Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2198 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Co łączy ludzi ? Co łączy Polaków?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żyjemy w ciekawym świecie, w ciekawych czasach. Wiele spraw dzieje się poza naszą kontrolą ale... na wiele wydarzeń mamy wpływ.


Mniejszy lub większy, to zależy od nas samych. Proporcje między tym wszystkim, decydują o tym jak wygląda nasze życie teraz, jutro oraz co pozostawimy po sobie.

Neon24.pl (NowyEkran.pl), powstał w 2010 roku, „wszedł w eter” 31.01.2011; i w pewnym sensie stworzył coś, co (być może z lekką przesadą) - można by nazwać - „naszym wspólnym światem”. Przynajmniej dla czytelników, blogerów, użytkowników Neon24.pl

Wiele, naprawdę wiele zdarzyło się w ostatnich czterech/pięciu latach. Dobrego i złego.
Początkowy sukces NE, był niewątpliwie wielką zasługą Tomka Parola i ludzi ówczesnej Redakcji.
Chwała jemu/im za to. Potem nasze drogi, z rozmaitych powodów się rozeszły – wielka szkoda, do dziś żałuję. I nieważne nawet czyja to była wina, (choć wielu, obarcza za to wszystko mnie). Ważne jest to, że wtedy, razem, poprzez wspólne działania - osiągnęliśmy dużo większy sukces - niż potem.

Byłem z NE od początku. Jestem i będę nadal. Być może wszystkie problemy NE są moją winą. Ale chyba nikt nie zaprzeczy. Ja też coś osiągnąłem. Beze mnie NE czy Neonu po prostu by nie było.

Przytoczę, często powtarzane przeze mnie słowa (nie znam autora, myślę nieskromnie, że to ja):
„Nic tak nie łączy...i nie dzieli ludzi – jak pieniądze”.

Ale jest, być może jeszcze ważniejsza sprawa: CEL. Wspólny CEL.
A Pieniądze i CEL – tworzą INTERESY. Wspólne Interesy.

Przytoczę kilka znanych przykładów, które były, minęły, mijają - z naszego życia i podwórka.
Partie (grupy) polityczne: UD/UW; PO; AWS; PiS; PSL; SLD – zastanówmy się nad ich historią.

Oczywiście życie to nie tylko polityka. Coś z lekkiej muzy: The Beatles, ABBA, Czerwone Gitary.
Kiedy ludzi łączą wspólny cel i pieniądze – mają wspólne interesy. A potem to wszystko - ich dzieli.

Resztę „dośpiewajcie” sobie Państwo sami... Znamy wszyscy historię Polski i wszyscy wiemy, że główną przyczyną obecnej słabości Naszego Kraju – jest odwieczny brak zgody w działaniach.

Jaka wynika z tych wszystkich faktów lekcja? - Bardzo prosta!

Tylko wspólne, zgodne działania, wzajemny szacunek i zrozumienie - są jedyną drogą do sukcesu.
Tylko poprzez działania w porozumieniu - MY Polacy - mamy szansę zmienić i poprawić obecną rzeczywistość.

Dlatego powstał Nowy Ekran. To było poszukiwanie zgody i porozumienia między Polakami. To był zawsze mój główny cel, moje zadanie, moja misja. Bo... „mnie się marzy Polska Nasza”.
Nie kurna chata. Nie jakaś tam..., niepolska, obciążona hipoteką geopolityczną - kurna chata.

Obecnie Neon24.pl, jest na kolejnym rozdrożu. Ale walczyć i próbować musimy. Propozycje Jarka i Marksa – wydają się być bardzo sensowne. Spółdzielnia blogerów. Spółdzielnia Neon24.pl

Może właśnie w ten sposób, może nawet z Tomkiem Parolem i dawną Redakcją - wspólnie razem, usiądziemy do stołu porozumienia i wspólnie razem zbudujemy nasze MEDIA, które będą podstawą budowy naszej przyszłości. Odbudowy Polski.

Ten Cel - Interesy Polskiej Racji Stanu - powinny nas połączyć.

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • Szanowny Panie Opara
  Jak do tej pory to górą są zwolennicy destrukcji niezgody i podziałów.

  Jestem tu od powstania NE i kiedy powstawał można był się założyć jak długo portal pociągnie.Ja uważam,że nic nie dzieje się przypadkiem.Portal od początku budził obawy układu(którego szuka Kaczyński i nie może znależć).No i ruszyły oskarżenia o agenturalność niektórych blogeróe NE jak właściciela czyli Pana.Momentem decydującym o rozwaleniu NE była decyzja o filmowaniu procesów sądowych przez blogerkę NE Ewinię.Na to układ nie dał zezwolenia i decyzja o rozwaleniu portalu została przypieczętowana.To było dla układu zbyt grożne.

  No i stało się to co było do przewidzenia ,czyli podział,kłótnie i wzajemne oskarżenia..To jest ulubiona metoda układu.Kiedy po tych zawirowaniach portal powoli stawał na nogi nastąpił kolejny atak Bloger Ad Novum piszący o wojnie na Ukrainie miał dużą ilość odsłon i komentarzy.Komuś to widocznie przeszkadzało i blogera AN już tu nie ma .Jakiś czas po tym doszło do niekorzystnej rewolucji młodych wilczków .To wszystko wskazuje na to że o porozumienie będzie niezwykle ciężko .Zawsze tam gdzie powstaje jakaś niezależna ,patriotyczna inicjatywa pojawiają się zaraz osobnicy których zadaniem jest sianie fermentu i niezgody.

  Życzę portalowi i spóldzielni jak najlepiej ,ale jestem pesymistą i nie do końca wierzę w powodzenie tej inicjatywy bez wnikliwego sprawdzenia osób biorących udział w przedsięwzięciu czyli takiej wewnętrznej lustracji.
 • Podziękownia
  Szanowny Panie Ryszardzie,
  Nie czytam wszystkich komentarzy bo często szkoda na to czasu.
  Chcę natomiast ogromnie Panu podziękować za powrót do poprzedniego formatu strony.
  Znów z ochotą odwiedzam stronę.
  I dzięki za powrót pana Jarka i pani Izy na stronę.
  Pozdrawiam
  Marek Ludwikiewicz
 • @matterhorn 12:31:08
  Ma Pan wiele racji - niestety zbyt wiele. taka jest prawda.

  Ale próbować i walczyć trzeba zawsze. Na tym polega nasze życie.
  Jeżeli będziemy próbować - zawsze będzie jakaś szansa.
  Jeżeli zaś z góry założymy, że przegramy - nigdy nie będzie nawet szansy.

  Przypomina mi się ten dowcip o facecie, który codziennie modlił się do Pana Boga o wygraną w Toto-lotka. Ale nic więcej nie robił, Pewnego dnia otworzyły się niebiosa i Pan Bóg zagrzmiał ludzkim głosem: "Jeżeli chcesz wygrać - musisz wypełnić kupon - musisz dać mi szansę"

  My też (ale wszyscy razem) musimy wypełnić nasz kupon.
  Wtedy, kto wie...
 • @lmark 12:40:34
  Dziękuję za ten komentarz.

  I bardzo się cieszę, że Pan wrócił. Mam nadzieję na wiele takich powrotów.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • @matterhorn 12:31:08
  Małe sprostowanie. Procesy sądowe były filmowane nie przeze mnie, czyli Ewinię, a przez Carcinkę i Pawła Pietkuna.

  Pozdrawiam
 • @ewinia 12:49:54
  Dziękuję za poprawkę i przepraszam za błąd.

  pozdrawiam
 • Panie Ryszardzie.
  Tak jak Panu to i mie się ,,marzy Polska Nasza"
  Ostatnio to byłem właściwie zdezorientowany o co tu idzie.Nigdy właściwie nie dociekałem kto jest kto,choć i niejednokrotnie też dawałem takie sugestie dotyczące jawności.Mam przynajmniej taką cichą nadzieję ,że administratorzy mają większe rozeznanie i tych pewnych prowokatorów będą usuwać.Swego czasu dużo emocji budziła wojna na ukrainie i w zasadzie miałem wrażenie że to jest portal rosyjsko ukraiński i tutaj sprawy polskie są żle przyjmowane.
  Mie osobiście najwięcej zawsze interesowało rolnictwo i to wszystko co jest z nim związane.Może i te sprawy na NE by miały znaleść więcej zwolenników ,zwłaszcza jeżeli teraz sie toczy batalia w ochronie Polskiej Ziemi,która swoje odniesienie ma w proteście przed URM.
 • @RYSZARD OPARA I @WSZYSCY
  To, że jesteśmy razem, to nie jest przypadek. Widzę w tym Palec Boży. Z każdym rokiem stajemy się starsi i mądrzejsi, środowisko oscyluje, ale per saldo - rozrasta się, ma swoją historię, wybitne postaci, i te mniej wybitne również. To jest historia polskiej kultury politycznej, co my tutaj robimy.
  Epizod korczaryzmu-młodzieżyzmu był "felix culpa", ponieważ uświadomił nam istotne, głębokie potrzeby nas wszystkich. Pragniemy większego udziału w życiu publicznym narodu - taki jest morał zasadniczy i oczywisty. No bo przecież - kto ma mieć największy wpływ na życie narodowe, jak nie elity, prawda? Ano właśnie. W każdym normalnym państwie ludzie tacy jak my, podobni do nas - zajmują wysokie stanowiska, są słuchani i naśladowani, są inspiracją i natchnieniem dla klasy średniej, i są oczkiem w głowie klasy wyższej, bogaczy. A my tutaj przysłowiową biedę klepiemy!
  A dlaczego - klepiemy biedę? Ano dlatego, ponieważ taka jest nasza stara historia i nowe zniewolenie obecnie. Za popieranie neonowców-nowoekranowców ma się w Polsce kłopoty. Ot, ja na przykład mam sfingowane trzy procesy o rzekome złe traktowanie pewnego pacjenta. Dlatego oczekuję od Środowiska wsparcia. Ty Ryszardzie, szczególnie możesz mi pomóc, ponieważ też jesteś lekarzem. Zapraszam Cię, Drogi Doktorze na mój proces w najbliższy czwartek na 13:33 do OIL na Puławską 18 (wejście od Reytana). Przejrzysz dokumentację, wyrobisz sobie zdanie i zaczniesz działać w słusznej sprawie obrony polskiego pacjenta i lekarza.
  Bardzo mi się podoba, że jest klimat na powstanie solidnej organizacji polskiej o charakterze informacyjnym i gospodarczym - czyli Spółdzielni. Co do nazwy, to powinniśmy się umówić, ja proponuję jedną z trzech: (1) Nowy Ekran, (2) NEon24 (3) Sami Swoi. Kwestia nazwy jest bardzo ważna, ale o wiele ważniejszy jest cel. A tym wielkim celem jest wzmocnienie pozycji naszego portalu, jako miejsca Mocy, Prawdy i Świętości Polaków w internecie.
  Piszę to w/w słowa nie tylko jako Eugeniusz Sendecki, polski lekarz, który wprowadził monitoring w warszawskiej izbie wytrzeźwień i się użera z patologicznymi esbekami w służbie zdrowia, ale również jako przedstawiciel Polskich Drużyn Strzeleckich - organizacji paramilitarnej. Generał Grudniewski wspiera nasze dzieło i serdecznie pozdrawia. Z przyczyn politycznych (ostra walka w sprawie Korwina) Generał się bezpośrednio w naszą Spółdzielnię na razie nie zaangażuje, bo ma mnie.
  ===========
  A na koniec, w dniu 28-mym czerwca 2015 zapraszam Wszystkich na pieczonego wieprzka od Witaszka przy pomniku Dmowskiego na Placu Na Rozdrożu. Właśnie rozwiązałem genialnie problem logistyczny, czyli zakaz spożywania alkoholu w tym miejscu publicznym. Na piwo i inne przyjemności pójdziemy w zwartych grupach do Pubu Przejście pod pomnikiem. I wszyscy będą zadowoleni!
  :)
 • @andrzej461 14:34:39....muszą być ścisłe zasady, ma być zgodne ze "state of art". Tak samo wszędzie. I tu też.....
  Zgadzam się z analizą, ale wyciągam inny wniosek.
  Portal blogerski czy portal zawodowych dziennikarzy?
  Trzeba wybrać...
  Osobiście jestem za portalem blogerskim, bo tzw. profesjonalnych, podwieszonych pod bogate organizacje miedzynarodowe, jest dużo.
  Z nimi konkurować można tylko mając olbrzymie budżety...

  Nie jestem znawcą biznesów internetowych , więc mogę się mylić w ocenie możliwości zarabiania na prezentacji kolejnych interpretacji wydarzeń politycznych...

  Według mnie fundamentem Nowego Ekranu była zgoda na różnorodność poglądów prezentowanych na autonomicznych blogach...
  Każde odejście od tego założenia -szukanie misji, powoływanie katolickiego ojca duchowego, angażowanie się w bezpośrednie gry parlamentarne lub prezydenckie- kończyły się rozczarowaniami...

  Powyżej @Eugeniusz Sendecki 13:57:49 napisał:
  (...)Z każdym rokiem stajemy się starsi i mądrzejsi, środowisko oscyluje, ale per saldo - rozrasta się, ma swoją historię, wybitne postaci, i te mniej wybitne również.(...)

  I do tego dobrze służy Neon 24

  Dęby rosną powoli, ale codziennie...

  Pozdrawiam
 • @Autor
  Słowa proste, oczywiste, ale z realizacją jest spory kłopot, vide ostatnie zawirowania. Dobrym wskaźnikiem aktualnej sytuacji Ne24 jest ruch piszących i jest on spory, gdy wszyscy widzą sens w pisaniu tu. Jak pokazały dobitnie ostatnie zawirowania, że zmiany kosmetyczne nie zatrzymają tutaj milknących po kolei blogerów lub/i komentatorów.
 • @andrzej461 15:27:24.... Bo cóż to jest tzw "pogląd" owych blogerów?....
  To jest to samo , co "poglądy" posłów z wiejskiej...Tylko, że za darmo.
  A o profesjonaliżmie dziennikarzy świadczą słowa ich pracodawców, że są 'prostytutkami na wynajęcie"( może niedokładnie , ale w tym sensie )...
  Na podobną ocenę zasługują przedstawiciele profesjonalnych instytucji nauk społecznych...

  Ciekawi mnie co myślą ludzie ...Bo co mają ludzie myśleć , to wiem ...dzięki profesjonalistom....

  Oczywiście , jezeli nowe kierownictwo będzie chciało zarabiać na Neon 24 , to ...,niestety , nie umiem sobie tego wyobrazić.
  Ale sa inni ..., pewnie pomogą. Za odpowiednie wynagrodzenia.
 • @Autor
  Szanowny Panie Doktorze,
  staram się nie uczestniczyć we wszelkich sporach. Rzadko zabieram głos w sprawach organizacyjnych (i tak nikt mnie nie słucha).
  Oceniłem Pański tekst na "5", a właściwie Pańską działalność, którą cenię bardzo wysoko (dzięki niej mogę spokojnie pisać i to mi wystarcza).

  Zajęty jestem ciągle wydarzeniami za naszą wschodnią granicę, ale w pewnym momencie zbiorę się w garść i... poproszę Pana o wywiad, który opublikowałbym na kilku blogach. Wiem, że Pan opowie dużo interesującego o naszej rzeczywistości.

  Serdecznie Pana pozdrawiam.
 • Cel - Interesy Polskiej Racji Stanu – to bardzo skromny zakres o krótkim zasięgu nie połączy wszystkich Polaków..
  .Proszę, bez nonszalancji, temat celu musi być precyzyjnie ustawiony z uwzględnieniem poprawki na wiatr i odległość:)
 • A może wspólna sieć?
  Witam, proponuję spojrzeć, co jest.
  Jest atrakcyjne dla blogerów oprogramowanie oraz wiele miłych i niemiłych doświadczeń związanych z publikacją własnych tekstów.

  Z historii zajść na portalu wynika więc
  POTRZEBA JAWNOŚCI
  POTRZEBA ZAUFANIA OD CZYTELNIKÓW
  POTRZEBA FAKTÓW POTWIERDZAJĄCYCH.
  Krótko, Panie Opara, ucząc się z negatywnych doświadczeń z Tomkiem Parolem, który nie tylko ukradł domenę NE to wycyckał też grupę swoich wspólników z Carcinką i Carcajau, wykradając im domenę 3O.
  Pozostali oni ze spółką bez domeny.

  Jak więc widać podstawą działalności w Internecie nie jest nawet wspólny cel, tylko wspólny adres, zwany domeną.

  Trzeba więc się zastanowić jak chronić domenę NEON przed niełaską Pana Opary i przed "zamachem stanu" w spółdzielni.
  Rozwiązanie DECENTRALNE zdaje się być wskazane.

  To znaczy praca na tym samym oprogramowaniu, tym samym adresie-aliasie, ale przy własnych domenach, jak kto woli mogą to być też poddomeny. Jestem za własnymi domenami, gdyż wtedy właścicielem domeny jest piszący bloger. Zróbmy Panie Opara nie spółdzielnię, a wspólną sieć.
 • @andrzej461 16:38:02....Jedyną szansą na przebicie się jest profesjonalizm.....
  Profesjonaliści są już zatrudnieni...i można ich poczytać w profesjonalnych portalach głównego nurtu..., dzięki którym
  profesjonalni "ziemscy bogowie" obstawiają wszystkie
  możliwe kierunki ( maja dużo drukowanych pieniążków), aby nikt nie kąsał ich władzy...Ba, aby mu nie przyszło do głowy , ze "ziemski bóg" to taki sam śmiertelnik , tylko trochę bardziej chciwy na zaszczyty ....

  Cóż, dla mnie portal amatorów pachnie świeżością ....---
  coś jak jedzenie domowe , smaczniejsze niż profesjonalnie przemysłowe...Kompot z własnych wisni kontra cocacola

  Jest oczywiście miejsce dla jednych i drugich..., bo są klienci o różnych apetytach. Jeżeli coś mi nie smakuje , to omijam taką jadłodajnię...
 • @andrzej461 17:35:45
  Ma Pan racje.
  Napisałem notkę na poziomie średniej powiatowej dla próby: http://nikander.neon24.pl/post/121790,konfederacja-jaroslawska-w-kwestii-architektury-monetarnej Idę o zakład że nikt nie przeczytał do końca a kilku życzliwych przyłożyło pały.
  To jednak jest miejsce dla debili.
 • @andrzej461 17:35:45.... Za cudze pieniądze...
  Nie rozumiemy się...
  Pan napisał , że portal może zarabiać...

  Moim zdaniem, obserwując podobne inicjatywy w intenecie, źródłem pokrywania kosztów są dobrowolne darowizny.
  Może być nawet abonament dla blogerów za prawo posiadanie bloga...
  Pod notką Jarka "Zgoda" pytałem o koszty utrzymania portalu...


  Idea zarabiania pieniędzy przez spółkę Nowy Ekran i profesjonalnych dziennikarzy nie dała , jak do tej pory, dobrych rezultatów.
 • ...
  Widzę że wróciło wielu dobrych blogerów, nie widzianych tutaj od dawien dawna. To dobrze wróży na przyszłość. Pozdrawiam!
 • To co Polakow powinno laczyc oczywiscie na plaszczyznie politycznej....to tylko i wylacznie
  Polska Racja Stanu.....
  zatem odstawiajac emmpstrem bzdrem poklepywania, otarcia i szanowanka , kamaryle i kolesiowania....Powinien pan- Jasno i wyraznie napisac na pierwszej Stronie Neonu..co pan uwaza za Polska Racje Stanu!
  Jasno , wyraznie prostym jezykiem! Nie zadne" Interesy" polskiej racji Stanu.. .tylko Polska Racja Stanu.....
  Interes .....kazdy moze miec swoj- jaki chce,...
  ..POLSKA RACJA STANU - jest jedna dla Wszystkich Polakow i tylko- jak taka bedzie ..moze laczyc!

  I odsaperujcie partykularne interesy..o ktore sie zrecie -jak psy od samego pocztatku dzielac, jak drozdze.....swoje ambicyjki i megalomanskie nadecia... gdzie brylanci przegladaja sie w swoich blogach- jak w lustereczku poprawiajac wloski,krawaciki i bereciki, koszac kazda uwage, zeby nie zepsuc sobie wygladziku:-))))) przepelnione pycha dupki......
  i Popatrzcie na Polska Racje Stanu....bez niej..dokoncza proces zamieniania nas wszystkich w gowno..i nawoz na Europejskiej Nizinie,....
  Panie Ryszardzie... niech pan od tego zacznie...
  ...
 • Polecam uwadze Internautów nowy ciekawy artykuł blogera Andrzeja Szuberta z Niemiec nt. prawd i kłamstw
  wokół słów żydowski holokaust w II wś. :

  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/26/ogarnia-mnie-zlosc-gdy-slysze-slowo-holokaust/
 • @nikander 17:44:28 -//To jednak jest miejsce dla debili. nadużycie link skomentuj nikander 26.04.2015 17:44:28//
  No to witamy w klubie! :))))) Może zakandydujesz na prezesa? W końcu widzę, że się starasz jak możesz, a to mogą co niektóre debile zauważyć i docenić. (Wlazłeś w to gniazdo by narobić? No to orłem nie jesteś...)
 • Polecam audycję w Radio Chicago min. na ten temat Bartoszewskiego z dnia 26.04.2015 r.,
  gdzie gościnnie wystąpił Prezes Wierni Polsce Suwerennej Paweł Ziemiński. Niestety audycja po 20 minutach z nieznanych dotąd powodów została zablokowana przez "nieznanych sprawców" . Już o tej sprawie poinformowałem szefa Radia Chicago Edwarda Maciejczyka, który może o tym nic nie wiedzieć. Ta audycja :

  http://www.polskaestrada.com/2015/04/audycja-radiowa-26-04-2016-r/
 • Wszystko do rzyci...
  My tutaj na jednostce nie reagujemy już nawet na oparne artykuła i neonowe perturbacje. Kilkudziesięciu chłopaków tu mamy, świeżaki po szkółce, i należy ich w edukacji i w patriotyźmie podszkolić. To nasz psi, oficerski obowiązek oraz rozkaz sztabowy. Że już o obowiązku moralnym, jaki zawsze inteligencja wobec narodu swego ma, nie wspomnę.

  Artykuły wsobne, samojątrzące, na temty wewnątrzportalowe pisane, nic nam tu na linii nie pomagają. Czytać hadko te oparne manify i programa, podsumowania i proklamacje. Na świecie zbyt wiela się dzieje, w Polsce zwłaszcza, by się podupadającymi portalikami zajmować, które somookreślić się nie potrafią. Żołnierzowi ciężką służbę pograniczną pełniącemu takiego artykuła, jak powyższy, oparny, do czytania nie zapodasz, na pogadance nie odczytasz, inputu dla żołnierza z takiej pisaniny nie wydoisz. Chuje raczej a nie blogerzy tutaj pisują, bo dobry Polak, w czas ten ostateczny inne temata poruszać będzie, w inne sfery wkraczać. Czyż wieszcze nasi, narodowi, o swoim portfelu pisali? Czyż Słowacki Juliusz o dewidendy się w poematach swych przypominał? Do grobu pan, Opara, swoich piniendzy nie weźmiesz, lepiej niech je pan tu zostawi.

  Blogerka całego świata finansowo słabuje, oficjalne dziennikarstwo takoż.
  Gazety bankrutują, w Stanach i w Rzeszy. NYT zamykać niedługo będą, bo niedochodowa ta rzydowska gazeta, szwabskie "Lustro" też ledwo przędzie. Najlepsze, przodujące pióra tego świata za darmo pisują i przed jurysdykcją nacjonalnych policmajstrów na koszta własne się chowają. Tym większa ich u Pana zasługa.

  Nikt syfu mainstrimowego dobrowolnie czytać już nie chce. To i Neon dochodowy komercyjnie nie będzie, ale zanim padnie, niechże coś ważkiego dla Ojczyzny naszej ukochanej uczyni. Dieńgi dawaj, panie Opara, toć to najpewniej pańskie przeznaczenie, bożym losem zrządzone, w trumnie piniądz ten australijski ino kamulcem na klacie zalegać panu będzie. My tutaj, na jednostce, też się dociepniemy, trochę kasy na garnizonowym koncie jest, przelew chętnie zrobimy.
 • @dalmichal 13:49:50
  Szanowny Panie,

  Ja się na rolnictwie mało znam, choć moje korzenie od dziada - pradziada właśnie ze wsi pochodzą. Nie chodzi tu jednak przecież o geneaologię.

  Może Pan ma jakiś pomysł na propagowanie tematów rolnictwa. To bardzo ważne sprawy. A może Pan/Pana znajomi by się tym zajęli.

  Proszę się dobrze zastanowić.

  Pozdrawiam
 • -------------- Autor
  --zupełnie !! już nie rozumiem Pana . Jakaś schizofrenia z tym Szeremietiewem

  https://www.youtube.com/watch?v=vi6O-v_lg_E
 • @Pan podporucznik 22:35:48 To się nazywa inteligencja i wzorowe wypełnianie patriotycznego obowiązku żołnierza! ;)))))))))))
  //Kilkudziesięciu chłopaków tu mamy, świeżaki po szkółce, i należy ich w edukacji i w patriotyźmie podszkolić. To nasz psi, oficerski obowiązek oraz rozkaz sztabowy. Że już o obowiązku moralnym, jaki zawsze inteligencja wobec narodu swego ma, nie wspomnę.//---// -Chuje raczej a nie blogerzy tutaj pisują,//
 • @Eugeniusz Sendecki 13:57:49
  Palce Boże i wola Boska jest wszędzie w naszym życiu. Ale myślę też, że Pan Bóg dał człowiekowi rozum - w określonym celu.

  To właśnie człowiek powinien kierować życiem swoim i swoich bliskich.

  O Twoich problemach medycznych słyszałem już wiele i mam nadzieję uda Ci się te problemy rozwiązać. Postaram się być na rozprawie w czwartek i może jakoś pomóc, wesprzeć. Warto byłoby to nagrać i przedstawić w NE.

  Odnośnie 28 czerwca - również postaram się wesprzeć Waszą działalność z okazji rocznicy Traktatu Wersalskiego. Choć akurat w tym dniu są też moje urodziny.

  Musimy się wspierać, działać razem - to jedyna droga na przyszłość.

  Moc Serdeczności
 • @andrzej461 14:34:39
  Portal może generować zyski z reklam i np. artykułów sponsorowanych.

  Ale jest to możliwe dopiero wówczas kiedy jest duża nawet wielomilionowa oglądalność, duża ilość wejść, artykułów.

  Aby do tego doprowadzić - trzeba działać razem w zgodzie.
  Wspólne cele, dążenia, osiągnięcia - wspólne pieniądze.
  To może NAS połączyć. Do tego właśnie zmierzam.
 • @zygmuntbialas 16:11:03
  Szanowny Panie Zygmuncie,

  Dziękuję bardzo za komentarz. Cieszę się z Pana obecności.
  Sprawy za naszą wschodnią granicą są bardzo ważne.
  Tam też kształtuje się przyszłość Polski.

  Ale ma nadzieję, wkrótce się spotkamy, pogadamy.
  Ma też nadzieję, że z naszej współpracy wyjdzie naprawdę coś pożytecznego dla Polski. To tylko od nas zależy.

  Czekam na propozycję spotkania

  Przesyłam wiele serdeczności

  Ryszard Opara
 • @goodness 16:18:28
  Przecież to dopiero początek drogi.

  A każda najdłuższa nawet droga, zaczyna się od pierwszego kroku.

  Zgadzam się cel musi być precyzyjnie ustawiony, trzeba wziąć pod uwagę rozmaite przeciwności, poprawki na wiatr, odległość i szereg innych.

  Ale trzeba zacząć, trzeba wiedzieć jak to zrobić i po co. Jaki jest wspólny cel.

  Pozdrawiam
 • @adevo 17:00:11
  szanowny Panie Adevo,

  Być może wspólna sieć to dobry pomysł i warto się zastanowić.

  Z drugiej strony znając nasze Polskie wady, skłonności do anarchii oraz
  działania oscylujące według schematów:

  1. Każdy sobie rzepkę skrobie
  2. Szlachcic na zagrodzie - równy wojewodzie...

  Trudno sobie wyobrazić skuteczność takiej formy działania i komunikacji,
  która miałaby przynieść efektywne rozwiązania na przyszłość RP.

  Może się mylę, ale jestem przekonany, że musimy walczyć razem, pod jednym sztandarem.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • @Zbigniew Jacniacki 17:18:19
  Szanowny Zbigniewie,

  Absolutnie zgadzam się z Twoimi komentarzami - w olbrzymiej większości.
  W dużej mierze ja też tak myślę.

  A może jesteśmy bliźniakami? Przynajmniej umysłowymi???

  Moc serdeczności

  Ryszard Opara
 • @nikander 17:44:28
  Szanowny Nikanderze,

  Przykro mi bardzo, że tak uważasz. Ja czytam wszystkie Pana artykuły, choć przyznaję nie wszystko jestem w stanie zrozumieć i trudno mi dyskutować.
  A więc jednak zakład by Pan przegrał.

  Do dziś byłem przekonany, że debilem nie jestem a teraz mam wątpliwości.

  Cisną mi się, wprost na usta słowa geniusza starożytności:
  "wiem, że nic nie wiem"...

  Życzę Panu powodzenia w przyszłych działaniach oraz obecności tylko ludzi mądrych i genialnych wokół.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • @wywalony 20:40:04
  Szanowny Panie,

  Myślę, że pogłoski o śmierci NE/Neonu - są przesadzone i przedwczesne

  Mam nadzieję Pan się myli - ale pożyjemy, zobaczymy.

  Pozdrawiam

  R Opara
 • @RomanKa 20:57:21
  szanowny Panie Romanie

  Pisałem już wiele razy o Polskiej Racji Stanu. Proszę zajrzeć do moich notek

  Ale fakt. Definicja Polskie Racji Stanu nie jest sprawą prostą a w dodatku zmienia się - bo cały świat się również zmienia.

  Niech Pan jednak zwróci uwagę, że w wielu krajach bez względu na to kto rządzi - racja stanu tego kraju, jest zawsze prezentowana przez liderów - bez względu na ich przynależność partyjną czy światopogląd.

  Tak jest w Wielkie Brytanii, gdzie niezależnie od tego czy rządzi Partia Pracy czy Konserwatywna: Thatcher, Churchill czy np Cameron albo w Rosji: Car, Lenin, Stalin czy Putin - zawsze najważniejszy jest interes kraju który ONI reprezentują. I jest również całkowite poparcie społeczne

  A czy tak nie może być w Polsce???
 • @Ryszard Opara 23:46:11 -///Cisną mi się, wprost na usta słowa geniusza starożytności: "wiem, że nic nie wiem"...//
  A ja dołoże jeszcze inne słowa Sokratesa które tu pasują jak ulał -"wszystkie rozumy pozjadał, tylko własnego nie ma". Pycha, żródło wszystkich grzechów, a matka wszystkich durni, prowadzi do zguby. Zauważyłem, że Pan Nikander tak ma, że za głupszych od siebie wszystkich uważa. To już zahacza o przypadek kliniczny.
 • @Ryszard Opara 23:49:11
  -Mylić się jest rzeczą ludzką. (Humanum est errare.) Seneka Starszy (Lucius annaeus Seneca, ok. 55 pne - ok. 40 ne)-
 • @andrzej461 00:09:09Skoro bowiem emeryt i moher jest najgłupszy, to już nie ma nikogo głupszego. No, chyba Talibowie czy inne pa
  panstwo islamskie. Łeb w łeb jadą.// ??? A to co? Czysty bełkot, czy też nieudolna próba wyrażenia jakiejś myśli? :)))
 • @andrzej461 23:30:52A pisanie, jako najtrudniejsze, równolegle rozważać co robić aby powsawały coraz lepsze teksty, a nie coraz
  gorsze.// Doskonała próbka "coraz lepszego tekstu". Wstydziłbym się umieszczać coś takiego. ;)))
 • @moher 00:28:48
  Jak zwykle celnie i krótko... masz rację moherku :)

  pozdrawiam!
 • @Astra 00:44:32 Dziękuję gwiazdeczko! Pozdrawiam nawzajem i życzę dużo cierpliwości w nowym zadaniu.//
  Z głupcami tak trzeba. Krótko i zwięźle zwrócić uwagę. A jak prawda nie dociera to nie rzucać takim za dużo pereł, bo ich szkoda, a oni i tak nie zrozumieją. -Masz tu cytat: -Lecz jeśli do jakiego miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. -Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu. Łk 10, 3-20.
 • @andrzej461 01:01:43 -//tamten porąbany porucznik schizol też dobrze powiedział, że "chuje" tu piszą. //-
  Wiesz co? Czytając Twoje wypociny to może i masz rację że prawidłowo Tobie podobnych ocenił?
 • @Ryszard Opara 23:34:59
  >Może się mylę, ale jestem przekonany, że musimy walczyć razem, pod jednym sztandarem.
  -------------------------
  Kooperacja sieciowa powoduje, że adresy nowych artykułów stanowią zbiór automatycznie aktualizowanych linków.

  Pod jednym sztandarem znaczy strona główna (SG) pozostaje, wraz z tym samym wyglądem graficznym, zapewniając reklamę i dochody. Natomiast domeny, czy poddomeny ze stronami artykułów generują dochody dla autorów.

  Sytuacja jak na neonie, przed miesiącem, że cały artykuł zostaje usunięty przez złośliwego admina nie jest możliwa.

  Blogerów łączą wspólne cele i wspólna własność strony głównej. Zarządzanie sprowadza się do kształtowania miejsc blogerów na SG i wyklucza ingerencję w treści portalu.

  Jest wspólny sztandar, ale bez nominalnego przywódcy.
  Korektury są łatwiejsze.
  Panta rhei.
 • @andrzej461 01:12:09 //Jesteście kupą gówna//.
  ...-No, teraz to już naprawdę dałeś solidny argument. -Nie krępuj się. ulżyj sobie. -Co dalej? (What's next?). - ;)))
 • @Ryszard Opara 23:58:49
  Szanowny panie Ryszardzie!
  Racja Stanu..czyli panstwa ....dla Narodu...nie zmienia sie, jak w kalejdoskopie.
  Racja Panstwa Narodowego...musi odzwierciedlac Racje Narodu Gospodarza!
  KTO nie rozumie czym jest Racja Stanu, czy nie potrafi wyartykulowac i zdefiniowac jej- NIE POWINIEN pretendowac do odgrywania roli elity i kierownictwa wielkimi grupami narodu!
  ZMieniaja sie stale warunki zewnetrzne i wewnetrzne wymagajace korekty metod , sposobow i srodkow odzialywania...wszyswtko tylko i wylacznie po to , zeby NIE NARUSZYC POLSKEIJ RACJI STANU!!!!
  Ta poddano w roku 1998!
  Prosze przypominam swoj wlasny protest skierowany do wszystkich, ktorzy za ta Racje byli Odpowiedzialni!


  25 październik 1998 Dallas Texas

  Pan dr Marian Krzaklewski-
  Przewodniczący NSZZ”Solidarność” i AWS
  Pan prof. Jerzy Buzek-
  Premier Rządu RP

  Szanowni Panowie!

  Zwracam się do Was, liderów tego- co zostało że ” Solidarności”, czując się nadal związany z owym „Wspaniałym Ruchem” i zdając sobie doskonale sprawę z tego- że mój głos wyraża odczucia co najmniej 9mln członków -tych „pierwszej” Solidarności, którzy dzisiaj….. znów stanowią ową milcząca większość.
  Obydwaj Panowie zostaliście wyniesieni na najwyższe stanowiska dzięki poparciu Narodu Polskiego, który wielokrotnie oszukany, jeszcze raz chciał wierzyć, że nie zawiedziecie jego zaufania. Oczywiście obiecywaliście Panowie spełnić te oczekiwania i dążyć do realizacji celu naszej Solidarności, czyli zaprowadzenia w Polsce ustroju sprawiedliwości społecznej, uczciwości i równych szans dla każdego obywatela oraz społecznego pokoju.
  Te oczekiwania nigdy nie były i nie są dzisiaj żadna fanaberia, lecz minimum niezbędnym do egzystencji państwa narodowego, zabezpieczającego ” Nasz- specyficznie polski- sposób życia” .
  -życia- zakorzenionego głęboko w naszej przebogatej historii,
  -życia – i jego przekazania z wychowaniem następnych pokoleń zgodnie z naszą, piękna, polska tradycja i kultura,
  – życia- wyznając religie ojców naszych,
  -życia – posługując się naszym, polskim językiem,
  -życia- utrzymując się z owoców naszej, pięknej, polskiej ziemi,
  -życia – z pracy naszych- polskich rak, prowadząc naszą- polska gospodarkę służącej przede wszystkim naszym- polskim potrzebom.

  Bo przecież nic innego, a tylko ten nasz, własny, „polski sposób życia”, wyróżnia nas spośród RODZINY innych narodów i czyni Polakami.

  To coś, co jest tak niezmiernie ważne dla Polaków zamieszkujących terytorium Polski, jest tak samo -a może nawet ważniejsze- dla prawie tak samo licznej – polskiej diaspory. Polonii, której istnienie jest najlepszym dowodem, jak szkodliwy jest i do jakich tragedii prowadzi- brak istnienia warunków do narodowego istnienia w Kraju.
  Jest to problem o największej wadze dla przyszłości Polski, dla jej fizycznej, suwerennej egzystencji! I nie jest to niestety żadne dramatyzowanie.
  Przypominam Panom fakt, że w przeciągu ostatniego dwudziestolecia, Polska poniosła straty ludnościowe, porównywalne tylko do strat wynikłych z najbardziej tragicznych katastrof naszego narodu.
  Straty te są tym dotkliwsze, że nastąpiły w czasie pokoju. Bez żadnego konfliktu militarnego, bez żadnego kataklizmu spowodowanego siłami przyrody. Jest to i pozostanie już na zawsze faktem, że tylko i wyłącznie głupotą i pycha, niepohamowana chciwość, cynizm i chamstwo rządzącej kasty, spowodowała sytuację, że czując się kompletnie niepotrzebnym, wyalienowanym w swojej własnej Ojczyźnie i nie mając żadnej nadzieji na poprawę swojej sytuacji- Polskę opuściło udając się na stała emigracje ponad 1 milion 300tys Polaków.
  Dane o owym Exodus -” Wyjściu Polaków z Polski” są nadal wstydliwie ukrywane pomimo, że nie przyznajecie się Panowie do żadnego związku z poprzednim komunistycznym reżimem. Nie muszę dodawać, że znakomita większość owej emigracji to byli i są ludzie młodzi i bardzo młodzi, którzy zasilili ekonomię krajów osiedlenia. Ludzie w znakomitej większości dobrze wykształceni i przygotowani zawodowo, świadczy o tym ich pozycja zawodowo społeczną w nowych krajach, nieporównywalna do żadnych innych poprzednich fal emigracyjnych.
  W ostatnich tygodniach i miesiącach daje się zauważyć, niepokojące zjawisko, alienacji coraz szerszych kręgów społecznych, które znowu zakończy się następna fala masowej emigracji z Polski, pomimo wprowadzenia ogromnie restrykcyjnych zabezpieczeń emigracyjnych w tradycyjnych krajach osiedlenia, które to zjawisko- jak narazie – tylko opóźniają.
  Zaledwie ponad 30% frekwencja wyborczą potwierdza wyraźnie owo groźne zjawisko negacji i alienacji. Świadczy to, że nadzieji -jakie w was pokładali Polacy, niestety Panowie nie spełniacie - a w to, że je kiedykolwiek spełnicie, już nie wierzą.
  Zaoferowaliście i poparliście Panowie swoim autorytetem Ustawę Zasadniczą i Ordynacje Wyborczą, która Naród Polski z narodu gospodarza uczyniła drugorzędnym przedmiotem praw i obowiązków, a nie podmiotem. Przynależność bowiem do narodu polskiego w obliczu przywilejów, jakie nadaje Konstytucja wszelakim mniejszościom narodowym, czyni z Polaka, obywatela polskiego drugiej kategorii.( Vide- rezultaty wyborcze we Wrocławiu i Opolu)
  Bazujący na owej nieszczęsnej Konstytucji porządek prawny dokonuje sanacji niespotykanego w historii Polski złodziejstwa i grabieży narodowego majątku, a winnych owej zbrodni zamiast pociągnąć do odpowiedzialności karnej (!!!) nobilituje.
  Porządek polityczny pozbawił Naród Polski jego suwerennej, demokratycznej decyzji i odpowiedzialności za przyszłe swoje losy, a suwerenem w Polsce ustanawia egzekutywy organizacji partyjnych. Haniebny system proporcjonalnych wyborów, jak i progów wyborczych doprowadził do sytuacji, że proces wyborczy uchodzi w oczach konstytucjonalistów z krajów demokratycznych za ( tak! tak!!!) „parodię cyrku wyborczego(!)”.
  Restytuuje to w Polsce typowy xenooligarchiczny ustrój partyjnokratyczny, ograniczający jakikolwiek wpływ na decyzję polityczne do wąskich grup partyjnych elit. Tym samym, stawia znakomita większość narodu w sytuacji bezsilnych i niemych świadków wydarzeń, pozbawionych jakiejkolwiek możliwości aktywnego wpływu na ich bieg, a upragniony stan pokoju społecznego zastępuje stałe pogłębiającym się procesem społecznej frustracji, alienacji i negacji.
  Szczytem zwyrodnienia, ostatnim stadium rozkładu systemu komunistycznego, a zarazem najlepszym wymiernikiem jego idiotyzmu, był gigantyczny aparat biurokraty-czny państwa. Polip próżniaczy, a złośliwy zerujący na gospodarce narodowej i wiszący, jak kamień u szyji świata pracy.
  Po tzw. przełomie w wyniku działań „reformatorów” rzekomo wywodzących się że świata zorganizowanej pracy, ów aparat uległ podwojeniu w przeciągu zaledwie kilku lat. Przy czym apanaże owego aparatu wzrosły kilkakrotnie w porównaniu z czasami komunistycznymi…. Brzmi to, jak idiotyczny żart, wygląda- jak parodia groteski, lecz jest to niestety tragiczna, gorzka, polska, jak najbardziej rzeczywita – dzisiejszość..
  Eskalacja wytworzonej sytuacji przez waszych poprzedników, jak i wasze Panowie przyzwolenie i zjawisk takowych akceptacja, spowodowała natychmiastowe przemieszanie się struktur politycznych z nieformalnymi strukturami grup przestępczych i zorganizowanej zbrodni. Jest to „latynizowanie państwa”- czyli umacnianie na długie lata niezwykle groźnego i zabójczego dla bytu państwowego Polski – ustroju „zorganizowanej korupcji”!
  Panowie jesteście tego świadomi!!!
  Ów oligarchiczny partyjno-mafijny układ, przejął kontrolę nad całą gospodarka narodową i czyni wszystko, w kierunku usankcjonowania grabieży i uzyskania aktów własności chociażby do części ochłapów. W procesie owej kanibalizacji polskiej ekonomii zostaje zaprzepaszczony bezpowrotnie ogromny majątek wypracowany przez naród polski pod batem komunistów.
  Do owej uczty „ekonomicznych padlinożerców”, zaprasza się zorganizowane spekulacyjne, globalistyczne grupy kapitałowe. Grupy te posiadając ekspertyzę w zakresie przejmowania majątku, drogą niszczenia gospodarki, jak i dowodów i śladów owej zbrodni, świadczą „dobre usługi” miejscowym hienom ekonomicznym i za odpowiedna zapłata, dostarczają odpowiednich alibi, schowków na zagrabione kapitały, jak i w sytuacjach kryzysowych, bezpiecznych melin poza granicami Polski.
  W ciągu ostatnich lat polski produkt wysoko przetworzony z dużym wkładem myśli technicznej i rodzimej technologii, znikł ze światowych rynków. Utratą tradycyjnych rynków broni, przemysłu maszynowego, maszyn i ciągników rolniczych, przemysłu okrętowego, jak i servisu inzynieryjno budowlanego- to utratą pracy w Polsce, to utratą źródeł godziwego utrzymania polskich rodzin. A to jest niczym innym, tylko po prostu zbrodnia przeciwko Polsce!!!
  Mówiąc wiele o waszej trosce o polska rodzina, jakoś zapominacie Panowie o tak ważnym czynniku.
  Wierząc w mit, że prywatyzacja jest panaceum na wszystkie problemy Polski, dopuszczacie Panowie do wyprzedania za bezcen w obce ręce najbardziej istotnych części narodowej gospodarki- zapominając, że w ten sposób pozbawiacie Naród Polski możliwości kierowania własnym losem.
  Dopuszczacie Panowie do niczym nie ograniczonego obrotu ziemia, w sytuacji istnienia kominów cenowych ziemi w Europie- niszcząc w tym samym czasie „sól polskiej ziemi”- Polskiego Chłopa. Pomaga w tym chętnie i nachalnie, z nienawistna gorliwością, sprzedajna kasta zawodowych propagandystów. Kasta, która zawłaszczyła publiczne, czy raczej państwowe środki masowego przekazu- na czele z najbardziej efektywnym narzędziem politycznej stymulacji PR i TV. Jej agentury specjalizują się w pseudofachowym bełkocie, powtarzając horrendalne bzdury o niewydolności polskiego chłopa. Słowem nie wspominając, że dokładnie w taki sam sposób, w diametralnie odmiennym układzie ekonomiczno socjalnym, ten sam kanibalizm monetarystów niszczy i likwiduje najbardziej wydajnego rolnika na świecie- niszczy amerykańskiego farmera.
  Prawda jest jedną- zmonopolizowana, oligarchiczna, światową mafia pośredników skupiająca w swoich rękach skup, jak i przemysł przetwórczy, utrzymuje ceny skupu zboża i żywca 30- 40% poniżej kosztów produkcji, niszcząc farmy( ceny zboża w 1947 roku były wyższe niż są w 1998)- kiedy w tym samym czasie głodują miliardy i umierają z głodu na świecie miliony ludzi.
  Panowie!
  Posługując się naukowymi tytułami, przyznając się do korzeni chrześcijańskich, przyjmujecie zarazem za dobra monetę tłumaczenia entropistow. Akceptujecie malthusianskie rozwiązania ekonomiczne, dokonujące zagłady gospodarki fizycznej, niszczenia warsztatów pracy. W imię interesów międzynarodowego kapitału spekulacyjnego i miejscowych oligarcho- kryminalnych korporacji niszczycie bazę ekonomiczna własnego Narodu.
  Za ową gorliwość i posłuszeństwo i specyficzny „progress inaczej”, światowe gremium skupione w IMF wyróżnia wysokimi nagrodami dwoch swoich funkcjonariuszy odpowiedzialnych za wzorowe wykonywanie ich poleceń w Polsce. Wypełniają je wzorowo, ponieważ w tym samym czasie- pełnia również funkcje organów Polskiego Rządu !!!!!
  Panowie!
  Statystyki ” progressu inaczej” owego procesu reform- mówią same za siebie:
  – przyrost naturalny w Polsce równy zeru
  – średnia długości życia w Polsce spadła poniżej wieku emerytalnego, – zachorowalność na tzw, choroby cywilizacyjne zajmuje czołowe miejsce w skali Europy,
  – co czwarte polskie dziecko przychodzi codziennie do szkoły głodne,
  – sierocińce przepełnione opuszczonymi dziećmi,
  – ulice miast zapełniają młodociane prostytutki,
  – rośnie narkomania, przemoc, samobójstwa, sektarianizm, etc, etx…
  Zaiste czołowi heraldowie kultury śmierci, zasłużona odebrali nagrodę…..
  Wprowadzane są obce naszej chrześcijańskiej kulturze wzorce zachowania, chyba tylko dla zmylenia nazywane- alternatywnymi…..
  Pozwalacie Panowie na dokonywanie zmiany paradigmatu kulturowego Polski!!!
  Posiadając większość w Sejmie i poparcie Narodu pozwoliliście wodzić się na krótkiej smyczy koalicjantowi, który oprócz ogromnego mniemania o swej wyższości zarówno intelektualnej, jak i socjalnej- będącego być może wynikiem obciążeń genetycznych- nie posiada nic więcej, oprócz pełnej gęby pustych frazesów, pychy, lekceważenia partnerów i trzeba przyznać znakomitej zdolność nawiązywania tyle egzotycznych co i podejrzanych kontaktów.
  Posiadających tylko takie cechy zdegenerowanych marksistów, usadowiliście na najbardziej newralgicznycgh stanowiskach państwowych, powierzając ich widzimisię- (bo przecież na ich decyzję nie macie żadnego wpływu, w przeciwieństwie do agentur międzynarodowych i obcych) los 40 mln narodu????
  Działania tych właśnie ludzi, pod waszym patronatem, doprowadziły do wprowadzenia w życie tak ważnych rozwiązań, jak nowy podział administracyjny Kraju. To właśnie dzieło dzielnicowego rozbicia Polski, włącznie z ustrojem stołecznego miasta Warszawy stanowi przykład legislacyjnego brakoróbstwa i opóźnienia z wyraźnymi śladami debilizmu umysłowego jego autorów(!), bądź (???) rozmyślnego, jadowicie antypolskiego sabotażu!!
  Nowy wymiar podatkowy, polityka socjalno zdrowotna i mieszkaniowa, polityka finansowo kredytowa państwa polskiego prowadząca do fizycznego samounicestwienia narodowego etc. etc. etc…..
  Panowie!
  Litanię niefortunnych roztrzygniec można kontynuować, mnie chodzi natomiast o to- aby ten przeklęty ciąg zbrodniczych, antynarodowych, nieludzkich pociągnięć przerwać…… i to przerwać natychmiast!
  Jesteśmy świadkami niespotykanego w nowożytnej historii ludzkości załamania obecnego systemu finansowego w skali całego świata. Skutków owego załamania finansowego nikt nie może przewidzieć, gdyż nikt, nigdy i nigdzie – czegoś podobnego nie widział przedtem.
  Skoki na giełdach finansowych świata i straty sięgające 40- 60%, łączenia się banków, działania ratunkowe hedge funds etc, etc, to nic innego, jak widomy znak- że cały system finansowy podlega coraz szybciej całkowitej dezintegracji, jednym słowem zdycha… i zdechnie. Patrzcie na Japonię, Koreę, Tajwan, Rosję, Brazylię, Mexico etc, etc…. na godna naśladowania Malayazje, która jedyna i pierwsza postąpiła tak, jak godny i suwerenny kraj- rządzony przez patriotów postąpić powinien. Stosowanie się bowiem do zaleceń światowych mącicieli i spekulantów, obrona ich wyimaginowanych zysków i niczym nie usprawiedliwionych lichwiarskich profitów od nieistniejących kapitałów, kosztem własnej fizycznej ekonomii, kosztem zdrowia i przyszłości własnych dzieci to – Panowie – zwyczajną głupotą!
  Dalsze niszczenie narodowej gospodarki i kanibalizacja warsztatów pracy w obliczu sytuacji, kiedy już wkrótce- może się okazać niezbędnym każde, nawet najprostsze narzędzie, każdy ziemniak, fasolka i każdy kłos zboża- jest Panowie niczym innym tylko zbrodnia popełniana przeciwko własnemu Narodowi.
  .
  Panowie!!!! Na Miłość Boską!!! ….co robicie …i komu służycie….

  Z poważaniem

  Roman Kafel

  Otrzymują: 1.Adresaci
  2. Jego Eminencją Prymas Polski
  3. Radio Maryja
  4. Tygodnik ” Naszą Polska”
  5. Prasa polonijna
  6. a/a
 • @andrzej461 02:26:22
  Po co czytasz???
  Nie do ciebie adresowane..nie wypinaj zadu. Wsadz se w niego palec i wygrzewaj , przejdzie ci bull:-)))
 • @Ryszard Opara 23:46:11
  Panie Ryszardzie
  Bez obrazy.
  Z dobrze zapowiadającego się kiedyś portalu z ambicjami zrobił się tu strych na rupiecie. Każdy tu może przyjść i puścić bąka. Wszystko to w imię wolności mediów. Zważ, że nie wszyscy przywykli do bajzlu.
  Jednak to od właściciela zależy kogo by tu i z jakimi treściami sobie życzył.
  Nie stać Cię aby przybić gwoździem kawał deski z napisem: "Agenturze wstęp wzbroniony" lub "Agentura mile widziana".

  Wybacz, ale ta bezpłodna nawalanka to strata czasu.
 • Towarzysze!!! Zaczęły się przemówienia 1 Majowe. Polaków nie ma, są sfory bezwolnych durnych kundli
  Panie Opara, Polaków łączą takie hasła, obietnice, cele i plany 1 Majowe bez sensu i bez pokrycia, głoszone przez TWarzyszy od czasów wyzwoleńczej rewolucji październikowej dzięki której najgorsze chamy, kanalie i tumany prosto z obory wlazły na salony i urzędy. I do dzisiaj na nich siedzą i tylko grabią, rujnują i mordują KomoRuskie WSIowe mendy.
  Polska neokolonia, to okupowany obszar zniewolonych kanalii, chamów, tumanów skazanych na niewolnictwo. Polaków nie ma, są tylko ujadające na siebie i zagryzające się skundlone sfory na smyczy ruskich, pruskich, żydowskich i USSraelskich okupantów i zaborców.
 • @andrzej461 01:50:05
  Widzę, że jesteś nowy, we wcieleniu @andrzej461. Czyżby tak Ciebie tutaj gnębili, że musisz wstydliwie chować się pod nowym nickiem?
  Jakie masz doświadczenia tutaj z NE?
  Ja typuję na doświadczenia starego znajomego "mind service".

  Moje są takie, że liczne przeprowadzki uszkodziły wiele moich notek. Ostatni, lub przedostatni admin miał czelność usunąć niewygodny dla przemysłu farmaceutycznego, artykuł, szczególnie pracochłonnie przeze mnie zredagowany.
  W pomyśle sieciowym o rozczłonkowaniu NE w Internecie podałem na przykładzie podziału zysków, rozkład kompetencji, w przypadku zaistnienia NE na licencji wielokrotnie w sieci.

  Oczywiście ten pomysł jest czymś dla ludzi lotnych oraz mających jakieś doświadczenia z P2P.
  Licencjowanie NE dla stałych imiennych blogerów, stworzyłoby podstawę finansowania NE. Rozczłonkowanie dałoby NE odpowiedni rozmach i polepszyło pozycję NE w Internecie. To dobry pomysł, jak Opara go nie weźmiecie to może zrobię to sam. Widzę jego potencjał.

  Panu Oparze tak jak ze spółdzielnią potrzeba jednak, chyba z 2-3 lata by zrozumiał, że to postępowy pomysł. Dlatego się nie upieram. Może tutaj on jest zbyt zaawansowany, ludzie muszą dojrzeć oraz zrozumieć, o co chodzi.
 • @detektywmjarzynski 22:16:19
  Szanowny Michale,

  wydaje mnie się, że nie zadziałały tu żadne złe siły( choć dziękuję za profesjonalną czujność :)) ). Rozmowa redaktora Edwarda Maciejczyka z radia WPNA 1490 AM z Chicago ze mną była znacznie dłuższa i kilkuwątkowa. Jedynie względy realizatorskie zdecydowały, że rozmowa została przerwana w pewnym momencie fragmentem muzyki. Nie miało to zasadniczego wpływu na przekazywane treści.

  Pozdrawiam serdecznie
  PZ
 • @rerak 05:40:58
  Gdbys to ty Srulku mazany- byl wlascicielem Portalu , nawet bym sie nie napial:-))))zeby dmuchnac w twoja strone...odbytniczka:-))))
  Nie zaslugujesz....ale oprocz srajuszczich srulkow -jak ty sa tu jeszcze ludzie, Polacy..zatem zssij ogonek. takiego- jak ty..zgnilku parchaty w rytmie pill-pull:-))))
 • @Ryszard Opara 23:28:01
  Autor od początku powstania portalu twierdzę, że otworzył Pan prawdziwą drogę do wspólnego celu.
  Tylko, niepotrzebnie dużo energii pochłonął w międzyczasie montaż partii Polit…….
  Naturalnie że, Polska Racja Stanu, była i będzie mało widoczna na starym tle kultury, starym tle systemu dziesiętnego i starym tle archiwum historii.

  Proponuję zmienić tło, na jasną przyszłość. Tym prostym sposobem oświetlimy nową przyszłość do wyższej kultury z nowym liczeniem binarnym Polskiej Racji Stanu, bez żadnej reszty, czy przybliżeń z sufitu.

  Co ważne - jest próba Neonu24.pl na pierwszy krok stałego połączenia liderów administratorów z Blogerami.
  Dalsze, wierne szanowanie tego stałego połączenia równowagi głosów na portalu, będzie pierwszą częścią sprawnego elementu stabilizatora celu.
  Pozdrawiam
 • @goodness 16:01:45
  Szanowny Panie Goodness,

  Tak, od samego początku próbuję otworzyć drogę do wspólnego celu.
  Znam rzeczywistość i realia, które funkcjonują w prawdziwych demokracjach (np Australia, Wlk Brytania, Niemcy, Szwajcaria).

  Próbuję (na razie bez wielkiego powodzenia) aby moi rodacy, ludzie w Polsce zrozumieli obecną rzeczywistość, aby podjęli działania w kierunku pozytywnych zmian realiów, które funkcjonują w III RP.
  Nie bardzo mnie/nam to wychodzi - może nie rozumiem Polaków.

  Ale mam nadzieję, że każda kropla prawdy drąży najtwardszą skałę zła i kłamstwa.
  Będę walczył i próbował dalej. Mam nadzieję będziemy to robić razem.

  Propozycja spółdzielni jest moją kolejną próbą - połączenia Polaków, którzy myślą podobnie, którzy chcą budować przyszłość Naszego Kraju.
  Nawet, jeżeli będzie nas niewielu - na początek.
  Być może to będzie zaczyn i początek lawiny zmian, które obalą obecny Układ Zamknięty.

  A jaka Pana zdaniem jest definicja "jasnej przyszłości", którą trzeba oświetlić Polaków i naszą przyszłość???

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • @Bubba 20:19:49
  Szanowny Panie Bubba,

  Zgadzam się, przyszłość zależy od tego co robimy dzisiaj - dlatego też jest to bardzo ważne.

  Nie zgadzam się, ze wiedzieć za dużo o przyszłości to nie jest dobry pomysł.
  Trzeba zawsze wiedzieć - i to bardzo dokładnie dokąd się zmierza.

  Jeżeli Pan dziś zdecyduje wybrać się na Antypody (Australia), to musi Pan wiedzieć, że pociągiem tam Pan nie dojedzie. Musi Pan wziąć samolot a nie wszystkie linie do Australii latają, albo statek - drogą morską też nie zawsze Pan dopłynie do Australii.

  Oczywiście, może Pan próbować kajakiem a nawet wpław, ale po drodze są morza i oceany a w nich rekiny, krokodyle etc.

  Musi Pan znać dobrze cel swojej podróży i dokładnie zaplanować jak można tam dotrzeć.

  Przynajmniej takie jest moje zdanie.
  Oczywiście mogą być alternatywy ale trzeba być realistą. I marzycielem.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara
 • @Ryszard Opara 20:58:39
  Jestem zmęczona Panem !! - zgoda z kim ?? tymi na zdjęciu ??

  KTO z Was ?? jest Polakiem ?? SŁOWIANINEM ?? - kasa i co ?? Pana prawda ? .

  Ps. odjechał Pan od życia codziennego NARODU POLSKIEGO !! -błądzi Pan !! coś tam kombinuje ! myśli ,że myśli .

  Mam wątpliwości !! ślub w kościele mariackim z Turnauem w roli !! - i dzisiaj !! Pana zgoda z // synem // Kiszczaka i z ANTY rosyjskim Szeriemietewem - tacy katolicy ,że aż NIE WIARYGODNI

  --------- MA Pan KASĘ TYLKO DLATEGO ,ŻE WYJECHAŁ --nas NIE WYPUSZCZONO

  -dlatego mam zgadzać się na Pana protegowanych ??którym nie UFAM !!
 • @andrzej461 02:26:22
  Post RomaKa niekonicznie jest zrozumiały dla wszystkich twoim przypadku to perły rzucone przed wieprza.
 • @Ryszard Opara 23:13:09 - WŁAŚNIE. TWOJE URODZINY TEGO DNIA - TO TEŻ ZNAK.
  Znak od Boga - że mamy być razem nie tylko w ten dzień.
  A na rozprawę - zapraszam w pół godziny przed, czyli na godziną 13:30 w czwartek. Miej ze sobą dowód tożsamości. Dobrze będzie jeśli się upewnisz co do prawa wykonywania zawodu. Wrogowie mogą coś kręcić, że go nie masz. Otóż - owszem masz prawo do wejścia na rozprawę. Bo lekarzem jesteś do końca życia.
  Tutaj - film sprzed prokuratury. Mowa jest o fałszowaniu dokumentacji medycznej i szantażowaniu lekarzy polskich;
  https://www.youtube.com/watch?v=paQSO5RutuE
 • @Ryszard Opara 19:02:31
  .
  Moja Definicja „jasnej przyszłości” jest prosta - należy, dogonić postęp obecnej techniki, dokładnym i łatwym system liczenia, który będzie binarnym typem obliczeń komputerowych w cyfrowym kolorze.

  Takim prostym sposobem mamy jedną z szans, wejścia do wyższej kultury.

  Przewiduję wielki opór zwolenników systemu dziesiętnego, który przeważnie zostawia im sute reszty w postaci dziesięciny spekulacyjnie rosnącej.

  Na razie mała grupa wystarczy. Bezcenna w tym wypadku jest zakładka o spółce Neonu24.pl w systemie prawdziwej demokracji:)

  Pozdrawiam Serdecznie

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031