Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
282 posty 1554 komentarze

OKOP – Ogólnopolski Komitet Odszkodowań Powojennych.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska jako Naród, musi wreszcie rozwiązać kwestię odszkodowań i reparacji wojennych powstałych w rezultacie II Wojny Światowej i agresji Niemiec na Polskę. PROPONUJE utworzyć OKOP – Ogólnopolski Komitet Odszkodowań Powojennych.

OKOP – Ogólnopolski Komitet Odszkodowań Powojennych.

 

Dnia 29.12.2015, Trybeus opublikował w Neon24., artykul pt. „Zażądajmy od Niemiec 25 bilionów dolarów za zniszczenia wojenne” Autor powołuje się na różne publikacje, które ukazały się ostatnio w prasie i internecie. Cytuję ( w wersji skróconej), fragmenty jego wypowiedzi:

 

Absurdalne zadłużenie IIIRP można uciąć na każdym etapie, trzeba tylko polityków z jajami!Niemcy reagują histerycznie na rządy PiS, bojąc się, że Polska pod rządami J. Kaczyńskiego może poruszyć temat reparacji wojennych...I napewno mają powody... Czego politykierzy z Berlina boją się najbardziej? Cytuję: niewygodnyinfo.pl

W 2004 roku, kiedy Niemcy zaczęły przebąkiwać nt. odszkodowań za utracone w wyniku podziałów politycznych po II wojnie światowej terytoria należące do III Rzeszy (dzisiejsze Pomorze Zachodnie, Mazury i Dolny Śląsk), urzędnicy Lecha Kaczyńskiego (ówczesnego prezydenta Warszawy) przygotowali wyliczenia, z których wynikało, że za samo tylko zniszczenie Warszawy Niemcy są winne Polsce równowartość dzisiejszych 45,3 mld USD. Temat roszczeń niemieckich za utracone ziemie III Rzeszy natychmiast przygasł...

 

Sprawa reparacji wojenny powróciła niespodziewanie na początku 2015 r. kiedy grecki wiceminister finansów Dimitris Mardas stwierdził publicznie, iż Niemcy są winne Grecji ok. 279mld euro w ramach reparacji za szkody wyrządzone przez hitlerowskie władze III Rzeszy w czasie II wojnie światowej. Powrót tematu niewypłaconych reparacji odbił się szerokim echem w Polsce.


A przecież: Szkody Polski są wielokrotnie wyższe niż szkody Grecji.!!!!!!!!

 

Zgodnie z szacunkami dziennikarza i politologa dr. Grzegorza Kostrzewy-Zorbasa - w ślad za Grecją, także i Polska mogłaby się ubiegać od rządu w Berlinie potężnych reparacji za straty wywołane przez Niemców podczas II wojny światowej.Zdaniem Kostrzewy-Zorbasa w grę miałaby wchodzić nawet równowartość 845 mld USD.

//niewygodne.info.pl/artykul6/02711-Niemcy-panicznie-boja-sie-tematu-reparacji-wojennych.htm

 A może gra jest o wiele większą stawkę...Oto dane z bloga @Matki Polki...

 Republika Federalna Niemiec odziedziczyła pasywa i aktywa po nazistowskiej, zbrodniczej Trzeciej Rzeszy, jest bezspornie udokumentowanym następcą prawnym odpowiedzialnym (bez możliwości przedawnienia) za wszystkie niemieckie zbrodnie wojenne, zbrodnie przeciw ludzkości, oraz za skutki i następstwa tych zbrodni (popełniane względem Polaków, jak i względem słowiańskiego Narodu Polskiego – zbiorowej ofiary zbrodni wojennych i zbrodni przeciwko ludzkości). W wyniku tego, obecna Republika Federalna Niemiec ponosi:

 1. odpowiedzialność karną, dopuszczając się współudziału w zbrodniach Trzeciej Rzeszy niemieckiej, poprzez:

a.) nie wypełnianie ciążących na niej cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych względem Polaków,

b.) podejmując działania zmierzające do nie wykonania cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych względem Polaków,

2. odpowiedzialność cywilną (odszkodowawczą) za:

a.) cywilno-prawne zobowiązania odszkodowawcze po Trzeciej Rzeszy niemieckiej,

b.) cywilno-prawne odszkodowania należne w wyniku umyślnego nie wypełniania ciążących na niej w spadku po Trzeciej Rzeszy, cywilno-prawnych zobowiązań odszkodowawczych,

 3. odpowiedzialność moralną.

Były dwie uchwały sejmu (w 1990 i 2004r.) zobowiązujące Rząd RP do egzekwowania roszczeń i reparacji wojennych Polski od Niemiec. Żaden Rząd ani prezydent Polski tego nie zrealizował.Odszkodowania wyegzekwowało wiele państw europejskich, ale nie POLSKA.

RFN zawarła porozumienia odszkodowawcze z wieloma państwami Europy i Izraelem. Na mocy tych traktatów RFN dokonała następnie wypłat odszkodowań wojennych. Największej sumy Izraelowi, państwu, które powstało w 1948 roku. Nie istniało, przed i podczas drugiej wojny światowej (1939 – 1945), i z tego prostego względu nie mogło być stroną w konflikcie zbrojnym, nazwanym drugą wojną światową. W ten sposób, właśnie Izrael dokonał bardzo brzemiennego w skutki prawne precedensu w stosunkach międzynarodowych.

 Izrael złamał jedną z najbardziej podstawowych zasad stosunków międzynarodowych. W wyniku tego, Izrael podjął ogromne sumy odszkodowań, należne ofiarom pochodzenia żydowskiego – ofiarom, które nie były obywatelami Izraela w czasie, gdy popełniano na nich zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości.

 

STRATY POLSKIE. -Ludność IIRP w roku 1939 liczyła blisko 40mln – w 1945 – 22 mln???

 Zginęło 7 milionów 223 tysiące – ofiar Polaków i obywateli polskich.Szczegóły w art.

Tak naprawdę, było ich wiele więcej - niemożliwe jest sprecyzowanie dokładnych danych.

 

Istnieją wszelkie podstawy prawne i moralne, aby za zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciwko ludzkości, popełnione na Narodzie Polskim przez nazistowską Trzecią Rzeszę Niemiecką, wyegzekwować od RFN (wszystkich osób fizycznych i prawnych RFN jako państwa) - pełne cywilno-prawne odszkodowania wojenne oraz wszelkie świadczenia z tym związane.

Zbiór podstaw prawnych i statystycznych dot. niemieckich zbrodni na Narodzie Polskim znajduje się w „Ekspertyzie podstaw prawnych roszczeń indywidualnych o odszkodowania wojenne”, wykonanej przez prof. dr Alfonsa Klafkowskiego w 1990r, celem dochodzenia roszczeń odszkodowawczych przez polskie ofiary wojny – wydanej w 1990r, (i wznawianej wielokrotnie) - przez Stowarzyszenie Ofiar Wojny w Bielsku-Białej, Polska.

 

Według zawartego w tej „ekspertyzie - wstępnego zestawienia szacunkowego”, sporządzonego na podstawie „kwestionariuszy dot. rejestracji szkód wojennych” (zebranych w latach 1945-50 przez Biuro Odszkodowań Wojennych przy ówczesnym Urzędzie Rady Ministrów od 13 315 000 osób, a więc mniejszej części Polaków w granicach z 1939 r, cywilno-prawne odszkodowania wojenne należne tym Polakom, obliczono łącznie na 537,1 miliarda marek niemieckich (według wartości marki niemieckiej z 1972 roku). To z procentem składanym przez 65 lat od zakończenia wojny – wyniosłoby kolosalną nieobliczalną kwotę.

 

Obecnie, IIIRP ma sztuczny dług, który w ogóle jest nieuzasadniony. Narodowy Bank Polski jedyna konstytucyjna władzę uprawniona do emisji pieniądza. Balcerowicz/UD/Tusk/PO pozwalali przez lata niemieckim bankom na emisję kredytu, na transfery pieniędzy z Polski wpuścili do Polski MFW i dalej zadłużają Polskę.

Łącznie zadośćuczynienie Polsce za straty wojenne kosztowałoby Niemcy, co najmniej bilion dolarów.($ 1,000,000,000,000 czyli tysiąc miliardów). To suma wyjściowa od 1945 r. tj. jest od zakończenia wojny – jeżeli doliczyć 5% procent rocznie – dało by to kwotę:

25 bilionów dolarów – 68,5 Miliarda Dolarów DZIENNIE!!!

https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/09/05/polska-powinna-miec-roszczenia/

 

Nie ulega najmniejszej wątpliwości IIIRP jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji finansowej. W rezultacie tzw. Transformacji Ustrojowej – Polska utraciła suwerenność finansową.

Absolutną koniecznością jest znaleźć rozwiązanie obecnych problemów.

 

Z drugiej strony Polska jako Naród, musi wreszcie rozwiązać kwestię odszkodowań i reparacji wojennych powstałych w rezultacie II Wojny Światowej i agresji Niemiec na Polskę.

 

Nie wiem, jak obliczyć straty poniesione przez Nasz Kraj w rezultacie II Wojny Światowej. Nie mam jednak wątpliwości – są to straty ogromne - wprost niewyobrażalnie duże.

 

Należy niewątpliwie powołać zespół ekspertów, który zajmie się tą sprawą i właściwie oceni należne Polsce odszkodowania.

 

Należy stworzyć Instytut, Stowarzyszenie, które z poparciem obecnej Administracji Państwa będzie skupiać cały szereg organizacji pozarządowych, kombatantów i poszkodowanych – albo ich następców prawnych.

 

PROPONUJE utworzyć OKOP – Ogólnopolski Komitet Odszkodowań Powojennych,który jako GRUPA INICJATYWNA – przygotuje projekt i zajmie się w całości sprawą odszkodowań.

 

Najdłuższa nawet droga zaczyna się od pierwszego kroku. Zróbmy pierwszy krok – OKOP.

 

Chętnych do współpracy – ZAPRASZAM.

 

Ryszard Opara 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031