Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Referendum w sprawie odwołania HGW

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Inicjatorem referendum w sprawie odwołania Prezydent Warszawy - Hanny Gronkiewicz-Waltz jest Stowarzyszenie "Oburzeni" - Przewodniczący Antoni Gut oraz Marek Ciesielczyk. W komitecie jest również Piotr Guział i Piotr Ikonowicz

Referendum w sprawie odwołania Prezydent Warszawy

Na prośbę Zarządu Stowarzyszenia “Oburzeni” publikuję informacje na temat Referendum w sprawie odwołania Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz – jako Prezydenta m. st Warszawy.

Uważam, że to bardzo cenna, obywatelska inicjatywa, szczególnie w obecnej sytuacji – biorąc pod uwagę to wszystko, co się ostatnio w Warszawie dzieje. 
Uważam, że naprawdę warto i należy poprzeć ten wniosek – własnym podpisem.

Ryszard Opara

Inicjatorem referendum lokalnego jest grupa obywateli:
Guział Piotr, Ikonowicz Piotr, Ikonowicz-Nosal Agata, Wasiak Jolanta, Wasiak Marek, Ciszewski Piotr, Pólkowska Mirosława, Ciara Piotr, Zygrzak Krzysztof, Zając Tomasz,
Kik Kazimierz, Głowacz Daniel, Maciejowski Maciej, Tofil-Sławuszewska Anna,
Machaj Piotr, Czerwińska Ewa – założyli komitet - w sprawie odwołania Prezydenta m. st. Warszawy
HANNY GRONKIEWICZ-WALTZ

W dniu 5 grudnia 2016 roku złoży do Ratusza Wniosek z kartami zawierającymi podpisy osób popierających wniosek.

Obecnie Inicjator posiada podpisy na granicy ważności wniosku
(niezbędne jest złożenie ponad 132.500 ważnych podpisów poparcia).
Inicjator otrzymuje telefony: jak złożyć jeszcze w tej chwili karty z podpisami i gdzie.
Liczy się każdy podpis.

Jeżeli ktokolwiek z Państwa posiada 10 i więcej podpisów prosimy o kontakt telefoniczny z jedną z poniższych osób (postaramy się odebrać karty od Państwa osobiście):

Antoni Gut - 531 - 825 - 787,
Wojciech Papis - 514 - 268 -064,
Jan Szymański - 600 - 820 - 483.

Wnioski można też dostarczyć pod adres ul. Ratuszowa 11 (Praga Północ koniec ulicy Targowej, Metro Wileńska) jest to budynek ITR (Instytut Tele - Radiotechnik)
- zostawić tam w kopercie z napisem  "Dla Jana Szymańskiego) u Ochrony.

Ochrona całodobowa. Karty w ten sposób proszę dostarczyć do dnia 4 grudnia do godziny 20:00. Przekażę je Inicjatorowi bezpośrednio.

W kilku z rozmowach telefonicznych i bardzo wielu bezpośrednich, w trakcie zbierania podpisów padało pytanie -
"Kto popiera, kto włączył się w akcję zbierania podpisów wniosku o referendum? Jak PIS w tej sprawie? - NIKT.

Prowadziliśmy rozmowy w większością znaczących partii i ugrupowań.
Kolega Z Rady Koordynacyjnej rozmawiał z Senatorami PiS. Pojedyncze osoby będące członkami PiS odważyły się uczestniczyć w akcji zbierania podpisów.

Dziś dostajemy odpowiedź dlaczego tak zareagował PiS. - Powód -
Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz - złożyła wniosek - zawiadomienie do prokuratury - na
śp. Lecha Kaczyńskiego oraz Kazimierza Marcinkiewicza.

Najdziwniejsze jest zachowanie stowarzyszenia "Miasto jest nasze".
Osobiście rozmawiałem z kilkoma osobami będącymi w jego władzach.

Członkowie dostali absolutny zakaz uczestniczenia w akcji zbierania podpisów popierających wniosek o referendum oraz składania podpisów pod tym wnioskiem.

Według mojej oceny, po rezygnacji p. Śpiewaka, MJN tak jakby zakończyło działalność.

Jan Szymański

Źródło: www.oburzeni.pl

KOMENTARZE

 • Lepiej późno niz wcale
  Bardzo dobry pomysł. Jako że portale społecznościowe mają dzisiaj nie mniej do powiedzenia, niż tzw. media głównego nurtu, więc mam nadzieję, że również wystąpią z taka akcją. Sami też powinniśmy uruchomić naszych bliskich i wspólnie z nimi zbierać popierające podpisy
 • 16 lipca 1960 roku, w Waszyngtonie, zawarto
  UKŁAD MIĘDZY RZĄDEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI i RZĄDEM POLSKIEJ RZECZYPOSPOLIOTEJ LUDOWEJ DOTYCZĄCY ROSZCZWEŃ OBYWATELI STANÓW ZJEDNOCZONYCH.

  Rządy USA i Polski zgodziły się, za wypłaconą przez Polskę kwotę 40 milionów dolarów, uregulować roszczenia obywateli Stanów Zjednoczonych będące wynikiem "nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia" po II Wojnie Światowej - Polska zgodziła się z tego tytułu wypłacić 40 mln. dolarów w rocznych ratach po 2 mln. dolarów przez 20 lat począwszy od stycznia 1961 roku.

  Suma zapłacona Rządowi Stanów Zjednoczonych została "rozdzielona w sposób i zgodnie z metodą podziału zastosowanymi wedle uznania Rządu Stanów Zjednoczonych."

  W Art. IV UKŁADU napisano:

  "Po wejściu w życie niniejszego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu, ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu polskiego, o których mowa a artykuje I niniejszego układu. (Treść Układu w YouTube > https://www.youtube.com/watch?v=fHywVWknElg, i wyżej) W przypadku gdyby takie roszczenia zostały bezpośrednio przedłożone przez obywateli Stanów Zjednoczonych Rządowi Polskiemu, Rząd Polski przekaże je Rządowi Stanów Zjednoczonych."

  - Jak się okazuje Rząd Stanów Zjednoczonych od roku 2003, aż po dzień dzisiejszy łamie postanowienia Art. IV Układu, a Rząd Polski nie wypełnia obowiązku wynikającego z jego postanowień.

  "ZŁOTE TECZKI AMERYKAŃSKICH ŻYDÓW" / SPRAWDŹ CO i JAK?
  >> http://ziut.neon24.pl/post/130497,sensacja-to-jest-warte-wiecej-niz-legendarny-zloty-pociag
 • W tej sprawie najwięcej do powiedzenia mają ci, co Warszawę znają jako punkt na mapie
  Kto z tych oburzonych urodził się w Warszawie? Czyżby tylko p. Guział? No ale ten już od dawna siebie widzi na stolcu prezydenta stolicy, zaś z jego dzielnicą coś słabo mu idzie.
  Po festiwalu nieudacznictwa jaki zafundował nam warszawiakom PiS, nie mają co tu robić. Warszawa to nie podlubelska czy podkarpacka wioska, gdzie średnia wykształcenia w okolicy podstawowego. Tu Kaczyński przegrywa z premier Ewą Kopacz, mimo, że do Warszawy dopisuje się głosy Polonii, a ta, zna Polskę tylko oczami polskojęzycznych mediów redemptorystów. Wkroczenie Kaczyńskiego w poprzednim referendum położyło wygraną już sprawę.

  Trzeba zdać sobie sprawę, że po nieudacznych rządach Kaczyńskiego i Marcinkiewicza, po których długo Warszawa długo musiała odrabiać straty, Hanna Gronkiewicz Waltz jest prezydentem na miarę Starzyńskiego, czy Starynkiewicza. Miasto rozkwita, zdobyło piękne rozwiązania komunikacyjne i z pewnością to, że Kaczyński pragnie postawić dwa pomniki jeden sprawcom, drugi ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem warszawiaków nie przekona. Tak więc referendum to nie ma żadnych szans powodzenia ani też żadnego sensu. Wybory niedługo, wtedy znowu warszawiacy oddadzą swój głos i myślę, że gdyby HGW wystartowała znów wygrałaby w I turze.
 • No i lipa - niestety
  Były burmistrz Ursynowa Piotr Guział poinformował, że nie złoży do komisarza wyborczego podpisów zebranych pod wnioskiem o referendum ws. odwołania prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dodał, że zebrano ok. 140 tys. podpisów i po weryfikacji mogłoby się okazać, że jest ich za mało.

  Minimum podpisów, jakie trzeba było zebrać pod wnioskiem, to 132 tys. 700. Guział chciał odwołania Gronkiewicz-Waltz uznając, że jest bezpośrednio zamieszana w aferę reprywatyzacyjną i nie jest w stanie wyjaśnić tej sprawy. W poniedziałek Guział poinformował, że zostało zebranych blisko 140 tys. podpisów, czyli nieco więcej niż wymagany próg.

  – Jednak zdecydowaliśmy się nie składać tych podpisów do komisarza wyborczego, ponieważ doświadczenie referendów z innych miast, a także referendum warszawskiego w 2013 r. pokazuje, że w tak ogromnej liczbie podpisów trzeba mieć ok. 25-30 proc. podpisów tzw. »górki«, żeby być pewnym, że wśród nich jest ta wymagana liczba właściwych – powiedział. Dodał, że przy takiej liczbie podpisów zdarzają się podpisy „podwójne” czy niepełne, z brakującymi cyframi w numerze PESEL.

  http://www.tvp.info/28101669/guzial-zrezygnowal-z-walki-o-referendum-w-stolicy

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031