Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
282 posty 1554 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Polak. Patriota. Humanista.

Walec Dziejów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

UE wciąż jest zależna od importu gazu z Rosji. Nikt na ochotnika, nie zapłaci rachunków Ukrainy. Rezultaty łatwo przewidzieć

Mamy jesień, nadchodzi zima. Długoterminowe prognozy pogody rzadko się sprawdzają (tej zimy przewidują ostre chłody). Łatwiej dziś przewidzieć prognozy polityczne, a koniec tego roku może być gorący, nawet przełomowy. Powodów można by  wymienić wiele, ale zasadnicze to sytuacja na Ukrainie i blisko na Wschodzie – (kreacja Państwa Islamskiego) + globalny kryzys gospodarczy...?

UE, wciąż jest zależna od importu gazu z Rosji. Nikt na ochotnika, nie zapłaci rachunków Ukrainy. Rezultaty łatwo przewidzieć. Na Zachodniej Ukrainie, będzie bardzo zimno. Zdesperowani ludzie,  zmarznięci, bez względu na narodowość, religię, orientację, zaczną kraść gaz przeznaczony dla UE. Zwyczajnie i trudno się dziwić. Będą przerwy w dostawach do UE Niemiec. W rezultacie Rosja będzie musiała zakręcić kurek. I zacznie się robić gorąco. Chyba, że Ktoś, w końcu - za gaz zapłaci. Powstaje pytanie: Kto, jak, czym i dlaczego? Na razie bez odpowiedzi. Czas i natura pokaże.

Mam jedną, (być może pożyteczną), radę dla Rosji: Proponuję aby decydenci handlu energią w Rosji (Gazprom), zażądali zapłaty za długi Ukrainy w Rublach! (Albo w Juanach czy złocie)! Proponuję też, aby wszystkie przyszłe rozliczenia były dokonywane w taki właśnie sposób. Ten prosty ruch bardzo wzmocni pozycję Rubla, ale może też zmienić całą obecną geopolitykę. Za pomocą tego jednego ruchu – można rozwalić obecnie forsowany NWO. I obecny Układ Globalny.
Dolar, Euro to przecież coraz bardziej papiery, bez pokrycia - niedługo będą warte... ZERO.
Rosja (i Chiny) - w oparciu o kraje BRICS - ten ruch mogą przeżyć.

To jest unikalna szansa na nowy, inny - Nowy Porządek Świata.

Konflikt Ukraiński; cały ten Majdan, wyreżyserowany/sfinansowany przez interesy USA i Niemiec politycznie wkroczył w fazę patową. Wynika to z zasadniczych i strategicznych różnic - pomiędzy dwoma głównymi sojusznikami.

Niemcy dążą do kolonizacji ekonomicznej Europy Centralnej i Ukrainy - aby uzyskać rynki zbytu dla swojej (i UE) produkcji oraz źródła taniej siły roboczej. Niemcom też, na razie brakuje gazu...

Amerykanie patrzą na Ukrainę od strony czysto geopolitycznej – lokalizacji baz wojskowych, koniecznych dla dominacji krajów Bliskiego Wschodu i znajdujących się tam zasobów ropy/gazu, koniecznych dla „paktu energetycznego”. (Oczywiście przy okazji osłabienia pozycji Rosji).

Kompromis jest mało prawdopodobny - wprost niemożliwy. Nic tak nie dzieli ludzi - jak pieniądze.

Żadna ze stron, z pewnością nie zaryzykuje otwartego konfliktu zbrojnego z Rosją, wzmocnionej obecnie sojuszem z Chinami. NATO - na to... znajdzie wymówkę. Żadna ze stron, nie zaryzykuje także finansowo w Ukrainę, będącą w stanie wojny domowej. To żaden interes pomagać biednym w potrzebie. Najlepiej ich okraść, dać kredyt zabezpieczony skarbem państwa, ludzi zaś zmusić do pracy niewolniczej. Aby spłacali długi - oczywiście wszystko w imię demokracji i wolnego rynku.
  
Z punktu widzenia Rosji, zajęcie Krymu było posunięciem strategicznym, aby uprzedzić planowaną tam instalację wojskowych baz USA albo nawet NATO - jak to planowali zwolennicy UE Niemiec.

Wbrew pozorom, podział Ukrainy, na obecnym etapie - nie leży w interesie Rosji. Inwazja i zajęcie Ukrainy wschodniej, stworzenie proponowanej Noworosji, byłoby bezsensowne geopolitycznie. Putin mógłby to zrobić w kilka dni, ale po co... akceptować 30%. Wiosną, będzie miał całe 100%. 

Z punktu widzenia interesów Rosji, obecny okres destabilizacji Ukrainy, jest bardziej korzystny. Ostateczne zwycięstwo, można będzie osiągnąć o wiele tańszym kosztem.
Nikt przecież z możnych tego świata, nie będzie finansował Ukrainy – ta wkrótce zbankrutuje. Nikt nie może krytykować Rosji, za to, że wyłączyła gaz, bo nie płacą jej rachunków lub że kradną gaz. Kolejna rewolucja w Kijowie, która przegoni obecny układ, będzie wtedy kwestią czasu. Ukraińcy głodni, zdesperowani, przemarznięci - sami przyjdą, po rosyjską pomoc. Warunki do negocjacji.

Ameryka i UE są zbankrutowane. Nie tylko w sensie finansowym. Wielowymiarowo i systemowo. Dodatkowo Ameryka rozpętała całkowicie bezsensowną i to na kilku frontach - wojnę z Islamem. Wojna, z fanatyzmem religijnym i desperatami o innej kulturze, wartościach - Nie do wygrania.

W pewnym sensie, powtarza się historia upadku Cesarstwa Rzymskiego, które przegrało świetność i cywilizację, jak wtedy mówiono z... barbarzyńcami. Niewątpliwie można znaleźć pewne analogie.

Upadek dzisiejszego świata będzie rezultatem postępującej degrengolady dominujących jeszcze, ale wymierających już cywilizacji łacińskich, opierających swoją świetność na wartościach takich jak: praca, wiara i dobro, wzajemna pomoc. Te cywilizacje wkroczyły w stadium upadłości, od kiedy zaczęto forsować strategie kontroli globalnej - za pomocą rozmaitych form i mianowników zła.
Od kiedy, rozpoczęła się wojna o kontrolę nad światem - za pomocą pieniądza.

A przecież większość krajów Europy stanowią narody, które starzeją się, wymierają, są bezdzietne. W ich miejsce od lat napływa wielodzietna emigracja z dawnych kolonii: Azji, Bliskiego Wschodu, Afryki. Czy w ogóle twórcy NWO zastanawiają się: jak więc będzie wyglądała Europa za 100 lat? Kto, jaka większość - będzie sprawowała władzę i kontrolę we Francji, W. Brytanii, Niemczech? To będzie masakra obecnej białej rasy i naszej wspólnej rzeczywistości.

No chyba, że obecne władze UE Niemiec, w ramach ideologii NWO, zaczną masowo robić czystki etniczne i pozabijają wszystkich arabów, murzynów, muzułmanów. Albo deportują ich z powrotem- ale gdzie... do Azji, Afryki, Państwa Islamskiego? A kto wtedy, będzie stanowił bazę siły roboczej; kto się będzie opiekował starzejącym się, nastawionym konsumpcyjnie społeczeństwem UE?
Jaka jest przyszłość UE? - Kto będzie płacił za starzejącą się i umierającą UE?
Ale kogo to dziś, tak naprawdę obchodzi...

Wygląda na to, że konflikt Ukraiński rozwiąże czas i Natura. Takie są prawa. Zapomnijmy o życiu i o ludziach...o cywilizacji, jeżeli myślimy że jedyną prawdziwą wartością - są pieniądze i materia.

Niedługo przyjedzie walec dziejowy, ze wschodu lub zachodu i wszystko co zostanie po Ukrainie – wyrówna. Ten walec, zanim wjedzie na Ukrainie – będzie musiał najpierw przejechać przez Polskę.

Tak czy inaczej, jedno jest pewne. Bez względu na walec historii, ten konflikt - musi wygrać Rosja.

Może właśnie, warto aby Polacy to zrozumieli i żeby wsiedli do właściwego „walca” w przyszłość.

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • @
  Nie zgadzam się z sugestią, że ten "walec dziejowy" musi przetoczyć się przez Polskę.

  No niby kto ma go stworzyć? Zachodnia Europa?
  Przecież to "dom spokojnej (?) starości".

  Miejsce konfliktu - to Bliski Wschód , wraz z rejonami przyległymi (baseny Mórz czarnego i Śródziemnego + północno-zachodnia część Oceanu Indyjskiego.
  Tam się ścierają interesy możnych tego świata. Nie podstawiajmy tylko żabiej łapy do podkucia.

  PS. Wycofać kontyngent z Afganistanu i umieścić na granicy z Ukrainą, jako barierę zabezpieczającą przed infiltracją.
 • Nadwiślański walec przeciw kolektywizmowi
  Od kilku stuleci oświecone elity Europy kombinują, jakby człowieka zredukowanego do przedmiotu produkującego i konsumującego, ułożyć w zgrabne kolektywy. Kolektywizm przybiera różne formy, czasami nawet nakłada religijne odznaki dla łatwiejszego zabijania. Nie ma to nic wspólnego z cywilizacją łacińską, co trzeźwo podkreślają np. Francuzi.

  Dziś widzę na horyzoncie dwa różne walce. Jeden walec kultury śmierci w rękach władzy militarno - finansowej, drugi walec kultury solidarności w rękach milionów mieszkańców Europy bez granic.
  Ten drugi walec nie ma wprawdzie medialnie uznanego ośrodka przywódczego, ale za to nieograniczone możliwości dobrobytu dzięki samodzielności do wolności.

  Już czas by walec kultury solidarności odebrał kolektywistom prawa do marnowania pieniędzy wypracowywanych w Domach nad Wisłą.

  Bo przyszłość walca kultury śmierci, w obecną jego odsłoną wolności róbta co chceta, wydaje mi się mocno przereklamowana.
 • Nie tylko Ukraina powróci pod skrzydła Rosji
  Ten konflikt rzeczywiście wygra Rosja. Co będzie potem? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji]. I [król północy] wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję. Punktem zapalnym może stać się także Ukraina, jeśli Rosja odzyska wpływy tylko nad częścią tego kraju], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [2014 - Ukraina. Tu także nie będzie reakcji militarnej ze strony Zachodu], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków. Oni dołączą do tej wojny później] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:28-30a).

  Według tego scenariusza późniejsze, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4). Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus - "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

  Mam nadzieję, że nie stanie się to za prezydentury Obamy. Nieprzypadkowo to właśnie on (a nie McCain, lub Romney) jest obecnie prezydentem Stanów Zjednoczonych (Obama jest człowiekiem rozsądnym i nie ulega presji szaleńców). Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1).

  W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

  Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. Wizja ta jest różnie komentowana. Jak widać, zawiera wiele szczegółów, dlatego osoba wnikliwa jest w stanie dostrzec każdy błąd, lub sofistykę (Daniela 12:10). Inni komentatorzy nawet nie próbują komentować wszystkich szczegółów, gdyż wiele z nich zupełnie nie pasuje do ich interpretacji. O powrocie Rosji mówię od roku 1998, gdy nic z tego nawet nie kiełkowało.
 • Rosja wygra. Zakręci kurek gazowy dla wrogów z Europy środkowej.
  Izrael uderzy na Iran bombą atomową. Kraje OPEK nie dadzą paliwa Zachodowi.

  Posłuchaj:

  http://www.youtube.com/watch?v=igBsUHUYOnw
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:07:46
  Panie Krzysztofie,

  Walec historii nieustannie przetacza się przez Polskę.
  No może z niewielkim przerwami, ale nie ma na świecie kraju, w którego historii byłoby tyle wojen, powstań, konfliktów.

  Właściwie każda większa nacja europejska był agresorem naszego kraju: Krzyżacy, Niemcy, Szwedzi, Tatarzy, Turcy, Rosjanie, Francuzi; rozmaici najemnicy itd

  Oczywiście wojny nie zawsze mają charakter czysto militarny - często szczególnie ostatnio - są to wojny zaborcze ale finansowe, ideowe.
  Jak inaczej można opisać ostatnie 25 lat i działanie UE Niemiec w RP?
  To też walec historii.

  Ukraina, z wielu bardzo istotnych powodów, stała się punktem zapalnym - poligonem walki o kontrolę nad Europą i Bliskim Wschodem - jako ostateczny etap wojny o kontrolę nad światem.

  Polska, Polacy muszą zrozumieć obecną sytuację.
  Polska nie może stać z boku i biernie czekać na rozwój wypadków.

  Konflikt na Ukrainie - wygra - musi wygrać Rosja.
  Jaki stąd wniosek dla Polski?
 • Wniosek dla Polski
  Nie wiem czemu mamy akceptować wojnę oligarchów o strefy wpływów, jako przyszłości Europy, czy świata. Oczywiście islamski fundamentalizm, wyposażony obecnie w zindywidualizowane sposoby zabijania, musi być wzięty pod but. Czy to przez Arabów, czy Amerykanów czy Rosjan. I Polska powinna w tym pomóc.

  Ale trenowanie strzelania z pistoletów w przydomowych ogródkach, czy sprytne wywieszanie białej flagi, to dwie drogi do końca wolności zwykłego człowieka.
  Nie ważne czy bardziej będziemy się zbroić/poddawać za/przeciw Niemcom, Rosjanom, Czechom czy Słowakom. Każda nadwiślańska wersja demokracji majdanowej będzie prowadzić do katastrofy nie tylko gospodarczej. Każda jest rezygnacją z suwerenności.
 • @Ryszard Opara 09:59:22
  Panie Ryszardzie
  Owszem - tak było do tej pory w czasach naszego zasięgu rozważań historycznych, czyli od około XV wieku.
  W tym czasie kształtowały się idee cywilizacyjne teatru europejskiego. Czyli na wschodzie Rosja, na południu Turcja, a na zachodzie katolicyzm i protestantyzm.
  Turcja weszła w fazę schyłkową pod koniec XVIII wieku, Rzeczpospolita zaczęła podupadać już od początku XVII. To 200 lat prawie różnicy -szansą Turcji było to, że nie miała bezpośredniego zagrożenia.
  Nas rozdziobały te "trzy orły" - staliśmy się miejscem ich konfrontacji.

  Obecnie sytuacja jest inna.
  Nad zachodem kontrolę przejął judaizm - nie ma już rozróżnienia między protestantyzmem a katolicyzmem.
  Rosja, po odrzuceniu sowietyzmu - odbudowuje się.

  Czy konflikt Rosja/Zachód znowu przetoczy się przez Polskę?

  Sądzę, że tak nie jest. Zwłaszcza, że włączyli się nowi gracze - Chiny, Indie, Brazylia.
  Miejscem starcia jest Bliski Wschód - także z racji roli spełnianej przez Izrael.
  Już to, że konflikt zaczął się na południu strefy Rosja/Zachód, a nie na północy (kraje bałtyckie), świadczy o kierunku.
  Interesem strategicznym Izraela jest próbować właśnie przesunąć strefę konfliktu na północ - stąd tyle krzyku na temat Estonii, Litwy. No i oczywiście wciągnąć w konflikt Polskę, a pośrednio NATO.

  Wniosek dla Polski?
  Nie dać się w to wciągnąć i zachować dystans. Nawet ze stratami ekonomicznymi.
  Cena udziału w konflikcie byłaby wielokrotnie wyższa.

  W pewnym stopniu UE daje nam szansę "siedzenia cicho" - pisałem o tym, że UE "wypnie się" na straty polskiego rolnictwa.
  I tak jest.
  To daje szansę na usunięcie się w cień i przeorganizowanie pewnych priorytetów społecznych; trzeba we własnym zakresie wesprzeć rolnictwo i postawić na energetykę - węgiel. Może gazyfikacja. Także czas na biopaliwa w znacznie szerszej skali - to, co zablokował Kwaśniewski.
  Razem - to odsuwanie się od EU i tworzenie pewnych podstaw na kierunku BRICS.

  Czy znajdą się w Polsce ludzie, którzy dostrzegą tę szansę?
 • @LordConqueror 11:59:49
  Za pokolenie, dwa , Polacy będą odgrywali kluczowe role w zachodniej gospodarce. Niech Pan przeczyta, co się dzieje w Niemczech: http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/niemcy-najwiecej-firm-tworza-imigranci-z-polski

  Jak na ucznia Ojca..jestes lordzie zdecydowanie zbyt naiwny...

  JAKIE POkolenia??? Ktorych Polakow,,z tfej czy Mej ojczyzny....
  Mych czy tfych Rodakof???
  CI juz rzadza ..wszedzie w Niemczch bez zadnej konkrencji od 1945 roku...dlatego tu- moi Rodacy zaczynaja ciezko oddychac.
  W Mojej Ojczyznie wyrzynaja rocznik po roczniku kilku pokolen na raz... A co urosnie i nei potrzabne o dbslugi panof i panstfa... ucieka szukajac jakiejkolwiek pracy, zeby nie zdechnac z glodu.

  Ja was rozumei panowie ,ze idac w zaparte latwiej przezyc...To cecha wielu ludzi , roznych narodow,, ale i Plakow uroslo do rangi Swietej Szlachetnej Niewiedzy, ktora jest pielegnowana z pietyzmem pokoleniowo. Polega na tym -ze pewnych rzeczy w zasadzie nieuniknionych i oczywistych, ale i przykrych zarazem nie przyjmujemy do naszej swiadomosci wcale! Udajemy, ze ich nie ma,,,nie postrzegamy! Tak- jak milosierne i wielce etyczne panie, nie wiedza skad sie wziela kielbaska na ich kanapeczce..ale nie chca zadnych koneksji z rzeznikiem, udaja- ze nie wiedza na czym polega jego praca.
  Znam przypadki, ze idacy do gazu rabini zaciekle prowadzili spory talmudyczne -jak gdyby nigdy nic....ONI bowiem zyli w wyzszej ich zdaniem swiadomosci i w przez siebie skreowanej rzeczywistosci, odrzucili ta rzeczywistosc, jaka dziala sie wokol nich...az do konca.
  Dyskutujcie moi bialo- czerwoni rabinkowie... Veritas est adequatio rei et intelectus.... wystarczy tylko wylaczyc swiadomosc...a wszystko brane za rzeczywistosc staje sie prawda...taka prawda- jaka rzczywistosc skreujecie sobie sami...
  Przyjemnych snow...zawsze zyczymy tym, o ktorych wiemy , ze nigdy sie nei obudza....
 • Mr. Lord_Conqueror 11:59:49
  .
  Oooo,

  Ja widze Lord , ze nie ustajesz w pracy dydaktyczno-wychowawczej pieknisia Riccardo don Koalli . Nie dziwi Cie , ze chlopaczyna tyle lat bujal sie w krainie kanguröw ,w torbie aktöwce , i nadal mözg janczara emituje piski i pierdniecia socjalistyczne ?
  Szkoda klawiatury .
  Juz pierwsze dwa zdania z sieczki socjotechniczej eliminuja kolesia z ringu dyskusji .
  Pakt Niemcy - Rosja jest zawarty wiec dostawa gazu nie ulegnie zaklöceniu .Jedynie w Polsce beda w listopadzie podwyzki .
 • ----------- MYŚLICIE , ŻE dopuszczą ?? POZWOLĄ ???
  -------------- no ! nie wiem

  http://sekty.wordpress.com/faszystowska-opus-dei/
 • Pan RomanKa 13:09:19. wies Pierdziszewo powiat Gnojöwek
  ..
  Pastuch gesi drobiowych Sir. RomanKa nadaje wierszöwka röwno . Nie möglbys kretynku pisac poprawnie po polsku ?
  Wgraj sobie program w mözg do korekty tego belkotu bo tego sie czytac nie chce .
  A o szwabach to mozesz sobie dalej leszcze z sieci wklejac , do bölu egzystencji .I w dodatku z kresöw bezdennej propagandy .Masz o szkopach göwniane pojecie umazane na klawiaturze .
  Ges cie przyniosla czy sroka wysrala z pod ogona , pytam bo nie wiem
  ?
 • @LordConqueror 13:47:23
  ---- na Łubiance siedział KTOŚ z mojej rodziny
 • arkan 12:03:37
  .
  Pulkownik Trüpin to wiarygodny koles w przeciwienstwie do Ciebie .
  Gosc przynajmniej ma jaja a nie rodzynki w mosznie .
  Pytales o podwyzke z oslej lawki czy tak masochistycznie klepiesz ?
 • Mr. Lord_Conqueror 14:11:57
  .
  Wiesz Lord , tym kolesiom typu Opara , Wojtas , Sendecki , Jeznach to sie po prostu epoki popierdoliy lekko .Oni mysla, ze prosperita czerwonych baranöw bedzie trwala w nieskonczonosc i ze zachowaja przywileje przy wejsciu szkopöw i ruskich do Polski czyniac powinnosc lojalnosci . Nic bardziej blednego ,sa pierwsi na listach do rozwalki po obu stronach .
  Zludzenia NIC nie kosztuja , wiec niech trwaja w czasie ..
 • No to nas walcem.
  Przykład oraz skutek uzależnienia i wchłonięcia Polski przez zachodni obcy kapitał. Przyznam że szczeka mi opadła. Oczywiście niektórzy powiedzą iż
  to Rosji wina. Czy na pewno? Skutki nie rodzą się bez przyczyny!

  "W Kaliningradzie ma powstać port konkurencyjny wobec Gdyni."

  http://biznes.onet.pl/rosjanie-zbuduja-konkurencje-dla-gdyni,18491,5659636,1,news-detal
 • Pan Stara Baba 14:33:52
  Chuck , sieciow y leszcz z niemieckiego portalu onet to uwertura w operze niemiecko-rosyjskiej .Znalezienie winnych zaistnialej sytuacji nie stanowi problemu .
  Wersja polska Pol Pota właściwie Salotha Sara znanego także pod ksywkami Brat Numer Jeden oraz Wujek Sekretarz to forma pacyfistycznego totalitaryzmu jakiego doswiadcza w Polsce antenatci i potomkowie obecnych czerwonych idiotöw .
  Z zawodu Pol był nauczycielem wiec to wszystko wyjasnia .
 • @Max von Stirlitz 15:03:08
  "Niemieckie portale" dla bystrych Polaków są tym samym czym katolickie media dla "Men in Black" :-). Używając "propaganda filtr" są wspaniałym źródłem informacji o ruchach przeciwnika. :-).
 • czyje interesy...?
  "Konflikt Ukraiński; cały ten Majdan, wyreżyserowany/sfinansowany przez interesy USA i Niemiec..."
  Raczej nie chodzi tutaj o interesy w.w. krajów.
 • Mr. Chuck Norris 15:25:45
  .
  A w kasynie_Leon23 dalej sielanka , hulanki i swawole .Chlopaki maja wydrukowane mözgi pokryte paroksyzmami bilingöw telefoniczno-bankowych.Pozbawieni zrödla gazu paliwowego zwanego potocznie szmalem sa wspomnieniem wlasnego cienia odbytu o wschodzie slonca .
  Dobrze, ze czlowiek nie wymyslil jeszcze podlaczenia drukarki do laptopa i prostej czynnosci drukowania dolcöw za pozyteczny czas na zapleczu .
  Serwer kasyna_Leon23 padlby jak kawka dziobem w zaspe od nadmiaru wielbicieli .
 • Jakieś analogie ?
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2014/09/artur-c5bcukow-praca-z-entuzjazmem.jpg
 • Od przedwczoraj ( 29.09.2014) chińska waluta jest wymieniana na euro z ominięciem dolara....
  Czy ma ta informacja znaczenie dla polskiej myśli politycznej???

  Może Panowie Polskojęzyczni są też już "przedwczorajsi "???

  Czas na dyskusje taktyczne mija...

  Kto będzie reprezentował polską flankę wobec BRICS?
  Znowu jacyś "polakopodobni" ???

  Ps.
  Źródło http://www.pbc.gov.cn/publish/goutongjiaoliu/524/2014/20140929144847971383923/20140929144847971383923_.html
 • Pan Zbigniew Jacniacki 16:18:48
  .
  Bingo Gold Card UBS Zbychu !
  Tak wiele pytan i zadnych odpowiedzi na zapleczu kasyna_Leon23..
  --- Kto pyta nie bladzi - pomyslala wrözka pokazujac srodkowy palec lewej dloni .
  8-))))
 • @LordConqueror 14:08:42
  Obudz sie...czlowieku...otworz oczy...
  Nikt nie ukradl Twojej Korony....twoje dzidziusie ja sprzedali...tak sprzedali za apanaze i swiety spokoj. Legalnie, prawnie...moca Ustaw Sejmowych...za czerwone srebrniki... Twoj Krol na swoim tronie posadzil dupe ,ktora wczesniej rznal...
  Do dzis wszyscy twoi przedstawiciele prywatnie pieprza dla przyjemnosci swojej... a rachunki z Burdelu przysylaja do ciebie... Ty sie z nich tumacz...
  Wode i ziemie,,,to mogli Spartanie...za Leonidasem stalo 300 Spartan..za toba kupka smierdzacych trolkow srulkof...jazgcacych po srulkowemu i srulkowym obyczajem...
  Jesli poczujesz na karku oddech stojacych w ciszy 300 Polakow...badz pewny wygranej.
  To nie tylko problem Polakow ,,podobne maja inni ludzie..pobici , zniewoleni, manipulowani - posluchaj:
  https://www.youtube.com/watch?v=xVANRroxuOo#t=573
 • @Stara Baba 14:33:52
  Konkurencyjny do czego????
 • pan RomanKa 16:29:06
  .
  Pastuch drobiowych gesi Sir. RomanKa TDi 3.0 Syrenka .
  Obudzil sie w tobie lew polskiej duszy . Walnales goscia z liscia röwno po srulkowej mordzie ( sic! ) .
  Jasne , ze to Zydzi dymaja Polaköw jak kundle bura suke w rui na rowie .
  O polaczkach- janczarach na zoldzie paschy cicho - sza .
  O volksdojczach jest wszystko wiadome .
  Koncepcje jakie wynikaja z riposty do parcha Lorda nie wpadaja w przygluche ucho zadaniowca- spolecznika z ramienia zaplecza kasyna_Leon23 , tylko wyplywaja z potrzeby serca ,by Polska rosla w sile a ludzie zyli dostatnio .
  Dröb , dröb dalej w grilla ciemniaku . Polski Listonosz zawsze dzwoni dwa razy .
  Jajami o rynne .
 • Mr. Arkan 16:38:45
  .
  Riccardo don Koalla ochujal z radosci po wysluchaniu perory Zbycha , ksywa operacyjna GUMOFILEC , i razem trzymajac sie za rece powedrowali za kraty Domu wschodzacego slonca .
  Gdzie zyli dlugo i szczesliwie sluchajac rosyjskich piesni wojskowych .
  Orkiestra dyrygowal Borys Jelcyn :
  https://www.youtube.com/watch?v=xMThTEA4M0o
 • @RomanKa 16:40:12
  Konkurencyjny dla Gdyni a budowę rozpoczną w 2015 roku.
  (W artykule pisze)
 • Mr. Lord_Conqueror 17:01:18 MI 7 London
  .
  Wiesz co mnie najbardziej bawi na zapleczu kasyna_Leon23 , ze ciolki miejscowe mysla , ze my pracujemy razem , i ze Lord & Max to jedna i ta sama osoba .
  Zobacz jakie posilki na dzis pieknis- aktorzyna sciagnal by sie krecilo...
  Symultana wirtualnych potyczek .
  Nawet pojawil sie Robik czyli miejscowy Bobik by miske panska oblizac .
  Moze dupe ?
  Kodiak jeszcze trzyma fason , reszta to popluczny denaturatu malt .
 • P.s.
  Chuck jest okey .
 • @LordConqueror 17:01:18
  Gesi oskubaliscie, kury wydmuchaliscie, krowy sprzedaliscie, swinie pisza na zlobie swoje wizytowki dodajac.... von:-)))
  Na disco nie pojde.. tancujcie se sami z waszymi shiksami...
  Ja z braku laku siedze na rozwalonym korycie..i ostrze.... widly, siekiery, kose przekuje...i gadam se z takimi.... jak ja sam...uczymy sie ruskich slowek:-) i jak obslugiwac obrzyny:-)))
  Jak bede gotowy... sami poznacie...po skonczonym nagle disco...:-)))
 • @LordConqueror 17:26:36
  Gazociąg pod Bałtykiem i przyszły port w Kaliningradzie jest skutkiem.
  Zaistniała jednak ku temu przyczyna.
  .... tak, to Niemcy odpychają nas od Bałtyku a Rosjanie będą współpracować z silniejszymi do których Polska "dzięki" własnej polityce
  nie należy.
 • Przerazeni Walcem
  Stary z lat 50 kawal..o tym jak dziad zlatwia ze zlota rybka , zeby Chinczycy przyszli do Polski:-)))
  Przerazil pan pani Ryszardzie- oczywistoscia nasiech dyzurnech srulkofff...uj jak pan strasznie ich przestraszyl....
  UJjjj ,jak one rzucily sie na te, ze nie masz pan racje....:-)))Jeden bzydek co udaje barana..to sie nawet zwalil starym zwyczajem czym mogl:-)))
  Wpchnelo z niego caly intelekt,, jaki nosil pod sercem:-)))
  I po tym sie ich poznaje:-))))
  Kiedys w czasach kiedy nie znano internetu na rozmowy z takimi puszczano psy..dzis wystarczy olac....z tym ze najbardziej ich urazi - jak sie im leje do kieszonki:-)))
 • pan RomanKa 17:48:00
  .
  Pastuch drobiowych gesi Sir. RomanKa -do butonierki czy w walonki ciolku czesany w grzywke ?
  Wersja krzyzöwki genetycznej psa husky z blondi czyli kurwa odporna na mröz i nie do zajebania albo najglupszy pies w zaprzegu to dla ciebie szklanka porannego moczu z pölprzysiadu zamiast porannej kawy .
  Wstaw jeszcze ..... albo : - ))) i znowu ..... a pözniej : - ))))
  Od tego jest zaplecze kasyna_Leon23 bys mögl pözniej pochwalic sie dookola jak to polemizowales merytorycznie z adwersarzem .
  Yeahhhhhhh....ale genetyczny debil ....
 • @arkan 17:58:08
  Jak myslisz..czy prof Hartman..uznalby swoje zw3olnienie z UJ za dyskryminacje???
  A jak tak ..to z jakiego powodu:-)))????
 • Mr. Arkan 17:58:08
  .
  Dwöch zawodniköw wyjechalo z Rosji na turniej do Londynu . Jeden startowal w wadze lekko-ciezkiej , drugi w super ciezkiej . Herbatka dla pierwszego , pasek od szlafroka kapielowego dla drugiego . Nazwiska i adresy cmentarzy znane sa na zapleczu kasyna_Leon23 .
  Logistyczna rzez ekipy rzadowej i pielgrzymöw , umowna data 10.04.2014 roku pod Smolenskiem wyklucza pomylki pulkownika Trüpina i jego kumpli od szklany w dazeniu do realizacji paktu szwaby- ruskie .
  Wiec co miejscowe barany moga innego twierdzic pierdzac w oddali by zachowac zycie ?
  Nic .
  Wchodzi facio z Grupy Y do hacjendy bez pukania i mlöci adwersarza jak kombajn Bizon zboze w porze urodzaju wieszajac goscia w garazu na sznurku od snopowiazalki .
  Kundle tak juz maja , kaganiec , obroza , lancuch , i do budy .
  I strach , czy nie sa przypadkiem na liscie .
  Rabarbaru .
 • @Max von Stirlitz 18:34:43
  Srulek...chodz tu blizej .... otworz jeszcze raz mordkie... czujesz wilgoc na jendzyku???? Wlasnie masz naszczane:-))))
  Merytorycznie "=))))) to ty mozesz porozmawiac ze swe tate na temat co w wychodku po wierzchu plywa i czym sie bawisz od dzieciecia, co cie podnieca i na czym sie rzeczywiscie znasz-))))
  Jak widac po twoich merytorycznych wpisach:-)) No chodz tu jeszcze pokaz kieszonkie....nalejemy ci do kieszonkie i postoj na sloncu, zeby pachniec- jak twoje mame:-)))wilkie dame z klanu parchatych murgrabioff
  ffon Pizdempaltzemshturchem:-))))
 • Pastuch RomanKa 19:09:18
  .
  8-)))))
  Jawohl pastuchu !
 • mr. night rat 20:39:57
  .
  Panie Szczur , podziwiam za ciezka prace .
  Ile to sie mezczyzna musi nameczyc zanim umrze..
  8-))))
 • ciec arkan 20:35:51
  .
  bzdury misiu .
  Najwazniesza dla pulkownika Trüpina to jest dupencja szanownej malzonki i jego dzieciak .
  8-)))
  https://www.youtube.com/watch?v=RSo3Ua1lMKY
 • @Max von Stirlitz 19:26:10
  Nu cieniasku zajrzyj do podrenczniczka dla psijuchkow internetowych wiadomego oberzniecia ,,braklo obelg??? braklo ci "merytorycznych mondrosci"??
  Myslisz parchaty dupku, ze mnie obrazisz mowic do mnie pastuch???..Oczywiscie.. ja od dziecka paslem i krowy i owce... 12 lat mialem, jak sam z szescioma psami paslem kierdel 320 owiec...
  Sprobuj parchu popasc choc na chwile :-))) zobaczysz do czego nadaja sie twoje umiejetnosci mielenia ozorem...:-))) chyba tylko do lizania swojej przelozonej podogonia z odlipiora:-)))
  Widzisz- po tym sie was poznaje...ta nienawisc do ziemi i do ludzi Ziemi..was zdradza ,,zawsze ,,,was skundlonych parchatych obszczyli:-))) nienawidzicie i Polakow Rolnikow ..i tak samo Zydow Haredim:-))) Petaki, skundlale mehesy:-)))
  Nienawidzicie ....ale sie caly czas podszywacie, albo pod Polakow- albo pod Zydow..wszarze:-))) ale na jedzenie nie nasracie:-)) przed zjedzeniem...Nie musicie,,ci ktorych tak neenawidzicie to robia:-))) specjalnie dla was:-)))
 • @night rat 20:39:57
  Bzdura,,nie wierz w to,,,na to nie mozna napalic...Nic..ani NIkogo:-))
 • @Max von Stirlitz 20:47:08
  Te dupek,,....ty menszczyzna:-)))))
  A tacy- jak ty,,dupki nie umieraja:-)) oni tylko wracja do dupy, zeby sie przegrupowac:-))))zmieniajac kolor i zapach:-)))
 • @LordConqueror 21:59:28
  Poslac- wasza Srulewska... to ty mozesz swojego kolesia ...parchatego pieska....Maxia:-)))i sam sie z nim udac, zeby sie przegrupowac...

  Frasuj sie lo swoj rozumek - coby ci do rzyci nie uciek....ceprze:-)))
 • @night rat 19:51:31
  Jak juz po trzymaniu sie z Europa, wieczorem pobitwie Waterloo, wzieli na powroz Jego majestat..a przed jeneralow zwycieskiej koalicji znosili sztandary lacinskiej cywilizacji.. i prowadzono poddajcych sie dowodcowel...zaobserwowano ciekawy incydent...Oto jak opisal go Jen. Wellington..
  Oto podszedl do Cara Alexandra nieszczesny Jeneral Dabrowski,,\\...z ze spuszczona glowa, zgarbiony z czapka w rece podszedl i zapytal:
  - A co z nami Najjasniejszy Panie...
  Car patrzyl na niego dluzsza chwile.. w koncu powiedzial..
  - Coz..co z wami????
  - Idzcie panowie do domow...poparliscie diabla...ogladacie tego skutki... - Idzie panowie do domow..z Bogiem!
  - Jeszcze nigdzie nie spotkalem sie z opisem tego epizodu w polskiej literaturze...musze przyznac, ze kiedy przeczytalem to pierwszy raz wiele lat temu po angielsku nie moglem uwierzyc wlasnym oczom...ale znalazlem potwierdzenie i we francuskich zapisach i rosyjskich ...rzetelnie nic dodane nic ujete...
 • Mr. Arkan 21:24:28 CCTV Plewy dla wröbli .
  .
  Gdybys rzeczywiscie znal angielski badz amerykanski jezyk to pobyt na zapleczu kasyna_Leon23 bylby nie lada zaszczytem dla miejscowych debili .A tak to kaszana Kodiak .
  Polska kaszanka umyslu .Im wczesniej zrozumiesz tym lepiej dla Ciebie hillbilly .
  Dorosnij .
  Znajomosc wymienionych to mysl a ta jak widze jest tylko polska wbrew temu o co miejscowi kasynowi kretyni Cie posadzaja .
  .
  P.s.
  Australijski zna biegle w mowie i pismie pieknis- aktorzyna Riccardo .
  Zapytaj o lekcje , jestes tego warty .
  8-)
 • @Max von Stirlitz 23:56:46
  Salut Maximilien!
  Po ch...lerę sie "produkujesz" z tym waflem?
  http://www.youtube.com/watch?v=lPyQFfDwhCY
 • Pastuch RomanKa 21:48:55
  .
  Dobrze idziesz , tak trzymaj pastuchu .Nie ma NIC wspanialszego niz trollowanie u pieknisia don Koalli .
  Nie zaluj sobie , smialo , odwaznie . Od tego jest zaplecze kasyna_Leon23 by möwic o tym jak sie mysli a nie myslec zanim sie czlowiek wypowie .
  Z parchem nie trafiles ale byles blisko .
  Kombinuj , kombinuj , jak jest tak chujowo to przynajmniej bedzie smiesznie .
 • pan mania przepraszania 00:06:33
  .
  Ave Maniek !
  Wrodzona sklonnosc do przyciagania debili , Oooo jak zabrzmialo..8-)))
  Mala dawka adrenaliny , pröznosc , pycha intelektu etc .Pastuch bawi lekko wiec korzystam z okazji .Koles ma przeblyski podswiadomosci wiec belkot nabiera poswiaty romantyzmu .
  Poza tym wypadam z gry wiec na koniec troszke psychologicznej rozgrywki sztachet , atawizm czlowieczenstwa w kasynowym wydaniu .
  Jedyne co mnie zastanawia czy pastuch jest tutaj zadaniowcem czy tylko z potrzeby serca pruje sie na klawiature jak sweterek babci na welenke .
  Powiem Tobie , nie wiem .
 • @Max von Stirlitz 00:18:48
  "Wafel" jest jakiś dziwaczny to fakt, z jednej strony rozdęte ego do granic, a z drugiej ZONKI na poziomie "gimbazy". Podsumowanie, cholera wie .łupek, czy "udawacz"? Choć równie dobrze może byc .łupek sterowny wystawiony na "zanętę"...
  Ps. Takie czasy nastały , juz nawet nie wiadomo czy dziad, czy baba, a co dopiero taki "wafel"...
 • pan mania przepraszania 00:25:29
  .
  Maniek ,
  wynajety debil . Sam pieknis Riccardo nie moze po mesku pogadac , bo jaja juz nieswieze, to zwoluje " swoich " do merytoryczej dysputy .
  Nocny Szczur zawodowo pröbuje imidz bossa ratowac a tu warcholstwo , ruja i poröbstwo czyli ogolna popierdölka .
  Rysy na szkle w Akwarium nabieraja koloröw teczy wiec jak nie teraz to moze jutro nastapi pekniecie .
  Syndrom galki snieznej w lawinie .Elektryczny czerwony pastuch ideolo w Polsce dobiega konca .
  Yeahhh...
 • @Max von Stirlitz 00:07:15
  No pobelkocikuj sobie ,,poslin dupku parchaty:-)))
  Niech widza wszyscy wasza kulture, madrosc, charakter:-)))
  Posrance,,zwolajcie cale yeshive do pomocy:-)))wlacznie z tym oblesnym kapusiem :-)))maniaprzepraszania:-)))
  Posmaruj kij gownem,,,a wszystkie gownojady zleca:-)) wystarczy trzepnac gumiakiem:-)))
  Ale... idzie sie umyc.smierdziele- bo sie ludzi porzygaja,,,,.czosnek takiego- jak wy- gowna..... nie zabije:-)))
 • @Max von Stirlitz 00:45:48
  A co ciekawe te wszystkie typki niby z przeciwstawnych "ideolo" obozów maja nicki per "rat"!? Jakby nie można było cos ciekawszego wymyślić? Tylko nagle wszystkie "rat" zbiegły się na NEON...
  Ps. Najstarsi "górale z Synaju" , mówią że jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze...
 • ---------- a u nas CISZAaaaaaaaaa
  http://polonuska.wordpress.com/2014/09/01/co-wywolalo-ii-wojne-swiatowa-william-pierce/
 • @RomanKa 00:47:01
  Pozytyw jeden z tego szambosłowotoku płynie jeden (dla mnie przynajmniej), NARESZCIE TŁUKU ZACZĄŁEŚ PŁCIE ROZRÓŻNAĆ! Bo ile razy można takiemu próbować oczywiste rzeczy tłumaczyć!?
  A co do reszty to szkoda klawisze męczyć...
 • pan mania przepraszania 00:51:31
  .
  Jasne Maniek , ze chodzi o kase . Wartosc kasyna_Leon23 to liczba odslon a ta systematycznie rosnie mimo znikomych nakladöw szmalu i watpliwych samozwanczych blogeröw . Idiotöw jak widzisz Polska ma w zapasie na nastepne 100 lat .
  Zasluga Franza.
  Kaiser wyciagnal pieknisia Riccardo z göwna .
  Dlatego chamstwo wali drzwiami i oknami na kielicha madrosci zyciowej czyli seta und sledzik. Kelnerka Ninoczka przyniesie migiem , kuligiem .
  U napletka igora Jelenia janke GmbH czyli salon24 sa platni zawodowcy od robienia papki z mözgu Polakom . A tu - prawie darmo.
  A pastuch ?
  ---Bedzie jebal az zdechnie - jak mawial kiedys kapral Holbowicz z JW 1370 .
 • @Max von Stirlitz 01:13:06
  --- nie rozumiem ? proszę wytłumacz ! na czym ma polegać moje kelnerowanie ? - czym różni się moje od Twojego ??

  Ps. ciekawą rolę sobie wyznaczyłeś ! obserwator krytyk a poza tym ?? co tu robisz ?? z jaką misją tu przybyłeś ??
 • pani nina anonimowa 01:22:14
  ....
  Ninoczka ,
  nie drzyj sie bo jest pözno w nocy .Chcesz cos wiedziec to grzecznie zapytaj a nie wrzeszczysz o tej porze .
  Ja pracuje zawodowo dla RSHA i mam za pisanie kase czyli szmal z metra komentarza w €-uro .
  Nick czyli ksywa wyraznie wskazuje na pracodawce .Poza tym doskwiera Tobie demencja wiec wyjasnienia sa zbedne skoro i tak jutro NIC nie bedziesz pamietala .
  Lord pröbuje Tobie cos wyjasniac ale to kiepski pomysl .Jestes nie do zajebania panienko ...I fucktycznie krewni badz powinowaci mogli pracowac na Lubiance , przy biurku oczywiscie .
  Caly ten chlam , ktöry publikujesz to w czasach minionych nie skonczylby sie dla Ciebie ogoleniem glowy na lyso .
  Zostalabys rozwalona :
  --- W imieniu Rzeczypospolitej .
  Ciesz sie zyciem , jest krötkie .
 • @Max von Stirlitz 01:50:36
  Nick Maxio- jak i Pucek wskazuje, ze sie prostytuujesz za miche:-)) gnojku..
  Po twoim ograniczonym slownictwie, oklepanym dowcipie i nerwowym puszczaniu gazow...widac zes wogole po selekcji:-)
  Masz, jakies ciezkie urazy psychiczne, gdybys byl zydem myslalbym, ze cie ohel po pijaku skrzywdzil,,ale parchow nie obrzezuja...brzydza sie.
  Kiedys tacy za komuny wywalani byli z seminarow za ciagoty i konibijstwo i dorabiali prelekcjami dla matolow w Komitetach...
  Zawsze to samo ....widac musi byc taki margines,,za glupi i bez charakteru-zeby pasc bydleta.. bo te wyczuja od razu glupka i go lekcewaza niczym szczura....obdarzony mowa, zaliczony jako czlowiek.. skazany na laskawy chleb:-)_
  Jak mendy..niby na nic nikomu nie potrzebne..ale sa...i stad swiad:-)))
  Wywalili cie z seminarium???
 • @mania przepraszania 00:58:55
  Maniaprzesrania..po nicku to ja nie jestem w stanie rozpoznac plci:-))po tresci i wydzielinie pseudointelektualanej- jaka saczysz ...wiem zes kapus..schowany wstydliwie,za ksywka- jak exhibicjonista w pokrzywach:-))
  Rozpoznaje to twoj koles parchaty ffon Styrczyshpitz..jak lize podogonie swojej przelozonej..i to tylko, gdzie siedziala:-))) i co jadla:-)) Co do klawiszy ni emecz sie...pozwol- zeby ci to zrobil fonn..on to robi za miche, chetnie i naraz wszystkimi palcami ..przypilnuj tylko- zeby se rece umyl przed..a nie oblizywal po:-)
 • Widziane z UK
  .
  Warto posłuchać
  https://www.youtube.com/watch?v=wFApPLKJfRg
 • Pastuch RomanKa 05:35:42
  .
  Pastuchu gesi drobiowych , nie ta liga dla ciebie . Grasz w B-klasie .
  Poparzona konstrukcja mysli ubrana w slowa stad piktogramy , ......, kropeczki , pseudo göralski jezyk daleki od oryginalu etc . Amatorska pröba analizy psychogicznej .
  Urodziles sie debilem i takim umrzesz .
  Wiesz dziwie sie tylko Franzowi , ze wpuszcza takich naturalnych kretynöw na zaplecze kasyna_Len23 .
  Ja wymiekkam .
  The End .
 • @LordConqueror 11:59:49
  Szanowny Panie Lordzie,

  Dziękuję za ten, pełen refleksji komentarz. Gorzkie słowa - co Pan pisze.

  Chyba jesteśmy w tym samym wieku, operujemy podobnymi pojęciami i skrótami myślowymi - a siłą rzeczy to ma związek z przeszłością.

  Ma Pan wiele racji i nie ma Pan racji.

  Ja znam niemal cały świat. Byłem i mieszkałem niemal wszędzie. Australii, Azji, Ameryce - spędziłem poza granicami kraju połowę swego życia a większość dorosłego.
  Przeprowadzałem się w swoim życiu chyba ze 35 razy - a jeszcze kilka, (przynajmniej jedna) - przeprowadzka przede mną.

  Wiem też doskonale jak żyją Polacy na świecie, co można, co nie można zrobić np w USA, jacy są, jak żyją tam i jak myślą ludzie.
  Nie jestem wcale zgorzkniały - tu nie ma Pan racji.

  Owszem, wszyscy się starzejemy i NIKT nie potrafi odmienić przemijania czy czasu. Zmieniają sie nasze punkty widzenia.

  Ja postanowiłem koniec swojego życia spędzić w Polsce. Doszedłem do wniosku, że właśnie tutaj jest moje miejsce.

  Ale powiem Panu, że jakoś nie odczuwam procesu starzenia, jakoś może bezsensownie myślę, że mnie to nie dotyczy. Jestem zdrowy, nic mi nie dolega, wszystko mogę robić, to samo i tak samo jak to było dawniej.

  Tylko rano, kiedy patrzę w lustro, np. przy goleniu - myślę sobie. Nie to niemożliwe - niemożliwe, żebym ja już miał tyle lat.

  Ale zaraz potem, lecę na "przebieżkę" - czasem 10 km i wszystko mija...
 • ALL
  Szanowni Państwo,

  Dziękuję, za wszystkie komentarze.

  Przyznaję, że niewiele z tego rozumiem i że właściwie analizując ich treść zastanawiam się: o czym ja w ogóle napisałem w swojej notce???

  Czy to ma wszystko jakikolwiek sens?
  Czy warto w ogóle i jest dla kogo pisać?
  Gdzie to się wszystko toczy i po co?

  Odpowiedzi na te pytania na razie nie mam.
 • @Max von Stirlitz 22:27:21
  Liga:-)))))ty i liga:-)))) kurduplu parchaty...wymoczki nie wymiekaja ,,sa z natury obslizgle:-))
  Za lige sie maja:-)))chamie parszywy,,,idz poopowiadaj swoje mame,,jak cie skrzywdzili przypominajac Who id Who i klejnoty rodowe:-)))
  The end:-)))srulu...wlasnie zapamietaj tak sie to konczy:-))
 • @RomanKa 20:09:12
  Jedna rzecz jest kieska, ze zawsze po skopaniu gowna , musi sie myc cholewiaki:-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031