Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

ENERGIA UNIVERSALNA – Postawa życia i zdrowia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Życie to energia. Materia –to energia. DUCH TO ENERGIA UNIVERSALNA. Energia funkcjonuje pod wieloma (nieskończenie wieloma) postaciami. Wszystko jest energią. A przecież wszystko – to również MY !

ENERGIA UNIVERSALNA – Postawa życia i zdrowia.

Jak wspomniałem w poprzednim artykule.

Podstawą ZDROWIA jest ENERGIA.
Życie to energia. Materia – to energia
.

DUCH jest energfią UNIVERSALNĄ.

Energia funkcjonuje pod wieloma (nieskończenie wieloma) postaciami.Wszystko jest energią.

A przecież wszystko – to również MY !
Wniosek - MY jako energia jesteśmy nieśmiertelni, niezniszczalni.

Bez właściwych, praktycznych metod zdobywania energii i regulacji (harmonizacji) przepływów róznych postaci energii, koniecznych do wszystkich procesów istnienia – życie w otpymalnym zdrowiu - jest niemożliwe.

Kiedyś, gdzieś przyszło mi do głowy (może gdzieś przyczytałem), że wszystkie mądrości tego świata przyszły do nas od wschodu. Może nawet samo życie - powstało na wschodzie?

Osobiście bylem kiedyś, jestem nadal dziś – zafascynowany filozofią i mądrościami Wschodu.

(Może też dlatego świat upada, bo przyszła era Zachodu?)

Od niedawna studiuję podstawowe zasady medycyny chińskiej i tybetańskiej.
Uważam też, że przyszłość należy do tradycji (zgodnej z prawami natury) działającej w kooperacji i
symbiozie z nowoczesnością. Cybernetyką i fizyką kwantową.
Myślę, jestem pewien, że taka synergia jest możliwa – i że to jedyne rozwiązanie problemów
współczesnej medycyny.

Szczególnym przykładem, godnym naśladowania są Tybetańscy Misjonarze (Monks) - ludzie jakby z innego świata. Warto ten świat poznać, potem może zrozumieć. Monks są wyjątkowo zdrowi.
Ich styl życia jest od wieków całkowicie odmienny. Inne wartości, filozofia i sposób życia.
Wszystkie ich sekrety tkwią - w energii życiowej i sposobie, w jaki się ją pobudza i wykorzystuje.

Monks co dzień wykonują tradycyjne ćwiczenia, traktują je religijnie, rytualnie. Zgodnie z ich wiarą właśnie codzienna praktyka tych 5 rytuałów - odwraca oraz spowalnia proces starzenia.
Monks potrafią też właściwie oddychać. Czego najczęściej ludzie nie potrafią. A to podstawa.
To wszystko (w sumie tak niewiele) Przwraca im młodość, zdrowie i całkowity spokój ducha.
Jest gwarancją ich dobrostanu.

Może naprawdę warto, dla własnego zdrowia – brać z nich przykład.

Podsumowanie nauki – medycyny tybetańskiej: OPIS RYTUAŁÓW

1.Pięć rytuałów działa według zasady podstawowej energii życiowej – „prany”. Jest to energia nieuchwytna, ale stanowi potężną siłę, niezbędny element, który kieruje życiem.

2.Wykonywanie 5 rytuałów regularnie i w prawidłowej kolejności pobudza ogromne zasoby energii życiowej i stymuluje też krążenie w całym umysło-ciele, co zapewnia doskonałe zdrowie, witalność i długowieczność.

3. Energia życiowa porusza się w siedmiu „niewidzialnych” ośrodkach energetycznych w ciele, nazywanych „czakrami”, które przypominają obracające się wiry lub koła.

4. Czakry oddziaływują na ciało fizyczne poprzez 5 gruczołów dokrewnych, czyli gruczołów wydzielania wewnętrznego. Energia życiowa porusza się w czakrach i rozprowadzana jest po ciele przez te gruczoły.

5. Brak równowagi lub niedobór hormonu wydzielanego przez Układ Hormonalny wynika z problemów w jednej (lub kilku) czakrach. Nieprawidłowo funkcjonujący Układ Hormonalny szybko prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia, choroby, starzenia się, a nawet zgonu.

6.Prędkość wirowania czakr to klucz do doskonałego stanu zdrowia i długowieczności. U osoby zdrowej wszystkie 7 czakr wiruje bardzo szybko, z tą sama prędkością. Przyspieszając wirowanie czakr, hamujemy procesy starzenia. Jeśli zablokowana jest choć jedna czakra, a jej naturalne wirowanie spowalnia się lub ustaje, dochodzi do choroby i starzenia się.

7. Rytuały przyspieszają wirowanie czakr, koordynują ich obracanie się harmonizują je i rozprowadzają czystą energię życiową w Układzie Hormonalnym, kierują ją do wszystkich narządów i części ciała. W efekcie odzyskujemy optymalne zdrowie, werwę oraz młodość

8. Kluczem skuteczności 5 rytuałów jest psychika. Jeśli chcesz odmłodnieć musisz mentalnie wymazać pojęcie starzenia się i zastąpić je obrazem uczuciami młodości. Jeśli potrafisz zobaczyć siebie jako osobę młodą, niezależnie od tego ile naprawdę masz lat, inni również będą cię tak postrzegali. Żeby osiągnąć młodość, najpierw musisz zrobić wewnętrzny wysiłek woli i radykalnie zmienić poglądy. Młodość to przede wszystkim stan umysłu i uwolnienie się od sposobów myślenia i stylu życia do których przywykłeś.

9.Zachowaj młodość dzięki uwolnieniu się od trucizn obaw, zmartwień oraz niepokoju. Kluczem do długowieczności jest sztuka relaksacji. To nie wygoda miękkiego fotela lecz spokój umysłu, który nie angażuje się w zmartwienia obawy i troski. Musisz odnaleźć taki stan psychicznej relaksacji, bycia niż posiadania. Jeśli zawsze chcesz coś zyskać, ogranicza cię to zarówno psychicznie i fizycznie. Życie z wewnętrznymi ograniczeniami postarza umysł i ciało i w końcu prowadzi do śmierci.

Rytuały Tybetańskie wykonujemy 3 razy dziennie: rano – w połowie dnia – przed snem.

Nie wystarczy jednak - tylko wykonywać te rytuały prawidłowo i z właściwą regularnością. Aby odnosiły one właściwy skutek – potrzebne są również AFIRMACJE – (potwierdzenia duchowe).

Afirmacje kierunkują energię – (oprac. na podstawie tekstu Maruschi Magyarosy)

Gdzieś w głębi naszej głowy trwa ciągły dialog. Urwane myśli, czasem przejęte od innych ludzi, splatają się w ledwie słyszalny, lecz nieprzerwany pomruk. To, co powtarza się w tych myślach, wyrażanych jakby w naszym imieniu, niekoniecznie leży w naszym interesie. Słyszymy więc zapewnienia w pierwszej osobie, że źle nam się wiedzie, nic nam się nie uda, że jesteśmy niemądrzy, brzydcy, niegodni, znajdujemy się na niewłaściwej drodze, daleko od celu, właściwie jesteśmy chorzy, jeśli odnosimy jakiś sukces, to tylko przypadkiem, a szczęście trwa krótko. Bądźmy szczerzy. Czy wierzymy w te wszystkie bzdury? Ciekawe jednak, że te niesłyszalne bądź ledwie słyszalne wzorce myślowe determinują kierunek naszego życia. To przez nie dziwimy się, że wciąż przydarza nam się „to samo”. Zgodnie ze starożytną mądrością, duch kształtuje materię. Zanim jeszcze pięć tybetańskich rytuałów odkryło przed tobą swe sekrety, twój duch był już przygotowany do podjęcia tej szansy. Jak więc zamierzasz wykorzystać energię, którą wyzwalasz wykonując rytuały? Myśli są energią. Świadome myśli są energią ukierunkowaną. Afirmacje to świadomyme myśli, ukierunkowane na pozytywne, inspirujące i wyzwalające działanie. Afirmacjami możesz kierunkować tę energię. Innymi słowy, odciążasz głowę i sam decydujesz o swej drodze życiowej. Po opisie każdego rytuału znajdziesz wybór afirmacji. Wybierz te, które najlepiej pasują do twojej sytuacji i potrzeb. Twórz własne afirmacje – unikaj w tym sformułowań negatywnych, twórz swoje cele pozytywnie, tak jakby życzenia już stały się faktem. Możesz nagrać afirmacje na taśmę i słuchać ich w domu, w samochodzie itp. Bardzo pomocne bywa spisanie afirmacji na przykład na lustrze bądź na kartce powieszonej w widocznym miejscu.

 

Oczywiście, bez wątpienia - istnieje również DUCH. Ale skoro wszystko jest energią, jest nią również Duch.

To całkowicie inna forma funkcjonowania energii.

DUCH JEST ENERGIĄ UNIWERSALNĄ.

Pan Bóg – łączy wszystkie Energie Uniwersalne – DUSZE – Wszechświata.


Ciało człowieka jest również połączeniem WIELU rodzajów energii. W sensie biologicznym – ciało jest materialną formą energii a Duch jest połączeniem ciała z Bogiem, Stwórcą i Wszechświatem.

W następnym artykule, przedstawię dokładny opis wszystkich Pięciu Rytuałów Tybetańskich, które pobudzają i harmonizują energie, potrzebne człowiekowi – jako istocie Ziemskiej.

Rytuały Tybetańskie – są darem Boga, muszą działać razem z koniecznymi afirmacjami, które leczą Dusze.
Wszystkich najserdeczniej pozdrawiam.

Życzę pozytywów, optymizmu oraz wszelkiej pomyślności.

Dr Ryszard Opara

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Odniosę się do końcowego fragmentu.
  “Ale skoro wszystko jest energią, jest nią również Duch”

  Nie. Duch to jest raczej elektrownią, i to jako jej szefostwem.

  “Pan Bóg – łączy wszystkie Energie Uniwersalne – DUSZE – Wszechświata”.

  Dobrze by tak było… tylko jaki by wtedy był sens życia? Dalej pisze Pan o “afirmacjach, które leczą Dusze”.
  Otóż gdyby dusze były już w Bogu, nie potrzebowałyby żadnego leczenia, żadnych afirmacji. W gruncie rzeczy to sam Bóg jest Lekarzem – dokładnie to Jezus Chrystus (czy ktoś w Niego wierzy, czy nie).
  Te Energie Uniwersalne to raczej sugestia jakiejś synchronizacji energetycznej z Uniwersalnym Wzorcem Energii – oczywiście będącym głównym atrybutem Boga-Lekarza.

  Pytanie tylko, czy te afirmacje to nie jakieś zaklęcia magiczne odwołujące się do Boga bezosobowego, do jakiegoś “Kosmicznego Automatu”?

  Tu bym raczej przerobił to zdanie na “Wszystkie dusze wszechświata są przeznaczone do trwania w złączeniu z Bogiem. To zarazem sposób na funkcjonowanie w ich pełnym zdrowiu ciał, którymi te dusze zarządzają”.
  Dalej to bym się skupiał na szlifowaniu w doskonałościach swojego ludzkiego ducha, aby nasze dusze już nie szukały duchów obcych, choćby tylko chwilowo silniejszych czy piękniejszych, tylko aby to nasz duch prowadził naszą duszę do Boga.

  Cały problem w tym, że dusze potrzebują “odpowiednich dla siebie źródeł energii”, zwłaszcza Ducha Czystości, Ducha Dobroci, Ducha Życia, Ducha Ludzkiego, Ducha Pokoju, Ducha Świętości, a najpierw to Ducha Prawdy (Jedynej).

  Czy jest możliwe, aby to otrzymywać jako wzór do naśladowania od “Kosmicznego Automatu”, od “Boga bezosobowego”?

  No bo jeżeli by miało chodzić nie o naśladowanie (zwłaszcza Jego Drogi, Prawdy i Życia), tylko o “gotowca” energetycznego, to na ileż trwała by była taka synchronizacja w konfrontacji z życiem, z polityką jaka by nie była, z wrogami śmiertelnymi, którzy na nas nastają, pozbawiają nas dóbr koniecznych dla naszej egzystencji?

  Czy musielibyśmy się pozamykać w klasztorach? Oczywiście w klasztorach na tyle obszernych, abyśmy byli samowystarczalni? Oczywiście w klasztorach dobrze chronionych przed tymi, co chcą nas zniszczyć?
 • @miarka 13:59:35
  Szanowny Panie/Pani.

  Dziękuję za obszerny komentarz i rozmaite dywagacje.
  Jest w tym sporo racji - w większości się zgadzam. Ale...

  Myślę, jestem przekonany - że Pan Bóg stworzył człowieka na wzór i podobieństwo swoje.

  Potem jednak dał mu "wolną rękę": wolną wolę i wiele mocy sprawczych.

  Zadaniem człowieka - jako istoty rozumnej i z natury dobrej powinno być spełnienie swojej roli życiowej - na swojej drodze do "Królestwa Bożego".

  Jednak bardzo wielu ludzi tego nie robi - z wielu powodów. Przyczynami są rozmaite słabości i wady ludzkie. Dlaczego tak się dzieje?.
  To ważne przecież pytanie - jaką ma Pan odpowiedź?

  Gdyby wszystko na tym świecie, odbywało się tak - jakby życzył sobie Pan Bóg - nie byłoby przecież tych wszystkich nieszczęść, biedy, cierpień.

  A jak jest - chyba wszyscy wiemy. Nie da się tego ukryć, schować pod dywan ani gdziekolwiek.

  Jak uzasadnić zło - jak usprawiedliwić winnych.
  Jakie są definicje i przekonania większości ludzi.
  Co z niewiernymi, co z ateistami, co ze złoczyńcami - itd itp

  Wszyscy próbujemy znaleźć odpowiedź na te pytania.

  I nie możemy przecież obarczać Pana Boga ani nikogo - za nasze grzechy.

  Możemy obarczać tylko siebie. Możemy szukać rozwiązań, wytłumaczeń.

  Problemów do zastanowienia jest wiele. Ciągle o nich myślę.

  Myślę też - że Wszystko jest albo wyraża się ENERGIĄ...

  Pozdrawiam serdecznie - Z Panem Bogiem

  Ryszard Opara
 • Chyba się powinienem cieszyć, bo żona moja TO zna i praktykuje.
  Prawdą jest, że dzięki tym "energiom" wiek jej odbiega od tego metrykalnego na jej korzyść, jest w tym przystosowaniu się na TO myślenie wiele sprzeciwu w ciele i na umyśle, nieraz dawałem upust małej agresji na TE sowa i myśli, trzeba TO przemielić a efekty będą na 100 %, przede wszystkim jest to walka z naszymi słabościami, archetypami, wychowaniem i tzw. życiem codziennym w tej "cywilizacji".
 • @Ryszard Opara 14:26:52
  “Myślę, jestem przekonany - że Pan Bóg stworzył człowieka na wzór i podobieństwo swoje".

  Tak. Dlatego też każdy normalny człowiek ma pragnienie Boga i dążenie do Boga. Jego dusza nie znajdzie spokoju póki nie spocznie w Bogu. W końcu Bóg to nasze drugie "ja", to dobre "ja".


  "Potem jednak dał mu "wolną rękę": wolną wolę i wiele mocy sprawczych.

  Zadaniem człowieka - jako istoty rozumnej i z natury dobrej powinno być spełnienie swojej roli życiowej - na swojej drodze do "Królestwa Bożego".

  Jednak bardzo wielu ludzi tego nie robi - z wielu powodów. Przyczynami są rozmaite słabości i wady ludzkie. Dlaczego tak się dzieje?.
  To ważne przecież pytanie - jaką ma Pan odpowiedź?”

  Kilka dni temu uczestniczyłem w dyskusji o wolnej woli. Stanęło na tym, że człowiek otrzymał ją już od chwili swojego stworzenia – nie potem.

  Intencją Boga jest by człowiek w niej trwał. Kiedy jednak wchodzi w grzech, wolność swojej woli zatraca. Powrót do życia w niej wymaga nawrócenia…

  Istotne jest, że aniołowie Boży ze swojej natury pozbawieni są możliwości grzeszenia. To z pewnością zamiar dania człowiekowi przez Boga wolnej woli spowodował bunt Lucyfera. Z pewnością człowiek, który z wolnej woli wybrałby służenie Bogu odebrałby pozycję “niosącego światło” Lucyferowi.
  Lucyfera cechuje wysoka inteligencja. Inteligencja to parametr.

  Z kolei wolna wola wymusza ponoszenie konsekwencji, zwykle bardzo przykrych dla postępującego źle.
  Jednak ma to i wiele plusów, uczy bowiem cnót, hartu, wytrwałości, cierpliwości i odwagi, wyobraźni i świadomości rzeczywistości, a zwłaszcza mądrości.

  Mądrość z kolei to już wektor, siła sprawcza, a zarazem cecha Boża dostępna człowiekowi.
  Człowiek może się też dopuszczać głupot. Głupota to też wektor, tylko że skierowany w dół, ku zatraceniu.

  Przeciwnie do woli wolnej, która prowadzi najpierw ku życiu w wolności jest z brakiem wolnej woli – za nim idzie głupota, cecha niewolników.

  Ktoś, kto rezygnuje z samodzielności, samostanowienia, z dążeń do życia pełnią możliwości swojego człowieczeństwa, ten sprzedaje półdarmo to, co ma najcenniejsze – wolną wolę.

  Moja odpowiedź jest więc taka:
  - niewolnicy wolą życie w głupocie w zamian za drogę przyjemniejszą i z górki.
  - Krzyża nie podejmą,
  - cierpieć za kogoś nie będą,
  - nie poświęcą się dla innych,
  - nie przebaczą swoim winowajcom,
  - nie kochają nikogo.
  Ich główne kryterium wyborów to: “co ja z tego będę miał?".
  A dalej już tylko degradacja człowieczeństwa i coraz mniej możliwości dobrych wyborów.
  Dalej tylko patrzenie na swoje “tu i teraz”.

  W ten sposób chcąc unikać “nieszczęść, biedy, cierpień” swoje krótkowzrocznie widziane cele osiągają, ale zatracają swoją przyszłość, a wraz z nią i przyszłość swoich bliskich… I jest coraz więcej głupoty, a wraz z nią “tych wszystkich nieszczęść, biedy, cierpień…”.


  “Jak uzasadnić zło - jak usprawiedliwić winnych.
  Jakie są definicje i przekonania większości ludzi.
  Co z niewiernymi, co z ateistami, co ze złoczyńcami - itd itp

  Wszyscy próbujemy znaleźć odpowiedź na te pytania”.

  Tak, próbujemy … w swojej naiwności. Bo to sensu nie ma. To oni sami muszą odczuć na swojej d…, że coś z nimi nie tak.
  To oni muszą zechcieć wrócić na dobrą drogę i do zdrowia – i to bez warunków wstępnych.
  Przede wszystkim tutaj to oni nie mogą przecież obarczać Pana Boga ani nikogo - za swoje grzechy.

  To bolesne, wręcz nieludzkie zostawiać ich tak samemu sobie – mamy tu ogromne pokłady miękkości, pokłady dobroci źle rozumianej i miłości fałszywej.

  Za często sami przy takich okazjach wchodzimy w postawę cierpiętniczą, nadgorliwie występujemy z przebaczeniem, kiedy jeszcze nie ma woli poprawy, a nawet odstąpienia naszych winowajców od zła, a także nie cofamy już udzielonej łaski przebaczenia, kiedy nastąpi rzeczywiste sprzeniewierzenie się i powrót na złą drogę tego winowajcy…

  Tabletki znieczulające jednak nie leczą. Nie pomogą całuski i głaskania po główkach.
  Moja recepta tu jest taka, że trzeba być twardym i jednoznacznie mówić: “Jak boli, to ma boleć”, a co najwyżej napominać z miłością i wskazywać konkretnego lekarza...
 • ENERGIA UNIVERSALNA – Dla życia i zdrowia.
  WHISKY JEST ENERGIĄ UNIWERSALNĄ
  NAPIECIE 43VOLT
  Nie zabije 8-)))

  http://www.thespiritsbusiness.com/content/http://www.thespiritsbusiness.com/media/2013/06/The-largest-world-whisky-brands-Honey.jpg
 • PILNA ODEZWA DO WSZYSTKICH POLAKÓW !
  PILNA ODEZWA DO WSZYSTKICH POLAKÓW !

  UWAGA RODACY, ALARM !!!

  TRWA WOJNA HYBRYDOWA W PEŁNYM ROZBIEGU !

  ALARM Z OSTRZEŻENIEM PRZED MORDERCZĄ INKWIZYCJĄ OFICJALNEJ ANTYMEDYCYNY I PSYCHIATRII ROCKEFELERA !

  BEZPRAWNA GRABIEŻ PODATKÓW I WSZELKICH UBEZPIECZEŃ !

  BEZPRAWIE KOMORNICZO-SĄDOWE I TERRORYZM POLICJI !

  ZATRUTA ZIEMIA, WODA, POWIETRZE I ŻYWNOŚĆ !

  MANIPULACJA KLIMATYCZNA !

  BLOKADA WYNALAZKÓW WOLNEJ ENERGII !

  ZDRAJCY NARODU W SEJMIE I W KOŚCIELE !

  BEZPRAWNY NAJAZD NATO !

  NIELEGALNA ANONIMOWA POCZTA !

  JESTEŚCIE NIEWOLNIKAMI ŻYDÓW WE WŁASNYM KRAJU !

  HISTORIA PRZEZ NICH NAPISANA JEST WIELKIM KŁAMSTWEM !

  WASZ NAJGORSZY WRÓG JEST WŚRÓD WAS, KTÓRY WAS PODSTĘPNIE ZABIJA, KRADNIE WASZ DOROBEK I DZIEDZICTWO ZIEMI, NISZCZY ŚRODOWISKO I SPRZEDAJE PRZYSZŁOŚĆ WASZYCH DZIECI I WNUKÓW !

  NADSZEDŁ CZAS NA POWSTANIE Z KOLAN PRZED ŻYDOWSKIMI SZKODNIKAMI SPOŁECZEŃSTW I ICH STRUKTURAMI ADMINISTRACYJNO-SĄDOWNICZYMI W ILUZJI PAŃSTWOWOŚCI !

  NADSZEDŁ CZAS NA WYŁAPANIE WSZYSTKICH ŻYDOWSKICH ZBRODNIARZY I SKAZANIE ICH NA ŚMIERĆ !

  NADESZŁA REFORMACJA WRAZ Z SYSTEMAMI ALTERNATYWNYMI DO KTÓRYCH KAŻDY POLAK POWINIEN DODAĆ SWOJE SERCE I SWOJE TALENTY !
 • @riama 23:14:12
  nadmiar whisky szkodzi 8-))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031