Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

POLSKA – Ziemia Obiecana.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska to Kraj Wybrany. Problem polega na tym, że Polacy o tym nie wiedzą albo nie chcą wiedzieć. W ostatnich stuleciach, na skutek braku zgody narodowej, oraz manipulacji politycznych – postępuje agonia Naszego Kraju – jako Ojczyzny Polaków.

POLSKA – Ziemia Obiecana.(ZATAJONE przed POLAKAMI bogactwa Polski)...

 

Polska jest Krajem Wybranym. Problem polega na tym, że Polacy o tym nie wiedzą albo też i nie chcą wiedzieć – i poprzez ostatnich kilka stuleci, wskutek rozmaitych manipulacji wrogów zewnętrznych jak i wewnętrznych; poprzez brak zgody narodowej – w rezultacie jesteśmy świadkami agonii Naszego Kraju – jako Ojczyzny Polaków.

 

Przedstawiam podsumowanie geologiczne - „skarbów” Naszego Kraju.

Ku pokrzepieniu serc a otrzeźwieniu umysłów.

Ku przebudzeniu świadomości i ducha Polskiej Racji Stanu.

 

Polska jest zdaniem wielu geologów NAJBOGATSZYM krajem świata, położonym w sercu Europy. Oczywiście na te bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dlatego, być może na razie niewiele się na ten temat mówi. Ktoś przecież musi najpierw – wyprowadzić stąd – z „Ziemi Obiecanej” Polaków – albo w sposób „prawnie”... finansowy – zapanować nad krajem.

 

Złoża metali w okolicach Suwałk (tytan, wanad, żelazo i metale ziem rzadkich).
Zasobność: 1,5 mld ton rudy; Wartość samego tytanu to355 mld $.

Całkowita wartość złoża przekracza 1 000 000 000 000 $ (1 bilion $).W USA - trylion dolarów. (Anglosasi na miliard mówią - bilion).

Wiadomo, że prócz 50 mln T tytanu, złoże to zawiera najwyższej jakości rudy żelaza (w całej Europie, włącznie ze Szwecją i Uralem złoża rud żelaza akurat pokończyły się) oraz ogromne ilości bezcennych dla techniki, innych - tzw. metali ziem rzadkich.

Bez tych metali nie jest możliwa żadna nowoczesna produkcja elektroniczna czy militarna.

 

Złoża molibdenu, wolframu, miedzi k/ Myszkowa (Jura Krakowsko-Częstochowska). Obok tych metali zawsze występuje złoto, srebro i selen.Zasobność –726 milionów ton); Wartość samego tylko molibdenu –14 520 000 000 $ (14,52 mld $)

 

Złoża niklu: Ząbkowice Śląskie. Obok niklu w złożach występuje złoto i platynowce.Zasobność- 14 mln ton; Wartość tylko niklu ok. 4 000 000 000 $ - (4,00 mld $).

 

Złoża wysokiej jakości węgla kamiennego Lubelszczyzna. Węgiel „zanieczyszczony” jest złotem.Zasobność – 40 mld ton; Wartość – 4 800 mld $ = 4,8 biliona $.

 

Złoża węgla brunatnego- Legnica .Zasobność: 15 mld ton; Wartość - 87,0 mld $.

 

Złoża złota w różnych lokalizacjach głównie na terenie Dolnego Śląska.Zasobność – 350 ton kruszcu; Wartość – 14,0 mld $.

 

Złoża miedzi i złota w rejonie jez. Odrzańskiego.Zasobność: Miedź – 8 mln ton.

Złoto – 100 ton kruszcu. Wartość razem 62,50 mld $.

 

Konwencjonalne (nie łupkowe) złoża gazu ziemnego, lokalizacja Ziemia Lubuska,
Wielkopolska i Podkarpacie.Zasobność - 1,7 bln m3. Wartość - 510 mld $.

 

RAZEM-5 847,02 mld $ = 5,847 biliona / w USA 5,847 tryliona $. !!!(podsumowując tylko wartość tytanu ze złoża pod Suwałkami).

 

Jednak to wcale nie wszystko!!!.
 

Polska leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki) bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jak gąbka nasączony jest gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce!

 

Tylko, te ogromne złoża znajdują się na głębokości 5 km- Polska Płn-Zach oraz 7 km- Polska Płd-Wsch. Te głęboko położone złoża szacowane są na650 mld ton, co daje4764,5 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej szacowane są tylko na 265mld baryłek Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa.

 

Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi –ok. 300 biliona $ czyli - w USA - 300 trylionów $).

 

Należy też dodać:

Polska leży w unikalnym zbiegu 4-rech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, powstającej z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych lub ogrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.

 

Ten fenomen geotermalny jest w Polsce unikalny. Jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej, w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!.

Ten fenomen geotermalny w Polsce odkryto w ramach wieloletniego programu badań. Sowieci tak przestraszyli tych informacji, że prof. Feliks Sokołowski (znany i ceniony w USA) polski geniusz geologii, miał zakaz... jakichkolwiek publikacji na ten temat !

Ogólnie uważa się, że Polska wykorzystując geotermię może szybko zwiększyć produkcję energii elektrycznej o 15 razy, natomiast pełne możliwości energetyczne naszego kraju to zwiększenie produkcji energii – 150 x! Polska może być naturalną potęgą energetyczną formatu światowego fundując niezależność energetyczną wszystkim ościennym krajom!.

 

Obecna polityka zdrajców stanu to zamykanie kopalń (gdzie jest udokumentowanych 16 mld ton wysokiej jakości węgla) by zrobić miejsce dla dotowanego węgla z Rosji oraz wyprzedaż polskich zakładów energetycznych państwowym firmom francuskim, które natychmiast podnoszą dla odbiorców ceny, jak również zachwycanie się drogą i nisko efektywną energetyka wiatrową, którą wciskają nam Niemcy.

 

Niemcy sprzedają nam stare wiatraki jednocześnie u siebie forsownie rozwijają energetykę opartą o spalanie węgla brunatnego i geotermię.

W Polsce wiele mówiło się o łupkach (Shale Gas); zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów. Ukrywając wiedzę o naszych bogactwach władza warszawska podpisała z Rosją maksymalnie niekorzystne umowy na dostawy gazu i ropy. Obecnie płacimy Rosji najwyższe na świecie ceny za ropę i gaz ( Cimoszewicz, Pawlak).

Powody polityczne zatajania przed Polakami bogactw naturalnych kraju są oczywiste. Oprócz przyczyn ogólnych (wygnanie polskiej młodzieży z kraju i eksterminacji Polaków wskutek głodowych rent i emerytur oraz żałośnie niskich zarobków; w historii politycznej świata jest to znana praktyka eksterminacji ekonomicznej, która umożliwia skuteczne zlikwidowanie całych narodów. - poprzez określone grupy interesów, które stosują - jako broń masowego rażenia - zniewolenie ekonomiczne.

 

Ogólnie cała polityka tzw. III RP to eksterminacja ekonomiczna plus drastyczny atak na dobre imię Polski i Polaków, czyli eksterminacja prawdy historycznej i godności osobistej i narodowej) również i równoległe bardzo konkretne przyczyny polityczne przez poprzednie rządy. Polska stała się dla nich "postawem sukna - każdy ciągnie w swoją stronę - tyle ile może tylko ukraść.

Wnioski nasuwają sie same - ale pozostawiam je Państwu.

 

 

Ryszard Opara

 

 

KOMENTARZE

 • Polska Kuwejtem Europy
  http://trybeus.blogspot.com/2015/11/polska-jest-najbogatszym-panstwem-na.html
 • ----- TEN TEKST
  ---MUSI DOTRZEĆ nawet do polskiej myszy ! nie mówiąc o Polakach !! --

  -----------------BLOGERZY !! PATRIOCI !! --do roboty !!!!!!!!!!!!!!---------
 • @Nibiru 21:33:46
  Szanowny Panie,

  Cieszę się, że Pan zauważył mój wpis.

  Myślę, że pogłoski o mojej śmierci są stanowczo przedwczesne a jakiś może skromny udział w kształtowaniu opinii publicznej też mam.

  Może też nawet zrobiłem co nieco dla wolnych mediów w Naszym Kraju?

  Mam nadzieję, że jeszcze nie raz Pana zaskoczę - i mam też nadzieję - będzie to miła niespodzianka.

  Pozdrawiam
 • @ninanonimowa 21:45:09
  Szanowna Pani,

  Uprzejmie proszę o rozpowszechnianie tego tekstu - gdzie tylko możliwe.

  Polacy muszą wiedzieć, że nie wszytko jest stracone.

  Polska jest Narodem Wybranym - a przyszłość Naszego Kraju leży wyłącznie w rękach Polaków.

  Przesyłam ukłony
 • Emigranci
  Warto wracać,warto 8-)))))))
  tylko co my z tego będziemy mieć i kiedy
  ot pytanie
 • *****
  obawiam się,że te imponujące pokłady tych drogocennych złóż zostały tylko przewidziane przez popularnego od czasu do czasu autora sensacji Alefa Sterna :)))
 • @Oficer Prowadzący 22:15:45
  Szanowny Panie Oficerze

  Ma Pan rację - na pewno trzeba opracować właściwą strategię działania.
  To podstawa sukcesu.

  Ale zadanie w pewnym sensie mamy ułatwione. Trzeba się dokładnie przyjrzeć i przeanalizować - co robią najwięksi wrogowie Naszego Kraju.
  Poznać ich broń i metody działania.

  A potem - przeciwnika pobić jego własną bronią. Tak jest najbezpieczniej.

  Pozdrawiam
 • ---- WIEDZA czyni człowieka --rozumnym
  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2016/03/fulford-sprawozdanie-na-dzien-22-marca.html
 • @
  Jeżeli wydobycie ruszy to większość środków pójdzie na oddłużenie Europy Zachodniej w zamian za powrót do wartości chrześcijańskich i decydujący głos polityczny dla Polski. Wartość pieniężna jest oszałamiająca i jest wielu chętnych na to. Można powiedzieć, że wszyscy.
 • @Zbójnicki pies 22:03:31
  wy to co zawsze - domagać się odszkodowania za holokaust
 • Będzie dla wnuków...
  Strach tych bogact naturalnych wybierać. Bo jak się owe tryliony ton bogactw na wierzch wydobędzie, to pustka powstanie i górny strop ziemi może się normalnie zawalić. U nas na wiosce już tak się kiedyś w remizie stało, gdy kanał remontowy pod samochód kopali. Mury się omskły i trzeba było potem dziurę betonem zalewać.

  Poza tem, wszystkie kraje w bogactwa ziemne bogate wybitnie są nieszczęśliwe. Na Szwecji na przykład to od tego dobrobytu socjalizm wprowadzili, dzieci rodzinom odbierają, kobity im się skurwiły, muzułmanie ich najechały. A w Rosji od tych dóbr naturalnych od samej rewolucji piją i majątek narodowy pijąc roztrwaniają, Syberię rozkopali i Bajkał w gnojowisko zamienili. Mało to nam na Ojczyźnie nieszczęść? Do samego węgla ile to dopłacać trzeba. Do ropy też by trzeba było pewnikiem dopłacać.

  Nie, panie Opara. Do majątku na drodze górniczej się nie dojdzie. Bo to też nie po chrześcijańsku, pod ziemią ryć, gdy tam wszak nieba nie widać. W bunkrze artyleryjskim nikt u nas na jednostce też nie chce służby pełnić, zimno tam i wilgotno i komórka zasięgu nie ma. To nie dla nas, Słowian, te podziemne dobra. Nam to wystarczy, co po lasach rośnie i na zagonach rolnych. A jak jeszcze Kresy odbierzemy i obsiejemy, to pod ziemię wcale nam schodzić nie będzie potrzeba.
 • autor
  Witam Panie Ryszardzie.
  Świetny artykuł podnoszący na duchu, miło to czytać, nawet jeśli to nie do końca prawda. Skopiowałem materiał łącznie ze źródłem do swojego prywatnego archiwum i jeśli Pan nie nic przeciwko temu, bedę wklejał przy każdej stosownej okazji.
  Moje uznanie dla Panów komentatorów, nie ma kłótni. sensowne wpisy, tak powinno być PANOWIE RODACY.
  Pozdrawiam i miłej nocy!
  PS. Za wpis dla autora oraz komentarze - 5*
 • O bogactwach naturalnych Polski uczono juz w szkole podstawowej.
  W USA nie ma ani jednego stanu tak bogatego.Teraz odkryto geotermie co moze miec kapitalne znaczenie w ogrodnictwie i hodowli tilapi.Zalaczam filmik o szklarni Kanadyjskiej gdzie produkuja pomidory, byc moze zdrowsze od naturalnych bo bez opryskow.
  https://www.youtube.com/watch?v=44CFmh7Dgs0
 • Polska - kraj skolonizowany!
  Polska jest krajem skolonizowanym i całe jej bogactwo jest własnością kolonizatorów.
  Jedynie zarządcy mogą dostać przy okazji trochę świecidełek, chociaż i to jest zbędne ponieważ są specjalistami od "robienia laski za darmo".
  W tej sytuacji ELITY (czy są jeszcze takie?) propaństwowe, pronarodowe muszą sobie to jasno uświadomić i opracować plan; kto nam zagraża, w jaki sposób i opracować strategię uniezależnienia się.
  TTIP z pewnością tylko tę podległość pogłębi; i co na to obecny "rząd"?
  Przecież to ruch w przeciwnym kierunku.
 • @Nibiru 21:33:46 OCH JAK PIEKNIE NAPISANE
  Pan Ryszard Opara co jakis czas wyskakuje z podovnymi tekstami ale co z tego wynika dla Polski, dla Polakow?Pan Ryszard Opara byl przeciwnikiem zbojkotowania kolejnych wyborow do sejmu znaczy ze pan Ryszard ma w tym swoj cel.j]Jaki moze byc cel pana Ryszarda Opary w przekonywaniu ze bojkot zydowskiego przedstawienia pt wolne wybory do sejmu w Polsce nie ma sensu A ma sens chodzenie na wybory I podtrzymywanie tego system zniewalania Narodu??Niech kazdy sobie odpowie na to pytanie sam Piszac o wadach system wyborczego tj ordynacji wyborczej JOW nikt nie zajaknal sie slowem ze w malych okregach jednomandatowych latwiej bylo by wyeliminowac zydowska konkurencje Ludzie z reguly wiedza o sobie wiele I to byla by szansa dla Polski ,dla Polakow Ale nie ma co liczyc na to ze zyd-orzady zgodza sie dobrowolnie na zmiane ordynacji na JOW dlatego wlasnie nalezy przygotowywac Polakow do buntu,do wypowiedzenia zydom posluszenstwa Wiedziala to sp Pani Anna Walentynowicz piszac apel o bojkot wyborow do sejmu Panie Ryszardzie znamy sie ,niech pan sie uderzy we wlasna piers, niech pan sobie spojrzy w oczy przy goleniu Pan tez jest odpowiedzialny za zydowska okupacje Polski Pana portal albo nie powstal z pobudek patriotycznych albo pan nie nadaje sie na przewodnika Przypomina mi sie przyslowie pasujace do tej sytuacji Uczyl Marcin Marcina Reszte niech panstwo sobie sami dopowiedza Pozdrawiam z NY Stefan Dembowski Zal mi was panowie ,jeszcze wami nie gardze ale to tylko kwestia czasu
 • @Nibiru 06:04:39
  "rokosz powinien wyjść z armii USA ".Nie wiele brakuje do tego.Mam syna w Air Force i zwiedzilem wiele baz, na ktorych byl, poznalem wiele rodzin jego kolegow i wypilem z nimi beczke wodki.Oni sa dobrzy ale rzady do niczego.Oni sie kiedys samoistnie zbuntuja jak szmata nasaczona olejem lnianym.Cierpliwosci.
 • @amadeusz2006 04:27:19
  Szanowny Panie Dembowski,

  Ja nie wiem, jak ja to przeżyje, kiedy Pan przestanie czytać Neon24 i moje teksty. I kiedy Pan przestanie pisać swoje dalekowzroczne komentarze.

  Pisze Pan: "Żal mi was panowie, jeszcze wami nie gardzę ale to tylko kwestia czasu"
  - Radzę Panu - niech Pan nie traci czasu !!!

  Ja dzielę ludzi na dobrych i złych - bez względu na rasę. Bez względu na to czy to są Murzyni, Muzułmanie czy Żydzi.

  Pan wszystko najlepiej wie i doskonale zdaje sobie sprawę z realiów obecnej rzeczywistości - niech Pan swoim geniuszem i pomysłami - to zmieni.

  Niech Pan stanie na cele organizacji, która poprowadzi Nasz Kraj na drogę rozwoju - w stronę świetlanej przyszłości.

  Tylko co ta biedna Ameryka i ten biedny NY - zrobi bez Pana.
  Dlaczego Pan nie zmieni realiów życia w Ameryce i nie wyrzuci Żydów z Ameryki a przy okazji z NY. Czy tam oni Panu nie przeszkadzają?

  Proszę przestać gadać i narzekać - i wreszcie coś konkretnego zrobić.

  Ryszard Opara
 • Należy Panu Oparze podziękować za te wyjątkowo cenne informacje
  Niewątpliwie należy ten tekst kopiować, przesyłać znajomym, jak widać
  https://marucha.wordpress.com/2016/03/23/pis-szykuje-nowy-podatek/
  eksterminacja ekonomiczna Polaków idzie pełną parą.
  Sam znam przypadek elektrowni Rybnik, która wypracowuje rocznie ok 360mln zł które kiedyś zasilały budżet a z niego np edukację Polaków, służbę zdrowia, emerytury itd, itp a teraz po "koniecznej" prywatyzacji pieniądze te idą do prywatnych kieszeni Francuzów i Niemców.

  Można powiedzieć, że sami tego chcieliśmy. To w końcu my Polacy nie wierzyliśmy Gierkowi, gdy przestrzegał nas przed imperializmem amerykańskim
 • Dodam jeszcze jedno.
  Możemy dokapitalizować nasza gospodarkę kwotą od 40 do 80 mld zł rocznie odzyskując dla NBP wyłączne prawo emisji pieniądza. To duża stawka i warto o nią zagrać. Proszę obserwować jak w tym obszarze rośnie świadomość społeczna. Konfederacja przygotowuje mocną akcję na maj.
 • @Jan Paweł 07:56:57
  Z opowieści ojca wiem, że znacznie bardziej prawdomówne od Gierka było Radio Tirana, które nie tylko przestrzegało przed imperializmem amerykańskim, ale i przed chińskim oraz rosyjskim.
 • @Jan Paweł 07:56:57
  Z tym Gierkiem to święta prawda.
  Jeśli ktoś ma wątpliwości to niech przeczyta posłowie do "Przerwanej Dekady".
  Wszystko się spełniło.
 • @Ryszard Opara
  Rzeczywiście Wielki Post czyni cuda.
 • @nikander 09:20:45
  Czy mógłby Pan króto opisać, jak to dokapitalizowanie można by było zrobić?
 • @Jan Paweł 09:58:19
  Proponowałbym jednak to: https://dl.dropboxusercontent.com/u/75370509/Filary%20pa%C5%84stwowo%C5%9Bci%20naszej%20R6B5.pdf bo należałoby zrobić kilka kroków, ale najogólniej: wyliczoną kwotę emisji dzielimy przez liczbę pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwach wspolnotowych i każdy dostaje na powiększenie swoich udziałów finansowych w firmie tę wyliczoną kwotę. Na powiększenie udziałów a nie na cukierki - aby było jasne.
 • @nikander 10:27:44
  Imponujące opracowanie. Przejrzałem na razie spis treści, który już sam z siebie zachęca do lektury. Dziękuję za powszechne udostępnienie. Zachęcam wszystkich do lektury. Pozdrawiam
 • @fan-wolności 10:31:07
  Media ciągle wmawiają nam, że jest nas Polaków 38mln (chyba że liczą tych napływowych, ale już nie Polaków).
  A przecież, jak mówił Grzegorz Braun, za chlebem wyjechało z Polski już ok 8mln, sporo naszych rodaków popełniło samobójstwo z powodów ekonomicznych i jest to podobno spora liczba (ukrywana). Ilu naszych rodaków dobiła pauperyzacja i sluzba zdrowia (a raczej jej brak). Na to wszystko nakłada się katastrofalny wskaźnik demograficzny, wskazujący że naród polski bardzo szybko, podobno niodwracalnie się zwija.
  Więc wychodzi na to że Polaków z całą pewnością jest dużo mniej niż te wciskane nam przez media 38mln. Niektórzy mówią (i jest to chyba logicznie prawdopodobne), że Polaków jest już nawet dużo mniej niż 30mln...
  czyli wychodzi na to, że ta cała transformacja ustrojowa w swoich skutkach jest już na dzień dzisiejszy, podobna do II wojny światowej.
 • Więc chyba teraz wyjaśnia się, dlaczego...
  tak nachalnie dobijają się o te nasze polskie, narodowe, Polskie Lasy Państwowe. Teraz wychodzi dlaczego nagle okazuje się że należy dobrać się do Puszczy Białowieskiej (tzn wykonać jakieś niby konieczne wycinki). Do puszczy, podobno jedynej jeszcze takiej w Europie, gdzie od tysięcy lat człowiek nie ingerował.
 • Tam skarb gdzie serce twoje
  Pani Ryszardzie, mam nadzieję, że wiarygodność informacji o bogactwach tkwiących w naszych ziemiach jest wysoka, choć wzmianka o węglu z Lubelszczyzny zanieczyszczonym złotem, zaraz mi przypomniało widok brył węgla w których tkwiły złote płatki. To złoto, to tak naprawdę jest piryt, czyli siarczek żelaza, a więc dość szkodliwe zanieczyszczenie, więc mam nadzieję, że nie o takim złocie Pan wspominał. Pamiętam też sensację z lat 70-80, kiedy ogłoszono odkrycie wysokiej jakości rud żelaza w Suwalskiem, podawano równocześnie że pokłady rudy znajdują się na zbyt dużej głębokości (powyżej 1000m pod ziemią) aby eksploatacja była ekonomicznie uzasadniona. Podejrzewam, że większość z bogactw wymienionych przez Pana znajduje się bardzo głęboko w ciele Matki i z tego powodu nie zostały jeszcze rozgrabione.
  Myślę, że złoża geotermalne mogą mieć w najbliższej przyszłości szerokie zastosowanie i dlaczego nikt poza Rydzykiem tym tematem się nie zajął pozostaje dla mnie wielką zagadką .
  Jednak myślę, że nie na tym polu znajdują największe skarby Polskiej Ziemi. Zdarza mi się ostatnio dość często przyglądać ludziom w Polsce. Obserwuję twarze i postawy na przystankach, dworcach, rozmawiam z klientami, dzięki internetowi widzę co nas wzrusza i powiem wam, że pomimo wytracenia elit w ostatnich 100 latach, pomimo dziesiątków lat prania mózgów, my Polacy pozostaliśmy żywym narodem. Wystarczy popatrzeć z boku i od razu rzuca się w oczy, że tutaj krew płynie żywym strumieniem. Ja wiem, że jest wśród nas wielu ludzi podłych, słabych, wystraszonych, ale w sumie tworzymy prawdziwą wartość, nie do przecenienia w nadchodzących czasach.
 • @Jan Paweł 11:44:19
  cała puszcza Białowieska jest dziełem rąk ludzkich - w znaczeniu: przez stulecia była prowadzona tam gospodarka leśna. Więc zanim się stanie w obronie zagrożonej wyrębem dziewiczej monokultury świerka - warto sobie sobie uświadomić, że w naturze taka monokultura nie występuje. Jeżeli występuje w puszczy B, to jest świadectwem i wynikiem popularnych swego czasu a błędnych założeń hodowlanych - więc im szybciej zostanie usunięta i zastąpiona lasem mieszanym - tym lepiej.

  Starszy niż wszystkie żywe religie i religie je poprzedzające Bóg dał nam również rozum więc nie należy Go obrażać, odrzucając ten dar i opierając się jedynie na bezkrytycznej wierze...

  amen
 • @Jan Paweł 11:44:19
  Z tymi lasami, to nie tak. tam, gdzie gospodarka nie wchodziła 1000lat, tam i nie wejdzie. Chodzi wyłącznie o to, czy pozwolić sie zmarnować (z ludzkiego punktu widzenia ) surowcowi z juz suchych lub wkrótce suchych świerków, czy pozostawić sprawy własnemu biegowi, Temat był już przerabiany w Wigierskim Parku Narodowym w czasie, gdy miałem okazje tam pracować. Po prostu przyroda upomina się o swoje i walczy z nienaturalną dominacją świerka tam , gdzie naturalnie nie ma dla niej miejsca. Wyjścia są dwa : albo zostawić sprawę naturze , która jest dość powolna, albo rękami człowieka próbować naprawiać to, co wcześniej te ręce zepsuły. Jest to w zasadzie spór naukowo- światopoglądowy, choć oczywistym jest , że na pozostawieniu sprawy naturze żadnego geszeftu (w tym ciemnego ) się nie zrobi, a gdy weźmie to w swe ręce człowiek - nie jest to już takie oczywiste.
 • @Krzysztof Szotowicz 11:57:46
  Z tematem geotermii (gorących skał) od lat walczy prof. Żakiewicz - światowej sławy geolog mający na swym koncie opracowane technologie uzyskiwania tego ciepła. Ale cóż , wtedy zbędne będą linie przesyłowe wysokiego napięcia, miasta i duże zakłady przemysłowe miały by własny prąd i ciepło, a komu potrzebna taka samowystarczalność?
 • @zadziwiony 14:03:44
  Szanowny Panie,

  Poznałem Pana Profesora Żakiewicza kilka lat temu. Genialny człowiek.
  Zrobił swoje badania i opracowania wiele lat temu.

  Powinien za swoje odkrycia dostać Nagrodę Nobla, zresztą kilka razy był chyba nawet nominowany do tej nagrody.


  Ale cóż, NASZYM ŚWIATEM RZĄDZI PIENIĄDZ - nawet komitetem przyznającym tę nagrodę.
  Profesor Żakiewicz siedzi cicho - ma wiele różnych propozycji - obliczonych na to, żeby był ruch w interesie ale też żeby nic się nie działo.

  A cóż to za interes - dostarczać ludziom energię za darmo???

  Spróbujmy to zmienić?

  Pozdrawiam
 • @Pan podporucznik 23:41:03
  Glos madrosci.
  Wszystkie tragedie wspolczesnego swiata maja jedno ze zrodel w surowcach ziemskich ktore pozwolily kreatorom na niszczenie planety oraz ducha czlowieczenstwa.
  Im bardziej rozwiniety kraj i im wieksza presja 'sukcesu' ekonomicznego a ten bezposrednio oparty jest o surowce z ropa jako krolowa diabelskiego narkotyku na czele, tym wiekszy stopien demoralizacji o bardzi szerokim spektrum razenia.
  Swiat przez dazenie do 'bogactwa' upadnie niechybnie.
  W zbyt wielu ludzkich oczach mozna dojrzec bezdenna studnie.

  Ciagle te same bledy, ludzie z uporem chca powtarzac dzien swistaka.
 • ...
  Czyli jak, nic tylko brac sie za ciezmi sprzet i ryjemy w ziemii...
  Zeby sie wszysykim zylo lepiej.
  Swiat za chwile sie rozkraczy z powodu pasozytnictwa planety i zwiazanym z tym procesem zanieczyszczenia oraz demoralizacji a my w polsce mamy wzmocnic sily w kierunku ktory jest przeklety?

  Spadnie na ludzkosc kara za to wyrywanie ziemii tego co 'jest w niej schowane'.
  Wszyscy mysla ze stworca ukryl w ziemii skarby by ludzie mogli zrealizowac marzenie o wygodnym stylu zycia jaki daje wzrost gospodarczy oraz agresywny konsumpcjonizm..
  A one zostaly ukryte tam dla naszej zguby.
  Jeszcze malo dowodow?
  Wielkie wojny dwudziestego wieku, ideologie, wielokrotna napasc na bliski wschod, wiosny arabskie...
  Spolecznie to chorobybcywilizacyjne i chocoaz ludzie z zachodu na zdieciach z fb wygladaja na szczesliwych tak naprawde wiekszosc trawi wieczna pustka ktorej nie zapelnia zadna nowa rzecza.
  Ile to niewolnictwa jest cena za nasz dobrobyt?

  Do tego wszystkiego potrzeba nam rozbudowac armie i wyszkolic kolejnych chlopcow w razie gdyby zaszla potrzeba wyprowania sobie wzajemnie flakow jak innym elitom zachce sie zagrac z nami...

  To sie musi wpisywac w wartosci jakie propagowal mistyczny zbawiciel.
  Az dziw bierzez ze nikt jeszcze nie przeredagowal biblii tak zeby jezus wyjasnial moralna wyzszosc rycia w ziemii za surowcami nad organicznym i skromnym zyciem w symbiozie z natura.
  Albo moglby wyjasnic moralny obowiazek tworzenia armii, obslugii broni masowego razenia, jak najskuteczniejszego mordowania 'nieprzyjaciela' celem podtrzymywania za wszelka cene zrodla bogactwa dla narodu...
  By zylo sie lepiej, bo tu a nie w niebie jest nasze docelowe miejsce...walczmy o kazdy surowiec, o kazdy worek cementu, o kazda puszke farby i rozpuszczalnika, o plaski telewizor i smartfona, o pieniadze na obiadki w restauracji oraz kase na studia dla naszych najzdoleniejszych na swiecie dzieci...

  Spala nam planete za ten proceder a pan wskazuje ze droga w to bagno jest zbawieniem dla wybranego narodu...

  : )))

  Blizej juz panu do konca podrozy niz poczatku, chyba ze bedziesz ewenementem na skale swiatowa...jak zlecialo?
  szybko?

  Jak jedziesz na wakacje w dziewicze miejsce to nie masz wrazenia ze nalezaloby spedzic w nim czas jak najmniej ingerujac w naturalna forme
  ekosystemu?

  Skazic swiat moga tylko ludzie ze skazonym duchem.
  Z tego mozna sie wyleczyc...i zobaczyc swiat oraz sens istnienia na nowo.

  Gloria surowcow oraz wizja przemyslowego budowania dobrobytu w obstawie uzbrojonych z wypranymi mozgami chlopakow jest trucizna a nie lekarstwem panie doktorze.
  Pierwsza zasada to 'nie szkodzic'.
  Nie wstyd przykladac reki do niszczenia planety i ludzi?

  Ja wiem ze ludzie chca to slyszec, chca wizji dobrobytu, preznego narodu, silnej gospodarki...dlatego jestesmy jak dzieci we mgle.
  Swiat upadnie tak czy siak.
  Niektorzy maja szanse zachowac honor i nie przylaczac sie do powoddu jego katastrofy.
  Ostatecznie, to nastelstwa kataklizmu wepchna nas z powrotem na wlasciwsza droge.
 • @eonmark 18:10:32
  P.s:
  bardzo rzadko bawie sie w ocenianie wpisow, tym razem zrozbilem wyjatek.
 • @chrisdigger 18:30:48
  Zanim się pożegnamy powiedz proszę, czy Max , to pijany Stonek, czy też Stonek , to Max z klawiaturą bez umlautów.
  Pytam , bo nie wiem.
  Co do przeszłości - nie czuję już urazy.
  Życzę spokojnych i wesołych na trzeźwo Świąt Wielkiejnocy.
  P.S. Może mimo wszystko administracja pozwoli Ci jeszcze komuś przysrać, ale nie testuj ich wytrzymałości z takim uporem.
 • @eonmark 18:10:32
  Chcesz przetrwać - musisz się przystosować do otoczenia, bo cię zjedzą. Na świecie rządzi czy tego chcemy czy nie brutalna siła i tylko Ci co nią dysponują ustalają reguły gry. Niestety. Twoje uwagi choć z punktu moralnego słuszne są praktycznie drogą do eutanazji narodu. Jednostki zresztą w niedalekiej przyszłości też.
 • @zadziwiony 20:12:42
  //Chcesz przetrwać - musisz się przystosować do otoczenia//

  Dokladnie, dlatego tak wielu cyklicznie nie moze przetrwac standardowej dlugosci zycia.

  // Na świecie rządzi czy tego chcemy czy nie brutalna siła i tylko Ci co nią dysponują ustalają reguły gry. Niestety.//

  Swiatem rzadzi malenka grupka.
  A cala masa sparalizowana jest strachem o swoj...byt.
  Zamiast wciskac masie ze nalezy podtrzymywac bezbozny system, lupic planete, utrwalac niesprawiedliwosc wpisana w agresywny konsumpcjonizm zasilany przemyslem, demoralizowac, mozna opowiedziec o innej...nadal szalonej perspektywie.


  //Twoje uwagi choć z punktu moralnego słuszne są praktycznie drogą do eutanazji narodu.//

  A czym jest narod, patriotyzm?

  Co sprawia ze my polacy mamy byc lepsi od niemcow, amerykanow, rosjan czy zydow?

  Gdzie jest Twoja, czy moja zasluga w tym ze urodzilismy sie polakami?

  Mogles byc niemcem, ale los zechcial inaczej.
  Gdybys byl zza odry, bylbys lepszy od nadwislanskich slowian?

  To pytanie retoryczne z punktu pewnej naturalnej filozofii.

  Ktos-cos przydzielilo nas do konkretnych narodow w konkretnym przedziale czasowym...nadymajac sie w pozie patriotyzmu i biorac udzial w grze napuszczania sie nawzajem, stajemy sie ofiarami zla ktore nas spetalo kajdanami strachu.
  Idziemy na wojne bo kaza, a jak nie to wiezienie, lub kula w leb.

  Tego wszystkiego nie mozna przerwac inaczej jak indywidualnie.
  Wszystko zalezy od osobistej decyzji...

  W czasie wojny sa ludzie ktorzy zeby przetrwac gotowi byliby poswiecic zycie tysiecy innych...sa tez tacy ktorzy wola oddac zycie niz stac sie przyczyna niesprawiedliwej tragedii innych.

  Ty powiedz mi ktora postawa jest wlasciwa.

  Mozna dokonywac sztucznego podzialu na to co jest wlasciwe moralnie a to co jest pragmatyczne, co pozwala zachowac cielesny garnitur...tylko bedzie to naiwny swiatopoglad.

  Zlo opanowuje umysly strachem i trzyma nas za jaja.
  W ten sposob buduje i utrzymuje piramidalny system.
  W takim systemie mozna sobie tylko pozwolic na idealizm mlodosci a pozniej nalezy go pogrzebac i stac sie gruboskurna ofiara wlasnej porazki.
  Dzieki temu ze mamy podzialy na narody i tkzw. interesy narodowe, mozemy sobie cyklicznie rozpruwac flaki, mozemy sie nienawidziec, mozemy byc nieszczesliwymi.

  Narody sa przeklenstwem systemu.
  Daja mu niezbedne tlo na ktorym prowadzi swoje operacje wymierzone przeciwko swiadomosci ludzkiej.

  Wszyscy umrzemy, ale ci ktorzy zyja ta chwile na tej planecie kosztem krzywdy innych, stracili swoj skarb.
 • @zadziwiony 20:12:42
  //Chcesz przetrwać - musisz się przystosować do otoczenia, bo cię zjedzą.//

  Chcesz przetrwac, nie prrzystosowuj sie do otoczenia i niech ciebie ono zje, jezeli mialbys stracic dusze.
  Kazdy ma wybor, nie kazdy rowne szanse zeby poznac ta prosta prawde.
 • Mariusz G. 19:25:55
  https://youtu.be/GfQWAWndlWg

  :))))))
 • @zadziwiony 20:12:42
  http://www.rp.pl/Surowce-i-Chemia/303249892-Rockefellerowie-rezygnuja-z-ropy.html#ap-1

  czyli przesiadka
 • @lukucjusz 21:38:01
  w uzupełnieniu:
  http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=ROPA
 • Pan Max 21:35:25
  Ale nędza i puchy...
  No to żarcik.

  Mąż wieczorem po pracy wyciągnął z barku butelkę whisky.
  - Jeżeli wypijesz choć kropelkę, dzisiaj nici z seksu ? ostrzega żona.
  Mąż usiadł za stołem w milczeniu.
  - No i o czym myślisz? ? pyta żona.
  - Myślę, co lepsze: 12-letnia whisky czy 50-letnia dupa.

  PS.
  Wózek nie zatonie - jeszcze się przyda.
 • Pan Max 21:55:37
  a TUTAJ, jak Pan Maczek wydymał Niemców we Francji.

  http://www.pon.uj.edu.pl/?p=8871

  muzyczka

  https://youtu.be/Kr3iiHEF81Q
 • @lukucjusz 21:38:01
  //http://www.rp.pl/Surowce-i-Chemia/303249892-Rockefellerowie-rezygnuja-z-ropy.html#ap-1

  czyli przesiadka//


  Czyli, teraz wszystko sie juz pouklada?
  Wyciagna spod pazuchy swiecaca nowa, ekologiczna technologie ktora dostarczy swiatu czystej energii do kontynuowania rozwoju cywilizacyjnego?
  Wszyscy sie przeprosza, rozbroja i zaczna zyc jak wielka globalna rodzina.
  Poziom stresu u ludzi sie zmniejszy, poziom zycia drastycznie polepszy, kobiety zaczna rodzic ze zwiekszona czestotliwoscia, systemy emerytalne zostana uratowane, a wszystko w dekade, dwie...

  ; )


  Pomyslec ze jeszcze 2 -3 lata temu wiekszosc obserwatorow globalnej gry nie spodziewalaby sie takich informacji:

  ''President Putin: Russia will bomb Saudi Arabia back to the Stone Age life unless Riyadh desists from supporting terrorism ''

  http://www.awdnews.com/top-news/president-putin-russia-will-bomb-saudi-arabia-back-to-the-stone-age-life-unless-riyadh-desists-from-supporting-terrorism

  Jak ktos konsekwentnie bierze udzial we wszechstronnym truciu narodow przez wiek a kiedy te tona pod ciezarem toksyn, wstaje od stolika i mowi ze nie chce miec nic wspolnego z trucizna, to sygnal ze zbliza sie doom a nie cudowne, masowe ozdrowienie.

  Znaki potrafia byc czytelne, niestety najczesciej rozpoznawane sa po czasie.
  Jak za dni noego...


  16 A dziesięć rogów, które widziałeś,
  i Bestia -
  ci nienawidzić będą Nierządnicy
  i sprawią, że będzie spustoszona i naga,
  i będą jedli jej ciało,
  i spalą ją ogniem
 • @eonmark 22:47:53
  p.s:
  wojna w syrii, na ukrainie, arabska wiosna, wszystko to sa elementy przygotowujace swiat do wojny ktora w pierwszej globalnej fazie rozegra sie w arabii saudyjskiej z udzialem paru glownych graczy...dlatego izrael dostal informacje w ksiedze zeby sie stamtad na czas ewakuowac...ci ktorzy zrozumieja na czas.
 • @eonmark 22:52:47
  "to sygnal ze zbliza sie ..."

  dla poprawy nastroju:
  https://www.youtube.com/watch?v=VGk3tY4yP7k

  :)
 • @chrisdigger 22:55:47
  w ciagu dekady debilizm poraz kolejny zostanie potwierdzony u przytlaczajaco wiekszej czesci czlowiekow.
  Smiej sie frustracie jak to przynosi ci ulge.
 • @lukucjusz 22:56:30
  nastroj jest ok.

  : )

  https://www.youtube.com/watch?v=FcOt6mfjxeA
 • Pan Max
  Splot wydarzeń, nic więcej.
  A co dalej, tego nie wiem i tak nie mam na to wpływu.
 • @chrisdigger 23:17:40
  Odpowiadam drugi raz.
  Trawi ciebie zlo.
  Nie jestes ekscentrykiem, niezaleznym myslicielem, bezkompromisowym intelektualista...
  Jestes robaczywy.

  Trzeciego razu nie bedzie.
  Dwa karmienia wystarcza a ty potrzebujesz glodu zeby pozbyc sie toksyn.
  Wiecej spacerow, swiezego powietrza, mniej komputera.
 • Pan Max
  Dzięki za radę.
  I to samo się tyczy Waszmościa.

  http://youtu.be/xgEF-rSyH6I
 • @chrisdigger 23:12:33
  Szanowny Panie,

  Bardzo mi przykro, że Pan używa takiego niecenzuralnego języka i w rezultacie - rozwala Pan całą sensowną dyskusję, która się zaczęła wokół sprawy.

  Ja rozumiem, że dla Pana ja jestem osobą niewiarygodną i niepoważną.
  Rozumiem również, że pan ma inne zdanie od mojego - i szanuję to.
  Rozumiem, że Pan wszystko wie i wszystkich (szczególnie mnie) uważa Pan za głupców i wszystko co najgorsze...
  Szczególnie bo piszą oraz czytają - NEon24.pl

  Ale uprzejmie proszę mi uczciwie powiedzieć: Dlaczego Pan to robi?

  Dlaczego Pan używa takiego niecenzuralnego, wulgarnego języka?
  To nie jest metoda dyskusji.

  Dlaczego próbuje Pan wszystkich obrazić? Po co to Panu?

  Czy Pan naprawdę nie może żyć bez tego aby wszystkim wulgarnie dokuczać i wszystkich obrażać?

  Proszę tego nie robić i znaleźć sobie inny podmiot, portal, który będzie Pana interesował.

  Pozdrawiam i życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 08:43:20
  W uzupełnieniu tematu, który Pan poruszył - bogactwa naturalne Polski.
  Jak widać nadchodzą szybkie zmiany.
  Ropa jest już passe raczej oficjalnie.
  Teraz tylko czekać na ogłoszenie rewolucyjnych odkryć i wynalazków (wyjętych być może z pokoju nr 3327 hotelu New York).

  lub np. to:
  http://www.geekweek.pl/aktualnosci/25534/zloza-cennego-helu-3-na-dolnym-slasku

  HEL 3 postępu i dobrobytu!

  pozdrawiam
 • @chrisdigger 09:27:26
  Szanowny Panie,

  Wbrew temu co Pan myśli, Od nikogo nie dostaję żadnych rozkazów -
  Nie mam żadnych kontaktów z żadnymi służbami ani politykami ani też niestety biznesmenami. Dopóki miałem kasę płaciłem za wszystko sam i wszyscy mnie kochali.
  Kiedy kasa się skończyła - wszyscy (99%) odeszli, używając rozmaitych argumentów i przestali mnie kochać.
  Zostałem niemal sam - jest kilku jeszcze wiernych.

  Portal jest chyba jedynym prawdziwie niezależnym w Naszym Kraju.
  Za wszystko płacę sam - zresztą niewiele to kosztuje.

  Portal miał olbrzymi potencjał i olbrzymią przyszłość - ale rozwalili go właśnie jego użytkownicy i współtwórcy.

  Z Nowego Ekranu "wypączkowało" kilkanaście innych.

  I każdy klepie biedę i każdy myśli że ma rację.

  Taka jest POLSKA RZECZYWISTOŚĆ i tacy są ludzie.

  Trudno - nie mam do nikogo żalu - będę nadal walczył i próbował.

  A kiedy przyjdzie koniec - powiem sobie i Bogu. Szkoda, że to już........

  Pozdrawiam - ALLELUJA

  Ryszard Opara
 • @chrisdigger 09:44:40
  Max . Jakie trzeba mieć IQ, by rozszyfrować, to , co piszesz. Ja nie mam najniższego, a mam z tym problem. Prawdę mówiąc, dawno zmęczyło mnie podejrzewanie, że w tym co piszesz jest jakaś uniwersalna głębsza mądrość.
  Wszystkie podejrzenia muszą się w końcu albo potwierdzić, albo rozwiać. Pojawiasz się , co jakiś czas , rzucasz parę tekstów w stylu Pytii i co ....?
  I jajco. Nic z tego nie wynika. Ja widzę w tym jakąś asekurację. Przed czym?
  Nie lękaj się. Napisz coś językiem zrozumiałym np. dla mnie , może zauważę coś , czego nie widzę. A może nie ja, ale ktoś inny. Zrób w końcu coś pożytecznego.
  A z tym Stonkiem to jak, bo dalej nie wiem. Czyżby brat bliźniak , który miał więcej szczęścia i trafił do jakiejś zamożnej rodziny , podczas gdy Ty zostałeś w domu dziecka.
  Jakiś czas temu udowodniłeś , że borykasz się jednak z jakimiś kompleksami.
  Walcz z nimi, a nie maskuj - to nie metoda.
  I nie jest to bynajmniej zajęcie miejsca po stronie twego adwersarza. Po prostu chciałbym usłuszeć w sposób zrozumiały Twoje argumenty, np. z tym Stanem, Rafą i Mikim. Pewna wiedza nie jest na tyle istotna , by do niej dochodzić jakimś szczególnym wysiłkiem umysłu. Co innego , gdy otrzyma sie ją na tacy. Zaserwuj w końcu coś strawnego.
 • @eonmark 20:41:56
  "Dzieki temu ze mamy podzialy na narody i tkzw. interesy narodowe, mozemy sobie cyklicznie rozpruwac flaki, mozemy sie nienawidziec, mozemy byc nieszczesliwymi"

  Przecież o taki świat w którym nie będzie narodów, rodzin , a będzie jedna wielka wspólnota z jedną religią, walutą i jedną nieomylną władzą kontrolującą wszystko dla wszystkich "dobra" idzie w tej chwili walka. Zgodnie ze scenariuszem A. Pke.
  Prawie jak jeden mąż tutaj jesteśmy temu przeciwni. Ty jesteś za?!!!
 • @zadziwiony 11:25:01
  Jestem przeciwko konsolidacji wladzy nad zjednoczonymi narodami.
  Jestem przeciwko jakiejkolwiek formke wladzy.
  Jestem za odpowiedzialnoscia za siebie i swoich najblizszych w ramach naturalnie swietej struktury jaka jest rodzina.
  Jestem przeciwko jakiejkolwiek narzuconej formie religii.
  Kazdy powinien byc odpowiedzialny za swoja wiare.
  Jestem przeciwko rozwojowi przemyslowemu, tkzw. ekonomicznemu.
  To slepa droga zla, ktora zubarza czlowieka do roli ameby zamiast rozwijac i dawac szczesciej duchowi i cialu.

  Bez wladzy bez narodow, bez religii ideologii, przemyslu, ekonomii...rodziny zylyby w zdrowszym, stabilniejszym, sprawiedliwszym swiecie opartym o organiczna forme symbiozy z natura oraz prsgmatyczna solidarnosc miedzy ludzka.

  Jezeli to jest iluzja tym bardziej bedzie nia wiara w to ze gonitwa swojego ogona w swiecie ograniczonych surowcow, wrazliwosci ekosystemow na wszelkie formy dewiacji zachowan zywych istot, bedzie owocowala kiedykolwiek stabilnym swiatem w ktorym kazdy ma szanse na sukces czyli wygidne zycie pelne usmiechow z fotografii umieszczanych dla publiki.
  Widzimy wyrazniej niz kiedykolwiek ze ten system nigdy nie zdaje egzaminu na dluzsza mete i teraz zblizamy sie do wielkiej kulminacji bedacej zaplata dla ludzkosci za krotkowzrocznosc slepe posluszenstwo, konformizm oraz hipokryzje.

  Nawet jezeli obie formy na ziemii sa iluzja od nas zalezy pod ktora idea podpiszemy sie w tym sprawdzianie.
 • @chrisdigger 11:06:06
  Teraz Max nikim w Polsce nie zostaje się przypadkiem, 20 lat temu , jak widać było to możliwe. Chyba nie chcesz zarzucać mi kłamstwa, bo mam co prawda wiele grzesznych pokus, ale kłamstwem zawsze się brzydziłem i trwa to do dziś, a nawet rzekłbym , z wiekiem się nasila. Tego , co mi teraz wyjaśniłeś nie musiałeś akurat wyjaśniać, bo już dawno zauważyłem , że rzeczy nie zawsze są takie , na jakie wyglądają. Nie znam natomiast historii portalu i tego kontekstu nie rozumiem. I nie bardzo wiem , po co mam gdzieś coś wrzucać , skoro jest ktoś kto mógłby to rzetelnie steścić w dwóch nieenigmatycznych zdaniach , ostatecznie rozdzielonych muzyczką ( o ile inaczej sie nie da - choć ten Twój dzisiejszy szantowo-cuntrowy klimat tak średnio mi podchodzi)
  muzyczka:
  https://www.youtube.com/watch?v=1y3TKv7Chk4
 • @fan-wolności 11:05:50
  Zachęcam do przeczytania, bo bardzo interesujące opracowanie
 • takie tam
  Wbrew pozorom ekscentryczny Mr chrisdigger odwala za friko kawał dobrej roboty. Miesza, wkurwia i dzięki temu zwiększa prędkość przepływu krwi i czyści żyły w mózgu . To co ten gość robi jest jak deszcz na wyschniętą glebę. Nie wiem jak wkur..ony czy jeszcze żyje po szoku jaki doznał, ale on tez jest cenny , że nie wspomnę o LoneStar1776. To są ludzie , którzy przyciągają bo instynktownie można w nich wyczuć szczerość i troskę o Polskę .
  A takie tam inne tez potrzebne bardzo , tylko ze to wszyscy mają nawet narodowa TV... Oni nie mają Trzech Muszkieterów

  Pozdr :)
 • @eonmark 11:59:58
  Czyli wracamy do początku. Kto i po co nam to zrobił, że tacy jesteśmy. Nie mamy przed sobą ucieczki.
 • @
  Jeżeli mógłby Pan odnieść się do moich wątpliwości wyrażonych w tym tekście to będę zobowiązany.
  http://arjanek.neon24.pl/post/130578,hitler-oczami-marxa

  Pozdrawiam
 • Pan Max 08:35:32
  A jak Waszmość myślisz, dlaczego akurat miedzy sobą gadamy? - nie odpowiadaj.
  Nie sądzę, aby TUTAJ zawodowcy coś zakumali, nieliczna reszta żyje w Polsce i musi z czegoś żyć - jestem w stanie nawet to zrozumieć - próbować trzeba.

  Alleluja.

  PS.
  Polacy nie działają jak lwy, dlatego Bóg nas lubi.
 • Pan Mariusz G.
  Daj spokój Waszmość.
  W życiu nie o to chodzi,

  W szkole. Trzecia klasa, lekcja matematyki. Miasto - Cieszyn.
  - Aniu, co robi twój tata?
  - Jest nauczycielem w przedszkolu.
  - A ile zarabia?
  - 760 zł.
  - A mama?
  - Mama jest bibliotekarką i zarabia 640zł.
  - To ile wynosi wasz budżet?
  - 1400 zl miesięcznie.
  - Bardzo dobrze, piątka. Jasiu, a twój tata
  - Mój tata jest celnikiem na przejściu kolejowym i zarabia 900 zł, mama pracuje w izbie celnej na przejściu samochodowym i zarabia 850 zł, nasz budżet wynosi 9000zl miesięcznie.
  - Eh, Jasiu, no źle, znów będę ci musiała jedynkę postawić...
  - Ch*j mnie to boli, przynajmniej żyjemy jak ludzie...

  zbyt szybko zlatuje. Zapytaj pana Ryszarda, ja też tak myślę, że już zakumał.
  I nie udawaj, że nie widzisz co się dookoła dzieje, i że Waszmościa to nie wkurwia - ale mogę się mylić.
  Wtedy mogę zaproponować

  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC319096/pdf/pnas00652-0597.pdf
 • PS.
  muzyczka

  https://www.youtube.com/watch?v=IM9PEspQdgk
 • @Stonek 15:06:56
  Mówisz , że Ty , to nie Ty, a ja nie mam pewności , bo i skąd, wiec nie będę się upierał.
  Odpowiedzieć spróbuję na razie bez suplementów.(jak nie wyjdzie to przeczytam cały artykuł). Wkurwia mnie to oczywiście, co się dzieje w kwestiach obłudy, ale jestem tu tylko gosciem. Mam natomiast zasadę , że albo sie nie odzywam , albo staram sie konkretnie wyjaśnić o co mi biega. W ten sposób mam nadzieję unikam mutualnych nieporozumień. Nie liżę nikomu dupy, staram sie być miły dla tych , których z jakiegoś powodu lubię i czasami w związku z tym zdarza mi sie udać, że czegoś nie zauważam.
  Ale wszystko - w granicach normy.
  A Ciebie akurat Stonek lubię. (może dlatego, że tak bardzo przypominasz Maxa - tylko grzeczniejszego.)
 • @chrisdigger 12:29:21
  Max> Ale dałeś ciała. Na sąsiednim blogu robsz za symbol kiczu. Oficer Prowadzący zachwyca sie Tobą, tak jak zwykł był jeleniem na rykowisku w pozłacanej ramie, który zdobi jego apartamęęę.
  Tylko czekać jak Najsztub z Żakowskim odgrzeją swój talkshow, by Cię zaprosić.
  A miało być alternatywnie i undergrundowo.
  muzyczka:
  https://www.youtube.com/watch?v=3yh2InVsFag
 • @Mariusz G. 16:24:15
  Ehhh...tu bez komentarza.
  Jesteś Polakiem, tak uważam.
  Życie zapierdala - sam to pewnie wiesz - zrobisz jak chcesz.
  To wszystko.

  muzyczka sponsorowana*

  https://youtu.be/H3jgRApGATI
 • PS.
  jako ciekawostka
  http://m.warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,106541,15327723,Szucha_11__Dom_aktorow__arystokratow_i_miejsce_zamachu.html?disableRedirects=True
 • @zadziwiony 11:25:01
  Myślę że problem współczesnej cywilizacji leży w braku dojrzałości większości ludzi. Aby zobrazować ten brak, proszę sobie wyobrazić spełnienie marzeń wojowników wolności: wolna energia. Załóżmy, że zbanowana dwadzieścia kilka lat temu zimna fuzja, okazała się jednak faktycznym odkryciem prawie darmowej energii w nieograniczonych ilościach dla wszystkich. Co się dzieje w wyniku ujawnienia i rozpowszechnienia tej technologii?
  Czy ludzie mając wiele czasu wolnego i środków do przekształcania materii, nałożą na siebie samoograniczenie w ekspresji pragnień? Podejrzewam, że w ciągu kilkunastu lat ziemię pokryłyby drogi i zabudowania, bo materiału jest dosyć, a energia do jej przekształcenia stałaby się tania. Wszystko na tej Ziemi zostałoby poddane kontroli - pewnie nawet pogoda. Ludzie w takiej rzeczywistości (globalnie) staliby się umysłowo ociężali, bo totalna kontrola oznacza całkowita przewidywalność ergo - brak wyzwań, niespodzianek, zagadek. W zasadzie przykład takiego upadku widzimy już teraz w krajach Europy Zachodniej, gdzie po 60 latach dobrobytu, społeczności nie potrafią sobie poradzić z barbarzyńskim najeźdźcą. Pewnie u schyłku Cesarstwa Rzymskiego wyglądało to podobnie. Tak więc brak wyzwań jest dla ludzkości zabójczy. Dlatego uważam, że jako ludzkość nie dorośliśmy do wolnej energii. Podobnie nie dorośliśmy do masowego eksploatowania zasobów Ziemskich. Ponieważ weszliśmy na ścieżkę przyspieszonego rozwoju technologii, a nie zadbaliśmy o uwzględnienie wszystkich aspektów życia w tym naszym pędzie, niedługo spotkamy się ze ścianą.
  Podejrzewam, że wielu aktywistów NWO podejmuje działania opierając się na takich właśnie przesłankach. Jednocześnie wielu innych, owładniętych manią wielkości i władzy, wykorzystuje tych pierwszych do realizacji swoich wynaturzonych planów. A może jest odwrotnie?
 • @Zorion 14:03:12
  Myślę, że komentator ukrywający się pod nickiem chrisdigger jest albo umysłowo niestabilny, albo pisze na zlecenie. W pierwszym przypadku nie ma czego komentować. W drugim, robi to, co robi, aby wytrącić z równowagi wątek dyskusji, który jest w jakimś tam aspekcie konstruktywny - tzn wiedzie ku ujawnieniu faktów, powstaniu pomysłów, powzięciu decyzji, które ktoś, obserwujący to forum uznaje za szkodliwe dla jego planów i wtedy posyła chrisdiggera aby swoim rynsztokiem odwrócił uwagę od meritum.

  W pierwszym przypadku nie warto przejmować się tym szczególnym słowotokiem. W drugim przypadku - tym bardziej.
 • POTWIERDZAM TE BOGACTWA I TE CHEMICZNE ZŁOŻA W POLSCE SĄ!?
  Jestem chemikiem , który onegdaj pomagał studentom Politechniki Gdańskiej tworzyć urządzenia w ramach inżynierski PRAC DYPLOMOWYCH.
  Wiem też , że na Świecie są już wynalazki i innowacyjne technologie dzięki którym RAFINERIE można by już pozamykać a stacje paliwowe pozamykać!?Szejkowie i wszyscy związani z petrodolarami biznesmeni wykupują te patenty i technologie i zamykają je w.....sejfach!?
  Ludzie wyniszczają sami naturalne swoje środowisko i zanieczyszczają je spalinami i innymi odpadami.....Jak długo jeszcze tak ma być!?

  Sławomir Ziembiński
  Prezydent
  www.fundacja-slawpol.eu
 • @Krzysztof Szotowicz 18:42:06
  Można zatem domniemywać, że wkrótce skończy się 3600 letni cykl i wszystko zacznie się od początku. Widocznie coś lub ktoś naszemu Stwórcy namieszał w planach i mamy zaimplementowaną skazę pozwalającą nam na rozwój do określonego poziomu po którego osiągnięciu wszystko obracamy w perzynę. Osobiście nie wierzę w dobrą wolę ani zarządców tej planety ani ich pomagierów. Mają na uwadze tylko swoje dobro i nadzieję, że ich wszelkie zło ominie. Chyba żyją w iluzji.
 • @zadziwiony 19:30:21
  Piszą: jak na dole, tak i na górze. W myśl tej zasady, nie ma czegoś takiego, jak zaimplementowana skaza, która sprowadza ludzkość wciąż do poziomu zerowego. Owszem, ktoś urządził reset ludzkości w dawnych czasach, ale nie można na tej podstawie wyciągać takich wniosków. Z drugiej strony szybko zbliżamy się do punktu całkowitego rozchwiania wszelkich stabilizatorów naszej egzystencji, nie będąc do tego przygotowanym, a więc jakiś reset niewątpliwie nastąpi. Jednak ekstrapolując naszą obecną cywilizacyjną świadomość, na czasy po nawet najbardziej dramatycznym upadku, widzę, że daleko przewyższamy, to co wiedzieli i czuli ludzie w głębokiej starożytności. Czyli zbliżamy się do dramatu, ale idziemy po spirali, a nie po kole.
 • @Krzysztof Szotowicz 18:42:06
  Czesc Krzysztofie,

  //Myślę że problem współczesnej cywilizacji leży w braku dojrzałości większości ludzi.//

  W skrocie - niska swiadomosc...ta jest kluczem, i celem wydarzen ktore doswiadczaja ludzie.
  Mozna obwarowac kazda mozliwa do wyobrazenia strukture nawet najdoskonalszym prawem i systemem jego egzekucji, to jednak poziom swiadomosci decyduje o wydarzeniach...ostatecznie.
  Nie wpuscil bys do domu nawalonego cpuna albo zchlanego alkoholika ktory zagraza otoczeniu i samemu sobie.
  To jest wlasnie problem ze swiadomoscia.


  Doskonaly przyklad podales ktory dotyka zwiazku pomiedzy niska swiadomoscia istot a dostepem do mozliwosci jakie daje enrgia w parze z technologia.
  Tutaj nie chodzi o to by celem ostatecznym mial bycl zwiazek istoty ludzkiej o wspaniale uksztaltowanej swiadomosci z technologicznymi mozliwosciami celem 'rozwoju'...cywilizacyjnego...budowania pod niebo pieknych wierzowcow, statkow powietrznych, centrow handlowych i rozrywki...

  To sztuczny wybor.

  Spojrz tylko na owoce rozwoju cywilizacyjnego w skrocie:
  zanieczyszcilismy wody gruntowe, morza i oceany...pomyslalby kto ze 200 lat temu mozna bylo napic sie wody wprost z pierwszej lepszej rzeki,, teraz w wiekszosci miejsc, scieki.
  Rafy obumieraja, a poniewaz sa inkubatorem dla ryb, zaburzaja lancuch pokarmowy ktory juz poddany jest wielkiej presji zwiazanej z popytem czlowieka na swieze ryby w kazdym miejscu na ziemi o kazdej porze roku.
  Traulery ciagnac po dnie ciezkie sieci niszcza bez opamietania wlasnie rafy.
  Bogate narody przetrzebily wlasne lowiska wiec przenosza sie do wybrzezy biednych krajow takich jak somalia tworzac jako skutek uboczny, piratow, ktorzy zaczynaja proceder z desperacji, a pozniej lapia balkcyla chciwosci i zarazaja swoim nowym stylem zycia wyglodniale grupy oportunistow czujacych sie oszukanymi przez globalny system oparty o niesprawiedliwy podzial 'dobr'.

  Wszyscy chcemy miec telefony, a gdzies w afryce np. sa unikalne miejsca rzadkich pierwiastkow ktore wydobywane sa rekami biednych dzieci pod lufami karabinow.
  Osly z bogatej polnocy chcac dogodzic wielkiemu, rozdmuchanemu przez przemysl rozrywki egu swoich kobietek gotowi sa wydawac pol roczna wyplate na pierscionki z blyszczacym kamyszkiem.
  Jest popyt, gdzies sa niewolnicy, sa i pasozyty wykorzystujacy slepa chciwosc, chore pragnienia...

  Z czego to wszystko wynika?

  Z niskiej swiadomosci, zblizonej do poziomu zwierzat.

  Ludzie kupuja domy, w takich usa np, wielu w celu spekulacji, zeby zarobic szybko i duzo...rozdmuchujac przy tym banke ktorej pompowanie przebiegle umozliwia system...banki pekaja i pozostawiaja wielu ze zlamanym zyciem...

  budujemy dom.

  Kupujemy szereg materialow, z czego zbyt wiele jest toksyczna i ma wplyw na srodowisko, oraz na nas samych.
  Cement, farby, impregnaty.
  Ktos sie zastanawial co dzieje sie z miliardami drobnych czastek toksycznych dla zywych istot ale 'biodegradalnych' dla srodowiska kiedy wylewamy resztki po farbach po skonczonym remoncie...trafiaja do oczyszczalni i wszystko jest ok...ok my ass : (

  Produkcja pojazdwo, samolotow, statkow, ile toskycznych zwiazkow wchodzi w sklad tych procesow?

  Cale gory, zbyt wiele...a to nie wyparowywuje, tylko krazy po d zmieniajacymi sie formami w obiegu planety, z ktrej czerpiemy wszelka energie do zycia.

  Wyziewy z kominow fabrycznych, wydechow samochodow, zrzuty resztek paliwa w morzach w powietrzu...

  Mial ktos posmak ropy w ustach po kapili w oceanie?
  Dziwne uczucie, o ktorym lepiej nie rozmyslac...udajac ze nie ma sprawy.

  Smog elektromagnetyczny, jest niemal wszedzie, jestesmy zawieszeni w ogromnej liczbie nachodzacych na siebie pol radiowych...
  Router, smartfon, telefon bezprzewodowy, stacje nadawcze open reach na zewnatrz, maszty radiowe...
  Nosimy to swinstwo przy genitaliach, przy plucach, trzymamy przy mozgu.

  Co daje nam technologia?

  Zdrowei i szczescie?

  : ))))))))))))))))))))

  Czy moze gonitwe za swoim ogonem, iluzje oraz wszelkiego rodzaju patologie?

  Jakie?

  Morderstwa, samobojstwa, choroby, stany zapalne, depresje, degeneracje.
  Ludzie choruja, potrzebuja narzadow na wymiane, znajda sie biedni gotowi oddac nerke za pare groszy zeby wyzywic rodzine, albo zrobic sobie operacje plastyczna nosa.
  Jak sie nie znajda chetni to ktos sie zorganizuje , zapoluje i wytnie bez pytania.

  Komputery sa takie pomocne...
  Pomagaja w ogladaniu pornosow, pomagaja w szpiegowaniu ludzi, w ich kontroli, pomagaja rabowac naiwniakow, nieswiadomych.

  Robia tez dobre rzeczy, naprzyklad pomagaja w stowrzeniu projektu wirtualnego wzroku dla czlowieka ktory stracil swoj naturalny, przez raka, ktorego dostal od mieszanki wszelkic skutkow ubocznych jakie towarzysza tkzw. rozwojowi...

  Wyobraz sobie powage takiej oto groteski...
  fabryka produkuje przemyslowo chlebek, bagietki...pyszne, mniam...
  patrzysz na towar i myslisz, zjadlbym ( jak jestes niespelna rozumu rzecz jasna : ) ) ale nie wiesz co to jest i jak to gowno sie produkuje.
  Wyjezdza sobie wypieczony z piekarni na hale produkcyjna, a tam psuje sie maszyna...ktos musi lapac produkt bo nie da sie od tak zatrzymac kolosa w ruchu...ten chlebek trafia do chlodni w skrzyneczkach, na pozniej.
  Awaria spowodowala ze czesc chlebka trzeba bylo wyrzucic bo sie nie udal i nie spelni oczekiwan estetycznych klientow, jest troche za dlugi, albo lekko za plaski, troche za ciemny lub za jasny...
  Pare ton idzie prosto do kubla ze smieciami...ale, nie ma tragedii, to scierwo pojedzie do swinek, wiadomo zjedza wszystko...
  Jak maszyne naprawia, rozpoczna produkcje ale narazie nie ruszaja chlebka z chlodni, bo czas nagli i w planie zamowienie wskazuje na inny produkt albo inna firme jako priorytet...
  Ok.
  Nazajutrz, ludzie ida do chlodni zeby wczorajszy chlebek zapakowac, nadziac i zapakowac, cokolwiek.
  Kiedy recznie go wkladaja na tasme produkcyjna, co druga trzecia bagietka rozlatuje sie w dloniach : )))
  Zaledwie do niektorych dociera ze to jest rakotworcze scierwo ktore ktos kupi i skala swiatynie swojej duszy. Ale nawe jak nie kupi chlebka, to zje swinke ktora na tym scierwie jest pedzona, a ze w naturze nic nie przepada, toksyny, znajda swoja droge do spelnienia swoje roli.
  Pozniej spogladasz po calym dniu na dane z odpadow i okazuje sie ze wyrzuciles 16 ton, zmarnowales prad, wode, skladniki, ale rozumiejac z czym masz do czynienia cieszysz sie ze przynajmniej nie poszlo =to w kontenerach do afryki albo do biednej czesci azji jako pomoc humanitarna...
  I tak wielokrotnie w ciagu tygodnia...miesiac za miesiacem rok za rokiem.
  Takie sa realia produckji spozywczej na przemyslowa skale...

  Teraz przypmnijmy sobie jak to sie odbywalo dawniej...
  Ktos sial, i w pocie czola zbieral, nie marnowal jednego ziarna jezeli tylko byloby to mozliwe.
  Wyrobiony chleb byl zdrowy, a po tygodniu zdrowszy niz prosto z pieca.
  Resztkami, zdrowymi karmione byly zwierzeta gospodarskie i domowe.

  Ile to odpadow kazdego roku wyrzucamy w bloto w krajach rozwinietych technologicznie z olbrzymiej listy powodow ktore podchodza pod glupote i pyche?

  Ile ludzi truje sie technologicznie wysmazonym scierwem.

  Paradoksy!!!

  Z jednej strony w europie i usa pacyfizm, niezbywalne prawa ludzkie, takie jak prawo do wolnosci, zycia w zdrowiu a z drugiej strony protesty zalog w zakladach produkujacych bron, bo grozi np ich zamkniecie...

  : )))

  ROPA jest glownym zrodlem tych bolaczek bo jako komplementujacy element cywilizacyjny, wraz z technologia umozilila spoleczenstw wkroczenie w slepy zaulek...pzowolila na nieszczesliwosc ludzi krajow rozwinietych i lepiej platne niewolnictwo niz w krajach trzeciego swiata.

  W bangladeszu zamyka sie pod klucz mlode dziewczynki i kobiety zeby szyly po 14 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu!!! ciuchszki dla pawiow z europy dla dobrych markowych butkikow...
  Nikt ich tam nie zmusza do roboty, moga zdychac przy rzekach smierdzacch odpadkami...ale jak sie zdecyduja popracowac dla siebie i licznych czlonkow rodziny, to moga jakos przetrwac, chyba ze wybuchnie pozar, a portier spanikuje i spieprzy zapominajac otworzyc kraty...

  Ach te czlowieki, jakie my jestesmy wielkie...lubimy jak nasze imiona inni pisza z duzej litery...

  Symbolem wielkosci technologii i zwiazanego z nia postepu powinno byc slynne detroit, albo te miasta w angli gdzie przemysl stalowy sprzedano tacie a teraz co chwila grupowo zwalnia ludzi na bruk pozbywajac sie podstepnie konkurencji ktora wykupil...
  Zeby zylo sie lepiej, trzeba wydzierac sobie padline z dzionba do dzioba...
  tak jak z tancowaniem wokol krzesla, gdzie 10 chlopa biega w koleczko...a na sygnal, kto pierwszy kto silniejszy, a komu powinie sie noga...komus sie uda zalapac na jakis czas...

  Fotografia, pozniej film stal sie moja pasja, ale ze jestem z natury zaciety jak malo kto, z czasem stalo sie to niemal obsesja perfekcji...a to kosztuje doslownie i w przenosni.
  Zamiast cieszyc sie wolnoscia obcowania z natura pograzalem sie coraz bardziej w obserwacje jej przez szklo obiektywu a pozniej na ekranie komputera...z czasem stalem sie niewolnikiem swoich namietnosci.
  Nie ja jeden, miliony takich na ziemii.
  NA wakacje jezdzilem jak wlieblad, obladowany kikludziesiecioma kilogramami wszlekiego mozliwego sprzetu...to dzielo mojego zycia, z pasji, z obsesji w dazeniu do doskonalosci...
  Dzielo ktore kosztowalo mnie brak wolnosci w byciu, doswiadczaniu...
  Dokumentalista?
  problem z poczuciem wlasnej wartosci...pragnienie bycia kims, nawet dla samego siebie...

  Gubimy sie w tej cywilizacji, w tej technologii, okrada nas z dziewictwa, zabija w nas dzieci...

  TE patologie sie poglebiaja dzieki technologii.

  ET

  Dzieciaki juz sie nie gonia po drzewach i krakach krzyczac pobite gary, malo kto gra w bierki, robi luki, zawiesza liny na drzeac z kijem na siedzisko...

  Teraz sa madre telefony, klawiaturkai social network...

  Mamy tez coraz wiecej samobojstw, ludzi odepchnietych, odrzuconych, ktorzy maja poczucie przegranej, osamotnieni w swym zagubieniu a tak liczni globalnie.
  Mamy gwalcicieli, sadystow, seryjnych mordercow, pedofili, sadomasochistow, geyowych...
  Mamy koncerty gwiazd, upadlych, i spiewajacych ze maja wieel ryb i pytaja sie dj ile jeszcze bedzie czekal.


  TAK Krzysztofie, tutaj ostrzegali, objawili:

  ''i aby zniszczyć tych, którzy niszczą ziemię''


  Tutaj ponawiali mowiac wprost o ropie:

  https://www.youtube.com/watch?v=jpkGvk1rQBI

  Tutaj znowu bez ogrodek z czym to sie wiaze:

  http://i.imgur.com/TOiA6jQ.jpg


  Jako chlopak sluchalem miedzyinnymi chrisa rea...piekne pisoenki ale nie rozumialem angielskiego...

  ''No wiec stoje przy rzece ale woda nie plynie

  gotuje sie z kazda trucizna o jakiej mozesz myslec

  i jestem pod swiatlem ulicznym ale swiatlo radosci ktore znam

  jest przerazone bardziej niz mozesz uwierzyc na dnie cienia  I perwersyjny strach przemocy

  zatyka usmiech na kazdej twarzy

  i zdrowy rozsadek dzwoni w glowie dzwonkiem


  TO NIE JEST TECHNOLOGICZNY PRZELOM

  O NIE, TO JEST DROGA DO PIEKLA


  i wszystkie 'drogi' zapchane kredytem

  I NIC NIE MOZESZ ZROBIC

  to wszystko to tylko kawalki papierow

  ktore odlatuja od ciebie


  SPOJRZ SWIECIE

  DOBRZE SIE PRZYJRZYJ CO SIE TUTAJ PRZYWLOKLO

  MUSISZ SIE NAUCZYC TEJ LEKCJI SZYBKO I DOBRZE

  TO NIE JEST WLASCIWA DROGA W GORE

  O NIE, TO JEST DROGA, MOWIE, TO JEST DROGA DO PIEKLA


  Technologia, ropa, zrobily nam wielka krzywde...odwrocily nasz uwage od prawdziwego rozwoju.

  Byle grubas moze teraz siedziec na skorzanej kanapie, z pilotem w jednym a 'joy' kijkiem w drugim udajac ze zyje pelnia zycia...ale tak naprawde, jest zywym trupem.

  Siedzi i maluje paznokcie pieknisia, dokleja sobie sztuczne rzesy , cycki i tylek i marudzi ze stary za malo kasy jej w zebach przynosi, ze ona taka pienka, i wartosciowa...mysli biedna ze zyje highlife a wie ze zaslugije na lepiej i wiecej...


  Bierzesz gleboko powietrze w nozdrza, czujesz zapach scilolki na zboczu gory...niedzwiedz czuje ciebie szybciej niz ty go, szczyt okupiony wysilkiem, widok zaplata, poczucie przynaleznosci do czystego nieba...gwiazdy, zagadka bogow...i wywar z lesnych ziol, dzwoneczkami w glowie rozpala iskry...przy ogniu wolnych, stawiajacych czola wyzwaniom krystalicznej planety wspolistot w przezywaniu biegu, a kiedy chcesz spaceru, potu, peiknego zapachu twojego naturalnego potu wydalajacego czyste sole...blysk promienia na kraglosci kropli peczniejecej pod ciezarem prawa do widoku pachnacego mchu od polnocy.
  Wycie wilkow i ulatujaca para z nozdrzy lani o poranku...
  Trawiasta zielen, to jest to, co za przepis na relaks...strugi deszczu w niemilosienym skwarze opalanych kosci...witamina d miliony razy przekraczajaca zalecane dawki w starozytnych czasach zepsucia...spekane dlonie bladym zastojem zwiastujacym cieplo oltarza...oczekiwanie...oddech, skurcz, wariujace zrenice, gdzies wlasnie zaswistal duch lesny, jeden pozniej drugi...gadaja do siebie...jak bede cieprliwie sie uczyla, a on uczyl pewnego dnia zrozumiemy co i do kogo mowia.
  Mamy tyle dzieci ile jest...zdowie, skacze do wody, pije garsciami...czuje sile, czuje radosc, czuje ze zyje, zmartwychwstalem.

  Rozumiesz, przeciez co stracilismy i jakim obledem jest robic to samo oczekujac za kazdym razem innego wyniku.
  Siedzimy w gownie, kto chce z niego wyjsc, musi stac sie 'wariatem'...

  A wystarczylo sie nigdzie nie ruszac, kiedys.

  The cube.

  Serdecznosci
 • @zadziwiony 19:30:21
  //Mają na uwadze tylko swoje dobro i nadzieję, że ich wszelkie zło ominie. Chyba żyją w iluzji.//

  Ci na gorze wiedza jak jest.


  //Można zatem domniemywać, że wkrótce skończy się 3600 letni cykl i wszystko zacznie się od początku.//

  3600 letni cykl nibiru jest zmyslony przez sitchina.
  Nie ma w tekstach akkadyjskich nic co laczy nibiru (ne-be-ru ) z takim okresem.
  De fakti nibiru pojawia sie w paru kontekstach.
  Raz oznacza czerwona gwiazde, innym razem jowisza jeszcze innym razem merkurego...
  Tlumacze zgaduja bo nie rozumieja o co z tym biega, i probowali umieszczac nibiru w ronych miejscach na niebie.

  DOslownie, nibiru oznacza - miejsce przejscia.

  Wedlug mojej teorii, nibiru jest zamiennikiem okreslajacym dwie rozne i jednoczesnie zwiazane ze soba kwestie.

  Nie powinienem w takiej formie, ale niech bedzie,
  Nibiru oznacza konkretna gwiazde - brazowego karla z paroma planetami na ktorych istnieje zycie - to odnosi sie do lokalizacji w niebie, na ziemii nibiru jest nazwa na...wielka piramide w gizie.

  Nie jestem tego pewien na sto procent ale jezeli dobrze lacze fakty, to ta interpretacja jest potwierdzona w enuma elisz w ksiedze 5 i 7.
  Nibiru zostalo nazwane przejsciem z ziemi do 'nieba' i zostalo 'pistawione' wraz z innymi dwiema o imieniach bogow sumerysjkich enlil i ea.

  tlumaczeni w piatej ksiedze jest calkowicie idiotyczne a wlasciwe powinno isc wedlug mnie mniej wiecej tak:

  zbudowal miejsce przejscia ( nibiru ) tak zeby umocnic polaczenie ,
  razem z nim zbudowal wieze boga enlila oraz boga ea.
  otworzyl bramy po obydwu stronach.

  druga strona znajduje sie lata swietlne stad i jest udokumentowana u majow, aztekow i egipcjan.
 • @eonmark 22:48:05
  P.S:

  Obiecany chris rea z opisem rzeczywistosci naszej iluzji


  https://www.youtube.com/watch?v=abZlWqVeLzg
 • Polska - Ziemia Obiecana?
  Raczej Kraj Nigdy Niespełnionych Obietnic...
 • @eonmark K. Szotowicz
  Rozumiejąc Wasze intencje nie podzielam wniosków.
  Homo Sapiens został stworzony w postaci jaką ma i raczej bez interwencji z zewnątrz niewiele w swej świadomości zmieni. Przynajmniej nie w takiej skali by odwrócić bieg wypadków. Nawet gdyby 90% ludzi było o wysokiej świadomości to i tak 10% z racji swych cech zdominuje pozostałość i narzuci swój styl. W takiej sytuacji wszystko, nawet gdyby zacząć od nowa potoczyło by się do takiego samego skutku, choć może w innym tempie. Po prostu człowiek jest stworzony do walki o przetrwanie i użyje wszelkich dostępnych metod by swój los polepszyć i uzyskać przewagę konkurencyjną nad innymi.
  Wynika z tego , że mamy jednak zaimplementową skazę skazującą nas na określony los. A ponieważ jesteśmy dziełem Boga (bez względu na to kim lub czym on był), musiał mu się przytrafić błąd przy projektowaniu lub zostaliśmy tak stworzeni celowo - zakładając, że jest nieomylny.

  Jeśli chodzi o NIbiru to sprzeczał się nie będę - nie znam się na tym jednak są badacze przeszłości którzy przyjmują jej istnienie za fakt materialny wpływający cyklicznie na losy Ziemi i będący w stanie ten fakt nawet udowodnić. Ale to czas rozsądzi.
 • @zadziwiony 08:18:08
  PS
  Wg mnie nie istnieje cos takiego jak zrównoważony , ekologiczny rozwój.
  W każdym przypadku musi dość do etapu "przepełnienia" i co wtedy?
  Realną alternatywą jest zatrzymanie się na etapie kamienia łupanego.
 • @eonmark 23:07:01
  Nigdy nie zadałem sobie trudu, by próbować zrozumieć słowa tej piosenki.
  Teraz odkryłem ją na nowo.
 • @zadziwiony 08:22:40
  A Amisze?
  Juz kiedys pisałem, że biblijną opowieść o Adamie i Ewie odbieram bardziej jako "przepowiednię" niż opis tego, co się wydarzyło.
  Jeżeli zakładać , że dobro, w walce ze złem nie ma szans i podobnie - mądrość z głupotą, to po co żyć?
  Wszystko jest kwestią prawdziwej wiary w Boga, lub jej braku.
 • @Nibiru 06:04:39
  Nie strzelam fochow Poswiecilem Polsce kilka dobrych lat Poznalem wielu patriotow i wydalem spore pieniadze .Poznalem i zaprzyjaznilem sie ze sp Pania Anna Walentynowicz .Bralem udzial w wielu protestach, rozprawach sadowych Mam wyrok za powieszenie banera na plocie Stoczni Gdanskiej, bylem atakowany przez zydowskie bojowki z zydowskiej neosolidarnosci w Gdansku Nawet dwa razy dalem sie namowic na udzial w kampanii wyborczej I to mnie utwierdzilo w przekonaniu ze udzial w wyborach to strata czasu, to podtrzymywanie tego system okupacji Polski Napisales :Gdyby wyborca chociaż miał na karcie opcję: "nikt z kandydatów (lub żadna z partii) mi nie odpowiada", to dawałoby to pewien bardziej realny obraz sytuacji. To jest nielogiczne Poprzez udzial w wyborczej farsie my Polacy podtrzymujemy ten system, sami sobie jestesmy winni .Udzial w wyborach nie zmieni niczego ,zawsze wygraja oszusci bo to oni ustalaja rguly gry, to oni maja swoja PKW ktora w razie potrzeby dopisze komu ile potrzeba glosow Kto tego nie rozumie mam problem z mysleniem badz swiadomie wspolpracuje z rezimem Nie pojscie na wybory to jedyna opcja dla polakow aby doprowadzic do zmiany ordynacji wyborczej na JOW Napisales ze JOW nic nie zmieni to tak jakby w Polsce juz byl ten system wyborczy a ty go oceniasz Wiekszosc Polakow nie ma pojecia ze wszystkie partie to partie wspolpracujace z okupantami Nawet ruch Kukiz sie skurwil a moze mial takie zadanie zeby skanalizowac niezadowolenie w Polsce Chodz wiec sobie na wybory I KOLABORUJ Ps jesli jestes autentyczny to chetnie z toba na ten temat porozmawiam Pozdrawiam Stefan Dembowski Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @zadziwiony 08:18:08
  Niegrzeczne, rozpieszczone dzieciaki moga zachowywac sie niczym potwory, nieracjonalnie, destrukcyjnie.
  Biora ich do wojska i poprzez trening, obowiazki, presje, z czasem zamienia sie je w ulozone karne zdyscyplinowane jednostki.
  Dla jakiejs czesci przemiana stanie sie stylem funkcjonowania poprzez reszte zycia.

  Tnie jest najlepszy przyklad ale wskazuje ze mozna pod wplywek czynnikow zewnetrznych osiagnac zamierzone skutki.

  Przeloz to na poziom duchowosci i wyobraz sobie ze ziemia jest poligonem ktorego funkcja jest wydobyc na powierzchnie okreslonybstan swiadomosci.
  Pomysl o zlozonosci procesu o wszystkich elementach tej poteznej machiny ktore wplywaja na ksztaltowanie sie swiadomosci...
  Tak,wiem ze malo prawdopodobnym jest fizyczne uratowanie ludzkosci kiedy stoi juz na krawedzi spychana przez rosnaca gore gowna ktora 'prowadzona' zlozyla od poczatku do konca niczym zuczki.

  W kim los wypali zloto w tym cyklu ten zda egzamin bo od nas zalezy czy wybierzemy wlasciwa droge.
  Zapewniam ciebie ze sila stworcza nie popelnila zadnego bledu.
  ; )
  Nasza 'zaimplementowana skaza' jest program przetrwania ktory nazywamy instynktem...to zbior gotowych reakcji...ma nam pomoc trwac w biologicznej ciaglosci.
  Tchnienie boze, nasza dusza, tez posiada dostep do programu tylko odnoszacego sie do mozliwosci autonomicznego trwania...
  Pomiedzy biologiczna forma a duchem dochodzi do rozdzwieku bo realizacja programow obydwu form jednoczesnie skazana jest na porazke w realmie ziemskim...
  To jest srodowisko niezbedne do kreowania wyborow zwiazanych z procesem budowania wlasciwej formy swiadomosci.
  Cale nasze zycie polega na zrozumieniu bledow w oprogramowaniu ktore rzutuja na nasza przyszlosc w dluzszej skali, wyciagniecie wnioskow oraz realizacja przeprogramowania czyli naprawa.
 • @zadziwiony 08:18:08
  Nibiru nie jest nigdzie w tekstach zrodlowych zwiazane z okresem 3600 lat a sitchin byl manipulatorem...najprawdopodobniej czlonkiem wolnomularzy.
  Przed 3600 laty nie bylo zadnej globalnej katastrofy.
  Naukowcy lacza jedynie opis biblijnych plag egipskich z wybuchem wulkanu na santorini...tyle i tylko tyle.

  Nibiru jest gwiazda, brazowym karlem i najprawdopodobniej wielka piramida w gizie dlatego ze slowo ne-be-ru oznacza 'miejscem przejscia'.

  Najwiekszy blamaz jaki popelnil sitchin dotyczy jednej z glinianych tablic na ktorej wskazuje rzekome slonce o symbolu heksagramu z dziesiecioma rzekomymi planetami wskazujac ze jedna z nich to nibiru...
  Po pierwsze slonce w sumerze neie bylo symbolizowane przez heksagram po drugie to co pokazuje sitchin przypisujac naszemu ukladowi slonecznemu jest systemem saturna.

  Narobil ludziom zamieszania w glowach ale...sprawil ze nibiru ozylo po tysiacach lat zapomnienia...

  Efekt jest taki ze o nibiru sie pisze i mowi...no i wyczekuje az wleci sobie w nasz uklad powodujac globalne kataklizmy na ziemii i innych planetach ukladu.
  To nie dziala w ten sposob.
  Jezeli jacys badacze twierdza ze na podstawie tekstwo zrodlowych ustalili ze nibiru co 3600 lat odpowiada za kataklizmy na ziemii, to warto sprawdzic to osobiscie a nie przyjmowac na slowo, szczegolnie kiedy sie jeszcze za nie placi.
  ; )
 • @Ryszard Opara 07:17:14
  Panie Ryszardzie ,dziekuje za dobre rady ktorymi jest pieklo wybrukowane Nigdy nie twierdzilem ze wiem wszystko i ze jestem geniuszem ale wystarczy myslec logicznie i byc uczciwym aby nie przykladac swojego palca do okupacji naszej Ojczyzny Polski poprzez udzial w wyborach ,ktore niczego nie moga zmienic Probowalem robic cos konkretnego, nawet wspolnie z panam ale na dzien dzisiejszy poprostu sie nie da i pan dobrze o tym wie W Ameryce tez powstal ruch na rzecz bojkotu wyborow Pan jako bardziej zorientowany powinien o tym wiedziec A co do rady abym zmienil realia zycia w Ameryce to odpowiadam :moja Ojczyzna jest Polska, Ameryka jest tylko moja przystania(nie jestem obywatelem USA ) Jest pan bardziej wyksztalcony ode mnie i powinien pan wiedziec ze jak ktos piardnie w malym pokoju to czuc i slychac To od Polski powinny zaczac sie zmiany ,to w Polsce nalezy przygotowac Narod do wypowiedzenia posluszenstwa okupantom poczynajac od karania zdrajcow wspolpracujacych z rezimem a nawet likwidowania fizycznego wrogow Polski w taki sam sposob jak oni eliminuja z zycia polskich patriotow Inaczej nic sie nie zmieni Jesli jest pan tej samej wiary co ja to zycze panu pogodnych,zdrowych i wesolych swiat w naszej Ojczyznie Polsce w niewesolych czasach
 • @zadziwiony 08:22:40
  Kiedy mowisz o rozwoju myslisz o przeobrazaniu planety pod zamierzone oczekiwania.
  Ja mowie o rozwoju duchowym ktory pozwala na symbiotyczne, organiczne funkcjonowanie na podstawowym poziomie w zakresie impaktu na srodowisko.
  Nie mowie o budowaniu...nie powinnismy tego ribic, cala nasza historia tego nas uczy.
  Budujemy, rozrastamy struktury i upadamy, zaburzajac nasz wewnetrzny rozkwit.
  Nie potrzebujemy technologii, ona jest jak syntetyczny substytut naturalnych narzedzi.
 • @Mariusz G. 08:37:09
  Wiekszosc artystow robi za medium...przynoszac nam informacje.
 • @fan-wolności 10:31:07 WIARA I NADZIEJA UMIERAJA JAKO OSTATNIE
  Rozumiem ze mozesz byc zfrustrowany ale pisz za siebie Mnie w to nie mieszaj Ja nadal wierze ze to tylko kwestia czasu Pisanie ze nie ma dla nas ratunku,ze nic sie nie da zrobic powoduje ze nic nie robimy Ciekaw jestem czy ty dzialales czy tylko bawisz sie w komentowanie??? Pan Ryszard opera tez cytowal masona Pilsudskiego ze z Polakami to kury szczac prowadzac ale to Polacy nie raz zadziwiali swiat stajac w obronie swojej Ojczyzny i swojej wiary Wez wiec cos na uspokojenie i swojej niewiary nie zaszczepiaj w serca innych Pozdrawiam i zycze zdrowych,pogodnych Swiat Wielkiej Nocy Stefan Dembowski Nowy York stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com
 • @zadziwiony 08:18:08
  Błąd w Pańskim rozumowaniu polega na tym, ze przypisuje Pan stan wysokiej świadomości do postawy łagodnej, wycofanej - takiej medytującej i przez to bezbronnej wobec brutalnej siły wynikającej z niezaleczonych kompleksów tych o niskiej świadomości.
  To 2000 lat obróbki umysłów w kierunku wytresowania nas na stado baranków bożych tak nam namieszało w głowach. Wschodnie szkoły filozoficzne nie widzą rzeczywistości w tak jednostronny sposób, zakładając nieustanne zmagania dwóch przeciwstawnych sił jako podstawę istnienia życia. W rzeczywistości i ci brutalni i łagodni razem tworzą ciągle nową rzeczywistość, ale z każdym krokiem wszyscy znajdujemy się bliżej rozumienia istoty życia i naszej tożsamości. Niedawno o tym pisałem, (http://12345-abcde.neon24.pl/post/129161,nie-ma-tego-zlego), że jednoznacznie tragiczne zdarzenia, mogą z odpowiedniej perspektywy objawić swoją pozytywną stronę.
 • @eonmark 11:21:20
  wg. mnie gdy człowiek nauczył się krzesać ogień, to już przepadł i przed losem swym nie ucieknie. Jest zbyt inteligentny by się zatrzymać na tym etapie. Jaki poziom technologiczny uważasz za optymalny dla człowieka i kto ma ustalić granice rozwoju? Jesli ktoś ustali, to administracyjnie będzie trzeba tego przestrzegać , a więc potrzebna jest siła dla egzekucji. Bo zawsze ktoś się znajdzie, co nie zaakceptuje warunków. Taki jest człowiek i każdy jest inny. Tylko batem i to do czasu można wymóc określone zachowania, bo zawsze znajdą się niesforne jednostki kontestujące porządek.
  Obstaję przy boskim błędzie lub być może żyjemy w wielkim ziemskim terrarium jako samoreplikujące się bioroboty mające w odpowiedniej chwili posłużyć komuś lub czemuś jako np. "żer". Ktoś dał nam tutaj życie , by potem nas wykorzystać w sobie tylko znanym celu.
  Nawet tak daleko idącej tezy nikt merytorycznie i dowodowo nie jest w stanie obalić.
  Bo prawie nic nie wiemy o mechanizmach funkcjonowania choćby tylko naszego wycinka świata.
 • @Mariusz G. 08:43:08
  Amisze tez korzystają z dobrodziejstw cywilizacji technicznej, jednak wytworzonej przeważnie poza ich środowiskiem. Nie mają fermentu w swojej społeczności bo jednostki oportunistyczne mają się gdzie wynieść. Do cywilizacji w której potrafią się odnaleźć, więc wewnątrz fermentu nie robią.
 • @Krzysztof Szotowicz 13:25:38
  Właśnie Ci źli nadają kierunek i dyktują warunki, albowiem posługują się metodami które dla tych dobrych są nie do zaakceptowania. Dlatego są skuteczni i wygrywają. I to oni potem kształtują naszą świadomość ku swoim celom. Oczywiście część ludzi to widzi i rozumie, ale od tysięcy lat są w mniejszości . I nie widzę powodu by to się miało zmienić, zanim nasza cywilizacja dobiegnie do swego kresu.
  Zresztą najlepiej te mechanizmy opisał Pan Andrzej Łobaczewski w swojej "Ponerologii Politycznej". Dał nawet sposób na poradzenie sobie z problemem. Jest to odsunięcie takich jednostek od wpływu na działalność w sferze publicznej.

  http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2014/02/A.M.Łobaczewski.-Ponerologia-polityczna-Nauka-o-naturze-zła-w-adaptacji-do-celów-politycznych.pdf
 • @zadziwiony 14:41:28
  Trzeba skopiować i wkleić cały link bo inaczej się nie otworzy.
 • @Krzysztof Szotowicz 13:25:38
  Czy dobrze rozumiem, że uważa Pan , że to, co się dzieje w Chinach, to skutek ekspansji KRK na dalekie Zakaukazie?
 • Tak
  Jak szef posta ulokuje, to wejść jak do Biedronki przed świętami.
  Szef to szef, innym to się nigdy nie zdarza:)


  wesołych świąt :)
 • @zadziwiony 13:40:02
  Warto zauważyć, Że ludzie Ci mając "zły przykład" za rogiem raczej nie idą na łatwiznę. Obawiam się , że Indianie też bez białego człowieka pozostawaliby cały czas bez negatywnego wpływu na ziemię, na której żyją.
  Nie groziło im przeludnienie, bo żyli w zgodzie z naturą, Puszcze Amazonii, tez nie sa niszczone wskutek rozrostu rodzimej społeczności ludzkiej.
  Więc jest to możliwe. Wszystko , jak twierdzę - kwestia prawdziwej wiary w Boga, a tym samym :
  1. wyboru prawdziwych wartości
  2. przekazania tego wyboru następnemu pokoleniu, które z kolei....
 • @zadziwiony 14:41:28
  Chyba musimy sobie odpowiedzieć na pytanie kim jest ten "zły"?

  Pomijając wszelkie wątki o pozaziemskiej ingerencji istot o naturze zdobywcy i kolonizatorze i skupiając się tylko na nas samych, można powiedzieć, że ten zły, to osoba o krańcowo przytępionej empatii, dążąca wszelkimi sposobami do osiągnięcia własnych celów. Jakie są to cele? Myślę, że tutaj akurat nie ma podziału i wszyscy mamy podobne - chyba Masłow sformułował je i zhierarchizował. Już sama natura takiego podziału pokazuje, że każdy z nas nie spocznie dopóki nie osiągnie wierzchołka piramidy - potrzeby samorealizacji. Dotyczy to również tych "złych". Jednak osiągnięcie wierzchołka oznacza również uwzględnienie otoczenia w postrzeganiu i w podejmowaniu decyzji - czyli rozbudzeniu empatii. Tym samym "zły" aby osiągnąć pełnię swoich celów, musi otworzyć się na przyrodę i ludzi, jednocześnie z takim otwarciem przestaje działać przeciwko naturze.
  Tak więc rozwój ku coraz wyższym poziomom świadomości i coraz lepszemu współgraniu z naszym otoczeniem jest niejako wpisany w naszą naturę. Te wszystkie drastyczne przypadki które miały miejsce w historii rodzaju ludzkiego, to tylko stopnie ku coraz wyższej jakości życia. Życie jest ciężkie tylko dlatego, że jesteśmy na początku swojej drogi.
 • @Mariusz G. 14:46:57
  Napisałem o tym jak zapewniano sobie posłuszeństwo w zachodniej cywilizacji, bo w niej żyjemy i jesteśmy pod wpływem jej (teraz już tylko) tradycji.
  W Chinach podobną rolę pełni filozofia Konfucjusza, wedle której jednostka jest z natury podporządkowana celom grupy/państwa. Tak więc Chińczycy mogą wierzyć w równowagę sił dobra/zła, światła/ciemności, męskości/kobiecości, ale równocześnie muszą słuchać rozkazów Cesarza/ Przewodniczącego.
 • @chrisdigger 15:06:18
  Tschus!

  To w ramach odpoczynku. I nie przeceniałbym mojego udziału w dyskusji, a zwłaszcza jej wpływu na samopoczucie Pana Opary.
  A Twoje samopoczucie jak , po tej masie wonnych kadzideł , które dla Cię wczoraj zapalono . Musze przyznać, że budzi to zazdrość, a i zawiścią zmuszony chyba jestem walczyć.
 • @
  Instynktownie wyczuwam chujnię, jakieś sranie w bambus, analizy filozoficzne i masę jakichś podejrzanych blogerów tygrysich co to wszystko wiedzą i wszystko widzieli . Chodzi o to że nic nie wiedzą, o tym co w Polsce się dzieje, trzeba zejść na same doły żeby zobaczyć agonie narodu i co się porobiło z Polakami.
  Trzeba umieć dostrzec Polaka niewolnika zatrudnionego w niepolskiej oczywiście firmie za marne wynagrodzenie , który jedzie na kredytach i smycz staje się coraz krótsza i napisać jak się dusi albo chociaż że istnieje taka pani, która zapierdala jak Beduin po 14 godzin przy maszynie do szycia za 1400 złotych.
  A na to jak jeszcze nałożyć psychomanipulację z mediów ,( bo przecież telewizor to jedyna rozrywka Polaka z dołu) , a nikt tego Polakowi nawet nie próbuje powiedzieć ze jest oszukiwany . Zresztą próbowałem , to i tak oni maja w dupie jak jest naprawdę. Tak zindoktrynowany jest Polak dołu, że nawet nie dopuszcza myśli ze może być inaczej niż w telewizorze.

  pisze co widzę :)

  Wesołych świąt
 • @Zorion 17:27:58
   //Trzeba umieć dostrzec Polaka niewolnika zatrudnionego w niepolskiej oczywiście firmie...//

  A co z tymi zatrudnionymi u polakow co bezwzglednie wypijaja energie zyciowa ze swoich rodzimych 'murzynow' ktorym placa po 1200 a sami buduja domy kupuja auta po 150 tys dla siebie i zonki, fruwaja na canary wypalaja galy na ledzie w sypialni?

  Aaaa?

  Polacy wyzyskuja polakow tak samo jak zagraniczne koncerny wiec przestan bic piane pod publiczke.

  Tutak ludzie od szesciu lat opisywalinto srylion razy od kazdej strony.
  Przezarlo sie, kto ma ten wie jaka jest rzeczywistosc.

  Obudzil sie pan krytyk i dzwony na alarm bije ze w kosmos latamy.

  : )))
 • @Zorion 17:27:58
  Agonii narodu nie zobaczą i "co się porobiło z Polakami" nie dowiedzą się też Polacy na kazaniach rezurekcyjnych.
  Do psychomanipulacji mediów dokłada się psychpasterstwo kościelne.

  Już widziałem "szopkę" z figurką Jezusa w pontonie.
  Leżał i patrzył gdzieś w górę.
  Ale może płynął do Palestyny.
 • @eonmark 17:46:57
  Masz rację! zapomniałem napisać o Polakach bydlakach oszukujących urząd skarbowy , płacących pracownikom inne kwoty niż wykazują.
  Oczywiście masz rację , to Polak pierwszy przełożony jest tym najgorszym bydlakiem dla Polaka. Masz rację, to też mi jakoś uciekło .
  Niepotrzebnie mnie z buta potraktowałeś kolego, problem jest głębszy chodzi o ....
  A co Ci będę pisał jak Ty wszystko wiesz .

  pozdr:)
 • @lukucjusz 18:02:55
  Nie dzisiaj!

  pozdr:)
 • @Zorion 18:07:25
  ok,
  jutro o 6
  (pamiętaj o przestawieniu zegarka)

  :)
  pozdrawiam
 • @chrisdigger 18:29:21
  Kur..a pamiętam Zorro ! Była w strażnicy we wsi świetlica i tam był telewizor.
  Pół wsi przychodziło żeby popatrzyć, było biednie ale jakoś bardziej ludzko.
  Chłopcy to robili sobie szpady i maski żeby jak Zorro być, ale to wszystko przepadło w czasie .Tylko wspomnienia zostały postrzępione , ale znaku zorro na gaciach sierżanta się nie zapomni !

  wesołych świąt :)
 • Pan Max
  Dzięki za współrzędne na TKSŻ.
  ;)

  Alleluja, panie Max
 • @lukucjusz 18:02:55
  //Już widziałem "szopkę" z figurką Jezusa w pontonie.//

  To przekaz podprogowy.
  Kosciol tonie, ewakuuja idola.

  : )
 • @eonmark 19:22:18
  "To przekaz podprogowy"

  Firewall duszy jest wyłączony, albo nie daje rady.
 • @fan-wolności 20:20:27
  nie slyszales ze zydzi nie zostana znalezieni winnymi...?

  Kuba rozpruwacz rozprawiajacy sie z prostytutkami...

  Pomysl, wyprzedzili wydarzenia globalne rytualnym mordem z 19 wieku, a ty mi mowisz o pracy dla zydow...

  rozumiesz dlaczego trzeba udpasc cywilizacje?

  Dlaczego jezus jest klamczuszkiem i co to znaczy ze 2 mld wiernych to szeroka droga wiodaca od klasmtwa do otchlani?

  Wiesz ze skupiajace sie synapsy poskrecanych skupisk galaktycznych polaczonych w pajeczyne podtrzymywane jest przez 70% ciemnej energii ktory robi za szkielet...

  W ciemnosci nie ma swiadomosci, ale zeby istnial bohater potrzeba jokera, zeby istnialo swiatlo, musi istniec kontrast.

  Od ciebie zalezy czy zrobisz kolejne kolko czy aspirujesz do bycia diamentem.
  Nie idz droga klasmtwa, robieni jestescie jak dzieci.
  Badz jak ten pstrag.
  Dobra rada czlowieku od drugiego czlowieka.
 • @chrisdigger 19:54:39
  jam potomek wariata ktory wlaczyl o wolnosc konno z szabla pod kanonierow prowadzac swoich chlopcow.
  Glupcem byl, ale to moja prywatna opinia, poprostu kolejna ofiara, tyle tylko ze jemu pomniki i swieta zrobili.

  Telawiwu nie lubie, a jerozolima jest smutna, i ten syndrom mesjanski...

  Ale miejsce 'cos w sobie ma'...

  ; )
 • @chrisdigger 19:54:39
  //- Prawda , tego nie moge Waszmosci zaprzeczyc - polski kosciöl jest jak tratwa , robot i cos tam jeszcze .
  Zydzi a acan jest szanownym obrzezanym chujem tego smiesznego narodu idiotöw nadajacym brednie o judepolonii w Polsce nie przetrwaja w III Wojnie Swiatowej .
  - Ja tak mysle .
  No cöz - masz parchu histeryczna bolaczke :
  -
  W zderzeniu historii czasu , w Polsce - zydzi nie maja szans na egzystencje , sorry Apanaczi .
  Zostaniecie pozabijani w domostwach takze radze po dobroci -
  - Spierdalaj zydowski smieciu do Telawiwu - moze tam przezyjesz Persöw animozje .
  8-)))))))))))))))

  Max von Stirlitz .//


  jak to jest ze grozisz publicznie zydom ze zabijesz ich w domach?

  Ubogacasz portal...?
 • Sezamie otwórz się;
  Ten tekst o Ziemi Obiecanej /tylko pytanie komu?/ jest dużo lepszy niż 'List otwarty' i 'Polska racja stanu' panów Nowaka i Sposoba. A lepszy, bo własny; choć i tu można mieć pewne wątpliwości ,bowiem nie podaje pan żródeł skąd pochodzą te 'rewelacje' o skarbach ziemi polskiej. Przypomina to trochę wczorajszy audyt w sejmie w wykonaniu PIS, też nie wiadomo na jakiej podstawie powstał. W dodatku PIS mówi, że nie poda go w formie pisanej, musi wystarczyć forma ustna. Nie znają widać starej maksymy cyt;
  Verba volant, scripta manent. (łac.), człek naiwny wierzy i w słowa.
  Z pana tekstu wynika, że Polska najbogatszym krajem świata jest, więc ja zapytuję dlaczego jest tak źle i biednie, skoro jest tak pięknie i bogato, że aż trudno policzyć te zera,biliony i tryliony w wartości bogactw?.
  To wszystko może być prawda, ale również nie można wykluczyć, że jest to wierutna bzdura. Poważny autor/a za takiego pana uważam/ opiera się zawsze na poważnych żródłach i je podaje. Inaczej tekst traci charakter naukowy, a staje się zwykłą beletrystyką. Kim pan zatem jest beletrystą czy autorytetem z tytułem naukowym panie Opara?? Jerry

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031