Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 2216 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

ROK 966 – JASNA GÓRA – SMOLEŃSK(Katyń) – ROK 2011

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem przekonany, że tak jak symbolika obrony Jasnej Góry w historii naszego kraju – tak katastrofa Smoleńska, wydarzenie o skutkach dziejowych na „bolesnej i na zawsze niezagojonej” Narodowej ranie Katynia – obudzi Ducha Narodowego Polaków.

 

Nadchodzące Święta Wielkiej Nocy – to dla nas wszystkich, Narodu Polskiego szczególne Święta. Symbolika cierpienia Boga za grzechy ludzi, ukrzyżowanie i zmartwychwstanie mają znaczącą wymowę. Smutek i cierpienia zakończone są radościa Odrodzenia. Mam nadzieję, że w Święta Wielkiej Nocy znajdziemy wszyscy odrobinę czasu na chwilę refleksji nad sprawami bieżacymi i przyszłościa Naszego Kraju.
 
Katastrofa Smoleńska ( blisko miejsca tak symbolicznego w sercach Polaków jak Katyń) - to tragedia wielu rodzin, bliskich ofiar. Ale to przede wszystkim Dramat Narodowy. Mam nadzieję, że wydarzenia z 10 kwietnia 2010 i rozmaite perturbacje ostatnich 12 miesięcy – spowodują całkowite Przebudzenie Narodowe. Nie zamierzam analizować przyczyn katastrofy, snuć rozmaitych teorii zamachu, widocznych zaniechań i manipulacji. Od tego są „fachowcy”. Zapewne nigdy nie dowiemy się prawdy. Załóżmy, że być może – taka była wola Boska czy też Przeznaczenie i że tak może musiało być.
 
Tak jak w XVII wieku, obrona Jasnej Góry zjednoczyła Naród Polski w obronie tożsamości i suwerenności. W latach Potopu, (wojny Narodu ze wszystkimi sąsiadami)- obrona Jasnej Góry stała sie symbolem i początkiem Odrodzenia Narodowego. Ojciec Kordecki miał twierdzę, trochę wojska - ale przede wszystkim posiadał wiarę, niezłomnego ducha – żeby powiedzieć NIE – dość zdrady narodowej. Polacy potrzebowali symbolu, wiary i ducha Księdza Kordeckiego aby zrozumieć i uratować Rzeczpospolitą od zagłady. Obudzony został w ten sposób Polski Duch Narodowy – Niezniszczalny na wieki.
 
Jak wspomniałem, katastrofa Smoleńska to tragedia wielu ludzi - ale to przede wszystkim Dramat Narodowy. Uważam, że niestety winę za wydarzenia w Smoleńsku, w dużej mierze ponoszą sami Polacy, Państwo Polskie. To wina wielu zaniedbań i bezczynności braku właściwych decyzji, braku Pro-Polskiej koncepcji ochrony Racji Stanu, braku odpowiednich, ściśle przestrzeganych procedur. To wina a raczej rezultat słabości Państwa. To przestroga od Boga i historii. 
 
Rodzi się wiele pytań: Jak można było do tego wszystkiego dopuścić; Jak można było na to pozwolić? Czy trzeba aż tylu ofiar, takiej tragedii – aby obudzić w Polakach ducha Narodowego? Co zrobić aby tragedia Smoleńska – nigdy więcej się nie powtórzyła i była raczej tylko „gorzką” lekcja historii?
 
Niejednokrotnie zwracałem uwagę – Państwo Polskie, (które powinno pełnić role słuzebną wobec Narodu, wszystkich obywateli - ich problemów życiowych i aspiracji) jest słabe, funkcjonuje żle, bez wyrażnej Pro-Polskiej strategii rozwoju Państwa , bez jednolitego przywództwa i mało klarownej koncepcji sprawowania władzy. To koniecznie trzeba zmienić. Dla dobra Naszego Kraju.
 
Jestem przekonany, że tak jak symbolika obrony Jasnej Góry w historii naszego kraju – tak katastrofa Smoleńska, wydarzenie o skutkach dziejowych na „bolesnej i na zawsze niezagojonej” Narodowej ranie Katynia – obudzi Ducha Narodowego Polaków.
 
Nowy Ekran, powstał w tej szczególnej sytuacji w historii Naszego Kraju. W sytuacji bardzo poważnego zagrożenia dla dalszego istnienia Rzeczpospolitej – jako sprawnego i całkiem niepodległego Państwa. Nowy Ekran jest inicjatywą Polaków, którzy postanowili zjednoczyć wysiłki w obronie suwerenności i pomyślności Naszego Kraju. Historia nie jest przypadkiem, to raczej Przeznaczenie. Nowy Ekran to forum informacyjne, edukacyjne, dyskusyjne ale mamy nadzieję – również opiniotworcze. I nie będzie potrzebna rewolucja, nie będziemy wychodzić na barykady. Wszystko zrobimy zgodnie i całkowicie z zasadami demokracji. To wszystko tylko od nas Polaków zależy – gospodarzy Naszego Kraju.
 
Potęga naszych Pro-Polskich Mózgów, które mamy nadzieję zjednoczyć wokoł Nowego Ekranu – doprowadzi do naprawy Rzeczpospolitej – obroni Nasz Kraj – a wtedy, wspolnie przeżyjemy radość Zmartwychwstania i Odrodzenia Polski - z okazji wielu następnych Swiąt Wielkiej Nocy.
 
 
Minęlo 1045 lat od dnia Chrztu Polski. Mam nadzieję, że rok 2011, będzie rownież przełomowy w historii Narodu Polskiego.
 
Ryszard Opara
 
PS. W dawnym PRL-u, była znakomita audycja satyryczna duetu Panów Kociniaka i Kobuszewskiego – pod nazwą „Wielokropek”. Program zaczynał się od słów: „telewidzu – obudż się – zaczynamy...
 
Nowy Ekran w nawiązaniu nawołuje: „Polaku, Rodaku – obudż się – zaczynamy walkę o przyszłość Naszego Kraju”.

KOMENTARZE

 • „katastrofa Smoleńska”
  Nie było „katastrofy Smoleńskiej”. Było upozorowanie miejsca upadku samolotu, uprowadzenie i wymordowanie więźniów.
 • @Grzegorz Rossa.
  czas zacząć nazywać rzeczy po imieniu... tak jak Solidarni swoimi namiotowymi wyrzutami sumienia na Krakowskim Przedmieściu... zostaliśmy oszukani, zdradzeni i wyszydzani za brak zgody na te kłamstwa. dumny niegdyś naród udzieliwszy mandatu zdradliwym zarządcom jest prowadzony ku upadkowi... to taki kaprys według ulubionych metod likwidacji przeciwników służb ze wschodu... za kilka lat napiszą w szyderczym komentarzu, które usłużne szmaty wpływu w europejskich dziennikach będą powielać z wyrazem zadowolenia na wypasionych twarzach:

  "Tak zwane państwo polskie popełniło samobójstwo doprowadziwszy do nędzy, destabilizacji, rozmontowania armii i gospodarki... wyprzedaży majątku narodowego i zgody na wytępienie elit... I po co mamy ich najeżdżać dziś...? oni sami włażą w nasze łapy... Polski już nie ma..."

  Zacznijmy myśleć i reagować! jesteśmy to winni naszym dzieciom i pamięci pokoleń, co za tą ziemię przelewali krew od tysiąca lat. Dziękuję za konsekwencje w obnażaniu tego, co za mgłą Panie Grzegorzu. Pozdrawiam.
 • No tak, wola Boska na równi z przeznaczeniem.
  "wola Boska czy też Przeznaczenie i że tak może musiało być. "

  Niech się Pan w końcu zdecyduje raz i jasno w co Pan wierzy, a wtedy my uwierzymy Panu.

  Jeśli będzie Pan głosił wiarę w Przeznaczenie ( która jest sprzeczna z wolną wolą) uznam, że pobłądził Pan w wierze, ale przynajmniej jest szczery.

  A tak, to co?

  Teologicznie jest tak, że zrobił to Zły ( nie ważne jaką metodą), Bóg to dopuścił dla Znaku, byśmy się nawrócili.
  Wymowa Znaku jest taka, że ludzkie plany i rozum są zawodne, bez oddania rzeczy Bogu w opiekę. Memento Mori, czyli działaj człowieku pamiętając o śmierci i Sądzie, bo nie znasz dnia, ani godziny.

  Chrystus mówi Rozalii Celakównej;
  "Jest jednak ratunek dla Polski, jeśli Mnie uzna za swego Króla i Pana w zupełności poprzez intronizację, nie tylko w poszczególnych częściach kraju, ale w całym państwie z rządem na czele. To uznanie ma być potwierdzone porzuceniem grzechów, a całkowitym zwrotem do Boga (…). Tylko we Mnie jest ratunek dla Polski".
 • Claromontana
  Proszę nie traktować Jasnej Góry jedynie jako symbolu czy legendy.

  Ona trwa. Jest nadal twierdzą. A i obecenie dowodzi tam waleczny Rycerz.

  PS
  To co Pan pisze to miód dla polskiego serca.
  Pamiętajmy jednak jak wiele serc zwabianych jest do sztucznego miodu.
 • @all
  Bardzo możliwe że wynik wyborów będzie taki, że PIS, PO, SLD będą miały zbliżoną ilość miejsc w sejmie. Oznacza to że jest wiele możliwych wariantów. Sytuacja może być nieprzewidywalna i może wymknąć się z pod kontroli Grupy Trzymającej Władzę w Polsce. No ale na czym stoimy dowiemy się po wyborach ...
 • "Historia nie jest przypadkiem, to raczej Przeznaczenie."
  Zadne Przeznaczenie. To herezja. Gdybyśmy tyle nie grzeszyli, sprawa wyglądała by inaczej. Odeszliśmy od Boga i to wina tych, którzy odeszli, nie całego Narodu.

  "Moje dziecko, będzie wojna straszna, która spowoduje takie zniszczenie (…) Sprawiedliwość Boża chce ukarać ten Naród za grzechy, zwłaszcza za grzechy nieczyste, morderstwa i nienawiść."

  Niech władza i ludzie wpływowi się nawrócą na Prawdę i intronizują Chrystusa, a Zło ustąpi samo, jak podczas szwedzkiego potopu.
  No.

  Jesteśmy wybrani, dlatego Bóg nas gromi dopustami, jak kiedyś żydów. Mamy Misję.
  To nie jest przeznaczenie, bo nasza wola pozostaje wolna.
 • Ludzie, proszę Was, skończy z tym okultystycznym "przeznaczeniem".
  Badajmy słowa i pojęcia.
  Może działać Łaska, czyli Bóg podsuwa pewne rozwiązania, daje znaki, naprowadza ludzi, ale to od nas samych zależy, czy to zobaczymy, czy zrozumiemy. Jesteśmy wolni, o ile przez grzech który oślepia, ogłusza, osłabia i oddziela od Boga, sami nie oddajemy się zniewalającej sile zła.
 • @circ
  No i ciągle się potwierdza jak pisałem, że najpiękniejsze i najmądrzejsze w świecie.

  Napiszę zamiast Pani:
  "Ale te chłopy głupie"

  i naiwne co gorsza
 • @karoljozef
  Pozostaje mieć nadzieję, że głupota jest uleczalna, sama na nią cierpię, ale nadziei nie tracę;-)

  Pycha najbardziej ogłupia. Bernard z Clairweaux pisał o 12-stu jej stopniach. Na ósmym człowiek odcięty jest już od Prawdy.

  Pozdrawiam.
 • Szanowny Panie Opara
  Nie wspomniał Pan o jeszcze jednym, niezwykle ważnym obszarze działań społeczności NE:
  zapobieżenie fałszowania wyborów.
  Do ok. 25 tys. komisji wyborczych potrzebnych jest 50 tys. wolontariuszy (jeden członek komisji i jeden obserwator (mąż zaufania)).
  Nowy Ekran może wyłonić tych ludzi, przeprowadzić ich szkolenie i zorganizować.
  Rezultaty pracy każdej komisji, w postaci kopii protokółów, albo fotografii wywieszonych wyników muszą trafić w jedno miejsce i zostać policzone i zweryfikowane.
  Wtedy zaistnieje realna możliwość porównania rzeczywistych wyników wyborów z tymi, które przedstawi PKW.
  z poważaniem
 • @antonioiwaldi
  Brawa dla Pana za przytomność umysłu i wskazanie na istotnie najważniejszą sprawę tego roku, jak można przypuszczać.

  Szanowni Państwo!

  Proszę sobie tę sprawę mocno brać do serca i rozumu, i działać!

  Wyniki z mojej komisji z pewnością zamieszczę na łamach nE.
  Proszę stworzyć odpowiedni system, algorytm, równoległy do oficjalnego i policzymy sobie głosy po swojemu...

  Śmiem przypuszczać, że gdyby nE wdrożył taką procedurę musiałby się mieć na baczności.
 • @Ryszard Opara
  Tak się zastanawiam, co tu może robić technokrata i prakseolog. Może tylko to, że nie w smak mu ani z pieśnią konfederatów barskich na ustach (jak chciałaby circ) ani wysyłać "chłopców w bój bez broni". Gdzie sztab?, gdzie wojsko?, gdzie broń?, gdzie sztandary? i gdzie przeciwnik okopany?

  A może jesteśmy tym "bożym igrzyskiem" i nie ma na to rady? Może być technokratą i prakseologiem tu nad Wisłą jest przekleństwem matczynym.

  Cudu nad Wisłą nie było. Była solidna organizatorska robota ludzi patriotycznej wiary. Wystarczy pomyśleć: ponad 70 wzorów karabinów i do wszystkich dostarczono amunicje! Pytacie gdzie? w Polsce!

  Stoją ludzie pod pałacem. Na coś czekają, a my co? - pieśń komponujemy....
 • Co łączy te okresy dat ??????
  4 czerwiec1989r.--------- -10 kwiecień2010
  11 listopad 1918--------- -17 wrzesień1939
  Co łączy te okresy dat ??????
  tyle samo lat, miesięcy,tygodni, dni !!
 • @autor
  Panie Ryszardzie.

  By móc skutecznie działać (jednoczyć różne nurty) potrzebujemy lokalu na miarę Krytyki Politycznej.
 • Przebudzenie
  W czasie szwedzkiego Potopu byli niestety też Radziwiłłowie, którzy Rzeczpospolitą traktowali jak postaw sukna. Dzisiaj Radziwiłłów też nie brakuje. Nie wierzę, że naród polski się przebudzi, skoro 10 kwietnia 2010 r. to nie nastąpiło. Gdyby tak było, to PełO nie byłoby już dzisiaj u władzy i nie miało przeszło 30% poparcia. Bądźmy realistami. To nie jest naród polski, lecz zbieranina ludzi mówiących po polsku.
  Pozostaje nadzieja i wiara, jak Pan słusznie napisał, że NE stanie się zaczynem zmian ku suwerenności Polski. Oby nie trwało to kilkadziesiąt lat, ani nawet kilkanaście. I tego życzę Panu, całej redakcji NE i wszystkim tu obecnym na tę Wielkanoc. Niech Zmarwychwstały Chrystus daje nam siły i wiarę w zwycięstwo.
 • @Ryszard Opara
  Co prawda z pewnym trudem i wątpliwościami, ale zakładamy Pana dobre intencje, a to najważniejsze. Nie mam zasadniczych powodów żeby narzekać na NE, na Pana wizje, choć polemizuję, uzupełniam, protestuję, przedstawiam własne idee, alternatywne. Wolno i należy tak czynić. Nie można ślepo przyklepywać żadnego projektu. To samo tyczy się wszystkich "funkcyjnych" NE i nie ma się co dąsać na taki mniejszy czy większy jeszcze brak ufności, zakładam niezasłużony. Po czynach (słowa to tylko słowa) poznamy kto kim jest, czemu ma służyć NE.

  Bój o Polskę toczy się ponad tysiąc lat, przecież po śmierci Mieszka I już były pierwsze przepychanki, syn wielkiego władcy "porządkował" sytuację ówczesnymi metodami, a o ilu sprawach nie wiemy, albo ta wiedza jest dostępna wyłącznie najlepszym historykom, badaczom, pasjonatom? Walka o Polskę była od zawsze, jest i będzie zawsze, podziały zawsze będą, nawet bardzo ostre jak obecnie. Może być gorzej, zanim będzie lepiej. Może dojść do przelewu krwi, bo żadna ze strony już nie odpuści aż do przesilenia. Komuna nie odpuszczała zanim nie wymyśliła sposobów nam znanych... Takim przesileniem może być nadzwyczajne wydarzenie, albo czas, mijające dekady... Przeżylim ruska, przeżyjem i Tuska acz z "bulem".

  Drugi Katyń złączył tylko część Polaków, nawet tzw prawica i różnej maści patrioci uważają że to "nic takiego", albo nawet że sobie na to "zasłużyli", bądź że to wina śp Kaczyńskiego, otoczenia, PiS, trochę bałaganu w strukturach państwa, złośliwości w ramach wojny PO-PiS. Rosję, zaś inne czynniki pomijają, umniejszają, wybielają. Każdy widzi że sprawa ma aspekt globalny i mocarstwa, kluczowe organizacje nie dążą do wyjaśnienia przyczyn, ani adekwatnej reakcji na to. Zatem jest ustawka widoczna choćby w działaniach po 10 kwietnia 2010. To widzimy, odczuwamy. Rosji nie możemy ufać i pojednanie w takich okolicznościach jest szokiem, jest hołdem tuskim wobec państwa KGB, GRU, różnych dziwnych lobbies. Trudno uwierzyć w przypadek obrania Komorowskiego marszałkiem sejmu i jako nagłego kandydata na prezydenta choć jego popularność była wtedy bliska zera. Dlaczego on? Teraz wiemy... Wiadomo kto kreował komunizm, czy nie masoni i pewna nacja w nadreprezentacji jak na Rosję? Czy inaczej wyglądały władze od PKWN po III RP? Kto nami rządzi i kto NIMI rządzi, a kto steruje z samej góry. Na pewno nie Bóg, raczej są pod władzą "tego drugiego" z piekła.

  Zatem szukając klamer spinających Polaków trzeba wyjść poza Smoleńsk niegdyś zresztą POLSKI! Może tam kiedyś wrócimy, dzieje świata są pełne zawirowań. Są proroctwa o Wielkiej Polsce, więc kto wie, może to w formie konfederacji Rzeczypospolitej Międzymorza. Od czasów nawet tzw "opozycji demokratycznej" z lat 70-tych niestety mocno kontrolowanej przez służby, może nawet sterowanej służbami, masonami... to widać było że powstaje zaczyn kilku ruchów politycznych. Powstał KPN itd

  Można zatem definiować które ruchy są patriotyczne (choć ich liderzy mogą być trefni niestety), które nie mieszczą się w tej kategorii. Siły postkomuny nie mieszczą się w zbiorze patriotów, bo powinni zakończyć działalność ostatecznie w 1989 roku. Siły tzw michnikowszczyzny, czyli bez mała cała scena (spore obszary PiS także, acz zdecydowanie coraz mniej) tym bardziej i PO należy do tego zbioru. Należy ich już traktować jak SLD i PSL, acz problem ludowców to kierownictwo, a nie jacyś samorządowcy w gminie wiejskiej. Tyle że ktoś Pawlaka obiera prezesem, ktoś "unijnego negocjatora" Kalinowskiego.

  Należy więc dać szansę PiS choćby w formie zaoferowania im stałej współpracy, szukania możliwości jak to uczynić. Wg mnie w roku wyborczym start współpracy "narodu" z PiS jest oczywisty, PiS powinien zaoferować miejsca na listach wyborczych i zgodzić się na samodzielny byt tych ludzi w sejmie w odrębnym klubie bez nazywania ich później zdrajcami, banitami itd jak słusznie określa się tych z PJN czy innych, którzy porzucili, bądź zostali nie bez powodów wyrzuceni z PiS. Jeżeli PiS szanuje demokrację, to niech pomoże jej powstać. Do sejmu, senatu nikt się nie dostanie spoza komitetów głównych partii. To ma być demokracja? 5%! Reglamentowana jak wybory w 1989.

  Pana ruch polityczny na razie na etapie wizji... powinien współpracować z PiS. Mam nadzieję że tak się stanie. Tak czynią dojrzali politycy, a program aż tak rozbieżny z PiS nie jest. Dzięki blogerom ruch polityczny z NE od razu może być nr 2 za PiS. To zaś spowoduje że inne siły będą się starały o współpracę z nami. Zapewne partia Marka Jurka choćby i Ruch Przełomu Narodowego, podobne nurty, może dojrzalsze środowiska z ruchu narodowego, który uważam za dziwny w obecnym kształcie i całkowicie nieskuteczny. Prawica jest ZAGADKĄ.

  Wreszcie namawiam do "mojego pomysłu", do tworzenia partii katolickiej. Żadna tam chadecja z ekumenizmem itd dialogiem, ale twardy w sensie monolitu RUCH KATOLICKI, ale jednak uznający Sobór Watykański II. Z natury jest taki ruch narodowy, nie trzeba więc tego podkreślać. To jest klamra która będzie spajać Polaków, ale długo taka siła samodzielnie nie będzie stanie wystartować. Zatem współpraca z PiS i NE :)

  Ruchu katolickiego nie wyobrażam sobie bez ks Małkowskiego. On właściwie dał Mu już start, wystarczy tylko zebrać kilka milionów zwolenników, którzy na pewną są! Zapewne po wyborach jesiennych, bo takie projekty wymagają czasu, spokoju, lat pracy od samego dołu. Ludzie nie uwierzą w szyld, hasła, nawet świetny program. Istotą np sukcesu PSL jest umocowanie lokalne aż do przesady, to monopol zaiste. Trzeba iść taką drogą od parafii, osiedli, sołectw w górę.

  W końcu w sejmie, w każdym punkcie Polski będzie rządzić, miał wpływ wachlarz sił katolickich i patriotycznych. Używanie słowa prawica itd uważam za kretyństwo. Andrzej Gwiazda np nie jest prawicą, zatem kim jest? Bolszewik, socjalista w sensie sowieckim? Mam alergię na część prawicy która jest niesłychanie agresywna, ofensywna wobec inaczej myślących, mających inne pomysły na świat, gospodarkę, ekonomię, rolę państwa i jego systemu.

  I nie uważam prawa nurtu rzymskiego za dogmat, to prawo z korzeni greckich, przecież pogańskich... (być może zatem szatańskich skoro nie od Boga) właśnie pozwala zamykać Klaudiusza Wesołka licząc z komuną już na lata chyba łącznie. Buntownik antysystemowy jako wróg nr 1 państwa PO, a wcześniej innych ekip? Potrzebne jest nam prawo oparte na Zmartwychwstałym Jezusie Chrystusie, na Jego nauczaniu o sprawiedliwości Bożej, o miłości, o sądzeniu za winy doczesne i ich definiowaniu właściwym. Wymiar sprawiedliwości oparty na Duchu Bożym nigdy by nie zamknął Klaudiusza, ale tych co o tym zdecydowali, co napisali takie "prawo"! My się radujemy w domach, a on siedzi w celi i głoduje!

  Jakiś wniosek i konkretny duży pomysł? Potrzebny nam ruch w parafiach z zasady katolicki, ale otwarty dla wszystkich (ewangelizacja) o celach także świeckich pożytku publicznego, katolicka organizacja obywatelska. To może być początek przebudzenia. Istotny jest bardzo sam udany start, czyli forma, właściwy skład założycielski oddziału krajowo-globalnego w Warszawie koniecznie z takimi postaciami jak ks Małkowski. Od parafii mógłby tworzyć większe struktury miejsko-gminne i także z klocków parafialnych powiatowe i wojewódzkie. Chodzi o to żeby wyższe poziomy także tworzyli zwykli ludzie od samego dołu, a nie prezydia, zarządy np oddziałów gminnych, powiatowych. W ten sposób ruch jest ustawiony z wykluczeniem aktywności szeregowych członków, sympatyków, a chodzi o aktywizm wszystkim na wielu poziomach.

  W istocie będziemy należeć do jednego ruchu katolicko-patriotycznego, a w praktyce (jeżeli zechcemy) do kilku pionów autonomicznych; parafia, gmina, powiat, województwo, kraj plus tematyczne, środowiskowe. Odrębne składki niskie, albo jedna dzielona na piony jak w PTTK. Taki ruch brałby udział w wyborach jako byt samodzielny, bądź w koalicji z wybraną siłą, póki co PiS tylko wchodzi w grę. Inaczej może być za 4 lata, za dekadę... kto wie co będzie. Koniec świata? Chyba nie :) ale uważajmy na wojny, kryzysy, potęgę natury, głupotę ludzi (Fukushima itp). To cykliczne u nas nieszczęścia, mamy paskudnych sąsiadów, UE to Sodoma totalitarna, nwo rządzi światem. Nie jest wesoło, nigdy zresztą nie było. Ważne żeby Polską wreszcie od dołu do góry rządzili odpowiedzialni patrioci i katolicy jednocześnie narodowości polskiej. To chyba nie dziwi, wszak to Polska gdzie suwerenem jest Katolicki Naród Polski od zawsze na zawsze.

  Smacznej święconki życzę! :)
 • @Marek Kajdas
  Zgoda, są pewne realia polityczne. Jednak czy PiS? Mam poważne obawy, że byłoby to wlewanie świeżego wina w stare bukłaki. PiS w tej chwili jest programowo pusty, albo nic nie robi aby udowodnić, że tak nie jest. Eksperyment z przystawkami już był ćwiczony. Po co to powtarzać.
  Rzecz w tym, czy ludzie skupieni wokół nE mają ambicje polityczne, czy uprawiają tylko "myślą wojowanie". Zapewne są tacy i tacy. Gdyby udało się PiS owi podnieść poprzeczkę i gdyby ON zrozumiał, że to pro publico bono, można by to już okrzyknąć sukcesem. Jednak obawiam się, że jest im dobrze jako partii wiecznie opozycyjnej.

  Ja jednak liczyłbym na "czarnego konia" w tej gonitwie. Jeszcze czas aby go dobrze wytrenować.
 • @nikander
  niestety czasu jest zbyt mało na wytrenowanie "czarnego konia":(
 • @nikander
  "Myślą wojowanie" jak moje też jest ważne. Myśl jest bronią. Jeżeli będzie sensowna organizacja, to wejdę i będę realnym działaczem realizującym namacalne projekty. Na razie jestem roninem blisko PiS.

  PiS i tylko szyld-komitet wyborczy-parlamentarny klub PiS... (niekoniecznie partia!) zanim nie będzie innej nowej, lepszej opcji. Nie ma innej i wskażcie ludziom na kogo mają głosować. Na ferajnę komitetu Mikke-show? Ile razy to trzeba tłumaczyć? Nie można rewolucją rozwalić układu i co dalej na pustyni jak w 1989? Kto wejdzie? PJN i Korwin Mikke, prof Wielomski i im podobna alternatywa?

  PiS jest jak sanacja, chcą dobrze mając swoją wizję państwa. PiS jest chadecko-masońsko-technokratyczny, ale na szczęście coraz bardziej chadecki i to budzi nadzieje, albo... złudzenia. Tym razem musimy współczesną sanację zastąpić przed nadchodzącym 1939 rokiem. Nie popełnijmy znowu tego samego błędu, ale bez sanacji nie będzie nas w grze, a możemy być już jesienią w sejmie i docierać np z wizjami podobnymi do analiz Urbasia do ludzi. Taka jest sytuacja. "Czarnego konia" nie wytrenujemy w pół roku, nawet roczniak będzie słaby. Do wyborów nie zdąży nikt zbudować realnej siły politycznej zdolnej do walki o zwycięstwo. Skoro to walka o 5%, to dlaczego nie od razu pod jednym szyldem z PiS? Co będzie w sejmie gdyby jakaś prawica jednak przeszła... będzie przeciw PiS i zmusi ich do słabych rządów mniejszościowych? A może nocna zmiana nr 2?

  Chcecie JOW, zatem niby sceny dwubiegunowej jak w USA, zatem PiS jest jako szyld na razie biegunem, który jako lider ma skupiać drobnicę. Ci drudzy mają jako całość zdolność koalicyjną i nawet PJN wezmą, a my? PiS nie dogada się z nami i prawicą? Jak to możliwe? A może jest odwrotnie i PiS chce sojuszu, ale my, ale prawica go nie chce? Zatem czego chce prawica, czego my chcemy? Końca Rzeczypospolitej jak w XVIII wieku, jak w 1945 roku po uznaniu sowieckiej Polszy przez aliantów, świat?

  Cóż w tym roku osiągnie z pięć czy ileś tam komitetów wyborczych "prawicy" i innych startujących bardziej przeciw PiS, niż przeciw osi PO-SLD-SLD?

  Odbiorą głosy PiSowi i PiS przegra, ale "prawica" też nie wygra. Polska przegra, Katolicki Naród Polski przegra. Zatem kto wygra? Razwiedka, ONI. PO-SLD-PSL i ci co ich na postronku prowadzą. Jak możecie tego nie widzieć?
 • @Autor
  "... Zapewne nigdy nie dowiemy się prawdy. Załóżmy, że być może – taka była wola Boska czy też Przeznaczenie i że tak może musiało być ... "

  To zdanie jest fatalne. Popełniono zbrodnię. Zbrodnia nie może być nienazwana. Nie możemy rezygnować ze znalezienia sprawców. Takiej możliwości nie ma. To nie była ... "wola Boska" ... ani żadne "przeznaczenie".

  Zbrodnię popełnili zbrodniarze, konkretni ludzie, w tym najprawdopodobniej również Polacy, których należy - dopóki żyją - ścigać. Inaczej porządku moralnego nie zbudujemy.

  To zdanie naprawdę jest fatalne. Być może nawet kompromitujące.

  Zdrowych, spokojnych Swiąt Zmartwychwstania Pana!
  Życie ostatecznie zwycięży i prawda zwycięży. Takie są kanony naszej wiary ....
  Pozdrawiam
 • @Avern: wyprzedaży majątku narodowego
  Czy Pan uważa, że majątek narodowy nie powinien uczestniczyć w obrocie handlowym? Wartość tego, co wyłączone z obrotu handlowego spada. Bardzo dobrze to widać na przykładzie dzieł sztuki. Na Zachodzie dziełami sztuki obracać można i mają wartość większą. W Polsce obrót dziełami sztuki jest ograniczony, dlatego ich wartość jest zaniżona. Złodzieje kradną dzieła sztuki w Polsce wywożą na Zachód i sprzedają. Ten sam mechanizm, który działa na dzieła sztuki, działa też na dobra zarządzane przez biurokrację.

  Pozdrawiam,
 • @polak mały
  To mamy 21 lat spokoju znowu, czy 22 lata? :)

  Są to oczywiste klamry, od 10 kwietnia 2010 mamy już nową rzeczywistość, pewnie kiedyś historia oceni to jako zwrot dziejowy, nową Polskę, start do niej. Strategie MON oceniają że do 2030 roku wojna nam nie grozi, (choć grozi), więc może się to sprawdzić w 2031 roku...

  Powstania narodowe też wybuchały cyklicznie co te 30 lat. Każde pokolenie chce się wykazać i pora na nas...
 • @Marek Kajdas
  Z pewnością nie czytam wszystkiego. Jednak nie mam zielonego pojęcia jakie są propozycje PiS w dziedzinie naprawy polityki, naprawy ustroju gospodarczego czy polityki monetarnej. Są to dla mnie sprawy kluczowe i wszystko inne "warte jest mszy". Koncepcja polski mocarstwowej na glinianych nogach społecznych i gospodarczych nie jest zachęcającą perspektywą. Owszem, można w ich programie dopatrzeć się dobrze brzmiących haseł, tylko co będzie jak braknie Jarosława. To wszystko rozleci się jak każda partia wodzowska. Ciągle brak mi wyraźnie zarysowanej doktryny polityczno-prawnej. Ciągle nie widzę dobrze zorganizowanej pracy na froncie (sic!) wizjonerskim aby nie powiedzieć ideologicznym. Powiem więcej, jestem wściekły na PiS, że nie wykorzystuje już osiągniętej pozycji.

  No może jestem trochę wybredny, ale jeśli by zechcieli mogą z "mojego" programu korzystać do woli. Mogę zakasać rękawy. Jednak obawiam się, że Smoleńsk przekształcił się dla PiS w taki płaszcz nieprzemakalny, ślepy boczny tor. Obym się mylił.
 • @karoljozef
  PiS także powinien automatycznie mieć taki system liczenia głosów z komisji obwodowych i co więcej musi mieć kopie protokołów wraz z urzędowym potwierdzeniem zgodności, podpisy, pieczątki, data z godziną, miejsce. Bez kopii protokołów PKW sfałszuje wyniki dalej, czy inni tacy przy ślepocie PKW. Fotokopie nie są dowodem, ani tym bardziej wydruk z drukarki, bo takie kopie będzie mieć raczej PiS. Do tego muszą być podpisy i pieczątki.

  Faktycznie NE mógłby liczyć głosy własnym systemem którego opracowanie chyba nie jest kosmiczne drogie, trudne, ale czy ludzie PiS dostarczą nam cząstkowe wyniki? Czy nie będzie prowokacji, podawania fałszywych wyników przez dowcipnisiów spoza PiS? I cóż z tego, w końcu wszystko się poprawi i będzie to się musiało zgadzać... bo jak nie... Zatem PiS swój system, a my swój. Moskwa PKW czyli swój jak w 1947. Wtedy też byli mężowie zaufania PSL w wielu obwodach... a niektórzy w katowniach UB, na sybirze, na dnie rzeki, w mogile leśnej skończyli.
 • @Ryszard Opara
  ... i znowu będziemy budować na zasadach demokratycznych - już tak budowaliśmy w '89. W ramach negocjacji o władzę trzeba będzie znów coś oddać np. nie osądzać zbrodniarzy tzn. nie karać gardłem i majątkiem?
 • @Grzegorz Rossa.
  "W Polsce obrót dziełami sztuki jest ograniczony, dlatego ich wartość jest zaniżona..." tym bardziej nie powinno się wyprzedawać majątku narodu po zaniżonych cenach bo to już nie tylko głupota to prawdziwe frajerstwo... boli mnie w odróżnieniu od wielu komentatorów sprzedaż lub likwidacja Poczty Polskiej i Kolei... bynajmniej nie chodzi mi o poziom usług czy punktualność, ani nawet opłacalność... uważam, że to wszystko jest niejako celowo realizowane aby zaniżyć wartość przed transakcją... Poczty i dworce to w każdej miejscowości budynki strategiczne, posiadające często uzbrojonych strażników... kiedyś to były punkty wokół których mógł się krystalizować opór... kiedyś pocztowiec czy listonosz to był symbol solidnego urzędnika patrioty... po zmianie właściciela raczej będą to punkty wywiadu przy okazji działalności stricte handlowej... o stoczniach ludzie napisali tu już morze słów. Zresztą do pewnych spraw uważam zawsze warto dopłacać byle dawały fundamenty do stabilnego i bezpiecznego rozwoju. Ale chyba zrobiliśmy niepotrzebny nowy wątek właścicielowi. Pozdrawiam.
 • @Avern
  Za to podziękować możemy przeciwnikom szybkiej sprzedaży z licytacji. Dali biurwom czas na zmniejszanie wartości.

  ==============================================
  „Poczty i dworce to w każdej miejscowości budynki strategiczne, posiadające często uzbrojonych strażników... kiedyś to były punkty wokół których mógł się krystalizować opór”
  ==============================================

  http://10.nowyekran.pl/post/11727,nie-wiem-jak-dlugo#comment_81459

  Pozdrawiam,
 • @Molier
  Tekst Pana Opary oparty jest na kilku błędnych założeniach. Stąd natychmiast nasuwają się skojarzenia z Adamem Michnikiem, z oszustwami Okrągłego Stołu, z całą tą, całkowicie zabełtaną podstawą III RP. Tutaj wszystko zdaje się zmierzać dokładnie w tę samą stronę.

  Otóż fundamentem jakiegokolwiek nowego porządku będzie cała prawda o Smoleńsku! Na ten jeden element chciałbym zwrócić uwagę zarówno Panu Opara, jak i redakcji Nowego Ekranu.

  Stare elity trzeba będzie rozliczyć przede wszystkim z tej jednej sprawy. Z popełnionej zbrodni. Popełnionej, jak wskazują liczne okoliczności, również przez Polaków. Rozliczyć zarówno w kontekście tego, co działo się w Polsce po roku 2005-tym, ze szczególnym natężeniem zła podczas tzw. przygotowań do Smoleńska, czyli w okresie od września 2009 do 10.04.2010. Ważne też będzie odkrycie pełnego przebiegu wydarzeń w dniu 10.04.2010. A także tego wszystkiego, co wydarzyło się w przestrzeni publicznej, w obszarze decyzji politycznych, po 10.04.2010. Już po zamachu. Po powzięciu przez Tuska (jego roli nie znamy do końca) pełnej wiedzy o tym, co się stało.

  Wszelkie inne sprawy zamienią się, jak przypuszczam, w domenę polityki, uzgodnień, kompromisów. W ten sposób powstanie IV-ta RP. Tak wyśmiewana niegdyś przez degeneratów starego porządku.

  Pozdrawiam
 • @marektomasz
  Od początku o tą prawdę walczę, masz wątpliwości?
 • @Łażący Łazarz
  "Od początku o tą prawdę walczę ..."

  Stąd często podkreślałem znaczenie tekstu "Gruppenfuehrer KAT". Polemizuję z niektórymi zdaniami zawartymi w tekście Pana Opary, nie z Twoimi ŁŁ. Mam nadzieję, że w pełni doceniam rolę pana Opary w budowaniu mediów niezależnych. Polemika nie oznacza braku szacunku.

  Nie wszyscy rozumieją fundamentalne znaczenie Smoleńska. Zwłaszcza dla naszej przyszłości. Stąd tak ważne jest uzyskanie w społeczeństwie konsensusu. I ostateczne podsumowanie - to była zbrodnia, to był zamach!

  Nie wiemy jedynie, jak ów zamach przebiegał. Sama teza jest jednak - w moim odczuciu - bezdyskusyjna. Jeżeli ktokolwiek ma w tej sprawie najmniejsze choćby wątpliwości, niech je zgłosi. Należy toczyć debatę.

  Sprawy oczywiste dla niektórych blogerów wcale nie są równie oczywiste dla tzw. "szerokich mas". Stąd szukałem prostego symbolu (dzisiejsza moja notka), który pozwoli sprawę definicji zamknąć ostatecznie. Dalsze badania będą dotyczyły wyłącznie kwestii - jak ów zamach przebiegał?

  Wiemy zatem, że to była zbrodnia. A jeżeli tak, to nabiera ona absolutnie wyjątkowego znaczenia. Staje się punktem odniesienia.
  Pozdrawiam
 • @marektomasz
  całkowicie się zgadzam z tym stanowiskiem. Bez prawdy o Smoleńsku nie ma co ruszać tego wszystkiego, bo i po co?
  Żeby wymienić władze w zamian za co? Jeśli ta nowa władza nie zamierza opierać swoich rządów na prawdzie w przestrzeni publicznej, to po co nam nowa władza?
  Taką już mamy i to akurat w tym zakresie świetnie sobie radzącą. Lepszej na pewno nie znajdziemy.
  Pozdrawiam światecznie
 • @Molier
  Powiedzcie mnie szaraczkowi. Dobrze - ujawnimy te prawdę i co dalej? Co zmieni się gdzieś daleko od miast wojewódzkich i "krajówek", skąd pod pałac prezydenta daleko i tak naprawdę to nie wiadomo czy czasem nie jest tworem medialnym. Przekażemy sobie znak pokoju i odwieziemy swoje dzieci na lotnisko, aby mogły żyć po ludzku. Co się zmieni?- co... Ma ktoś jakieś pomysły, jakieś wizje?
 • @marektomasz
  Bardzo przypadł mi do gustu Pański punkt widzenia na sprawy polskie.
  Mam w związku z tym następującą propozycję: utwórzmy tu na NE grupę blogerów, których będzie łączyć podobna wizja Polski przyszłości i dróg do niej prowadzących. To w ramach takiej grupy wypracowywalibyśmy koncepcje działania, programy i sposoby ich realizacji.
  Może ten pomysł podchwyciliby inni blogerzy, mający inne podejście do tego problemu i powstałoby kilka takich grup pracujących oddzielnie i wypracowujących swoje programy. Można by potem przystąpić do debaty między grupowej, której celem byłoby wypracowanie jednego wspólnego programu działania.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @nikander
  "Ma ktoś jakieś pomysły, jakieś wizje?"

  Ma.

  Niezwykle obszerny temat Pan poruszył. Wymagałby napisania - albo wskazania - kilku książek. Minimum.
  Jeżeli będzie Pan zainteresowany tematem również po Świętach, wróćmy do rozmowy.

  "Co się zmieni?- co...?"

  Moim zdaniem prawie wszystko.

  Zdrowych, spokojnych, szczęśliwych Świąt Zmartwychwstania Pana
  Pozdrawiam
 • @35stan
  " ... utwórzmy tu na NE grupę blogerów, których będzie łączyć podobna wizja Polski przyszłości i dróg do niej prowadzących."

  Bardzo dobry pomysł. Chętnie dołączę :)

  Najlepsze życzenia Świąteczne! Wielkiej radości, szczęścia w gronie Najbliższych.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • @nikander
  "Ma ktoś jakieś pomysły, jakieś wizje?"
  Odpowiedzią jest to: doprowadźmy do stanu, by polskim domem zarządzał Polak patriota, prawdziwy gospodarz tego co nazywa się Polska.
  Musimy jako Naród być "na swoim", co oznacza, że nie możemy pozwalać, by na naszym panoszyli się obcy. My nie wyciągamy ręki po ich, ale też nie pozwolimy, by oni okradali nas. Cały system po 1989 roku skonstruowano tak, by Naród Polski nie miał wpływu na to, co się dzieje z jego własnością.
  Przez całe te dwadzieścia kilka lat trwa bezustanne wydziedziczanie Polaków z ich ojcowizny. Zlikwidowano całe dziedziny gospodarki(np. gospodarka morska, ale i wiele innych), a inne oddano za bezcen w obce ręce.
  Z całego wytworzonego w Polsce PKB, tylko 36% pozostaje Polakom w formie spożycia zbiorowego i indywidualnego, reszta czyli 64%, jest rentą od kapitału, w lwiej części obcego(wynik złodziejskiej prywatyzacji), która zasila budżety krajów pochodzenia kapitału.
  W normalnym, nie wykorzystywanym jak kolonia kraju, proporcje są odwrotne.
  Musimy to zmienić, to być albo nie być przyszłości Polski i Polaków.
  Do tego stanu doprowadziły Polskę, antypolskie rządy po 1989 roku, z rządem jawnej zdrady narodowej w postaci rządu PO-PSL.
  Sprawa nie jest prosta, jesteśmy jako państwo uwikłani w cały system, który trzyma nas w uścisku zależności(układy, zobowiązania, a przedewszystkim olbrzymie zadłużenie zagraniczne, z którego musimy się uwolnić, np. poprzez proponowane przez T. Urbasia rozwiązania.
  Do tego potrzeba nam polskiego rządu, nie z nazwy(z nazwy mamy wszystko polskie, które w działaniu okazuje się tylko polskojęzyczne, dla zwodzenia naiwnych mas.
  Pozdrawiam.
 • Życzę Panu zdrowych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.
  Czasu spełnionej nadziei i wielu Łask Bożych.

  Naprawa Rzeczpospolitej to najwyższa sztuka. Taki czas nadszedł, że musimy tym się zająć.

  Pozdrawiam
 • @35stan
  W notce Filary państwowości naszej użyłem cytatu Norwida ”Jest grzechem Polaków, grzechem społeczności nie wojującej nigdy myślą i nie mającej żadnej wiary w siłę myśli i prawdy". Czy stać nas będzie na wizję świata po naszemu. Czy zbierzemy siły i solidnie przepracujemy te trzy miesiące, które zadecydują o sukcesie, czy pójdziemy grilować?

  Ja mogę zakasać rękawy jeśli pójdziemy jako nowa siła nie upaprana w bieżąca politykę.
 • @Molier @ nikander
  Konia do wyścigów wystawia się dopiero /najwcześniej/ gdy jest dwulatkiem. :) A konia sportowego trenuje się do pierwszych zawodów znacznie dłużej... :) Konia SIĘ MARNUJE, jeżeli wpycha się zwierzę w szranki wcześniej. Do rzeźni włącznie...
 • @nikander
  Ty, nikander. Co ty mówisz, że nie było cudu nad Wisłą?

  Poczytaj sobie.
  http://objawienia-nieznane.blog.onet.pl/Objawienia-w-Siekierkach-w-194,2,ID417985302,n
 • @nikander
  //Gdyby udało się PiS owi podnieść poprzeczkę i gdyby ON zrozumiał, że to pro publico bono, można by to już okrzyknąć sukcesem. Jednak obawiam się, że jest im dobrze jako partii wiecznie opozycyjnej.//

  dobrze mówisz tu.
 • @Grzegorz Rossa.
  //Czy Pan uważa, że majątek narodowy nie powinien uczestniczyć w obrocie handlowym? Wartość tego, co wyłączone z obrotu handlowego spada. Bardzo dobrze to widać na przykładzie dzieł sztuki. Na Zachodzie dziełami sztuki obracać można i mają wartość większą.//

  I na Zachodzie nie ma żadnego poszanowania dla sztuki. Ona ma TYLKO wartość handlową, w pieniądzu. Dlatego Zachód nie ma już ani kultury, ani sztuki, tylko jakieś bzdety po galeriach.

  To tego prowadzi wasz kult mamony.
 • @nikander
  //Ciągle brak mi wyraźnie zarysowanej doktryny polityczno-prawnej. Ciągle nie widzę dobrze zorganizowanej pracy na froncie (sic!) wizjonerskim aby nie powiedzieć ideologicznym. Powiem więcej, jestem wściekły na PiS, że nie wykorzystuje już osiągniętej pozycji.//

  Dobrze mówisz, bezbożniku.
 • @marektomasz
  //Nie wszyscy rozumieją fundamentalne znaczenie Smoleńska. Zwłaszcza dla naszej przyszłości. Stąd tak ważne jest uzyskanie w społeczeństwie konsensusu. I ostateczne podsumowanie - to była zbrodnia, to był zamach! //

  No dobrze, to był zamach. I co dalej?

  Polska potrzebuje consensusu dla jednej Prawdy, jednej Idei.
  Potrzebuje też impulsu z Góry.
  Tylko Intronizacja Chrystusa może to zapewnić, bo sam Bóg obiecał.
  Nawet jak nie wierzysz, nie ma to znaczenia. Potrzebujemy, by większość narodu przyjęła to do wiadomości.
  Bóg działa lawinowo. Gdyby wasza wiara była jak ziarnko gorczycy...
 • @35stan
  Doskonała propozycja!!!
 • Wizja jest taka. Obieramy Króla ( Chrystusa)
  Mamy więc monarchię.
  Wokół Króla skupia się rycerstwo.
  Wokół rycerstwa dwór.
  Władza mistyczna włada krajem dla dobra obywateli- uwalnia prawo od kup i bzdetów, korporacjom mówi won i do łopaty, ustanawia pieniądz, ogłasza, że nie spłaca zaciągniętych przez agentury długów, ludziom rozdaje działki, by siali i uprawiali, stawiamy na łupek, geotermię i kopaliny, odbudowujemy panstwo, własność prywatna jest święta, robimy reprywatyzację, komunistów ułaskawiamy, ale won od władzy, teczki na światło.
  Wodza ludzkiego wskaże nam Chrystus w odpowiednim czasie.
  Czytacie Władcę Pierścieni. Myślicie, że to bajka?
  Mordor można pokonać tylko duchem.
 • @35stan
  Jeszcze raz - z całego serca i rozumu - POPIERAM!
  W wielu dyskusjach pod notkami przewijają się ostatnio te problemy. Sama, rozpaczliwie, usiłuję sugerować PiSowi modyfikację programu PRZED WYBORAMI, by choćby rozbroić bombkę Korwina. Byłoby to z ogromną korzyścią dla Polski - właśnie część idei konserwatywno - liberalnych warta jest i uwagi i zastosowania. Dotyczy to głównie własności, ale i problemu: "ile państwa w państwie" i jakiego państwa, czyli powrotu do zasad cywilizacji łacińskiej. Ze strony PiSu - jednak ... cisza. O państwie nie chcą gadać w ogóle :(. Więc Pańską inicjatywę uważam ZA KONIECZNĄ.

  @ Ryszard Opara
  Tylko dokładne wyjaśnienie zbrodni smoleńskiej może być początkiem czegokolwiek nowego i ODRODZONEGO.
  Za odwołanie się do istoty Świąt Zmartwychwstania Pańskiego bardzo Panu dziękuję. To ważne. I jednocześnie nakłada na Pana zobowiązania, o których było wyżej, w komentarzach.

  PS @ All

  Oglądałam dzisiaj dziennik tv. Były życzenia od Tuska i Komorowskiego. ŻADEN nie zająknął się nawet o Świętach Wielkanocnych, o Zmartwychwstaniu. Miało tylko nam być miło i fajnie z okazji świąt... Ponieważ jest Wielka Sobota, przeto nie użyję wyrazów powszechnie uważanych za...
  W ostatnim numerze Gazety Polskiej również przykro mnie uderzył brak na okładce jakiegokolwiek symbolu naszej Wielkanocy. ???????????
 • @polak mały
  "4 czerwiec1989r.--------- -10 kwiecień2010
  11 listopad 1918--------- -17 wrzesień1939
  Co łączy te okresy dat ??????
  tyle samo lat, miesięcy,tygodni, dni !!"

  Co łączy? To proste - poczucie humoru szatana!
 • X
  No to jajo o jajo ze wszystkimi zebranymi! Wesołych świąt!:)
 • Szanowny Pan Ryszard Opara i Czcigodni Goście!
  Życzę Państwu Polski, o którą nie będziemy musieli się martwić, która pozwoli myśleć o przyszłości z nadzieją, na którą będziemy patrzeć z satysfakcją i radością,
  czyli
  Zmartwychwstania!
 • @Niegdysiejszy
  Oby! Niech się odmieni do końca oblicze tego kraju na tej ziemi... a potem krajów sąsiednich... Pozdrawiam i Pogodnych Świąt życzę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829