Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Homo - cura te ipsum.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prawo Natury: Homo - cura te ipsum. Człowieku - lecz samego siebie.

Współczesna medycyna (jak właściwie i cały świat), całkowicie błądzi i jest w ślepym zaułku - zmierzając wyłącznie do wartości czysto materialnych - czyli pieniądza - czyli donikąd.

Tak właśnie jest w świecie cielesnym – ale nie inaczej jest w świecie duchowym.

Prawdą jest fakt: lekarze przestali leczyć, są coraz mniej zainteresowani uzdrawianiem ludzi. Lekarze, cała służba zdrowia, stają się coraz bardziej poprostu pośrednikami w sprzedaży rozmaitych lekarstw i usług. To całkowity obłęd - przynajmniej w sensie człowieczeństwa. Niestety na tę chorobę: Głupoty i Obłędu świata nie ma i nie będzie nigdy żadnego psychiatry. Ani lekarstwa.

Światem rządzi interes i pieniądze. W rezultacie dewaluują się wszelkie wartości humanitarne. Według tych zasad, nie chodzi nikomu aby kogoś wyleczyć - ale aby mu coś/kogoś sprzedać. Na dowód, wystarczy choć na chwilę, włączyć jakąkolwiek TV/radio i posłuchać reklam...

Na studiach medycznych - uczono mnie przyszłego zawodu lekarza, według schematu: "Medice, cura te ipsum"- Lekarzu, lecz sam siebie. Dziś zrozumiałem: ta formuła jest błędna.  Powinno być: "Homo - cura te ipsum" - "Człowieku - lecz samego siebie".

Poniżej moje przemyślenia na temat. Chciałbym je przekazać pod rozwagę wszystkim, którzy mają jeszcze na tyle zdrowego rozsądku by zastanowić się nad własną/wspólną przyszłością. Nigdy nie jest za późno - dopóki MY żyjemy.

Każdy człowiek, będący świadomy swojego życia, musi być lekarzem samego siebie.

Każdy człowiek i każda istota żywa, powinny funkcjonować w warunkach tzw. Homeostazy, czyli równowagi pomiędzy światem zewnętrznym a wszystkim tym co się dzieje wewnątrz. Musi słuchać wszelkich sygnałów dochodzących z wnętrza własnego ciała i zewnętrznego otoczenia - oraz odpowiednio na te sygnały reagować. Nie można czekać na objawy choroby i dopiero wtedy iść po poradę do lekarza, który jest obcym (z natury) i nie potrafi zrozumieć choroby cudzego ciała.

Rozum, jest najwyższą formą rozwoju mózgu i właśnie tym odróżniamy się od zwierząt, które przecież też mają mózg, ale w życiu kierują się głównie instynktem i zmysłami. Człowiek ma  też zmysły i instynkty, ale wszystkim i zawsze jego życiem powinien kierować własny rozum.
 
To podstawowe Prawa Natury. To najlepsza, najbardziej właściwa recepta na zdrowe życie.

Aby być zdrowym, zachować równowagę należy zrozumieć te właśnie prawa natury. Należy właściwie docenić realia rzeczywistości i nasze środowisko. Żyjemy bowiem w coraz bardziej toksycznym, ciągle zmieniającym się świecie, nie tylko pod względem chemicznym ale także psychofizycznym. Trzeba nauczyć się metod walki nie tylko z wszechobecnymi truciznami, ale także walki ze sterowaną manipulacją w sferze myśli, walki z wszechobecnym stresem.

*Jest wiele czynników pozostających poza naszą kontrolą: dziedziczność i genetyka, warunki geopatyczne czy wreszcie Kosmos. Nie mając na to wpływu – próbujmy tego, co możliwe.

Podstawą życia i zdrowia są: Powietrze, Woda, Ziemia i Ruch.

1. Powietrze: Człowiek, (każda istota żywa), musi oddychać aby żyć. Musi zapewnić sobie odpowiednią ilość tlenu, aby funkcjonować. Zatrzymanie oddychania powoduje śmierć mózgu w ciągu 5 minut. Oczywiście, każdy ma pewne rezerwy, ale nie zmienia to znaczenia oddechu i powietrza. Ważne są też: oskrzela, płuca i pęcherzyki płucne.
Porada: Regulujmy swój własny oddech, nauczmy się oddychać wolno i głęboko, przez nos. Cel 10x na min. Co godzinę, weźmy kilka głębokich westchnień. Tak aby całkowicie wypełnić wszystkie pęcherzyki płucne.  Zwierzęta, które wolno oddychają i poruszają się, żyją znacznie dłużej od innych (np. żółwie, sowy)

2. Woda:  Organizm człowieka zawiera ok 70% wody. Noworodek ma jej znacznie więcej. Woda musi być dobra dla organizmu, mozliwie bez chloru i innych toksyn, musi mieć też np. odpowiednią zasadowość. Woda, to podstawa zdrowia i życia, bierze udział we wszystkich procesach metabolicznych i oczyszczania. Bez wody człowiek może przeżyć kilka dni - ale jej brak albo zła jej jakość jest prędzej czy później śmiertelna.
Porada: Pijmy wodę dobrą, oczyszczoną, odpowiednio zjonizowaną, o PH ok. 8,5. Na rynku jest wiele możliwości, dobrej jakości wody (np. Kangen water). Należy pić ok 30-40ml/kg wagi ciała – czyli około 2.5 litra wody na dobę. Najlepszym pożywieniem dla człowieka jest po prostu – dobra, czysta woda!

3. Ziemia: To nasza baza i źródło pożywienia. Zapewnia ludziom wszystkie potrzeby. Niestety nasza Ziemia jest coraz bardziej skażona, toksyczna a jej produkty, jako podstawa naszej diety - siłą rzeczy są również zatrute. Zdając sobie z tego sprawę, należy wybrać wariant optymalny.
Porada: Aby zdrowo się odżywiać, należy rozpocząć od programu oczyszczania i regeneracji – czyli uzdrowienia, przejścia do stanu wyjściowego. Należy wyeliminować wszelkie toksyny obecne w organizmie (po uprzedniej diagnostyce) a potem doprowadzić do regeneracji czyli dostarczenia odpowiedniej ilości substancji odżywczych, uzupełnienia wszelkich niedoborów czy też nietolerancji pokarmowych, alergii – etc.

To wszystko jest sprawą bardzo indywidualną i zależy od właściwej diagnostyki. Będę o tym wszystkim pisał w osobnym, dedykowanym artykule.

4. Ruch: Każda forma życia jest energią a więc również wytwarza odpowiednie pole elektro-magnetyczne, które (przy dzisiejszej technologii pomiarów biocybernetycznych) można ściśle zdefiniować i zmierzyć. Życie bez ruchu nie istnieje, zamiera – koniecznością życia jest ruch.
Porada: Każdy człowiek powinien, możliwie jak najwięcej się ruszać. Rano po przebudzeniu zalecam 30' gimnastyki, rozciągania kręgusłupa, mięśni i kończyn, które podczas spoczynku „zastały się” i należy pobudzić w nich krążenie (tak samo jak podczas siedzenia w biurze czy np. samolocie. Codziennie, człowiek powinien przejść kilka kilometrów. Spacer to najbardziej naturalna forma ruchu, powinno się to robić zwłaszcza przez snem. To gwarantuje równowagę  energetyczną organizmu i jest podstawą zdrowia.

 

PS. Ten artykuł jest „z innej nieco beczki” i może nawet nie bardzo nadaje się do Neon24.pl

Z zawodu i zamiłowania jestem lekarzem. Przechodziłem różne koleje losu w swoim życiu, a teraz patrząc na przeszłość i przyszłość z perspektywy dojrzałości, doszedłem do konkluzji: Pasją oraz misją mojego życia jest i będzie: Pomoc innym ludziom.

Uczyłem się tego dawniej, teraz i całe życie, na cudzych i swoim własnym organizmie. Będę  próbował a zdobytą wiedzę i doświadczenia, chcialbym przekazywać dalej. Mam nadzieję, że komuś się to przyda, a ja będę mógł chociaż częściowo wypełnić swoją misję i pasję.

Dla mnie, największą wartością życia - jest pomoc innemu człowiekowi, ludziom - czyli to wszystko - co ja, mogę dla niego i dla nich zrobić.

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • ----człowieku - lecz się sam
  ---- WŁAŚNIE KWITNIE !! ZBIERAJMY !!
  ZIOŁA SUSZYMY ! w ciemnym przewiewnym miejscu ! przechowujemy w papierowych torbach lub słojach w suchych ciemnych miejscach .

  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2015/08/zakazany-wrotycz.html
 • Medycyna akademicka czy farmakologiczna?
  Od czasu jak wziąłem się za leczenie się sam, zacząłem być zdrowy.
  A nawet pomogłem innym , m.in. wyjść z zaawansowanej boreliozy.
  Moje zaufanie do medycyny akademickiej spadło niemal całkowicie.
  System nauczania i edukacji w tym zakresie to w zasadzie system nauczania specjalistów od spraw marketingu firm farmaceutycznych. pacjent nie jest pacjentem, ale klientem i interesantem.
 • @
  cyt:
  //Pasją oraz misją mojego życia jest i będzie: Pomoc innym ludziom.//

  Jak Pan pomógłby rodzinie w której już od wielu pokoleń rodzą się dzieci (coraz więcej) ociężałe umysłowo (debilizm)? O tzw "problemach społecznych" tej rodziny już nie będę się rozpisywał, są porażające.
 • @klroman 11:44:15
  Dokładnie tak samo uważam, zresztą widzę to na co dzień. Tak jak pisałem w dzisiejszej medycynie nie leczy się ludzi a wyłącznie sprzedaje im się lekarstwa.

  Bo co to zresztą za interes wyleczyć kogoś? Dużo lepiej jest utrzymywać w przekonaniu, żeby kupował coraz więcej leków...to kiedyś będzie zdrowy.

  Najlepiej to widać po osobach starszych, którzy większość swoich dochodów z niewielkiej najczęściej renty zostawiają w aptekach. I biorą leki czasami zupełnie bez sensu.

  Podobnie z pacjentami z chorobami nowotworowymi czy innymi trudnymi w leczeniu. To prawdziwa "Bonanza" dla firm farmaceutycznych
  Ciężko chory człowiek i jego rodzina wyda ostatni grosze na lekarstwa.

  A przecież większość tych "cudownych" leków, to zwykłe oszustwa. Ale taka jest dzisiejsza moralność tzw "Big Pharma". Liczą się tylko zyski.

  Biedny i całkowicie zepsuty jest świat w którym żyjemy i niestety musimy to wszyscy zrozumieć - oraz zacząć się leczyć samemu.

  Czy Pan jest z Warszawy - może się jakoś spotkamy.
  Proszę o kontakt na PW

  Pozdrawiam
 • @Arjanek 12:22:03
  Szanowny Panie,

  Mogę spróbować pomóc - o ile ta rodzina jest z Warszawy/okolic.

  Oczywiście, z tego co Pan pisze - tutaj niestety są pewne uwarunkowania genetyczne - które czasem naprawdę trudno leczyć.
  Ale spróbować zawsze można. Musiałbym znać trochę więcej szczegółów.

  Pozdrawiam
 • Człowieku szanuj Ziemię, ona da tobie zdrowie
  Dziękuję za świetny artykuł. Nigdy zbyt mało przypominania o homeostazie w naszym umyśle, w naszym organizmie i wreszcie pomiędzy człowiekiem a przyrodą.
  Kilka dni temu trafiłem na ciekawą inicjatywę społeczną. Hasło "kupuj od rolnika" było znane już kilka lat temu, ale chyba dopiero teraz przybrało formę szerszego ruchu społecznego, który poprzez aktywność wszystkich członków, współpracę i zakup żywności naprawdę dobrej jakości sprzyja utrzymaniu homeostazy we wszystkich wyżej wymienianych aspektach. Aby znaleźć społeczność położoną najbliżej waszego miejsca zamieszkania, wpiszcie do googli hasło: kooperatywa spożywcza.
 • Mr. R.Opara
  Ma pan calkowita racje piszac, iz obecnie nie leczy sie ludzi, lecz przepisuje sie im coraz to wieksza ilosc lekarstw - na czym zarabiaja firmy farmakologiczne. Tu u mnie wiekszosc lekow jest bezplatna : szczegolnie dla chorych obloznie : na przyklad cukrzykow, ludzi z wadami serca itp. W zwiazku z tym ludzie ( szczegolnie starzy czy ubodzy) nie musza stawac przed dylematem : wykupic recepte, czy obiad, lecz nie znaczy to, ze spoleczenstwo jest dzieki temu zdrowsze i szczesliwsze. Wielu mieszkancow uzaleznilo sie od srodkow nasennych , lekow uspakajajacych lub innych "ulepszen" farmakologicznych. Starcom, dla swietego spokoju przepisuje sie srodki nasenne : bo tak wygodniej. W pogoni za wygoda zapomina sie o naturalnych metodach : bowiem znacznie latwiej polknac "magiczna" tabletke : pozniej zas dwie, trzy ... Ludzie zyja dluzej, lecz wiekszosc z nich na starosc cierpi nie tylko na liczne choroby, lecz takze na samotnosc oraz obojetnosc otoczenia, takze wlasnych dzieci oraz wnukow. Odeszlismy od natury , zapomnielismy o metodach i zyciu przodkow, lecz nie dlatego, ze tak chcemy, lecz zeby przezyc w tej pogoni szczurow. My nie tylko nie umiemy sie leczyc, lecz takze nie umiemy zyc wartosciowo.
  Dlatego dobrze, ze przypomina pan zasady wlasciwego i godnego oraz zdrowego zycia. Szkoda jedynie, ze nie zawsze mamy czas oraz mozliwosci zyc zgodnie z natura.
 • SZCZATKOWE JEST NASZE POZNANIE I SZCZATKOWE JEST NASZE ROZUMIENIE. PAWEL APOSTOL
  ,, Z kim sie trzymac w tej wielkiej podruzy w kim sternika szukac w kim brata w ktorym porcie zarzymac sie dluzej aby znalezc ziarno odpowiedzi ,, te slowa piosenki pokazuja dramat cywiliacji w ktorej mowiac slowami K z ,,Procesu,, Kafki ,, Klamstwo staje sie istota porzadku tego swiata ,,, . Wszystko oparte jest na klamstwie,medycyna ,farmacja, wiele z tego co ludzie wyobrazaja sobie o zyciu.. to jak mysla,jakie maja cele jest klamstwem. Ta pewnosc, przekonan i prawd jakie sobie przyswoili nie pozwala im zauwazyc ze to co pisze pawel apostol winno ich nauczyc pokory i szukania prawdy[ szukajcie a znajdziecie] niestety wszyscy maja swoje prawdy i przekonanie o wyjatkowosci swych prawd .dlatego tak trudno uspujnic i zmienic ten ped do zatracenia. Gdy Tolstoj niemial juz zludzen co do klamstwa w jakim zyl i uczestniczyl,napisal ostatnie dzielo swego zycia ,,ODBUDOWANIE PIEKLA,, gdyby je przelozyc na obecne realia nalezalo by zakwestionowac wiele z tego co uwazamy za dobre i prawdziwe. Niestety jako cywilizacja nie jestesmy na to gotowi i dlatego wiele nas prawdopodobnie czeka w tym uszlachetnianiu sie poprzez wypalanie ogniem ............. Na stronie alexjones.pl znalazlem dzis taki text............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................"...Dla świata będzie zaskoczeniem i szokiem błyskawicz­ne natarcie Chin na Rosję. Natężenie walk i okrucieństwa będą straszliwe. Chińczycy będą naśladować postępowanie Japończyków podczas drugiej wojny światowej: zaskoczenie, szybkość i terror. Zwycięstwa Chin przerażą Stany Zjednoczone. Chiny rzu­cą bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświad­czalne broni atomowej w Rosji. Wywołają one potworne zniszczenia, wstrząsy i zaburzenia w przyrodzie, co się póź­niej zemści na nich samych. Armia chińska zginie od broni jądrowej, którą sama rzuci na cały świat, chociaż początkowo będzie zwyciężać. Uderzy w wielu punktach, tak, że Rosja bę­dzie zmuszona walczyć na całej granicy, a jednocześnie potęż­ne desanty będą lądować w głębi kra..................................... O tym samym mowi 10 letni Slawik Kreszennikow[ Proroctwa 10 letniego Slawika na www . dziecko krulowej pokoju.. Edgar Cayce mowi ze po tym wszystkim Rosja bedzie sila na ktorej bedzie budowac sie nowa zeczywistosc , w oparciu o wartoscijakich nauczal Jezus. Ufajmy ze tak bedzie,ze idac w przyszlosci do lekarza nie otrzymamy czegos co nas zabije lub zaszkodzi Mowil o tym nawet Putin w przemuwieniu na westerplate ,cyt z pamieci ,,wywoluje sie choroby po to by je leczyc,, To pokazuje skale zwyrodnienia ludzi i zaprzedanie sie szatonowi...............
 • Przekladajac a jezyk faktow
  art ,,Jak medycyna rzycia staje sie medycyna smierci,,
  art,,Przerazajaca inkwizycja medyczna,,
  art Prawdziwa przyczyna chorob serca
  art Lekarze czy sprzeawcy procedur
  art ,,List otwarty prof Doroty majewskiej w sprawie szczepien,,
  art fluorcichy zabujca
  art glen olsen kampaniefarmaceutyczne nie chca byscie byli zdrowi
  i setki innych materialow dostepnych w internecie czy wiekszosc lekarzy niema oczu i uszu........ ze moga sobie powiedziec ....nie wiedzialem... moze prawda jest ze minister zdrowia naszego kraju jest po prostu szarakiem[reptarianem] i realizuje ich cele...to by wiele tlumaczylo...........
 • @babaraba 23:58:09
  Szanowna Pani,

  To, że leki są bezpłatne - tam gdzie Pani jest nie oznacza, że nikt za te leki nie płaci.
  Płaci państwo - czyli podatnicy - a bogacą się firmy farmakologiczne.

  Mój punkt widzenia jest prosty. Dziś medycyna dla całej służby zdrowia oraz przede wszystkim dla firm farmaceutycznych - to jeden wielki interes.

  Nie opłaca się leczyć ludzi, bo zdrowi nie są klientami. To żaden interes.
  Opłaca się sprzedawać leki i rozmaite gadżety, usługi.

  Dla mnie medycyna jest powołaniem, służbą dla innego, chorego. Oczywiście nie twierdzę, że lekarz nie powinien zarabiać pieniędzy na życie ale dla lekarza zawsze najważniejszy powinien być człowiek.

  Oprócz tego, twierdzę, że każdy z nas powinien być lekarzem samego siebie, słuchać sygnałów własnego ciała, reagować na nie itd itd.

  Np uważam, że każdy z nas codziennie powinien patrzyć na siebie w lustrze - i to długo, dokładnie. Tylko my, patrząc na siebie potrafimy dostrzec zmiany, chorobę.

  Jest wiele innych rzeczy, które możemy zrobić dla siebie...
 • oczywistym jest, że jeżeli firmy farmaceutyczne nastawione są na zysk, to..
  w żadnym wypadku nie będzie im zależało na wyleczeniu swoich klientów. Pamiętamy jak działały polskie firmy farmaceutyczne, gdzie właśnie nie zysk był tym czynnikiem najważniejszym. Lekarstwa były tanie i nie były produkowane w taki sposób, by tworzyć tzw łańcuch chorób, tzn by po wyleczeniu jednej choroby, po jakimś czasie zapadało się na następną, itd, itd.
  Chyba nie ma na to innej rady jak tylko i wyłącznie NACJONALIZACJA przemysłu farmaceutycznego.
 • @Jan Paweł 20:13:55
  Dziwnie jednak w Polsce, po sprywatyzowaniu polskich firm farmaceutycznych, zaczęły one stosować jako składnik leku, silnie toksyczny, rakotwórczy aspartam. Także w lekach dla dzieci i to już dla dzieci od dwóch lat.
  Jak wiemy, aspartam został wynaleziony przypadkowo a że był słodki i pewnie wyprodukowanie tony tej trucizny było tańsze od tony cukru, to postanowiono zrobić na nim światową karierę. Jak widać zrobiono mimo, że amerykańska agencja żywności (chyba FDA) zabroniła stosowania tej substancji. Jednak po wybraniu na prezydenta aktora i "wybawcę" Polaków Regana, na następny dzień zmienił się dyrektor FDA i ten dopuścił tą trucizną do powszechnego stosowania i... mamy ją już we wszystkim, nawet w lekarstwach.
  Dziwne jest więc stosowanie tej rakotwórczej substancji w lekarstwach w Polsce, bo skoro chodzi w farmacji o hodowanie klientów, to w tym wypadku chodzi chyba o coś zupełnie odmiennego.
 • Wyleczylem sobie sam zapalenie zatok.
  Miewalem zapalenie zatok kilka razy rocznie prez 10 lat.W koncu atybiotyki przestaly dzialac.Laryngolog wyslal mnie na operacje.Przeswietlono mi glowe, zrobiono testy, znaleziono zatoke w czole i wtedy sportkowalem: a nuz widelec dlutko chirurga pojdzie za daleko?Internet.Czytanie wszystkiego o zatokach.Znalazlem:Napary z rumianku , czosnek garsciami, witamina C garsciami.Przez 2 tygodnie robilem te napary w kazdej wolnej chwili i przeszlo.Zatoka sie udroznila i tak juz zostala.Minelo juz 15 lat od tego czasu.Pare razy zatoki lub uszy odezwaly sie, ale juz wiem co robic.Napary z rumianku.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031