Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2180 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

MEDYCYNA HOLISTYCZNA - całkowita. Połączenie ciała z duchem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Medycyna holistyczna - terapia pacjentów oraz ich życia we wszystkich wymiarach: fizycznym, mentalnym i duchowym. Ludzie optymistycznie nastawieni do życia zdrowieją szybciej, niż pacjenci ze skłonnościami do pesymistycznej percepcji istnienia.

MEDYCYNA HOLISTYCZNA – Medycyna całkowita - ciała i ducha.

Medycyna holistyczna: termin oznaczający główne metody leczenia pacjentów i ich życia, we wszystkich wymiarach: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Wiadomo - każdy chory ma ogromny wpływ na przebieg leczenia. Wie o tym - każdy lekarz praktyk. Jego zadaniem jest przekonać swoich pacjentów. Ludzie optymistycznie nastawieni do życia zdrowieją szybciej, niż pacjenci ze skłonnościami do pesymistycznej percepcji istnienia.

Poglądy te oparte są na wielu latach badań naukowych i obserwacji na całym świecie. Podsumować je można w punktach; stanowią one dekalog Medycyny Holistycznej.


1. Emocje mają bardzo wyraźny wpływ na stan zdrowia i wyleczenie choroby.

2. Wszystkie przekonania i zespół utrwalonych wyobrażeń działają na emocje - są przez to bardzo ważne dla zdrowia.

3. Można w różny sposób wpływać na przekonania, postawy, emocje w ten sposób działać na stan zdrowia organizmu.

4. Sposobów wpływania na przekonania, postawy i uczucia można się nauczyć, - stosując wiele dostępnych i znanych metod. To podstawowa rola edukacyjna terapeuty

5. Wszyscy funkcjonujemy jako byty fizyczne, mentalne i duchowe.

6. Wszystkie aspekty osobowe trzeba dobrze rozważyć w procesie leczenia; szczególnie biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i predyspozycje chorego, a także jego rodziny, społeczeństwa i kultury.

7. Harmonia - równowaga pomiędzy fizyczną, mentalną i duchową stroną osoby jest dla zdrowia najistotniejsza. Pozwala utrzymać homeostazę a przez to optymalny stan zdrowia.

8. Posiadamy odziedziczone skłonności/możliwości, które wiodą nas ku zdrowiu i harmonii.

9. Te odziedziczone zdolności mogą być rozwijane i uzupełniane w sposób kontrolowany poprzez opracowane metody techniki.

10. Rozwijając te zdolności, zwiększamy nasza biegłość, jak w trakcie uczenia się innych umiejętności. Rezultatem jest większa harmonia oraz lepsza jakość życia, które wyraźnie wpływają na stan naszego zdrowia.

Podsumował to znakomicie Dr Simonton w swojej unikalnej książce: „Powrót do Zdrowia” - praktykował to przez wiele lat i z dużym sukcesem zasady medycyny holistycznej w swoim ośrodku leczenia raka w USA.

Jak wspomniałem podstawową rolą każdego terapeuty, powinna być edukacja pacjentów. Oto jej główne założenia:

Podstawowymi koniecznymi czynnikami życia i zdrowia są: („konieczniki”)

1. Powietrze – tlen - Oddychanie,
2. Woda

3. Pokarm/Odżywianie
4. Ruch
5. Odpoczynek (Sen)
6. Ziemia i słońce – „konieczniki” Geo i Kosmo.

1. Oddychamy Powietrzem, które jest częścią atmosfery, zawiera gazy: tlen, dwutlenek węgla, azot, wodór i inne śladowe.
Bez tlenu i innych gazów, wchodzących w skład atmosfery, życie - w znanych nam formach na Ziemi, byłoby niemożliwe.
W Naturze istnieją różne formy oddychania. Inaczej to robią ludzie, ryby, rośliny czy też np. bakterie beztlenowe, pierwotniaki. Każda istota żywa, musi oddychać by żyć. Człowiek nie może mieć dłuższej przerwy w oddychaniu oraz absorpcji tlenu niż 4-5 minut.
Bez tlenu mózg umiera, przestaje funkcjonować krążenie – wszystko. Umiera Energia.
Człowiek musi zapewnić sobie, odpowiednią ilość tlenu aby funkcjonować. Oczywiście, każdy ma pewne rezerwy, ale nie zmienia to ważności znaczenia oddechu i powietrza. Bardzo ważne są: oskrzela, płuca i pęcherzyki płucne. Musimy o nie zawsze bardzo dbać.

To nasza pierwsza przepustka do długowieczności.

Porada: Trzeba kontrolować swoje oddychanie – należy to robić według zasad:

a. Oddychać wolno i głęboko. Długi wdech przez nos. Długi, wolny wydech przez usta.

b. Naszym celem jest oddech 10 razy/minutę. Prócz tego - Co godzinę, trzeba wziąć kilka bardzo głębokich westchnień.

Drogi oddechowe: Nos, usta, krtań, tchawica, oskrzela, płuca i pęcherzyki płucne. Należy możliwie całkowicie, wypełniać wszystkie pęcherzyki płucne.
Ważne aby oddychać wolno!!!
Zwierzęta np. żółwie, które oddychają/poruszają się wolno, żyją znacznie dłużej od innych.

(Przyjdzie czas, będziemy kupować dobre powietrze w butelkach. Wraz z instrukcją - jak oddychać. Tak jak sprzedaje się od niedawna do dziś - wodę. Tak powstał np. „Dar Natury”)

2. WODA jest źródłem i nośnikiem życia na Ziemi. W naszym rozumieniu rzeczywistości – natury, biologii. Na innych planetach i w różnych układach, nie ma życia -bo nie ma wody. Jest ona postawą funkcjonowania wszelkich form przemiany materii.

Organizm człowieka zawiera 70% wody. Noworodek ma więcej - 75%.
Woda jest nieodzowna dla organizmu. Musi być właściwa: bez chloru i wielu innych toksyn - musi mieć odpowiednią zasadowość - To podstawa zdrowia i życia.
Woda bierze udział we wszystkich procesach metabolicznych i oczyszczania. Bez wody człowiek może przeżyć kilka dni. Jej brak lub zła jakość jest prędzej czy później śmiertelna.
Człowiek, składa się z miliardów komórek, które są żywe ale nie potrafią funkcjonować w izolacji. Tylko w określonej synergii struktur. Wszystkie nasze komórki i narządy „pływają” w wodzie. Dosłownie. Jeżeli chcemy być zdrowi – to 70% naszej masy, musi być właściwe i czyste – wtedy ciało może być zdrowe. Oczywiście są również inne, ważne parametry.
Prawidłowe funkcjonowanie miliardów jest możliwe w ustalonych warunkach zasadowych- granicach pH. Morze Słone czy Martwe, jest pozbawione życia, nie ma tam koniecznych warunków egzystencji. W silnym środowisku kwasowym, życie jest niemożliwe.
Kwas zabija. Tak samo jak i odwrotność – czyli silna zasadowość.

ŻYCIE jest możliwe w określonym, alkalicznym środowisku pH: 7.0 – 8.0.


Rozwój cywilizacji, w wielu dziedzinach życia prowadzi do stopniowego zakwaszania środowiska. To ma negatywny wpływ na wodę i pożywienie, które spożywamy.
Porada: Należy pić ok. 30-40ml/kg wagi ciała - ok. 2.5- 3.0 litrów wody/dobę. Najlepiej pić wodę oczyszczoną, o pH 8.5 – 9.5, odpowiednio zjonizowaną i zrestrukturyzowaną.
Restrukturyzacja polega na rozbiciu wody na małe, najlepiej pojedyncze cząsteczki. Dopiero taka woda ma możliwość przenikania błony komórkowej - dokonując właściwych procesów oczyszczania, utleniania i alkalizacji.
Inaczej te fizjologiczne procesy są bardzo utrudnione.

Najlepszym pożywieniem człowieka jest po prostu: dobra, lekko alkaliczna, czysta woda!

To druga przepustka do długowieczności.

 Można pić wodę z kranu, po „restrukturyzacji” - co można osiągnąć, drogą zamrożenia wody. Pijemy wodę po rozmrożeniu, nie trzeba gotować. Jest to dużo lepsza alternatywa, niż wody i napoje „mineralne, gazowane” tak bardzo popularne, reklamowane na rynku.

Jak wspomniałem. Medycyna holistyczna to medycyna całkowita. Połączenia ciała i ducha.

Najważniejszymi „koniecznikami” życia są Powietrze - Oddychanie i woda – środowisko.

O pozostałych „koniecznikach” w następnym artykule.

Życzę zdrowia – poprzez edukację i zrozumienie.

Ryszard Opara 

KOMENTARZE

 • Pan Opara wspomina tlen, ktory jest bardzo wazny w leczeniu.
  W Polsce sa 4 komory hiperbaryczne.W USA tez sa ale nie slyszalem od nikogo by byl tlenem leczony.Na amerykanskich lotniskowcach sa komory hiperbaryczne do leczenia poparzen.W powietrzu jest 21 % tlenu ale w wielkich miastach spada jego ilosc do 16%.12% to smierc.Na wystawie Japan Expo 85 pokazywano krzak pomidora, ktory mial 10m wysokosci i wyprodukowal 13000 pomidorow w ciagu 6 miesiecy.Oczywiscie krzak ten byl w komorze hiperbarycznej o podwyzszonym cisnieniu i zwiekszonej ilosci tlenu.Wykopaliska pokazuja gigantyczne rosliny i zwierzeta z przed potopu.Atmosfera byla wtedy bogatsza w tlen, przypuszcza sie, ze bylo go 30%.

  Mam krewnego , u ktorego stwierdzono raka prostaty.Chlopina pije wode utleniona (roscienczona), je mielone ziarna moreli.Ostatnio byl na kontroli i rak zniknal.Na wszelki wypadek kontynuuje z terapia.

  http://www.genesispark.com/exhibits/early-earth/experiments/
 • @staszek kieliszek 20:31:30
  Dlatego żyjąc w otoczeniu zieleni mamy więcej tlenu niż w tzw. blokowiskach. Wielkie miasta to nie tylko stres i pośpiech, ale przede wszystkim niedobory życiodajnego tlenu.
 • @Panowiepoliczmygłosy 21:35:48
  Przypomnialo mi sie, ze w jednych z fabryk, w ktorej pracowalem, w poniedzialek, przed praca przyjmowal pacjetow spawacz .Bralo sie na glowe plastikowa reklamowke a on wpuszczal tam tlen.Kac przechodzil blyskawicznie.
 • @staszek kieliszek 22:19:54
  Z tym super uzdrawiajacym dzialaniem tlenu bylabym ostrozna. Tu u mnie starszym, schorowanym osobom przepisuje sie tlen ( z butli) . Oczywiscie mowia one, ze lepiej sie czuja zplastikowymi "okularami" czyli rurka doprowadzajaca tlen do nozdrzy. Ostatnio zdjelam taka konstrukcje z nosa zmarlej staruszki. Wylaczylam butle z gazem! ( Coz kobieta zmarla, zas przed zgonem mimo tlenu lapala powietrze "jak ryba" ). Tlen jest niezbedny do zycia, lecz kiedy caly organizm zamiera nic nie pomoze pompowanie tlenu na sile.
  Osobiscie zetknelam sie z wieloma przypadkami smierci ludzi wspomaganych dzien i noc dodatkowym tlenem. Bo podobno nie zyjemy samym powietrzem...
  Jezeli zas chodzi o "cudowne" wyleczenia to nie znam ich osobiscie. Za to zgony we wspanialych szpitalach zdarzaja sie bardzo czesto...
 • @babaraba 23:10:16
  W Rosji konajacym ludziom jako ostatni ratunek daja duzy zastrzyk z witamina C.Czasami leczy.Kiedys znany w Polsce karykaturzysta Andrzej Czeczot zaprosil znajomych na ognisko do chaty goralskiej, ktora kupil sobie w lesie, chyba gdzies kolo Suchej Beskidzkiej.Nizej podpisany byl w gronie gosci i niezle dal sobie w szyje.Rano obudzilem sie gdzies na sianie i balem ruszyc glowa przypuszczajac, ze kac bedzie gigant.A tu nic! Zadnego kaca.Tlen z sosen i swierkow zrobil swoje.
  Podobnie jest teraz gdy jade na weekend do Wisconsin gdzie w lasach sosnowych ma domek letniskowy siostra mej zony.Mozna balowac do pozna w nocy a rano budzi sie czlowiek rzeski jak wrobelek.
 • Panie Dr.Ryszardzie Opara, co tam z Boguslawem Jeznachem?
  Udala sie mu ta operacja na oczy?Ja tu z zona odmawiam zdrowaski za niego, koronki, jak tez wierni w naszym kosciele w Rockford ,Illinois.Jak Pan cos wie, niech Pan napisze.Ten gosc jest ewenement i takich szatan celuje na choroby bo mu bruzdzi.Stracilem juz jednego takiego przyjaciela, Stan Geras, najlepszy inzynier jakiego znalem.Nie chcialbym stracic nastepnego.Tym razem nie inzynier ale mysliciel.
 • @staszek kieliszek 06:35:44
  Szanowny Panie,

  Pan Jeznach jest kilka dni po operacji (dość skomplikowanej) oczu i ogólnie czuje się dobrze - mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.

  Przechodzi teraz dość trudny okres rehabilitacji, m.in. nowa soczewka musi zaadoptować się do oka itd.

  Mam nadzieję, że w ciągu paru tygodni wszystko wróci do normy a Pan Jeznach wróci do nas. Tak mi obiecał.

  Módlmy się wszyscy za niego.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • @staszek kieliszek 20:31:30
  Szanowni Państwo,

  Leczenie tlenem jest jedną z najbardziej skutecznych form leczenia naturalnego. Szczególnie u ludzi z zaburzeniami krążenia czy tez z problemami oddechowymi.

  W pewnym sensie wszyscy jesteśmy niedotlenieni aczkolwiek nasze organizmy w większości potrafią niedobory kompensować.

  Tlen również bardzo korzystnie wpływa na zasadowość organizmu - co jest tak ważne w dzisiejszym zakwaszonym nadmiernie świecie.
  To zakwaszenie jest nie tylko fizyczne. Ludzie są na ogół "skwaszeni".

  Dlatego tak ważne jest właściwe oddychanie.

  Pozdrawiam serdecznie z tlenem.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 08:08:37
  Kiedys przeczytalem wszystko o wizjonerze amerykanskim Edgarem Cayce.Powod byl taki, ze zona miala ciagle pryszcze na twarzy.Nie dzialaly antybiotyki, mascie.Przeszla przez 2 ciaze i nic.Dalej piekna twarz a na niej czyraki dzien w dzien.Probowalismy lekarzy,wszystkich ziol, masci, terapi, olejow i nic nie pomoglo.Cayce wlasnie pisal o tym odkwaszaniu organizmu, ze to jest przyczyna wielu dolegliwosci..Pozniej samo przeszlo jej z wiekiem ale do dzis od czasu do czasu sie to pojawia.Medycyna to naprawde pole do popisu dla myslacych ludzi.Ktos moze kiedys wpadnie na pomysl by piekne kobiety nie cierpialy na pryszcze.Nam mezczyznom to nie przeszkadza ale dla lasek to jest problem zasadniczy..
 • @Ryszard Opara
  http://m.neon24.pl/b684026dee03d38cab41feb90a25562b,14,0.jpg

  7. Harmonia - równowaga pomiędzy fizyczną, mentalną i duchową stroną osoby jest dla zdrowia najistotniejsza. Pozwala utrzymać homeostazę a przez to optymalny stan zdrowia.

  Gdy system dziesiętny przestanie ludziom kraść 4 godziny doby.
  Nasze życie, będzie zdrowe, piękne zgodne z rytmem demokracji w harmonii przyrody.
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
 • Cenne informacje
  https://zdrowiewnaturze.wordpress.com/2011/09/20/lecznicze-wlasciwosci-nadtlenku-wodoru/


  pozdrawiam:)
 • staszek kieliszek DAWNO JUŻ WPADLI...
  ... tylko zycie zgodnez prawami i zasadami wg. których pracuej organizm czlowieka :)
  Autorzy to Małachow wszystkie ksiązki i ,,Co z czym ? czyli prawidłowe zasady łaczenia pokarmów. JiI Dryes reszta to śmiecie :) serio serio
  Ludzie nie chcą żyć zgodnie z prawami i zasadmi ciągle je przektaczają to i zapłate za to mają.
  Ale wszyscy ciągle szukają jak by to oszukać naturę ale co na to Bóg /
  On powiedział : będą starali się wysledzic ale MIE PRZEMOGĄ :)
 • @Zorion 18:51:22
  Naprawde dobre info i to nie od byle kogo.Dzieki.
 • @Ryszard Opara 08:08:37
  Pomimo Panskiego ignorowania moich licznych wypowiedzi postanowilam jednak napisac co ja, osoba bez oficjalnego papierka medycznego, lecz majaca do czynienia z ludzmi chorymi i starymi ,mysle na temat medycyny mniej lub bardziej tradycyjnej.
  Otoz szanowny dochtorze Opara : mozna leczyc wszystkim , nawet tlenem.
  Nie znaczy to, ze da to jakiekolwiek skutki, bowiem nie leczy to przyczyny zla, lecz jedynie oslabia konsekwencje choroby jaka trawi pacjenta. Osobiscie nie widzialam dobroczynnych skutkow takiej "kuracji", chyba ze dla producentow butli tlenowych. Lecz na pewno nie jestem przeciwniczka podawania tlenu..Jedynie nie mam przekonania do uzdrawiajacej roli takiej kuracji.
  PS: jakos malo osob uczestniczy w tym forum, niewielu wypowiada sie i polemizuje. Czy pan szp Opara nie pomyslal dlaczego ?
  Malo jest na NEonie ludzi dobrej woli a bedzie jeszcze mniej, kiedy ci, ktorym zalezy na portalu beda ignorowani oraz lekcewazeni...
  PS2 : Ciesze sie dobrymi nowinami od p.B.Jeznacha, bowiem jego notki byly bardzo wartosciowym wkladem w ten podupadajacy portal..
 • @babaraba 00:00:34
  Malo ludzi jest na forum N24 bo ludzi madrych malo jest.Strasznie malo.Ze szkoly sredniej pamietam jednego.W pracy zawodowej spotkalem jednego.W rodzinie jednego, mego ojca.W kosciele Kardynala Wyszynskiego i Papieza JP2, na internecie Pana Boguslawa Jeznacha.I to by bylo w zasadzie na tyle.

  Jesli chodzi o tlen u ludzi umierajacych to nikt nie twierdzi, ze dzieki tlenowi beda zyc po 200 lat ale u ludzi mlodszych powinien byc szerzej stosowany a nie jest z 1 powodu.Jest tani.

  :)
 • @staszek kieliszek 00:28:32
  Tu umnie jest juz pozno, wiec odpowiem krotko. Tlen nie jest lekarstwem, na pewno nie zaszkodzi ( nawet jesli nie pomoze). Fakt, ze przepisuje sie go racze osobom starym, lecz trudno ludziom mlodym spac a tym bardziej zyc na codzien z taka aparatura, chociaz przepisuja go coraz czesciej chorym na zaburzenia snu ( chrapacym z twz apne )...na noc .
  Co za do ludzi "madrych" to mozna ich spotkac wszedzie, trzeba jedynie umiec sluchac i patrzec. Madrosc to nie tylko wiedza, lecz takze uczciwosc, szlachetnosc, inteligencja itp. Tu u mnie lansowano termin : inteligencja serca - dobre, lecz i ciekawe okreslenie. Madrym na swoj sposob moze byc takze nasz "przeciwnik" ideowy, wrog, czlowiek o wrogiej nam wierze..
  Zas NEon jest malo znany,pisza tu o powaznych problemach widzianych inaczej niz oficjalna wersja.. a wiec wymaga od czytelnika nie tylko kultury, wiedzy lecz takze otwarcia na swiat ...
 • @Ryszard Opara 08:02:38
  Dzis mialem ognisko dla znajomych i krewnych z meksykanskimi kielbaskami chorizo plus sok z zyta marki Dr.Sobieski.Pod koniec zmowilismy dzisiatke rozanca i "pod Twoja obrone" by oczka Pana Jeznacha ladnie widzialy klawiature.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031