Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
416 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

KNF Komisja Nadzoru Finansowego - Klub Nadużyć Finansowych?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska w okresie obecnej Transformacji Ustrojowej, stała się - jak pisał Sienkiewicz: „Postawem sukna - Każdy ciągnie w swoją stronę, aby najbardziej i najwięcej dla siebie wyrwać”. Podstawą przyszłości Polski jest odzyskanie Suwerenności Finansowej.

 

KNF -Komisja Nadzoru Finansowego czy... Klub Nadużyć Finansowych.

 

Nie ulega kwestii, że Polska w okresie obecnej Transformacji Ustrojowej, stała się - jak pisał Sienkiewicz: „Postawem sukna - Każdy ciągnie w swoją stronę, aby najbardziej i najwięcej dla siebie wyrwać”.

 

Nikogo z elit politycznych Naszego Kraju, wybranych w demokratycznych ponoć wyborach - naprawdę nie obchodzi Polska Racja Stanu ani interes społeczny - obywateli i ich rodzin.

 

Polacy, zwyczajni, ciężko pracujący ludzie, stanowią w swej masie, tylko przysłowiową „dojną krowę” - każdy, kto tylko może i jak może - doi tę krowę bez umiaru i kontroli.

 

Przyczyn słabości Naszego Kraju w ostatnich stuleciach można znaleźć wiele. Myślę, że są one dobrze znane większości i nie ma sensu po raz kolejny, cytować ich tutaj.

 

Efektem końcowym procesów historycznych, będących wynikiem określonych antypolskich działań, jest pełna utrata suwerenności finansowej naszego kraju.

 

Obecnie nie ma realnych szans na pozytywne zmiany. Wiadomo też, że Nikt absolutnie NIC Polsce nie pomoże (szczególnie USA i UE Niemiec). Przykłady działań wielkich mocarstw znamy dobrze z najnowszej historii. Polska jest tylko pionkiem w rozgrywkach mocarstw.

 

Wszelkie reformy, ambitne plany na przyszłość, są z góry skazane na niepowodzenie a możliwość odzyskania dawnej potęgi i znaczenia Rzeczypospolitej jest też niemożliwa - dopóki Polska nie odzyska - pełnej suwerenności finansowej.

 

Suwerenność finansową każdego kraju, budują przez lata a nawet wieki, wszyscy obywatele -elity, przedsiębiorcy oraz ludzie pracy. To proces długi, składający się z wysiłków i historii rodzin, pokoleń, które wspólnie razem: pracują, walczą, budują, dla dobra kraju i własnego.

 

Oczywiście wszystkie działania, muszą być odpowiednio koordynowane i sterowane przez elity gospodarcze, intelektualne i polityczne kraju - w interesie właściwie pojętej racji stanu.

 

W Polsce nie ma właściwie elit - w żadnym wymiarze. Kolejne ekipy rządowe to grupy oportunistów, bandy nieudaczników, a często, niestety również - zwyczajnych złodziei.

 

Na początku Transformacji Ustrojowej mieliśmy sprawę/aferę FOZZ. Czyli walkę o kasę. Tych co odchodzili z tymi co następowali po nich.

 

Był to zaledwie czubek góry lodowej, która kierowana przez rozmaite niepolskie grupy interesów, doprowadziła do „Prywatyzacji”, czyli sprzedaży w ręce obcego kapitału - większości majątku narodowego.

W trakcie tego procesu przekazano własność/kontrolę nad handlem a co najważniejsze nad bankowością i finansami państwa - również w ręce obcego kapitału.

Likwidacja wielu gałęzi przemysłu (np. stoczniowego) była efektem ubocznym tych działań

 

Zbliżamy się do końca procesu Transformacji Ustrojowej, która skończy się dla Polski w momencie niewypłacalności - utratą suwerenności we wszystkich formach i postaciach. Teraz jesteśmy świadkami ostatniego już etapu walki o kasę; pomiędzy tymi co jeszcze coś mają, lub niedawno mieli a tymi, co chcą jeszcze zrobić SKOK na kasę. Przed wyjazdem.

 

W ostatnich tygodniach odbyło się posiedzenie Sejmowej Komisji Finansów Państwa, gdzie m.in. podsumowano działania Komisji Nadzoru Finansowego, oraz dyskutowano zadania stojące przed KNF w przyszłości.

Oczywiście, jeżeli jeszcze będzie co nadzorować. Bo przecież instytucji finansowych, albo Banki Polskie, będące własnością UE Niemiec – nie będzie nadzorować Polski Rząd.

 

Relacje poselskie z tego posiedzenia są (delikatnie mówiąc) przerażające. Właściwie nie wiadomo, czy KNF to Komisja Nadzoru Finansowego czy... Klub Nadużyć Finansowych.

 

Kilka FAKTÓW - dyskutowanych w trakcie posiedzenia Komisji Sejmowej.

 

1. W ostatnich latach KNF, bardzo aktywnie nadzorował proces upadłości -  SKOK Wołomin Proces był trudny i długotrwały - trwał półtora roku. W tym czasie, tzn. podczas tej kontroli, „wyciekło” z rachunków SKOK Wołomin ok 1.5 miliarda zł (półtora miliarda). Dopiero po tym fakcie KNF zdecydował ogłosić upadłość SKOK Wołomin. Podejrzanych - zatrzymano w areszcie. Ale gdzie jest kasa i jak to było możliwe – nikt nie wie, nikt już o to nie pyta.

Wielu depozytariuszy straciło większość swoich oszczędności. Zapłaci za to wszystko BFG- Bankowy Fundusz Gwarancyjny – czyli... w ostateczności kto? Polacy, podatnicy....

 

2. Bank SK Wołomin. Podobna sytuacja. „Nadzór” KNF, który trwał też wiele miesięcy, zakończył się ogłoszeniem upadłości SK Banku. Straty oceniono na 2.5 miliarda zł. Zanim to nastąpiło, KNF zorganizował jeszcze „rzutem na taśmę” finansowanie pomostowe z NBP. Kiedy wszystkie fundusze wypłynęły... Straty znów pokryje BFG no i NBP, czyli Polacy, Podatnicy... jw.

3.Problemy Kredytów CHF.W lutym 2014 roku, Senat RP prowadził bardzo burzliwą dyskusję dot. kredytów udzielonych przez Banki, rozmaitym osobom fizycznym i prawnym w Polsce. W sumie, problem oceniono na...137 miliardów zł. Ale... Przewodniczący KNF - Pan Andrzej Jakubiak stwierdził z całą stanowczością: „kredyty frankowe - są pod kontrolą, spłacane i w ogóle nie ma się o co martwić”. Wkrótce potem (a może i przedtem) – dał PKO BP „propozycję nie do odrzucenia” - przejęcia Banku Nordea – z 95% kredytów w CHF. Straty ocenia się na bagatela...30 miliardów zł. Kto za to zapłaci – pytanie za 5 punktów.

 

4.Sprawy Personalnesą równie ciekawe i bulwersujące: Okazuje się, że Przewodniczący KNF - Pan Andrzej Jakubiak ma też kilka kredytów w Bankach, które nadzoruje.

M.in.: PEKAO SA; ING; BZ WBK. Kredyt w Pekao SA - to kilka milionów złotych.

 

Na wszelki wypadek, Żona Pana Wojciecha Kwaśniaka, Z-cy Przewodniczącego KNF – jest członkiem Zarządu Banku Hipotecznego – Pekao SA.

 

Oczywiście wszystko robione jest po to aby łatwiej było nadzorować te Banki Komercyjne.

 

Cytuję słowa Przewodniczącego A. Jakubiaka: „Urząd Komisji Nadzoru Finansowegodba o stabilne funkcjonowanie i bezpieczny rozwój rynku finansowego”.

KNF sprawuje nadzór nad sektorem bankowym, rynkiem kapitałowym, ubezpieczeniowym, emerytalnym, nadzór nad instytucjami płatniczymi i biurami usług płatniczych, instytucjami pieniądza elektronicznego oraz nad sektorem kas spółdzielczych.

 

Jest wiele innych interesujących szczegółów dotyczących działalności KNF. Wiele z nich kwalifikuje się dla postępowania Prokuratury – Art 231 Kodeksu Karnego – jako: „Niedopełnienie obowiązków przez Urzędnika Państwowego - w rezultacie których powstają olbrzymie szkody na rzecz Skarbu Państwa”.

 

Ale przecież Urzędnicy Skarbu Państwa to „święte krowy” - nietykalni, nie popełniają błędów. Wszystko robią dla dobra kraju, którego interesy chronią i nadzorują.

 

Oczywiście wniosek nasuwa się jeden, wszystko robione jest po to aby lepiej, bezpieczniej i dostatniej żyło się Polakom. W imię właściwie pojętej, Nowoczesnej demokracji.

 

Odpowiedź na Najważniejsze pytanie:

Jak odzyskać pełną Suwerenność Finansową – będzie możliwe dopiero:

 

1. Kiedy Polacy, jako Naród - zrozumieją Rzeczywistośćoraz-

 

2. Kiedy Polacy, jako Naród podejmą konieczne działania jako JAKO JEDNOŚĆ.

Ryszard Opara

A może ja się mylę – może wnioski wysuniecie Państwo – dla Naszego Państwa – sami. 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  Witam Szefa.
  "Nikogo z elit politycznych Naszego Kraju, wybranych w demokratycznych ponoć wyborach - naprawdę nie obchodzi Polska Racja Stanu ani interes społeczny - obywateli i ich rodzin."
  Ten wniosek chyba przedwczesny, data 25.1.15 coś jednak oznacza i znaki na ziemi to potwierdzają. Zmiany idą powoli, w dobrym kierunku.
  Jest jakaś kolejność rzeczy, trybunał, media, sądownictwo, "smoleńsk",
  podatki, oświata, pieniądz, i następne ważne jak konstytucja, system wyborczy, referendum, itd, po drodze oczywiście nasze obywatelskie sprawdzam...Pozdrawiam.
 • Panie Ryszardzie
  Jak najbardziej przyznaje Panu rację tylko nawet jeżeli Polska by odzyskała suwerenność finansową to i tak się niewiele zmieni.Może być i nawet tak,że Polski bank może jeszcze więcej gnębić polskiego kredytobiorce niż ten zagraniczny.
  Według mie istota leży w naruszeniu takiego powtórzonego prawa Boskiego, brania odsetek czyli lichwie.
  Ja osobiście nie znajduje żadnej odpowiedzi jak temu zaradzić?
  Mogę tylko sobie wyobrazić jak by było dobrze,jak by cała ludzkość zmieniła swoje wzajemne stosunki.
 • @rymark 18:29:31
  Szanowny Panie Rymark,

  Być może ma Pan rację, może mój wniosek jest przedwczesny. Zmiany a raczej zapowiedzi zmian idą w dobrym kierunku.

  Obawiam się jednak trochę, że jest dużo hałasu, dużo szumu medialnego i to po obu stronach - a co z tego wyjdzie czas pokaże.
  Obawiam się, że obie strony konfliktu pójdą na jakieś kompromisy a w końcu pozostanie po staremu.
  Z drugiej strony społeczeństwo jest coraz bardziej spolaryzowane i zamiast się jednoczyć, wokół wspólnego celu - Polskiej Racji Stanu - będą raczej walczyć o wyższość swoich racji.

  Nie bardzo wiem co oznacza data 25.01.15 i jakie znaki na niebie i ziemi to potwierdzają.

  Tak czy inaczej, podstawą odzyskania całkowitej niepodległości kraju jest
  odzyskanie i zbudowanie suwerenności finansowej.

  A tu na tym polu - KNF i NBP oraz Repolonizacji Banków -
  jakoś naprawdę niewiele się dzieje i niewiele słychać.

  Mam nadzieję, że się mylę.... a żywi nigdy nie mogą tracić nadziei.

  Ryszard Opara
 • @dalmichal 18:33:03
  Szanowny Panie,

  Mam kilka pomysłów jak odzyskać suwerenność finansową, jako doprowadzić do Repolonizacji Systemu bankowego - ale na razie nie będę się z tym wychylał. Poczekam na sprzyjający moment.

  Zresztą zapewne jest wiele koncepcji - być może lepszych od moich.

  Ale to nie tylko kwestia pomysłu i strategii działania.

  Konieczna jest wola, siła oraz stabilizacja polityczna.
  Konieczna jest Jedność Narodu.

  Tych dwóch podstawowych warunków - jakoś nie widać i żadne znaki na niebie i ziemi - tego jakoś nie pokazują.

  Pozdrawiam

  Ryszard Opara
 • @rymark 18:29:31
  1 oznacza 10 - kalendarz rymarkiański
 • @Ryszard Opara
  Nie myli się Pan.

  Bez suwerenności finansowej nie ma wolnej Polski.

  Tą suwerenność może odzyskać - tu też się zgadzam - tylko świadomy i zjednoczony Naród.
 • To realny temat!
  Dobrze pomyślane . O wolności możemy mówić wtedy, gdy nasz pieniądz będzie w naszym banku!
 • @klementyna 21:15:21
  Warto też nawiązywać do juz wypracowanych wzorów:
  http://jerzyrnowak.blogspot.com/2015/12/zwycieskie-walki-viktora-orbana_29.html?spref=fb

  PiS mógłby się wiele nauczyć od Fideszu.
 • @Rebeliantka 22:12:18
  kilka stron tego samego medalu..
  a medal to gipsowy odlew oblepiony złotą folią aluminiową..
  (robota świstaka)

  Władca marionetek jest jeden, nawet przy podniesionej kurtynie i wszystkich światłach włączonych nie zobaczysz go.. bo siedzi na zapleczu..
 • Wiem ze Pana Opare oszukano finansowo i jest slusznie poirytowany.
  Mnie tez chciano oszukac.Do firmy gdzie pracowalem przyszlo 3 eleganckich, jak Putin, panow i piekna laska w czarnych ponczochach.W poludnie na lunch zgonili nas do sali, dali pizze, ile kto chcial i wyklad.Wedlug tabel wynikalo, ze jak beda nam sciagac z zarobkow to na starosc bedziemy milionerami.Wszystkich oblalo szczescie a jak laska wychodzila, to niektorzy szli za nia jak odkurzacze i slychac bylo jak ja wachali.Podobno pachniala tak pieknie jak francuska prostytutka.Wrocilem do mej szczurzej , komputerowej nory i przyszedl moj szef z wypiekami na twarzy.Zapytal: Zapisujesz sie?Ja na to:To sa kurwa oszusci! On: Jak smiesz!To jest renomowana firma z Kaliforni! Ja na to: To czemu w katalogu nie dali swego adresu tylko numer skrzynki pocztowej?
 • @rymark 18:29:31
  Po drodze nasze obywatelskie sprawdzania.

  Musimy zacząć korzystać z 4 art. Konstytucji na początku tej drogi.
  A z kolejnością się zgadzam:)
  Pozdrawiam
 • WOLNOŚĆ nareszcie!
  Polakow nie uda się wyciągnąć z niewolnictwa tak długo, jak długo drzemią w nich nauki "materializmu dialektycznego" wypracowane przez żydowskich psycholi, którzy nauczyli się niemieckiego. Oto oni: Schopenhauer, Hegel, Freud, Nietzsche, Marx, oraz ich "użyteczni idioci".
  Poddali oni w wątpliwość istnienie Boga (a raczej zastąpili Boga samym sobą) oraz wypracowali w Gojach odruch płacenia "postępowych" podatków.
  Zatem proces wyzwalania z niewolnictwa (psychicznego i materialnego) powinno się rozpocząć od neutralizacji trucizny moralnej zasianej przez tych w/w "niemieckich filozofów".

  A "suwerenność finansowa" jest do osiągnięcia poprzez system bezpodatkowy i bankowość bezodsetkową - coś, czego nauczają Usury Free Network, UFANA (Usury-Free Assoc. of North America), Nawigatorzy Jutra przy W-wskiej Szkole Zarządzania, i ... islamiści.
  Optymistycznie, wszystkie te organizacje proponują KONIEC LICHWIARSTWA!
 • Wprowadzenie do demokracji łupieżczej
  .
  „Nikogo z elit politycznych Naszego Kraju”

  Co prawda nie bardzo wiadomo, co to za zwierz, te „elity polityczne” w Polsce, bo z reguły chodzi o drobnych rabusiów, zrzeszonych jako tzw. „przy-wódce narodu” w tzw. partiach i innych organach, tworzących PPZ

  - http://pppolsku.blogspot.com/2012/03/lexde.html#PPZ

  z jasnych zadaniem operacyjnym oficera prowadzącego, który daje zezwolenie, aby mogli tyle a tyle nakraść z majątku społecznego, bowiem resztę (tzn. prawie całość) muszą odprowadzić do zleceniodawców, tak jak to się odbyło w ramach „prywatyzacji” imienia Balcerowicza. Najbardziej dziwi zdziwienie niektórych, że na narodzie polskim pasożydują znowu pasożydy, które od wielu już wieków wyspecjalizowały się w tym pasożydowaniu na naszym narodzie, cytowany blog zawiera interesujący tekst z H. Heine „Über Polen”

  Ale wracając do tych elit, czyż nie jest ukoronowaniem tych elit w Polsce nasz kochany papież, przypomnę przeto jego największe dzieło

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/cc.html#Usmiech

  i konia z rzędem katolikowi, który to dzieło dostrzegł a jeszcze na dodatek pojął jego znaczenie. Ten św. Globalus będzie nam towarzyszył i nas błogosławił w świecie globalizacji.

  „wybranych w demokratycznych ponoć wyborach ”, co znaczy ponoć, takie są prawdziwe wybory demokratyczne

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/10/onet-pkw-podaa-wyniki-wyborow-z-93-proc.html

  czy może kto myśli, że jakikolwiek demokrata kwestionuje demokratyczną zasadę komisarza UE Junckera :

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/12/fa.html#Orban

  a cóż dopiero podstawową zasadę wyborów demokratycznych wielkiego demokraty XX wieku Dżugaszwili.

  - http://pppolsku.blogspot.com/2011/10/onet-pkw-podaa-wyniki-wyborow-z-93-proc.html#Stalin

  Sensem demokratycznych wyborów jest to, że wyborcy i inni stają się łupem wybrańców na okres kadencji wyborczej

  - http://pppolsku.blogspot.de/2012/04/zadza-wiedzy.html#LUP

  dlatego jest rzeczą wręcz konieczną, że wybrańcy i cała demokratyczna struktura państwa tworzy tę PPZ organizację państwa.

  Zamęczam czytelnika niezliczonymi linkami, ale są one przydatną ilustracją sensu, jaki wypowiedź zawiera.
 • Cos w tym jest.
  https://pbs.twimg.com/media/CZTGVc1WQAETTX1.jpg
 • nie ulega wątpliwości, że te wszystkie opisane przez Pana (i nie opisane) procedery z całą pewnością są. ..
  sabotażami gospodarczymi na bardzo dużą skalę które powinny być traktowane jako zdrada państwa i karane karą śmierci. Dokładnie tak samo jak to było za Gomułki.
  Także Solidarność, jako ta przysłowiowa puszka Pandory, która ten caly upadek Polski umożliwiła i w związku z tym, jako odpowiedzialna za miliony ofiar tej tragedii narodowej, powinna być uznana za organizację zbrodniczą i jej gloryfikacja powinna być ścigana prawnie.
  Dopiero takie postawienie spraw, może być tą podstawą naprawy Polski. Mielnie tego kłamstwa o "wolności", którą to niby przyniosła Polsce Solidarność, jest podstawą tego procederu ogłupiania Polaków, ze wszystkimi stojącymi za tymi, tak tragicznymi dla Polski przypadłościami.
 • @rymark 18:29:31
  Psychopaci i współpracujący z nimi debile, osobniki nierozumne, niekompetentne, bezmyślni fanatycy, osoby naiwne nie podejmują działań, w tym legislacyjnych, nie wprowadzają rozwiązań, np. ustrojowych, w interesie ogółu, tylko w interesie tych, którzy to organizują/beneficjentów danych działań, danego systemu...
  Np.:
  - jeśli politycy zwiększą ściągalność podatków, to oznacza zamrożenie płac pracowników, brak premii, zwiększenie cen usług, towarów, zmniejszenie konkurencyjności, że wiele firm padnie; a zatem zmniejszy się ilość podatników, że wzrośnie bezrobocie. Oznacza to także przeznaczanie przez polityków więcej pieniędzy na rzeczy zbędne, szkodliwe...

  - jeśli ktoś pobiera od wszystkich, a nie tylko od biznesowych „rekinów”, podatki, to po to, by samemu czerpać z tego korzyści, oczywiście idąc na pewne kompromisy...

  - jeśli polityk „daje” obywatelom pieniądze, to oznacza, że najpierw im dużo więcej zabrał bądź/i zadłużył...: że zapłacą za to bezpośrednio płaconymi podatkami, oraz tzw. ukrytymi w cenach opłat, składek, usług, produktów (które podnoszą inni podatnicy)... I po to, by urzędnicy-swojaki/ich wyborcy otrzymywali za tym zajmowanie się pieniądze/byli przekupywani... I by jak najdłużej zajmować się rządzeniem/pobieraniem pensji, jako „dobrodzieje”, i czerpaniem z innych źródeł, dzięki zajmowanemu stanowisku, pozycji w społeczeństwie, korzyści finansowych…

  - jeśli polityk twierdzi, że dane rozwiązanie systemowe jest najlepsze i je umacnia, broni, to oznacza, że ma w tym wyłącznie osobisty interes...

  Itp., itd…

  Nie słucha się, nie wierzy, nie ufa się politykom, systemowym mediom w systemach utopijnych/destrukcyjnych!!!

  http://www.imagic.pl/files/24301/./Tusk%20-%20komiks.png

  http://www.imagic.pl/files/24301/./katolicki%20PiS.png

  http://www.imagic.pl/files/24301/./demokracja%20kontynuacja.png
 • ...
  http://www.money.pl/gospodarka/unia-eur ... 05205.html | 25.01.2016
  Finanse publiczne w Polsce. Komisja Europejska ujawnia niepokojącą prognozę
  Ryzyko, jakie według Komisji istnieje w średnio- i długoterminowej perspektywie, wynika zarówno z poziomu długu publicznego w Polsce, jak i z jego struktury. Zgodnie z prognozami Brukseli - które obejmują okres od 2015 do 2026 roku - przy braku zmian w polityce fiskalnej, Polska będzie jednym z 11 państw Unii Europejskiej, w których dług publiczny będzie cały czas rósł.

  Unijni eksperci wskazują też na to, że około połowy polskiego długu jest w rękach zagranicznych kredytodawców, co z jednej strony świadczy o przekonaniu inwestorów o dobrej sytuacji ekonomicznej kraju, ale z drugiej sprawia, że jest on bardziej narażony na spadek zaufania do gospodarki.
 • @alfa.com.hel 23:39:56
  To nie jest ten portal, dział, temat, wątek, i ta osoba - wielokrotnie o tym przeze mnie inf. na jej wątkach (...) - o tym wie, a mimo to dalej proreligijnie zaśmieca, zatruwa umysły, pierze mózgi, by jej ofiary także zostały religijnymi zombie... Jest więc destrukcyjnie uparta, odrażająca! Wnoszę więc o jej zbanowanie!
  A do tej osobniczki KOLEJNY RAZ: WON od ludzkich umysłów, psychik; zdrowia, potencjału; życia!!! Daj ludziom normalnie myśleć, konstruktywnie działać, osiągać pozytywne cele, szczęśliwie żyć!!!
  Masz mentalność członków ISIS, tylko ogranicza cię ateistyczne prawo...!

  O org. religijnych, religijności...
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/125356,o-org-religijnych-religijnosci
 • @Redaktor1966 20:54:48
  Posłuchaj Redaktorze! - czepiasz się - jesteś tego świadomy?
  O ten wiersz byłam proszona przez Pana Oparę- po wtóre, nie Ty mi będziesz dyktował co i gdzie mam pisać...Jeśli masz awersje na tle religii, lub moim, to po prostu omijaj moje wpisy - nie jesteś przymuszony do czytania...
  //Jest więc destrukcyjnie uparta, odrażająca! Wnoszę więc o jej zbanowanie!//

  No popatrz, ty jesteś bardzo kulturalnym, ułożonym i mądrym facetem?- marzyć - dobra rzecz, niech ci się dalej śni....

  //A do tej osobniczki KOLEJNY RAZ: WON od ludzkich umysłów, psychik; zdrowia, potencjału; życia!!! Daj ludziom normalnie myśleć, konstruktywnie działać, osiągać pozytywne cele, szczęśliwie żyć!!!
  Masz mentalność członków ISIS, tylko ogranicza cię ateistyczne prawo...!//

  Możesz mi powiedzieć, kto ci pozwolił na to, żeby mi ubliżać ?...
  Na twoje chamstwo odpowiem- Szczęść Boże- pozdrawiam serdecznie, i przejrzenia życzę...
 • @alfa.com.hel 23:42:41
  Bo do ciebie niedoinformowana, obłąkana; destrukcyjna kobiecino nic nie dociera, a próbowałem to osiągnąć już wiele razy i na wiele sposobów (...)...!
  Tutaj także nie jest odpowiednie miejsce do dyskusji religijnych!
  A wszystko ma swoje odpowiednie miejsce (...)!

  forum katolickie
  https://www.google.pl/search?q=forum+katolickie&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=wniJVvaSIoS1UfKzqLgC

  forum katolików
  https://www.google.pl/search?q=forum+katolik%C3%B3w&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=nXmJVvuCCYvqUpmWnYAH

  forum wierzących
  https://www.google.pl/search?q=forum+wierz%C4%85cych&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=-3mJVo2FAoGvUaytldgB

  związek wyznaniowy
  https://www.google.pl/search?q=zwi%C4%85zek+wyznaniowy&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=NouJVpSdNcadUfWesfAN

  forum kościoła
  https://www.google.pl/search?q=forum+ko%C5%9Bcio%C5%82a&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=MHqJVsmnGcjiU6z8s4AM

  kościół
  https://www.google.pl/search?q=ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=YXqJVvX5J4XrUrbkhqAO

  kościoły
  https://www.google.pl/search?q=ko%C5%9Bcio%C5%82y&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&ei=lHqJVoOYN4GyUcrJhsgH

  Itp., itd. Itd., itp.

  Mogą państwo tam i w wielu, wielu innych odpowiednich do tego celu miejscach udzielać się całymi dniami, tygodniami, miesiącami, latami DO WOLI, DO SYTA. A także założyć własne temu tematowi, celowi poświęcone fora, portale, organizacje, związki wyznaniowe, kościoły.
  --------------------------------------

  „FAKTY I MITY” nr 22, 31.05.2002 r. JARMARK GŁUPCÓW (...) NAPLETEK JEZUSA Jego posiadaniem jako relikwii szczyciło się w 1907 r. trzynaście miejsc. Oczywiście, każdy posiadał autentyk. Do napletka Jezusa pielgrzymował nawet papież (...)
  M.A.

  „FAKTY I MITY” nr 32, 18.08.2005 r.: (...) Zdążają do swojej matki zamieszkałej w Częstochowie, a dokładnie do kawałka pomalowanej deski, skradzionej z cerkwi w XIV wieku przez polskie wojska podczas jednej z wypraw na Ruś. (...)
  Jonasz

  „FAKTY I MITY” nr 13, 05.04.2007 r.: (…) A czy pielgrzymi wiedzą, że obraz w Częstochowie został zniszczony w roku 1430 w czasie napadu na klasztor? Pojęcie konserwacji w tamtych czasach nie istniało, a przecież nawet fotografii obrazu nie mieli. W Krakowie po prostu namalowali na naprawionej desce nowy, trochę podobny, i interes się kręci. (...)
  Lux Veritatis

  http://www.wolnyswiat.pl/11ah5_pliki/image014.jpg
  ------------------------------------
  O org. religijnych, religijności...
  http://racjonalizm.neon24.pl/post/125356,o-org-religijnych-religijnosci

  Ja zajmuję się opisywaniem rzeczywistości, większość innych przedstawia o niej, wpojone, naśladowane, aprobowane, aktualne/jedynie słuszne, wyobrażenie, jej interpretację (osoby niemyślące, a więc nie rozumiejące, nie wnioskujące, nie posługują się rozumem, a więc nie opierają się w ocenach na analizie, czyli logicznym wnioskowaniu, faktach, rzeczywistości, tylko na wizerunku, deklaracjach, obiegowych ocenach, kierują emocjami, głosem większości, naśladownictwem (instynktem stadnym))...

  Prawda uświadamia, fakty mogą demaskować, obnażać a nie obrażać.
  CO JEST NAJPIERW – SKUTEK CZY PRZYCZYNA…
  Nie zajmuję się obrażaniem. Racjonalnie uzasadnione stwierdzenie faktu nie jest obrażaniem, tylko opisywaniem rzeczywistości, uświadamianiem (inaczej bym kłamał). A że jest ona taka... to nie moja wina (i ewentualne pretensje proszę kierować nie w moją stronę...). Czasem dosadna, ale adekwatna ocena daje do myślenia adresatowi z korzyścią dla niego i otoczenia. Czyli celem mojego pisma jest wskazanie, praktycznie, najrozsądniejszych rozwiązań problemów; zapobiegnięcie kolejnym (bezpośrednim, pośrednim, w tym ich skutkom dla psychiki, relacji międzyludzkich, zdrowia, życia).
  PS
  Więc zanim Państwo coś zrobią proszę się najpierw zastanowić: jakie będzie to miało konsekwencje (dla kogoś – P.)!
  Jeżeli racjonalne, merytoryczne, etyczne, argumenty nie przemawiają do kogoś, są nierozumiane, to trzeba użyć innych... (sprawy należy nazywać po imieniu), skutecznych!

  „Powiedzieć komuś idiota, to nie obelga, lecz diagnoza.” - Julian Tuwim

  WSZYSCY PONOSIMY WSZYSTKIEGO SKUTKI!
  Z tym, że jedni bezpośrednio i pośrednio, a drudzy tylko pośrednio, bo za wszystko m.in. płacimy, a m.in. za wandalizm w bezpośrednich opłatach za użytkowanie publicznego dobra, oraz za pośrednictwem podatków płaconych osobiście bądź/i przez innych, którym płacimy odpowiednio więcej za produkty, usługi, z których korzystamy. Kolejnym aspektem szkodzenia, niszczenia są skutki ekologiczno-zdrowotne wynikłe z dodatkowej produkcji. A dotyczy to wszystkich aspektów zachowań, postępowania, działań, w tym także usług, produkcji – W tym łańcuchu powiązań biorą udział wszyscy mieszkańcy Ziemi!

  Normalni, inteligentni, pożyteczni, wartościowi ludzie zwracają na siebie uwagę wartościowymi cechami, pozytywnymi przymiotami, konstruktywnymi działaniami, takim wkładem, biorą i dają pozytywny przykład!

  Dlaczego nie wolno źle zachowywać się, postępować, działać: bo, odpowiednio, nie jest P. u siebie, sam/a, bo przyczynia się P. do skupiania, koncentrowania na tym, co P. robi (np. na wydawanych, powodowanych dźwiękach, hałasach, przekazie werbalnym, mimicznym, w tym wzrokowym, np. za sprawą napastowania wzrokiem, na P. nikotynowym, alkoholowym, narkotykowym, radiowym, telewizyjnym, proreligijnym, propartyjnym degeneractwie), na P. uwagi, co powoduje o tym myślenie, zajmowanie się tym, tego skutkami, zamiast innymi, ważnymi sprawami, co wywołuje synchronizowanie umysłów tego ofiar z debilami, psychopatami, osobnikami anormalnymi, chorymi, antyludzkimi, aspołecznymi, bo przymusza P. do ponoszenia negatywnych skutków swojego zachowania, postępowania, działań przez innych, bo czyni P. precedens, demoralizuje, wypacza, uczy tego innych, a więc przyczynia się do tego rozpowszechniania, bo prowokuje P. do obrony, scysji, dyskusji, kłótni, bijatyki, bo. powoduje P. interwencję policji, angażuje prokuratury, sądy, bo P. irytuje, stresuje, wnerwia, wkurwia, bo przyczynia się P. do uwrażliwienia; chorób; uszkodzeń genów; obniżenia potencjałów, bo przyczynia się P. do cierpień, nieszczęść, tragedii; bo powoduje P. problemy, szkody, straty; bo P. pogrąża!!!

  Wyjaśniające, uświadamiające teksty, zakazy, itp. przygotowuje się dla psychopatów, debili i ich zdemoralizowanych, wypaczonych ofiar, by pozostali ludzie mieli na co się powołać, gdy wszystko inne zawiedzie (normalni, inteligentni ludzie nie potrzebują się z nimi zapoznawać, by postępować rozumnie, a więc normalnie, etycznie, czyli i prospołecznie, a zatem jednocześnie odpowiedzialnie)!
  Pozytywne zachowanie, postępowanie, działania przyniosą, dzięki tego naśladowaniu, uczeniu, rozpowszechnianiu, osiągnięciu efektu pozytywnej lawiny, pozytywne efekty, a negatywne przyniosą negatywne skutki, konsekwencje, więc nie wolno ani sobie, ani innym w jakikolwiek sposób szkodzić, bo wówczas osiąga się efekt negatywnej lawiny!
  Dbajmy o siebie m.in. dbając o innych (...).
  Inteligentni, normalni, mądrzy, rozsądni, wrażliwi, etyczni, ludzie są wstanie przewidzieć skutki postępowania; wyciągają rozsądne, konstruktywne, całościowo przemyślane, wnioski, i jeśli coś czynią, to po to, by osiągnąć tego pozytywne, a nie negatywne efekty.
  „To moja sprawa, czy i jak się truję!” Czy dla ciebie nie będzie miało, m.in. zdrowotno-psychiczno-ekonomicznego, znaczenia, że tacy jak ty, trujący się, demoralizujący, wypaczający, uczący, pośrednio, bezpośrednio, tego następnych (przecież ciebie do twojego stanu też ktoś właśnie tak doprowadził...), »inni«; społeczeństwo będzie chore, głupie, nienormalne, pośrednio, bezpośrednio złe...
  ZASTANÓW SIĘ, JAKI JEST TWÓJ WPŁYW, WKŁAD W OTOCZENIE, ŚWIAT; GENY; POTENCJAŁ; RZECZYWISTOŚĆ. PAMIĘTAJ O SPRZĘŻENIU ZWROTNYM.
  Dzisiaj Ty nie przejmujesz się że czynisz komuś krzywdę (lekceważysz, okazujesz obojętność, nieczułość, pogardę, kierujesz, krótkowzrocznie, swoim egoizmem, jesteś destrukcyjnie uparty/a, bezwzględny/a; uszkadzasz, w tym tego nieświadomych osób, psychikę, wypaczasz umysł, demoralizujesz swoim aspołecznym postępowaniem; degradujesz, degenerujesz; uszkadzasz geny; obniżasz potencjał, uczysz takiego postępowania, rozprzestrzeniasz takie traktowanie samopoczucia, zdrowia, intelektu, wspólnego interesu, dobra; nieświadomie, świadomie, w sposób nieuświadomiony, uświadomiony programujesz swój, innych umysł na destrukcję), szkodzisz (przyczyniasz do problemów, szkód, strat); pogrążasz » jutro Ktoś nie przejmuje się że tobie szkodzi »» pojutrze Nikt nie przejmuje się nikim ani niczym »»» po pojutrze nie ma kto; nie ma kim, ani czym się przejmować...
  Dzięki temu co robisz, czynisz, świat może być gorszy bądź lepszy (to inwestycja). Możesz więc tracić bądź zyskiwać.

  „Taki już los. Tacy są ludzie”.
  Totalnym błędem w ocenianiu ludzi jest nierozróżnialnie, uogólnianie, rozpraszanie odpowiedzialności na wszystkich, czyli na „nikogo”.

  Jednym z problemów ludzkości - w dotychczasowym, anormalnym świecie, co skutkuje także uszkadzaniem psychiki, wypaczaniem, upośledzanie umysłów, demoralizowaniem - jest brak trafnego, właściwego, oceniania motywów, efektów działań, identyfikowania osobników...

  Kolejnym problemem jest brak zdolności do obiektywnej samooceny (np. większość psychopatów, debili uważa że są normalni, mądrzy, dobrzy, postępują właściwie, a to inni są nienormalni, głupi, źli...).

  [O synchronizowaniu umysłów, zestrajaniu psychik; przekazywaniu, odpowiednio, stanu, poziomu, typu, rodzaju umysłu, psychiki; uczeniu, naśladowaniu, rozpowszechnianiu. – red.]
  „NEWSWEEK” nr 18, 07.05.2006 r.
  CZY CZUJESZ TO, CO JA CZUJĘ
  Znaczna część naszego mózgu zajmuje się tym, co mają w głowach inni ludzie. Dzięki neuronom lustrzanym odbieramy i odczuwamy cudze emocje.
  [Wszystko wpływa m.in. na wyobraźnię, a więc wywołuje projekcje myślowe, w tym nieświadome tego analizowania przez umysł.
  Za pośrednictwem wyrazu czyichś oczu, mimiki, tzw. mowy ciała, intonacji głosu, zachowania, treści przekazu; Tak więc wygląd, postępowanie, zachowywanie się osób (np. nikotynizm, narkomania, alkoholizm, zboczenia, marginalne sposoby uprawiania seksu, religijność (obłęd), choroba psychiczna, tiki, nawyki, w tym grymasy (żucie gumy), wydawanie dźwięków itp. (również np. pety, smród trucizny nikotynowej, butelki, smród alkoholu, strzykawki, symbole religijne – są źródłem informacji o czyimś postępowaniu)) stanowiących cząstkę, element, społeczeństwa nie jest tylko i wyłącznie czyjąś prywatną sprawą – skoro i w ten sposób wpływa się, negatywnie, na innych. – red.]
  Empatia, czyli odbieranie i współodczuwanie cudzych emocji, nie ma nic wspólnego ze zdolnościami paranormalnymi. To umiejętność, którą posiedliśmy wszyscy, tylko nie wszyscy korzystamy z niej w jednakowym stopniu. Za to, że przejmujemy stres kolegi, który miał scysję z szefem, albo że na widok pająka na ręce innej osoby sami czujemy obrzydzenie, odpowiadają neurony lustrzane. (...)
  W ludzkim mózgu też wykryto neurony lustrzane, a ściślej całą ich sieć. Naukowcy byli jednak zaskoczeni, kiedy okazało się, że rozpoznają nie tylko ruch, ale także intencje i emocje.
  Doktor Marco Iacoboni z uniwersytetu w Los Angeles, autor wielu badań nad neuronami lustrzanymi, tłumaczy: - Jeśli widzisz, że rzucam piłkę, twój mózg symuluje tę czynność. Jeśli wyciągam rękę, jakbym chciał rzucić piłkę, masz w mózgu kopię tego, co chcę zrobić, czyli odczujesz moje intencje. I dalej, jeśli jestem zestresowany, twój mózg symuluje mój stres. Wiesz dokładnie, co czuje, bo ty czujesz to samo. Empatia włącza się automatycznie. [W tym dzięki własnym, podobnym doświadczeniom. A w przypadku ich braku dochodzi do symulacji, imitacji, odpowiednich symptomów. – red.]
  (...) Ale wiadomo już, że identyfikowanie i odbieranie przez nas takich uczuć, jak onieśmielenie, duma, obrzydzenie, poczucie winy czy odrzucenia, jest możliwe dzięki neuronom lustrzanym, znajdującym się w części mózgu zwanej wyspą.
  (...) empatia służy nie tylko do kontaktów się z światem, ale także do uczenia się świata. – System neuronów lustrzanych odpowiada za indywidualny rozwój i działa niemal od chwili narodzin. Dzięki temu dzieci mogą naśladować swoich opiekunów od pierwszych chwil życia – twierdzi dr Andrew Meltzoff z uniwersytetu w Waszyngtonie. Około ósmego tygodnia pojawia się u nich zdolność do takiego przetwarzania obrazu, dzięki któremu może odczytywać uczucia, pojawiające się na twarzach opiekuna. – We wczesnym dzieciństwie współodczuwanie emocji opiekunów jest jednym z najważniejszych sposobów utrzymywania kontaktu ze światem – mówi prof. Trzebińska. – Dzięki empatii z matką dziecko ma już swoje życie emocjonalne, co jest niezbędne do kształtowania się psychiki.
  [Przebywając z kimś przejmujemy część składników jego osobowości. Stopień tego wpływu zależy od wielu czynników, a m.in. od naszego, danej osoby wieku, siły charakteru, asertywności, sposobu, okoliczności oddziaływania. A, niestety, wszyscy nosimy ślady, odczuwamy efekty, ponosimy szkody, w tym zdrowotne oddziaływania ludzi upośledzonych psychicznie, o uszkodzonej psychice, chorych, wypaczonych umysłowo, psychopatów/ek, debili/ek; kanalii (np. mimiczne, w tym wzrokowe, werbalne, w tym treścią, intonacją, odnośnie formy, stylu przekazu, komunikacji (ekspresji, afirmacji), emanacją, zachowywaniem się, postępowaniem). A te efekty, bezpośrednio, pośrednio, w tym poprzez przekazywanie sobie efektów ich działania, oddziaływania, rozprzestrzeniamy, czyli przekazujemy kolejnym osobom. Więc i z tego powodu b. ważne jest, m.in., by dziećmi zajmowały się odpowiednie osoby. – red.]
  (...) Empatia jest jednym z drogowskazów, pomagających orientować się w życiu, przewidywać działania innych ludzi, odczytywać ich intencje. Człowiek pozbawiony tej zdolności zachowuje się jak emocjonalny inwalida i raz po raz napotyka trudności w relacjach społecznych. (...)
  Chodzi więc o to, by korzystać z empatii tylko wtedy, kiedy może być ona pomocą, a nie przeszkodą w życiu.
  Jolanta Chyłkiewicz

  ITP., ITD., ITD., ITP...

  Więcej na moim portalu.
 • I na zakończenie jeszcze coś jako odtrutka (a to nie jest nawet 1 proc. całości...)...
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,58368 ... ienia.html | 03.03.07
  Uwaga na Caritas - złodzieje bez sumienia
  Cuchnie wokół Caritasu coraz bardziej. Uprzywilejowanie i brak kontroli nad kościelnymi fundacjami to okazja do gigantycznych i bezkarnych przekrętów.
  Można ich dopaść tylko wtedy, gdy kradną forsę państwową.
  W październiku 2005 roku prokuratura w Ciechanowie wszczęła śledztwo dotyczące rozliczeń Caritasu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kościelna organizacja miała wyłudzić pieniądze za usługi pielęgniarskie.
  Tygodnik „Wprost” ujawnił w piątek, że Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wykrył w płockim Caritasie nadużycia na sumę co najmniej 1,7 mln zł. Mają one dotyczyć wydatkowania pieniędzy z PFRON.

  Do wyjaśnienia zarzutów w połowie ubiegłego roku płocka kuria powołała specjalną komisję. - Wykryliśmy szereg nieprawidłowości - przyznaje jej przewodniczący ks. Kazimierz Dziadak. Dlaczego więc dyrektora płockiego
  Caritasu zdymisjonowano dopiero w ubiegłym tygodniu? Na to pytanie Dziadak nie potrafił odpowiedzieć „Rzeczpospolitej”.


  Złodziejskie praktyki Caritasu
  https://prawda2.info/viewtopic.php?t=14589
  Krótki filmik obrazujący, jak działa Caritas w Polsce. Naiwniacy oddają nieruchomości na szczytny cel, a Caritas sprzedaje je znajomym z zarządu po śmiesznej cenie.
  [Niestety film został usunięty z internetu... - red.]


  http://strajk.eu/funkcjonariusze-carita ... skarzenia/ | 10.01.2016 r.
  Funkcjonariusze CARITAS-u oficjalnie postawieni w stan oskarżenia
  Kolejna kryminalna historia z polskim kościołem w tle. Tym razem chodzi o CARITAS i potencjalne wielomilionowe malwersacje.
  CARITAS to przykościelna korporacja działająca na prawach organizacji pozarządowej, której jednym ze statutowych celów jest ogólnie pojęta działalność charytatywna. Ekstremistyczna prawica chętnie przeciwstawia tę instytucję Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy jako krystalicznie uczciwą zarzucając Owsiakowi rozmaite przestępstwa finansowe i defekty moralne. Tymczasem okazuje się, że to właśnie kadra CARITAS-u Diecezji Płockiej musi zmierzyć się z oficjalnymi zarzutami prokuratorskimi.

  Chodzi o umowy podpisane w latach 2006-2008 z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Dotyczyły one finansowania czterech programów związanych z aktywizacją inwalidów. Ówczesnemu dyrektorowi płockiego CARITAS-u zarzuca się niegospodarność, fałszowanie dokumentów, wymuszenie na podwładnych czynów zabronionych prawem (fałszowanie podpisów i dat). Pieniądze przeznaczone na realizację programu trafiać miały do osób, które nie były faktycznie zatrudnione. Prokuratura sformułowała zarzut wyrządzenia szkody majątkowej na kwotę nie mniejszą niż 3,4 mln zł.

  Inny ksiądz wdrażał zaś tzw. plan naprawczy w 2007 r., lecz podjęte przez niego działania miały skutek dokładnie odwrotny do zamierzonego – PFRON zażądał zwrotu blisko 14 mln złotych. Obu księżom grozi 10 lat więzienia, zaś piątka pracowników, którzy wykonywali polecenia fałszowania dat i podpisów na dokumentach jest zagrożona karami pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  Na stronie internetowej diecezji płockiej można przeczytać, iż wykonany w 2010 r. audyt wykazał, że zarządzający płockim CARITAS-em zawierali umowy z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych bez wymaganej zgody organów nadrzędnych, czyli właściwego biskupa i Watykanu. Obaj oskarżeni przez prokuraturę księża zostali zwolnieni z zajmowanych stanowisk.

  [2004] FaktyiMity.pl Nr 30(229)/2004
  https://caritaspolska.wordpress.com/201 ... zlodzieje/ |
  Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych żąda od Caritasu zwrotu kilkusettysięcznej dotacji.

  Państwowe fundusze to dla Kościoła prawdziwa ziemia obiecana. Kler już tak się w niej zadomowił, że stracił poczucie wstydu i bezkarności. Do kolejnej afery z udziałem kościółkowych doszło podczas rozbudowy Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Diecezji Opolskiej w Raciborzu. Na długiej liście sponsorów znalazł się m.in. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON). Jak wynika z umowy z 13 czerwca 2001 r., całkowity koszt przedsięwzięcia miał wynosić 644 tys. zł, a z tego PFRON miał dofinansować roboty za okres od 13 czerwca do 30 listopada 2001 r. kwotą 536 tys. zł. Fundusz zgodził się wyłożyć tak wielką kasę, bo Caritas miał podobno swój wkład własny – 108 tys. zł. Ale nie miał. Koszty budowy były jednak znacznie niższe, a informację tę ukryto przed darczyńcą (PFRON-em), co pozwoliło Caritasowi wyłudzić z Funduszu ponad 300 tys. zł dotacji.

  – Możemy tylko dofinansowywać przedsięwzięcia, nie wolno nam sponsorować całej rozbudowy – powiedział nam Jacek Jasiewicz, szef śląskiego oddziału PFRON-u.

  Wiceprezydent Raciborza Mirosław Szypowski uznał, że Caritas nie może łamać prawa i powiadomił PFRON o przekrętach. O tej cuchnącej sprawie doniósł również szefowi opolskiego Caritasu, ks. Arnoldowi Dreschlerowi, ale ten olał sprawę, uznając, że to domniemania. Wkrótce jednak PFRON przeprowadził w raciborskim ośrodku oficjalną kontrolę i wszystko się potwierdziło.

  – Teraz – jak powiedział nam dyr. Jacek Jasiewicz – fundusz będzie domagał się zwrotu pieniędzy wydanych niezgodnie z umową. Trwa też obliczanie karnych odsetek.

  Smaczku całej aferze w Caritasie dodaje fakt, że dyrektorką kościelnego ośrodka w Raciborzu jest wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Wiecha. Zaradna radna Wiecha oprócz dyrektorowania w placówce Caritasu jest także, między innymi, prezesem Raciborskiego Funduszu Lokalnego i dyrektorem tamtejszej Stacji Krwiodawstwa.

  Caritas zadomowił się w Raciborzu na dobre. Trudno się dziwić, skoro lgną do niego pieniądze. Ośrodek jest systematycznie sponsorowany przez miasto, które co roku przekazuje na Centrum Rehabilitacji prawie 600 tys. zł. Zdaniem wiceprezydenta Szypowskiego, PFRON musi rozliczyć Caritas z dotacji, i to co do grosza. Brawo, Szypowski!


  Kościelny rozbiór polski
  Caritas pod lupą!!! Co naprawdę robi Caritas. Ile pieniędzy zabiera dla siebie i na swoje luksusowe pensjonaty biskupów? Warto sprawdzić...
  http://www.mafiapress.pl/d_1518_kosciel ... olski.html | 10.01.2007
 • W właściwym temacie:
  Program " Rodzina 500 plus " - O co chodzi?
  https://www.youtube.com/watch?v=Cty7rkW5Oek
  Youtube.com/watch?v=Cty7rkW5Oek

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,titl ... omosc.html | 28.01.2016
  Rząd ma problem. Prof. Stanisław Gomułka: w ten sposób Polska nie dogoni Europy
  W tym roku mamy dwa nadspodziewanie duże dochody niepodatkowe: przekazanie do budżetu dużych zysków NBP w roku 2015 - około 9 miliardów złotych i zapłata za licencję telefonii komórkowej - też około 9 miliardów złotych.

  Pobudzanie dzietności programem typu 500+ jest bardzo kosztowne, więc nie można liczyć na to, że rozwiąże problem. Zresztą sam rząd przyznaje, że zwiększenie liczby ludności o jedną osobę tą drogą może kosztować blisko milion złotych. Zwiększenie o jeden milion to jest tysiąc miliardów złotych. Mówimy więc o kwotach niesłychanych.
  | Ewa Koszowska


  http://biznes.interia.pl/finanse-osobis ... 70332,4141 | 01.02.2016 r.
  Rządzący budują ogromny program, który wymaga zatrudniania kolejnych tysięcy urzędników i który wiąże się z konsekwencjami ekonomicznymi i społecznymi, które w tym momencie są właściwie nie do przewidzenia. (...) Program "500 plus" w tym momencie staje się programem "plus 7 tysięcy urzędników", program będzie bardzo kosztowny administracyjnie - ocenił Tyszka w poniedziałek na konferencji prasowej w Sejmie.


  http://biznes.interia.pl/makroekonomia/ ... 70285,2156 | 01.02.2016 r.
  Koszty obsługi długu już dzisiaj - w zależności od przyjętej metodologii jego liczenia (krajowa bądź Eurostatu) - wahają się od około 40 mld do prawie 55 mld złotych. Rosnący dług publiczny to także większe obawy o problemy z jego spłatą, a tym samym konieczność pożyczania pieniędzy po wyższym koszcie (premia za ryzyko). Na koniec warto podkreślić także, że w najbliższej przyszłości stopy procentowe będą musiały pójść w górę. To zaś zwiększy nie tylko koszty obsługi długu już zaciągniętego, ale także koszt kolejnych pożyczek.
  Źródło: TVN24 Biznes i Świat/x-news

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031