Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
282 posty 1554 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Polak. Patriota. Humanista.

Moje myśli - Amen

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przykład idzie od góry. Polska staje się krajem złodziei i oszustów. Bezprawie staje się naturalną częścią Rzeczypospolitej.

W życiu każdego człowieka istnieje czas na refleksję nad własnym życiem, miejscem tu na ziemi. Czas na zastanowienie się nad sensem wszystkiego, co dzieje się wokół.
Potem przychodzi kolej na rachunek sumienia i spowiedź - przed samym sobą.
Potem przychodzi pożegnać się z bliskimi i własnym światem.
Potem, trzeba będzie pójść własną drogą. Jest tylko zasadnicza kwestia - dokąd?

Ostatnie wydarzenia w kraju, na świecie - (Ukraina, Syria, Bliski Wschód) i coraz bardziej paląca i nierozwiązywalna kwestia uchodźców - powinny zmusić każdego rozsądnego człowieka do refleksji.

Nikt, jakoś nie jest w stanie postawić kilku zasadniczych pytań:

1. Kto, tak naprawdę ponosi odpowiedzialność za Kryzys uchodźców?
2. Kto wywołał i jest odpowiedzialny za obecny Kryzys Świata - za to co było w Libii, Egipcie a teraz dzieje sie w Syrii?
3. Kto wywołał i jest odpowiedzialny za kryzys na Ukrainie?

Tymczasem my wszyscy, podążamy nie wiadomo skąd i dokąd, jak stado bezwolnych baranów. Przed śmiercią jeszcze nas ostrzygą z wełny, z ostatnich naszych wartości a potem już całkiem goli będziemy się nadawać tylko na mięso armatnie.
Będziemy konsumowani, w zależności od potrzeb - to tylko kwestia czasu. Od dawna i tak jesteśmy w rękach i kieszeniach naszych katów.

Jesteśmy świadkami początku masowej wędrówki ludów. Czym się to skończy? Wiadomo - albo masową zagładą i eksterminacją - albo totalną zmianą istniejących cywilizacji i porządku światowego.

Nikt nie szuka winnych kryzysu ani odpowiedzi. Robi się kukiełkową dyplomację, głupawe miny do złej gry, kolejną "Walną" sesję ONZ. Totalne bzdury na usprawiedliwienie różnych, czasem wręcz zbrodniczych działań elit światowych.
Cały czas trwa wojna o kontrolę nad światem. Skończy się ona zagładą obecnych cywilizacji.

Pozostaje tylko kwestia kiedy. Czy stanie się to jutro, czy jeszcze za naszego żywota. Wątpliwi i durnie myślą: a może jednak ludzie się opamietają.
Prawdą jest i musi być: Niechaj żywi nie tracą nadziei. Ja tylko dziś wołam i pytam:

Czy jest na tym naszym popierdolonym świecie jeszcze choć jeden sprawiedliwy i uczciwy?

Moja refleksja jest taka: Świat pójdzie ku zagładzie swoją drogą. Polska i tak dziś się nie liczy. Jest pionkiem w rękach wielkich tego świata.

Będąc jednak całe życie niepoprawnym optymistą, myślę sobie... a może Polska jest nadzieją i narodem wybranym, zbawcą na który czeka świat. Za chwilę przychodzi refleksja... bo -

Polska staje się coraz bardziej, krajem oszustów i złodziei. Takie są realia życia w naszym kraju. To może następstwa czasów rozbiorów, kolejnych okupacji i PRLu. Ale chyba największe spustoszenie wartości i zasad moralnych Polaków, przyniósł stan wojenny oraz następujący po nim okres transformacji ustrojowej. Trwać to będzie do nieuchronnej śmierci Polski.
Żyłem przecież w kraju, w czasach PRL wiem, jak było. Ludzie kombinowali jak mogli, robili rozmaite przekręty ale robili to głównie po to aby przeżyć. Ich działania były formą milczącej opozycji, skierowane przeciwko elitom władzy i opresji. Przeciwko Partii, która uzurpowała sobie wyłączność ideologii i rządzenia. Była wszechwładna kontrola ZSRR, Układu Warszawskiego. 

Ale sama Partia nie kradła nie handlowała krajem i jego zasobami. Mimo absurdów ekonomii socjalistycznej budowano fabryki, kopalnie, tworzono miejsca pracy. Owszem ludzie zarabiali niewiele, były ograniczone ich swobody obywatelskie i demokracja. Ale nie było głodu i żebraków.
Obecnie jest ich pełno a ludzie na emeryturach – nie mają z czego żyć. Są żebrakami i gdyby nie pomoc rodziny – poumieraliby z głodu.
Moja matka, przez całe swoje życie (ponad 50 lat) pracowała jako nauczycielka. Przeszła na emeryturę w czasach transformacji ustrojowej. Dostawała 1.200 zł miesięcznie, które zaledwie pokrywały czynsz za mieszkanie i lekarstwa. Na starość zmuszono ją do diety we wszystkich wymiarach.

I, kiedy patrzę na tych wszystkich polskich polityków i liderów partii - rzygać mi się chce. Wszystkie kolory i barwy głupoty, idiotyzmu.
Wszyscy modlą się pod figurą, wszystko im jedno którą.
Jedno napędowe paliwo - oportunizm chwili, miejsca i czasu. 
Nie mogę wprost powstrzymać odruchów wymiotnych. Przecież to wszystko kompletne durnie i bezużyteczne darmozjady.

Teraz najbardziej i najwięcej kradną politycy, szczególnie liderzy największych partii wraz ze swoim dworem i koteriami. Potem idą w kolejce przedstawiciele rozmaitych szczebli aparatu władzy, poprzez własne powiązania szczególnie a aparatem "wymiaru sprawiedliwości".

Jeden z głównych rozgrywających polskiej sceny politycznej okresu transformacji - Jan Krzysztof Bielecki, powiedział kiedyś słynne słowa: "Jeżeli chcesz zrobić pieniądze, otwórz interes. Ale jeżeli chcesz zarobić naprawdę duże pieniądze – idź do polityki".

Chyba nikt, nie ma żadnych wątpliwości: w okresie tzw. "Transformacji Ustrojowej" - doszło do zbrodni wyprzedaży majątku naszego kraju za bezcen - obcym interesom. Zostało trochę ziemi, lasów i ugorów... Mamy kilka spółek Skarbu Państwa, obsadzonych ludżmi aparatu władzy - ale to tylko tak "dla picu". Złodzieje, muszą utrzymać pozory prawa aby czekać na stosowną okazję. Bo to na nich czapka gore. Pomimo wiary w bezkarność - bo przecież kontolują w układzie partyjnym prawo i sprawiedliwość.
Nie ma już w polskich rękach handlu ani banków, przemysłu, górnictwa. Rybołówstwa nie ma w ogóle.
Mamy za to wszyscy - oczywiście mnóstwo długów i zobowiązań. Wiadomo, najłatwiej tak właśnie zniewolić ludzi. Poprzez kredyty i zobowiązania.
Egzekucja jest wolą i prawem wierzycieli.

Wszystko to zostało zrobione w imię i zgodnie z prawem, dla naszego wspólnego dobra. Tak wszem i wokół trąbi, bez przerwy propaganda usłużnych ale i na wszelki wypadek obcych mediów. Kilku "biznesmenów", powiązanych z elitami politycznymi nieźle przy tym zarobiło, no a teraz wszyscy siedzą sobie spokojnie, gdzieś w raju podatkowym albo raju politycznym (np. Brukseli). Do kraju zaglądają rzadko - chyba, że po odbiór kolejnej kasy albo też medalu, doktoratu Honoris Causa...

Ta masowa kradzież i oszustwa na skalę państwa - są "o dziwo"... ignorowane, niezauważane - jakby jej Polacy nie potrafili zrozumieć. Widocznie czego, nie odczuwa się co dzień lub osobiście - skutkuje brakiem reakcji. Przykład idzie od góry - Polska staje się krajem złodziei i oszustów. Zachowania większości zmierzają w tym samym kierunku. Bezprawie staje się naturalną częścią Rzeczypospolitej. Kłamstwo staje się prawdą - nieważne są dowody - bo te trzeba... udowodnić! Aby to zrobić trzeba mieć papiery - a te są rękach oprawców.

Oczywiście, to moje prywatne zdanie i nie wszyscy albo nawet NIKT - może się z moją opinią zgodzić. Opieram się na własnych przeżyciach i doświadczeniach, ostatnich lat.  Walczę o sprawiedliwość, chociaż wiem, że to walka z wiatrakami. Sprawiedliwości i prawa - w Polsce nie ma. To nie jest żaden slogan ani polityczna gra słów.
 
Nie będę jednak analizował realiów złodziejstwa i oszustw na poziomie państwa. Robiłem to już kilka razy. Nikogo to NIC nie obchodzi.

Znajomy i doświadczony mecenas, w przypływie szczerości (i kieliszku wina), powiedział mi wprost. "W Polsce można popełnić bezkarnie każde przestępstwo, nawet zbrodnię - ale pod warunkiem, że się ma dobrych znajomych - wysoko postawionego prokuratora, sędziego... Jeżeli to przestępstwo będzie dobrze przygotowane, a śledztwo właściwie przeprowadzone - wszystko jest możliwe. W najgorszym przypadku będzie mały wyrok i to w zawieszeniu..."

W jakim kraju MY żyjemy? W którą stronę i dokąd zmierzamy?

Kiedyś byłem bardzo zainteresowany rzeczywistością, próbowałem angażować się w sprawy bieżące, społeczne i wreszcie w politykę. Coraz bardziej dochodzę jednak do wniosków, że nie ma z kim, nie ma po co i dla kogo.

Teraz z perspektywy doświadczeń ostatnich kilku lat dochodzę do konkluzji, że tak naprawdę - życie człowieka jest bez znaczenia a wszytko i tak bezpowrotnie przemija. Taka jest prawda. Smutne.

Pytanie: Co dalej? - pozostawiam bez odpowiedzi.
Sam i tak niewiele zrobię. Nie mam szans.

AMEN.
 

KOMENTARZE

 • Proszę nie rezygnować!
  Szanowny Panie Opara.
  Dużo gorzkich słów i rezygnacji. Gdzie podziała się u Pana nadzieja i radość życia, którą musiał Pan posiadać żyjąc wiele lat w normalnym kraju?
 • @ Autor
  Pana wnioski i odczucia podziela znaczny odłam naszego społeczeństwa. Również na tym portalu są one sytematycznie wyrażane - na autorskich blogach i zamieszczanych tam komentarzach.
  Niestety, wszechobecne zakłamanie mendiow, przymus ekomomiczny oraz poczucie niemożliwości zmian, kształtuje bierność naszego Narodu. Przebudzenie /nie tylko naszych rodaków / , które już niebawem nastąpi, będzie bardzo bolesne dla nas wszystkich.
  Proponuję majacym podobne zdanie, kopiować komentarz Pana Opary - i wklejac gdzie się da.
 • @
  Wczoraj przeglądałem YT i natrafiłem na idealną dla postu piosenkę.
  Godny polecenia jest jeszcze "Stańczyk"

  https://www.youtube.com/watch?v=RB5oJ1w7X7k
 • @AUTOR
  Serdecznie witam Autora !
  No to jest nas już DWOJE- którzy tak myślimy i tak czujemy!
  Właśnie przed chwilą, wyszłam z działu(na tym portalu) na którym spodziewałam się, że coś można zrobić- ale zbyt głośno krzyczy głupota i niknie mój głos...Do polityki się nie nadaję, bo i wiek już nie ten, poza tym jestem "starego chowu"- kiedy to kobieta poza swoją pracą, dbała o dom, o wychowanie dzieci...Moje dziecko i wnuki też już wychowane- dorosłe...
  No właśnie !!!!- odchowane wnuki... To dla nich nie wpadam w apatie, to dla nich nie poddam się złodziejom i oszustom, tym, którzy okradli i sprzedali kraj moich wnuków...


  //Ta masowa kradzież i oszustwa na skalę państwa - są "o dziwo"... ignorowane, niezauważane - jakby jej Polacy nie potrafili zrozumieć. Widocznie czego, nie odczuwa się co dzień lub osobiście - skutkuje brakiem reakcji. Przykład idzie od góry - Polska staje się krajem złodziei i oszustów. //
  Też jest mi smutno, oszustwo i grabież Polski jest ignorowane, niezauważone...Ale właśnie otworzyłam laptop i zobaczyłam Pana notkę- otworzyłam i jestem znów pełna optymizmu- Jest już nas nie tylko dwoje- znam już kilkanaście osób na tym portalu, którzy myślą tak jak MY! Podnieśmy więc nasz głos- niech dotknie nieba i ziemi ! NIECH OBUDZI ŚPIĄCYCH RYCERZY ! i niech obudzi sprawiedliwych wśród nas.
  Nie patrzmy, Panie Ryszardzie na tych, od których robi się mdło!- patrzmy na ludzi dobrej woli- bo nasi wrogowie chcieli by "kupić nas" za mizerna cenę, a MY przecież drogo kosztujemy, bo jesteśmy okupieni trudem Naszych Ojców! WIĘC NIECH DROGO NAM PŁACĄ ! - I ZAPŁACĄ, PANIE RYSZARDZIE! BÓG obiecał ocalić dla jednego Sprawiedliwego, a Sprawiedliwych wśród Nas jest więcej.
  Dziękuję za ten portal- tu możemy dużo- bardzo dużo- tylko módlmy się o MĄDROŚĆ również dla nas- blogerów, komentatorów..
  Pozdrawiam Pana serdecznie !!!

  Do boju, Bracia ! do boju Ludu Boży
  Przed Nami idzie Chrystus Pan ( urywek z mojego Hymnu napisanego właśnie dla Nas)
  Szczęść Boże- i cała NAPRZÓD! Niech ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI..
  Helena
 • @Stara Baba 16:21:15
  Jestem bardzo do tyłu - nie przypuszczałem, że ma on takie utwory. Pana Opary ani nas /tzn podobnie myslacych/ nie pocieszy, lecz winien pobudzić do dzialania.
 • @Playset 16:33:31
  Ja także wszystko co w Polsce nowe poznaje poprzez YT lub innych doświadczenia.
 • takie tam przemyślenia
  To wszystko nie jest jeszcze najgorsze, największe spustoszenie sieją ludzie, którzy uwierzyli że mogą sprawować władzę w Polsce. Czas wyborów pokazuje z jakim typem niebezpiecznych ludzi przyjdzie zetknąć się wyborcy. Znam osobiście kilku kandydatów do sejmu , wierzcie mi że dla tych ludzi patriotyzm jest na dalszym miejscu na liście ich wartości.
  Jak to zestawić z wyborcą dla którego wartości narodowe brzmią egzotycznie a najważniejszy jest byt, to efekt dla Polski jest właśnie taki, jak widać .

  pozdrawiam
 • Rezygnacja--never........
  Autor. Nie,nie wolno rezygnowac.Zadnemu Polakowi.Krok po kroku my Polacy zmienimy Nasz Kraj.Swiadomosc I liczebnosc Polakow jest bardzo duza.
  Polak =ten ktoremu Ojczyzna jest droga,najwazniejsza.Reszta to wrogowie ,czy namiestnicy okupantow.Oni sa bardzo czytelni,widoczni,stosuja ciagle te same techniki.Pytania ktore Pan stawial maja swe odpowiedzi,Wszelkie te rewolucje, wojny,przewroty,wlewy islamu maja jeden mianownik-finanse.Ci sami,tu mam problem czy nazwac ich ludzmi,wywolywali rewolucje francuska,bolszewicka,1WS,2WS,przedtem zabicie 8 prezydentow USA,Irak,Libia,Ukraina,teraz Islam.To dzisiaj Polacy wiedza I Pan tez.
  Pan jako lekarz tez wie ,ze nastroje-przygnebienia, rezygnacji ,ktore odczuwamy sa oczekiwane przez nich.Dlatego widzimy ich najemnikow kazdego ranka I wieczoru jak z nieba rozpylaja nad nasze glowy rozne toksyny,metale ,patogeny itp.Tym mozna sterowac w psychice ludzkiej wszystko.To Pan tez wie.Pare miesiecy temu czytalem na stronach amerykanskich,wynurzenia doktora biologa ktory ponad 17 lat pracowal w lab.USA, ktore przygotowuja toksyny dla chemtrails,uwzgledniajac cele ludzkie,przedzialy wiekowe,czasy opadania,cele zmian w psychice itp.Ten czlowiek poruszony sumieniem to opisywal.Ma Pan zatem odpowiedz na stany rezygnacji ,depresji,itp,Reszta to juz druk pieniadza.A teraz jestesmy w Polsce.Wrogowie Polski widzac walizki pieniedzy latwo wydaja decyzje przeciw Narodowi.Takiej okazji okradzenia Narodu nigdy nie mieli.Ale ich jest garstka w stosunku do liczby Polakow.Nie wolno tracic nadziei.Juz widac jak Polska ,Polacy wstaja ze snu.Krok po kroku Polska bedzie wolna.Nasi dziadowie o Nia walczyli.Nie zrezygnujemy z Polski.Polakow jest wiecej,o wiele wiecej.
 • Autor
  Przebija nuta rezygnacji w tonie pana Ryszarda.
  Na swoje potrzeby uwazam Polaka jako ten ktory reprezentuje jedna z trzech postaw-patriota,nacjonalista,szowinista(ta ostatnia byla/jest najpelniej reprezentowana przez nazistow i syjonistow)
  Zaden "Polak" ktoremu brak jednego z tych postaw nie powinien byc uznany za Polaka.W Polsce jest spora grupa ktora jest obcej narodowosci-identyfikuja sie z interesami innego kraju oraz bezpanstwowcy-Oportunisci glownie w pogoni za srodkami materialnymi ktorych spora reprezentacja jest w parlamencie,urzedach i innych kluczowych organach panstwa.
  Jak zmienic bezpanstwowca zamieszkujacego terytorium Polski w Polaka to jest kluczowe pytanie.
 • @Andrew08 19:20:44
  NIECH SIĘ TAK STANIE! AMEN!!!
 • @mac 19:38:15
  „Polak ma być -patriotą, nacjonalistą i szowinistą.” - W świecie w którym trzeba mieć ojczyznę żeby przeżyć , wydaje się to logiczne i konieczne. W przeciwnym razie bombardowanie i masowa emigracja.

  pozdrawiam
 • @alfa.com.hel 16:22:21
  Niech ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI..
 • ----SZANOWNY Pan Autor
  ---cóż ! DÓŁ ! ot co. Przerabiałam stan Autora w 1989r , 1999r ,2000r 2005 ,6,7,8,9,10,11,12,13,14 w 2015r ROZJAŚNIŁO się !!. Polacy ZAKUMALI BAZĘ :))).

  Świata samotnie się nie zbawi . Rozsiewać dobro PUKI CO !. SŁOWEM ,CZYNEM ,UŚMIECHEM pomimo !! .

  Jak przetrwać DÓŁ ? , CZERPIĄC z pięknego nie splugawionego świata BAJEK ! ----NIE ZABIJAĆ w SOBIE DZIECKA !! ono rozjaśni w odpowiednim czasie DUSZĘ .
  ----------------------------MOTTO- w trumnie kieszenie są niepotrzebne !!.

  https://www.youtube.com/watch?v=aFEL3bAj3zw
 • @ireneusz 21:21:48
  Wawww... jak nigdy muszę się z większością wpisu zgodzić.
  To co w PRL było najsmutniejsze, ludzie nie znali zasad ani nie umieli zatroszczyć się o swój prawdziwy i legalny biznes. Spowodowane było to zwykłą niewiedzą a nie socjalistycznym charakterem.
 • @LoneStar1776 20:54:41
  No właśnie! Przybysze z Andromedy z lekką modyfikacją definicji tych pojęć żyją na Marsie, i wiedzie im się całkiem nieźle. Marsjanie jak to Marsjanie lubią dobrze zjeść i się bawić, nawet nie odczuwają że są obiektem pogardy. Zbiorowa hipnoza na Marsie i pobliskich planetach układu osiągnęła stan absolutny.

  pozdrawiam
 • @AUTOR
  Zakład że jak zwykle ktoś Pana wykorzysta ?. Pzdr.
 • Niech zywi nie traca nadzieji
  Tak więc Cayce przewidział dwie wojny światowe, przy czym dokładnie określił daty ich początków i końców oraz wszystkie ich najważniejsze zdarzenia i epizody. On także przewidział rozpad ZSRR i to, że komuniści stracą swoją władzę. I tu właśnie zaczyna się najciekawsze…

  Oddamy teraz głos samemu Edgarowi Caycemu, a dokładniej zapisom stenograficznym. W Internecie mamy tysiące fałszywych przepowiedni Cayce’a, natomiast te są dokumentalnie potwierdzone.

  Oto według takich danych, które znajdują się na początku każdego stenogramu można poznać, że te prognozy Cayce’a nie są fałszywką, i tak np.:

  Odczyt 3976-29. To pozazmysłowe widzenie zostało dane przez Edgara Cayce’a w biurze Towarzystwa na Arctic Crescent, w dniu 22.VI.1944 roku.
  Uczestniczący: Edgar Cayce, Gertruda Cayce, prowadzący, Gladys Davies i Mildred Tansy – stenografki.

  W następnych przepowiedniach – ukazanych w tych przepowiedniach – podałem tylko numery i daty, ale każdy z nich posiadał także dane co do świadków i miejsca wydarzenia.


  Duch Ameryki


  O czymże mówił Cayce tego dnia 22.VI.1944 roku?

  Na czym polega duch Ameryki? Większość ludzi dumnie odpowie: na wolności. Wolności od czego? Kiedy wy ograniczacie ludzkie serca i umysły na wiele sposobów – czy to daje im wolność słowa? Wolność religijną? Wolność od pożądań?

  Te słowa są aktualne w dniu dzisiejszym, kiedy polityka USA w odniesieniu do słabych i rozwijających się krajów – bombardowania pokojowo nastawionej ludności cywilnej, organizowanie i finansowanie „kolorowych” rewolt i przewrotów, itd. – wyzwala niezadowolenie i protest u wielu ludzi, w tym w samej Ameryce.

  Przypomnijcie sobie, proszę, film amerykańskiego reżysera Jamesa Camerona pt. „Awatar” – w którym alegorycznie krytykowane są zdobywcze zamiary Stanów Zjednoczonych. Ogromna popularność tego filmu na całym świecie i w samej Ameryce mówi o tym, że większość ludzi na całym świecie rozumieją, że USA „ograniczają ludzkie serca i umysły”.

  Kadr z filmu "Awatar" Jamesa Camerona

  Przypomnę tylko, że w filmie pokazano uzbrojonych po zęby ludzi ze Stanów przeprowadzających operację ograbiania wolnych, ale (militarnie) słabych tubylców z fantastycznej planety Pandora, we wnętrzu której znajdują się pokłady cennego minerału. Jednakże Pandora potrafiła się obronić przed agresorami. Kto to może zrobić, będący słabym i przytłoczonym w rzeczywistości, a nie w filmie sci-fi?

  Edgar Cayce daje odpowiedź na to niełatwe pytanie, w już tu powołanym Odczycie 3976-29 z dnia 22.VI.1944 roku:

  Z Rosji przyjdzie nadzieja dla świata; ale nie od komunizmu, czy bolszewizmu, nie, ale z wolnej Rosji. Każdy człowiek wtedy będzie żył dla swego współbrata…

  Trzeba powiedzieć, że w tej frazie znajduje się głęboki sens. W mentalności Rosjan (do których odnoszą się nie tylko Rosjanie) zawsze odnosiła się ta myśl: żyć nie tylko dla pieniędzy, ale dla czegoś większego – przyjaźni, powszechnego szczęścia, dla ludzi. wystarczy wspomnieć nasze bajki, przekazania, powiedzenia: „Pieniądze szczęścia nie dają”, „Zgiń samemu, pomagając towarzyszowi”, „Nie miej 100 rubli, miej 100 przyjaciół”…

  Jeśli na Zachodzie, a szczególnie w USA zawsze królował kult pieniądza i indywidualizmu, to w Rosji naród żył „dla świata”, tzn. był cząstka społeczeństwa. I ludzie skłaniali się zawsze ku czemuś wyższemu. Nieprzypadkowo nasza rosyjska literatura z jej duchowymi skarbami – ideami i myślami – Czechow, Tołstoj, Dostojewski – do dziś dnia stanowi wskazówkę dla całego świata.


  Siła – w prawdzie


  Cayce mówił:

  Misja narodów słowiańskich polega na tym, żeby zmienić jakość ludzkich stosunków interpersonalnych, wyzwolić je od egoizmu i innych materialnych wad, i ustanowić je na nowej bazie – miłości, wierze i mądrości.

  Rosjanie będą bardzo silnymi i zawsze chętnymi do pomocy słabym. Mamy masą przykładów na to w naszej historii. Można wspomnieć tutaj wiele wydarzeń historycznych, pokazujących różnicę pomiędzy mentalnością Rosji a Zachodu, ale ograniczę się tu do jednego, i wszystko stanie się zrozumiałe. Zwycięstwo nad faszyzmem w II Wojnie Światowej – czyją krwią było ono okupione, wszyscy wiedzą.

  [Owszem to prawda, tylko nie zapominajmy, że pierwej Sowieci podpisali z Hitlerem haniebny pakt, na mocy którego dokonano IV Rozbioru Polski i wielu zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, wraz z hitlerowską III Rzeszą. Inną rzeczą jest to, że ani Stalin ani nikt z jego otoczenia nie był Rosjaninem z czystej krwi, a przede wszystkim przedstawiciele mniejszości narodowych w ZSRR, które odkupiły swe winy rosyjską krwią, co napisał w jednej ze swych demaskatorskich książek renegat z GRU Wiktor Suworow – przyp. tłum.]

  Nawet w szalonych latach 90., kiedy Rosję zaczęto rozkradać i mordować – to w głębi narodu pozostało coś nadzwyczajnego. Przypomnijcie sobie filmy „Brat-1” i „Brat-2” – ich popularność w naszym kraju mówi o tym, że idee zawarte w tym filmie odbiły się echem w sercach milionów ludzi.

  Kadr z filmu "Brat", którego popularność sięgnęła szczytów

  Jest to film o tym, jak to Daniła Bagrow usiłuje znaleźć sprawiedliwość, przy czym w drugim filmie – w USA. Jest samotny, w Rosji bałagan i bandytyzm i nie ma czym się oprzeć. Daniła działa wbrew prawom, ale wciąż szuka swej prawdy.

  Przypomnijcie sobie cytat z tego filmu:

  No powiedz mi Amerykańcu, w czym zawiera się siła? Czy w pieniądzach? Oto brat mówi, że w pieniądzach. Masz kupę kasy i co z tego? Myślę, że siła leży w prawdzie: kto ma prawdę, ten silniejszy! Oszukałeś kogoś, nagrabiłeś kasy i co – stałeś się silniejszy? Nie, nie stałeś się, bo nie stoi za tobą prawda! Prawda jest za tym, kogo oszukałeś. Czyli to on jest silniejszy!

  Teraz wiele się zmieniło, nasz kraj się obudził, poczuł swoją siłę i nasza prawda ma swe podstawy. I wiele narodów poczuło, że może związać swoją przyszłość z Rosją – wszystko tak, jak przedstawiał to Cayce:

  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.
  ................................................................................................................. Dzis nawet pan Schetyna nie powiedzial ze Rosja jest agresorem,czyz nie jest to postep ku widzeniu zeczy jakimi sa. W kontekscie tego polecę art ,, Grabski o sojuszu Polakow z Rosja,, oraz ,,Jedrzej Giertych o sojuszu z Rosją,, To co ninaturalne i wymuszone musi upasc to co prawdziwe i naturalne przetrwac.
 • Mr.R.Opara
  Nisetety ma pan racje w tym bardzo pesymistycznym tekscie.Swiat chyba chyli sie ku upadkowi, zas upodleni ludzie nie potrafia walczyc o swoje prawa oraz nie probuja zmienic zlego systemu...Jezeli pocieszeniem moze byc takze upadek UE - to mozna napisac, ze w krajach unijnej Jewropy jest jeszcze gorzej.Lzezmedia jak najgorsza propaganda urabiaja oglupiale narody, wbijajac im do glow swoje racje. Tam takze jest zle, a moze nawet gorzej, bowiem ludzie zyjac nieco lepiej nie buntuja sie lecz ochoczo uczestnicza w pogoni szczurow. Poniewaz zas Polska od ladnych lat nie jest wolnym krajem - wiec jako niewolnicy ussmanskiego systemu Polacy maja realizowac wytyczne pana. Jednak mozna zaczac walczyc o uwolnienie kraju. chociazby wlaczajac sie w nurt dzialalnosci politycznej - ani proussmanskiej ani progermanskiej.
  Mysle, ze Polska nie zostala zatracona, poki ludzie chca o nia walczyc.
 • @Autor
  Witam Pana!

  Kilka lat temu napisał poeta Bohdan Urbankowski:

  "Dalej będziemy tonąć,
  I żeby chociaż w wodzie".

  Taka to już kolej rzeczy: dno nie zostało jeszcze osiągnięte. A potem zwycięży albo Zło, albo ludzie ockną się i doprowadzą do przemian. Zakładam drugi wariant (z natury jestem optymistą). Oczywiście nic za darmo: próby zmiany mogą kosztować wiele istnień ludzkich.
  System dzisiaj jest bardzo szczelny, bardziej niż za komuny w środkowym i schyłkowym okresie. Około dwa tygodnie temu policja niemiecka uzyskała prawo działań za granicą bez zgody parlamentu. U nas w Polsce też następuje systematyczne zaciskanie pętli.
  No cóż, poczekamy, zobaczymy.

  Pozdrawiam.
 • @ Ryszard Opara
  Diagnoza prawidłowa . Rokowania co do tej społecznej choroby, która dotyka ludzkość , w tym Naród Polski zbyt defetystyczne. Zalecam Panu Doktorowi więcej optymizmu w osądach i prognozach , biorąc pod uwagę to , iż wiara też leczy. Mówiąc wiara mam na myśli działania podejmowane przez dawniejszych szamanów, którzy w przeciwieństwie do współczesnych lekarzy przywiązywali do czynnika duchowego w procesie leczenia bardzo wielką rolę i słusznie. Ta wiara jest w nas , lecz w wyniku filogenezy zepchnięta została na podprogowy poziom. Po prostu została świadomie przez rządzących światem uśpiona min. po to , by im się wygodniej , spokojniej i bezpieczniej żyło, a "bydło" niech tam się pomiędzy sobą zabija, ku ich uciesze. Mimo tego wiara ta jest niezniszczalna na równi z instynktem samozachowawczym i w dziejach historii od czasu do czasu się budzi. Czyni się to za sprawą ludzi, którzy chyba w tym celu zostali zesłani na ziemię.

  Słuchając przemówienia prezydenta Rosji Wladymira Putina na 70 jubileuszowej sesji ONZ miałem wrażenie, iż słucham nie Rosjanina , lecz proroka . Treść jego przesłania, przez niektórych deprecjonowana mówi sama za siebie. Sądzę , iż z punktu widzenia ludzkości jest ona tak ważna , iż by ją dobrze rozdkodować należałoby ją słowo po słowie przeanalizować ...no i co jest też niezmiernie ważne z punktu widzenia przyszłości , wdrożyć w życie. Innej drogi nie ma, a ta do tej pory realizowana przez Zachód , objawiająca się powracającymi co rusz wojnami , rewolucjami itp. jest już w tej chwili nie do zaakceptowania.

  Złodzieje i oszuści , którzy w świecie i w Polsce mafijnie i zbrodniczo rządzą
  muszą cały czas czuć nasz oddech na ich plecach. Oni rządząc metodą "dziel i rządź" opierającą się w dużej mierze na strachu sami boją się najbardziej. Boją się ponieważ " na złodzieju czapka gore". Boją się ponieważ mają więcej do stracenia , niż przeciętny człowiek. Boją się ponieważ mają na swoim sumieniu ludobójstwo, czują strach przed ludźmi , którzy w pewnym momencie się przebudzą i zrozumieją jak do tej pory byli oszukiwani. Moment osiągnięcia tej samoświadomości przez ludzkość może być początkiem nowej ery , gdzie na śmietnik historii wyrzucona zostanie metoda rządzenia światem "dziel i rządź" , a zastąpi ją nowa jakość w postaci metody "łącz i jednocz". Osobiście jestem dobrej myśli, czego również życzę Panu Ryszardowi Oparze.

  W ramach psychoterapii społecznej polecam ten film :


  http://www.youtube.com/watch?v=rXE0KKgXD9Q
 • Czapki z głów
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  napisał Pan zdumiewająco dobrą notkę. Proszę się nie obrażać na ukrytą krytykę poprzednich pana dokonań.

  Tak jest, Polska jest krajem arogantów, złodziei i oszustów. Sprawiedliwi występują jak rodzynki w cieście. Coraz skromniej, i mają zero siły przebicia.

  To nie stan wojenny zdeprawował nas. Jego oddziaływanie było przeciwne. Wielu wykazało się heroizmem. Ale okres tranformacji zdecydowanie tak. Solidaruchowe elity był znacznie bardziej załgane niż komuchy. Przy tej lejącej się z góry pogardzie dla narodu, oszukańczej propagandzie i ekonomicznej hochsztaplerce, rozdzieraniu tego postawu czerwonego sukna, kolejni ludzie porzucali zasady przyzwoitości i sprawiedliwości, aby i sobie coś uszczknąć.

  Problem imigrantów jest całkiem inny. Ludzie biją w dzwon, co to będzie, gdy będą mieszkali między nami. Wyobrażają sobie codzienne życie. W pokoju. Prawdziwym zagrożeniem jest jednak sytuacja wojny - jak znaczny procent imigrantów zachowałby się w sytuacji okupacji podobnej do niemieckiej okupacji nazistowskiej z czasów poprzedniej wojny? Moim zdaniem prawdziwym celem organizatorów wędrówki ludów jest uniemożliwienie obrony terytorialnej w krajach europejskich.

  Pozdrawiam,
  i polecam

  http://interesariusz.neon24.pl/post/126266,wojna-domowa-na-ukrainie-1-10-2015r-quo-vadis
 • @Spokojny 15:49:36
  Panie Spokojny,

  Niestety prawda jest gorzka i często w oczy kole.
  Ja nie rezygnuję, ale proszę mnie też zrozumieć. Od kilkunastu już lat walę głową w mur. Nikogo to nie obchodzi.
  A mnie zaczyna boleć głowa.
  Nie od urazów - tylko, że nikogo to nie obchodzi.

  W 2001 roku oszukał i okradł mnie Bank Pekao SA na wielką kwotę pieniędzy. Zbankrutował mnie i moją firmę.
  Zniszczył moje życie, rodzinę, małżeństwo.
  I zgodnie z polskim prawem wszystko jest OK.
  Bank może robić wszystko, jest ponad prawem - bo ma pieniądze.
  A kto ma pieniądze - ten ustala w Polsce prawo.

  Niech Pan spojrzy w właściwie oceni polskich polityków, partie.
  Niech Pan oceni polskie media - wszystko co się w Polsce dzieje.
  Niech Pan oceni Polaków.

  Nawet MY na naszym małym podwórku Neon24 - nie możemy się dogadać.

  A w związku z tym powstaje pytanie - co dalej?
 • @Playset 16:02:36
  Bardzo dziękuję za wsparcie. Wiem, że większość Polaków myśli podobnie.

  Dobrze by było publikować podobne opinie wszędzie gdzie jest możliwe.

  Ale czy to coś da? Czy my Polacy, widząc obecnie istniejące zagrożenia dla kraju i dla nas wszystkich - jesteśmy w stanie sie dogadać

  Czy jesteśmy w stanie działać razem?
 • @Stara Baba 16:21:15
  Znakomity tekst i godny polecania.

  Cóż, mam nadzieję, że My wszyscy Polacy, wkrótce zrozumiemy, gdzie obecnie jesteśmy i wreszcie zaczniemy działać razem w zgodzie.

  Pozdrawiam serdecznie
 • @alfa.com.hel 16:22:21
  Szanowna Pani,

  Dziękuję za obszerny komentarz i słowa wsparcia.

  tak jak pisałem w poprzednich komentarzach, mam nadzieję, że Polacy nareszcie obudzą się z letargu i zaczną działać w zgodzie - razem.

  Oby tak się stało.

  Niechaj żywi nie tracą nadziei - Z pomocą Pana Boga wszystko jest możliwe.

  Szczęść Boże
 • @Zorion 17:46:01
  Niestety, wybory w Naszym Kraju to jedna wielka komedia.
  To parada blagierów, złodziei i oszustów.

  Oni modlą się pod figurą - wszystko im jedno którą.

  Polityka dla nich to sposób na życie - a nie służba dla kraju i dla ludzi.

  Miałem kilka propozycji, żeby startować na nadchodzących wyborach do Sejmu lub Senatu - ale proszę mi wierzyć - naprawdę nie ma z kim.

  Nie spotkałem nikogo, absolutnie nikogo wiarygodnego, takiego który by miał jakiś sensowny pomysł dla kraju.

  Większość kandydatów, których poznałem to zwyczajni oportuniści.
 • @mac 19:38:15
  Szanowny Panie,

  Ja nie rezygnuję i nigdy nie przestanę walczyć. Ale czasem wprost ręce opadają. Wydaje mi się, że jestem sam.
  I tu nie chodzi mi o poglądy, przekonania. Wiem, że wielu Polaków to ludzie rozsądni, uczciwi - mają poglądy podobne do moich.

  Brakuje jednak działań. Mój artykuł w pewnym sensie, próbuje przekonać i namówić Polaków do konkretnych działań.

  Nie wystarczy bowiem narzekać, biadolić. Trzeba zacząć działać.

  Piszę teraz książkę, taką swoją "autobiografię" naukową, która opowie o moim życiu i o życiu innych Polaków - w kraju i na obczyźnie.

  Z książki będzie wypływać moja misja - mój dalszy cel w życiu.
  Zobaczymy co z tego dalej wyniknie.
 • @Nathanel 04:27:56
  Urban to nie Urbanowski, a Urbanowski to nie Urbankowski.
 • @Zbójnicki pies 20:11:21
  Ja nigdy się nie poddam. Nigdy dokąd żyję nie utracę nadziei.

  A kiedy przyjdzie moment, kiedy będę musiał odejść - wzniosę ręce i głowę do nieba i powiem:
  "Panie Boże, szkoda, że to już. Tyle mam do zrobienia".
 • @Repsol 22:49:25
  Szanowny Panie,

  Myślę, że ma Pan rację. Mieliśmy okazję ostatnio poznać się osobiście.
  Mam nadzieję, że będzie możliwość dalszej współpracy.

  Pomimo kilku ofert, które ostatnio dostałem - nie będę startował w najbliższych wyborach do sejmu czy senatu.

  Doszedłem do wniosku, że naprawdę nie ma z kim.
  Nikt nie ma pomysłu dobrego dla Polski.

  Natomiast, jak już wspomniałem, zacząłem pisać książkę o swoim życiu.

  Będzie to "autobiografia naukowa", która będzie zawierać historię mego życia, oraz moje wnioski i przemyślenia - moja misja na dalsze życie.
  Będą tam również porady medyczne (jestem lekarzem z zawodu i powołania) - jak żyć w zdrowiu i pokoju własnego ducha.

  Książka będzie gotowa za miesiąc. Zobaczymy...
 • @jan 23:07:41
  Panie Janie,

  dziękuję za obszerny komentarz. Ma Pan dużo racji w tym wszystkim o czym Pan pisze i tak jak już wielu nawoływało:

  Niechaj żywi nie tracą nadziei i niech niosą oświaty kaganek,
  a jak trzeba, niech pójdą na śmierć po kolei,
  jak kamienie, rzucone przez Boga na szaniec"

  Pozdrawiam
 • @babaraba 00:05:42
  Szanowna Pani,

  Dziękuję za komentarz. Cieszę się, że mamy podobne poglądy.

  Jeszcze Polska nie zginęła - póki my żyjemy.
  A co obca przemoc wzięła - szablą odbierzemy.

  Z pomocą Pana Boga - wszystko jest możliwe.

  Tylko jest jeden problem. Większość o ile nie wszyscy muszą to zrozumieć
  i wszyscy muszą działać RAZEM.

  Szczęść Boże
 • @zygmuntbialas 00:56:06
  Szanowny Panie Zygmuncie,

  Dzięki serdeczne za komentarz.
  Cieszę się bardzo, że Pan u nas w Neon24 pisze - i mam wielką nadzieję, że razem jakoś nam się uda przekonać Polaków do wspólnych działań w imię prawdziwie Polskiej Racji Stanu.

  Niestety wielu Polaków jeszcze nie potrafi zrozumieć Polskiej Racji Stanu.
  Naszym zadaniem jest ich przekonać.

  A jeżeli nam się to uda - będzie to wielki sukces. W następnym etapie, kiedy Polacy zrozumieją właściwie obecną sytuację - będzie czas na konkretne działania.
 • @detektywmjarzynski 09:07:16
  Szanowny Panie,

  Serdecznie dziękuje za znakomity, rzeczowy i obszerny komentarz.
  Potrzebowałem takiego wsparcia i oceny.

  Zgadzam się całkowicie z Pana oceną przemówienia Putina na ostatniej sesji ONZ.
  Osobiście uważam, że to obecnie jedyny polityk, mąż stanu, który jest w stanie przeciwstawić się destrukcyjnej, czasem wprost zbrodniczej polityce USA i niektórych państw UE.

  Jedyną szansą dla Polski jest też moim zdaniem konstruktywny i oparty na zasadach partnerstwa i równości - dialog z Rosją.
  Wbrew pozorom i pomimo wielu dramatycznych wydarzeń z historii - Putin też potrzebuje dialogu z Polską.
  Problemem jest fakt, że w Polsce niewielu ludzi a już na pewno żaden z obecnych polityków tego nie rozumie.

  Putin i Rosja - nie ma z kim w Polsce rozmawiać. Nie ma partnerów.

  To właśnie jest jedna z największych słabości Naszego Kraju

  Mam wielką nadzieję, że w końcu Polacy będą w stanie zrozumieć to czego nie rozumieją politycy i że znajdzie się taki lider, który będzie miał poparcie Narodu i będzie mógł dogadać się z Rosją.
 • @interesariusz z PL 10:10:43
  Szanowny Panie,

  Serdecznie dziękuje za komentarz i słowa uznania.

  Ja mam naprawdę wiele szacunku dla Pana i jestem niezmiernie wdzięczny, że Pan u nas pisze. Czytam wszystkie Pana artykuły z wielką uwagą i choć rzadko komentuję - w większości się z Panem zgadzam.

  Nigdy się nie obrażam na konstruktywną krytykę i przyznaję Panu również wiele racji. Proszę zrozumieć - ja nie jestem dziennikarzem a w tym co robię na pewno popełniam błedy - po prostu - uczę się.

  Mam wielką nadzieję, na dalszą owocną współpracę w imię dobra naszego kraju i właściwie pojętej Polskiej Racji Stanu.

  Jak pisałem wyżej, z wielu rozmaitych powodów Polska jest na rozdrożu historii i istnieje realne zagrożenie dla suwerenności państwa.
  Suwerenności gospodarczej, finansowej jak i politycznej.

  W obecnej sytuacji, moim zdaniem, jedyną szansą dla przyszłości Polski jest konstruktywny i partnerski dialog z Rosją (i krajami słowiańskimi).

  Niestety w Polsce nie ma wielu ludzi którzy potrafią to zrozumieć a wszyscy politycy - to moim zdaniem kompletne miernoty, bez żadnej wizji dla kraju, który reprezentują.

  Dlatego właśnie napisałem, że Polska jest krajem oszustów i złodziei.
  Niestety takie są obecnie Polskie elity. Zwłaszcza polityczne i wszystkie te które sprawują władzę.

  jeżeli to nie ulegnie zmianie w najbliższej przyszłości - Polska straci suwerenność gospodarczą, finansową i polityczną.

  Fala emigracji to oczywiście kolejny temat - kryzys światowy, celowo sprowokowany - jako strategiczny element wojny o kontrolę nad światem.
  Kto to spowodował i kto tym kieruje moim zdaniem jest oczywiste.

  Pozdrawiam najserdeczniej
 • @Ryszard Opara 10:31:52
  Panie Opara, bank okradł mnie w ten sam sposób, jak i wielu naszych rodaków. Niektórzy rzeczywiście stracili wszystko. Pan ma chociaż z czego żyć.
 • @Ryszard Opara 10:31:52
  Ponieważ bank Pana okradł, sprawy rodzinne i osobiste też się pogmatwały, to jeszcze nie powinno być powodem do rysowania czarnego scenariusza zdarzeń politycznych,społecznych czy też ujmowania wszystkiego, co się wokół dzieje w jakieś katastroficzne wizje.
  Świat jest piękny, żyć się chce.Moze zbyt często ludzie okazują się mniej życzliwi i brak im ochoty do inicjatywy w kierunku zmiany swojej doli na lepszą, ale ogólnie nie narzekajmy, Polacy to Naród odważny i zaradny, jak tylko nadejdzie odpowiednia chwila to te zalety okaże ten Naród w całej pełni.
  Naszym- ludzi bardziej świadomych otaczającej nas rzeczywistości- zadaniem jest uświadamianie ich i pokazywanie kierunków postępowania, które poprowadzą do wspólnego celu.
  Żeby ten cel widzieć jasno i wyrażnie, należy pamiętać o błędach jakie popełniliśmy.

  Pan pewnie przeżywał razem z nami początkową radość, a nawet powiedział bym euforię z powstania Nowego Ekranu, jak i żal i nawet wściekłość, kiedy ten piękny projekt upadł.

  Tak wiele (a może nawet wszystko) od Pana zależało wtedy i nie stanął Pan wówczas na wysokości zadania. Przepraszam za krytyczne słowa, ale w tamtym właśnie czasie nie potrafił Pan pójść w kierunku w jakim większość by wtedy za Panem poszła.

  Była wtedy świetna okazja dać ludziom dobrze Polsce życzącym możliwość pisania, czytania i organizowania się nawet w partię polityczną.

  Nasuwa się tutaj analogia do faktu rozbicia koalicji przez Jarosława Kaczyńskiego i oddania władzy PO.
  Przecież pan strateg i geniusz polityczny musiał wtedy wiedzieć co zrobi z Polską PO
  No ale pomimo wszystko nie można załamywać rąk. Niech Pan zacznie przywracać Neonowi wiarygodność i dobrą opinię. Przecież Pan nie jest J. Kaczyńskim za przeproszeniem i z pewnością nie otacza się ludżmi zdrajcami.
  Życzę relaksu, dobrych decyzji i więcej szczęścia w interesach.

  PS: Zbyt wiele "dołujących" komentarzy pod Pana wpisem, widzi Pan jak szybko można ludzi zarazić pesymizmem.
  Może czas, aby ich zarażać optymizmem.
 • @alfa.com.hel 16:22:21
  To prawda. To dla naszych dzieci i wnuków powinniśmy walczyć o naszą Polskę. Nie oddawać jej szubrawcom, którzy "nie będą pracować za 6tyś zł" i szukają tylko okazji, pod które by tu nadziane nazwisko się podpiąć.
  Niestety ta walka musi być mrówczą pracą odsuwania pojedynczo szubrawca za szubrawcem od koryta w które oni zamienili naszą Polskę.
  Myślę, że to nie Warszawa a Teren ma wielką MOC w odsuwaniu szubrawców. Szubrawcy do Warszawy zjeżdżają się z Terenu. Więc to Teren powinien lokalnie organizować się w organizacje pozarządowe, które będą w stanie zrobić porządek w Terenie a potem w koalicji w Polsce.
  Okupant jest bardzo dobrze zorganizowany a Polacy biadolą pojedyńczo przed telewizorem, zamiast zorganizować się lokalnie w organizacje pozarządowe o charakterze społecznym, kulturalnym, zawodowym, hobbystycznym, itd, itp, także np quasi militarnym (np kółka strzelnicze) i uświadamiać się na wzajem, wspierać w sprawach lokalnych, ale przede wszystkim rozmawiać o Polsce i... szubrawcach których to właśnie oni pchnęli do szubrawstwa.
  Silnie zorganizowana Polska poprzez silne lokalne organizacje, byłaby nie do ruszenia. Ale komu chce się ruszyć z przed telewizora, by coś zrobić dla siebie i Polski.
  Zabrać ludziom telewizory!
 • @Jan Paweł 16:10:50
  To przecież lokalne organizacje pozarządowe i stowarzyszone w regionalne koalicje, mają tą siłę dawania swojego poparcia swoim kandydatom, ale i potem rozliczania ich z pracy dla Polski.
  Wiadomo, że ludzie tracą zapał do działania, ale stały monitoring działań ich kandydata i publikowanie w swoich mediach (np w formie papierowej gazetki i artykułów na stronie internetowej stowarzyszeń) jego ewentualnego szubrawstwa, może a nawet powinno skutkować najpierw rozmowami a gdy to nie pomoże, np manifestacjami z transparentami pod domem delikwenta.
  Zwróćmy uwagę, że szubrawcy z stosunku do ogółu są promilem... a potrafią niszczyć życie całej Polsce.
  ZRZESZAJMY SIĘ W ORGANIZACJE POZARZĄDOWE.
 • @Jan Paweł 16:26:24
  Zwróćmy uwagę na wpis Ewini:
  http://ewinia.nowyekran.pl.neon24.pl/post/126241,kandydaci-zbigniewa-stonogi-sa-przesladowani
  Nareszcie znalazł się ktoś kto odważył się postawić szubrawcom, dlaczego więc, ludzie nie są tam jeszcze zorganizowani w organizacje pozarządowe, wpierające tych kandydatów, także we współpracy z policją w ściganiu takich przypadków?
  Przecież na wieść o takich przypadkach, wszystkie lokalne organizacje pozarządowe, powinny od razu organizować się w koalicję w ściganiu tego typu przypadków. Szubrawcy widząc całkowitą erozję życia społecznego, brak tego podstawowego, ale dającego tą potężną siłę zorganizowania, czują się bezkarni i bezpieczni w swoich działaniach, więc nie dziwmy się takim przypadkom ich swawoli.
  My im na to pozwalamy
 • @Jan Paweł 16:43:53
  Myślę, że także policjanci, czując za sobą tą siłę społeczną, to potężne wsparcie, działaliby znacznie pewniej, odważniej i przez to sprawniej.
  Narzekamy, ale to MY swoją biernością, apatią, zniechęceniem, naiwną wiarą, że ktoś tam coś za nas zrobi, przyczyniamy się do erozji, zniszczenia naszej Ojczyzny.
  Zwróćmy uwagę, jak np na Bawarii, tamtejsi ludzi są wyjątkowo solidnie zorganizowani. Jakie to daje im efekty, jak takie zorganizowanie tworzy mocne, solidne, silne więzi i solidarność, jak tam rozwinięta jest lokalna świadomość i jak potężne ma to przełożenie na tamtejszą lokalną gospodarkę a więc i na ten ich lokalny na wysokim poziomie dobrobyt. Kto im podskoczy? gdy są tak solidnie zorganizowani...
 • @Jan Paweł 16:56:11
  Niedawno słuchałem rozmowy, gdzie rozmówcy śmiali się, jak to Portugalczycy śmieją się z Polaków, że pozwolili sobie na to, że portugalska korporacją zajęła praktycznie prawie ich cały rynek średnich marketów. Podobno w Portugalii ta korporacją ma o wiele, wiele mniejsze znaczenie niż w Polsce.
  Mają znaczenie, obce korporacje, bo Polacy nie są zorganizowani i pozwalają właśnie szubrawcom, na handlowanie Polską, na rozkradanie ich przestrzeni gospodarczej.
 • @Jan Paweł 17:52:56
  "Niedawno słuchałem rozmowy, gdzie rozmówcy śmiali się, jak to Portugalczycy śmieją się z Polaków, że pozwolili sobie na to, że portugalska korporacją zajęła praktycznie prawie ich cały rynek średnich marketów. "

  Z nas Polaków mało kto się śmieje i żartuje za granicą.
  Raczej podziwiają nas za zaradność i umiejętność znalezienia się w każdej sytuacji. Przecież Polacy cieszą się " niby" wolnością dość krótko, aby wszystko poukładać tak jak powinno być.

  Pomimo rządów ludzi mało kompetentnych i często zwykłych złodziei, to przecież w dość krótkim czasie nasza Polska się zmieniła na lepsze. Wystarczy pojeżdzić trochę, nawet i po wschodniej Polsce, to widać te zmiany. Chyba nigdy przed tym tyle się nie budowało nowych, pięknych domów i to nie w miastach, a na wsiach z dala od dużych aglomeracji.

  Pozdrawiam.
 • @Spokojny 18:29:11
  Te całe osiedla apartamentowców, luksusowych domów jednorodzinnych z całą pewnością nie są budowane dla Polaków, którzy masowo musieli wyjechać z Polski za chlebem. Podobno w ilości ok 8mln. I to wyjechali (i wyjeżdżają nadal) ci najbardziej wykształceni, przedsiębiorczy, pracowici którzy widzą za granicą szansę na lepsze życie.
  Zaś co do tych budowanych obiektów niby za pieniądze unijne, to gdyby nie ta Unia, to tych wszystkich obiektów, autostrad mielibyśmy o wiele więcej, bo pieniądze unijne to są nasze pieniądze (wpłacane do Unii) pomniejszone o haracz na utrzymanie kosztownej unijnej biurokracji (kilkadziesiąt tysięcy Euro na posła miesięcznie + utrzymanie kosztownych budynków itd, itp). Bo chyba nie Niemcy ani Francja czy Anglia nie dają nam w prezencie tych wszystkich obiektów.
  Zaś co do jeżdżenia po Polsce to polecam opuszczone całe wioski i osady (podobno ubyło ok 1/3 Polaków, także w miastach), polecam dzielnice ubóstwa znajdujące się w każdym już chyba mieście, polecam w czasie tej jazdy zwrócenie uwagi na pozostałości po wybudowanej po II wojnie bardzo rozbudowanej infrastrukturze kolejowej (te dziesiątki tysięcy zlikwidowanych lokalnych i regionalnych linii kolejowych, będących warunkiem bytu i rozwoju tamtejszych lokalnych, społeczności), polecam np tereny po Stoczni Gdańskiej (i nie tylko), itd, itd, itd...
  Pozdrawiam
 • @Spokojny 18:29:11
  "Nowoczesne" hangary hipermarketów, całych galerii handlowych, centrów logistycznych czy montowni, które powstały w dziesiątkach czy już nawet setkach tysięcy w całej Polsce, nie stanowią o naszej nowoczesności, gospodarności i dobrobycie a wręcz przeciwnie, są symbolem tej teraz nowego typu okupacji, okupacji gospodarczej.
  Proszę sobie wyobrazić, gdyby polskie zakłady (te które Polacy wybudowali za komuny) były w rękach polskich, tak samo jak te wszystkie hipermarkety i galerie handlowe które byłyby w rękach polskich indywidualnych przedsiębiorców, tak jak np ta gdańska zabytkowa hala targowa, taki ówczesny hipermarket, który nie jest własnością kapitalizmu globalistycznego a gdańskich kupców, którzy mają tam swoje stoiska handlowe. Czyli w rękach tych ludzi zostaje nie tylko goła niewolnicza pensja ale stanowiący o dobrobycie zysk, te "konfitury" które teraz z tej całej gospodarki spływają z Polski do rajów podatkowych. Gdyby to wszystko było w rękach polskich, czyli ten cały kapitał działałby dla Polski, jakbyśmy My Polacy teraz żyli? W jakim dobrobycie? Pewnie nasze Państwo byłoby stać na to (tak jak kiedyś w Libii) by każdej młodej parze dać w wyprawce np 50tyś euro, każdemu choremu zapewnić najbardziej zaawansowane techniki leczenia na całym świecie, tak samo jak każdemu chętnemu do studiowania za granicą wyprawkę na zagospodarowanie i stypendium w wysokości 2tyś euro. Pewnie także kredyty byłyby za darmo (bez odsetek) itd, itp. Pewnie zaraz odezwą się głosy wolnorynkowców (i związanego z tym niewolnictwa) że jest to socjalizm i rozdawnictwo...
  Do tego stopnia niektórzy już zidiocieli:-)
 • @Ryszard Opara/ Never give up. Never!
  .
  Dobry tekst i warty przeczytania, bo najpierw trzeba wiedziec gdzie sie jest, zanim sie gdzies skieruje kroki. Tylko pod zadnym pozorem nie dawalbym tym bestiom ani grama satysfakcji, skladajac bron. Racja i sila sa po naszej stronie. Trzeba szerzyc wiedze i przygotowywac sie na te chwile, kiedy nadejdzie ich czas, a musi on byc naprawde blisko.
  W mysl boskiego prawa po ciemnej nocy jest zawsze jasny swit!
  Oddajmy cesarzowi, co cesarskie, zostawmy Bogu, co boskie. Niech pokaze nam "jak".
  Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 19:39:01
  Sprzeciwiał bym się rozdawaniu pieniędzy przez urzędy państwowe.
  Jeśli ja, zwykły obywatel miał bym tych pieniędzy więcej niż potrzebuję do normalnego życia, to sam bym wiedział komu i ile dać, aby pomóc.
  W Stanach Zjednoczonych podobno jest dziki kapitalizm i dlatego więcej niż gdziekolwiek indziej jest ludzi bardzo bogatych. Ale też żaden inny naród nie pomaga bezinteresownie biednym tak jak Amerykanie.

  Bogaci finansują tutaj uniwersytety, instytuty badawcze, nadprzeciętnie zdolnych studentów oraz wiele innych dziedzin, nie wspominając o systemie opieki zdrowotnej.

  Biedni, nieporadni ludzie są i będą w każdym narodzie i tutaj rolą państwa powinno być tworzenie organizacji, które by tym ludziom pomagały.

  Nie wolno zostawiać tych biednych , nie potrafiących samemu sobie zaradzić ludzi samych z ich problemami. No ale odbiegamy od tematu notki za co Gospodarza przepraszam.
 • Panie Ryszardzie
  Powiał Pan pesymizmem w swoim tekście - chociaż niestety to prawda. Tylko że czasy w których żyjemy, są czasami globalnej przemiany - w każdej dziedzinie - poczynając od świadomości. Więc to jest tak, jak z chorobą w organizmie, w omawianym przypadku organizmie społecznym, który nazywamy kryzysem - dotyka on całej lichwiarskiej cywilizacji.
  To co zmurszałe, zdegenerowane musi odejść, żeby powstało nowe - a organizm ozdrowiał. Te procesy zmiany świadomości i przekształceń zachodzą dość szybko i przyśpieszają, chociaż z perspektywy indywidualnego życia wydają się dość wolne.
  Ci którzy podnoszą swoją świadomość, także przez rozwój duchowy, co nie jest tożsame z religijnością, nabierają dystansu i lepszego zrozumienia zachodzących przemian.
  Ci, którzy tego nie robią i upierają się przy zachowaniu starych nawyków, będą musieli pocierpieć - dostać mocnego kopniaka od własnej duszy (wyższego Ja).
  Popatrzmy na to w skali globalnej (bo wszystko jest ze sobą współzależne i działa w sprzężeniu zwrotnym) - cała sieć obrońców lichwiarskiej cywilizacji coraz bardziej się chwieje, mimo wielu prób rozpętania kolejnej wojny światowej. Ostatnie dni to dobitnie potwierdzają. Może ten stopniowy proces rozpadu i tworzenia bardzo wielu zaczątków nowego myślenia i działania, pozwoli przejść ten proces transformacji i w świecie i w Polsce w miarę "obronną ręką" ?
  Życzę więcej optymizmu Panie Ryszardzie, jak również wielu komentatorom.
  Pozdrawiam
 • @Spokojny 00:26:25
  Proszę Pana, bogaci nie wspomagają niczego bezinteresownie. Wspomniał Pan o finansowaniu nauki przez bogatych. A czy słyszał Pan o tzw korupcji nauki? polega to na tym że bogaci kupują sobie potrzebne im do swoich procederów "badania naukowe" u autorytetów naukowych, których wcześniej sami robią autorytetami. Weźmy np taki aspartam. To właśnie bogaci doprowadzili korupcją nie tylko nauki, że tą śmiertelnie groźną trucizne będzie Pan (i wszyscy na tym świecie) spożywał dzisiaj wiele razy.
 • @Spokojny 00:26:25
  Proszę Pana, pisze Pan że w Stanach jest dziki kapitalizm (to prawda) i dlatego jest tam więcej ludzi bogatych. To weźmy i porównajmy dwa kapitalizmy, ten amerykański i np taki bawarski. Jak Pan myśli gdzie jest większe rozwarstwienie społeczne?, gdzie jest więcej ludzi ubogich? Nie muszę chyba podpowiadać, że ten amerykański to jest dziki kapitalizm. Proszę wysłuchać wykładu Pana prof. Korab-Karpowicza tym jakie funkcje powinno spełniać dobre państwo.
 • @Ryszard Opara 11:45:27
  Witam!
  Sam i tak niewiele zrobię. Nie mam szans.

  Już Pan dużo dobrej roboty wykonał budując taki portal.

  Tu powstał Klub Polskiej Demokracji Kwantowej, którego jest Pan pośrednim założycielem.
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara/ Never give up. Never!/ - 2 -
  .
  W kwestii szerzenia informacji o faktycznym stanie rzeczy chcialbym dodac, ze wojna, o ktorej nadchodzeniu tyle sie mowi, trwa juz od dawna. Jest to wojna straszna, bo asymetryczna. Jest prowadzona tak, ze tylko napastnik wie co naprawde sie dzieje, a zaatakowany nie zdaje sobie z tego sprawy.
  Ci, ktorzy ja prowadza maja za soba duze doswiadczenie i kontroluja prawie wszystkie kluczowe srodki.

  To oni stoja za wszystkimi wojnami ostatniego stulecia, w tym ta najwieksza, ktora spreparowali z dalekosieznym zamyslem opanowania swiata. Urzadzili kryzys, sklocili narody i dali pieniadze na ich uzbrojenie. Glowne marionetki tej mistyfikacji po "obu stronach" linii frontu byly sterowane z tej samej centrali, choc dla naszych oczu byli przedstawiani jako silni przywodcy. Plan sie musial udac, bo juz wtedy banki, przemysl zbrojeniowy, chemiczny, farmaceutyczny i srodki masowego przekazu opanowane juz byly przez te mafie.
  Jak po czasie zauwazyl zydowski poeta, Sandauer, "...w tej wojnie wymordowano polska inteligencje i biedote zydowska, a na korpusie Polski osadzono zydowska glowe." Swiat z entuzjazmem powital "wyzwolenie" i nie dostrzegl co naprawde sie stalo. Tymczasem to byl tylko jeden z etapow realizacji dalekosieznego planu...
  Jak widzimy, historia sie rzeczywiscie rymuje. Powtarzaja sie echa wydarzen przed ta wielka wojna. - Te same sztuczki, ktore sa skrzetnie maskowane przez rozbrzmiewajaca glosno muzyke z megafonow mas mediow, a wsrod zgielku swiatowych szczekaczek, rozspiewanej i roztanczonej telewizji i receptur egzotycznych potraw serwowanych... na szklanym ekranie, dzieja sie straszliwe rzeczy. To jest wojna okropna, bo odbywa sie na wszystkich frontach, lecz oficjalnie jej nie ma(!). Poprzez manipulacje klimatem i tektonika naszej planety wywoluje sie kleski i katastrofy w gospodarce i naturalnym srodowisku, za co kosztem obciaza sie oglupiale tlumy. Poprzez dywersje polityczna i ekonomiczna zadluza sie cale narody, wszelkie jednostki gospodarcze i osoby prywatne, poprzez odgornie sterowane afery gospodarcze niszczy sie bogactwo narodow i obywateli, demontuje sie gospodarke i wszelkie struktury, na ktorych opierala do tej pory nasza cywilizacja. Na wszystkich poziomach naszej egzystencji trwa intensywny demontaz. Swiat nie produkuje juz prawie nic, poza jakimis gadzetami i bronia, ktora i tak jest bez znaczenia dla obronnosci, bo istnieje bron elektromagnetyczna, ktora ma zdolnosc unieruchomienia tych konwencjonalnych "zabawek"(!). Trwa tez celowa i planowa depopulacja poprzez przemysl choroby, szczepionki, rozprzestrzenianie nowych odmian chorob, ktore potem "sie leczy".
  Niszczy sie wszystko, wszystkie wartosci i autorytety juz staja sie niewazne. Zastepuje je szkaradna moralnosc, podlosc, niesprawiedliwosc, nienawisc i wszystko, co tylko diabel moglby wymyslic. - Tak, w tym szalenstwie jest metoda. Trzeba zniszczyc, zeby odbudowac. - Wedlug wymyslonych przez tych psychopatow zasad. O tym wszystkim trzeba jednak wiedziec i zrozumiec, ze swiat prowadzony jest na zaglade, a ci wszyscy pozyteczni idioci, ktorzy asystuja temu zbrodniczemu korowodowi podziela w koncu los calej reszty. O tym trzeba mowic, ale tez rozumiec, ze gdy noc najciemniejsza, swit jest bliski. Ich koniec jest wyczuwalny, poczatek nowej ery przed nami.
 • @Spokojny 14:26:54
  Szanowny Panie,

  Ma Pan rację. Fakt, że okradł i oszukał mnie bank PEKAO SA, to nie jest powód do smutku i czarnego scenariusza. Raczej powinno dopingować do walki przeciw bezprawiu.

  Problem jest jednak w tym, że ta walka trwa już 14 lat, zniszczyła moje plany rozwoju, zniszczyła rodzinę, małżeństwo.

  Ale ma Pan rację to nie jest jeszcze dostateczny powód do depresji oraz propagowania pesymizmu.

  Problem jest jednak taki, że tego typu sytuacje zdarzają się u nas w kraju na każdym kroku, każdego dnia. A winni są całkowicie bezkarni tylko dlatego, że mają pieniądze.

  Świat jest piękny i warto żyć, cieszyć się każdym dniem.
  Wydaje mi się, jestem pewny, że mógłbym dla kraju, dal świata oraz dla poszczególnych ludzi zrobić wiele dobrego. Jestem zdrowy, kreatywny, pomysłowy i zdeterminowany aby poprawić świat.

  A to, że mam chwile zwątpienia...każdy je ma na przystanku zwanym "Walka o prawdę i lepsze jutro - dla wszystkich"

  Walka mobilizuje wszystko.

  Pozdrawiam
 • @Czartoryski 23:17:03
  Panie Czartoryski.

  I will never give up. This is anathema to me.
  I will never put down my weapons. That is NO, NO, NO.

  At the same time - I propose:

  1. Dać cesarzowi, co cesarskie.
  2. Zostawić Bogu co Boskie.

  Ale równie ważne: Oddać i zostawić Polakom co Polskie.

  Pozdrawiam
 • @Votan9 02:45:48
  Szanowny Panie,

  Niestety prawda w oczy kole. Nie da się tego uniknąć.
  Ale jednocześnie bez prawdy nie można żyć.

  A to że powiało smutkiem i optymizmem. Ludzie, Polacy muszą zrozumieć w jakim żyją kraju. Muszą zrozumieć, że należy rozpocząć konstruktywne działania. Inaczej nie będzie Polski albo nasz kraj, będzie miejscem dla złodziei i oszustów. A przecież w takim kraju, nie da się żyć.

  Jeżeli tego nie zrozumiemy i nie uda się tego zmienić - to po co żyć?

  Pozdrawiam
 • @goodness 10:20:39
  Szanowny Panie,

  Dziekuję za poparcie i pozytywny komentarz.

  Cieszę się z rozwoju Polskiej Demokracji Kwantowej
  Jest to dla mnie honor uczestniczyć w tym projekcie.

  Pozdrawiam

  R Opara
 • @Ryszard Opara 14:11:39
  Pisze Pan, że ma chwile zwątpienia i domyślam się, że dlatego ten wpis, taki raczej pesymistyczny.
  No cóż, każdy ma takie chwile, ale przecież teraz w czasie kiedy wreszcie nasz człowiek został Prezydentem naszego Kraju, kiedy jego przemówienie i zachowanie w ostatnich dniach tyle przyniosło powszechnej radości i nadziei na przeszłość, kiedy bardzo dużo ludzi mobilizuje się aby doprowadzić do realnej zmiany sytuacji społecznej w Polsce poprzez najbliższe wybory - ważne jak nigdy dotąd- to właśnie teraz popada Pan w stan omalże depresyjny, teraz wreszcie, gdy widać (według wielu) światełko w tunelu, zaraża Pan nas pesymizmem pisząc -jako przecież właściciel tego portalu, a więc osoba na którą my wszyscy zwracamy szczególną uwagę- o problemach i trudnościach, które z pewnością zmienimy jeśli pójdziemy gremialnie do urn wyborczych i zagłosujemy właściwie.
  Powinien to być pierwszy krok do zmian na jakie oczekujemy, bo przecież wszyscy wiemy, że Partia PIS na którą wszyscy powinni głosować nie załatwi wszystkiego na co liczymy.

  Ale ten pierwszy krok musimy zrobić i mobilizować innych do tego.
  A Pan co robi? Rozpowszechnia zwątpienie.
  Teraz w takim momencie nie czas na geopolitykę, nie zajmujmy się narazie polityką Mocarstw, stwórzmy najpierw silne nasze Państwo, z którym się będą liczyć te Mocarstwa, a przede wszystkim nasi sąsiedzi.

  Zacznijmy robić porządki u siebie zaczynając od najbliższych wyborów.

  Już powiało lekkim optymizmem, a może przecież zacząć dąć tym optymizmem po najbliższych wyborach, czego powinniśmy życzyć sobie nawzajem.

  Pozdrawiam Pana i Komentatorów.
 • @Jan Paweł 16:26:24
  Witaj Janie Pawle!

  //ZRZESZAJMY SIĘ W ORGANIZACJE POZARZĄDOWE.//
  Właśnie jesteśmy w trakcie organizowania Stowarzyszenia...

  Serdecznie pozdrawiam. Helena
 • @Jan Paweł 16:43:53
  //My im na to pozwalamy//

  Jeśli ja nie rezygnuję z walki, a nadzieja zwycięstwa wciąż żyje we mnie, to myślę, że młodsi też staną z podniesionymi dumnie głowami;

  Powtórzę słowa z mojego Hymnu:

  Do boju, Bracia, do boju Ludu Boży
  Przed nami idzie Chrystus Pan...
  Pozdrawiam. Helena
 • @Jan Paweł 18:57:04
  //Zaś co do tych budowanych obiektów niby za pieniądze unijne, to gdyby nie ta Unia, to tych wszystkich obiektów, autostrad mielibyśmy o wiele więcej, bo pieniądze unijne to są nasze pieniądze (wpłacane do Unii) pomniejszone o haracz na utrzymanie kosztownej unijnej biurokracji (kilkadziesiąt tysięcy Euro na posła miesięcznie + utrzymanie kosztownych budynków itd, itp). Bo chyba nie Niemcy ani Francja czy Anglia nie dają nam w prezencie tych wszystkich obiektów.//

  DZIĘKI ZA SŁOWA PRAWDY !!!
 • @Czartoryski 23:17:03
  Czartoryski- witaj, a mój wiersz dla Ciebie!!! (urywek)
  Nie trać nadziei, nie trać wiary....
  ................

  To nic, ze czasem przeleci burza,
  po burzy tęcza cudowna lśni
  gdy z widnokręgu się wynurza
  daje wytchnienie- tobie i mi.

  To nic, ze czasem wiatr rozszalały
  życiem Twym targa i i zwala z nóg
  Wicher przeminie......
  //W myśl boskiego prawa po ciemnej nocy jest zawsze jasny świt! //

  A po burzy tęcza, po wichurze spokojne niebo...
  Pozdrawiam. Helena
 • @Ryszard Opara 14:11:39
  Panie Opara!

  //Wydaje mi się, jestem pewny, że mógłbym dla kraju, dal świata oraz dla poszczególnych ludzi zrobić wiele dobrego. Jestem zdrowy, kreatywny, pomysłowy i zdeterminowany aby poprawić świat.??

  Więc proszę stanąć do walki, bo za kilka lat może nie będzie już o co walczyć ?.
  Proszę zobaczyć- notką skupiła Pan wokół siebie ponad 2 200 osób, wiec policzmy ile zgromadzi Pan stając na czele? Te 2 200 osób to znak, że ludzie wciąż czekają, "aby się ozwał Złoty Róg"- więc stajemy razem z Panem....
  Pójdziemy razem z Panem... Jeszcze Polska żyje w NAS!- Nie umarła- bo MY ŻYJEMY. Pozdrawiam.
 • @Spokojny 18:15:04
  „stwórzmy najpierw silne nasze Państwo, z którym się będą liczyć te Mocarstwa, a przede wszystkim nasi sąsiedzi.”

  Zacznijmy robić porządki u siebie zaczynając od najbliższych wyborów.

  Proponujesz sprawę możliwą do wykonania, robienie porządków już od najbliższych wyborów. Mamy poparcie Pana Ryszarda Opary, jest honorowym członkiem Klubu Polskiej Demokracji Kwantowej, która opracowała schemat równowagi demokracji.

  Schemat stanowi 133 prawdziwe miejsca w Senacie.
  Proszę o zbieranie poparcia, lub ostrą logiczną krytykę.
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  http://m.neon24.pl/4ad9dd971cb448dbb152c722d90a835e,0,0.png
  Jak, robić to od razu dochodzimy prawdy, bo po fałszywych wyborach z fałszywą równowagą trójki i fałszywą sumą 100 senatorów nic nie zrobi nawet prezydent.
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
  Pozdrawiam
 • @goodness 19:52:58
  Witaj Jerzy!
  Klub otwarty na wieczorna dyskusję- podaję kawę!
  Zapraszam- Helenka.
 • @goodness 19:52:58
  Napisałem Ci już w innym miejscu, że Twoja propozycja wstąpienia do Kubu Polskiej Demokracji Kwantowej jest nie dla mnie.
  Zasady i drogi prowadzące do (jakiego?) celu są dla mnie niezrozumiałe.

  Być może ja tkwię jeszcze w tzw. ciemnogrodzie i to jest przyczyną.
  W każdym razie będę się starał podążać pospiesznie za nowoczesną wizją budowy Demokracji Kwantowej, jeśli tylko tą wizję uda mi się zauważyć.

  Przepraszam za ironię ale używasz pojęć, które są dla mnie niejasne.
  Nie jestem naukowcem, ani nie posiadam wykształcenia, które by mi pozwalało zrozumieć na czym Twój pomysł polega.

  Pozdrawiam.
 • @Spokojny 20:48:25
  Oj Spokojny! Nie jestem żadnym naukowcem, tylko racjonalizatorem.
  Przyjmuję smutno, że nie rozumiesz skąd powstała suma 100 miejsc w Senacie III R P i jak ją obliczono?

  Mimo to dajesz rady " zmienimy, jeśli pójdziemy gremialnie do urn wyborczych i zagłosujemy właściwie."

  Jak właściwie można zmienić, zbierając pieniądze w dziurawym portfelu?
  (tak samo dotyczy głosowania w dziurawym systemie)
  http://m.neon24.pl/f88297ebfc42ec4e16b2fa36148c6ca4,1,1.jpg
 • @alfa.com.hel 20:18:27
  .
  Witam i dziękuję za smaczną kawę, Klubu Polskiej Demokracji Kwantowej:)
 • @goodness 21:34:54
  Oj Goodness;
  Mógł bym Ci napisać, nie szukajmy dziur na kilka tygodni przed wyborami, bo wybory miną I nawet tego faktu nie zauważymy.

  Skupmy się raczej na tym, aby wreszcie bandziorów, złodziei i zdrajców odsunąć od rządzenia, a wtedy będziemy realizować swoje pomysły.

  Pozdrawiam.
 • @Spokojny 21:48:33
  Witaj Spokojny!

  //Mógł bym Ci napisać, nie szukajmy dziur na kilka tygodni przed wyborami, bo wybory miną I nawet tego faktu nie zauważymy.//

  Pamiętasz scenę z Krzyżaków, kiedy to Zbyszko ma ponieść śmierć ?
  Dama Jego serca nie godzi się na Jego śmierć; ratunek odnaleziono w dawnej tradycji - Danusia poprzez okrycie Zbyszka białym welonem i zawołania: "MÓJ CI ON !" - ratuje Zbyszka od śmierci..Uczyniła to w ostatniej chwili, nie czekając na cud, nie zwlekając z decyzją....
  Więc nie dziw się, że MY widzimy, jak upływają cenne chwile, jakie zagrożenie wisi nad Naszą Ojczyzną. TAK, TRZEBA odsunąć bandziorów, złodziei i zdrajców, ale już w następnej niemal sekundzie trzeba budować na Bożych zasadach ładu i porządku...

  Nie sięgamy do gór i chmur; nie za wysoko, jak dla nas ludzi, ale tez nie za nisko, gdzie dziury i wyrwy..
  Czerpiemy z dawnych TRADYCJI, kiedy to królowała matematyka. I ta Królowa Nauk jest dla nas jak biały welon Danuśki z Krzyżaków- a przy tym wołamy- "NASZA CI ONA- POLSKA, OJCZYZNA"..
  Użyłam tu alegorii, ale myślę, że oddaje ona w prosty i zrozumiały sposób to, o czym mówimy... Śpieszmy się- bo coraz mniej dni do wyborów; uczmy się myśleć PRZED...
  Pozdrawiam. Helena - Polski Klub Demokracji Kwantowej Warszawa - Wrocław.
 • @Spokojny 21:48:33
  Wiem, że każdy chciałby, ale nie może realizować swoich pomysłów, dając krok do przepaści.
  Coś mi się wydaje, że nigdy nie skakałeś na spadochronie, bo do dzisiejszych dziurawych wyborów należy mieć przygotowany spadochron, nawet zapasowy.
  Czysta matematyka z równowagą liczb parzystych, należy się Polakom jak psu buda.
  A „znamiona równowagi trójki” można wysłać na banicję jeszcze przed wyborami:)
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  Pozdrawiam
 • @alfa.com.hel 23:11:16
  "Czerpiemy z dawnych TRADYCJI, kiedy to królowała matematyka. I ta Królowa Nauk jest dla nas jak biały welon Danuśki z Krzyżaków"

  Jeśli któreś z Was opracowało wzór matematyczny, za pomocą którego możemy uratować naszą Ojczyznę przed grożcym jej niebezpieczeństwem,
  to dlaczego trzymacie to w wielkiej tajemnicy?
  Czyż stwierdzenia takie jak: "czysta matematyka z równowagą liczb parzystych", lub " znamiona równowagi trójki" nie zawierają w sobie czegoś niezwykle tajemniczego? Proszę podzielić się tą tajemnicą, może bez zbytniego wysiłku odbudujemy potęgę Rzeczypospolitej.
 • @Spokojny 04:30:36
  Witaj w nowym dniu !

  //Proszę podzielić się tą tajemnicą, może bez zbytniego wysiłku odbudujemy potęgę Rzeczypospolitej.//

  To nie jest tajemnica- piszemy o tym...
  Ale niczego nie zrobimy bez wysiłku; na dzisiaj - potrzeba Nam stanąć razem...Ale to też wysiłek, bo trzeba jasno określić się "KIM JESTEM", "KIM JESTEŚ"- przesiać plewy od ziarna, a więc już na tym etapie uczynić to, o czym Ty napisałeś wcześniej - gdy My będziemy w jedności i z wiara w sercu:

  "Jeśli będziecie mieć wiarę jak ziarnko gorczycy, powiecie tej górze: "Przesuń się stąd tam!", a przesunie się. I nic niemożliwego nie będzie dla was. "(Mt 17, 20)
  Góra w znaczeniu "tych nad nami"- nie jest silna, to my jesteśmy słabi, niezdecydowani..To my pozwalamy, aby Góra działała w oderwaniu od Suwerena, jakim jest Naród..

  http://2.bp.blogspot.com/-yVvjygvNTyU/Vf5E7ITTvxI/AAAAAAAABGI/DNkMhUhyGig/s320/napr%2Bkrzy%25C5%25BCa.PNG

  Spójrz- kłania się równowaga liczb parzystych- czwór władza...

  Przyjrzyj się, jak skonstruowane są precyzyjne urządzenia- do wszelkich przeliczeń w tym zakresie stosuje się układ dwunastkowy, podczas gdy to co dotyczy nas- społeczeństwa przelicza się w układzie dziesiątkowym- maszyny biorą górę nad człowiekiem, Człowiek staje się niewolnikiem, traci swoja podmiotowość... I masz to co masz- zamiast z Człowiekiem rozmawiasz z robotami ( załatwiając jakąś sprawę- wystarczy zwykła infolinia- rozmawiasz z maszyną) - tracimy zdolność porozumiewania się...A przy tym jesteśmy anonimowi...
  Mówimy o przywróceniu Bożego ładu i Bożego porządku- o spójności działania; a więc przeganiając zdrajców i bandziorów równocześnie sięgnąć po "stare - nowe" zasady;

  "Nikt nie przyszywa łaty z surowego sukna do starego ubrania. W przeciwnym razie nowa łata obrywa jeszcze [część] ze starego ubrania i robi się gorsze przedarcie. 22 Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków. W przeciwnym razie wino rozerwie bukłaki; i wino przepadnie, i bukłaki. Lecz młode wino [należy wlewać] do nowych bukłaków»." (Mk 2, 21-22)

  http://m.neon24.pl/400a56387aba1621a0532bf9fd3364fe,0,0.jpg

  Nasze logo: mówimy o konieczności przejścia na jasna stronę Demokracji- właśnie sięgnięcia do Bożego ładu, i do matematycznego obliczania równowagi Demokracji, zrównoważenia w gospodarce....
  i o czwór władzy( w konstytucji jest mowa o trój władzy- tak jest zbudowana nasz obecna rzeczywistość....
  A wskazujemy na:

  http://m.neon24.pl/a9a22b45ff9ff065f313a7d69870607c,0,0.png

  Dziękuję za pytania- jak widzisz uzupełniamy się, a wszyscy razem jesteśmy siłą, co ruszy GÓRĘ !!!- mówiąc kolokwialnie- przepędzi górę(tą fałszywą)
  Pozdrawiam Cie serdecznie. Helena
 • Jest pan lekarzem..zatem wie pan doskonale , ze przy wadliwiej badz mylnej diagnozie o leczeniu nie moze byc mowy!
  Pan poprostu postawil zla diagnoze!
  Pisze pan cyt:"
  Żyłem przecież w kraju, w czasach PRL wiem, jak było. Ludzie kombinowali jak mogli, robili rozmaite przekręty ale robili to głównie po to aby przeżyć. Ich działania były formą milczącej opozycji, skierowane przeciwko elitom władzy i opresji. Przeciwko Partii, która uzurpowała sobie wyłączność ideologii i rządzenia. Była wszechwładna kontrola ZSRR, Układu Warszawskiego.

  Ale sama Partia nie kradła nie handlowała krajem i jego zasobami..."
  Ja tez zylem w PRL i mowie panu. ze pisze pan nieprawde!!!
  To co dzieje sie dzis i jak wyglada dzis zaczlo sie rozwinelo w PRLu i przepoczwarzylo w PRL bis..tzw II Rzeczpospolita..
  TO nikt inny tylko PZPR uwlaszczyla swoja Nmenklature, przepoczwarzajac sie z Partyi TYpu Leninowskiego w Nowoczesna galaz Global Syjonizmu Banksterskiego. Komitety zastapiono Bankami ze sekretarzamni zamienionymi w Prezesow Bankow...
  prosze polecam panu Ksiazke na temat:
  PO przeczytaniu mam nadzieje +=, na nowa diagnoze, gdzi znajdzie pan, jaki organ jest chory i czym go leczyc , czy moze amputowac....i przekona sie pan ,ze dzisiejsze leczenie to tylko znieczulanie pacjenta i wykanczanie lewatywa....
  http://www.docdroid.net/EWB5OJk/nieznane-karty-historii-prl.pdf.html
 • @alfa.com.hel 19:32:27
  .
  Dziekuje za wzlotne wsparcie. ; )
 • ...
  „Gdyby wybory miały coś zmienić, to byłyby zakazane...”


  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ile-kosztuja-wybory-prezydenckie-3335964.html | 06.05.2015 r.
  Wybory prezydenckie w 2015 roku będą kosztować 166 milionów złotych.

  http://polska.newsweek.pl/ile-bedzie-kosztowac-referendum-6-wrzesnia-2015,film,369752.html | 02.09.2015 r.
  Jednodniowe referendum kosztuje 90 mln zł.

  http://polska.newsweek.pl/koszt-wyborow-parlamentarnych-2015-,artykuly,371700,1.html | 05.10.2015 r.
  130 mln zł to planowany koszt październikowych wyborów parlamentarnych.

  http://wyborcza.pl/10,82983,18701217,finansowanie-partii-z-budzetu-panstwa-ile-kosztuje-nas-dzialalnosc.html?ssoSessionId=011ae4531ecca4158d1ffa7bbcc06c3550822f20282000fc0bd1cf3aa57f4896 | 03.09.2015 r.
  Rocznie partie polityczne otrzymują od państwa około 55 milionów zł.

  http://pl.blastingnews.com/ekonomia/2015/04/ile-bedzie-kosztowac-nas-sejm-i-senat-w-2015-00335711.html | 07.04.2015 r.
  Utrzymanie Sejmu, Senatu oraz Kancelarii Prezydenta i premiera w 2015 r. będzie kosztować podatników 850 mln zł.


  Liczniki długu:
  http://www.dlugpubliczny.org.pl/pl/metoda-liczenia

  http://www.dlug-publiczny.pl/

  http://www.zegardlugu.pl/


  Tyle pieniędzy przeznacza się na to, by ludzie niekompetentni wybierali ludzi niekompetentnych, by ci jeszcze w sposób absurdalny, bo w oparciu o wynik głosowania, pod wpływem presji nieodpowiedzialnych wyborców, oraz by wywiązać się z zobowiązań wobec sponsorów, a także w ramach interesów z finansistami, bankierami, biznesmenami, fabrykantami, milionerami, miliarderami, podejmowali decyzje... A następnie czeka się na powtórzenie, poszerzenie i pogłębianie cyklu, procederu niekompetencji, absurdalności; szkodzenia, niszczenia; pogrążania/destrukcji...

  Przypominam, że to „Kopernicy” mają rację!!! Nikt inny!!!
  A naprzeciw temu faktowi wychodzi system oczywisty/normalny/naturalny/racjonalny, który legalnie możemy wprowadzić po utworzeniu zgromadzenia narodowo-ludowego – co jest nadrzędną nad wszystkim innym formą podejmowania decyzji/sprawowania władzy, np. w dniu tzw. wyborów o godz. 12.00 pod Sejmem.
 • @Redaktor1966 22:11:48
  .
  Masz rację!

  Przypominam, że to „Kopernicy” mają rację!!! Nikt inny!!!
  A naprzeciw temu faktowi wychodzi system oczywisty/normalny/naturalny/racjonalny, który legalnie możemy wprowadzić po utworzeniu zgromadzenia narodowo-ludowego – co jest nadrzędną nad wszystkim innym formą podejmowania decyzji/sprawowania władzy, np. w dniu tzw. wyborów o godz. 12.00 pod Sejmem.
  nadużycie link skomentuj Redaktor1966 08.10.2015 22:11:48"

  Matematyka zawsze i wszędzie mówi prawdę. Dodam iż, legalnie utworzene zgromadzenie narodowo-ludowe o godz. 12.00 pod Sejmem przekaże wybranemu parlamentowi insygnia władzy ludu.

  Dziś te najważniejsze narzędzia władzy demokracji, są chowane przed ludem:)
  http://www.ivrozbiorpolski.pl/img/symbole/fla.gif
  Klub Polskiej Demokracji Kwantowej Warszawa Wrocław.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031