej Solidarności", w1980 roku, kiedy w Polsce wybuchła euforia bycia"drugim Kuwejtem" związana z erupcją ropy i gazu na odwiercie w gminie "Karlino".
  Otóż na fali tej euforii, podano w ówczesnym "Dzienniku Telewizyjnym" informację pochodzącą od czołowego amerykańskiego specjalisty od satelitarnego poszukiwania złóż surowców, że na terenie Polski, a szczególnie na Niżu Polskim, występują najbogatsze złoża węglowodorów w Europie.
  Informacja ta wtedy przeszła bez większego echa(bo jak mogliśmy ją wtedy zweryfikować), a ja przypomniałem ją sobie,gdy sprawa gazu łupkowego stała się głośna.
  Dlatego nie dziwi, że firmy amerykańskie były najlepiej przygotowane na rozpoczęcie udzielania przez polskie władze koncesji na poszukiwania gazu łupkowego(mając taką wiedzę, mogły występować o koncesje na najbardiej obiecujących terenach).
 • @Nikander end all
  "kury nam szczać prowadzić a nie politykę robić" proponował nam już jeden taki co zaaranżował zamach stanu. Przez wielu uznawany jest za męża stanu. Też tak myślę. Ale to jest spojrzenie z perspektywy czasu. Co napiszą nasze wnuki w NE-bis o obecnych ludziach, którzy mówią-powiedzą "jestem politykiem z immunitetem, uwalenie gazu łupkowego to nie ja"?
 • @Alan Parsons Project
  Do tego pana nie żywię jakichś większych sympatii ale użyłem jego słów do dodania nam animuszu. Szkoda życia aby go przeblogować.

  Pozdrawiam
 • @Nikander
  Ależ ja tego Pana, którego cenię i szanuję, też użyłem do sprowadzenia naszych polityków do poziomu oceny wyborców. Jaruzelski jak ogłaszał stan wojenny, to byłem budzony o 4 rano. Nie chcę żeby mój wnuk powiedział kiedyś, że były minister MSWiA Kalisz nadal mówi że nie przepędził rodziny Olewnika z swojej kancelarii.
 • Działajmy !!!
  Całkowicie popieram to co napisał pan Opara. Tak wiele już zniknęło, chociażby znakomita fabryka fortepianów itd itp....
  W tej chwili zbieram podpisy pod postulatem, aby przeprowadzić referendum w sprawie planowanej sprzedaży SPEC w Warszawie.

  Młodzież ma coraz mniejszy wybór satysfakcjonujących stanowisk pracy, tu w Polsce.
  Zróbmy co w naszej mocy, aby naszym dzieciom żyło się w Polsce lepiej..
  Hania
 • x
  Lepiej. To już nie miłe uchu frazesy, tylko coś co może zostać postulatami, deklaracją.
  http://www.youtube.com/watch?v=kDA9NbPAK8o&feature=related

  Circ:
  http://www.youtube.com/watch?v=uDAvmIyW2VI&feature=related

  Pozdrawiam:)
 • @norwid
  Norwid na Goebbels'a! :xD
 • Zmarł bloger Ambiwalentna Anomalia
  Był tu dla nas niekwestionowanym autorytetem.
  To tylko mgr. inż. bez kupionych tytułów, pracował jako Dyrektor Techniczny na SGGW.
  Czy jakieś służby dopuściły by go do władzy?
  Czy demokraci z Ekranu zagłosowali na Niego?

  Demokracja to selekcja negatywna.
 • @norwid xD
  A gdybyśmy to ujęli tak :) :
  Panie Ryszardzie! Katastrofa - pisze Pan ?
  "Niewydolne całkowicie Państwo; emigracja młodych, niskie płace, brak pieniędzy na emerytury (i chyba wszystko) – Służbę Zdrowia, szkolnictwo etc; rozłożone wojsko i Instytucje Bezpieczeństwa kraju, zatkane, niewydolne Sądownictwo, cały niemal handel i banki - w rękach zagranicznych korporacji, wielomiliardowy transfer kapitału za granicę (corocznie), ujemny bilans handlowy od lat, finanse państwa nad przepaścią."

  Wszystko, co Pan napisał to klęska, ale i wielka szansa dla Polaków, jako narodu.

  - Niewydolne całkowicie Państwo - naród musi sobie radzić sam! (+)
  - emigracja młodych - odkomuszenie mentalności młodych (+)
  - niskie płace - wyrabianie w Polakach zaradności i pracowitości (+)
  - brak pieniędzy na emerytury - wzmacnianie więzi rodzinnych (+)
  - (i chyba wszystko) - i bardzo dobrze nie będzie co kraść! (+)
  - Służbę Zdrowia - raczej służbę śmierci nie zdrowia (+)
  - szkolnictwo - toż to złodziejskie szkolenie matołów (+)
  - rozłożone wojsko - tu się zgodzę, ważna sprawa, każdy mężczyzna w Polsce po przeszkoleniu powinien mieć broń w domu jak w Szwajcarii
  - Instytucje Bezpieczeństwa (-)
  - zatkane niewydolne Sądownictwo - czerwone niestety! ludzie uczą się radzić sobie bez sądów (+)
  - cały niemal handel i banki - w rękach zagranicznych korporacji - Polacy zbudują swój własny system AUTONOMICZNY, niezależny od pijawek! (+)

  Czy tak, przy niewielkiej korekcie, nie jest pozytywniej?
  Małymi kroczkami, w każdej dziedzinie próbujmy, co się da zamienić na pozytyw. W tym ujęciu, jest chyba większe pole do porozumienia, wspólnego działania - współdziałania. I radośniej!

  Co do AUTONOMICZNEGO nowego systemu - to powinien być NOWY cały konstytucyjny system - AUTONOMICZNY, AUTORSKI dla narodu polskiego, AUTENTYCZNY > w odróżnieniu od - komunizmu i korporacyjnego kapitalizmu.


  Odwrotnością komunizmu (pozytyw- negatyw) nie jest kapitalizm, lecz uwłaszczenie całego narodu - na wszystkim , zwłaszcza na surowcach. Kiedyś nic, teraz wszystko nasze - konstytucyjnie, nowosystemowo (nowoekranowo xD)).
  (Bez dywidendy dla morderców i świadomych podżegaczy do zabijania- eugenika, eutanazja, aborcja, Codekx Allimentarius, szczepionki! itp).
  Poprawcie, jeśli się mylę.
  A na korektora się nadaję? :) ?
  (Bo szukam sensownej pracy, a dla Pluszaczków ciężkie czasy :)).
  Pozdrowienia.
 • @Milton Ha - Bingo z tym solidaryzmem!
  Szkoda, że komentów oceniać nie można. (Ekranowa władzo - weźcie poczytajcie Miltona, bo dobrze rzekł...)
 • @circ
  AA to był gość. Jasne że bym zagłosował, ale on by na to nie poszedł.
 • @Libra
  A jak już będzie "po wszystkim", jak już (nie)rząd sprzeda i to za bezcen, to będziemy sobie powtarzać "miałeś chamie złoty róg..."
 • ehm
  No tak, my mamy gaz łupowy, araby ropę a zachód ma pieniądze. Zrezygnujmy z pieniedzy a bedziemy panami swiata =]
 • Wygląda na to że zatoczymy koło i zanurkujemy do dna, ale czy się zdołamy wtedy jeszcze odbić do lepszej przyszłości?
  Nie będzie dochodów z naszych bogactw naturalnych (to gospodarka zresztą ŚREDNIOWIECZNA co do zasad, pora na nieco technologii XXII wieku) jeżeli będą się tym zajmować firmy prywatne i korporacje zagraniczne. To oczywista oczywistość, ale nie dla wszystkich i nie jestem socjalistą, komunistą, ale patriotą! Nie mam nic przeciwko korporacji produkującej u nas samoloty pasażerskie. To nisza w której nie musimy być mocni, a możemy zarabiać dzięki zagranicy. Korporacja może też budować i zarządzać hotelami, biurowcami, acz wiadomo iż tam zbiera się haki na naszych polityków, biznes, wojskowych. Później służby i organizacje nwo ich werbują.

  Naród za pomocą państwa kontrolującego NARODOWE przedsiębiorstwa wydobywcze ma zarabiać i to wielokrotnie. Pieniądz kreowany z emisji bez żadnej lichwy, spłacania rat. Poza tym chodzi o obniżanie cen mediów, w tym gazu, a nas ceny idą tylko w górę...

  Pewnego dnia całej tej zagranicy powiemy - dość i precz z Polski, nie będziemy więcej kolonią neoliberalną! Renacjonalizacja? Czemu nie. Państwo na zlecenie Suwerena ma swobodę działania, acz jako katolicy mamy swoje ramy postępowania. To nie PRL sowiecko-żydowski. Tyle że wtedy trzeba mieć i 10 mln żołnierzy do zmobilizowania w pogotowiu ;) Poza tym pełną samowystarczalność w każdym aspekcie, także know how technologii.

  Panie tekst Pan Oparu nie podniecił. Oczywistości, to brzmi jak tania demagogia, czy lżej populizm przedwyborczy. Druga Samoobrona po nowemu? To nie chwyci.

  " Nie może być tak, że MY Polacy, będziemy z tego mieli grosze, jako opłaty za koncesje. "

  Niestety TAK właśnie będzie i poznajmy "dobroć" zagranicy, banków, oraz rzekomo narodowych spółek państwowych, którym także zależy na zyskach, a interes konsumentów (niskie ceny) nie ma dla nich żadnego znaczenia. Państwo (mylnie kalkując doraźne korzyści, łatanie dziury) wręcz chce wysokich cen gazu, bo łupie nas na podatkach, na VAT. Z tego haracz ma i UE...

  O ile wierzę w sens NE i różnych projektów, to w "partię Opary" jakoś proszę mi wybaczyć... dużo mniej. Coś mi tu jednak NIE GRA.
 • @Tomasz Urbaś
  Nie zostawiać "sreber rodowych" w rękach polityków.
  Niech wszyscy Polacy zostaną ich formalnymi właścicielami. Ze wszystkimi tego korzyściami. Z dala od rąk polityków i budżetu.

  http://www.ruchwig.pl/index.php/pl/program/analizy/2-wolnosc-i-godnosc

  Amen
  Tomasz Urbaś 24.05.2011 15:26:47
  _______
  Wszystko dobrze z tym Ruchem, ale po co z Korwinem?! Dla mnie od razu zapala się światełko ostrzegawcze. Ten facet odkrył się już wystarczająco dobrze, więc w stosunku do Deklaracji 8 Maja staję się nieufna. A szkoda programu Ruchu Wolność i Godność.
 • @Tomasz Urbaś: Nie zostawiać "sreber rodowych" w rękach polityków
  Gorzej. W rękach biurw.

  ===============================================
  „Niech wszyscy Polacy zostaną ich formalnymi właścicielami.”
  ===============================================

  Może w taki sposób:

  http://www.eioba.pl/a/1rf7/program-uwlaszczenia-narodowego
 • @Aśka
  Ruch Wolność i Godność popiera Korwina! O! To super - zapala mi się światełko poparcia. To musi być jakiś sensowny, mądry i patriotyczny ruch! Gdzie jest napisane, że popierają Kongres Nowej Prawicy?
 • @Kindow
  tylko jak to zrobić...?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829