Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
429 postów 2270 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

List Otwarty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowny Panie Prezesie Kaczyński. Zacznijcie wreszcie naprawdę współpracować z Narodem Polskim - inaczej dojdzie do paraliżu państwa, co może skończyć się obywatelskim nieposłuszeństwem i wyrzuceniem Pana formacji politycznej do śmietnika historii.

Tradycyjny Polski „długi majowy weekend” dobiega końca. Dla niektórych to czas relaksu, zasłużonego odpoczynku, dla innych czas do refleksji, zastanowienia się nad najbliższą przyszłością i odpowiedzią na dwa zasadnicze pytania:

 1. Gdzie jesteśmy obecnie - teraz – jako Kraj i Naród?

 2. Co dalej dla III Rzeczypospolitej. Jakie są warianty na przyszłość?

  Przyglądając się teraźniejszości, myśląc o przyszłości - wszystkiemu temu, co w Naszym Kraju się dzieje – próbuję znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Nie jest to łatwe. Na Świecie i w UE - dzieje się też bardzo wiele. Ma to ogromne znaczenie dla naszej III RP.

  Cytuję poniżej List Otwarty napisany przezPanaJana Sposoba – członka Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych (KoRReUs)– napisany do Prezesa Jarosława Kaczyńskiego – niewątpliwego lidera obecnej Koalicji Rządowej.

  Uprzejmie proszę o opinie i komentarze.

Ryszard Opara

List otwarty do Prezesa Prawa i Sprawiedliwości
Szanowny Panie Jarosławie Kaczyński
Z uwagą wysłuchałem Pana słów wypowiedzianych 2 maja w Dniu Święta Polskiej Flagi, w szczególności tych słów, odnoszących się do wolności wypowiadania się obywatelskiej kontroli władzy.
Dobrze, że tak Pan powiedział. Niech mi, zatem, będzie wolno z tej wolności skorzystać. Ponieważ jednak głos obywatela odbija się od szczelnej kopuły stworzonej przez Was władzy, piszę ten list jako otwarty w nadziei, że chociaż echo obywatelskiej troski o losy kraju do Pana dotrze.
Panie Jarosławie Kaczyński
1. My, Polacy, nie „przynależymy” do Unii Europejskiej, jak to raczył Pan powiedzieć.
Chcemy być wolnym Narodem, suwerennym w stanowieniu prawa, ekonomicznie Nie-zależnym od światowej „banksterii”. Powinien Pan mieć świadomość, że 500 milionami Europejczyków rządzi Komisja Europejska, uzurpatorzy, twór, który sam siebie powołuje dla realizacji celów światowych korporacji, zdominowanych przez prywatne banki. I owi niedemokratycznie mianowani biurokraci mają czelność wzywać „rząd w Warszawie” na dywanik i dyktować, co ten rząd ma robić?
Nie liczą się oni z prawami Narodu Polskiego a Konstytucję RP podporządkowują umowom międzynarodowym, na które my, Polacy, nie mamy wpływu!
Skąd u Pana przekonanie, że tego właśnie, czyli „przynależenia”, chce „ogromna większość Polaków”? Takie stwierdzenie zakrawa na demagogię! Nie chcemy takiej Unii, to nie jest ten projekt, który był przedstawiany Polakom przez „Brukselę” i ówczesnych propagatorów w kraju, czyli A. Kwaśniewskiego, J. Wiatra, a także, jak sam Pan przyznał, przez Pana środowisko „Porozumienia Centrum”.
Polacy zagłosowali za przystąpieniem do zupełnie innej UE niż ta obecna, z zupełnie innymi nadziejami. Dziś nie bez powodu twór ten nazywany „eurokołchozem”. „Szkodnikami” są ci, którzy oddają naszą Ojczyznę w ręce unijnych biurokratów, natomiast „awanturnikami” – ci, co dzielą Naród, by łatwiej nim manipulować.
2. Gwarancją naszego bezpieczeństwa, Panie Jarosławie Kaczyński, są zjednoczony Naród, świadomy swych praw, silna rodzima gospodarka i zdrowa ekonomia. To mądra dyplomacja, która wygrywa wojny bez rozlewu krwi i burzenia kraju.
Pan powinien to rozumieć, że dziś wojny na świecie toczą się na płaszczyźnie ekonomicznej i gospodarczej. Od lat konflikty są inicjowane przez ośrodki władzy finansowej dla jeszcze większych zysków i eksploatacji zasobów – ludzkich i naturalnych.
My, Naród Polski, tkwimy w takiej wojnie już od wielu lat, i wojnę tę przegrywamy! Próbujecie nam, jako organy władzy, wmówić, że jesteśmy po to, by bronić „wschodniej flanki NATO” – ja pytam, po jasną cholerę? My chcemy pracy, godnego życia i współpracy z sąsiadami.
Rozpętaliście histerię zagrożenia ze strony Rosji, a są to działania w imieniu i na rzecz amerykańskich jastrzębi wojny. Na to zgody nie będzie! Nam nie są potrzebne wojska amerykańskie, lecz silna polska armia! A silna będzie ona wtedy, gdy silna będzie gospodarka kraju; gdy będziemy posiadali suwerenny system finansowy i własną walutę, emitowaną przez suwerenny Narodowy Bank Polski.
Czemu nie ma Pan odwagi powiedzieć, że władza finansowa w Polsce, która ma więcej do powiedzenia niż władza wykonawcza – leży w rękach właścicieli prywatnych banków?
3. Plan Morawieckiego, o którym Pan mówił jako o „największym od 27 lat” – to kolejna demagogia. Bo jest to plan całkowitego oddania Polski pod nadzór międzynarodowego kapitału, dla którego my, obywatele, będziemy tylko niewolnikami do wykonywania prostych czynności.
Dowodem na to jest zgoda Pana partii i rządu na przyjęcie umowy handlowej z USA – TTIP. Jej głównymi orędownikami są właśnie ministrowie Morawiecki i Waszczykowski. Dlaczego w tak ważnej sprawie nie ma otwartej dysputy politycznej, dlaczego głosy niepokoju płynące od obywateli są bagatelizowane?
 
Szanowny Panie Kaczyński
Chcemy wierzyć, że Polska pod Pana rządami przybierze właściwy kurs, jakiego życzą sobie Polacy. Ma Pan dziś w kraju władzę! Pana partia, gdzie obowiązuje dyscyplina partyjna – objęła wszystkie istotne organy Państwa. W Sejmie i Senacie jesteście w stanie przegłosować każda ustawę. To zobowiązuje!
Naród, przykro doświadczony postępowaniem dotychczasowych władz, z nadzieją patrzy na PiS. Ale ta nadzieja topnieje. W wyborach Pana partię poparło aktywnie 18% uprawnionych do głosowania Polaków. Wielu wyborców, zirytowanych aferą podsłuchową, oddało głos na PiS - nie dlatego, że to wymarzone ugrupowanie polityczne, ale dlatego, że tamci się skompromitowali.
Macie zatem kruchą legitymizację do sprawowania władzy. Jesteście tylko „firmą”, która wygrała konkurs i czasowo zarządza w tym kraju majątkiem narodowym.
Pora, by Naród zapytał wprost – w czyim interesie sprawujecie ten zarząd?
Proszę nie traktować Polaków jak nierozgarnięte dzieci, które jest Pan w stanie omamić i poróżnić, by się zajmowali głupstwami i o nie spierali. Wciąż zasypujecie nas tematami zastępczymi, jak sprawa Trybunału Konstytucyjnego, która jest tematem dyżurnym.
Te konflikty odwracają uwagę społeczeństwa polskiego od istotnych spraw, a ponadto zwracają przeciw nam część Europy. Ustawy, które wprowadzacie, nie licząc się w ogóle z głosem społeczeństwa oraz interesem narodu, są czasem bardziej szkodliwe niż poprzednie (ustawa o pobycie obcych wojsk, ustawa o inwigilacji, ustawa o obrocie ziemią rolną, ustawa smogowa i inne).
Są natomiast ważne i pilne sprawy do uregulowania – czemu tego nie robicie?
1. Od lat nie może dotrzeć do świadomości rządu (zarówno PO jak i PiS-u) potrzeba wdrożenia rozporządzenia, wprowadzającego „partnerski model współpracy” do działalności gospodarczej. To NIC nie kosztuje, a daje podmiotom gospodarczym zupełnie inne warunki gospodarowania.
Pisma obywateli w tej sprawie kierowane są do ministerstw, posłów oraz do Prezydenta. Rzecz dziwna i niepojęta – wszyscy w tej sprawie milczą! Zachodzi pytanie – czy tak prostej sprawy politycy nie pojmują, czy komuś zależy na tym, by drobna, polska przedsiębiorczość nie miała podstaw egzystencji?
2. Dlaczego nie podejmujecie działań na rzecz powstawania banków komunalnych (municypalnych), które obsługiwałyby polskich obywateli i przedsiębiorców oraz budżety samorządów, a wypracowane zyski - zamiast wyciekać za granicę - pozostawałyby w samorządach? Przecież Pan Morawiecki, Minister Rozwoju, który swoją karierę robił w bankach – doskonale się na tym zna. Zatem, o co tu chodzi?
3. Czemu nie zmieniacie ordynacji wyborczej na taką, która dawałaby nam, Suwerenowi, rzeczywiste możliwości wyłaniania swoich przedstawicieli, a także dyscyplinowania ich do pracy na rzecz społeczeństwa i państwa? Posłowie mają być odpowiedzialni przed swoimi wyborcami. Są znane dobre modele takich ordynacji. Możemy pomóc je przekuć na ustawę. Dlaczego nic się w tej sprawie nie dzieje?
4. Dlaczego „referendum nie musi być wiążące”? Takie postawienie sprawy to kpina z demokracji, a takowa jest zapisana w Konstytucji. Każde referendum, w którym wypowiada się Suweren, powinno być wiążące dla władz i podstawą dla stanowionego prawa!
5. Dlaczego nie walczycie o przywrócenie nadrzędności prawa polskiego nad umowami międzynarodowymi? Nasi sąsiedzi z zachodu i wschodu tak to właśnie uregulowali. Dlaczego my nie możemy?
6. Dlaczego nie usuniecie źródeł łamania konstytucji w postaci kreowania pieniądza przez podmioty inne niż Narodowy Bank Polski? Dlaczego nie zadbacie o suwerenność monetarną, która obniżyłaby znacznie koszty obsługi długów, pozwoliła na dostrojenie masy pieniądza do potrzeb gospodarki i ukróciła wypływ ogromnych strumieni pieniędzy za granicę?
 
Szanowny Panie Kaczyński,
Zacznijcie wreszcie naprawdę współpracować z Narodem Polskim, bo inaczej dojdzie do paraliżu państwa, co może skończyć się obywatelskim nieposłuszeństwem, oraz do wyrzucenia Pana formacji politycznej do śmietnika historii.
 
W Święto Narodowe 3 maja 2016, Jan Sposób i inni.
Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych (KoRReUs)


 

Uważam – że to znakomite podsumowanie obecnej sytuacji w Naszym Kraju. Uprzejmie proszę o uwagi i komentarze.

Ryszard Opara

 

KOMENTARZE

 • Autorze
  Do władzy zajętej przekupywaniem (skundlaniem) Polaków i innymi pierdołami należy zagadać językiem takim jaki jedynie zrozumieć potrafi. MAJDAN, ale majdan gospodarczy jest niezbędny. Musimy do niego dążyć nawet gdy nikt z Polaków nie chce pomyśleć, nikt karku nie che nastawić. Ojczyzna tonie!!!
 • Ten List Trafia w PRÓŻNIĘ INTELEKTUALNĄ
  Ten list - WRĘCZ PROTEST - trafia w próżnię intelektualna Posła Jarosława Kaczyńskiego. Ten fachowiec od wszystkiego nie zna sie na ekonomii, wojskowości, sądownictwie etc. ON CHCE RZĄDZIĆ!. To jest dla niego najważniejsze, być na PIEDESTALE, być jak PIŁSUDSKI. Nakazywać lecz nie być za decyzję odpowiedzialnym. Dlatego ma Dudę (PONOĆ PREZYDENTA RP - pierwsze słyszę że Duda samodzielnie podejmuje decyzję), oraz ponoć jakąś kobietę pseudonim "BROSZKA". Faceci jak rozmawiają to czasami mówią o "broszkach", tylko czy o broszce na klapie, czy pomiedzy nogami. MY ZAWSZE GADALIŚMY O BROSZKACH tych poniżej pępka.
 • @Syndrom2 13:35:34
  Polska - III RP - upadła co najmniej dwukrotnie, jeśli nie trzykrotnie.

  Mówię tutaj o upadkach symbolicznych: o katastrofach na płaszczyźnie organizacji państwowej.

  Pierwszym upadkiem "niepełnym", jednak bardzo spektakularnym, a więc jednak upadkiem, był grudzień 2003 r. i oblodzenie śmigłowca z premierem na pokładzie. Z tego upadku wyszliśmy jakoś z twarzą - Miller doszedł do siebie.

  Drugim wypadkiem był absolutnie niewybaczalny Mirosławiec. Tylu wojskowych...

  Natomiast to, co stało się w kwietniu 2010 r., woła o pomstę do nieba.
  Jak można było tego typu rzeczy nie dopilnować...
 • współpracować z narodem nie da się
  taki naród,

  ale rządzić mądrze, budując zręby porządku krok po kroku, można,

  tylko trzeba porzucić ideę TKM.
 • Moim zdaniem
  Największym problemem Polaków jest zjednoczenie się nas samych.
  Do precedensu tego może dojść tylko i wyłącznie poprzez destrukcje i samoośmieszenie w oczach obywateli dwóch partii politycznych czyli PO-PiS.
  PO jak to mówią załatwiło się samo i bez mydła. Czekamy teraz na PiS który zdąża tymi samymi śladami co PO. Tylko i wyłącznie na gruzach właśnie tych dwóch partii może dojść do zjednoczenia Polaków i ustanowienia trzeciej, siły wiodącej, wybranej z Narodu która będzie Polaków reprezentować. Innej drogi nie ma. POPiS jest fałszywką dobra sprawy polskiej. Gdy upadek PiS nastąpi od Polaków zależeć będzie co stanie się z Polską.
 • @nikander 13:24:34
  Szanowny Panie,

  Zgadzam się. Do władzy zajętej przekupywaniem...należy gadać językiem zrozumiałym dla władzy.
  Rozumiem, że takiego języka właśnie Pan używa.

  Naprawdę bardzo doceniam wysiłki Pana i innych osób skupionych wokół KoRReUs - ale efekty jak na razie niewielkie. Widocznie język albo treści niewłaściwe.

  W polityce najbardziej liczy się skuteczność, która oznacza uzyskanie poparcia społecznego a w efekcie końcowym wygranie wyborów.

  Jak na razie jedynymi skutecznymi politykami w historii ostatnich 27 lat - czyli "transformacji ustrojowej" byli działacze Solidarności i ich następcy; SLD/PSL czyli potomkowie PZPR; Unii Wolności i stworzony przez nich Układ oraz PiS - kręcący się wokół dwór Panów Kaczyńskich.
  Wszyscy, uczestnicy Okrągłego Stołu - twórcy Układu Zamkniętego.

  Nasze szanse na skuteczność oceniam mizernie.
  Ale walczyć i próbować trzeba.

  Pozdrawiam
 • @Syndrom2 13:35:34
  Szanowny Panie,

  Nie zgadzam się z Panem.
  Nikt nie zna się na wszystkim - to wprost niemożliwe. I niepotrzebne.

  Moim zdaniem skuteczny polityk, też nie może być fachowcem od wszystkiego.
  Musi mieć jednak wizję i program dla kraju - a do jego realizacji musi umieć dobrać sobie odpowiednich fachowców.

  Największym problemem Polski jest fakt, że krajem zarządzają ludzie, którzy nigdy niczym nie zarządzali, nie maja pojęcia o prostych sprawach.

  Politycy i ich doradcy - są wyłącznie ideologami, teoretykami - a po za tym - najczęściej na niczym się nie znają.

  Pozdrawiam
 • @interesariusz z PL 16:13:14
  Szanowny Panie,

  Niestety ma Pan rację, współpracować z Narodem nie da się - taki Naród.

  Oprócz tego brakuje nam polityków - fachowców ...

  Ale nade wszystko brakuje nam Pro-polskich i Pro-narodowych ELIT - spośród których wyłonić by można właściwych polityków - na miarę czasu.

  Brak również ELIT - które w każdym normalnym kraju kontrolują działania polityków.

  W ten sposób "Polskie Kółko" się zamyka - a rezultaty są oczywiste.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara 16:33:59
  Panie Ryszardzie.

  Ja już zwątpiłem w język dyplomatyczny. Czas na mądre kryterium uliczne. Czas na głos patriotycznej elity, która jest. Niestety, ale ciągle w rozsypce.
 • Szanowny Panie Opara ! Drodzy czytelnicy Neonu24
  poniższy komentarz zamieściłem jako osobny post:

  http://orbo.neon24.pl/post/131490,odpowiedz-na-list-otwarty-ryszarda-opary

  Zarówno List Otwarty napisany przez Pana Jana Sposoba jak i Pana uwagi, zaiste są dobrym podsumowaniem sytuacji w Polsce. Jednak uważam za nieco życzeniowe myślenie, iż Jarosław Kaczyński w jakikolwiek sposób odniesie się do poruszonych w liście kwestii. I to bynajmniej nie dlatego, że - jak sam Pan Sposoba zauważył- "głos obywatela odbija się od szczelnej kopuły stworzonej przez Was władzy" , lecz z powodu rozbieżnych interesów Kaczyńskiego i ludzi, którym jak twierdzę służy, a Narodu Polskiego

  Problem tkwi w siłach, które instalują i obalają rządy w Polsce od czasu okrągłego stołu. Uważam, że Kaczyński jest świadomy jakie to siły warunkują jego pozostawanie u sterów i wie również jaka rola do odegrania została mu przypisana. Jeśli chodzi o mnie, nigdy nie zaufam temu człowiekowi ! Jestem przy tym głęboko zasmucony,że Polacy tak licznie dali się zwieźć oddając swój głos na PiS w ostatnich wyborach. Powinni byli te wybory w mym przekonaniu zbojkotować.
  O kontrolowanym przejęciu władzy przez PiS pisałem już 4 lata temu.. przy okazji - jakże trafnie- przewidując losy Tuska..

  http://orbo.neon24.pl/post/77768,kaczynski-reaktywacja-bedzie-zmiana-przy-sterach-titanica

  Zaraz po wygranych PiS napisałem zaś..

  http://orbo.neon24.pl/post/126971,kaczynski-reaktywacja

  Być może to kalumnia wobec Kaczyńskiego z mej strony, ale twierdzę, że jednym z najskrytszych jego celów jest przyspieszenie budowy judeopolonii ( celowo z małej litery) na terenach Rzeczypospolitej Polskiej. Aż strach pomyśleć jakie wstrząsy i zamieszanie społeczne -swoista "zasłona dymna" - musi w mniemaniu "realnej władzy" zostać rozwinięta, by ukryć przed Polakami ów cel. Operacje fałszywej flagi ??.... Fałszywe pogromy Żydów ? Zamachy podczas Światowych dni Młodzieży ???
  Poza tym Kaczyński ma za zadanie, jak ja to określam "wbić klina" między "starą UE" a Rosję...No chyba, że wytyczne z Waszyngtonu zmienią się po listopadowych wyborach...co raz już się zdarzyło przy okazji instalacji na stolcu B.H.Obamy

  Reasumując, moim zdaniem sytuacja w Polsce jest bardzo trudna i niebezpieczna a żadne rozwiązania przewidziane prawem najprawdopodobniej sytuacji tej nie zmienią. Z drugiej strony rozwiązania zbyt rewolucyjne i konfrontacyjne ruchy społeczne mogą jeszcze bardziej zagrozić bezpieczeństwu Polaków.
  Dlatego od samego początku swojej obecności na tym portalu postuluje przy..
  IDEI POKOJOWEGO O.R.B.O
  ( OBYWATELSKI RUCH BIERNEGO OPORU)


  orbo.neon24.pl/post/74861,o-r-b-o-obywatelski-ruch-biernego-oporu


  PS.
  Nie mam dowodów na pochodzenie etniczne Kaczyńskiego ( jego rodziny) ,ale za każdym razem gdy przyglądam się jego twarzy przypomina mi on z wyglądu kogoś o klasycznie semickich rysach twarzy- Benjamina Netanyahu
  ZDJĘCIE WPROWADZAJĄCE POCHODZI Z:

  konwentnarodowypolski.wordpress.com/tag/lech-kaczynski-zdrajca/
 • TK
  Oczywiście szkodliwe i nie do przyjęcia jest NATO–wskie szczucie przeciw Rosji. NATO także jest nam zbędne.
  Ale sprawa Trybunału Konstytucyjnego nie jest tematem zastępczym, to blokada która musi być przez PiS zlikwidowana i to wszelkimi metodami a polityczna ruchawka przegranych (partii opozycyjnych z pod szyldu KOD) zdławiona.
  Natomiast domaganie się kolejnych przepisów dla podmiotów gospodarczych wydumanych przez Nikandera czy wymysłów nazwanych „partnerskim modelem współpracy” to nic innego jak
  zawracanie głowy słusznie zbywane milczeniem przez polityków.
  Referendum żeby było wiążące dla władzy musiałoby być obligatoryjne dla społeczeństwa tak by brał w nim udział cały naród.
 • @Oświat 20:20:24
  Pełna zgoda. Polak powinien być katodebilem a Polska Republiką Liturgiczną. Wyszło na PRL
 • @nikander 17:05:08
  Czas na mądre kryterium uliczne.
  A czy kiedykolwiek w historii zdarzyło się mądre uliczne kryterium?
  Do czego ty człowieku namawiasz, do obalenia legalnie wybranego rządu, do rozlewu krwi?
 • @nikander 20:26:57
  Przyjmujesz metodę kardynała Hlona –Poska będzie katolicka albo nie będzie jej wcale.
  W twoim wykonaniu to brzmi niemal identycznie, – albo przyjmiecie objawienie nikandera albo będziecie katodebilami.
  Nic tylko podziwiać i bić czołem.
 • ...
  Trzeba ustanowić system naturalny/opierający się na całościowym wykazywaniu/udowadnianiu/logiczny/racjonalny/
  konstruktywny zgromadzeniem narodowo-ludowym, składającym się z osób zdolnych do całościowego analizowania, takiego wnioskowania, tego wykazywania, udowadniania, w tym dogłębnie, czyli rzeczywiście, etycznego, a zatem jednocześnie, dalekowzrocznego, czyli z osób odpowiedzialnych, pozytywnie wybitnych, a zatem kompetentnych do podejmowania decyzji obowiązujących pozostałych, do tego niezdolnych - czego nikt nie będzie wstanie merytorycznie podważyć!!!
  Ani rządzący, ani rządzeni w utopiach, w tym w demokracjach nie chcą dla nikogo dobrze (poza oczywiście myśleniem, postępowaniem egoistycznym, bezmyślnym, krótkowzrocznym). Oczywiście w sensie całościowym, czego dowody mamy wszędzie na całym świecie, czego objawem jest powszechna i wszechstronna umysłowa, psychiczne, zdrowotna, fizyczna degeneracja, w tym rozmnaża się kto chce, przerost populacji ludzkiej, rabowanie i przerabianie na „szybkie” i zalegające/zajmujące miejsce, skażające/trujące przez tysiące lat śmieci, degradacja środowiska, zagląda przyrody, łamania Praw Natury, itp., itd.
  W takich systemach, przy takiej edukacji, w oparciu o takie systemy wartości, prawa, przy takim rozumowaniu, rodzaju i stanie świadomości, postępowaniu żaden konstruktywista, żadna pozytywna inicjatywa, a nawet taki argument nie ma szans na uzyskanie poparcia, w tym ze strony wybrańców i wybierających...

  DO KONSTRUKTYWISTÓW: odnośnie waszego merytorycznego przekazu, pozytywnych propozycji, waszej odpowiedzialności, itp.
  Otóż przeogromna większość odbiorców takiego przekazu całkowicie inaczej go odbiera, niż się spodziewacie, całkowicie inaczej się do niego odnosi, na niego reaguje, niż tego oczekujecie. Tylko drobny ułamek ludzi ma bliskie waszemu oczekiwaniu zrozumienie, podejście. Bo reszta odbiera przekaz tylko emocjonalnie, tylko w odniesieniu bezpośrednio do siebie, ma egoistyczne, krótkowzroczne podejście, i nim coś bardziej merytorycznie, odpowiedzialnie, w tym dalekowzrocznie przedstawiacie, proponujecie, tym bardziej jest to dla nich niezrozumiałe, obce, antypatyczne, anormalne itp. z tego skutkami, konsekwencjami, w tym temu sprzeciwem z ich strony.

  Co zostanie przez nich zrozumiane, kiedy zyskacie poparcie ze strony takich osobników:
  Zajmujący się tzw. dobroczynnością, tzn. przedłużaniem psychicznych, fizycznych męczarni, cierpień dla osób psychicznie, fizycznie upośledzonych, schorowanych, zniedołężniałych, i osób z ich otoczenia, także nic nie obchodzi, byle tylko były z tego pieniądze w postaci darowizn, zasiłków celowych, opiekuńczych, chorobowych, rent, emerytur... I żeby nikt nie truł o tym, że ludzie zdrowi, w tym dzieci żyją w biedzie, głodują, zapadają po jakimś czasie z tego powodu na choroby, nie mają za co się leczyć, mają długi, tracą mieszkania, nie decydują się na posiadanie potomstwa, popełniają z przyczyn ekonomicznych samobójstwa, itp., itd...
  (www.wp.pl / www.o2.pl / www.sfora.pl | 18.07.2015 r.
  Pochodzący ze Śremu w woj. wielkopolskim dwuletni Kajtek cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Pieniądze są potrzebne na jego leczenie w USA. TVP Info podaje, że widzowie stacji przekazali już na rzecz chłopca 7,5 mln zł...
  www.o2.pl / www.sfora.pl | 19.09.2015 r.
  Rekordowe odszkodowanie dla 5-letniego Wojtusia. Szpital będzie płacił rentę
  Ponad milion złotych odszkodowania dla małego Wojtka, do tego odsetki i miesięczna renta w wysokości 6 tys. zł. Tyle będzie musiał zapłacić szpital w Płońsku (woj. mazowieckie) po tym jak przegrał trwającą od kilku lat sądową batalię. Łącznie to niemal 2 mln zł.
  Komornik już zajął pieniądze na koncie szpitala. To poważnie zachwiało jego finansami. Placówce z pomocą przyszło jednak starostwo, które nadzoruje jego pracę. Radni powiatu zdecydowali o poręczeniu 1 mln 200 tys. zł pożyczki. Gdyby tego nie zrobili szpital straciłby płynność finansową, a pracownicy najprawdopodobniej nie dostaliby pensji.
  Wojtek urodził się 5 lat temu, jest niepełnospraw­ny i wymaga nieustannej opieki. Podczas porodu otrzymał 0 pkt. w 10-stopniowej skali Apgar. Zanim dziecko przyszło na świat jego matka w krótkim czasie kilka razy trafiała do płońskiego szpitala i kilka razy była z niego wypisywana - mimo że jak się okazało miała m.in. tzw. zatrucie ciążowe. W domu dostała krwotoku, dopiero po tym zdarzeniu zdecydowano wykonać cesarskie cięcie.
  To nie koniec kłopotów płońskiego szpitala. W sądzie toczy się inna sprawa także związana z porodem z 2010 roku. Jeśli i tym razem placówka przegra to musi liczyć się z kolejnym ogromnym odszkodowaniem.)


  Urzędnicy zechcą dowiedzieć się, że nie tylko zachowają swoje msa tzw. pracy, ale także, że otrzymają podwyżki…
  Ich także nie interesują tego skutki, konsekwencje, w tym biurokracji, w tym tego wpływ na działalność gospodarczą, wydatki, długi, na gospodarkę...

  Posłowie chcą mieć pewność, że nikt nic nie zrobi, co mogłoby oderwać ich od koryta, oraz regularnego podnoszenia poziomu jego zawartości...
  W ogóle ich nie interesuje czym się zajmują, co realizują, jakie są tego skutki, konsekwencje...

  Górnicy zechcą usłyszeć, że zostaną uruchomione nowe kopalnie, oraz że będą dostawać, oprócz tzw. trzynastek, czternastek, jeszcze piętnastki (takie dodatkowe pensje)...
  Zupełnie ich nie obchodzi, że węgiel jest niezbędnym surowcem w przemyśle, w medycynie, a jego zasoby nie są nieskończone, nie obchodzą ich skutki tąpnięć, a m.in. to, że z tego powodu setki budynków uległo uszkodzeniu, zniszczeniu, i to samo czeka jeszcze tysiące budynków, tak samo skutki obniżania poziomu wód gruntowych, w tym, że z tego powodu wysychają lasy, że nie da się tego procederu ciągnąć w nieskończoność również z powodu braku jego sensu pod względem energetycznym, gdyż wydobywanie węgla zbyt dużej głębokości pochłania więcej energii niż zawiera wydobyty węgiel, który trzeba jeszcze przetworzyć i przetransportować, nie przejmują także b. niską sprawnością spalania węgla, do tego dochodzą jeszcze związane z górnictwem liczone w miliardach oszustwa, wyłudzenia, przekręty itp., nie interesuje też, że również oni także wdychają powstającą po spalaniu węgla truciznę; słuchanie o skażeniach, zagładzie przyrody, śmierci, chorobach z tego powodu; dopłatach, kosztach (szacuje się, że tzw. zewnętrzne koszty spalania węgla są kilkanaście razy większe od ceny energii z źródeł odnawialnych); wydatkach/długach, że dotacje na świecie do górnictwa na cele energetyczne wynoszą (wg Międzynarodowej Agencji Energii) równowartość 400 mld dolarów rocznie, itp., itd...

  Hodowcy, rolnicy oczekują, że rządzący na pniu będą od nich wszystko, co wyhodują, wyprodukują skupować, oczywiście zabierając pieniądze w postaci podatków konsumentom i zaciągając jeszcze pożyczki, gdzie po odpowiednim czasie same odsetki od tych podwyżek będą wyższe od pożyczonych kwot, i opłacając swojaków z biurokracji plus prowizja także dla siebie...

  Korzystający z spalinowych pojazdów oczekują, że paliwo będzie tanie, czyli będzie jeszcze szybciej spalane, co w sposób oczywisty, nieunikniony wymusi wzrost ceny paliwa, gdyż złoża ropy zaczynają być wyczerpywane. Ich także nie obchodzi, że przyczyniają się do skażeń, w tym na etapie wydobywania, transportu, przetwarzania ropy, że trują, w tym także sami wdychają spaliny powstałe z spalania paliwa, nie obchodzi ich zagłada przyrody, śmierć, choroby z tego powodu; dopłaty, koszty; wydatki/długi, że ropa jest niezbędnym surowcem w przemyśle, medycynie, itp., itd...

  Niemal wszystkich pozostałych także nic nie obchodzi – oni chcą wykonywać dowolnie zbędną, szkodliwą tzw. pracę, do niej dotacji, dopłat; ponoszenia tego kosztów; wydatków, pożyczek/długów, by rabowano, przerabiano na „szybkie śmieci” surowce, bo nim się więcej produkuje, to tym lepiej..., skażać; truć podczas produkcji, by te gromadzone śmieci tysiące lat skażały środowisko; truły, itp., itd...

  Renciści i emeryci chcą zapewnienia, że - bez względu na to, jak traktowali swoje zdrowie, czym się zajmowali, kogo wybrali, na co rządzącym pozwolili, jaka jest ekonomiczna, gospodarcza, ekologiczna, polityczna, geopolityczna sytuacja, jaki sobie, swoim dzieciom, wnukom, prawnukom los zgotowali - będą otrzymywać podwyżki rent i emerytur...

  Itp., itd...


  12 powodów wymuszających m.in. zachowanie równowagi z środowiskiem, przyrodą celem przetrwania naszego gatunku, a m.in. by ludzka populacja nie liczyła więcej niż, przypuszczalnie, 300 mln ludzi!!!:
  1. Lodowce są coraz mniejsze, rzeki wysychają, brakuje wody roślinom, zwierzętom, ludziom. Czego skutkiem jest śmierć z powodu pragnienia, głodu, chorób, w tym z powodu braku higieny, ludzi, zwierząt, usychanie roślin, lasów i jest przyczyną wojen o zasoby, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

  2. Ubywanie gleb uprawnych, w tempie kilka-kilkadziesiąt razy szybciej niż są wstanie się odtworzyć; pożary, pustynnienie planety, co skutkuje umieraniem z powodu głodu ludzi i jest przyczyną wojen o zasoby, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

  3. Ubywa lasów niezbędnych dla zachowania równowagi obiegu wody, umiarkowanego klimatu, jego równowagi, niezbędnych do tworzenia gleb, dla zachowania przyrody, bioróżnorodności!!!

  4. Zaczyna brakować przestrzeni życiowej, co skutkuje o nią wojami, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią ludzi!!!

  5. Zaczyna brakować miejsca na śmieci!!! A śmieci przyczyniają się do skażeń, trucia, chorób, na ich leczenie wydatków, a te do długów, biedy, do degenerowania naszego gatunku, do śmierci!!!

  6. Już teraz zaczyna brakować surowców, co już skutkuje o nie wojnami, co skutkuje na nie wydatkami, długami, biedą, skażaniem, śmiercią!!!

  7. Jest coraz większe skażenie środowiska, co skutkuje chorobami, wydatkami na ich leczenie, długami, biedą, degenerowaniem naszego gatunku, śmiercią!!! Oprócz tego lecznictwo, na każdym etapie, przyczynia się do zużywania surowców, skażeń, zarażania, trucia, a więc i z tego powodu także do wydatków, długów, biedy, degenerowania naszego gatunku, do śmierci!!!

  8. Jest coraz więcej chorobotwórczych mikrobów, zarażonych, chorych zwierząt, ludzi!!!

  9. Rośnie na skalę globalną ilość i wielkość problemów!!!

  10. Zmniejszenie wielkości naszej populacji do rozsądnej wartości i postaranie się o jak największą jakość naszego gatunku zmniejszy ilość i wielkość problemów o 90 procent, w tym umożliwi, w sposób samoodnawialny, w nieskończoność zaspokajać niemal wszystkie potrzeby ludzi!!!

  11. Nic nie jest nasze na zawsze, tylko wszystko jest nam, na czas naszego życia, pożyczone i do oddania następnym pokoleniom!!! Wy zdemoralizowane, zdegenerowane, wypaczone, wynaturzone kanalie!!! Bo na nas świat się nie kończy - za naszą sprawą - nie powinien skończyć!!! Bo wszystkie biologiczne istnienia obowiązują wszystkie Prawa Natury!!!

  12. Nikt na świecie nie jest wstanie - merytorycznie - podważyć nawet fragmentu tych argumentów!!!


  Nieomal nikt nie chce słuchać, że przy zachowaniu odpowiedniej wielkości populacji ludzkiej (przypuszczalnie w okolicach 300 mln ludzi) Natura, w tym przyroda jest wstanie zaspokoić niemal wszystkie nasze potrzeby, w tym energetyczne, w sposób odnawialny! Że dzięki temu zmalałaby ilość i skala problemów o 90 procent!
  [http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/201267,Milion-lat-temu-bylo-nas-18-tysiecy | 23.03.2010
  Genetycy z Uniwersytetu Utah ustalili, że ok. 1,2 mln lat temu na Ziemi żyło 18,5 tys. naszych przodków – mowa jednak o przodkach „aktywnych rozrodczo”, bo tylko oni zostawili swój ślad w genach. Jak się szacuje, całkowita liczba żyjących ludzi wynosiła wówczas trzy razy więcej, przynajmniej 55 tys. osób. Dla porównania: w tym samym czasie żyło 21 000 aktywnych rozrodczo szympansów i aż 25 000 goryli.
  Jednak liczba 18,5 tys. to i tak wysoki szacunek. W późniejszym okresie niejednokrotnie było dużo gorzej. Na przestrzeni ostatnich 100 000 lat populacja ludzi spadała poniżej 10 000 osobników.
  Trzeba jednak zaznaczyć, że milion lat temu nie istniał jeszcze nasz gatunek, tj. człowiek anatomicznie współczesny. Niezaludnione przestrzenie w Afryce przemierzał wówczas Homo ergaster, a Azji jego azjatycki odpowiednik – Homo erectus. Nie wiadomo, czy wynikająca ze współczesnego genomu człowieka liczba 18,5 tys. osobników ma dotyczyć obydwóch tych gatunków razem, czy tylko Homo ergaster. Wszystko bowiem zależy od tego, czy człowiek współczesny wyewoluował tylko z H. ergaster, czy też z mieszanki ergastera z erectusem.]

  Tego także prawie nikt nie zrozumie:
  Trochę danych w skrócie:
  Światowa Org. Zdrowia (WHO) oraz Bank Światowy podają, iż rocznie w wypadkach samochodowych ginie na świecie ponad 1,2 mln osób, a ok. 50 mln odnosi obrażenia!!
  W Polsce ok. 1 os. na 70 (łącznie ok. 700 000) jest zakażona wirusem HCV powodującym zapalenie wątroby typu C (potocznie żółtaczkę)(1 gram zakażonej wydzieliny wystarczy do zakażenia 1 mln ludzi! – To nie pomyłka), a ok. 1 os. na 1 000 HIV – ze stałą tendencją wzrostową zakażeń w obydwu wypadkach!! Prawie 80% zakażeń wirusem HCV (powodującym WZW typu C) prowadzi do przewlekłej choroby wątroby, zakażenie wirusem HBV (wywołującym WZW typu B) jest przyczyną ok. 80% przypadków raka wątroby!!
  www.o2.pl / www.sfora.pl | 24.11.2009 14:34 RAPORT, UNAIDS, WHO: Pod koniec 2008 roku z HIV/AIDS żyło na całym świecie 33,4 mln ludzi. Dwa miliony osób zmarło w ubiegłym roku na AIDS. 2,7 mln osób się zaraziło. Codziennie zaraża się tym wirusem 7400 osób, w tym 1200 dzieci.
  Każdego roku miliony ludzi, losowo, umiera z głodu (40 milionów)!!
  Z powodu wojen kilka-kilkaset tys.!! http://wsiz.rzeszow.pl/kadra/mfutyra/Dokumenty_Local_WSIiZ/Biedy%20Afryki,%20A.%20Zwoli%C5%84ski.pdf
  Wg szacunkowych danych w 14 500 wojnach w historii ostatnich 5000 lat zginęło łącznie ponad 3,6 mld ludzi. Po II wojnie światowej do zakończenia zimnej wojny toczyło się na świecie 150-450 wojen (w zależności od zastosowanych kryteriów), w których zginęło 12-35 mln ludzi. Nadal może się powiększać liczba ofiar, nawet już zakończonych wojen, bowiem niektóre skutki, środki przemocy działają z opóźnieniem, jak np. nędza, wybuchy min.
  Skażenia środowiska, a m.in. zanieczyszczenie powietrza powoduje śmierć dwóch milionów osób rocznie (z tego 45 tys. Polaków), a z powodu zatrucia zanieczyszczoną wodą umiera jeszcze kilka mln ludzi rocznie!!
  Degeneracja: Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że 15 proc. ludzi na Ziemi jest w jakimś stopniu upośledzona - donosi france24.com. Wśród nich jest aż 200 mln w ciężkim stanie. Niepełnosprawnych szybko przybywa!!
  Choroby: 480 mln ludzi zmarło na raka w ubiegłym wieku! Rak wybija Polaków. 1,28 miliona ludzi w Europie umrze w tym roku na raka - prognozuje zespół włoskich naukowców. W samej Polsce będzie to 54,6 tys. mężczyzn i 44,4 tys. kobiet. Za dwa lata rak będzie zabijał więcej ludzi niż choroby serca. W ciągu najbliższych dziesięciu, dwudziestu lat co trzeci z nas zachoruje na nowotwór!! Łącznie choroby są przyczyną śmierci co najmniej kilkunastu mln ludzi rocznie!!
  Z powodu trucia się nikotyną umiera 5 mln!! 600 tysięcy ludzi na świecie umiera w wyniku następstw wdychania dymu tytoniowego - wynika z pierwszego globalnego raportu na ten temat!!
  A z powodu trucia się alkoholem kolejne miliony!!
  Narkotykami zabijają się następne miliony!!
  Kolejne miliony są, bezpośrednio, pośrednio, uczone przez degeneratów nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, trucia się środkami na porost mięśni, szkodliwego odżywiania!!

  Ja proponuję by, bezboleśnie, umierali ci, których pozbycie się przyniesie same korzyści, czyli ich istnienie przynosi same szkody.
  PS1
  Dlaczego jak najszybciej oddziela się i wyrzuca zgniłe owoce, warzywa od reszty...

  PS2
  Kim są osobniki, które w obliczu faktu ciągłego ubywania zasobów, w dodatku coraz szybciej, coraz większego ich skażania, że ludzi mimo to przybywa, itp., itd., domagają się zwiększania produkcji, zwiększania wielkości naszej populacji, a osoby temu przeciwne nazywają ludźmi nienormalnymi, złymi i ich ratunkowym propozycjom są przeciwni... Jak to się skończy, jeśli dalej będziemy podporządkowywać się tym pierwszym...

  Itp., itd.
 • @Redaktor1966 21:02:39
  Daj dobry przykład by ratować Ziemię i łyknij garść tabletek usypiających.
 • Pan Marx 07 zgłoś się 17:30:42
  BINGO.

  plus za koment i Cohena

  muzyczka sponsorowana*

  https://youtu.be/13_jJqJb8t0
 • @nikander 20:26:57
  http://www.imagic.pl/files/24301/bajka%20o%20hrystusie....png

  http://www.imagic.pl/files/24301/inkwizycja.png

  http://www.imagic.pl/files/24301/ciemny%20lud%20wszystko%20kupi.png
 • @zadziwiony 21:20:20
  Wówczas - wręcz przeciwnie - szanse na uratowanie życia na Ziemi b. radykalnie by spadły...!!!

  Psychopata ani debil nie wskażą rozwiązania, tylko skrytykują, ogłupią, sfrustrują, zmanipulują, odstraszą od konstruktywizmu, takich osób, i będą się domagali zwiększania destrukcji, co, emocjonalnie, uzasadnią, do czego, utopijnie, masy przekonają...!
  Słuchanie, podporządkowywanie się psychopatom, debilom ZAWSZE kończy się tak samo...
  Co do przekonywania, że możemy jeszcze zwiększyć wielkość naszej populacji, gdyż można jeszcze zainfekować naszym gatunkiem ostatnie wolne od bezpośredniego wpływu ludzkości msca na Ziemi, to proszę się zastanowić, w jakim będą stanie już po kilkudziesięciu latach ludzkiej działalności, i co potem, gdy już nie da się zwiększyć wielkości naszej populacji, bo nie będzie msa dla ludzi, nie będzie surowców, nie będzie ziem uprawnych, a więc gdzie, jak produkować żywności/co jeść...
  Co do propozycji, by to m.in. domagający się zmniejszenia wielkości naszej populacji o osobniki biernie, czynnie szkodliwe, a zatem ludzie mądrzy, a więc m.in. także rozsądni, a zatem i dalekowzroczni, odpowiedzialni sami popełnili samobójstwo, to unaoczniam, że zostaną wtedy tylko psychopaci i współpracujący z nimi, nic nie rozumiejący, debile, a więc i oni wkrótce, za własną sprawą, zginą...
  To m.in. przeludnienie i m.in. z niego wynikłe problemy, plagi, tragedie, potworności; lawinowo wzrastająca ilość i skala problemów, dają pretekst rządzącym do swoich działań..., powodują, że masy, ze strachu i w wyniku przytłoczenia problemami, zgadzają się na wszystko. A więc zwiększenie przeludnienia jeszcze bardziej nas, wszechstronnie, pogrąży!

  Jakim kosztem powstały, z jakiej pracy są utrzymywane, jak mieszkamy, żyjemy w tych betonowych pudłach (półwięzieniach) z widokiem na betonowe pudła, w spalinach i hałasie...

  Prawie wszędzie jedyne widoki to asfalt i beton. Już prawie nigdzie nie ma ciszy, spokoju; gdzie wypocząć, w tym od ludzi - niemal wszędzie słychać hałas dudniących i trąbiących pociągów, ryk motorów, warkot samochodów, grzmot samolotów, radiowy, telewizyjny bełkot, jazgot, cały dzień i noc wycie i szczekanie psów, od 3-ciej w nocy do wieczora pianie kogutów, itp...!

  Przez 2 lata z rzędu próbowałem znaleźć spokojne mse do wypoczynku nad wodą. Najpierw w okolicach Warszawy, a potem już w województwie - bezskutecznie: prawie wszędzie jedyne widoki to beton i asfalt (wszystkie lasy są „napoczynane” przez budowę domów z posesjami, itp. Oczywiście to czyniący nie zastanawiają się, że za kilka pokoleń, tam już nie będzie lasów, tylko osiedla, a ich domy będą wyburzane pod bloki...).

  Prawdziwe lasy wycinają, a sadzą ich imitacje...
  Proszę nie mylić sadzenia lasopodobnych tworów z prawdziwymi lasami.

  http://www.imagic.pl/files/24301/./piekny%20las%20gory.png

  http://www.imagic.pl/files/24301/./piekny%20las%20strumien.png
 • Redaktor1966 Zyjmy Prosciej
  ŻYJMY PROŚCIEJ...
  Mahatma Ghandhi:
  nr 59/? ?  W naszej rzeczywistości, podporządkowanej rozpasanej konsumpcji i elementowi zysku zredukowanego do bardzo wąskiego zakresu postrzegania świata, słowa Mahatmy Ghandiego ,,Musimy Zyc Prosciej by innym pozwolic po prostu zyc ,,, mogą dla bardzo wielu wydać się anachronizmem. Jednak ich głębia warta jest szerszego omówienia, albowiem zawarta w nich ponadczasowa mądrość może być dla nas wskazaniem rozwiązania większości problemów współczesnego świata.

  Dzisiejszą ludzka społeczność charakteryzuje totalne odejście od prostoty w sensie organizacji życia społecznego, sposób, w jaki są zaspokajane potrzeby egzystencjalne oraz wielość tych potrzeb wykraczająca poza potrzeby konieczne, złożoność systemu charakteryzująca się zależnością życia jednostek od nieraz bardzo rozbudowanych struktur i podporządkowane temu technologie pod względem skali, z całym wachlarzem zawodów i profesji, powodują degradację biosfery, wyczerpywanie zasobów i ogólne skażenie środowiska substancjami toksycznymi, oraz wiele nierozwiązywalnych problemów natury społecznej, takich jak: bezrobocie, przestępczość, alienacja, gdzie życie ludzi staje się nie kończącą się gonitwą, frustracją i wynikającymi z nich problemami natury psychicznej, a idąc dalej agresją. Człowiek, nie mając wpływu na swoje życie, staje się cynicznym relatywistą, nie potrafiącym rozróżnić rzeczy, działań i spraw właściwych od niewłaściwych.
  Negatywność tych zjawisk potęguje indywidualizm, manifestujący się najpełniej w systemie gospodarki wolnorynkowej, której bardzo negatywną cechą jest nadmierne powielanie działań, ich nieuporządkowanie, oraz niszczenie działań innych ludzi.
  Pierwotną tego przyczyną jest postrzeganie świata przez pryzmat własnych, wyizolowanych celów i ambicji, z pomijaniem interesu całości, czy też osiąganie tych celów jak najmniejszym wysiłkiem własnym, poprzez przerzucanie go na innych, lub monstrualnie rozwiniętą technikę. Tak więc indywidualne dążenie do "szczęścia i powodzenia" rodzi problemy, które dotykają dziś wszystkich.
  Wszystko to nałożone zostało na struktury instytucjonalne, które w anonimowy sposób realizują ludzki egoizm, przy pozornej tylko neutralności osób, tworzących kadrowe zręby tych instytucji. Skala destrukcji jest tak wielka, ponieważ Państwo, poprzez środki przymusu, służalczą edukację, reklamę i system materialnych i ambicjonalnych zachęt wprzęgło do - potrzebnych tylko w tym układzie rzeczy - działań miliardy ludzi, łącznie z tymi, którzy z racji cech osobowych, w swym wolnym, indywidualnym działaniu dalecy byliby od tego typu zachowań. Doszło więc do sytuacji w której zindoktrynowane masy same z siebie podtrzymują istniejący porządek i im też przychodzi płacić za wszystko co jest tego konsekwencją.
  Większość więc problemów, łącznie z militaryzmem, wojnami, to suma codziennego życia milionów ludzi zorganizowanych w struktury, będące przedłużeniem ich umysłowości, tego, co w większym lub mniejszym stopniu popierają i akceptują. Na polu np. ekologii owocuje to tym, że nawet ludzie pragnący chronić przyrodę żyjąc w tych strukturach, również przyczyniają się do niszczenia Ziemi, bo będąc w całkowitej zależności bytowej od tych struktur, zmuszenie są, na przykład: wynosić kosze pełne śmieci i opakowań. A przecież śmieci, to tylko wierzchołek góry lodowej. Niejednokrotnie jednostki, aby zaspokoić potrzeby energetyczne rzędu dwóch, trzech tysięcy kilokalorii, podejmują działania pochłaniające dziesiątki razy więcej energii. Czynią to bądź indywidualnie (np. wyjazd samochodem za zakupy), bądź wchodząc w struktury charakteryzujące się tak dużą entropią.
  Wracając do tego, co powiedział Ghandi, to tym, co mogłoby wiele wnieść, jest zrozumienie pojęcia prostoty w wymiarze, nie warunkowanym osobistą korzyścią, wygodą, własnym, indywidualnym doświadczeniem i wiedzą. Na wagę tego problemu zwrócił już uwagę Montesquieu, pisząc: Rzeczą właściwą byłoby, by pojęcia, za pomocą których ludzie się porozumiewają, rozumiane były jednakowo. Z tego, co wiemy o Ghandim, prostotę rozumiał on jako sprowadzone do niezbędnego minimum potrzeby materialne, jak i w miarę bezpośrednie zaspokajanie tych potrzeb pracą własnych rąk. Dziś równałoby się to odrzuceniu większości wyobrażeń o dobrym życiu, większości potrzeb, które przyjęliśmy jako własne, wzrastając w chorym tworze cywilizacji miejsko-przemysłowej, wraz z sankcjonującą to wszystko kulturą i jej niepotrzebnymi gadżetami, angażującymi ludzi i środki materialne. Prostota równoznaczna jest z ponoszeniem ciężaru i konsekwencji związanych z życiem człowieka, dlatego też jest odrzuceniem wygody jako jednego z pierwotniejszych motywów, o którym Gibron pisał: Wygoda aksamitne ma dłonie, lecz serce z kamienia. Kołysze was do snu, by u wezgłowia stanąć i z dostojeństwa ciała bezlitośnie szydzić i drwić ze zdrowych zmysłów jędrności, otulając je w miękkie puchy, jakby to były kruche i łamliwe cacka. Zaprawdę żądza wygody gasi płomień duszy i jej wzlot zabija, a potem śmieje się wśród pogrzebnej stypy........................................................... calosc pod ,,Zyjmy prosciej Wegetarianski swiat,,

  .
 • @Ex admin 17:30:42
  niestety, naród jest pogrążony w ameryckim amoku i żadna praca organiczna nie wychodzi,

  proszę popatrzeć, co się dzieje we wspólnotach mieszkaniowych i spółdzielniach,

  ten sam rozkład, który obeserwujemy w państwie,
  i dyskusje, całkiem jak w sejmie.

  Sprytniejsi okradają frajerów. Taki jest naturalny porządek rzeczy. Frajerzy, jak to frajerzy, nie tylko nie mają sił się zjednoczyć, ale nawet pomyśleć.
 • @nikander 13:24:34
  Ojczyzna tonie!!!... bo takie było założenie przy konstruowaniu załoźeń powstania Solidarności (podobno jeszcze w 1976r a może jeszcze wcześniej). No bo jak, najbogatszy podobno kraj w Europie, wyjątkowo piękny, może być w rękach Polaków. Jak mogło być tak, że 10-potega gospodarcza na świecie (podobno nawet szósta), rozwijająca się demograficzne, mogła sobie spokojnie funkcjonować obok Niemiec- amerykańskiej kolonii....
  Obecny, kolejny pookragłostołowy rząd jest niczym innym, jak tylko i wyłącznie budowniczym-wykonawcą kolejnej cegiełki, solidnej budowli państwa już nie polskiego, obcego Polakom, obcego ich Tradycji, pozbawionego Siły Wiary, praktycznie skazanego na przyjęcie roli sluźebnej wobec nowych właścicieli tego naszego pięknego Kraju i innych narodów, nie tylko w Europie.
  Obecnie zrobiono już chyba wszystko, by Polacy, już nigdy się nie podnieśli, tak jak to już wiele razy zrobili.
  Jak wiemy z naszą Królową, Matką Boską Królową Polski.
 • @Ryszard Opara 16:50:26
  Panie Ryszardzie, nie potrzeba żadnych reform.

  1. Gdzie jesteśmy obecnie - teraz – jako Kraj i Naród?

  - Trójka niby parzysta, konstytucyjnie niszczy "system prostej równowagi naturalnej kraju", a z Polaków robi dzikusów na pustej wyspie:)

  2. Co dalej dla III Rzeczypospolitej. Jakie są warianty na przyszłość?

  Aby Polska była Polską. W konstytucji liczbą parzystą, należy prawidłowo wpisać równowagę władzy.
  Dzisiaj TK nie jest potrzebny do pilnowania bałaganu, dziurawego systemu.
  Liczba parzysta 4 - władzy, uszczelni granice systemu i da Polakom możliwość kontroli punktu zerowego darmowej energii demokracji.

  Od pierwszego dnia ustawowej równowagi władzy, zapisanej liczbą parzystą w konstytucji, Polska zacznie się ogólnie rozwijać przez prawidłowe obliczanie punktu zerowego. Dlatego, znanie punktu równowagi koniecznej, da Polakom gwarancje posiadania prawdziwej domeny demokracji .
  https://www.youtube.com/watch?v=VXeL29YEMLo
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław
  Pozdrawiam
 • @
  Zainteresował mnie punkt 4. "pilnych spraw do uregulowania".

  "Dlaczego „referendum nie musi być wiążące”? Takie postawienie sprawy to kpina z demokracji, a takowa jest zapisana w Konstytucji. Każde referendum, w którym wypowiada się Suweren, powinno być wiążące dla władz i podstawą dla stanowionego prawa!"


  On jest do wdrożenia już. Od niego można zaczynać całą reformę Państwa.

  Są tu dwa możliwe podejścia:

  1. Aktualna władza mając większość pozwalającą jej uchwalać ustawy, może to uchwalić, żeby było wiążące i przestrzegać już tego ku dobru demokracji i ku docenieniu władczej, zwierzchniej nad władzami przedstawicielskimi pozycji Suwerena, czyli Narodu.
  To iż ktoś może tu podnieść zarzut niekonstytucyjności też może mieć dwie odpowiedzi:
  - albo tłumaczyć, że punkt mówiący o demokracji jest ważniejszy jak punkt mówiący o tym, że wynik referendum jest niezobowiązujący dla władz wykonawczych. Jest tu oczywista sprzeczność wewnętrzna, i ta interpretacja jest jedynie logiczna.
  - albo (jak ktoś się będzie upierał przy niekonstytucyjności), nic nie zmieniać, tylko realizować swoją uchwałę. Nawet jako niekonstytucyjna i tak jest obowiązująca dopóki nie zostanie zmieniona. W najgorszym razie (przy uporze "konstytucjonalistów") taka ustawa to i tak więcej jak rozporządzenie władzy.

  (swoją drogą takie samo podejście do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego, gdyby chciał sabotować uchwały sejmowe, praktycznie kończy cały spór o ten Trybunał)

  2. Sam Naród przeprowadzi wielką akcję samoorganizacyjną.
  Najpierw powoła Radę Narodową złożoną z przedstawicieli wszystkich organizacji i ruchów obywatelskich (społecznych nie). - Radę skupiającą autentycznie narodowe, polskie elity zdolne do samopoświęcenia i ofiarnej służby na rzecz Ojczyzny, a dobro wspólne Narodu stawiający priorytetowo przed dobrem własnym
  Radę skupiającą ludzi o najwyższym kapitale zaufania, elity ducha, a zarazem fachowców w swoich dziedzinach, autorytety praktyczne.

  Następnie opracuje Preambułę do Konstytucji. Preambułę, w której już znajdzie się stosowny zapis dotyczący sedna ustroju Państwa, a samą Konstytucję zleci do opracowania kilku konkurencyjnym zespołom fachowców, aby w końcu Naród w referendum mógł dokonać ostatecznego a wiążącego wyboru spośród kilku możliwości.

  W dalszym kroku odbędzie się referendum i Konstytucja zostanie uchwalona, choćby zwykłą większością głosów jako zwykła ustawa - i od razu zostanie przyjęta do stosowania.

  To już na pewno będzie niekonstytucyjne. Istniejący Trybunał Konstytucyjny będzie grzmiał, ale:
  a/ rząd ją i tak będzie musiał wykonywać do czasu pozostawania u władzy tego Sejmu i tego Prezydenta.
  b/ TK będzie musiał ustąpić wobec woli Narodu, która jest decydująca we wszelkich sprawach władzy państwowej.
 • @Redaktor1966 21:02:39
  Z powodu trucia się nikotyną umiera 5 mln!! 600 tysięcy ludzi na świecie umiera w wyniku następstw wdychania dymu tytoniowego - wynika z pierwszego globalnego raportu na ten temat!!
  A z powodu trucia się alkoholem kolejne miliony!!
  Narkotykami zabijają się następne miliony!!
  Kolejne miliony są, bezpośrednio, pośrednio, uczone przez degeneratów nikotynizmu, alkoholizmu, narkomanii, lekomanii, trucia się środkami na porost mięśni, szkodliwego odżywiania!!
  ------------------------------------------------
  Jakby tak poważnie zastanowić się nad tym co piszesz w powyższym urywku, to właściwie nie wiem jakim cudem ludzkość jeszcze istnieje. Palenie tytoniu zostało przejęte od Indian, którzy go palili, zanim biali przybyli do Ameryki ze swoim orężem i chorobami.
  Te statystyki, które podajesz, wskazują na to, że ludzie pijący alkohol a jest tak od kiedy rejestrowana jest cywilizacja, dawno powinni wymrzeć a pozostać tylko ci, którzy nie pili. Czyli kobiety i dzieci.
  Co do narkomanii, lekomanii, dopalaczy i szkodliwego się odżywiania, to jest problem nowej cywilizacji.
 • Nigel Farage: Wola ludu w końcu zwycięży
  "Wola ludu zmienia politykę w sposób, który wszystkich was w tej izbie głęboko przeraża. I słusznie – mówił 13 kwietnia br. w Parlamencie Europejskim Nigel Farage, lider UKIP.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  - Możecie mieć wielkie pieniądze i wielki biznes, i bank Goldman Sachs, lecz my mamy nasze armie bloggerów i w końcu to wola ludu zwycięży."
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  https://www.youtube.com/watch?v=R7n8x_PAx4w
 • zakazane piosenki -z netu - bez komentarza
  ~Lech : Nie chcę by historię na nowo pisali
  ci co w czasach próby do południa spali,
  bo o męstwie świadczą czyny, a nie teczki,
  pójdę na marsz KODu - nie wierzę SBecji!

  Za plucie na ludzi, którzy nie są z PISem,
  za kłamstwa, nepotyzm, transparenty z Lisem,
  za czarne co białym staje się powoli,
  pójdę na marsz KODu - niech i was zaboli !

  Za rany smoleńskie, wciąż jeszcze otwarte,
  które bez emocji rozdrapuje Antek,
  comiesięczny taniec na grobach "poległych",
  dość mam parówkowych ekspertów i biegłych!

  Za wybitnych prawników: Kempę i Pawłowicz
  dla których wyrocznią towarzysz Piotrowicz,
  bo z więzienia bandytę Pan Zbyszek uwalnia,
  przeszkadza wam nawet najsłynniejsza stajnia !

  Za miliony dla pewnego toruńskiego księdza
  w kraju gdzie synonim emeryta - nędza,
  gdzie kościół jak kiedyś wspiera targowicę,
  pójdę na marsz KODu, ruszę na stolicę!

  No i wreszcie pójdę za tych zdarzeń sprawcę
  co dla swych wyznawców uchodzi za zbawcę,
  co na nienawiści buduje swą władzę,
  pójdę na marsz KODu - OJCZYZNY NIE ZDRADZĘ !
  zwiń
  wczoraj 23:43 | ocena: 51% oceń: -1 +1
 • @Paulus.Aquarius 18:47:11
  Zgadzam się Twoją oceną obecnej sytuacji.
  Nie jestem pewien czy zwykły bierny opór to dobre rozwiązanie.
  Takie dobrowolne wykluczenie się z prób wpływania na losy Polski służyłby jedynie tym co tym interesem obecnie zarządzają.
  Wydaje mi się, że potrzebna jest organizacja składająca się z bogatych, wpływowych patriotów (tajna razwiedka).
  Apelowanie do Kaczyńskiego jest dziecinną naiwnością.
  Jeśli zaś chodzi o Netanyahu to nie jest on semitą więc trudno się czegoś dopatrywać w jego twarzy.
 • @reflexión 07:19:45
  zakazane piosenki -z netu - z komentarzem

  Nigel Farage: Wola ludu w końcu zwycięży
  "Wola ludu zmienia politykę w sposób, który wszystkich was w tej izbie głęboko przeraża. I słusznie – mówił 13 kwietnia br. w Parlamencie Europejskim Nigel Farage, lider UKIP.
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  - Możecie mieć wielkie pieniądze i wielki biznes, i bank Goldman Sachs, lecz my mamy nasze armie bloggerów i w końcu to wola ludu zwycięży."
  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  https://www.youtube.com/watch?v=R7n8x_PAx4w
  nadużycie link skomentuj
  Witkacy 06.05.2016 01:50:49

  Bolek też twierdzi, że Ojczyzny nie zdradzi, ale gdzie są Polskie Banki i cały Polski Przemysł?
 • @Redaktor1966 22:01:04
  Jesteś tu klasyczną wtyką, zadaniowcem.
 • @Redaktor1966 21:02:39
  Jesteś tu klasyczną wtyką, zadaniowcem.
 • @Jan Szczepanik 10:07:03
  "Szanowny Panie Prezesie Kaczyński. Zacznijcie wreszcie naprawdę współpracować z Narodem Polskim"

  Jeśli niebawem (latem?) okaże się, że Kaczyński np. wspólnie z NATO prowadzi poważne działania polityczno-strategiczno-geopolityczne (naród polski chce bezpieczeństwa i poczucia pewności, że należy do poważnego sojuszu, a nie tylko do jakiejś figuranckiej organizacji na papierze), uwierzę w sprawczą moc tych słów.

  Kaczyński z narodem zaczął współpracować z chwilą dojścia do władzy w 2005 r. Nie pamiętamy już tego powszechnego ujadania w mediach???
 • @maharaja 10:58:19
  A na jakie "poważne działania polityczno-strategiczno-geopolityczne prowadzone przez Kaczyńskiego z NATO" Ty czekasz?
  Inwazję na Rosję?
  Podaj szczegóły!
 • @Robik 07:46:15
  "Nie jestem pewien czy zwykły bierny opór to dobre rozwiązanie."

  Nie wiem jakie jest Pańskie rozumienie biernego oporu. Poniżej wskazówka:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bierny_opór_(nauki_polityczne)
  Proszę zapoznać się ideą ORBO dostępnej na moim blogu.

  "Wydaje mi się, że potrzebna jest organizacja składająca się z bogatych, wpływowych patriotów (tajna razwiedka)."

  Zgoda. ORBO nie wyklucza współpracy z wpływowymi (prospołecznymi, patriotycznymi) strukturami...

  "Jeśli zaś chodzi o Netanyahu to nie jest on semitą więc trudno się czegoś dopatrywać w jego twarzy"

  Rzeczywiście, być może nie powinienem użyć słowa "semita".
  Obecnie większość Semitów stanowią Arabowie, jednak część żydów ma także ma semickie korzenie. Pozostaje pytanie do jakiej formacji antropologicznej (orientalnej, kaukaskiej czy środkowoeuropejskiej) zaliczyć przodków Bibi Netanjahu...
  Ojcem Binjamina Netanjahu był Żyd urodzony w Polsce Benzion Netanyahu (Mileikowsky)
  https://www.geni.com/people/Benzion-Netanyahu/6000000002199188941
  , Matka Cela (Tzilah) Netanyahu (Segal )
  https://www.geni.com/people/Cela-Tzilah-Netanyahu/6000000002199626005
  urodziła się na terenach dzisiejszego Izraela w( Petah Tikva) lecz jej rodzice przybyli w 1911 z USA.
  Tak więc jak napisałem powyżej ;pozostaje pytanie jakie są ich dalsze korzenie..
 • @Paulus.Aquarius 11:40:19
  ....

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bierny_opór_(nauki_polityczne)
 • @Paulus.Aquarius 11:42:01
  do admina:
  czy da się to odcenzurować ?
  Wklejam normalny link...a tymczasem czerwone podświetlenie hiperłącza pokrywa tylko połowa adresu ..

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bierny_opór_(nauki_polityczne)
 • @Redaktor1966 22:06:02
  Problem w tym, że zawsze od kogoś trzeba zacząć. Mogło by się okazać, że pod Twoje kryteria podlegasz własnie Ty, lub ktoś z Twojej najbliższej rodziny.
  Te obrazki fajnie wyglądają, ale rzeczywistość już nie jest tak dopieszczona jak te fotki. Poza tym patrząc jeszcze bliżej , to widać tam arenę zaciekłej walki o byt, gdzie jeden zabija i zjada drugiego by przeżyć. Nie da się tego urządzić jak sobie marzysz, mając w sobie choć trochę empatii.
 • @zadziwiony 14:30:25
  Nie jestem idealistą, utopistą. Zapraszam na mój portal (tutaj zamieszczam drobny ułamek procenta materiałów). Np.:


  http://www.imagic.pl/files//24301/./PAN%20ZDZISIO%20RENCISTA.png

  http://www.imagic.pl/files//24301/./PKB%21...%20GDZIE%20LADUJA%20PIENIADZE.png

  http://www.imagic.pl/files//24301/./M.IN.%20POLSKIE%20DROGI....png
  _____________________

  http://www.imagic.pl/files//24301/./RACJONALNY%20SWIAT.png
 • @jan 23:19:47
  Wyrafinowane wyjaśnienie, z użyciem wyrafinowanych określeń i w dodatku w sposób zrozumiały!

  Ja dodam jeszcze to:
  Nim więcej teraz przeznaczymy środków, pieniędzy, inwencji na realizację utopii, tym większe tego negatywne konsekwencje, straty poniesiemy w przyszłości!!
  PS1
  Nim później zaczniemy postępować racjonalnie, tym więcej poniesiemy nieodwracalnych strat, i więcej pochłonie środków, potencjału naprawienie jeszcze możliwych do naprawienia szkód, i mniejsze będą tego pozytywne efekty, i wolniej je odczujemy.
  PS2
  Tu nigdy nie chodziło o wasze/PRAWDZIWE, a więc całościowe, dalekowzroczne dobro, tylko o interesy, zaspokajanie anormalnych potrzeb, wielokrotnie przeze mnie opisanych osobników...

  Zwiększajcie PKB i, dzięki temu, coraz więcej pożyczajcie…, to dzięki temu będzie coraz lepiej (NAM – pożyczającym)...
  TO NIE UTOPIJNE, ODWRACAJĄCE UWAGĘ, WSKAŹNIKI, MANIPULACJE, TYLKO EFEKTY SĄ MIARODAJNYM WSKAŹNIKIEM DZIAŁAŃ!
  Uważanie, że wielkość PKB jest jakimś miarodajnym wskaźnikiem, a jego zwiększanie przynosi korzyści, i jest priorytetem po prostu Wam wpojono! To, jak wszystko inne, służy tym, którzy, krótkowzrocznie, bo kosztem wszystkiego, wszystkich, czerpią z tego zyski, i by to bezkarnie czynić opłacają/przekupują, w tym tzw. reklamami, media, polityków, a politycy oprócz opłacania/przekupywania, obstawiania swoimi ludźmi mediów przekupują płatnymi zajęciami pozostałych wyborców, dzięki czemu społeczeństwo jest ogłupione, wypaczone, przekupione, co umożliwia zadłużanie przyszłych pokoleń, skażanie, trucie, rabunek surowców, niszczenie zasobów, przyrody, realizację zagłady, w tym samozagłady...! Bo za to odpowiedzialne osobniki są zdemoralizowanymi, wypaczonymi, krótkowzrocznymi, bezwzględnymi kreaturami, intelektualnie, etycznie ułomni, anormalni!!

  Produkty, usługi tworzą wartość korzystną i niekorzystną (w jednych przeważa to pierwsze, a w innych to drugie), są też takie produkty, usługi, które tworzą wyłącznie wartość niekorzystną. Wszystkie natomiast zwiększają PKB...
  PS
  Każda praca absorbuje; rozwija, bądź niszczy potencjał (jeśli kogoś zatrudnimy niezgodnie z jego możliwościami, w dodatku do produkcji czy usług o niekorzystnej wartości, to będziemy wyłącznie i wszechstronnie tracili).

  W utopijnych gospodarkach m.in. problemy wynikłe z jednej produkcji chce się rozwiązać za pomocą kolejnej produkcji (powstają efekty lawiny!)...
  W utopi postępuje się absurdalnie, na odwrót, jedne problemy zastępuje się następnymi (powstają efekty lawiny!)...
  Np. gdy ludzie chorują z powodu prokonsumpcyjnej produkcji, a więc wynikłych z tego skażeń, zatruć, to m.in. otwiera się kolejną skażającą, trującą produkcję medykamentów, sprzętu medycznego, a ponieważ tzw. lecznictwo również przyczynia się do skażeń, zatruć, zarażeń, zakażeń, uszkadzania genów, uodparniania się na tzw. leki mikrobów, no to się produkcję medykamentów, sprzętu medycznego zwiększa... A jak rosną wydatki na tzw. lecznictwo, no to rosną długi, bieda. A jak rosną długi, bieda, no to przybywa chorych...
  Woda jest skażona, no to m.in. produkuje się butelki i nalewa do nich wody, a następnie sprzedaje. A ponieważ produkcja butelek, transport butelek z wodą, ich sprzedaż, wykorzystanie związane są z eksploatacją złóż, spalaniem ropy, wytwarzaniem śmieci, a więc skażaniem, truciem, no to skażanie, trucie rośnie, a skoro skażenie, trucie rośnie, no to produkuje się jeszcze więcej butelek...
  Gdy rabuje się surowce, to ich szybko ubywa, jak ich szybko ubywa, no to rośnie ich cena, jak rośnie ich cena, to wszystko drożeje, jak wszystko drożeje, no to rosną wydatki, długi, bieda, a jak rosną wydatki, długi, bieda, no to m.in. jeszcze szybciej rabuje się surowce...
  Do tego dodajmy wypadki samochodowe, wojny o surowce. Itp., itd. W efekcie rosną też wydatki, długi, bieda, no to pożycza się jeszcze więcej pieniędzy, a jak pożycza się jeszcze więcej pieniędzy, to jeszcze bardziej rosną długi, bieda... Jak rosną długi, bieda, no to m.in. zwiększa się liczbę msc tzw. pracy, żeby wzrósł PKB, a jak zwiększa się liczbę msc tzw. pracy, no to rośnie tempo rabowania surowców, skażanie, trucie, dopłaty, dotacje, wydatki na tego skutki/długi, bieda...
  A jak rośnie ilość i wielkość problemów, no to m.in. zwiększa się wydatki, a gdy rosną wydatki, no to rosną długi, bieda i z tego powodu zwiększają się i powstają kolejne problemy. Gdy zwiększają i pojawiają się kolejne problemy, no to się je jeszcze bardziej zwiększa, zastępuje następnymi problemami...
 • @Robik 11:30:34
  Czy zapewnienie sobie bezpieczeństwa to koniecznie musi od razu być inwazja na sąsiada??? Jak pokazuje historia, agresor często źle na tym wychodzi.

  A może właśnie zaawansowane ćwiczenia z sojusznikiem z NATO moglyby być remedium na nadwątlone poczucie bezpieczeństwa? Może doposażenie w sprzęt? W technologię? Prewencja często najtańszym i najskuteczniejszym sposobem na bezpieczeństwo, jak pokazuje przykład Szwajcarii.

  Rosjanie mieszkańcom swego post-imperium podreperowywali świadomość instalując rakiety, bodajże ISKANDER...

  U nas szokiem była odmowa obiecanego systemu antyrakietowego, wyartykułowana przez Obamę w 2009 r. Zaraz potem był Smoleńsk.
 • @maharaja 23:12:20
  Jeśli jeszcze nie zauważyłeś to Ci podpowiem; po tzw. "obaleniu komuny" Polska została skolonizowana przez "Zachód" i obecnie po 26 latach "wolnościowych" przemian dogorywa. Następnego takiego ćwierćwiecza już nie przeżyje!
  Propaganda podsuwa Polakom wroga w postaci Rosji żeby odwrócić uwagę od prawdziwego zagrożenia.
  Jednak załóżmy na moment, że Rosja chce zaanektować Polskę i te fantazje Macierewiczów i Sakiewiczów są prawdą. Mam wobec tego tylko jedno proste pytanie; po co?
  Dzisiaj podbija się narody w inny sposób;
  *wystarczy opanować i kontrolować władzę (tak jest w Polsce)
  *opanować system bankowy i finanse (tak jest w Polsce)
  *rządy nad świadomością czyli kontrolowane media (tak jest w Polsce)
  Jak wielka szatańska niszcząca siła zalała Polskę po 89 roku w postaci pornografii!!!
  Na koniec proste pytanie; czy ta niszcząca siłą po 89 roku to przyszła ze wschodu czy też z zachodu?
  Pomimo tego prez. Kaczyński mówi: "przynależność do Europy to PRZYNALEŻNOŚĆ DO UNII. Ci, którzy mówią inaczej są szkodnikami, są politycznymi awanturnikami."
 • PiS jest blizszy KODowi, niz Polsce
  - nie zlikwidowano ustawy 1066, a wrecz ja wzmocniono i rozbudowano poprzez ostatnio wprowadzone ustawy
  - wprowadziono dalsze przymusowe (toksyczne) szczepienia, ktore sa swiadomym zamachem na zdrowie i zycie obywateli w dodatku za nasze pieniadze
  - nie uczyniono nic by wyjasnic okolicznosci "katastrofy" smolenskiej, zamiast tego drazy sie falszywa wersje zamachu
  - zaproszono do Polski obce wojska, ktore w kazdej chwili moga byc uzyte przeciwko Polakom
  - nadal nakreca sie falszywy konflikt z Rosja
  - nie wyplacono skradzionych pieniedzy ofiarom afer takich, jak Amber Gold, za ktora wine Andrzej Duda przypisywal slusznie panstwu Tuska
  - zamiast tego Polska znajduje pieniadze na miliardowe odszkodowania dla zydowskich ofiar niemieckich zbrodni(!)
  - i miliardy zlotych, ktore prez. Duda oficjalnie przekazal ukrainskiemu rezimowi
  - planowane sa antyterrorystyczne prawa, zamiast odmowy przyjecia jakichkolwiek uchodzcow i uszczelnienia granic, zwlaszcza z Ukraina
  - Prezes Kaczynski nazwal przeciwnikow unii szkodnikami(?) - gdy szkodnikami sa ci, ktorzy nas okradaja i zabieraja nam suwerennosc pod sztandarem szkodliwej nam "unii".
 • Do autora;
  Panie Ryszardzie;
  Jestem zupełnie rozczarowany ostatnimi dwoma pana niby tekstami, gdzie zamiast postawić własną diagnozę /jako było nie było lekarza z zawodu/na dość skomplikowaną sytuację w kraju, a następnie zaproponować skuteczną diagnozę Pan zasłania się tekstami jakiś stosunkowo mało znanych panów: Nowaka i Sposoba. Ci dwaj panowie nie są i nie będą zapewne nigdy autorytetami dla większości Polaków. Wiem skądinąd, że stać pana na lepsze własne analizy i propozycje niż te autorstwa tych dwóch panów, ale trzeba stawiać sprawy odważnie, nie chować się za innych.
  Uważam też za błędną tezę, że p.Kaczyński nie współpracuje z narodem; gdyby tak było, to nie było by takiego wyniku wyborczego jaki był, to jest jasne jak słońce, nie trzeba być politologiem.
  Jerry
 • List otwarty do nikogo kto by nim sie przejal
  Bardzo madry list, trafia w 10 tylko... co z tego? PiS mimo okrywania sie flagami bialo-czerwonymi, Polske i Polakow ma ... (nie bede sie wyrazac). Trzeba sobie wreszcie powiedziec uczciwie: wpadlismy z deszczu pod rynne. Ustawa "antyterrorystyczna" godzaca w resztki naszej suwerennosci lada moment zostanie przyjeta, tak wiec nie bedzie nawet mozliwosci zeby demonstracjami zdemontowac ten rzad (zarzut o terroryzm bedzie szybciutko postawiony!). A zreszta po co - nie ma zadnej roznicy czy to bedzie u zloba ta czy inna partia? Jedynie Kukiz15 moze budzic nadzieje, bo tam nie ma (jeszcze) wyswiechtanych, starych, sprzedajnych, postkomunistycznych i antypolskich politrukow i do nich dociera, ze Polska jest w potrzebie. Jesli beda umieli powierzyc urzedy we wlasciwe rece i nadac wlasciwy kierunek zmian (jak w niniejszym liscie) to tylko oni to moga zrobic.To jest obecnie jedyne ugrupowanie polityczne, ktore jest autentyczne, polskie, o Polsce uczciwie myslace i chetni oddania narodowi decydujacego glosu. Uwazam, ze trzeba Kukiz15 mocno popierac i wspierac. Jedno co mi sie u nich nie podoba to ich sypatyzowanie z amerykanskimi tarczami antyrakietowymi na terenie naszego kraju z tym, ze jesli im sie dobrze sprawe wielkiego zagrozenia i ryzyka naswietli to raczej nie beda sie przy tym upierac. Innej realnej opcji politycznej jak Kukiz15 nie widze.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930