Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Szczyt NATO - Trzecia Wojna Światowa.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska, obecnie - dzięki „Szczytowi Nato” stała się krajem pierwszej linii frontu - III Wojny Światowej.

"Szczyt NATO - Trzecia Wojna Światowa.

Zakończył się tzw. „Szczyt NATO” - w Warszawie. Ogłoszono „Wielki sukces” w mediach masowego przekazu.
Wszyscy, którzy byli tym szczytowaniem zainteresowani, (głównie politycy, dziennikarze i zawodowi ideolodzy – wszyscy płatni agenci) – znają rezultaty. Znali je od dawna.

Wszystkie umowy, porozumienia, układy, podpisane przy szczelnie zamkniętych drzwiach, (pilnie choronionych) - były wcześniej starannie opracowane, przez naczelnych ideologów - NWO (New World Order).

Sam Szczyt to farsa w stylu Hollywood. Przyjazdy, wyjazdy; gesty, uśmiechy, ściskania rąk, obiady, kolacje oraz fotografie – dla spragnionych igrzysk, nieświadomych mas podatników. Najważniejsi pajace „naszego świata polityki” – w rolach głównych.

Podsumuję kilka najważniejszych osiągnięć Szczytu – we własnej parafrazie/interpretacji:

1. USA/NATO rozmieści 4 Bazy - bataliony, w sumie około 4,000 żołnierzy w Polsce i Krajach Nad Bałtykiem (Łotwa, Litwa). Dowodzą oczywiscie Niemcy i Amerykanie.

2. W Polsce stacjonować będą Amerykanie, którzy przecież czuję się u nas jak...u siebie w domu. Niedługo sprowadzą do Nas – własne zwyczaje z Brooklynu i Dallas.

3. NATO będzie się rozszerzać – Gruzja, Ukraina, Czarnogóra – zaproszone na szczyt.
Potrzebne przecież „mięso armatnie” do szantażowania wroga czyli okrążania Rosji.

4. Obecność NATO w Afganistanie (tak aby bronić interesów USA i Izraela) na bliskim Wschodzie – jest przedłużona – na czas nieokreślony.

5. Potrzebna jest ochrona i właściwa organizacja tzw.„przestrzeni balistycznych” wokół Europy/USA a przy okazji, na wszelki wypadek Rosji.

6. Konieczna jest kontrola także „Przestrzeni Cybernetycznych” - bo przecież o zgrozo - na całym świecie w internecie pojawia się coraz większa grupa idiotów, pragnących wolności słowa, przekonań, gospodarki, pieniądza.
To zagraża własciwie - „po amerykańsku” rozumianej demokracji i bezpieczeństwu globalnemu.

7. Europa powinna przejąć jak najwięcej uchodźców z Krajów Arabskich (i biednych), bo przecież konieczne są wolne przestrzenie na Bliskim Wschodzie dla...Izraela.

8. Ameryka jest bardzo zaniepokojona „brakiem demokracji” w Polsce – Casus TK i w związku z tym nakazuje działania – zgodne z interesami USA w Polsce.
Czy jest wyobrażalne aby podobne „interpelacje” zgłosił jakiś Polski przywódca?

Konkluzja nasuwa się jedna:

Wojna światowa oraz pokojowe przygotowania do wojny to jeden z najlepszych interesów, który zwłaszcza w dzisiejszym świecie ma pragmatyczne uzasadnienie. Przecież produkcja i handel bronią to podstawa rozwoju technologi. Czyli rozwoju dobrobytu naszego świata.

To także główny, najlepszy interes USA od czasów I Wojny Swiatowej. Handel bronią i demokracją.
A przecież światem rządzi Ameryka - czyli interes i pieniądz.

A jakiż to jest interes: POKÓJ???.
Przecież na tym – niewiele można zarobić. Trzeba wtedy ciężko pracować. Handel bronią i wojną to jest prawdziwy i najlepszy interes. A jeżeli ten handel można uzasadnić polityką...
O to właśnie przecież chodzi.

Współczesny świat nieuchronnie zmierza w kierunku globalnego konfliktu.
Wielu twierdzi, że III Wojna Światowa już trwa, i to właściwie od czasu zmian układu sił w Europie Centralnej. Na pierwszym etapie ma ona charakter wstępnej wojny ekonomicznej, walki o kontrolę nad surowcami (ropa/gaz) oraz bankami/pieniądzem.
Prowadzona jest równolegle ściśle kontrolowana i zaplanowana wojna ideologiczna.
Konflikt na Bliskim Wschodzie „Wiosna Arabska” i konflikt na Ukrainie – jest uzasadniona przecież głównie interesami USA.
Oczywiscie wszystko odbywa się pod sztandarem obrony demokracji i praw człowieka. To łatwo sprzedać a amerykanie są mistrzami marketingu.

Pamiętam czasy kiedy: Inwazja kontrrewolucjonistów Kubańskich w Zatoce Świń a potem Kryzys Kubański – doprowadził niemal do konfliktu światowego.
USA pod przywództwem J. F. Kennediego, zmusiło Chruszczowa do wycofania planowanej instalacji rakiet balistycznych – zagrażających bezpośrednio terytorium USA z terenu Kuby.

Teraz, 54 lata później, USA i NATO proponują instalację baz i podobnych - lepszych rakiet, na terytorium Polski – które oczywiście będą dużym zagrożeniem militarnym dla Rosji.
I jakoś wszyscy się dziwią – zwłaszcza „Polscy” politycy – wszystkich ugrupowań a także „opinia publiczna” w naszym kraju, że Rosja wyraża zaniepokojenie planami USA/NATO.

Ciekawe, jak zareagowałaby Ameryka, gdyby obecnie Rosja powtórzyła manewry z 1962 roku na Kubie, albo gdzieś blisko USA. Albo gdzieś w krajach UE. Czy Prezydent Obama (albo jego następca), wykazali by tyle determinacji – aby usunąć rakiety dalekiego zasięgu z terenów bliskich do USA/UE. Czy groziliby wojną?

Polska, obecnie - dzięki „Szczytowi Nato” stała się krajem pierwszej linii frontu - III Wojny Światowej 

To już będzie konflikt zbrojny. Wojny USA/UE vs Rosja i Reszta Świata.
Wojny o wszystko.

Trudno jest przewidzieć efekt końcowy tego konfliktu globalnego. Kto wygra jest zresztą bez znaczenia. Jedno jest pewne. Ta wojna światowa zbrojnie, rozpocznie/odbedzie się na terenie Polski (tak jak zresztą I i II wojna).
Tym razem jednak będzie to konflikt nuklearny.

Tym razem jednak po III wojnie światowej - Polski ani Polaków już nie będzie.

USA nigdy nie stanie bezpośrednio i wprost - do wojny z Rosją.

Będzie walczyć z Rosją za pomocą Polski czy Ukrainy. Może terrorystów muzułmańskich,
Turcji - może też innych „frajerów krajów”.

A Polska i Polscy politycy – dają się w to „wrobić”. Takie są niestety smutne, prawdziwe realia.

Ryszard Opara

Tak na marginesie:

Kiedyś byłem zainteresowany polityką. Dopóki sam, naocznie nie przekonałem się jakie to jest bagno. Patrząc na ostatnie wydarzenia w Polsce i na świecie, całkowicie z boku, trudno mi wprost uwierzyć – jak wiele się zmieniło i jak niewiele ludzie potrafią zrozumieć.

Jak bardzo łatwo jest ogłupić, zmanipulować masy porządnych, całkiem nieświadomych, ciężko pracujących ludzi i wprowadzić ich do pułapki wojny. Tak jak mysz wchodzi do pułapki, w której przedtem umieszcza się jakiś ochałp dla zwabienia głodnego zwierzęcia.

Chciałbym również podkreślić najmocniej jak potrafię. Nie jestem przeciwnikiem Ameryki and UE. Ani Niemiec, ani Ukrainy. Nie jestem przeciwnikiem Izraela ani Antysemitą. Nie jestem również Rusofilem and Rusofobem.
Wszystkie te kraje reprezentują swoje własne interesy – to należy zrozumieć i szanować.

Ale nie rozumiem: kto tak naprawdę reprezentuje interesy naszego kraju: POLSKI.
 

KOMENTARZE

 • Jak za czasów Targowicy w imię wiary i patriotyzmu
  szybko PiS nas sprzedał. By jednak naród się nie burzył tworzy się oddziały typu Ormo, zwane obroną terytorialną, to oddziały na miejscu znające warunki lokalne, ustawione na zwalczanie niepokornych. Pamiętne słowa Macierewicza o gotowości Polski do odparcia przeciwników jakże przypominają plakaty przedwojenne. Nie oddamy ani guzika. Jak wiemy z II wojny światowej nie służą nam dalekie sojusze, przecież Amerykańscy chłopcy nie będą umierać za Gdańsk, prawda?
  Cóż nam pozostało? Jak Reytan rozedrzeć koszulę i jak Zagłoba krzyczeć, "Zdrajcy, zdrajcy, po trzykroć zdrajcy".
 • Zasadnicza różnica mikro pułapka a makro pułapka.
  .Autor Pan Ryszard Opara pisze o mikro pułapce gdzie umieszcza się jeden ochłap i jedna czy kilka myszy, lub nieświadomych ludzi wchodzi.

  Natomiast błąd w konstytucji jest makro-błędem i wprowadza w nieświadomość miliony, lub miliardy ludzi w największą pułapkę czyli prowadzi do zagłady wielu państw.

  Faktem jest iż demokracji niema w USA i w innych państwach, które w konstytucji mają zapisaną zasadę "Trójpodziału Władzy", bo taki podział równowagi dla żywych ludziach jest niemożliwy:)))))
 • Wszystkie te kraje reprezentują swoje własne interesy
  //Wszystkie te kraje reprezentują swoje własne interesy – to należy zrozumieć i szanować.//

  I tak zrozumiałem Pana wpis.
  A szczytów było już wiele, kontrszczytów też a życie toczy się dalej.
  Od zakończenia wojny minęło sporo lat i myślę że jeszcze ich też sporo przed nami.
  To wszystko tylko polityka, a politycy z czegoś żyć muszą
 • Osiągnięcia szczytu we własnej parafrazie
  Cenna parafraza.
 • III wojna światowa...
  to jest operacja False Flag. Umoczeni w nakręcanie spirali strachu są USA i Rosja.
 • @Talbot 15:10:07
  To też interesująca "parafraza".
 • NATO chce powstrzymywać "nieistniejące zagrożenie"
  Sojusz Północnoatlantycki koncentruje swoje wysiłki na "powstrzymywaniu nieistniejącego zagrożenia ze Wschodu" - oświadczyło w niedzielę MSZ Rosji w pierwszej reakcji na decyzje szczytu NATO, który zakończył się w sobotę w Warszawie.

  "Wbrew obiektywnym interesom podtrzymania pokoju i stabilności w Europie i konieczności zespolenia potencjałów wszystkich odpowiedzialnych graczy międzynarodowych w przeciwdziałaniu wyzwaniom realnym, a nie wymyślonym, Sojusz koncentruje swe wysiłki na +powstrzymywaniu+ nieistniejącego +zagrożenia ze Wschodu+" - głosi oświadczenie opublikowane na stronie internetowej rosyjskiego MSZ.
  Resort zapowiedział w nim, że podczas planowanego posiedzenia Rady Rosja-NATO 13 lipca strona rosyjska oczekuje "szczegółowych wyjaśnień przedstawicieli Sojuszu o natowskich wzmocnieniach na wszystkich +azymutach+".
  Jak wynika z komunikatu, Rosja chce również wyjaśnić na tym spotkaniu stanowisko NATO w kwestii inicjatywy fińskiego prezydenta Sauli Niinisto, dotyczącej zwiększenia bezpieczeństwa lotów nad Bałtykiem.
  Zdaniem resortu spraw zagranicznych Rosji "nadal świadomie ignorowane" są zagrożenia dla systemu bezpieczeństwa euroatlantyckiego, które - jak utrzymuje MSZ - pojawiają się "w rezultacie celowych działań Waszyngtonu i Brukseli dotyczących zmiany istniejącej równowagi sił". W tym kontekście MSZ wymienia "intensywną realizację planów przeciwrakietowych USA-NATO w Europie".
  "Uderzająca nierównowaga w umacnianiu flank NATO na tle bezprecedensowej skali niebezpieczeństwa, jakie pochodzi z kierunku południowego, świadczy o coraz bardziej oczywistym oderwaniu się bloku od aktualnych problemów dotyczących obrony i zapewnienia bezpieczeństwa obywateli państw członkowskich NATO" - napisano w komunikacie.
  MSZ oceniło, że dochodzi do coraz silniejszych prób "demonizowania Rosji", które mają na celu usprawiedliwienie kroków podejmowanych w sferze wojskowej.
  Resort zaznaczył, że strona rosyjska "uważnie bada decyzje" warszawskiego szczytu.

  http://fakty.interia.pl/raporty/raport-szczyt-nato-w-warszawie/opinie/news-rosyjskie-msz-nato-chce-powstrzymywac-nieistniejace-zagrozen,nId,2233896
 • Chylę czoła panie Ryszardzie!
  Bardzo, bardzo dobry tekst.
  Powielać i rozsyłać wszędzie gdzie tylko się da.
 • To samo mówi znany Australijski dziennikarz
  John Pilger: Washington prepares for World War III
  https://www.youtube.com/watch?v=p0JYdD4RlcE
  JOHN PILGER - A WORLD WAR HAS BEGUN: BREAK THE SILENCE
  https://www.youtube.com/watch?v=xUW5-LlLQ1Q
 • @Husky 15:33:55
  Generał Skrzypczak podaje:

  http://wpolityce.pl/polityka/300019-gen-skrzypczak-uspokaja-putin-to-papierowy-niedzwiedz-wojna-z-nato-rosje-by-zniszczyla-polacy-nie-powinni-sie-obawiac

  A więc, gdzie jest prawda?
 • @Rebeliantka 16:18:28
  Ja bym wierzył generałowi Skrzypczakowi.
  Jak się Polacy rozpędzą to za tydzień będą na Kremlu.
 • @Robik 16:31:47
  Polacy, z tego co jest mi wiadomo, nigdzie nie zamierzają się rozpędzać. Uważnie patrzę, kto się rozpędza i w jakim kierunku.
 • Tak to wszystko wygląda.
  "USA nigdy nie stanie bezpośrednio i wprost - do wojny z Rosją."

  Obawiam się że jeżeli dojdzie już do katastrofy USA oberwie teraz i to porządnie i nie będzie miała nic do powiedzenia. To będzie taka sama zagłada dla Rosji jak i USA. Martwię się iż może pójść w ruch nie tylko bron jądrowa ale także i biologiczna co na terenie USA jest bardziej prawdopodobne. Smutnym i tragicznym jest fakt że te ścierwa które rozpętają tą zagładę będą sobie żyli dostatnio bo ich już dawno w macierzystych krajach nie ma lecz rozlokowani są po "prywatnych wyspach".
  Całkowicie zgadzam się z postem. Wczoraj sam wypisałem krotka opinie na ten temat. Nie poruszyłem jednak problemu polskich tępaków u władzy lecz wytknąłem Putinowi wielki strategiczny błąd który mógł ostudzić zapędy idiotów.
 • @Rebeliantka 16:18:28
  "A więc, gdzie jest prawda?"

  Kerry i Ławrow to przyjaciele

  A na fotce dwaj Reptilianie
  http://bi.gazeta.pl/im/42/5e/e7/z15162946Q,John-Kerry-i-Siergiej-Lawrow.jpg
 • Znowu Chiny?
  Przesłanie dla świata zrobiono nie bezpośrednio a metaforycznie. Jakieś katastrofalne zjawisko albo już się zaczęło, albo właśnie się zaczyna. Nic innego w związku z tym przesłaniem nie przychodzi mi do głowy.

  https://treborok.files.wordpress.com/2016/07/01-zc.png?w=640&h=387


  https://treborok.wordpress.com/znowu-chiny/?preview_id=15264&preview_nonce=ab2db8f9e2&preview=true
 • PANIE PREZESIE...
  Pańskie pytanie jest najważniejszym pytaniem całego tekstu. Kto reprezentuje interesy polskie? Otóż - my to właśnie czynimy. Pan i wszyscy fajni i mądrzy Polacy pojawiający się na Pańskim portalu www.NEon24.pl. Pragnę Panu serdecznie podziękować za obecność 28-go czerwca 2016 przy Pomniku Dmowskiego w Warszawie. Pan po prostu jest głęboko zanurzony w polskie sprawy, które się rozgrywają na wiele sposobów.
  Niech Pan nie myśli, że sprawa polska upadła, że jest Pan osamotniony.
  Niech się Pan nie przejmuje tym, że tak wielu Pana opuściło, kiedy się rozeszły pieniądze. To były polskie świnie, ci którzy sobie poszli w roku 2012/13. Chrumkając ryjami pomalowanymi na biało-czerwono. Ale prawdziwa szlachta polska wciąż z Panem jest, Prezesie i - z Boża pomocą, jeszcze wiele bitew wygramy.
  Krzyż jest znakiem naszych przyszłych zwycęstw.
  :)
 • @All
  Mi szczytowanie biurokratów potwierdziło jedno:

  ZAAWANSOWANY TERRORYZM NIE ISTNIEJE

  trzeba być idiotą, aby wierzyć, że terrorystom zależy na śmierci biegaczy, pasażerów metra, autobusów (wersja dla biednej Polski), czy innym klientom restauracji.

  Narracja medialna jest taka, że terroryści są doskonale uzbrojeni i wyszkoleni. W Syrii Ameryka nie daje im rady. Posiadają broń chemiczną, a i brudne bomby mają możliwość konstruować.

  Dla tego pytam się. Drodzy, Kochani terroryści, dla czego nie atakujecie tam gdzie trzeba??????????? Wam w raju przyjdzie kozy dymać, a nie dziewice, za to czego nie zrobiliście..  JEDNA WIELKA ŚCIEMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • @Talbot 17:10:27
  Talbot, jak mieszkasz w USA, gdzieś tam w pobliżu Faszyngtonu, to lepiej się wyprowadź....nawet do Meksyku
 • @Zawisza Niebieski 14:34:56
  Ma Pan rację. Przeżywamy kolejną Targowicę - PiS nas szybko sprzedał.

  Reytan i Zagłoba to wspaniałe symbole z historii - z Polskiej tradycji -
  Ale cóż z tego.
  Nam potrzeba nie symboli - ale Polskiego męża stanu, popieranego przez grupę patriotów (partię) - na miarę czasów.
  Dla obrony ojczyzny. Symbolami tego nie zrobimy.

  W polityce liczy się skuteczność a miarą skuteczności są wygrane wybory.

  Polityka to sztuka robienia interesów, dla kraju który się reprezentuje.
  A u nas w Polsce - brak Męża Stanu - brak patriotów.

  Wszyscy obecni Politycy traktują służbę dla Narodu - jako sposób na życie, robią to dla kariery, własnych korzyści.

  I Polska chyli się ku upadkowi - a wojna jest tylko kwestią czasu.
 • @Husky 14:40:57
  No właśnie - politycy traktują służbę dla kraju - jako sposób na życie.
  Nasze wszystkie obecne "elity polityczne" to banda nieudaczników i "sprzedawczyków".

  I w tym jest "pies pogrzebany" - Pies a może i "PiS". Wszystko jedno.

  Problem jest taki, że niedługo Polska będzie pogrzebana.

  I nikogo, albo niewielu to obchodzi.

  Wszyscy mówią - jakoś to będzie.

  Boże chroń Polskę.
 • @Rebeliantka 15:00:10
  Panie Rebeliantko,

  Dziękuję - mam nadzieję, że będę właściwie zrozumiany.

  Moim marzeniem jest aby Polacy - w większości - to zrozumieli.
  A kiedy tak się stanie - wszystko jest możliwe.

  Polacy - jako Naród, to największa niezniszczalna potęga świata.
  Boże chroń Polskę.

  Ryszard Opara
 • @Talbot 15:10:07
  Mam nadzieję, że Pan ma rację - że to tylko nakręcanie spirali strachu.
  A przy okazji znakomity interes - dla tych co to robią.

  Ale gdzie w tym wszystkim - gdzie jest Polska własnie...???
 • @Robik 15:44:09
  Szanowny Panie,

  Dziękuję za słowa uznania.

  Moim marzeniem (tak jak pisałem wyżej) jest aby Polacy, w swej absolutnej większości - jako Naród - zrozumieli obecną sytuację Naszego Kraju.

  Jeżeli to się stanie, jeżeli Polacy zaczną wreszcie działać razem, w zgodzie -
  możemy uniknąć katastrofy wojny. Możemy ocalić Nasz Kraj i Europę.

  Wtedy wszystko będzie możliwe.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • @Robik 15:50:48
  To bardzo ciekawe. Znam z gazet Johna Pilgera. Bardzo go cenię.

  Cieszę się, że myślimy podobnie - że oceniamy rozwój wydarzeń światowych bardzo analogicznie - a jednocześnie trzeźwo, analitycznie.

  Zapewniam Pana/Państwa - jest to przypadkowa zbieżność.

  Dodam tylko, że skoro przynajmniej dwie osoby myślą podobnie - zapewne jest w tym odrobina prawdy.
  Ja jestem przekonany, że to co piszę jest absolutną prawdą.

  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka 16:18:28
  Szanowna Pani,

  A ja myślę, że General Skrzypczak - to taki trochę "Papierowy Generał".
  Żyje z papieru/dziennikarstwa.
  Potrafi gadać i narzekać - tak jak większość Polaków.

  Być może zna się na wojsku ale na polityce - absolutnie nie.

  Jeżeli Rosja/Putin - to "papierowe niedzwiedzie" - dlaczego jakoś żadne wojska, nie chcą prowadzić wojny z Rosją.
  Dlaczego nikt militarnie Rosji nie zaatakował?
  I nie ma nawet o tym mowy.

  Wszyscy liczą, że Rosja może rozpadnie się... tak - jakoś ekonomicznie.
  Nakładają sankcje - potem wycofują się z tego.
  No cóż Interes - to Interes

  Niemcy, Francuzi, Anglicy no i oczywiście Amerykanie - militarnie Rosji nie zaatakują. Pamiętają doświadczenia z przeszłości - i potrafią się uczyć.

  Prawda jest niestety taka.

  Jedynym krajem, narodem który może zaatakować Rosję - jest Polska.
  Może też Ukraina. I NA TO właśnie...liczy NATO i USA.

  Albo też Rosja zaatakuje Polskę - i sprawa będzie załatwiona.
  Ameryka zaś sprzeda trochę broni - Polsce, Ukrainie, Rosji...

  Wiadomo: Interes - to Interes.
 • @Ryszard Opara 18:14:48
  Problem leży w tym, że od dawna w polityce nie było Polaka. PiS uwłaszczyło się na słowie "patrioci", i co gorsza, nie da się ludziom tego wytłumaczyć, że to tylko hasełko na transparencie sprzedawczyków. To co za rządów PO-PSL głosili jako przestępstwo w pierwszej kolejności zrobili prawem. Dziś kumoterstwo i kolesiowstwo jest prawem. Obsadzają stanowiska w systemie dzielenia łupu, przykład historyk, koleś Szydło prezesem lotniska w Balicach. Nauczyciel WF, tatuś kosmetyczki Szydło zajmuje się Agencją Rozwoju Rolnictwa. Do kasy Rydzyka płyną pieniądze z ministerstw pod pozorem zlecania ważnych zadań. A niech Pan to zacznie wytykać, to zaraz pojawia się tłum "stojących na czatach".
  Tak jak było za targowicy, kropidłem i hasełkami patriotycznymi złodzieje bronią swoich interesów.

  Pisze Pan do Huskiego, "Boże chroń Polskę", raczej trzeba już śpiewać "Ojczyznę wolną racz nam zwrócić Panie".

  Naprawdę chciałbym poprzeć Polaka, rozumiem, że będąc bierny sitwy wspieram, tylko może i jestem ślepy, ale żadnego zobaczyć nie potrafię. Tak jak kiedyś Polacy zajmowali się ziemią, zaś handlem, rządami w miastach Niemcy i Żydzi, tak dziś Polacy zajmują się swoim, zarabianiem wdowiego grosza, by rodziny nakarmić, i płacą podatki na złodziei i zdrajców w sejmie i ich chore pomysły, Zaś złodzieje PiS, PO, Nowoczesna rozrywają czerwoną szmatę Bogumiła Radziwiłła (Potop), by jak największy kawał w rękach im został.
  Zadłużenie kraju rośnie w piorunującym tempie.
  A co dziś mamy w internecie? Duda, Szydło, Kaczyński kłamią aż im nosy do nieba sięgają, by zatrzeć burę, jaką Duda dostał od Obamy w sprawie TK. Szydło bredzi, że Polska to najbardziej demokratyczny kraj w świecie. I tym przykrywają, że sprowadzili nam obce wojska do kraju, że na naszą ziemię ściągnięto pierwsze uderzenie gdyby pojawił się konflikt militarny. Można by powiedzieć, wsiedliśmy na kota i szabelką Rosji grozimy.
 • @Robik 16:31:47
  Oj Szanowny Panie Robik.

  A już myślałem, że Pan jest poważnym człowiekiem.

  Polska nawet nie ma jednej samodzielnej dywizji wojska.
  Polska nawet nie ma samochodów pancernych aby do Moskwy dojechać.
  Nie ma benzyny. Ani oleju napędowego.

  Niestety, czasy husarii dawno się skończyły.
  Nie sądzę aby to się powtórzyło.

  Pomarzyć dobra rzecz. O życie, życie nudne...
  Pomarzyć dobrze jest - w niedzielę po południu.

  Przesyłam ukłony i balony.
 • @Talbot 17:10:27
  Tak.

  W pewnym sensie nadzieja całego świata USA, przeciwnego Rosji - jest w Chinach. Wszyscy myślą, że Chiny swoją polityką ekspansji i populacji - rozwiążą problem Rosji.

  Problem niestety polega na tym, że jeżeli "świat antyrosyjski" wesprze Chiny aby rozwalić Rosję - przy okazji, po tej drodze upadnie Ameryka, UE.
  Przy takim scenariuszu padnie również tak bardzo hołubiony NWO.

  A wtedy "żółta rasa zaleje świat".

  A jaki to interes - dla tych co teraz rządzą???
 • @Eugeniusz Sendecki 17:37:07
  Szanowny Panie Doktorze,

  Uprzejmie dziękuję, za słowa pociechy i wsparcia.
  Wiem, że na Pana - zawsze mogę liczyć.

  Ale niestety pytanie: "Kto reprezentuje interesy Polskie - Interesy Narodu" - na razie nie znamy odpowiedzi.

  I niestety mamy również związane ręce - poprzez istniejące elity polityczne. Poprzez istniejące układy. Poprzez Banki, pieniądze.

  Jestem, jak Pan wie osobą wierzącą. Ale niestety uważam, że jeżeli Polacy nie zrozumieją właściwie obecnej dramatycznej sytuacji kraju, jeżeli się nie zjednoczą - pomoc Pana Boga - może okazać się niewystarczająca.

  Boże chroń Polskę.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 19:05:11
  Mam coś dla Pana - Grzegorz Sar - Księga Wiedzy

  https://www.youtube.com/watch?v=XJT3Tk0sIQw
 • @Autor
  "Oczywiscie wszystko odbywa się pod sztandarem obrony demokracji i praw człowieka. To łatwo sprzedać a amerykanie są mistrzami marketingu."

  Wie Pan najtragiczniejsze jest to,ze pod tym sztandarem obrony demokracji śmierć poniosło tylko w Iraku ponad milion osób w Syrii ponad 300000 nie licząc Libii Afganistanu,Pakistanu.Swoją cegiełkę w tej spirali śmierci dołożyli Polacy,którzy wysyłali tam żołnierzy i to z poparciem prawie wszystkich partii z PO i PIS na czele.W imię ich wydumanej demokracji śmierć poniosło setki tysięcy dzieci.To jest po prostu barbarzyństwo i ludobójstwo.Ci mordercy jeśli nie poniosą odpowiedzialności na ziemi niech będą pewni,że Bóg ich ciężko ukarze mimo,że się na niego powołują i lansują się w kościołach jako przykładni katolicy.
 • Trzecia wojna światowa. Jaki jest scenariusz biblijny?
  Współczesny świat faktycznie nieuchronnie zmierza w kierunku globalnego konfliktu. Prawdą jest też to, że będzie to konflikt nuklearny. Potwierdza to analiza biblijna. Przypomnę tu fragment wizji z VI wieku p.n.e. (Daniela 10:1). "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem" (Daniela 11:28,29a). Powrót Rosji w tym kontekście oznacza rozpad UE i NATO. Dzięki temu wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i bazy rosyjskie powrócą tam, gdzie wcześniej stacjonowały.

  "I [król północy] wkroczy na południe [to wejście może być związane z odmrożeniem konfliktu pomiędzy Gruzją i jej zbuntowanymi regionami. Rosja byłaby znów zmuszona do interwencji], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [teraz - Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie tym razem zaatakują, bez względu na to kto będzie ich prezydentem. Brytyjczycy na początku nie nie będą chcieli dołączyć do Amerykanów] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:29b,30a).

  Ta wojna rozpocznie się od konfliktu etnicznego. Jezus zapowiedział: "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi", podobnie jak w 2008, a potem...

  Mojżesz pisał: "I okręty od strony Kittim [z Zachodu (US Navy)] i utrapią Aszszura [Rosję] i utrapią Ebera [pozostałych przeciwników, w tym Iran i Chiny] i również to [na] zawsze będzie zniszczone" (Liczb 24:24). Ta armada po wystrzeleniu rakiet z głowicami jądrowymi, nie powróci już do domu. Druga strona także użyje "wielkiego miecza" (Apokalipsa 6:4). To będzie wzajemna rzeź. Nie będzie to jednak koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus: "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Ponieważ zawiera wiele szczegółów, osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10).
 • @Ryszard Opara 18:19:50
  Panie Ryszardzie
  Postawił Pan tu w komentarzu i wcześniej w swojej notce "diagnozę".
  Jak na lekarza przystało ,warto poznać ewentualne metody leczenia i rehabilitacji.
  Tak Pana zdaniem - jak ma to wyglądać, skoro "choroba" jest już tak zaawansowana.
  Czy jeszcze nie jest zbyt późno by podjąć leczenie
 • @Husky 20:05:26
  Szanowny Panie,

  Jako lekarz i osoba wierząca - uważam, że dopóki człowiek żyje - zawsze jest jakaś szansa.
  Zawsze jest nadzieja. (Choć podobno matka jest nadzieją głupców)!
  Nawet jeżeli choroba jest śmiertelna i nieuleczalna.

  Zawsze też byłem przeciwnikiem eutanazji.

  Tymczasem wydaje się, że wśród "Polskich" polityków - eutanazja jest rozwiązaniem kompromisowym dla kraju. Tym bardziej, że jak im się wydaje nie ma ratunku a ONI mają przyszłość zapewnioną np w Brukseli.

  Największą nadzieją (choć jednocześnie problemem) jest Polski Naród, który wiele razy, na przestrzeni wieków udowodnił wielokroć swoją siłę, potęgę i nieśmiertelność.
  Naród Polski -w chwilach największego zagrożenia - zawsze potrafił się zjednoczyć.

  Pozostaje pytanie - czy jeszcze Polski Naród istnieje?

  Mam wielką nadzieję, że tak. A wtedy siła i wszystkie potrzebne lekarstwa na chorobą Polski - same się znajdą.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 20:33:28
  //Naród Polski -w chwilach największego zagrożenia - zawsze potrafił się zjednoczyć.

  Pozostaje pytanie - czy jeszcze Polski Naród istnieje?

  Mam wielką nadzieję, że tak. A wtedy siła i wszystkie potrzebne lekarstwa na chorobą Polski - same się znajdą.//

  Powiało optymizmem ?

  W mojej ocenie to nie optymizm to realizm- tak było jest i będzie.
  Nie ma w obecnej chwili najmniejszego zagrożenia, by trzeba było się już dziś i teraz ( nadzwyczajnie) jednoczyć.
  Raczej wskazywać zagrożenie, bo takie jest, było i będzie. A życie toczy się dalej i zagrożeniem na dziś szarego obywatela to ,mieć pracę,utrzymać rodzinę i przeżyć od do.
  Tu jest problem. A wielka polityka to jest dla garstki nawiedzonych "możnych" tego świata.
 • Autor!
  "Ale nie rozumiem: kto tak naprawdę reprezentuje interesy naszego kraju: POLSKI."
  ------------------
  Nie rozumie pan również kto jest zaborcą naszych ziem ?
  "Co nam obca przemoc wzięła szabla odbierzemy" nie zna pan?
  Zamiast szabli mamy dziś głowy!
  A nasze ziemie pod władzą wroga ! Nie żal panu tych, co tam koczują i pielęgnują Polskie wartości.
 • A ja spotkalem geniusza, ktoremu pokojowy Nobel sie nalezy.
  Dokonal wynalazku: nowy sposob wycinania drzew.Szybciej niz tradycyjnie, kladzie drzewo w jakim kierunku chce.W kilka minut.Tradycyjny sposob scinania drzew polega na wycieciu klina od strony, na ktora drzewo jest nachylone a nastepnie po przeciwnej stronie tnie sie pila prostopadle do pnia.Dla pewnosci by pila sie nie zakleszczyla wbija sie w to ciecie kliny za pila.Sposob ten sprawdza sie gdy drzewo rosnie w miare prosto i jest gdzie je polozyc ale wypadku gdy drzewo wisi nad dachem domu zaczynaja sie klopoty.Trzeba na drzewo wlazic, wiazac liny i je naciagac, albo wynajmowac dzwig i po kawalku od gory scinac.Sa firmy ,ktore zamiast dzwigow stosuja helikoptery.
  Tydzien temy na placu naprzeciw mego domu zaczeto wycinac drzewa pod budowe nowego domu.Wielkie drzewa, niektore 1m srednicy, wiszace nad plotem, nad domem sasiada.
  Drwal scinal te drzewa w przedziwny sposob.Nie wycinal zadnego klina ale cial te drzewa pod katem 60 stopni.Drzewo rosnie tak:| a on cial je tak: /.Cial je jak tnie sie kielbase by wygladalo, ze kawalek jest wiekszy niz jest, po skosie.Drzewa pochyle na lewo, kladl na prawo.Nawet nie dojechal pila do polowy srednicy pnia a drzewo juz samo lecialo.Przeczylo to prawom fizyki ale mamy tu do czynienia z zywym organizmem a nie materia nieozywiona.Zastanawialem sie troche nad tym i chyba mam odpowiedz.Gdy wieje silny wiatr najgrubsze drzewa sie wyginaja, jedna strona drzewa sie kurczy a ta od strony wiatru naciaga.Gdy wiatr ustaje drzewo wraca do pionu za pomoca jakichs "sciegien", "miesni" w drewnie.Gdy moj drwal tnie te drzewa zaczynajac z jednej tylko strony to przecina te "miesnie" trzymajace drzewo w pionie a strona przeciwna ciagnie jak zwykle i drzewo sie na ta strone pochyla a w koncu pada.Namawialem tego drwala by zrobil video i dal na tube.Dostal by troche lajkow.Wydawalo by sie, ze proste rzeczy zostaly juz wszystkie wynalezione a jednak nie.
 • @staszek kieliszek 21:38:36
  //ktoremu pokojowy Nobel sie nalezy.//
  a nie z fizyki ?
 • @Nibiru 22:03:28
  Piszac o tym scinaniu drzew przeleciala mi przez glowe mysl , ze odezwie sie jakas histeryczka z Green Peace i nie pomylilem sie.
 • @Nibiru 00:07:32
  :)
 • Panie Opara
  Jestem optymista i mam nadzieję że nie będzie tak źle. Nie wolno się poddawać. Narodowi potrzebne jest przebudzenie, nawet bolesne.

  Gra rozgrywać będzie się poza naszymi plecami i tego nie zmienimy już. Jednak musimy skorzystać na starciu tych gigantów ile się da niezależnie kto je wygra.

  Mało tego moim zdaniem prowokator źle obstawił szachownicę i może ponieść klęskę. Robi teraz nerwowe ruchy, ale nie ma już zbyt wiele pola do manewru. Ponieważ na strategicznych polach jest już drugi gracz.
 • @Ryszard Opara 18:52:32
  To była ironia.
  "Putin to papierowy tygrys" - powiedział gen. Skrzypczak.
  Dobre sobie...
  Tylko idiota może powiedzieć coś takiego.
  Do tego idiota nawet nie zauważył, że jego własna armia składa się tylko z papierowych żołnierzyków.
  Armia... to niewłaściwe słowo.
 • @Zawisza Niebieski 18:48:06
  Wrócić, wrócić! Pan Bóg nam jej nie zabrał.
 • Szanowny Panie Ryszardzie...
  Miliony, jak nie miliardy już w Europie aborcji, eutanazja, nieprawdopodobna już rozwiązłość w imię fałszywie pojętej wolności, te wszystkie plagi zboczeń których ofiarami są dzieci, w ogóle instrumentalne traktowanie dzieci (w różnych procederach), plagi zboczeń sodomii, zoofilii, i.in. ktore już są legalne albo prawie legalne (nie są ściigane), legalny proceder handlu narządami od żyjących jeszcze ludzi (przecież te od zmarłych są bezwartościowe) mordowanie całych narodów w celach rabunkowych, globalizacja niewolnicta pod płaszczykiem wolności gospodarczej realizowana przez uzurpatorów do własności całego świata (Kapitalizm Globalistyczny-NWO), depopulacja i wiele, wiele jeszcze innych podłości czynionych de facto naszemu Zbawicielowi w imię wolności, postępu, rozwoju itd...
  Jak Pan myśli, jak długo Pan Bóg będzie to wszystko jeszcze znosić?
  Przecież to nikt inny tylko my sami tymi wszystkimi podłościami co ułamek sekundy znowu krzyżujemy Jezusa Chrystusa. To my plujemy na Jego Kościół, burzymy Jego świątynie, przyklaskujemy herezjom rozgrzeszającym grzeszne źycie, to my zniszczyliśmy Jego Kościół...
  Czego więc możemy się spodziewać? NATO, jest tylko i wyłącznie narzędziem i to nie jedynym
 • @Jan Paweł 06:52:44
  Jak chcemy z tym walczyć? na koniu? gdy szatan (bo chyba nie ulega wątpliwości kto za tymi wszystkimi zbrodniczymi podłościami stoi) jeździ już pojazdami międzygalaktycznymi...
  to jest nasz broń
  https://m.youtube.com/watch?v=7gFtgthTsv8
  INNEJ NIE MAMY. ..
 • @staszek kieliszek 21:38:36
  Jak pracowałem przy zabezpieczaniu linii kolejowej nad Renem w Niemczech, to chłopcy ścinali drzewa w ten sam sposób: pod kątem i wtedy ześlizgiwały się one pionowo w dół. Bez problemów ściągało się je w tedy w dowolnym kierunku. Chodziło o to, żeby nie przewracały się na tory. To nie kwestia jakichś wewnętrznych naprężeń słojów, ale wyczucie środka ciężkości.
 • @Nibiru 00:20:16
  Stary śląski kawał.

  Na pytanie, gdzie walczył w czasie II wojny światowej, Ślązak odpowiada, że w AK.
  - To Pan był w Armii Krajowej?
  - Nie, w Afrika Korps.
  - I co Pan tam robił?
  - Myśmy wycinali tę puszczę Sahara.
  - Chyba - pustynię?
  - No... terozki to już jest pustynia.
 • szable w dłoń
  Witam;
  Panie Ryszardzie, z niepokojem czytam pana ostatnie artykuły, te dotyczące kwestii medycznych przeplatane innymi o treści stricte politycznej. Niepokoi mnie głównie fakt pana wycofania się w stronę kwestii tak bardzo neutralnych jak medycyna i to jeszcze naturalna. Znam pana jako człowieka mocno angażującego się politycznie na różne sposoby, zwolennika głębokich przemian w Polsce, gotowego niemal walczyć na śmierć i życie o te wartości. I nagle zamienia się pan w pogodzonego z losem starszego pana, który jakby całkowicie stracił wiarę w możliwość przemian nad Wisłą /chociaż deklarującego się jako głęboko wierzący/, oddaje pan wszystko w ręce Boga i straszy wojną. Tak się nie godzi, jak jest tak źle, niebezpiecznie to trzeba szable w dłoń, wsiadać na koń i ruszać w pole. Oczekuję mimo wszystko powrotu do dawnej aktywności. Pzdr. Jerzy Nowicki
 • Autor
  Pan Ryszard jedzie Wyspianskim
  "miales,chamie,zloty rog,
  miales,chamie,czapke z pior:(to o sytuacji za komuny)
  czapke wicher niesie,
  rog huka po lesie(to o terazniejszosci czyli Polska w UE i NATO)
  ostal ci sie ino sznur
  ostal ci sie ino sznur(konkluzja i perspektywa na przyszlosc)
 • @jenot 12:32:46
  Szanowny Panie Jerzy,

  Dziękuję za komentarz, podsumowanie oraz słowa zachęty.

  Ma Pan absolutnie rację, chciałbym - i to nawet bardzo - zaangażować się politycznie, jestem zwolennikiem głębokich przemian w Polsce.
  Jestem też gotów walczyć na śmierć i życie o wartości Polskie, Narodowe, Chrześcijańskie - zgodnie z tradycją naszych wielkich przodków.

  Ale problem jest jeden zasadniczy. Tak naprawdę nie ma z kim.
  Jak Pan wie, próbowałem z Winnickim, Zawiszą, Narodowcami, ONR...
  potem z Mazowiecką/Warszawską Wspólnotą Samorządową...
  z Tadeuszem Bartholdem, Zbigniewem Wrzesińskim...
  potem z Ruchem JOW; Oburzonymi, Kukizem;
  potem z Demokracją Bezpośrednią

  I co - oni wszyscy przede wszystkim próbowali jakieś swoje "własne lody" kręcić - a tak naprawdę, próbowali coś załatwić głównie dla siebie.
  I w tym okazali się skuteczni.

  A ja mogę powtórzyć tylko słowa jednego z Polskich Mężów Stanu:
  "Wszystko dla Polski - nic z Polakami.

  Samobójcą przecież nie jestem i "z kociubą na armaty" sam nie będę stawał.

  Próbuję więc przedstawić swój punkt widzenia - aby przekonać Polaków do wspólnych działań - w zgodzie.
  Szanse moje niewielkie ale będę próbował

  A skoro nie mogę uratować dusz - będę próbował leczyć ciała.
  Jako lekarz Medycyny Naturalnej.

  I wypraszam sobie - ale "starszym panem, pogodzonym z losem NIGDY nie będę". Tu ma Pan rację. Tak się nie godzi.

  Będę walczył i próbował do końca moich dni.

  Tak mi dopomóż Bóg.

  Przesyłam pozdrowienia

  Ryszard Opara
 • @mac 19:31:20
  Szanowny Panie,

  Może Pan ma i rację - Bardzo lubię Wyspiańskiego, uważam go za jednego z niewielu Polaków - prawdziwego artystę, humanistę...

  Jednocześnie Wyspiański był dobrym obserwatorem codzienności, który potrafił przekazać swoje przemyślenia i filozofię w sposób bardzo trafny, precyzyjny i zrozumiały.

  Brakuje nam dzisiaj Bolesława Chrobrego, Łokietka, Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły, Batorego, Witosa, Dmowskiego Piłsudskiego ale także: Mickiewicza, Sienkiewicza, Chopina, Moniuszki Matejki, no i Wyspiańskiego.

  A może Naród Polski - już takich ludzi nie potrzebuje.

  Oj łza się w oku kręci...
 • Liderów brak
  cyt.Jak Pan wie, próbowałem z Winnickim, Zawiszą, Narodowcami, ONR...
  potem z Mazowiecką/Warszawską Wspólnotą Samorządową...
  z Tadeuszem Bartholdem, Zbigniewem Wrzesińskim...
  potem z Ruchem JOW; Oburzonymi, Kukizem;
  potem z Demokracją Bezpośrednią
  ----------------------------------------------------------
  95% z tej listy to okazał się być plankton polityczny, chyba należało szukać sojuszników gdzie indziej, teraz to lepiej widać. I unikać Brutusów w swoim otoczeniu. Zachęcam do powrotu na scenę, ma pan w sobie duży potencjał, szkoda byłoby nie wykorzystać. Polakom brakuje liderów, ostał się tylko jeden, nie ma sensownej opozycji. To dziwne, ale lidera nie ma cała Polonia /a przecież głosuje/, może więc to miejsce dla pana, panie Ryszardzie. Pozdrawiam, Jerzy Nowicki
 • @jenot 16:41:19
  //95% z tej listy to okazał się być plankton polityczny,//
  a pozostale 5% to kto ?
 • Jest różnica
  Husky, czy nie widzisz małej różnicy między np. Kukizem a pozostałymi z listy. Ten pierwszy co by nie mówić wpłynął na kształt sceny politycznej, pomógł pośrednio p.Dudzie w wyborze na urząd /a zaszkodził Komorowskiemu/. Pozostali pozostali anonimowi. Może te moje 5% to zbyt wiele, może powinienem wpisać 1%, tu zgoda.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031