Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Czasem żałuję, że nie jestem Brytyjczykiem!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Brytyjczycy, nie patrzą na świat z pozycji „ubogiego krewnego” potrafią podejmować korzystne dla siebie decyzje. Ich reprezentanci wiedzą co dobre dla Anglii. Polskę reprezentują politycy, którzy są tylko, wyłącznie -karierowiczami i sprzedawczykami

 Czasem bardzo żałuję, że nie jestem Brytyjczykiem!

Były wieloletni burmistrz Londynu, Pan Boris Johnson – ostry zwolennik Brexitu – został niedawno mianowany ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii.

I to jest wiadomość, która „leje prawdziwy miód na moje zbolałe serce Polaka” - ale też która stawia przede mną retoryczne pytanie:  „Mój Boże: dlaczegoż nie jestem Brytyjczykiem”?

W swoim pierwszym wystapieniu na forum ONZ Boris Johnson, który przewodził akcji wyjścia Wielkiej Brytani z Unii Europejskiej powiedział jasno i dobitnie: „Wielka Brytania jest krajem w Europie, nie popiera polityki izolacjonizmu; chce odgrywać dużo większą jak najbardziej kluczową, rolę na arenie międzynarodowej.

Johnson podkreślił wiele razy: „wyjście z Unii Europejskiej - nie oznacza wyjścia z Europy.
Wielka Brytania będzie bardziej niż kiedykolwiek przedtem - brać udział i współpracować z innymi krajami Europejskimi w obronie wartości, w walce z destabilizacją i narastającym terroryzmem – na kontynencie europejskim - wykorzystując swoję potęgę, wywiad, technologię, wszystkie swoje możliwości miliatrne –
jako mocarstwo światowe.

Zastanawiając się nad tymi wypowiedziami, biorąc pod uwagę Polskie realia, jedno jest pewne:
Boris Johnson jest politykiem, który w Polsce nigdy nie mógłby liczyć na żaden sukces w wyborach a zwłaszcza na taki awans i uznanie.

U nas liczą się ludzie układni, grzeczni, rozmaici ćwierćinteligenci, którzy nikomu na „Świecie Panów” się nie narażą - bo nie mają kręgosłupa, charyzmy, charakteru.

Tymczasem, nowy szef brytyjskiej dyplomacji, w przeszłości zasłynął m.in. tym, że w ostrych słowach zbeształ wręcz czołowych polityków świata.
Hilary Clinton np. nazwał „sadystyczną pielęgniarką ze szpitala psychiatrycznego”.

Zadeklarował też, że wszedł do polityki żeby walczyć z „ludźmi obłudnymi” a np. Hilary Clinton reprezentuje wszystko to - przeciwko czemu zawsze występował”.

W czasie ostrej kampanii ws. Brexitu, po wypowiedziach Obamy zachęcających Brytyjczyków do pozostania w Unii, Johnson w dość ostrych słowach zaatakował prezydenta USA - udzielając wywiadu gazecie "The Sun".
Powiedział wtedy, że Obama to hipokryta i powinien przeprosić Brytyjczyków za usunięcie swego czasu jednego z popiersi Winstona Churchilla z Białego Domu.

Mój Boże! Czy znacie choćby jednego polskiego polityka, który miałby odwagę „zaatakować Obamę” - Prezydenta USA? Jest to u nas niemożliwe.

Polscy tzw. „politycy” organicznie nie są w stanie wyrazić swojej krytycznej opinii ani o Obamie, ani o Clinton, ani o Angeli Merkel. Oni na ten temat nie mają zdania.

I nawet gdyby którykolwiek z wyżej wymienionych „wielkich tego świata” wprost wystąpił wbrew Polskiej Racji Stanu – ONI, obecni „polscy” politycy, co najwyżej pominęli by to - chwilą milczenia, „dyplomatycznej nieobecności”.

Odbijają sobie, tę swoją stronniczość na Rosji i Putinie, który ich zdaniem żadnych wpływów już w Polsce nie ma - a w ten sposób mogą zdobyć dodatkowe punkty u „wielkich tego świata”.
Polskich polityków, stać wyłącznie na zagranie roli "pozytecznego idioty" albo papugi.

A Boris Johnson nie bał się wypowiadać ostro, rugać „największych” tego świata a teraz - został Ministrem Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii.

Teraz Oni wielcy, wszyscy będą musieli udawać, że „nic się nie stało”, przyjmować ministra choćby go nienawidzili jak dżumy.
Najwyżej jakaś usłużna prasa napisze w ich imieniu – że Foreign Minister - Boris Johnson jest „kontrowersyjny”.

A u nas, w nieszczęsnej Polsce nie ma żadnych, nawet nie widać polityków takiej klasy i takiej niezależności.

I nawet nie chodzi o to czy Borys Johnson ma rację – to może sprawa dyskusyjna. Ale ma odwagę. A w polityce – odwaga jest podstawą działania. Jeżeli chce się występować w obronie interesów kraju który się reprezentuje – musi być odwaga. Oczywiście ta odwaga musi być ściśle powiązana z mądrością ale bez tych dwóch rzeczy – skuteczność jest zerowa. A wiadomo, to z kolei – podstawa dyplomacji.

Stąd, kiedy oglądam wiadomości i widzę Borisa Johnsona - jako szefa dyplomacji Wielkiej Brytanii, z jednej strony cieszę się, że Brytyjczycy „mają w nosie” to co myśli o nich „Europa” i poprzez swoich polityków, kierują się głównie interesami własnego kraju.

Z drugiej strony boleję nad tym, że Nasza Ojczyzna ciągle pozostaje w rękach tych, którzy politykę traktują jako „sposób na życie, karierę i zarabianie pieniędzy” i że nigdy nie podejmą żadnego ryzyka politycznego.

W obronie własnych interesów, w sytuacji niepewności – zawsze schowają głowę w piasek.
Obecni „Polscy politycy” (w kraju i Parlamencie Europejskim) - to zwyczajni karierowicze i sprzedawczyki.

Tak właśnie funkcjonujemy w UE, na świecie. Dlatego takie też mamy rezultaty.

Naszych „Polskich polityków” nie obchodzą interesy kraju; Polska Racja Stanu, nie interesuje ich nawet co o nich myślą obywatele w kraju.
Raczej, co o mnie pomyślą w Paryżu? Albo w Berlinie? A jeśli nas/mnie skrytykuje Franfurter Algemeine Zeitung – to co my, wtedy biedni poczniemy?

Kompleksy wdrukowane Polakom za czasów komuny są wzmacniane w epoce Unii Jewropejskiej.

Na każdym kroku słyszę, że jakby nie Unia to nie mielibyśmy dróg, lotnisk, szamponów, mydła...Po prostu wszystko co mamy - to zawdzięczamy Unii!

Tymczasem Unia to konkretne rozwiązania, które Brytyjczykom - w większości się np. nie spodobały.
Na tyle, że powiedzieli Unii w referendum : WON!

I albo oni są głupi, albo mądrzy. Jeśli oni są mądrzy - to my jesteśmy niestety głupi.

Nie potrafimy policzyć naszych kosztów przynależności, tego cośmy stracili, nie potrafimy skalkulować ile zyskujemy, a ile na prawdę za to płacimy.
I będziemy płacić.
Nie potrafimy tego zrobić bo paraliżuje nas strach: „A co inni o nas powiedzą?”

Brytyjczycy są wolni od kompleksów i potrafią swoje interesy i pieniądze liczyć.

Dlatego, być może nawet kpiarz i niepospolita, barwna osoba - jaką niewątpliwie jest Boris Johnson został - ministrem spraw zagranicznych.
Nie brakuje mu bowiem jednak odwagi, inteligencji i zdrowego rozsądku.

Teraz Obama, Clinton lub Trump i Merkel; będą musieli z nim właśnie rozmawiać.

Jestem pewnien - Brytyjczycy, nie patrzą na świat z pozycji „ubogiego krewnego” potrafią podejmować korzystne dla siebie decyzje i na Brexicie bardzo dużo zarobią. Obronią swoją niezalezność.

A my? My będziemy bardzo dobrze postrzegani przez wszystkich.
Przez Niemców, Amerykanów, Francuzów – dopóty, dopóki będziemy ulegli, pokorni i cisi.

A kiedy spróbujemy się IM przeciwstawić – to ich prasa i media – nas zniszczą.
A to już byłby prawdziwy „Koniec świata”. W Polskiej polityce – niemożliwe.

A odnosząc się raz jeszcze do sprawy mianowania Johnsona ministrem, do systemu politycznego - to jest to wręcz majstersztyk. Być może tylko Anglicy „mają jaja”.

Skoro Brytyjczycy powiedzieli „Wychodzimy”, to właśnie osoba nowego ministra – gorącego zwolennika Brexitu – gwarantuje im, że wola Ludu będzie realizowana.

Taka jest właściwa Demokracja.

Dlatego, czasem żałuję, że nie jestem Brytyjczykiem.

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • chciałby Pan mieć takie dziedzictwo na sumieniu ?
  ?
 • ciekawe
  nie wie Pan - przypadkiem -jakie jest zadłużenie Wielkiej Brytanii ? Czy im także rozkradziono przemysł do fundamentów, splantowano rolnictwo, zlikwidowano armię i zdemoralizowano społeczeństwo ?
 • @interesariusz z PL 13:41:37
  A ja mam wrażenie, że pani premier Szydło powoli zaczyna pokazywać pazurki tym z Unii i tym z Trybunału Konstytucyjnego, a nam udowadniać, że jest politykiem dużej klasy dbającej o polską rodzinę (500+), polskich drobnych przedsiębiorców ( CIT obniżony z 19 do 15 %) polskich pracowników ( stawka minimum 12 zł za godzinę) i Polek i Polaków, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego.
  Likwiduje się wyjątkowo złodziejską lichwę,
  I zbada sprawę Amber Gold.
  To tylko na początek
  A wszystko to w dosyć krótkim czasie.
  Było to możliwe bo z poparciem J. Kaczyńskiego
  PiS to jednak dobra zmiana.
  Nie mamy powodu do narzekania. Na prawdę nie mamy.
 • UK to karzełek
  "A Boris Johnson nie bał się wypowiadać ostro, rugać „największych” tego świata a teraz - został Ministrem Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii. "

  Czego tu żałować? Brytol pokazuje, że i on potrafi potrząsać szabelką. Trzeba pamiętać, że Mała Brytania budowała swoje Imperium 300 lat, a rozpadło się w 30 lat. Od czasu kryzysu suezkiego (lata 50-te) Brytania to kundel USA a jej największym osiągnieciem od tego czasu było zdobycie nic nie znaczących Malediwów. Boris-jakież to brytyjskie imię. Nie zdziwiłbym się gdyby był agentem FSB.
 • Przy okazji...
  Dlaczego polscy politycy nie mają znaczenia ?
  Bo żaden z nich nie chce rządzić światem.

  Maksimum ich ambicji , to okradać własnych rodaków...

  A na światowych salonach królują drapieżniki obiecujący światowe zyski.

  Może się mylę i znacie jakiegoś Polaka , którego cele polityczne są na światową miarę ?

  Zresztą , my sami, stwarzamy atmosferę "kaczego dołu"
  i zadowalamy się , gdy ktoś poklepie polskiego oficjela po policzku.

  W 2013 r. zadałem pytanie" Czy starszyzna słowiańska wypowie się w sprawie new world order??? http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/10/czy-starszyzna-sowianska-wypowie-sie-w.html :

  "....A JAKĄ KWESTIĘ PIERWSZĄ POSTAWIŁBYM DO ROZWAŻENIA?
  Nie , nie kanciaste interesy okrągłego stołu , nie spektakl PO-PIS,
  nie katastrofę smoleńską lub być albo nie być krzyża celtyckiego w Sejmie na Wiejskiej...
  Tym tematem byłaby nasza polska, słowiańska, sarmacka, scytyjska, wedyjsko-aryjska wizja NEW WORLD ORDER...
  Uciekamy od tego zagadnienia jak od choroby zakaźnej...
  I nie istotne , czy uważamy go jako owoc
  watykańskiego "pójścia na całą ziemię po całą ziemię",
  syjonistycznego eksploatowania "bydła z ludzka twarzą",
  czy chińskiego "niebiańskiego imperium"...
  Zamykanie oczu nie powoduje , że sprawa znika..."

  Odpowiedzi żadnej nie dostałem...

  Kończąc.
  Dużo piszemy o agentach w polskiej elicie.
  Moim zdaniem problemem nie są agenci.
  Źródłem wojny "polsko-polskiej" jest fakt, że Polacy nie wytwarzają własnej elity politycznej.
  One są w ___pełni produktem__ interesów innych państw.
  Przywyknęliśmy do tego stanu ...
  Niektóre środowiska nawet zaczynamy traktować,
  jako reprezentantów polskich interesów i nie widzimy potrzeby wychowywania mężów stanu na skalę międzynarodową.
 • @apoloniusz 14:04:50
  http://cdn.tradingeconomics.com/charts/united-kingdom-government-debt-to-gdp.png?s=gbrdebt2gdp&v=201607041830n&lang=all

  http://pl.tradingeconomics.com/united-kingdom/government-debt-to-gdp
 • Drogi Panie Opara
  Jest Pan w dobrym towarzystwie.

  Voltaire będąc na emigracji w Londynie został rozpoznany na ulicy jako francuz. Zebrała się grupa szowinistów żeby sprawić mu tęgie lanie. (Anglicy zawsze bardzo nie lubili francuzów)

  Voltaire wywinął się jednak pytaniem:
  "Czy Bóg nie ukarał mnie już wystarczająco dużo tym, że nie urodziłem się anglikiem?"

  Wybuchnęli śmiechem i puścili go wolno.
 • @kowalskijan584 16:37:42
  Raczej 400, bo od czasu Cromwella.
  A swoją drogą, to na pewno jeden z najbardziej podłych narodów.
 • @Oświat 16:27:22
  Pan tak na poważnie???
  Buaaahhaaa, haa, ha.
  Pazurki.
 • @Husky 18:24:53
  dziękuję,przeczytałem i dochodzę do wniosku, iż nie chciałbym być Brytyjczykiem jak Pan Opara.
 • @apoloniusz 20:56:48
  Warto miec trzy paszporty - problem z glowy 8-))
 • @Husky 20:59:03
  gdybym takżemiał3 paszporty,wówczas także pisałbym takie mondre dezyderaty. Pozazdrościć :-(
 • @apoloniusz 21:59:22
  nie ma czego
 • @apoloniusz 21:59:22 -Spotkałem Cygana.
  -Miał sześć. A był analfabetą, lecz to piśmienni urzędnicy nie mogli dojść kim on jest i jak się naprawdę nazywa.:)))
 • @Moher 23:42:18
  o to chodzi
 • Zwracam uwagę...
  Szanowny panie Opara! Wcale nie zachwycałbym się nie wyparzoną gębą pana Borisa. W polityce obowiązuje zasada, że co innego mówię, co innego robię, a jeszcze co innego myślę. Drugą sprawą na którą chciałbym zwrócić uwagę jest to, że najważniejsze funkcje w Polsce nie obejmują politycy, którzy wykazują się jakimiś zasługami dla kraju, lecz ci przeszli odpowiednie przeszkolenie w USA. Pani premier Szydło jest tego dobitnym przykładem, ale nie wyjątkiem. Takich osób można wskazać wiele. Napisał pan, że uległość, niesamodzielność to cechy, które zawdzięczamy komunie. Przecenia pan komunę. Te cechy i wiele innych równie fatalnych nasze elity ćwiczą już od trzystu z górą lat. Gdyby tak nie było to I Rzeczpospolita, która decydowała o losach Europy nie zawaliłaby się jak domek z kart.
 • @Oświat 16:27:22 -"PiS to jednak dobra zmiana."-
  Zależy dla kogo. -Dla uczciwych ludzi na pewno! :))). -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Jabo 23:52:36W polityce obowiązuje zasada, że co innego mówię, co innego robię, a jeszcze co innego myślę."
  -Pozostaje tylko mieć nadzieję, że Pan Jabo nie jest politykiem...., bo przy takim obywatel co innego słyszy, a co innego widzi i zrozpaczony zgłasza się do psychiatry, a powinien do GRU lub KGB... :)))
 • @Oświat 16:27:22
  "Opublikowane wczoraj oficjalne dane nt. wzrostu długu Skarbu Państwa za miesiąc maj 2016 r. nie są optymistyczne. W miesiącu tym zadłużenie naszego kraju powiększyło się o kolejne 8,840 mld zł i osiągnęło pułap 890,7 mld zł. Maj był piątym miesiącem z rzędu, kiedy dług przyrastał. W styczniu dług urósł o 13,324 mld zł, w lutym o 10,125 mld zł, w marcu o 422 mln zł, natomiast w kwietniu o 23,450 mld zł. Łącznie, za okres styczeń-maj, daje to kwotę 56,1 mld zł.

  Niestety, ale w takim tempie ekipa PiS bez problemu pobije jednoroczny rekord wzrostu długu należący, jak do tej pory, do rządu Donalda Tuska. Przypomnijmy, że w 2010 roku tamta ekipa powiększyła zadłużenie naszego kraju o 70,3 mld zł. Jeśli rząd Beaty Szydło utrzyma tempo jakie narzucił w ciągu pierwszych pięciu miesięcy, to do końca roku powiększy dług Skarbu Państwa o astronomiczną kwotę 134,6 mld zł, a rekord Tuska zostanie pobity niemal dwukrotnie!"
  za: http://niewygodne.info.pl
 • @Robik 02:31:59
  Nie jestem do końca pewien czy narastanie długu to ,,zasługa” pani Szydło a nie tych którzy tą spiralę rozpętali. W ten sposób jak to przedstawiasz można by oskarżać ,,frankowiczów” że produkują sobie coraz to wiesze zadłużenie.
  Jak wiemy narastanie zadłużenie nie jest sprawą tylko obecnego rządu i dotyczy także wielu innych krajów.
  Ale jest to potężny problem i nie wiemy jak się zakończy, bankructwem, czy resetem długów.
 • @AlexSailor 20:56:24
  Bardzo na poważnie.
  A panu do śmiechu?
  Konkretnie z czego, że lichwiarzom skończy się lichwa, że rodzina polska dostanie na dziecko 500zł, że obniżono podatek CIT, że potępiono ludobójstwo na Wołyniu?
  A może z siebie się pan śmieje, jak w sztuce Gogola.
 • @Robik 02:31:59
  Myślę, że w pewnym momencie zadłużone państwa przestaną spłacać zadłużenia i nastąpi wielki krach na giełdach, banki zaczną padać, ludzie potracą swoje oszczędności, nastąpi potężne topnięcie na rynkach, spadnie produkcja towarów i usług, połowa ludzi straci pracę.
  Władza znajdzie się na ulicy.
 • @Oświat 08:46:28
  No nie, absolutnie to nie wina Szydło ani nikogo z PiS.
  Wszystko to wina PO.
  Cokolwiek dobrego wydarzy się teraz to zasługa PiS a jeśli złego to z winy PO. Podoba mi się taka filozofia.
  Nawet się zapożyczyli (na wieczne nieoddanie) na ponad miliard Euro żeby dogodzić banderowcom. Czy jest na to paragraf? Gdyby wydarzyło się to w jakiejś firmie to księgowy za takie marnotrawstwo poszedłby siedzieć!
  I pomysły Kaczyńskiego żeby utworzyć Armię Europejską to zapewne pomysł Tuska?
 • @Robik 09:53:37
  ,,Występy” Kaczyńskiego na majdanie w Kijowie, manewry ,,Anakonda”, szczyt NATO, wspieranie banderowców, to są wielkie minusy PISu, ale to co jest dobre, a o czym wspomniałem w poprzednich postach, nie należy potępiać czy wyszydzać w czambuł.
 • Mniej pisać, więcej działać;
  To moja odp. jeszcze do pana artykułu pt. 'Szczyt NATO', na którą pan nie zareagował a szkoda;
  -------------------------------------------------------------------------

  Liderów brak
  cyt.Jak Pan wie, próbowałem z Winnickim, Zawiszą, Narodowcami, ONR...
  potem z Mazowiecką/Warszawską Wspólnotą Samorządową...
  z Tadeuszem Bartholdem, Zbigniewem Wrzesińskim...
  potem z Ruchem JOW; Oburzonymi, Kukizem;
  potem z Demokracją Bezpośrednią
  ----------------------------------------------------------
  95% z tej listy to okazał się być plankton polityczny, chyba należało szukać sojuszników gdzie indziej, teraz to lepiej widać. I unikać Brutusów w swoim otoczeniu. Zachęcam do powrotu na scenę, ma pan w sobie duży potencjał, szkoda byłoby nie wykorzystać. Polakom brakuje liderów, ostał się tylko jeden, nie ma sensownej opozycji. To dziwne, ale lidera nie ma cała Polonia /a przecież głosuje/, może więc to miejsce dla pana, panie Ryszardzie. Pozdrawiam, Jerzy Nowicki
  nadużycie link skomentuj
  jenot 12.07.2016 16:41:19
 • Ubogi krewny
  cyt;Brytyjczycy, nie patrzą na świat z pozycji „ubogiego krewnego” potrafią podejmować korzystne dla siebie decyzje. Ich reprezentanci wiedzą co dobre dla Anglii. Polskę reprezentują politycy, którzy są tylko, wyłącznie -karierowiczami i sprzedawczykami
  ------------------------------------------------------
  Już w pierwszym wersie sam pan panie Ryszardzie odpowiada i sobie ina wszystkim dlaczego polscy politycy zachowują się tak a nie inaczej. Bo oni są rzeczywiście tymi 'ubogimi krewnymi' i to chyba dosłownie a nie w cudzysłowie. Może dopiero po kilku tłuściejszych latach na etacie w Unii ich optyka się odmieni, ale to chyba marzenie ściętej głowy. Pozdrawiam, Jerzy Nowicki
 • @Oświat 13:41:25
  Jeśli 500zł to dobry pomysł to 1000zł byłoby jeszcze lepszym rozwiązaniem... Głupi pomysł i nierealny?
  Tak samo jak te 500...
  Między innymi dlatego zadłużenie rośnie w takim tempie.
  Ludziom trzeba stworzyć warunki (przede wszystkim zdjąć bariery) żeby sami mogli utrzymać swoje rodziny a nie uzależniać ich od państwa i urzędników.
  Potępienie ludobójstwa na Wołyniu to wyłącznie zasługa środowisk kresowych które przycisnęły PIS do ściany i "patrioci"nie mieli wyjścia.
  Choć próbowali tego uniknąć za wszelką cenę.
  Dlaczego nie zrobiono tego wcześniej?
  Dlaczego ciągle nie ma ustawy?
  Za ten miliard Euro dla banderowców prezydent powinien trafić przed sąd. To jest oczywista kradzież na narodzie polskim. Obliczono, że te pieniądze wystarczyłyby na leki dla polskich emerytów na 6 lat.
  W tej chwili Polska jest krajem na ostatnim już oddechu i proponowanie w takiej sytuacji powołania Armii Europejskiej to zdrada.
 • @Oświat 08:36:29
  Polityka pisuarowców dla naiwnych lub propagndzistów.
  Jaką lichwę zwalcza pis? Proszę o przedstawienie definicji lichwa? Okaże się, że ,,walka z lichwą" to tylko instrument propagandowy. Jak można walczyc" z lichwą i jednocześnie realizując art 222 i 220 Konstytucji RP. Jak można ,,walczyc" z lichwą jednoczesnie zadłużać się w śwaitowej mafii finansowej?
  Jak można ,,walczyc" z lichwą nie mając kontroli nad swoim pieniądzem, który jest podporządkowany polityce swiatowym lichwiarzom właśnie. Co do inflacji to ona była kreowana sztucznie z zewnątrz i nazywana powinna byc inflacją kosztowną a więc nie powstająca z nadmiaru pieniądza nad towarem a wręcz przeciwnie pieniądza nie było odpowiedniej ilości w stosunku do towaru a więc wszystko padało bo ,,nie ma pieniędzy na nic", to wszystko było sterowane i jest sterowane do dziś.
  Jak można ,,walczyc" z lichwą i w ciągu 6 miesięcy zadłużyć w prywatnych bankach lichwiarskich Państwo polskie na 60 mld zł????
  Obecna ,,walka" z lichwą to gigantyczne oszustwo by zapudrować problem i przypodobać się niewolnikom wyborczym.
  500+ to prymitywna łapówka dla wyborczych niewolników, to ci nowo narodzeni jak dorosną to będą spłacać bln zl. dla właśnie lichwiarzy, to obecny kretynski i antypolski ,,żond" zaciaga w imieniu nowo narodzonych dziec,i kredyty u lichwiarzy by przypodobać się wyborcom. Jeżeli już to dlaczego nie obniżono podatek VAT, najbardziej nie sprawiedliwy podatek. Co najstotniejsze to ci masoni którzy narzucają tej kobieice - premierowej swoją masońską propagandę, myślą już do przodu, oni chcą by Polacy się rodzili i oni będą ich na wojny wysyłać.
  Obniżą podatek CIT, ale dla małych firm - dobrze, ale nikt nie zna założeń takiej ustawy, jakie będą kryteria, dochody itd. Rodzi się już podejrzenie, że mnóstwo ,,duzych" firm np; hiper - markety podzielą się na mniejsze i tysiące obcych firm obejdzie tą ustawę i zamist pomóc polskiemu przedsiębiorcy to ustawa służyć będzie obcym.
  Potępiono ludobójstwo na Wołyniu!!!!!! Cóż za obrzydliwa propaganda. Uchwała nic nie znaczy w sensie prawnym. Pytanie czy ci zamordowani Polacy przez ludobójców zasłużyli ,,tylko na uchwałę" sejmu??????? Tzw. ,,prawicowego" sejmu???? To ohyda, obleśna propaganda banderowców z pisuaru na czele z tym społecznym mendą Kuchcińskim
  Reasumując ,,żond" pisuarowców to hołota zdrady narodowej, rzezimieszki - wydmuszki panów z usraela. Oni nie budują, oni rozbierają Polskę, tak by grunt do likwidacji polaków przygotować, pomagają im w tym karierowicze, darmozjady, pasożyty, którzy mienią się patriotami prawicowymi!!!! To żałosna propaganda w ich wykonaniu na którą nabierają się ludzie nie oczytani, lenie.
  Ten ,,żond" i ich naczelnik - szkodnik, realizują podobną politykę co ,,żondy" Bieruta, które też propagande uprawiały, że budują z ruin Polskę, ale frontowymi drzwiami osiedlali tu okupnta sowieckiego, a ci robią to w drugą stronę i jedni i drudzy dążyli do konfronatcji między usraelem a wschodem na terytorium Polski i jedni i drudzy przewidywali, że zginą mln Polaków.
  Tak wyglądały i wyglądają ,,żondy" zdrady narodowej i ich przydupasów - trolli.
 • @Wrzodak Z. 21:55:34
  ależ pierdoły pan pisze, prawdziwy popis
 • @Oświat 15:28:14
  Tak, ale do rzeczy. Prawda w oczy kole
 • @Wrzodak Z. 09:56:13
  "Co najistotniejsze: to ci masoni, którzy narzucają tej kobiecie - premierowej swoją masońską propagandę, myślą już do przodu, oni chcą by Polacy się rodzili i oni będą ich na wojny wysyłać".

  Bzdury.
  Decydując się na dziecko nie myślę o wzroście dzietności narodu (albo gdzieś z tyłu głowy) i nie planuję, że będzie ono musiało z karabinem wojować.

  To, czy damy się wodzić na wojny, czy nie, tylko od nas samych zależy i od tego, jakie władze wybierzemy.

  Gada Pan niespójnie i bez ładu i składu, boś Pan opętany jakąś ogólną antylichwiarską obsesją.

  Nikt Polakom nie każe się zadłużać.
  Naszym wrogiem nie są banki, lecz nasza pazerność (nieumiejętność oszczędzania i chęć natychmiastowej konsumpcji).

  Można o pewnych rzeczach z Panem dyskutować (np. cicho sza o największym skandalu ostatniego stulecia, czyli o ponad 100%-wym wzroście cen nieruchomości) - tak wygląda wojna ekonomiczna - ale musi Pan odrzucić te założenia apriori, które uniemożliwiają jakąkolwiek wymianę myśli.

  Nie zawsze bank, pieniądz i kredyt = ZŁO.
  Mądrze wzięty i spożytkowany kredyt dodaje skrzydeł.

  W ogóle chyba nie ma sensu dyskutować z ludźmi, którzy zamiast merytorycznymi argumentami posługują się etykietkami:
  - Żydzi, Ruscy, masoni.... Walka etykietkami i hasłami bez pokrycia to walka z wiatrakami.

  A pan Wrzodak ewidentnie do takich osób należy. W jego wypowiedziach ilość twierdzeń podciąganych (naciąganych) do z góry obranej tezy poraża.
 • @maharaja 13:47:15
  No tak, wyłazi szydło z worka, POPIS-owskie brednie, Wy razemz PO w ramach WjWajEs-u już prawie Polskę sprzedaliści za 5% wartości.
  Wy, popisowscy zdrajcy nawet analizować i uczyc się wam nie chce i dlatego w takie bzdety wierzycie.
  Prawda jest w życiu społecznym ale też i gospodarczo - ekonomicznym i do tego trzeba dążyc, a nie chodzić na skróty, po brudnych scieżkach.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031