Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
428 postów 2268 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Obłęd Patologia Nonsensy Współczesności. Odc III.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cały Świat –właściwie od początków znanego nam istnienia – był zawsze jedną wielką areną walki o BYT i przetrwanie: Walki o prymat, kontrolę i dominację. Trudno o to kogokolwiek winić.

Quo Vadis Homine? Część III.

Jak już wspominałem w poprzednich dwóch odcinkach:
Obecnie cały nasz Świat – jest jedną wielką areną walki o całkowitą kontrolę nad ludzkością...

To trochę taka, niby pozornie ukrywana prawda, która stoi za słowami dyplomacji, bo z drugiej strony jest globalna wojna, „niewypowiedziana”; absolutnie oczywista...choć całkiem za plecami przeciwników; prowadzona przez światowe mocarstwa - cicha, totalna wojna światowa o prymat... czyli –
Wojna o kontrolę nad przyszłością świata ludzkości...

Warto się chyba więc zastanowić... jak do tego wszystkiego doszło; w naszym współczesnym świecie.

Oczywiście, nie jest żadną tajemnicą: walka o kontrolę nad światem, właściwie istnieje od dawna, od znanych nam ogólnie z historii - zmagań różnych cywilizacji.
Przecież...próbowali to zrobić w czasach starożytnych Egipcjanie (Ramzes II); Aleksander III; król Macedonii; próbowali tego Grecy przez kilka wieków; potem ich następcy - Rzymianie w ramach Imperium; Karol Wielki, Dżengis Khan, Cesarze Chińscy - przez wiele stuleci; później Napoleon; Brytyjczycy - Królowa Wiktoria; Hitler, Stalin – i zreszta wielu, wielu innych.
Znamy to wszystko dobrze - z historii dziejów naszego świata.

Nikomu się to jakoś, „na dłuższą metę” do tej pory nie udało. Nikt z wyżej wymienionych, mimo, iż wszyscy dysponowali znakomitą, najlepszą armią czasów – NIKT nie odniósł prawdziwego, dłuższego czasowo sukcesu.
Powody można rozpatrywać różnie ale chyba też należy przyjąć ogólnikowo - jako sedno:
Nikt z tych „Wielkich Liderów Historii” - nie miał jednak żadnych szans, ponieważ brakowało mu podstawowej rzeczy: globalnej technologii kontroli... oraz broni masowego rażenia.
I może, także...i pieniędzy...a właściwie, globalnego instrumentu kontroli – jakimi są pieniądze...
Wszyscy wielcy Mocarze i Liderzy światowi w przeszłości, zakończyli swój żywot – wyrokiem śmierci.

Pieniądze, właściwie wynaleźli w starożytności Fenicjanie...i były one w użyciu przez wieki - ale tak naprawdę prawdziwą potęgę pieniądza; jako broń globalną, choć czasem też i... „obosieczną”, mającą potencjał kontroli całej ludzkości...tak naprawdę zrozumieli dopiero...Żydzi (Rothschildowie), na początku XIX wieku...

I to właśnie oni, właśnie wtedy, zaczęli proces budowy „Elit” i struktur, zmierzających do totalnej kontroli cywilizacji.
Pomysł konkretny, nawiasem mówiąc powstał – w czasie decydującej Bitwy o przyszłość Europy - pod Waterloo... 
(O szczegółach, może przy innej okazji...o ile dożyję i nie popełnię jakiegoś głupstwa tzn. np.samobójstwa...
Niemniej jednak – faktem jest, że to właśnie Żydzi...zrozumieli, prawdziwą potencjalnie potęgę pieniądza - jako uniwersalnego narzędzia postępu cywilizacji (a przy okazji całkowitej kontroli ludzkości).!

Pieniądze, jak się później okazało - szczególnie prawo kontroli emisji i obiegu miały „niematerialną” - uniwersalną właściwość kontroli właściwie wszystkiego, co się na świecie działo - (szczególnie w czasach, kiedy np. pieniądz taki jak USD – był jeszcze wymienialny na złoto, co też oczywiście jest warte dyskusji...przy innej okazji).

Wprawdzie jak się później okazało - pieniądze nie były alternatywa skuteczną w 100%, albowiem ludziom, którzy kontrolowali emisję walut, brakowało jednak jednej, absolutnie podstawowej rzeczy: 
Wyłączności kontroli emisji. 

W sumie, teoretycznie każdy Rząd, każdego niemal państwa, mógł wypowiedzieć posłuszeństwo Żydom – no i rozpocząć emisję własnego pieniądza.
A wtedy...był już...poza kontrolą Rotchschildów.
Trzeba więc było stworzyć pieniądz ogólnoświatowy - uniwersalny - tak jak próbowano z dolarem (USD) - ale to też do końca nie wyszło...Pojawiło się wiele innych problemów...dlatego stworzono "kursy wymiany walut" - ale to też nie zawsze i nie do końca pracuje...jako, że ludzie...a zwłaszcza gospodarki krajowe, są "nieobliczalne"...

Dodatkowo, brakowało też wtedy: dwóch innych podstawowych narzędzi „przymusu” -potrzebnych do kontroli -
w formie Broni Masowego Rażenia, które pojawiły się tak naprawdę w połowie XX wieku...
1. Mediów ogólnoświatowych,
2. Broni masowej zagłady.

Oprócz tego w wieku XX, warunki polityczne i ogólnoeuropejski Nacjonalizm – nie sprzyjał dalszemu rozwojowi strategii Rotchschildów...Pojawili się też Hitler, Stalin...Mao Tse Tung..., którzy zakłócali drogę do celu/kontroli...

Żydzi (Rotchschildowie), zdecydowali się przenieść do USA i dopiero tam, zaczęli już w spokoju "demokracji" - realizować swoje dlugoletnie plany rozwoju kontroli nad „naszym światem”. Za pomocą mediów i pieniądza.
Było to genialne posunięcie (nie było zresztą innego, rozsądnego wyboru) – no i tak to wszystko się zaczęło!

Ameryka (USA) finansowała najpierw swoją potęgę i mocarstwowość - kolonizacją oraz ciężką pracą fizyczną
(jak i umysłową) ale w połowie XIX wieku zaczęła budować własne uniwersytety.
Oczywiście, nie można absolutnie zaprzeczyć przełomowych znakomitych osiągnięć Ameryki – w rozwoju wielu rozmaitych globalnych technologii – ale...ONI, zawsze patrzyli na to inaczej.
Od początku istnienia Ameryki - głównym jej właściwie Bogiem...ideologią - był (i nadal jest) - PIENIĄDZ.
Tak, że tutaj, w Ameryce – Żydzi od samego początku – trafili akurat - w absolutną "dziesiątkę".

No i dalszy ciąg historii jest znany. W Ameryce, bieg histori kontrolują w dużej mierze wpływy Żydowskie.
Tam w Ameryce - Żydzi są całkowicie bezpieczni - na absolutnie właściwej pozycji wyjściowej - do przejęcia kontroli nad całym światem i ludzkością. Historia wkrótce to pokaże...

W XX wieku USA wygrała obie wojny światowe, stojąc tak właściwie całkowicie „z boku” - udzielając różnorodnej pomocy technologicznej oraz głównie finansowej (pożyczek i „dotacji”).
W decydującym momencie obu wojen, do Europy wkraczały wojska amerykańskie, aby "wszem i wobec" - ogłosić zwycięstwo; wyższość Nowego Świata – nad Starym (Europą) - przy okazji zająć się okupacją Państw...wszystko w ramach "pomocy" - czyli aby oczywiście zabezpieczyć interesy - spłatę i zwroty kredytów od przegranych...

Wszystko zaczęło się odbywać wtedy... również, pod nowymi hasłami światowej demokracji, wolności słowa, Globalnego Nowego Ładu oraz NWO - pod oczywistym dyktandem wygranych bankierów!

W ten prosty sposób USA, dzięki sile pieniądza (za którym wtedy, też stała silna gospodarka) - w ciągu około 30 lat, stały się największym mocarstwem światowym.

Po II WŚ - nie wszyscy zgadzali się na, z góry tak ustaloną dominację technologii wierzycieli – ale nie mieli wyjścia alternatywnego. Żadnego. Zresztą przegrani - nigdy nie mają prawa wyboru.
Podobno: „głodny źrebaczek...też nigdy nie skacze”...
Z głodu zniszczenia -większość Europy, Niemcy/Japonia musiały przystać na warunki wygranych.
Zresztą zwycięzcy, zawsze mają rację – ich nikt nie ma prawa osądzać.

A Historia jest zawsze pisana pod dyktando wygranych.

PS:
Na zakończenie tego odcinka moja prywatna deklaracja:
Wiem, że to co piszę wydawać się może mało wiarygodne, albo też stawiać mnie w kategoriach fanatyzmu, ksenofobii, ostracyzmu, nienawiści do np. Żydow. Chciałbym więc zadeklarować:
Absolutnie - nie jestem przeciwnikiem Żydów; nie jestem ani filosemitą ani też antysemitą.
Nie potępiam Żydów (nawet światowe żydowstwo), za to co oni robią.
Oni walczą o przetrwanie, o byt, o swoją przyszłość – w możliwie najlepszym układzie.
Tudno zresztą nawet winić Żydów – o wszystkie problemy naszego świata.
Oni wykorzystują swój rozum i narzędzia, które sami wymyślili i które mają w zasięgu – dla osiągnięcia swoich własnych celów; według własnej strategii oraz ideologii przetrwania.

Oczywiście nie znaczy to również, że popieram ich działania – tak jak nie popieram również – rozmaitych wrogich czy wojennych działań: Niemców, Francuzów, Rosjan czy Amerykanów.

Jestem od urodzenia Polakiem – a chociaż ostatnio (z koniecznosci) mieszkam w Australii i traktuję siebie jako Obywatela Świata; to zawsze do końca życia – najważniejszy dla mnie był jest i będzie interes Polski – i Polaków. Tak się urodziłem – i z takim przekonaniem, kiedyś odejdę w zaświaty.

Ogólnie chyba też wiadomo:
Cały Świat –właściwie od początków znanego nam istnienia –
był zawsze jedną wielką areną walki o BYT i przetrwanie:
Walki o prymat, kontrolę i dominację.
Trudno o to kogokolwiek winić.

Na początku stworzenia - była to walka człowieka z przyrodą, walka ze zwierzętami...
Potem była to walka człowieka z człowiekiem, a jeszcze potem walka człowieka z ludźmi.
Obecnie, w świecie współczesności - mamy walkę Elit: samozwańczych Liderów Światowych – z resztą świata.
To jest walka; globalna wojna Elit – o totalną kontrolę nad ludzkością.

QUO VADIS HOMINE?

Koniec Odcinka Nr 3 – CDN

Ryszard Opara
 

KOMENTARZE

 • Obłęd Patologia Nonsensy Współczesności.
  "W tym szaleństwie jest metoda."

  (Szekspir, "Hamlet" - Akt II, scena 2)
 • Vulgarny neodarwinizm
  "Cały Świat –właściwie od początków znanego nam istnienia – był zawsze jedną wielką areną walki o BYT i przetrwanie: Walki o prymat, kontrolę i dominację."

  To po prostu nieprawda. W naturze i wśród ludzi przeważa symbioza i wspólpraca, chociaż konkurencja odgrywa ważną rolę.
 • Mimo, że ludzie wynaleźli maszyny zdolne gromadzić informacje
  o wszystkim, to nie są zdolni tych informacji przeanalizować, tak jest ich dużo. A zmiany następują szybko i dane informacyjne się starzeją. Jednym słowem, kontrola nie jest bardzo skuteczna.

  Co do tego, że rządzi pieniądz - to jest prawda. Widać to po wyborach prezydenckich w USA.

  A kto rządzi światem? Obecnie koronawirus. ;)
 • @Anna-PK 14:29:53
  Coronavirus jest tylko jednym z wielu narzędzi rządzenia światem, które jest obecnie z premedytacją wykorzystane do zniszczenia gospodarki Chin. Kraju który pretenduje do 1 potęgi świata.

  A wiadomo, ze zgodnie z doktryną wojenną amerykanie by osiągnąć zwycięstwo, swój cel bez problemów poświęcą nawet swoich zachodnich sojuszników ( virus rozlał się już na kraje unii) i ogarnia juz praeie cały świat łącznie mieszkańcami USA.

  ALE DLA -" Rotchschildów " - parę milionów ofiar to nic nie znaczy,
  Dla nich liczy się długoterminowy efekt, zysk i władza !

  By generał mógł ogłosić się zwycięzcą i przejść do historii jako wielki bohater to musi przecież poświęcić parę milonów żołnierzy, którzy będą pochowani w grobie nieznanego żołnierza i świat juz następnego dnia uzna ich za bezimienne ofiary poległe w interesie dobra wyższego.

  I tak to było i tak to trwa i trwać będzie !.

  Pozdrawiam.

  Ps. Kiedyś, USA, użyło bomby A dla dobra ogółu, bombardowań dywanowych dla dobra ogółu , we Wietnamie napalmu, broni chemicznej , dla dobra ogółu, w Jugoskawi i Iraku zubożonego uranu, dla dobra ogółu, w Polsce za PRL stonki ziemniaczanej, w Afganistanie i Iraku dronów i bomb kierowanych dla dobra ogółu , w Afryce Aids ( hiv) na Afrykanach dla dobra ludzkości itp...
 • Trzeba mieć świadomość tego co się dzieje ale i nadzieję i otwarty umysł.
  By w tym zmanipulowanym świecie godnie żyć.

  Poprostu używać BRAIN i analizować i nie ulegać manipulacjom oraz nie czcić żadnych tzw autorytetów, bo w każdym człowieku jest dobro ale i też jest zło !


  Pozdrawiam.
 • @Alfax 16:45:48
  To jednak nas potraktowali ulgowo z tą stonką ziemniaczaną. Choćby w porównaniu z AIDS .
 • @zbig71 17:04:12
  Dlatego dzisiaj są tacy w PiS ale nie tylko, ,,, co z wdzięczność i to bez wazeliny robią amerykanom , no wiadomom cooooo :))))))

  ➡✔⬅
 • @Alfax 16:51:55
  Oj to chyba z tą ludzką świadomością jest główny problem.

  Bożek jest dla niektórych jak chleb bez boźków nie potrafią żyć.

  Taki na przykład guru z Żoliborza.

  ➡✔⬅
 • @Autor
  Niezła volta jak na Pana. Dobrze, że chociaż teraz.
  Trochę braków logicznych, ale ogólnie - bardzo dobrze oceniam ten punkt widzenia.
  Dlaczego nie wcześnie?
 • Bardzo trafiony artykuł.
  To co widzimy to kolejna z licznych w historii walka o dominację nad światem...o władzę nad światem.
  Takie zachcianki podobnie jak rasizm, niewolnictwo, państwa wyznaniowe, dyktatury różnej maści powinny być ścigane z mocy międzynarodowego prawa i wyrzynane w pień .. bo lepiej skazać na niebyt kilku zdegenerowanych psychopatów niż stracić miliony istnień ludzkich i dorobek całych pokoleń.

  Świat powoli ale konsekwentnie zmierza w tym kierunku.
 • "To jest walka; globalna wojna Elit – o totalną kontrolę nad ludzkością."
  ----------
  Ludzkość już jest pod kontrola dzieci Złego - a elity poza V kolumnami dzieci Złego - rezydującymi w poszczególnych państwach - są przez dzieci Złego kompletnie ubezwłasnowolnione.
  Taki rezonans poznawczy bierze się stąd, że dzieci Złego - zło wszelakie - wyrządzają ludziom ich własnymi rękami. Aby to działało na bieżąco - należy ludzi demoralizować, kłamać, kusić, podjudzać, etc. - a pieniądzowi nadać szatańska moc poprzez uczynienie go ważniejszym od człowieka.
  Wniosek?
  Po co wyważać otwarte drzwi?
  Przecież aby ten problem uzmysłowić ludziom - Bóg Ojciec posłał na Ziemię swojego Syna - który dobitnie i wyraźnie powiedział:

  "waszym ojcem jest diabeł..."

  Czy Jezus Chrystus przybył na Ziemię i powiedział - to co powiedział - dla jaj!
 • Ktoś z rodziny powinien zainteresować się stanem umysłu Pana Doktora, który brzmi "ostatecznie";
  cyt.: "...o ile dożyję i nie popełnię jakiegoś głupstwa tzn. np.samobójstwa..."

  No ładnie. Naszykował Pan "Seryjnemu" alibi. Teraz, to nawet gdyby znaleziono Pana zwłoki poćwiartowane i rozrzucone w promieniu kilkuset metrów, to w raporcie z autopsji mogą napisać:
  "publicznie na Neonie rozważał popełnienie samobójstwa; nie ma sensu marnować pieniędzy podatników na szczegółowe śledztwo; case closed".
 • Szanowny Panie Ryszardzie
  Takie imię Pan nosi a takie rzeczy wypisuje...
  Proszę mi wybaczyć, że nie czytałem jeszcze Pańskiego artykułu, właściwie żadnego z tej serii...
  Dopiero teraz zauważając wpis Nibiru spostrzegłem, że ma Pan problem.
  Chcę Panu pomóc.
  Tylko jest pytanie, czy Pan chce sobie poradzić?
  Przecież jest Pan dobrym człowiekiem. I ja w to wierzę.
  Postaram się podjąć z Panem rozmowę w najbliższym możliwie czasie.
  Zawsze można też skorzystać z PW.
  Dziękuję, że zwrócił Pan na to uwagę.
 • Pan Ryszard Opara
  http://www.ksiegaimion.com/ryszard
  Uśmiechu życzę.
 • @demonkracja 18:21:10
  Widzę, że przyjmujesz moje uwagi. Cieszy mnie to... wymawiasz już imię naszego Pana.
  Choć dalej piszesz nieco przewrotnie.
  PS: Nie przeszkadza mi już Twój nick. Może nie ma innego wyjścia jak zasięgnięcie dobrych demonów...
 • @Oscar 17:59:04
  //wyrzynane w pień .. bo lepiej skazać na niebyt kilku zdegenerowanych psychopatów//
  Wyrzynanie w pień chorych ludzi nie sprawia ich niebytu...
  Unicestwianie to coś innego...
  U-nic-estwiania można dokonać tylko czystym duchem.
 • @Anna-PK 14:29:53
  //Co do tego, że rządzi pieniądz - to jest prawda.//

  To nie jest prawda. To mgnienie oka dla życia całego wszechświata.
 • @Pedant 13:47:11
  Masz rację.
  Dziękuję.

  Teraz mogę przeczytać sam artykuł.
 • @Pedant 13:47:11
  Marzenia, w istocie przeważa ludożerstwo.
 • @interesariusz z PL 20:36:07
  Jesteś ludożercą? Czy tak siebie nie kochasz?
  Każdy z nas kreuje swój własny Wszechświat (czy ich nieskończoną ilość).
 • @
  Za chwilę przeczytam artykuł, tylko jeszcze sprawdzę swoje wcześniejsze ostatnie komentarze czy mi ktoś odpisał.
 • @interesariusz z PL 20:36:07
  "Marzenia, w istocie przeważa ludożerstwo."

  Byłby to bardzo niewydajny model ekonomiczny. Żywić człowieka wiele lat aby go zjeść?

  Niech Pan popatrzy się na organizm, konfederacja miliardów odrębnych organizmów (komórek). Każda komórka składa się z wielu symbiotycznych organelli. Przewód pokarmowy pełen miliardów bakterii, bez których nie dałoby się przezyć.

  Populacje, społeczeństwa i ekosystemy pełne współpracy i zależności.

  Konkurencja i walka to może kilka procent, zapewne mniej.
 • Autor
  Rzeczywiście bardzo pesymistyczny artykuł...
  Jeśli Pan jest tak zdołowany, że myśli o samobójstwie to co Panu szkodzi żyć tak jak może i robić co chce?

  A czasy też się zmieniają:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oty_wiek_(mitologia)
  To nie takie bajki jakby się wydawało...
  http://www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=981
  Jeśli czytanie Biblii Pana nie pociesza i nie daje motywacji...
  https://www.youtube.com/watch?v=A4XmVDirqOk&t=14s
  https://www.youtube.com/watch?v=z4maiSWn-K4
  https://www.youtube.com/watch?v=9_tpamNtD2s
  https://www.youtube.com/watch?v=RrgLRF9vdVA
  https://www.youtube.com/watch?v=q73P-Dw9tgI
  https://www.youtube.com/watch?v=XHCsKgz7nw4
  https://www.youtube.com/watch?v=De5JtCeUbkA
  Nie ma Pan daleko... bo to w Australii ten Pan przebywa w ośrodku buddyjskim.
  Więcej:
  https://www.youtube.com/user/sasanaPL/videos

  Albo tu, świetna pani psycholog Malwina Stach:
  https://www.youtube.com/channel/UCHMb8bZ-MrUMh7gun8xh1eQ
  Czy tu, pani Agnieszka Pietruszewska:
  https://www.youtube.com/watch?v=DqSSrLGtZyU

  Polecam...Szukajcie a znajdziecie.
  Pozdrawiam.
 • Zaplanowane od dawna
  >Obecnie cały nasz Świat – jest jedną wielką areną walki o całkowitą kontrolę nad ludzkością...
  ---------------------------
  1. Przed 10 laty postawiłem na tytułowej stronie iddd.de oświadczenie, że rok 2020 będzie rokiem pandemii. Podałem to dalej. Profesor Dakowski odpisał zobaczymy..

  Moje przepowiednie wziąłem z analizy archiwum firmy IBM, która wtedy oferowała (dla inteligentnych), szeroki dostęp publiczny.
  Archiwum IBM w roku 2010 było pełne od przygotowanych programów zarządzania pandemią w roku 2020, formularzami i artykułami o strategii dla pandemii w 2020 roku. Centrum IBM w Hajfie miało zlecenia na organizację kontroli pandemii od komisji europejskiej.

  Mnie zastanawiało, dlaczego centrum komputerowe IBM w Hajfie, a nie firmy unijne dostają zlecenia za pieniądze podatników unijnych? Uważałem już wtedy, że trzeba by się przyjrzeć tym zleceniom i skontrolować na korupcję decydentów z KE.

  Dlatego uważam, że podany przez Pana Oparę opis okoliczności wprowadzenia Corona-virusa do obiegu, jest całkowicie prawdziwy.

  2. Chciałbym jeszcze dodać, że zwykle w marcu lub w kwietniu choruję na grypę. Pozwala to organizmowi dostać gorączkę, wyczyścić temperaturą dużo bakterii, ogólnie wzmocnić się.

  Jest to dla mnie dobra okazja do regularnej konsumpcji czosnku- warianty skuteczne przeciwko wirusom trzeba najpierw testować.

  Zwykle czosnek hodowany na nawozach sztucznych np. z Turcji, Niemiec, Polski nie ma tej "siły". Jakoś go tak teraz hodują, że jest pozbawiony właściwości leczniczych.
  Najlepszy wypróbowany przeze mnie czosnek to był ekologiczny z Teneryfy. Wszystko stawało, także mózg:)

  Czasami bardzo skutecznie działa czosnek z Chile, Hiszpanii i z Argentyny. Trzeba próbować.

  Witamina C i silny czosnek to moja podstawowa, uniwersalna profilaktyka :-))
 • @Pedant 13:47:11
  Szanowny Panie Pedant,

  Taka jest moja prawda - ja tak to widzę, a przyglądam się na to wszystko - co się dzieje - już od wielu, wielu lat.
  Byłem we wszystkich niemal krajach świata.
  Urodziłem się w Polsce, ale właściwie od czasu osiągnięcia dojrzałego wieku, jestem w ciągłym ruchu.
  Większość dorosłego życia spędziłem w Australii/NZ; znam bardzo dobrze USA oraz ludzi tam żyjących - ich mentalność; mieszkałem też w Polsce i w kilku krajach Europy.
  Wiele też czytam; trochę piszę - cały czas obserwuję, analizuję wszystko co się dzieje na naszym świecie.

  I takie jest moje zdanie - jeśli Pan się z tym niezgadza - Pana sprawa.

  Zjawiska symbiozy i współpracy - to prawda istnieja w naturze - ale w dzisiejszych światach - cywilizacja zabija/niszcze naturę.

  Pozdrawiam
 • @Anna-PK 14:29:53
  Szanowna Pani,

  Dziękuję za komentarz.

  Uważam, że Koronawirus - nie rządzi światem - jest tylko jednym z wielu pretekstów, używanych przez "Elity Światowe" - w określonych celach, które są jasno sprecyzowane.
  Przejęcie kontroli nad światem i ludzkością - przez określone Elity i grupy interesów. Ludzie muszą o tym wiedzieć, zdawać sobie sprawę...

  Najgorszą rzeczą - jest brak świadomości - i właściwej analizy sytuacji - tego co się wokół NAS dzieje.

  Będę o tym jeszcze pisał - w następnych odcinkach,

  Przesyłam ukłony i pozdrowienia
 • @Alfax 16:45:48
  Szanowny Panie,

  Całkowicie i absolutnie się z Panem zgadzam -
  tak właśnie myślę, po wielu dokładnych analizach współczesności.

  Będę jeszcze o tym pisał - w następnych artykułach.

  Ludzkość musi to wiedzieć - aby zrozumieć sytuację we współczesnym świecie. Dopiero może wtedy - ludzkość zacznie działać.

  Pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:41:47
  Szanowny Panie,

  Dziękuję za wsparcie - no cóż człowiek dojrzewa w różnym okresie.
  Ażeby zrozumieć np głód - trzeba, tak naprawdę chociaż raz być w życiu głodnym.
  Żeby zrozumieć przegraną - czy wygraną - trzeba tego doświadczyć.

  No i lepiej późno - niż wcale.

  Pozdrawiam
 • @Oscar 17:59:04
  Szanowny Panie,

  Niestety tak jest - Nasz - Obecny Świat - zmierza w stronę zagłady.

  Jestem bardzo ciekaw - jak długo to jeszcze będzie trwało...
  Kiedy nastąpi KONIEC.

  A może jednak "instynkty samozachowawwcze" ludzkości - w porę się obudzą; zaczną działać - i nie dopuszczą do całkowitej zagłądy.

  Oby tak własnie było.
  Jedyna nadzieja - dla ludzkości - jest w ludziach.

  Pozdrawiam
 • @Nibiru 18:23:39
  Witam Pana,

  Niestety nie mam już własciwie rodziny - z rozmaitych powodów - obecnie mieszkam żyję w samotności.
  Dużo chodzę i spaceruję - po plażach Oceanu Spokojnego i rozmaitych bezdrożach Australii. Chodzę i rozmyślam sobie - na temat przyszłości Naszego Swiata - wszystko to - o czym własnie piszę.

  I proszę się nie martwić - o stan mojego umysłu.
  Mój umysł - jest w znakomitej formie, chociaż coraz częsciej patrzę na życie i otaczjacy świat - z uśmiechem filozofa.

  Zapewniam Pana, że napewno sam - nie popełnię samobójstwa - jestem też absolutnym przeciwnikiem eutanazji...
  Ale...niezbadane są wyroki dzisiejszego Nieba...
  Być może - ktoś mi pomoże...
  A jak potem zostanie zdefiniowane moje odejście - to już sprawa czystej semantyki.
  Narazie, robię co mogę; próbuje najlepiej jak umiem - aby dobrze wypełnić Misję Mojego Życia.
  Sam ją stworzyłem.
  Jest ona określona w artykułach i zapiskach, które próbuję przekazać potomności - na łamach Neon24.pl.

  A co z tego wszystkiego wyjdzie i co po mnie też pozostanie -
  najbliższa historia pokaże.

  Pozdrawiam
 • @Franek Ganek 18:35:26
  Szanowny Panie FG,

  Dziekuję za wszystkie komentarze, których narobiło się sporo.
  Dziękuję też za troskę o moje zdrowie - psychiczne i wogóle.

  W sumie, większość odpowiedzi na Pana komentarze - znajdzie Pan w komentarzach powyżej. Uprzejmie proszę je przeczytać i zastanowieć się nad treścią tego - o czym piszę oraz jak odpowiadam na wątpliwości.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @Franek Ganek 18:37:46
  Wzajemnie - życzą Uśmiechu, zdrowia i wszelkiej pomyślności.
 • @interesariusz z PL 20:36:07
  Dokładnie tak...
  Oczywiście natura próbuje się bronić - żyjąc w zgodzie i symbiozie...
  ale w realiach dominują najgorsze instynkty człowieka - ludożerstwo.

  Pozdrawiam
 • @Franek Ganek 01:38:08
  Szanowny Panie FG,

  Dziękuję uprzejmie - za wszystkie linki, spojrazłem na kilka ale niestety - nie jestem w stanie przeglądać tego wszystkiego.
  Musiałbym to dobrze zrozumieć - odpowiednio przeanalizować.
  Nie wiem czy starczyło by mi czasu i cierpliwości.

  Najbardziej zresztą wierzę sobie...
  Zgodnie z moją własną modyfikacją formuły Hipokratesa:
  "Medice - cura te ipsum" - ja twierdzę - "Homo cura te ipsum".

  A poza tym Australia to olbrzymi kraj; odległości mierzy się w tysiącach.

  Pozdrawiam z werandy na Antypodach.
 • @adevo 02:47:53
  Szanowny Panie Adevo,

  Uprzejmie dziękuję za wsparcie oraz za informacje z Centrum IBM. Postaram się z tym zapoznać, choć prawdę mówiąc najbardziej wierzę swoim własnym instynktom i przemyśleniom.

  Moim zdaniem nadchodzą czasy wielkich niepokojów; ostatecznych rozrachunków. Cały nasz świat jest coraz bardziej spolaryzowany.
  Sprzeczność interesów rozmaitych krajów; rozmaitych wizji przyszłości świata i ludzkości - staje się coraz bardziej absurdalna.
  Moim zdaniem - nie wróży to dobrze przyszłości ludzkości...

  No cóż, nie wystarczy być tylko "biernym obserwatorem rzeczywistości" -trzeba zrozumieć tę rzeczywistość - i w miarę możliwości działać.
  Moim zdaniem, nie wszystko jest stracone...
  Gorąco i głęboko wierzę, że wielki instynkt samozachowwczy ludzkości przetrwa wszystkie przeciwności - to pozwoli przetrwać ludzkości.
  Głęboko też wierzę, że dopóki jest życie - zawsze jest nadzieja.

  Odnośnie Pana profilaktyki - jak najbardziej zgadzam się - podstawowa substancje budujące odporność człowieka (oprócz diety) to Vitamina C.
  Powinno się ją brać codziennie - ok 500mg - na 10 kg wagi ciała.
  (Czyli człowiek o wadze 80 kg - powinien brać 5g Vitaminy C/dziennie.
  Człowiek nie ma możliwości syntetyzowania Vit C - z produktów diety.

  Czosnek (dobry) też bardzo wzmacnia odporność.

  Bardzo ważna jest też woda - alkalizowana - o pH 7.5 - 8.0.
  Powinno się pić ok 50ml wody na 1kg wagi ciała. (ok 4 litrów wody/dz)

  To właśnie moja uniwersalna profilaktyka.
  Od kiedy zacząłem ją stosować (czyli od ok 25 lat) - nigdy na nic nie chorowałem ani nie choruję.

  Pozdrawiam serdecznie

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031