Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

W zdrowym ciele – zdrowy duch.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dramatem i paradoksem współczesności jest to, że ludzie, świadomie lekceważą swoje zdrowie. W pogoni za karierą, sukcesem, dobrami materialnymi, większość...wydaje się zapominać o największych wartościach – jakimi są: zdrowe ciało i zdrowy duch.

 W zdrowym ciele – zdrowy duch.

Jednym z największych dramatów i paradoksów współczesności - w dzisiejszym, coraz bardziej konkurencyjnym świecie, jest to, że coraz więcej ludzi, świadomie (podświadomie) lekceważy swoje zdrowie.
W pogoni za sukcesem, karierą, dobrami materialnymi, większość...wydaje się zapominać o największych wartościach – jakimi są bez wątpienia: zdrowe ciało i zdrowy duch.

A przecież... jedno bez drugiego jest niemożliwością.

Realia współczesności są absurdalne.
Lekarze przestali leczyć, zajmują się pośrednictwem w handlu leków i technologii a ludzie bezwolnie stali się przedmiotem manipulacji medialnych.
Światem rządzą pieniądze i rozmaite ideologie zysku oraz kontroli.
Natura coraz bardziej odchodzi do lamusa historii.

Pytanie: „Gdzie to się wszystko toczy i po co” – coraz bardziej staje się aktualne. Odpowiedzi brak, a w dodatku wszystko to, dzieje się w czasach niesłychanego w historii rozwoju nauki i cybernetyki.

W poprzednich artykułach opisałem swoje przemyślenia w temacie problemów zdrowia, napisałem trochę na temat medycyny holistycznej – oraz starałem się udzielić pewnych rad – tak jak widzę przyszłość medycyny z punktu widzenia lekarza praktyka i człowieka.
Pisałem na temat: znaczenia powietrza, oddychania, wody, pożywienia. Kończę swoimi uwagami w kwestiach równie istotnych – dla zdrowia.
A więc...Myśląc o własnym zdrowiu należy również pamiętać o innych sprawach:

1- Ziemia/Słońce: To nasz Świat, baza, źródło energii i pożywienia. Powinna zapewnić też wszystkie potrzeby. Niestety Ziemia jest coraz bardziej skażona, zakwaszona, toksyczna a jej produkty, jako podstawa naszej diety, siłą rzeczy są równie zatrute. Zdając sobie z tego sprawę, mamy niewiele alternatyw.
Należy obrać wariant optymalny: zdrowe, ekologiczne produkty. Najlepiej byłoby hodować własne bez sztucznych nawozów. Słońce jest nieskażone, dostarcza nam energii i umożliwia syntezę witamin koniecznych, dla wszystkich procesów - metabolizmu życia.

Gwarantami naszej przepustki do długowieczności zdrowia i szczęścia są: słońce, ziemia.

DIETA: Odżywianie:

Właściwa dieta to „koniecznik” zdrowia. Wiadomo: człowiek, składa się przecież z tego, co zje i wypije. Należy spożywać pokarmy surowe, naturalne ekologiczne, jednolite w swej strukturze. Nie powinniśmy konsumować białek, tłuszczów, węglowodanów i skrobi w tym samym czasie. Każde z nich trawimy za pomocą różnych enzymów, w innej części układu pokarmowego. Spożywając wszystko razem, powoli doprowadzamy do całkowitego chaosu trawiennego - a w rezultacie niewłaściwego metabolizmu: otyłości i zatrucia.
Objawami na co dzień są niestrawność, uczucie ciężkości, otyłość i intoksykacja organizmu.

Porada: Aby zdrowo się odżywiać, należy zastosować indywidualnie „dopasowaną” dietę. Są jednak pewne ogólne, uniwersalne zasady:

- Musimy „słuchać” własnego organizmu, który najlepiej zna własne potrzeby.
Dieta powinna być „zielona” sałaty, różne jarzyny - w miarę surowe, niegotowane. Owoce mają sporo cukrów, węglowodanów, co nie jest najlepsze dla naszego Układu Trawienia a w dodatku zawierają one, pestycydy, którymi są w większości spryskiwane. Trzeba je usunąć - dokładnie. Nie jest to łatwe. Czasem niemożliwe. 
Ważne jest aby spożywać tylko 1 rodzaj (maksymalnie dwa) pokarmu w tym samym czasie.
Np. samo białko - albo tylko z węglowodanami. Orzechy wszelkiego rodzaju.
Należy ograniczyć posiłki złożone z tłuszczów nasyconych i skrobi.

Każda dieta powinna być zgodna z potrzebami ciała i jego zegarem biologicznym.

Ponieważ żyjemy w coraz bardziej toksycznym świecie - istotnym, wprost wyjściowym etapem terapii jest program oczyszczania i regeneracji organizmu, uzdrowienia - powrotu do stanu pierwotnego - eliminacji wszelkich, możliwych toksyn obecnych w organizmie.
Po procesie regeneracji ciała, należy dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, witamin, suplementów, uzupełnić wszelkie niedobory, nietolerancje pokarmowe, alergie.

Oczyszczanie i rodzaj diety - zależy od właściwej diagnostyki.
Szalenie istotne dla oczyszczenia organizmu (wątroby, nerek, układu krążenia i jelit) - jest właściwe, codzienne, poranne wypróżnienie.

2 -Ruch: Każda forma życia jest energią, wytwarza odpowiednie pole elektromagnetyczne.
Przy obecnej technologii pomiarów biocybernetycznych, można je dokładnie zdefiniować i zmierzyć.
Życie bez ruchu nie istnieje, zamiera.
Koniecznością życia jest ruch jego wszystkich struktur.

Porada: Każdy winien, możliwie jak najwięcej/najczęściej się ruszać. Rano po obudzeniu - zalecam min. 30’ gimnastyki, rozciągania kręgosłupa, mięśni i kończyn, które podczas spoczynku „zastały się”. Należy pobudzić w nich krążenie (jak i podczas siedzenia w biurze czy np samolocie) Codziennie, człowiek powinien przejść kilka kilometrów.
Spacer to najbardziej naturalna forma ruchu, powinno się to robić zwłaszcza przez snem. Jeden z najważniejszych elementów życia gwarantujących równowagę energetyczną ciała. To podstawa zdrowia.
(Inną bardzo niedocenianą i naturalną formą ruchu jest pływanie).

3 -Sen i odpoczynek: Każdy człowiek i istota żywa, potrzebuje snu i wypoczynku, dla regeneracji oraz optymalizacji procesów metabolicznych.
Wszyscy powinniśmy żyć, według ustalonego przez naturę – „Zegara biologicznego” – Organizm sam ustala harmonogram pracy poszczególnych jego układów i struktur.

Musimy, słuchać własnego ciała, by ustalić godziny działania zegara biologicznego. Informacje zbiera mózg, który zawiaduje wszystkimi funkcjami ciała. Doby dzielą się na 16 godzin aktywności i 6-8 godzin snu. Każdy proces metabolizmu i czas pracy organów jest ściśle określony.
Należy odnaleźć własny indywidualny zegar biologiczny i sposób na przestrzeganie rytmu ciała.

Rada:Należy spać, odpoczywać leżąc na plecach, z właściwą podporą naturalnych krzywizn ciała: kręgosłup szyjny, lędźwiowy oraz pod kolanami. Należy unikać wszelkich nacisków przez jedne na drugie części ciała. (płuca, serce, jelita, wątroba, nerki).
Ten komfort można osiągnąć tylko poprzez spanie w pozycji na plecach. Należy oddychać wolno, przez nos, który tworzy jednocześnie barierę ochronną Układu Oddechowego.

4. Dodatkowa Podstawowa zasada: MUSIMY - Zrozumieć siebie – swój organizm
Proces zrozumienia własnego organizmu, należy zacząć od zapewnienia właściwych warunków do życia. Podstawą jest spożywanie wody alkalicznej, która jest absolutną koniecznością dla poprawy i odzyskania zdrowia oraz witalności poprzez:
a. Detoksykację - eliminację toksyn i kwaśnych odpadów
b. Nawilżenie – woda alkaliczna zawiera „mikro-klastry”, co bardzo ułatwia wchłanianie na poziomie komórkowym – nawadnia się cały organizm.
c. Dotlenienie -więcej tlenu dochodzi do wszystkich komórek. Nowotwory np. nie rozwijają się w środowisku natlenionym i alkalicznym. Nie występują wtedy zjawiska metaplazji.
d. Alkalizacja środowiska organizmu - optymalizacja procesów metabolizmu a w rezultacie – wzmocnienie układu odpornościowego i co za tym blisko idzie...- ZDROWIA.

5. Bardzo ważną rzeczą jest - Porządek dnia:
a. Człowiek dorosły powinien spać maksymalnie 6-7 godzin. O ile możliwe, powinniśmy kłaść się spać oraz budzić się zawsze o tej samej godzinie. Do tego należy przyzwyczaić własny zegar organizmu.
Kładziemy się o 24.00. Wstajemy o 6.00. Najlepiej robić to, kiedy po raz pierwszy otwierają się nasze oczy.

b. Wstajemy i przed lustrem - Wykonujemy 10 – 20 maksymalnie głębokich oddechów. Wdech max. przez nos; wydech przez usta. Jeżeli możliwe, przy otwartym oknie.
Co godzinę (lub kiedy możliwe) – powtarzamy cykle głębokich oddechów.

Docelowo nasze oddychanie powinno być - 10 (głębszych) oddechów na minutę.

c. Stojąc przed lustrem rano i kiedykolwiek możliwe w ciągu dnia wykonujemy kilka, najlepiej 10 możliwie najpiękniejszych uśmiechów: do samego siebie lub swojego partnera.

d. Poranne rozciąganie (Yoga). Nasze mięśnie, kości, kręgosłup, naczynia krwionośne (jak i krew), układ nerwowy - w czasie snu „zastały się”; wymagają przebudzenia. Rozciągamy, kręgosłup szyjny, piersiowy i lędźwiowy, możliwie wszystkie mięśnie nóg, rąk i brzucha
oraz głowy.

Ważnymi dla zdrowia ducha i ciała są: regularność, jednolitość, prostota i dyscyplina.

Organizm wie najlepiej - co potrzebuje – sam kieruje zdrowiem. Należy go słuchać.

Po wielu latach różnych doświadczeń, moją misją życiową jest pomagać innym ludziom.

Jeżeli pomogę wielu – albo nawet tylo jednemu – moja misja będzie spełniona.

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • Ja , słuchając swego organizmu
  idę właśnie spać. Moja norma to 8-9 godzin .
  Dodatkowo w ramach uzupełnienia polecam dwa filmy

  https://www.youtube.com/watch?v=QpbOD3mz4YM

  http://www.cda.pl/video/6649526f

  Problemem jest to, że oglądając te wszystkie filmy o naturalnych terapiach dochodzi się do wniosku, że trzeba by przez cały dzień nic nie robić, tylko jeść suplementy i inne cuda. Wg. mnie nie tędy droga . Najwazniejsza jest prawidłowa diagnoza i dostosowanie diety i suplementacji do potrzeb organizmu by był w stanie równowagi. I o tym właśnie mówi pierwszy film .
 • Autor
  https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/11179975_865935113478066_6570158343713811173_n.jpg?oh=83c311e186dff4156f5e87c269ba8b63&oe=57CB7563

  Przy tym wszystkim należy uświadamiać ludzi, którzy zachorowali na nowotwór, że są z premedytacją zabijani poprzez leczenie chemioterapią.
  Żeby zrozumieć działania korporacji farmaceutycznych skazujące ludzi leczonych chemioterapią na śmierć, należy koniecznie zobaczyć film do którego linkuję poniżej.
  Doktor Krebs, który opracował leczenie raka amigdaliną (witamina B17), zginął w niewyjaśnionych okolicznościach.
  W jaki sposób potraktowano doktora Burzyńskiego, naszego rodaka zresztą, który opracował doskonałą metodę walki z rakiem, niezwykle skuteczną w walce z rakiem mózgu u dzieci, pokazuje wspomniany film.
  Należy uświadamiać ludziom, że chemioterapia zupełnie niszczy w człowieku system immunologiczny, czyniąc nasz oraganizm zupełnie bezbronnym.
  Ja przy pomocy amigdaliny wyleczyłem raka trzustki i skóry (czerniak).
  Mój lekarz był na mnie (jest do dzisiaj) wściekły z racji tego, że odmówiłem „leczenia“ w klinice, gdzie bez chemioterapii by się nie obyło, a statystyki przy raku trzustki są bezlitosne i tylko 2% pacjentów poddanych leczeniu inwazyjnemu, a potem chemioterapii przeżywa okres czterech lat od momentu rozpoczęcia „kuracji“. Ogólnie choroba posiada ponad 90% śmiertelności.
  Patrick Swyze, czy Anna Przybylska, mogliby żyć i korzystać z tego życia, ale zabito ich chemią. Steve Jobs, Luciano Pavarotti, Marcello Mastroianni, to także ludzie, którym nie brakowało zapewne pieniędzy, a Jobs to by Polskę sobie mógł kupić na własność, ale im grubszy portfel, tym łatwiej jest sprzedać jego właścicielowi najnowsze leki z zakresu chemioterapii., czyli szybciej go przyklepać łopatą.
  Kto z tych ludzi uwierzyłby Jinksowi, że wystarczy pojeść sobie pestek z moreli i zastosować odpowiednią dietę przy tym, wspomagając się lewatywą z kawy, aby na dobre pożegnać się nie z życiem, ale z chorobą, no kto?

  Tutaj zacytuję niejaką A. Jarosz, która pokusiła się o skomentowanie działania amigdaliny na portalu Medonet:

  „W przypadku amigdaliny żadne badania kliniczne nie potwierdziły jej antynowotworowego działania. Nie stwierdzono, aby miała ona wpływ na zmniejszanie się guzów, wydłużenie czasu przeżycia czy też poprawę jakości życia chorych. Przed laty na bazie amigdaliny produkowano wspomniany już preparat Laetrile, będący syntetyczną pochodną amigdaliny - glukuronid nitrylu kwasu migdałowego. Ale specyfik został wycofany z rynku. Tak zdecydowała Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA - Food and Drug Administration), która w uzasadnieniu swej decyzji podkreśliła, że nie ma dowodów skuteczności preparatu, a istnieje duże ryzyko zatrucia cyjankiem, szczególnie wtedy, gdy chory jednocześnie zażywa witaminę C.“

  Jeżeli ktoś obejrzy film o doktorze Burzyńskim i potrafi dostrzec w jaki sposób działa Food and Drug Administration, to powinien nabrać pewności, że Laetrile musiał byś lekiem niezwykle skutecznym, ale gdyby raka zaczęto skutecznie leczyć i to tanią metodą, to miliardy dolarów zarabiane przez koncerny farmaceutyczne na chemii, przestałyby wpływać do ich kas.

  Tak więc uświadamiać, uświadamiać i raz jeszcze uświadamiać ludzi o tym, czym dla ludzkiego organizmu jest chemioterapia i jaki procent chorych po jej zastosowaniu pozostaje przy życiu?

  Pozdrawiam!

  https://www.youtube.com/watch?v=FRc4YvtJixM
 • Zdrowia życzę, byle do śmierci.
  Pamiętam jeszcze za komuny...

  W zamierzchłych czasach ukazywał się "Młody technik". I kiedyś zapodali tam taką anegdotyczną historyjkę.
  Były to czasy początkowych prób z tłumaczami komputerowymi. I zadano komputerowi do przetłumaczenia fragment biblijny:
  "Duch silny, ale ciało mdłe"
  A komputer przetłumaczył to: "Mięso w dobrym gatunku, ale nie świeże."

  Ciekawe, jak by przetłumaczył: "W zdrowym ciele zdrowy duch?"
 • Prawdziwa demokracja to zdrowie.
  Tylko, Musimy się nauczyć sterować demokracją. Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
  Nauka wyprzedzająca już istnieje w technice.
  Teraz, sposób świadomego wyboru możemy udoskonalić wykorzystując nasz zmysł: wzroku, słuchu, równowagi, dotyku.

  https://www.youtube.com/watch?v=iBkjhjv7_jw
 • @Jinks 00:04:49
  Szanowny Panie Jinks,

  Dziękuję za znakomity komentarz. Zupełnie się z Panem zgadzam.

  Również uważam, że Amigdalina (Vit B17) jest niezwykle skuteczna w leczeniu wielu nowotworów, szczególnie raka trzustki.
  Tak samo jak skuteczne jest leczenie wielu patologii komórkowych poprzez duże dawki Vit C. Stosuje to z powodzeniem Dr Rath.

  Ale ten typ leczenia jest nieopłacalny dla dużych firm farmaceutycznych, które jak wiadomo zajmują się nie leczeniem a zarabianiem pieniędzy.

  A nie ma przecież lepszego klienta, jak pacjent śmiertelnie chory. Wyda wszystkie pieniądze On i jego rodzina. A chemoterapia, radioterapia etc
  są bardzo kosztowne. I nie leczą a niszczą.

  Coż człowiek i jego nieszczęście jest tylko towarem dla zarabiania pieniędzy - dużych pieniędzy.

  Nam pozostaje tylko edukacja, edukacja, edukacja.

  Być może nie wszyscy uwierzą Panu Jinksowi - ale ja jestem z zawodu lekarzem - i będę o tym głosił wszem i wobec - Amigdalina + Vit C

  Jak wspomniałem wcześniej - bardzo chętnie bym się z Panem spotkał - jeżeli byłaby taka możliwość.

  Chciałbym pisać jak najwiecej na te tematy - potrzebuję Pana pomocy.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • Każdy winien, możliwie jak najwięcej/najczęściej się ruszać.
  Gimnastyka,gimnastyka,gimnastyka
  Raz jeszcze :

  http://retro.pewex.pl//uimages/services/pewex/i18n/pl_PL/201402/1393543108_by_Sebastian_500.jpg

  To jedyny sposob na zdrowie 8-))
 • @Jinks 00:04:49
  Szacun Jinksie, wielki szacun
 • Leczyć czy zapobiegać...
  Oczywiście, że lepiej jest zapobiegać.
  Więc wszystkie te porady wymienione przez pana doktora są dużo bardziej pożyteczne zanim pojawi się choroba.
  Jeśli chodzi o dietę to nie ma jednej uniwersalnej dla wszystkich.
  Nie można również promować diety alkalizującej ponieważ niektórzy ludzie ze wzgl. genetycznych potrzebują diety bardziej zakwaszającej przez co ich organizm pozostaje w równowadze.
  Np. niektóre rodzaje raka rozwijają się w środowisku zasadowym.
  Jest absolutnym i szkodliwym mitem pogląd, że tłuszcze nasycone są szkodliwe dla naszego zdrowia.
  Jest dokładnie na odwrót; są to najbardziej zdrowe tłuszcze a tzw. nienasycone są bardzo szkodliwe.
  Na marginesie; nikt nigdy nie udowodnił że istnieje coś takiego jak NNKT czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (tzw. EFA).
  Jeśli zaś chodzi o sen to powinien być on dostosowany do pory roku.
  W zimie powinniśmy spać nie krócej niż 9 godzin.
  Powinniśmy spać w warunkach przypominających jaskinię (chłodno i ciemno). Również w tym okresie powinno się zredukować ilość spożywanych węglowodanów.
  Bardzo istotne jest całkowite zaciemnienie sypialni.
  Podam przykład pewnego doświadczenia:
  naukowcy testowali ludzi śpiących w całkowicie ciemnym pomieszczeniu i analizowali poziom ich hormonów.
  Kiedy skierowali bardzo małą wiązkę światła (wielkości monety) na nogę śpiącej osoby okazało się, że miało to wyraźny wpływ na ich temperaturę ciała i wydzielanie hormonów np. melatoniny.
  Poniżej fragmenty z doskonałej książki na ten temat (przepraszam, że po angielsku).
  fragmenty;
  Sleeping controls eating, eating and stress control reproduction. Sleeping, eating and making love control aging.
  The hormones melatonin and prolactin are major players in your mind-body-planet connection. They communicate with your immune system and metabolic energy system about light-and-dark cycles. Insulin and prolactin orchestrate the brain chemistry governing serotonin and dopamine in your brain, to control your behavior and mood.
  Serotonin and dopamine control your behavior toward food and sex.
  Bottom line: not enough sleep makes you fat, hungry, impotent, hypertensive and cancerous with a bad heart.
  i jeszcze:
  The hours of light you are exposed to control actual genetic "on and off" switches , enzyme activity and most important, the growth of four pounds of symbiotic bacteria that live in your gut.
  These guys are the keys to life and death.
  ALL DISEASES that are not caused by contagion and injury are born of immune dysfunction by way of metabolism. Your immune system is governed by two substances: prolactin and melatonin and both of them are controlled by LIGHT-AND-DARK CYCLES.
  A jeśli chodzi o aktywność fizyczną czyli ćwiczenia to nie powinno to być męczarnią dla organizmu (wielki wysiłek to stres!).
  Zauważmy jak zwierzęta w przyrodzie się zachowują; one się bawią.
  Więc powinny być to ćwiczenia które sprawiają nam radość i przyjemność a nie bieganie po stacjonarnej bieżni (do tego jeszcze wieczorem - sztuczne światło!).
  Podczas stresu cortisol idzie w górę i pociąga za sobą insulinę. Skutkiem będzie spalanie własnych mięśni (przypominam, że serce to mięsień).
  Znałęm takiego młodego wysportowanego człowieka który zmarł na treadmill.
  Polecam interesującą książkę: "Exercise myth".
 • PRAWDA I TAK ZWYCIEZY
  Joseph, Comte de Maistre (1753-1821), który przez piętnaście lat był masonem, powiedział:
  “…Do tej pory, narody były wybijane przez podbój, czyli inwazje… Ale pojawia się ważne pytanie: czy naród nie może umrzeć na własnej ziemi, bez przesiedleń lub inwazji, pozwalając by gnilne robactwo zepsuło do samego rdzenia pierwotne i podstawowe zasady, które sprawiają, że naród ten istnieje?..”[ze strony dziennik gajowego maruchy art,, Tajni ageni szatana Franfurcka szkola filozofi i jej agendy,, uzupelnieniem tematu moze byc art ,,Wojna kultur w tym szalenstwie jest metoda ,,
  .............................................................................................................

  .............................................................................................................

  ..............................................................................................................Obserwojac zachodzace procesy na prawie kazdym poziomie zycia spoleczenstwa ,od sluzby zdrowia, [falszywe teorie medyczne to jest

  szczepiena , leczenie i przyczyny raka chorob serc transplantologia [zabijanie swiadomych i czujacych osob ],cukrzycy eutanazja i setek

  innych klamstw medycyny], farmacje i jej metody wylowywania chorob i pozbawiania spoleczenstwa naturalnych metod leczenia - np ziolami

  [ patrz ,,Glen Olsen Kampanie farmaeutyczne nie chca byscie byli zdrowi,,] ,poprzez ekonomie[ najsilniejszy i wbrew pozorom wcale nie

  neutralny czynnik zmiany zachowan i postaw] , wymuszony ekonomicznie system zywienia,[ technologie wywolywania chorob gmo, aspartam

  ,fluor[patrz fluor cich zabujca,,] syropy glukozowo fruktozowe ,glifost, bisfenol jako czynnik zmiany procesow chormonalnych] ] ,zmiany

  struktury rolnej [ jako podstawowy czynnik decydujacy o o trwaniu narodu realizowany poprzez proces pozbawiania suwerennosci zywieniowej

  ,= preparowana zywnosc ,prawne zakazy podukcji lokalnej] poprzez ,narzucane standardy kulturowe[ w prawie kazdym polskim serialu TV

  polskiej wystepuje aktor z innej grupy etnicznej=przyzwyczajanie glownie mlodych widzow do multikulturowosci tym samym bezbronnosci

  wobec agresji zewnetrznej ] czy tez totalna inwilgilacje[system skanowania nr rejestracyjnych samochodow ,systemy rozpoznawania twarzy

  ,totalne lokalizowanie telefonow,internetu i ich podsuchiwanie i wylapywanie programami zachowan nieswoistych czy te trzydziesci tysiecy

  dronow z kamerami jakie chce unia wprowadzic do kontroli kazdego metra kwadratowego swej juryzdykcji ] [zekomo dla bezpieczenstwa

  .Patrz film ,,11 wrzesnia niewygodne fakty,,] a konczac na orientacji politycznej i oczywiscie i wielu innych tysiecy watkow jakie skladaja sie

  na codzienne zycie polskiego spoleczenstwa [i wielu innych narodow] mozna dojsc do wniosku ze realizowany jest plan w ktorym nastepne

  pokolenie bedzie zylo w rzeczywistosci o jakiej Orwel by nie pomyslal bo mozliwosci techniczne jakie oferuje mikroeletkronika sa wrecz

  nieograniczone[ a oni maja nawet ambicje zeby kontolowac nawet procesy fizjologiczne [ patrz ,,Plany eugeniczne fundacji Rockefelera

  ujawnione,,] Wszystko to dzieje sie sie niestety przy milczacej akceptacji wiekszosci zapatrzonej w telewizyjne iluzje ,,prawdy,, Kogo i jakie

  sily wspieraja ci tzw intelektualisci,profesorowie ,dziennikarze oplacani w sposob nieproporcjonalny do swego wkladu pracy i dobra jakie daja

  innym ,sprzedajac co dnia za pensje prawde i dobro ,karmiac sie iluzja ze zabespieczajac potrzeby swych rodzin dzis beda bezpieczni jutro .

  Byc moze niema sposobu by to zatrzymac trzeba jednak wierzyc ze dobro i prawda musi sie zrealizowac,bo jesli nawet uda sie tym istota dopiac

  swego,to czas ich panowania bedzie bardzo krutki nawet z perspektywy zycia czlowieka patrzac ,tylko niecale cztery lata,tylko cztery lata

  beda cieszyli sie pelnia wladzy .Czyz nie bedzie wlasciwym wnioskiem stwierdzenie ze to co sie dzieje jest ucielesnieniem tych koncepcji jakie nakreslili sludzy zlego ze szkoly Frannkwurckiej filozofi [Apokalipsa sw Jana ..a kto nie bedzie mial znamienia besti nie bedzie mogl kupic ani sprzedac [ czyzby czip

  RIFID ] Kierunek z jakiego nadchodzi bestia jest wbrew pozorom inny niz nam sie wmawia ,te procesy niestety same sie nie dzieja realizuja

  je ludzie którzy sa obok sa naszymi sasiadami,ciesza sie uznaniem i pozycja sa dobrze wyksztalceni maja wysoki status materialny ,moze

  dlatego tak latwo dali sie kupic nieprawosci .. To wszystko niestety zapisane jest w pamieci BOGA....

  .................................................................................................
  Posluchajmy raz jeszcze slow tej niebanalnej piosenki o bosni,,Gina Ludzie,, banalnosc ,naszych codziennych celow darzen tyczy nie tylko stosunku do wojny w Jugoslawi tyczy zgody i milczenia na to wszysko co opisano powyzej bo jest nato przyzwolenie wiekszosci i wspoldzialanie w dalszym lub bliszszym systemie uwarunkowan przyczynowo skutowych
  ..................................................................................................
  W chwili, kiedy przy kolacji
  bronisz niedorzecznych racji
  żal za głupstwem topiąc w wódzie -
  giną ludzie.
  W przecudownych starych miastach
  strach w codzienny pejzaż wrasta
  śniąc o ocalenia cudzie -
  giną ludzie.

  W wioskach, których wcale nie ma,
  bo śmierć przez nie przeszła niema -
  wierząc swej nadziei złudzie
  giną ludzie.

  Giną ludzie gdy głosujesz
  za spokojem - i próbujesz
  bunt sumienia zbić doktryną -
  obcy giną.

  W chwili, gdy rozrywki żądasz,
  w telewizji mecz oglądasz,
  lud się pławisz w słodkiej nudzie -
  giną ludzie.

  Oto nowa jest idea:
  jeszcze ludzkość nie zginęła,
  chociaż w Kainowym trudzie
  giną ludzie.

  Wielbiąc każde przykazanie,
  zapis świętych praw w Koranie,
  Ewangelii i Talmudzie
  giną ludzie.

  Wśród wyznawców każdej wiary
  są mordercy i ofiary -
  twe milczenie wskaże teraz
  kogo wspierasz.

  Ilość odsłon: 8288
 • @jan
  Nie mam pojecia skad te przrywniki w tekscie,troche utrudniaja czytanie nistety......
 • @Robik 09:32:25
  Szanowny Panie,

  Absolutnie się zgadzam z kilkoma Pana tezami:

  1. Na pewno kluczem do zdrowia jest profilaktyka - czyli zapobieganie.

  To przecież właśnie zdrowy tryb życia. Oddychanie, woda, dieta, ruch.
  Leczenie to ostateczność i powinno być skierowane na oczyszczanie, uzupełnienie niedoborów i wzmocnienie sił odpornościowych organizmu.

  2. Woda, Dieta i rodzaj pokarmu jest bardzo istotne i pod tym kątem należy moim zdaniem słuchać własnego ciała.

  3. Nie zalecam absolutnie wyczerpujących ćwiczeń a tylko gimnastykę - rozciąganie i spacer.

  Inne sprawy - mam nieco odmienne zdanie ale szanuję Pana opinię.

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Moim zdaniem podstawą zdrowotności społeczeństwa jest szeroka edukacja.Dziwię się,że do tej pory w szkołach nie ma przedmiotu uczącego dzieci i młodzież jak dbać o swoje zdrowie i prawidłowe odżywianie bo to jest klucz do długowieczności człowieka.Już małe dzieci od pierwszej klasy powinny poznawać reguły zdrowej diety i ćwiczenia fizyczne,które będą wspomagać ich rozwój.
  To,że odpowiednia dieta jest kluczem długowieczności jest udowodnione i mówili o tym m.in ojciec Klimuszko czy Grande ,mówią o tym lekarze i biochemicy.No ale kto by się tam przejmował gadką jakiś tam "oszołomów"
  Dopóki człowiek jeszcze młody silny i zdrowy czy też w sile wieku ale dziarski to hulaj dusza piekła nie ma lub jak kto woli jak się szlachta bawi to się z kosztami nie liczy.No i urządza się biesiady,prywatki spotkania z ogromną ilością jadła i wszelkiego rodzaju trunków ,często biesiady do białego rana.No a potem zamiast spaceru czy gimnastyki leczenie skutków nadużywania alkoholu.
  Aż przychodzi moment prędzej czy później,że nagła choroba czy to zawał,wylew czy jakieś onkologiczne paskudztwo wywraca nam życie do góry nogami i dopiero wtedy przychodzi otrzeźwienie.Stawiamy pytanie ,dlaczego ja,przecież byłem zdrowy silny grałem w piłkę czasami biegałem a tu nagle katastrofa.
  Będąc w szpitalu czy na zwolnieniu lekarskim ma się dużo czasu i wtedy przychodzą refleksje.Czytając książki i poradniki o zdrowym życiu i odżywianiu zastanawiamy się dlaczego nikt nas nie uświadamiał ,czy nie ostrzegał o skutkach takiego życia.
  Sami też nie byliśmy bez winy ,bo dorosły człowiek sam powinien być świadomy czym grozi takie hulaszcze życie z nikotyną,alkoholem,niezdrowym żarciem i rosnącym brzuchem,więc dobrze że z czasem przychodzi opamiętanie.Zawsze to lepiej późno niż wcale.

  Dlatego też należy iść za radą ludzi,którzy nie narzucają nikomu,ale proponują uprawianie ćwiczeń fizycznych,diety odpowiedniej dla wieku,odpowiedniego stosowania ziół i suplementacji witamin,które na pewno przyczynią się do tego,ze będziemy żyli w zdrowiu i pogodzie ducha.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @ autor Ryszard Opara
  Niewatpliwie te czynniki o jakich pan pisze sa istotne dla zdrowia ,ale tez w jednym z ostatnich wpisow pisal pan o czynnikach srodowiskowych ktore wywoluja znaczaca liczbe chorob slowem jesli nawet bedziemy zwazali na przestrzeganie tych zasad zdrowego zycia to moga one zostac calkowicie zniwelowane przez inne czynniki srodowiskowe, co z tego ze rodzice i dzieci beda prowadzily zdrowy styl zycia kiedy po obowiazkowej szczepionce wystapi autyzm i nic tu nie poradza metody o jakich pan pisze zmiany moga byc nieodwracalne.albo wspomniany bisfenol ktory jest doslownie wszedzie w kazdym opakowaniu ,czy nawet paragonie kasowym,kobieta siedzaca przy kasie nawet jesli bedzie dbala o te aspekty i tak moze miec rozwalony uklad hormonalny ze skutkiem wielu chorob z tego wynikajacych napewno wiedza powoduje ze mozemy minimalizowac skutki wplywow srodowiskowych ale na wiele spraw czlowiek majacy przecietne dochody niema wplywu niestety.........
 • @jan 10:50:20
  //Posluchajmy raz jeszcze slow tej niebanalnej piosenki o bosni,,Gina Ludzie,, banalnosc ,naszych codziennych celow darzen tyczy nie tylko stosunku do wojny w Jugoslawi tyczy zgody i milczenia na to wszysko co opisano powyzej bo jest nato przyzwolenie wiekszosci i wspoldzialanie w dalszym lub bliszszym systemie uwarunkowan przyczynowo skutowych //

  ile klas szkoły podstawowej skończył autor tego komentarza,
  a o powyższej wklejce z 14 błędami ortograficznymi już nie wspomnę

  RZenada
 • Pan Opara, madry czlowiek, bardzo ladnie to nam opisal jak zyc i co robic.
  I za to wdziecznosc sie nalezy.Kto tak bedzie postepowac to dozyje wieku?Jakiego? Mam kuzyna w Polsce co chla, pali, zyje juz 87 lat. Byl w PZPR, chodzi na ryby i ma wszystko w tyle.Paskudny czlowiek osobiscie sadze.Swinia osobista.
  Moj ojciec, czlek kochany przez swych pracownikow, rodzine, umiera na raka przelyku w wieku 75.Uprawial gimnastyke szwedzka jak Pan Opara poleca, chodzil na spacery, mial ogrodek dzialkowy, nie palil i nie pil.
  W USA kiedys ludzie byli szczupli, wystarczy popatrzec na filmy z Woodstock.Wtedy 42% ludzi palilo papierosy.Dzis w USA tylko 16.8 % pali a dzieci i ludzie otyli jak nigdy przedtem.Wedy jedli puszki jak dzis jedza.Co sie zmienilo w odzywianiu w USA? W zasadzie nic.Jak jedli w chamburgery i frytki, tak jedza do dzis.Teraz kazdy chodzi z buteleczka wody plastikowa bo moda.Powstaly w USA silownie gdzie ludzie cwicza ciezary a na skrzyzowaniach pobudowano po 3 apteki o ile nie banki.
  Sklepy proponuja zywnosc organiczna, kobiety z butelaczkami wody do kosciola chodza.I dalej ludzie umieraja.Nie ma sposobu by wiecznie zyc na Ziemi.Na cos trzeba sie zdecydowac.
 • @staszek kieliszek 09:08:50
  Zmieniło się dużo i to bardzo. Każdy z nas mógłby wymienić długą listę.
  Jeden z ważniejszych punktów (mało kto pomyśli o tym na serio!) to ten że śpimy krócej!
  Kiedyś badano grupę stulatków próbując określić co ich łączy.
  Naukowcy przez długi czas nie mogli nic takiego znaleźć, ponieważ jedni z nich palili a inni nie, jedni byli abstynentami a inni wprost przeciwnie, jedni byli łagodnego usposobienia a inni nie, aż w końcu znaleźli jedna cechę która łączy WSZYSTKICH stulatków.
  Na tego kto poda prawidłową odpowiedź czeka nagroda.
 • @Robik 09:34:22
  Nie daj się prosić, tylko gadaj. Długość snu?
 • @zadziwiony 22:30:18
  Poziom snu z pewnością jest bardzo istotny ale to co wyszło w badaniach tym naukowcom to względnie niski poziom cukru, insuliny i trójglicerydów.
  Cytat z tego opracowania:
  "There are three major centenarian studies going on around the world. They are trying to
  find the variable that would confer longevity among this group of people who live to be
  100 years old. Why do centenarians become centenarians? Why are they so lucky? Is it
  because they have low cholesterol, exercise a lot and live a healthy, clean life?
  Well, the oldest person ever recorded was Jean Calumet of France who died last year
  at 122 years of age. She smoked all of her life and drank.
  What researchers are finding from these major centenarian studies is that there is
  hardly anything in common among these people. They have high cholesterol and low
  cholesterol, some exercise and some don‘t, some smoke, some don‘t. Some are nasty
  as can be, some nice and calm and some are ornery.
  But, they all have relatively low sugar for their age, and they all have low triglycerides
  for their age.
  And, they all have relatively low insulin."
  Oczywiście mówiąc o niskim poziomie insuliny mamy na myśli taki poziom który jest w stanie regulować poziom cukru we krwi.
  Najważniejsza jest wrażliwość receptorów, żeby była reakcja na sygnał na mozliwie najniższym poziomie.
  Tak na marginesie to tego cukru we krwi (totalnie) jest tylko ok. jednej małej łyżeczki i ten poziom musi być perfekcyjnie regulowany.
  Zauważmy, że w naszym organizmie nie ma takiego mechanizmu który by regulował poziom cholesterolu. Co ciekawe, ludzie z wyższym poziomem cholesterolu żyją dłużej.
  Oczywiście insulina jest niezbędna do regulacji więc nie można uważać, że poziom zerowy byłby najlepszy (cukrzyca typu I).
 • Dr Burzyński
  Zakończył się kolejny proces przeciwko dr. Burzyńskiemu, wyrok jeszcze w tym roku.
  Można to śledzić tutaj:
  http://www.burzynskimovie.com/summary-texas-vs-burzynski-trial-may-2016/#.V1OCWhV96M8
  W tym kontekście interesujący link:
  He’s 20. Has brain cancer. And is caught in the crossfire between the FDA and a renegade doctor.
  https://www.statnews.com/2016/06/01/brain-cancer-fda-fight/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031