Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
429 postów 2270 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Misja - Neon24.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Neon24.pl - Forum Wszystkich Polaków.

Drodzy Internauci – Szanowni Państwo.

Uważam, że niewłaściwą i niemądrą rzeczą jest „etykietowanie” - swojej działalności a potem - kierowanie się rozmaitymi uprzedzeniami: mniej lub bardziej słusznymi.
Szczególnie jeżeli dotyczy to mediów: gazet, radia; telewizji, czy portali internetowych.

Tak dla przykładu:
Czy tygodnik „Newsweek”, jak niektórzy to mówią, jest zakłamaną i antypolską prasą? Nie, to poważny tytuł. Znany na całym świecie – od lat.
Ale tak, jak mówią, jest z Newsweekiem i z redaktorem naczelnym Tomaszem Lisem. Czyli w skrócie „Newsweek Lisa”.
A przecież, jego rola tam - jest w sumie ograniczona. Oraz przejściowa – tymczasowa.

Czy Telewizja Polska TVP, obecnie - to zwykła „pisowska” propagandówka?
A co było przed 2015 – czy TVP - była platformerską propagandówką?
Nie, TVP jest ciągle tą samą telewizją z paru tysiącami pracowników, tylko może linia programowa i wydźwięk propagandowy był inny za prezesa Juliusza Brauna, związanego
z ludźmi władzy PO i PSL...
Teraz, gdy prezesuje Jacek Kurski, bez wątpienia sympatyk Prawa i Sprawiedliwości, to widać dużo sympatii do obecnej władzy.
(TVP, istnieje od ponad 60 lat – jej treści i przekaz zmieniały się – w zależności od ludzi, którzy sprawowali władzę, ale zawsze to było/będzie główne medium wszystkich Polaków.

To ludzie, prezesi, czy szefowie redakcji, budują obraz zarządzanego przez siebie medium - zgodnie ze swoimi pogladami. To oni decydują, czy TVP, portal, gazeta są "lewe" lub "prawe"; "lekkie", czy "poważne"- takie czy inne.
Ale w ostateczności: wszystko zależy od odbiorców, czytelników : ich potrzeb i mądrości.

Portal Neon24.pl, jest właśnie w momencie kolejnej restrukturyzacji i przeobrażeń.

Jako współtwórca i właściciel portalu, muszę przyznać, że mam dosyć rozmaitych kłótni i sporów; przylepiania fałszywej i obraźliwej etykietki dla Neon24.pl; gdzie np. po kropce zamiast ".pl" prześmiewcy pisali ".ru". Jestem dość tolerancyjny...ale...
Chciałbym jeszcze raz powiedzieć: STOP i wyraźnie podkreślić motto, które kierowało mną zawsze od czasów powstania naszego portalu (zwanego na początku Nowy Ekran) - Neon24.pl ma już zawsze - być portalem -
"Forum Wszystkich Polaków"
.

A - co to oznacza - zapytacie... –Odpowiedź jest w sumie banalnie prosta...

Oznacza tylko tyle, że nie będziemy faworyzować; jako całość, żadnej strony polityki. Żadnej ideologii nie będziemy też preferować. Nie jesteśmy ani „Pro” – ani „Anty”.

Będziemy opierać się na uznanych tradycyjnych wartościach, które są akceptowalne - przez zdecydowaną większość narodu. Będziemy się też starać używać literackiego, pięknego jezyka polskiego, bez naleciałości „nowo-mowy” i zagranicznych zapożyczeń - jeżeli tylko istnieją polskie odpowiedniki – i jeżeli to możliwe.
Będziemy eliminować język kryminalnych marginesów i młodzieżowych slangów, jak również rozprzestrzeniającej się strasznie – tzw. „mowy nienawisci”, która jest niczym innym, jak opieraniu sie na języku przestępców; nazistów, komunistów i zboczeńców.

Neutralna linia redakcji nie oznacza, że mamy obszar dyskusji zamknięty. Ograniczony.
W żadnym wypadku. Neon24 jest portalem otwartym – każdy bloger może wyrażać bez żadnej cenzury swoje osobiste poglądy – religijne, czy ateickie, konserwatywne czy też liberalne, "prawackie" lub "lewackie"; prorządowe, czy antyrządowe;
Tu nie ma ograniczeń.

Warunek jest tylko jeden – trzeba tylko zachowywać należyte standardy – kulturalne, intelektualne i językowe.
I może najważniejsze – dyskusje muszą być prowadzone zawsze z należytym szacunkiem dla drugiej osoby. Oczywiście można wyśmiać jego opinię, ale należy zrobić to kulturalnie - czyli tak, by samego oponenta niepotrzebnie nie urażać.

Jak wspomniałem:
Pewne rzeczy nie mogą być jednak akceptowane. I nie będą tolerowane.
To: wulgarny język, obelgi, obrażanie innych internautów i ewidentna grafomania
.
(Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że kwestia definicji pewnych rzeczy i form jest sprawą bardzo też dyskusyjną i zależy od różnych opinii...). Ale...

Niewłaściwego języka – Redakcja Neon24 - nie będzie NIGDY tolerować i będzie usuwać, wszelkie takie teksty.

Mam też nadzieję i wszystkim chyba wiadomo: każdy autor na portalu ma - na swoim blogu - prawo usuwania niemerytorycznych, czy obraźliwych komentarzy.
Zgodnie z własnym sumieniem.
Czyli - on sam, a nie redakcja, odpowiada za jakość dyskusji - pod swoim wpisem.

To duży przywilej i rzadkość w blogosferze.

W skrajnych sytuacjach, każdy bloger ma prawo; może czasowo nawet sam zbanować komentarze niechcianego, uprzykliwego dyskutanta, którego sobie, u siebie nie życzy.

Żeby osiągnąć wszystkie założone cele - trzeba też było, nieco redakcję przemeblować.
Odeszło trzech administratoró/redaktorów, którzy mieli inną, swoją wizję tej witryny. Paru agresywnych blogerów ostrzeżono, by zachowywali sie przyzwoicie, a pozostali piszący, jak się nam wydaje, zmiany przyjeli z zadowoleniem.

Ale to nie koniec zmian. Sukcesywnie... będą wchodzić następne zmiany i ulepszenia.
Napiszę o tym wkrótce; pracujemy nad tym...mamy wiele pomysłów - choć przyznaję - potrzeba trochę więcej czasu i niestety pieniędzy. Ale prosze mi wierzyć – damy radę.

Mam wielką nadzieję, że za parę miesięcy uda się nam wszystkim, podniesieść Neon24.pl - na znacznie wyższy standard medialny oraz najlepszych możliwych kontaktów międzyludzkich. Jako Forum Wszystkich Polaków. 

Będziemy walczyć i próbować.

Dziękuję za uwagę;

Wszystko jest w Naszych głowach i w Naszych rękach.

Z wyrazami szacunku,

Ryszard Opara
Redaktor Naczelny
 

KOMENTARZE

 • Jestem z Neonem
  od zarania. Niemal każdego dnia wchodzę tu dwa, trzy razy. Często nawet więcej. Lista portali, które także odwiedzam, jest blizka dwudziestu. Szukam głównie aktualnych politycznych wiadomości z Polski i ze świata.
  Razi mnie tu parę spraw.
  Omijam z reguły kobylaste wpisy na przeczytanie których muszę poświęcać więcej niż dziesięć, piętnaście minut.
  Rażą mnie maniakalne dywagacje na tematy religijne, oraz wpisy po których kłótnie dwu, trzech blogerów, przeplatane "łaciną", zajmują o wiele więcej miejsca, niż sam blog.
  Rażą mnie także wpisy przepojone osobistą nienewiścią.
  Ogólnie biorąc, poziom portalu w ostatnich latach mocno się obniżył.
  Jak narazie, ilość blogów nie przechodzi na Neonie w jakość.
  W sumie, często się zdarza, że pomimo trzech, czterech wejść, czytam tylko jeden interesujący mnie blog.
  Uważam że popularność portalu zależy nawet od kilku blogerów piszących na interesujące tematy.
 • @Casey 06:14:00
  Witaj

  To podsyłajcie interesujące tematy. Ciekawi nas, co was najbardziej interesuje.
  Internauci - blogerzy piszą o tym, co mają w głowie. To praktycznie dwie grupy:
  - ci co reagują na wydarzenia. To tak zwana "bieżączka". Osobiście nie za bardzo jestem zwolennikiem takiego pisania, bo mam wrażenie, że ktoś specjalnie podsuwa nam tematy. Często tematy zastępcze, często "przykrywki" innych ważnych spraw;
  - ludzie, którzy lata całe pracują nad swoim hobby, czy idee fixe i tutaj pragną się dzielić swoimi przemyśleniami. Niestety, to tu często są te długie kobyły, eseje niemalże, którym wielu czytelnikom nie chce się przeczytać do końca.

  Ten typ amatorskiego, społecznego blogerstwa, to w pewnym sensie nieprofesjonalne powielanie dziennikarstwa i publicystyki. I internauci często nie zdają sobie sprawy, czy to co piszą, to ma być komentarz, felieton, czy nawet reportaż.
  Jako optymista jestem pewien, że to powoli się polepszy.

  A dzisiaj mamy małą rewolucję tutaj. Efekt zobaczymy za parę miesięcy.
 • Ryszard Opara
  No dobrze - kolejna volta.
  A jak znowu zmieni Pan zdanie?
 • A więc mamy deklarację lini programowej, trochę dziurawą
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że z wielkim zadowoleniem witam ten fragment deklaracji:
  " Będziemy się też starać używać literackiego, pięknego jezyka polskiego, bez naleciałości „nowo-mowy” i zagranicznych zapożyczeń - jeżeli tylko istnieją polskie odpowiedniki – i jeżeli to możliwe. "

  Zawsze postulowałem, aby ograniczyć używanie współczesnego języka polorykańskiego, używanego w 3RP, na rzecz języka polskiego rodem z PRLu.

  Niestety, stowarzyszona reszta tego akapitu deklaracji mi nie odpowiada, krytykując "mowę nienawiści", sama ją przypomina.

  W przypadku TVP nie można mówić tylko o innej lini programowej, trzeba też wspomnieć o nachalnej, prymitywnej propagandzie, która osiąga skutek przeciwny do zamierzonego. Tam nic oprócz propagandy już nie ma, nudnej propagandy.

  Dlatego nie ma większego znaczenia, jakie poglądy są w witrynie neon dopuszczalne, ważne jest, jakie będą promowane. Promocja nadaje kierunek ideowy. Czy admini podołają, aby wypełnić " nie będziemy faworyzować; jako całość, żadnej strony polityki. Żadnej ideologii nie będziemy też preferować. Nie jesteśmy ani „Pro” – ani „Anty”"?

  Dobrze byłoby określić, jaki ma być generalny charakter witryny. Dyskusyjny, plotkarski, nowinkowy, poradnikowy, a może podręcznikowy. To nie dopuszczone poglądy, od sasa do lasa, będą decydować, kto tu będzie zagłądał, tylko właśnie charakter. Wszystkie grzyby w barszczu będą raczej źle tolerowane, chyba że witryna poda je oddzielnie, zamiast obecnych działów (zakładek), które ja ignoruję, uważając za głupie.

  (przez lata witryna była głównie nowinkowa, donosząc o wojnie na Ukrainie, najpierw adnovum, a potem ja, dzień w dzień donosiliśmy, co się stało wczoraj. Sam nie wiem, po co tyle czasu poświęciłem dla czytelników, z punktu widzenia własnego życia była to bezsensowna fanaberia, z punktu widzenia społecznego, nie wiem. Jednak liczba czytelników nie świadczyła, iż było warto, no chyba, że przekazywli nowinki dalej)

  Nie da się nie urażać wrażliwego adwersarza. Dla niektórych samo zakwestionowanie ich poglądów jest obraźliwe. Z drugiej strony zachowanie niektórych autorów w witrynie, która ma możliwości witryny dyskusyjnej, jest obraźliwe dla dyskutantów, ponieważ nie uczestniczą w dyskuji. Tak, Szanowny Panie Redaktorze Naczelny, nic nie robienie, nie odzywanie się, też może być obraźliwe. Jak się projektowało witrynę, trzeba było wziąć pod uwagę również to.

  Nie zamierzam porządkować dyskuji pod swoimi notkami. Nie mam na to CZASU, ani ochoty. Kiedyś, w czasach pisania nowinek z Ukrainy, bluzgi usuwała redakcja. Jest to jedyna praktyczna możliwość w zapiskach, których autor nie pilnuje (chyba że przerobi Pan funkcje dostępne w witrynie).

  Kiedyś omamiono mnie tym, że witryna miała być fraktalna. Jedną z cech takiej konstrukcji jest to, że autorskie zapiski są trwałe, zabezpieczone przez witrynę, i samego autora. Niestety, ostatnie wydarzenia z zapiskami SL przypomniały, że tak nie jest. Neon24 nie jest witryną bezpieczną. Nie można traktować witryny poważnie w sensie trwałości własnych utworów. Trzeba je publikować gdzieś indziej, jeśli chce się je polecać znajomym, albo na nie powoływać się.

  Szkoda.

  A Panu polecam przeczytanie regulaminu witryny, i zastanowienie się, czy jego treść zgadza się z pana obecną polityką, chociażby w kwestii praw autorskich, czy "reklamy" innych miejsc w sieci. W tej ostatniej była tu nawet "dyskusja oszołomów", pokazująca, jak wielkie różnice występują w ocenie tego co jest, a co nie jest dopuszczalne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:50:20
  Choćby Pan Opara jeszcze tysiąc razy zmienił zdanie, to nasz Pan Krzysztof Wojtas z nami pozostanie, lekko pogardliwie spoglądając na blogerską tłuszczę.
  Oczywiście to żarty, bo NEon24 m.in. Wojtasem stoi.

  Pozdrawiam

  Ps. Panie Krzysiu, sezonowo lekkopiszęfelieton o ogrodnictwie i liczę na pomoc.
 • @interesariusz z PL 08:05:56
  Cenne uwagi.

  Proponuję rozpocząć dyskusję nad nimi. Może napisze pan artykuł dyskusyjny i stworzymy tam otwarte forum.

  Natomiast wydaje mi się, że jest, najdelikatniej mówiąc, pewnym nietaktem, gdy właściciel - wydawca - naczelny redaktor ogłasza przełomowy komunikat, dyskutowanie i dorzucanie mu własnych pomysłów i uwag. Jak najbardziej cenne jest własne zdanie i pomysłowość, ale w odpowiednim miejscu i czasie.

  To chyba to, co powiedział Pan Opara o należytej kulturze i klasie.
 • @Janusz Kamiński 08:22:41
  Z ogrodnictwem mam teraz związek poprzez ogórki, małosolne zresztą.
  Bo tylko jeszcze zakąska pozostała.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:22:55
  Ooo! To szkoda...

  Oczekiwałem cennych porad.

  Na przykład prosta tłocznia do winogron?
 • . Odpowiedź w sumie jest banalnie prosta...
  .
  Autor Ryszard Opara buduje swoje dzieło prawidłowo.
  NEon24.pl powoli się staje, pierwszm wzorem Prawdziwej Demokracji.

  Serdecznie Pozdrawiam
 • @Janusz Kamiński 09:48:47
  Trzeba umyć kopyta i deptać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:50:20
  Zmieni zdanie, kiedy zechce. W końcu jest właściecielem,. Jak Wojtas założy swoją stronę, to będzie mógł się tam rządzić.
  Przy okazji: czy uważa Pan za akceptowalne sytuacje w życiu realnym, że ktoś przychodzi do domu, nie ma nic do powiedzenia, tylko zgryżliwie komentuje pańskie porządki?
  Stary chłop powinien mieć trochę przyzwoitości.
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:50:20
  Zakład że jeszcze wiele razy , tak jak już wiele razy zmieniał ?. Salute :)
 • @wercia 15:32:20
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  trochę przyzwoitości to powinien mieć ktoś, kto tutaj nie wykonuje pracy autora notek, a gani autora za wyrażanie swojego zdania o stosunkach w witrynie.

  każda "volta" to jednostronna zmiana umowy. Szkoda, że tej oczywistości nie dostrzegasz.

  porównanie nie odzwierciedla istoty sprawy,
  to nie jest dom, to jest magazyn, w którym właściciel zapewnia przestrzeń magazynową, a półki zapełniają autorzy. Obie strony powinny być zainteresowane tym, aby półki prezentowały się atrakcyjnie dla klientów - czytelników. Autorzy sprzedają swoje utwory za dziękuję, ponosząc koszty ich wytworzenia. Właściciel ponosi koszty utrzymania magazynu, jednakże bierze opłaty za reklamy osób trzecich wiszące w magazynie.

  Słusznym jest, aby autor, któremu zależy na liczbie podziękowań, domagał się od właściciela takich porządków, aby było ich jak najwięcej.

  Oczywiście, rozwiązanie, w którym każdy autor ma swój magazyn, jest najbezpieczniejsze dla autorów pod względem materialnym. I tak miało być, niestety nie jest. Jednym z powodów jest to, że autorzy umieją wytwarzać utwory, a nie umieją budować magazynów. Ale to się zmieni.

  Wtedy wreszcie może rozsądne agregacje zdobędą popularność.
 • @interesariusz z PL 16:58:50
  Napisał notki na cudzej witrynie i się szarogęsi. Ja na miejscu właściciela wywaliłabym takich, łącznie z intersariuszem bez dyskusji na zbity pysk. On ma anielską cierpliwość.
 • @wercia 17:59:05
  ps. a kto mu każe pisać notki tutaj? Może się produkować gdzie indziej tak jak interesariusz.
 • @wercia 17:59:05
  Widzisz Wercia, na tym polega administrowanie, że emocje trzyma się na wodzy. Kto tego nie potrafi ten nie powinien zajmować się portalami.
 • @wercia 15:32:20
  Stary chłop, ale jary.
  A stara baba do czego się nadaje?
  Tylko jojczy i jazgocze.
 • @wercia 17:59:05
  Szanowna Werciu. Choćbyś nie wiem jak podlizywała się Oparze, to on i tak nawet cię nie uszczypnie.
  Raz, że daleko, dwa, że ma własną połowicę i te spacery, o których pisze, to ewidentna ucieczką od żony, która pewnie mu kołki na głowie ciosa.
  Wercia by chciała mieć coś takiego, ale to się nie uda. Oj , nie uda.
 • @wercia 17:59:05
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  jak bym Cię traktował poważnie, to bym przekazał Ci pałeczkę,
  pisz za mnie.

  Ale tak się nie da. Mój błąd, że się do Ciebie odezwałem. Można się było tego spodziewać po pierwszej wypowiedzi. Może zgłoś się do właściciela na doradcę bzzzzznesowego. Masz dobrze poukładane w głowie. I w rodzinie też pewnie wszystko wspaniale się układa.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:26:39
  Nie ma kobiet starych
  Są tylko wcześnie urodzone

  8-))))))
  pzdr
 • @Husky 18:44:00
  To kiedy i w jaki sposób te anielice zamieniają się w jędze?
  Przecież na to trzeba czasu!!!
 • Autor
  //Oznacza tylko tyle, że nie będziemy faworyzować; jako całość, żadnej strony polityki. Żadnej ideologii nie będziemy też preferować. Nie jesteśmy ani „Pro” – ani „Anty”.//

  I tak trzymac !!!!
  To jest to !!!

  8-))))))0
  pozdrawiam
  Zdrowia
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:50:26
  40+

  8-)))))
  pzdr.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:34:44
  "Trzeba umyć kopyta i deptać."

  :))  https://www.youtube.com/watch?v=fUxjOS3g6Uc
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:26:39
  Według Ojców Pustyni kobiety stare są jak róże: opadły płatki a zostały tylko kolce-)))
 • Autor
  Bardzo ważny post, którego treść jest zgodna z moimi poglądami i przeświadczeniem.

  Zwróciło moją uwagę, że Pan podkreślił znaczenie języka jakim się posługujemy na forach. Dla mnie to bardzo ważne. Piszę od 10 lat i nigdy nie zniżałem się do paskudnej krytyki personalnej, zawsze odnosiłem się do danego komentarza w sposób maksymalnie merytoryczny a moja krytyka też odnosiła się do merytorycznego sedna komentarza.

  Polski język jest piękny i nie wiem po co zapożyczamy jakieś obcojęzyczne zwroty, choć mamy swoje, polskie.

  Drugą sprawą jest dbałość o poziom dyskusji na swoim blogu. Powiem szczerze: nigdy nikogo nie zbanowałem, choć nieraz mogłem. A wynika to z tego, iż uważam, że każdy ma prawo wypowiadać się a treść jego komentarza świadczy o nim dobrze lub źle. Ale czytając Pana notkę zacząłem się teraz zastanawiać nad zmianą mojego sposobu oceny komentatora. Problemem jest to, że taka możliwość doprowadzi do banowania każdego, który nie zgadza się z jakąś treścią jakiejś notki a wtedy dyskusja nie ma sensu, bo jest jałowa. Nie wiem... może trzeba by było jakoś wybierać blogerów, którzy mogą banować, np. po napisaniu iluś tam notek lub komentarzy. Wiem, że jest to kontrowersyjne, ale można by się nad tym zastanowić.

  Kiedyś był taki lewacki portal: pardon.pl. Publikowałem tam jako konserwatysta i byłem zarzucany ogromem nieprzychylnych mi lewackich blogerów, no... i dobrze bo było to inspirujące intelektualnie i lubiłem z nimi dyskutować. Publikowała i komentowała tam też grupa jakichś ważniejszych lewaków pod jednym wspólnym pseudonimem (nie nickiem ;:)): HenrykP. Ścigali mnie na wszystkich portalach, gdzie publikowałem. Zaczynali zawsze prymitywnie, od mojego "antysemityzmu" a później próbowali mnie ośmieszyć i co? Ano nic, wytrwałem a HenrykP gdzieś zniknął.

  No i ostatnia kwestia. Bardzo kontrowersyjna, ale chyba słuszna: dopuszczaniu do portalu każdego blogera, który chce tutaj pisać, nie ważne z jakimi poglądami i z jakiej pozycji ideologicznej. Jest to słuszne, choć pewnie było i jest nie do strawienia przez wielu.

  Reasumując. Podoba mi się Pańska wizja portalu.

  Pozdrawiam Serdecznie
  Krzysztof Jaworucki (krzysztofjaw)
 • @AgnieszkaS 19:45:08
  Jak dziewica; nie wiedziała, że to lubi.
 • @Casey 06:14:00
  No niestety ja mam tendencję do rozpisywania się, ale z tym walczę, choćby dzieląc moje teksty na części, ale nie zawsze to jest możliwe.
  Pozdrawiam
 • @krzysztofjaw 21:38:21
  Krzysiu

  Planuj sobie. Jeden wpis na dobę jest OK.
 • @Janusz Kamiński 21:45:53
  A wtedy na portalu bedzie ze dwa wpisy na krzyz w ciagu 24h

  8-))))))
 • @Husky 21:51:06
  No coś ty.
  Trzeba dbać o reputację i ma być konkurencja
  50 blogerów piszących 2x w tygodniu. Podoba się?
 • @Janusz Kamiński 22:15:31
  Zobacz na cala strone portalu i policz

  8-)))))

  40 jest czasowo w magazynie

  pzdr
 • @Janusz Kamiński 22:15:31
  Skoro limit to 2 wpisy tygodniowo to ja już stachanowiec jestem
  Mam wyczerpany limit do końca tego roku.
  No ale tak to jest jak cześć blogerow jest w ciągłej delegacji i akurat tu nie mają czasu pisać lub komentować, a reszta ....została odesłana na wraże odcinki

  8-)))))))
  Pozdrawiam
  Dobranoc
 • @Husky 22:31:39
  Powinieneś być wierny swojemu nickowi.

  Kto to widział Husky jako samotnika? To najwspanialszy stadny pies. Działa zazwyczaj w zaprzęgu.
  Samodzielny, niezależny i trochę dziki, ale swoje alfa zawsze demonstruje grupie.

  Te 50 i dwa posty tygodniowo to tylko przenośnia. Nikt nikomu nie chce przycinać twórczości. W redakcji większość pracuje dzień po dniu. Lecz czy ich nazwiska pozostają w pamięci?
  Gwiazdy piszą dużo rzadziej. Często mają swoją cotygodniową rubrykę. I czytelnicy czekają niecierpliwie na kolejny tekst.
  Zalewając codziennie ich słowami, a nawet kilka razy dziennie traci na tym sam autor, bo ludzie się szybko nudzą, a i redakcja, bo powstaje wrażenie braku piór do pisania.
  Są w sieci oczywiście blogi wyłącznie autorskie. Na przykład Krzysztof Osiejuk - bloger Toyah. Po okresie świetności pozostała mu nieliczna grupka akolitów i siedzi sobie teraz w tej swojej dziupli bez znaczenia.
  Natomiast prof. Mirek Dakowski, tęga głowa, za małe grosze założył blog, gdzie wyłącznie nieco komentuje, a głównie dobiera artykuły i redaguje swój kącik. I stale przez lata jest ceniony i opiniotwórczy.

  Portal to nie pokazy mistrzów. To praca zespołowa na długi czas.
  NEon ma ciebie i bardzo dobrze. Lecz chciały ciebie na długo, a nie na sezon. I uwierz, każdy się wypala. Prędzej, czy później.
  Zwykła ergonomia doradza, by oszczędnie szacować swoimi siłami.

  Chyba najlepszy w dziejach trener siatkarzy, Belg Vital Heynen stworzył już chyba 50 fantastycznych graczy. Idąc na jakość nie zapomniał o tworzeniu bazy. Jak najszerszej. Uważasz, że to nie jest dobry wzór?

  Przyjdzie czas, że powtórzymy początek i znowu przyciągniemy najlepsze pióra.
 • @krzysztofjaw 20:40:14
  Technika pomoże, nastąpią nowe ulepszenia, trudniej będzie podkładać miny pod temat opublikowany przez blogera.
  W demokracji pisać każdy może.
 • @Husky 22:23:52
  Mam nieraz wrażenie, że piszemy zbyt często, ale jest na to wytłumaczenie: tzw. wena twórcza. Nie zawsze można ją mieć i nieraz występuje jej zatrzymanie i czujemy się wypaleni. Wtedy też mniej piszemy. Nieraz też są takie wydarzenia bieżące, którymi trzeba się zająć od razu, bo po jakimś czasie temat będzie nieaktualny. Ja sobie wyliczyłem, że dane zdarzenia funkcjonują w mediach okoł 10 dni i jest nowy fakt, itd

  Pozdrawiam bardzo serdecznie
 • ZMIANY ZAWSZE SĄ POTRZEBNE ALE TRZEBA JE ROBIĆ POWOLI Z ROZWAGĄ!
  W Neonie piszę i daję moje reportaże BEZ CENZURY i uważam , że lepiej ukazywać nagie fakty niż obudowywać je swoimi myślami.Czetelnicy i widzowie sami niech ocenią dany temat!Co do kłótni i banowania przez adminstratorów, to temu zawsze byłem i będę przeciwny , bo jest towprowadzanie CENZURY tylnymi drzwiami.Onegdaj byłem blogerem w TOK Fm i kiedy doszedłem już tam na TOP to mnie .....wyrzucono , bo nie trzymałem tamtejszej linii politycznej!
  Wierzę Ryszardzie , że CENZURY w takiej czy innej formie w Neonie nigdy nie będzie!?

  Morskie Drużyny Strzeleckie
  Kontradmirał
  Sławomir Ziembiński

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930