Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Oko za Oko - Zasada Taliona

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wojna jasno obrazuje, jak bardzo jeden człowiek, może nienawidzić drugiego człowieka.

 

 

Współczesny światnieuchronniezmierzaw kierunku konfliktu globalnego. W stronę „piekła” na ziemi – absolutnego zła. Obecnie, chyba żaden z polityków i liderów światowych nawet nie zastanawia się nad odpowiedzią na pytania: Po co to wszystko, dla kogo; w imię czego?

 

A może odpowiedzi są nieważne – wobec nieuchronności przeznaczenia i śmierci.

 

Przeczytałem ostatnio list tzw. „separatysty” (Dmitrija Dzygobrodskiego) -do byłego przyjaciela, obywatela byłej Ukrainy. To bardzo smutny i przerażający dokument. Trudno wprost uwierzyć, jak powstają olbrzymie i bardzo nieludzkie konflikty. Na tym naszym, wspólnym przecież świecie - w czasach wojny, rewolucji. Być może adresatem listu są wszyscy o odmiennych poglądach... 

  

My Polacy jesteśmy sąsiadami Ukrainy. Powstaje pytanie: Jaka jest przyszłość nasza i naszych dawnych braci Słowian. Podobne sytuacje, powstają w innych częściach naszego globu. Bliski Wschód, Azja, Afryka.Takie niewiarygodne rzeczy dzieją się w ramach struktur jednego państwa, regionu, cywilizacji.

Tu i teraz - w XXI wieku.

 

Cytuję list w całości.

 

„Witaj, były przyjacielu!

Życzę ci zdrowia, ale nie z tego powodu, żebym się o ciebie martwił...
życzę ci tego, bo chcę byś dożył żałosnej śmierci - swej Wielkiej Ukrainy.

Chcę, żebyś zapłacił swym losem rozpaczą i śmiertelną tęsknotą za wszystko to, co wyście narobili swoim Jewro – Majdanem i ATO (rok-grupa muzyków z Majdanu – dodał tłumacz).
Choćby za to, że wyszliście na Majdan, by zabijać chłopców z „Berkuta”.

Jak i za to, że wyszliście na Majdan po tym, jak wasi nowi narodowi „bohaterowie”, wierni wyznawcy i naśladowcy Bandery i Szuchewicza, spalili żywcem chłopców i dziewczęta w Odessie w dniu 2 maja.

Za to, że wyszliście na Majdan po 2 czerwca, gdy w Ługańsku umierała młoda, piękna kobieta zabita ukraińska rakieta. Za to, że zabiliście już tysiące niewinnych bezimiennych ludzi – kobiet i dzieci.

Za to, że cieszyliście się ze śmierci „pięciomiesięcznych larw kolorado” („larwa kolorado” – nazwa pojawiła się na Litwie i dotyczyła tych, którzy popierali politykę Kremla wobec Ukrainy i Litwy - „samic patriotek”.

Za wszystko trzeba zapłacić, dawny przyjacielu. Oko za oko.

Dlatego jedyną zapłatą, za każde życie – jest śmierć zabójcy. Wszystkich zbrodniarzy.
Za tysiące ofiar śmiertelnych tą zapłatą, będzie – śmierć waszego kraju, waszych idei i waszych symboli i to poczynając od waszej przeklętej żółto-sinej flagi, po przeklęty hymn i waszą fałszywa historię.

Ja, Dzygowbrodskij Dmitr, były obywatel Ukrainy, powiem ci co cie czeka…powiem ci o twojej przyszłości i o przyszłości twojego umierającego i przestępczego kraju o nazwie Wielka Ukraina.
Tak się złożyło, że już wiem – jak to się skończy.

Terytorium Ukrainy będzie się stawało coraz mniejsze i mniejsze. Jeszcze wam żal Krymu? To dobrze. Tam teraz - jest już dobrze. Właśnie wróciłem z Krymu. Złapali oddech po separacji. Miejscowych mieszkańców zwolenników Wielkiej Ukrainy, nienawidzą tam z całego serca. Za waszą flagę, niebiesko-żółtą szmatkę i „sławienie Ukrainy” - można tam przynajmniej, dostać po pysku. Albo znacznie gorzej, można zginąć.

Wielko-ukraińcy na to zasługują. Uważają oni za przestępstwa wszystko to, co dzieje się w Noworosji i na pewno tak by się stało, gdyby przyszły „Pociągi Przyjaźni”.
Pamiętasz co wasz Jewro-majdański bohater Mosijczuk obiecał Krymowi: „pociąg przyjaźni”. To przecież - ten pociąg. „Prawo-sjeki” (członkowie „Prawego Sektora”) i „narodowi gwardziści” tego już nie pamiętają. A kiedy tylko „pociąg przyjaźni”, nabity Jewro-majdańskimi bojownikami ruszył na Krym - na półwyspie natychmiast rozpoczęto przekazywanie broni Kozakom, policjantom, nawet inspektorom podatkowym. A kiedy krymski „Berkut” z dwoma ciężkimi karabinami maszynowymi, stanął przy wejściu na przesmyk -stanął żeby umrzeć. Nie wpuścili bojowników Jewro-majdańskich na Krym. I kiedy bohaterowie Majdanu dowiedzieli się, że mężczyźni Krymu raczej gotowi są umrzeć niż pozwolić im na wejście na półwysep, to smutni zeszli z pociągu i uciekli na Zaporoże.

Ci z „Prawego sektora i jewro-majdanowcy, ogólnie mówiąc, są tchórzliwi z natury — mogą i umieją oni zabijać tylko samotnych, starych ludzi, nieuzbrojonych chłopców i dziewczęta, jak w Odessie dnia 2 maja, lub berkutowców, który dostali zdradliwy rozkaz, aby nie tykali ”онижедетей”? Czyli swojego rodzeństwa?
Wszystko to jest zbrodnia i tego wam nie zapomnimy. Tych „pociągów przyjaźni” z lat 90-tych… i dlatego dziś Krym – to jest Rosja. Raz - i na zawsze!

Były przyjacielu, wszystko będzie u was na Wielkiej i Jedynej-Ukrainie stopniowo, pogarszać się z każdym dniem. Wy tam będziecie żyć coraz gorzej. Z każdym miesiącem. Hrywna wpadnie w przepaść. Jak hrywna dojdzie do 20, nawet do 16, to się zawali całkowicie. A to znaczy, że będą dzikie ceny za leki, żywność. Nastąpi błyskawiczne zubożenie ludności co doprowadzi do społecznych buntów socjalnych. Będziecie jeszcze wspominać nostalgicznie i ze smutkiem przeklętego tyrana Janukowycza. Był dla was złym prezydentem – a jednak on nie bombardował swoich miast, nie strzelał z armat do kobiet i dzieci... On nie kazał ludzi palić żywcem, odzierać ze skóry. Nie mógł dać sobie rady – wycofał się.


Petro Poroszenko ogłosi u was powszechną mobilizację w najbliższych dniach — tak poprzerabia prawa, żeby nie było potrzeby ogłaszać stanu wojennego. I to dlatego, że ogłoszenie takiego stanu, wojennego uniemożliwiłoby Pietii uzyskiwanie funduszy z MFW. Nie będzie mógł, w tym właśnie czasie przeprowadzić całkowicie zafałszowanych wyborów do Rady Najwyższej Ukrainy. Tak - te będą jeszcze bardziej fałszywe niż były wybory prezydenckie Pietii Poroszenki. Ale takie jest życie i racje na dzisiejszej (jeszcze) Ukrainie.

Po mobilizacji powszechnej będziecie ginąć częściej, masowo. Jesteście bez jakiegokolwiek przygotowania a Oni będą rzucać was na front, na wyćwiczoną i przygotowaną do walki - armię Noworosji. Wy, ukraińscy patrioci-naziści, sami doprowadziliście do powstania naszej armii, zabijając nasze kobiety i dzieci, niszcząc ubogie domy naszych rodziców i krewnych. Weszliście też na nasza ziemię. I dlatego w nas, obywatelach Noworosji, pojawiła się wewnętrzna siła popychająca nas... do gnania was do samego Kijowa. A jak trzeba będzie, to jeszcze dalej. Mamy doświadczonych oficerów i mamy już dobry sprzęt ciężki, gotowy do wojny. Naszym celem jest: zniszczyć Faszystowską Oligarchiczną Wielką Jedyną-Ukrainę i stworzyć sprawiedliwe narodowe państwo Noworosji.

 

Z powodu niekończących się porażek wojskowych, załamania gospodarczego, z powodu masowej zdrady zacznie się jeszcze u was nowy Majdan III.


Siergiej Semenchenko - „włoży maskę” - ministra spraw zagranicznych!
Dima Jarosz, jeśli jeszcze będzie żył, zostanie ministrem obrony!
Borię Fiłatowa, jako „Podkołomojskiego” przebierzecie i mianujecie na ministra finansów!
Timoszenko nie pojawi się tak od razu. Nie wydaje ci się, że ona po prostu ukrywa się , bo nikt już nie chce się z nią pieścić? Nikt nie bierze jej poważnie.


Te wszystkie zmiany dobiją ekonomię, naszego kiedyś wspólnego kraju.
Czym gorzej, tym lepiej – to moja rada dla ciebie i dla naszej kiedyś wspólnej ojczyzny.
Im szybciej Ukraina wyzionie ducha jako państwo, tym szybciej będziemy mogli uratować od śmierci miliony niewinnych ludzi.


Zbliża się zima, coraz ciemniejsze wieczory! Coraz bardziej będzie u was brakować światła, będą wyłączać energię elektryczną na kilka godzin każdego dnia. Na początku -a potem? Węgla u was praktycznie nie ma -78% węgla pochodzi z Doniecka. Ale pamiętaj...Donbas już nigdy nie będzie ukraiński. Wam po prostu brakuje sił, aby przywrócić Ukrainie Donieck i Ługańsk.

Aby kupić węgiel z Australii i Nowej Zelandii, jak proponowało wasze ministerstwo energetyczne, trzeba mieć pieniądze, a wy ich nie macie! Nikt, wam nie da NIC za darmo. Nie macie też nawet portów morskich gwarantujących możliwość rozładunku węgla. Kercz już nie jest wasz. Za chwilę Mariupol, nie będzie wasz. A 48% energii elektrycznej na Ukrainie jest z elektrociepłowni. Oznacza to, że w zimie nie będziecie mieli połowy energii elektrycznej.

Gazu też nie będziecie mieć. Chyba, że będziecie go podkradać, tak, jak zawsze to robicie po kryjomu, a to wywoła nienawiść do was całej Europy. Bo Gaz, kradziony przez was, jest przeznaczony dla Europy, a Europa... nie będzie chciała marznąć - dla jakiejś tam Wielkiej Zasranej-Ukrainy.

W Doniecku i Ługańsku gazu będzie pod dostatkiem, to jest już zaklepane.

U was będzie zimno…. I to bardzo zimno. Mówi się, że zima będzie surowa.

No nic, pomachacie sobie waszą niebiesko-żółtą szmatką i będziecie pląsać. Macie przecież taki zwyczaj... No, macie jeszcze także sporo drzewa – nie wpadajcie więc w czarną rozpacz. Jakoś może przeżyjecie -
Głód. Zimno. Ciemność. Bieda. Hiperinflacja. Klęska militarna.
Wszystko to będzie. Ale Wy - Zasługujecie na to wszystko!. Sami żeście na to wszystko zapracowali.

 
Zasada Taliona – oko za oko – starożytna zasada i prawdziwa.

A z wiosną, zapewne będziecie witać armię Noworosji- jako wyzwolicielkę. Będziecie wtedy nam wdzięczni. Ponieważ w Noworosji będzie światło, ciepło, rzetelny wymiar sprawiedliwości, rzetelne prawa, stabilna waluta, silna armia. Tego wszystkiego, czego już na wiosnę u was nie będzie.

I będziecie krzyczeć „Chwała Noworosji” i to głośno, żeby przekrzyczeć ryk silników naszych czołgów.

Wy, ukraino-patrioci, zawsze byliście lokajami: u Niemców Hitlera, albo Austro-Węgrów, albo u Polaków. Nie zmieniacie się Ukry. Wcale. Nigdy się nie zmienicie.


Teraz ty, mój były przyjacielu, nie uwierzysz mi- nie musisz. Dla byłej naszej ojczyzny jestem Kasandrą.

I dobrze, że wy mnie teraz nie posłuchacie, bo trzeba byście przeszli całą drogę.
A na wiosnę wspomnij to, o czym teraz mówię do ciebie, Pamiętaj, com powiedział.
Nawet trochę mi żal ciebie. Ale…taki twój los – taka przyszłość.

* * * * * *
Budach, zmarszczywszy czoło, milczał zatopiony w myślach. Rumata czekał. Za oknem znowu smutno zaskrzypiały koła wozów podwody. Budach cicho powiedział:
Tedy Panie, zetrzyj nas z powierzchni Ziemi i stwórz nas na nowo bardziej doskonałymi… albo jeszcze lepiej, zostaw nas i pozwól nam iść naszą drogą.
Moje serce jest pełne litości – powoli powiedział Rumata – ale tego uczynić nie mogę..


Dmitry Dzygobrodskij

 

PS. Powstaje pytanie – czy Ukraina ma szanse na przyszłość, czy może się kiedykolwiek odrodzić jako jedno państwo – skoro takie są złe uczucia i nienawiści, skoro tak wiele ich dzieli. To nie jest przecież odosobniony przypadek.

 

Z drugiej strony, coraz bardziej wydaje się oczywistym, że sytuacja kryzysowa na Ukrainie, bez względu na przyczyny jej powstania (etiologię) – na zawsze chyba zmieni układ tej części Europy. I świata.

A gdzie jest, gdzie będzie Polska???

 

Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • @ P. Opara
  Trudno ten post oceniać gwiazdkami.

  Eksperyment - krótki w zasadzie - ze sztuczną państwowością ukraińską nie powiódł się. Przeprowadzili go obcy, w obcym interesie. Takich eksperymentów nie wolno przeprowadzać na żywym organizmie; w efekcie mamy śmierć, zniszczenia i ten list. Pytaniem jest, co będzie z zachodnią Ukrainą. I to jest pytanie niepokojące z polskiego punktu widzenia. A tylko taki jest dla nas istotny.
 • Wyśmienity tekst, gratulouję!
  Ta wojna domowa wykopała między Ukraińcami a tzw. separatystami przepaść nienawiści.

  Nawet, gdyby kijowska junta zdobyła te tereny, to będzie tam wyłącznie znienawidzonym okupantem i niczym więcej.

  Ale wtedy pojawi sie tam partyzantka, która już istnieje na niektórych terenach gdzie dotychczas nie było powstania.
 • list wcale nie zionie nienawiścią
  jest trzeźwym osądem sytuacji,

  a na dodatek wcale nie stosuje zasady "oko za oko", mimo, że ją cytuje. Nigdzie nie grozi ukrom eksterminacją, a przecież, gdyby autor stosował tę zasadę, to obiecywałby ludobójstwo na ukrach.

  "żaden z polityków i liderów światowych nawet nie zastanawia się nad odpowiedzią na pytania: Po co to wszystko, dla kogo; w imię czego?"

  Bo nie ma żadnych światowych polityków. Władza pozostaje w cieniu, a ci, których widzimy na świeczniku, to wynajęci lokaje, marionetki. Nie mają prawa myśleć i mieć jakieś swoje opinie.
 • CZAS KOŃCZYĆ WOJNĘ POLSKO-POLSKĄ
  Trzeba gremialnie tworzyć swoje drużyny strzeleckie. Oddolnie.
 • @Tłumacz
  Talion to jakiś radziecki uczony?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_talionu
 • @interesariusz z PL 10:18:36
  Całkowicie się z Panem zgadzam.

  List nie jest wypełniony nienawiścią a raczej smutną i prawdziwą konstatacją faktów. Nie trzeba być wielkim fachowcem ani prorokiem.
  Taka jest teraźniejszość i taka będzie przyszłość Ukrainy.

  Pozostają jednak pytania:
  - Po co to wszystko?
  - dla kogo ?
  - w jakim celu?

  Po co tyle ludzkiego cierpienia i nienawiści - które pozostaną na zawsze w pamięci ludzi na Ukrainie - bez względu na ich wiarę i przekonania.

  I najważniejsze pytanie w życiu każdego Narodu i każdego z nas:

  CO DALEJ ???

  Przecież w ten sposób NIKT nie zbuduje żadnej przyszłości.
  Przyszłość można zbudować tylko na wartościach takich jak: prawda, dobro, przyjaźń i wzajemny szacunek.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:30:14
  -----------dobrze powiedziane ! NO TO ZACZYNAJ Pan !

  Pojedzie Pan na Ursynów i przeprosi -POGAN
 • ----------- DEDYKACJA !! WSZYSTKIM !! którzy jeszcze nie rozumieją
  ------kończy się świat jaki znamy -WRACAMY do domu SŁOWIANIE !!!

  http://abelikain.blogspot.com/2014/09/sowanskie-ksiegi.html
 • @Kodiak 12:50:30
  ::)))) abyś Pan Słowianin ? -co za różnica nisko czy wysokopienny :)- my znamy swoje miejsce w szeregu ! -widzę jednak u Waści PROBLEM

  daję szansę :) -jest wybór ! ci ! z którymi będziesz chciał się starzeć albo umierać --------- albo ? MADAGASKAR :))
 • Mr.Kodiak 12:50:30
  .
  Kreska z karbidu uszkodzila kobiecie nosek i czesc przednia plata czolowego mözgu .
  Ale to nic w poröwnaniu z czytaniem i publikacja cudzej korespondencji .
  Mistyka slowianskiego show must go on .
 • Mr. Lord_Conqueror 13:05:44
  .
  Bingo Gold Card UBS !
  A tutaj ilustracja filmowa pajacöw iGlasnost and Perestroika mysli polskiej :
  http://zalukaj.tv/zalukaj-film/10791/butelka_na_haczyku_osobennosti_natsionalnoy_rybalki_1998_.html
 • @Ryszard Opara 11:07:13
  .
  Prorocza publikacja panie Opara .
  To czeka Polske w najblizszych latach a Ukraincy nie odpuszcza nawet gdyby to mialo trwac 100 lat .
 • @Eugeniusz Sendecki 10:30:14
  .
  Jasne .
  Tylko pacyfista austryjacki pastor Gaston von Glock 22C ze swietymi sakramentami w panskim przypadku .
 • @Naczelny 10:37:23
  .
  Talion to radziecki uczony . Polska wersja to Talon .Wyjatkowa postac dla chlopköw oderwanych od pluga .
 • @LordConqueror 13:23:53
  - OK ! ja zostaję tutaj ! na dzikim wschodzie / powiedział mi Włoch/ mąż mojej kuzynki Francuz po 40 latach małżeństwa wciąż powtarza jej ! przecież o Was historia milczy ! kim Wy jesteście ? macie dopiero 1000 lat !

  ------- wolę być słowiańską dziczą -mającą TRZYDZIESTOtyś historię a Ty LORDZIE na ślimaki i podpłomyki zwane pizzą -MARSZ !! :))

  co do rzekomej kultury DZIKIEGO ZACHODU -poczytaj sobie !! ha ! wiem ,że wiesz ! ale rżniesz głupa -TAKĄ MASZ PRACĘ -być ALBO NIE być Twoje

  http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/
 • Mr.Lord_Conqueror 13:37:53
  .
  Jak nie widziales fimu , a nie widziales , to po co sie madrzysz ?
  Kinematografia radziecka silnie oddzialywuje na podswiadomosc weteranöw walki o wolnosc wasza i nasza vide rezyser kina akcji i porucznik-aktorzyna .
  Bollywood w podwarszawskim wydaniu .
 • @Ryszard Opara 11:07:13
  "Pozostają jednak pytania:
  - Po co to wszystko?
  - dla kogo ?
  - w jakim celu?"
  Wszystkie te pytania absolutnie nie dotyczą Ukrainy. Jest ona jedynie malutkim pretekstem do uzależnienia UE od USA. Amerykanie walczą o nowy traktat TTIP, który pozwoli im na regenerację swoich finansów. To dlatego na Ukrainie będzie się tliło zarzewie nowej wojny, po to jedynie, by dozbrajać państwa NATO i (okazjonalnie) Ukrainę. No i oczywiście sankcje!
  Stanów one nie osłabiają. Rosję... w minimalnym stopniu. Natomiast Unia cierpi coraz bardziej. A to dopiero początki. Potężny wpływ USA na rządy państw Unii, Japonii i Australii by sankcje zaostrzać, skutkować będą coraz większymi problemami gospodarczymi, a co za tym idzie społecznymi. Załamanie ekonomiczne w Europie w połączeniu z wprowadzeniem wspomnianego traktatu TTIP pozwoli na chwilę zatrzymać ucieczkę inwestorów od dolara. Jeżeli dojdzie do eskalacji sankcji jedynym wygranym będzie elita USA, która znajdzie sposób na odwrócenie uwagi od problemów fiskalnych oraz ogromnego bezrobocia.
  Można mieć ogrom zastrzeżeń co do moralności politycznej Waszyngtonu, to trzeba niestety przyznać, że działania w obronie swoich interesów (czytaj: establishmentu) mają opanowane jak mało kto...
 • Wojna domowa w południowo-wschodniej części Ukrainy na września
  Dynamika linii frontu Nowo rosji (ДНР, ЛНР) za lipiec - wrzesień 2014
  http://netu.tv/watch_video.php?v=NDXUUW8S1S28
  Opublikowany na http://54zoo.ru/novorossia
  http://www.youtube.com/user/novorossiamap
 • @ninanonimowa 13:44:38....wolę być słowiańską dziczą...
  Niestety jest to niemożliwe...,chyba , ze nie jesteś Słowianką a jedynie istotą słowianopodobną, jak wyroby czekoladopodobne ...
  Nie dojdziesz do porozmienia z znawcami całowania kory dębowej lub czcicielami cesarzy rzymskich,wiedenskich,berlińskich,londynskich i jakichkolwiek sobie przypomnisz z historycznych spisów zbrodniarzy namaszczanych przez "boskich" kaplanów...
  Takim osobom nie mieści się w glowie , ze Słowianin to każdy człowiek,
  który czyni sobie ziemię nie poddaną a ukochaną. I czyni to bez pośredników , korzystając z prostego faktu , że jest Dzieckiem Boga.
 • @LordConqueror 14:52:29
  I niech jeszcze ktoś powie, ze na NEon24.pl jest jakakolwiek cenzura...
  Takie głupkowate, syjonistyczne pieprzenie powinno być natychmiast usuwane a delikwent banowany.
  A ja tego nie robię... Sam się dziwie czemu?
 • Mr. Lord_Conqueror 14:52:29
  .
  I sam widzisz Lord co to sie porobilo na zapleczu kasyna_Leon23 .
  Wczoraj porucznik-aktorzyna straszyl mnie zlotym banem , dzis sam Franz Cesarz wparowal z syjonizmem do prawdziwego patrioty Lorda-wiesniaka .
  8-)))
  Jest ryzyko jest zabawa ..
  Notka jest w klasie C , facio zupelnie nie ma pojecia o Ukraincach a cytowanie , publikacja korespondencji prywatnej , yeqahhhhhhh to tylko kwestia dobrego smaku bo o manierach kolezka moze tylko zamarzyc .
  I jeszcze najnowsze transfery : Doktorek Nowy und Henio Zabek .
  Kolejna porcja zniewolonych czerwonych czerepöw , göwnojadöw w Akwarium .
  Oni mysla , ze to bedzie trwalo wiecznie .
  To zobacz :
  http://nathanel.neon24.pl/post/112814,jak-niemcy-stworzyli-ukraine
  Tylko niedziela powstrzymuje przed slownictwem dorozkarskim .
  Yeaahhhhh Winnetou .
 • @LordConqueror 15:07:57
  A czy ja sie gdzieś ukrywam?

  Oczywiście, że niech oceniają czytelnicy. Zwykle robią to prawidłowo.

  Argumentów ode mnie chcesz? Szkoda na ciebie mojego czasu.
 • @
  Dziwna sprawa z tą "Noworosją". Przecież jest to nic innego jak mała powtórka scenariusza z XVII wieku a w tamtej w konsekwencji początek upadku Rzeczypospolitej. Osobiście nie wiem dlaczego ludzie politycznie pałają sentymentem do tamtych terenów z których to właśnie dawno temu na nasz kraj przyszło zło i początek zagłady. Tak jak i przedtem tak
  i teraz tereny tamte potraktowane będą jako przedmiot i wykorzystane do rozgrywki "wielkich" a ludzie skończą tak samo jak po buncie Chmielnickiego.
  Oczywiście chyba ze w założeniu mają tylko przyłączenie się do Rosji a nie
  niepodległość co zaoszczędzi zwykłym ludziom wiele cierpienia. Oni sami i to mimo nauk historii ściągnęli na siebie czarne chmury i to z każdej strony.
 • @Ryszard Opara "....A gdzie jest, gdzie będzie Polska???...."
  Może tam , gdzie są lub będą Polacy ???

  A Polacy są i będą chcieli współpracować z Amerykanami,Anglikami, Niemcami, ale także z Rosjanami,Chińczykami, Indianami( z Indii ).
  Obecnie zawęża się świat do tej pierwszej grupy..Według elitki warszawskiej tzw.West jest cacy, ale już według np. sadowników, ogrodników cacy jest też tzw.East..

  Brakuje w Polsce drugiej nogi politycznej , aby zachować rownowagę i nie podskakiwać jak pajac na brukselskich salonach lub "wałęsać" się na londyńskich zmywakach...
  Druga noga to nie wybór pomiędzy prawą lub lewą protezą ....
  To wybór , czy Polacy będą obecni w nowo konstruowanym świecie niejednobiegunowym.

  Czyli , ten , kto podejmie się zorganizowania
  formcji Rzeczypospolita i BRICS, pomoże Polakom odpowiedzieć na Pańskie pytanie: "....A gdzie jest, gdzie będzie Polska???...."

  Świat Polaków nie powinien być jedynie światem zachodzącego słońca...
  Poranek rozpoczyna się ze wschodem...

  Pozdrawiam
 • @Stara Baba 15:16:30
  .
  Hi Chuck,
  logiczne rozumowanie i prawidlowe .Pozostaje tylko pytanie czy podzial Ukrainy dokona sie po WM 2018 czy przed a tego bym sobie nie zyczyl .
 • @Max von Stirlitz 15:28:40
  ... chyba że Solorz_Żaczek znowu Polakom igrzyska zakoduje a wtedy to już będzie wszystko jedno. :-)
 • @LordConqueror 15:31:09....Pytam bo nie wiem, jako profan....
  Profan (łac. profanus = "niedopuszczony do tajemnic religijnych", "niewyświęcony", "złowróżbny" od łac. pro = "przed" i fanum = "sanktuarium", "świątynia")
  to ktoś :
  -niewtajemniczony,
  -niebędący znawcą,
  -laik,
  -dyletant,
  -nieuk.
  -określenia "profan" lub "światowy" używają wolnomularze na określenie wszystkich, którzy nie są członkami masonerii.

  Które z zastosowan tego słowa dopasowałeś do siebie?
 • Chuck Norris 15:36:27
  .
  Gdyby nie kasa startowa z FOZZ-u cirka ebaout 100k pod parasolem wojsköwki na ruchy to platna cisza polsatu bylaby w eterze. A Zygmusiowi juz zupelnie odbilo z systemem pay per view .
  Mnie to rybka ,zlota , w Reichu i tak transmituja wszystkie mecze .
  Zakladöw szkoda na 2018 .
  Z Nowarosja to podpucha merdio-mendialna dla pozytecznych idiotöw .
  Rosja wcieli terytorium ukrainskie ,tylko co z reszta , mozemy jako Polska miec problem w wojence lokalnej .
 • ----------- spodziewałam się :)))
  --- kilka minut temu - zapytałam grupę ok 20 osób w tym chłopczyk ok 5 lat ! -KTO z Państwa jest Słowianinem ? dodając ,że robię sondę --wszyscy podnieśli ręce :) nie mieli problemu z identyfikacją ! poza chłopczykiem

  ten odwrócił się -spojrzał na Ojca i z uśmiechem odpowiedział - JA TEŻ !! przeszkoliłam !! już wie kto to Słowianin :))

  Ps. zaciekle zwalczacie nas- Polaków / Słowian to znaczy ,że !! IDZIEMY DOBRĄ DROGĄ :))
 • @LordConqueror 16:31:28"...co nie oznacza, że nie potrafię dostrzec i docenić jej symboliki:)))..."
  Moje wątpliwości biorą się stąd , że w moim komentarzu dostrzegłeś symbolikę masońską ...
 • @ninanonimowa 17:06:43...zaciekle zwalczacie nas- Polaków / Słowian to znaczy ,że !! IDZIEMY DOBRĄ DROGĄ :))...
  Przepraszam , że przypomnę adresowany do Ciebie mój komentarz sprzed dwóch godzin :

  @ninanonimowa 13:44:38....wolę być słowiańską dziczą...
  Niestety jest to niemożliwe...,chyba , ze nie jesteś Słowianką a jedynie istotą słowianopodobną, jak wyroby czekoladopodobne ...
  Nie dojdziesz do porozmienia ze znawcami całowania kory dębowej lub czcicielami cesarzy rzymskich,wiedenskich,berlińskich,londynskich i jakichkolwiek sobie przypomnisz z historycznych spisów zbrodniarzy namaszczanych przez "boskich" kaplanów...
  Takim osobom nie mieści się w glowie , ze Słowianin to każdy człowiek,
  który czyni sobie ziemię nie poddaną a ukochaną. I czyni to bez pośredników , korzystając z prostego faktu , że jest Dzieckiem Boga.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Zbigniew Jacniacki 14.09.2014 14:55:58

  Pozdrawiam i życzę cierpliwej wytrwałości ...
 • @LordConqueror 13:14:42
  A szanowny JWP lord mydli oczy USraelską propagandą dla głupców.

  A jakby tak po 2WŚ Polska została republiką ZSRR obejmującą Polskę i Białoruś,

  I po rozpadzie ZSRR Polacy by stwierdzili, wbrew Białorusinom, przystępujemy do UE i do NATO, a na dodatek wy, Białorusini, macie mówić po polsku i dopóki się również mentalnie nie spolonizujecie, będziecie obywatelami drugiej kategorii.

  To czy Białoruś nie miałaby prawa się odłączyć od Polski ?
 • @Zbigniew Jacniacki 15:24:47
  Bardzo dobrze, poetycko to Pan określił - i bardzo mnie się podoba ta alegoria. Samo sedno sprawy.

  "Świat Polaków nie powinien być jedynie światem zachodzącego słońca...
  Poranek rozpoczyna się ze wschodem..."

  Ja osobiście uważam, że Zachód to bardzo ważna i interesująca część naszego globu, Europy. Ale Polska nigdy nie była i nie będzie Zachodem.
  Natomiast, nowe życie, dzień zaczyna się od wschodu. I Polska, Polacy zawsze byli częścią wschodu - ale muszą o to walczyć. To jest nasza przyszłość.

  Zgadzam się również ze stwierdzeniem: Polacy w nowym świecie - muszą być niejednobiegunowi - pamiętając o wschodnich, słowiańskich korzeniach.

  BRICS - to jedyna obecnie alternatywa, która pomoże NAM zbudować - nową Rzeczpospolitą.

  Zapraszam do dyskusji, współpracy. Kiedy zaczynamy?
 • "A może odpowiedzi są nieważne – wobec nieuchronności przeznaczenia i śmierci."
  Więc chyba nie jest to tak do końca. Bo podobno, śmierc niczego nie rozwiązuje. Gdyby tak było, to była by to sprawa niemal idelana. Nakradłem, nachapałem się, użyłem sobie, rozpychałem się łokciami, mordowałem stojących na drodze, itd, itd... A po śmierci i tak wszyscy jesteśmy równi. Równi? Barbarzyńcy nawet w ten sposób zmienili sobie Religię, że to niby Bóg jest wszędzie, kocha wszystkich, bez wyjątku, niezależnie od tego jak żyjemy tu na Ziemi itd. A prawda jest podobno zupełnie inna, po prostu my nie przestajemy życ z chwilą śmierci.
  Polecam wysłuchanie tego niemal sensacyjnego ebooka (w całości 5 części)
  https://www.youtube.com/watch?v=ZCxpENyXAFs
 • Rycho & Zbycho 21:45:35
  .
  Good luck 4us !
  :
  http://www.youtube.com/watch?v=hRXb7K7k7bQ
 • Czy pan jest Slowianinem cywilizowanym lacinsko MiLord???
  Och bynajmniej MiLady...jo poprostu ino tak gupio wyglondom:-))

  Cywilizacja jest skutkiem i produktem pracy Rasy- a nigdy odwrotnie!
  TO i powod i prosta przyczyna,
  ze zaden Slowianin nie nosi obrzyna...
  I z tej prostej racji ci co z obrzynami
  Nienawidza i szczerze gardza Slowianami:-)

  oto fragmenty poematu.. dwie Ojczyzny , dwa Patriotyzmy..w odcinkach:-))
 • @Zbigniew Jacniacki 17:23:12
  -Przepraszam ! dopiero mam czas -powinnam była tą / dzicz /wziąć w nawias -poza tym zgadzam się z Panem

  http://niezaleznatelewizja.pl/tag/czeslaw-bialczynski/
 • @LordConqueror 13:14:42
  tym razem jak najbardziej się zgadzam z Panem
 • @night rat 23:23:45
  ----- proszę napisać scenariusz dla Polski - na dziś i jutro
 • @LordConqueror 23:31:59
  //Była na to szansa na początku XVII wieku, ale Rosja ją odrzuciła, prawdopodobnie pod wpływem Anglii//
  Nie żebym się czepiał, ale proszę o rozwinięcie tej 'odkrywczej myśli"...
 • NO jakze to tak:-)))na wspak:-)))
  Cywilizacja nie jest produktem rasy, bo wtedy każda rasa miałaby swoją cywilizację i obowiązywałby zwierzęcy determinizm , a doświadczenie pokazuje, że tak nie jest, bo dzięki Bogu mamy wolność.

  A czego produktem jest cywilizacja -jesli nie produktem pracy Rasy???
  Polecam wejscie do pierwszego, ale zazwyczaj lepszego Muzeum Sztuki...i porozmawiamy:)
  Zwierzecy emmpstrembzdrem zwierzatka nie tworza, ani kultury, ani cywilizacji...
  Dzieki Bogu mamy prace..jestesmy zdolni do pracy,,,.co czyni nas do niego podobnymi....i dzieki niemu mamy wolna wole...ale tylko ci maja wolnosc , ktorzy potrafia wykorzystac najwiekszy dar Boga Rozum...
  Z czym- jak widzisz MiLord sam po sam po sobie -jest najwiekszy klopot:-)
 • @LordConqueror 00:15:38
  Lord idź juz spać, dobrze ci radzę...
 • pan mania przepraszania 00:18:14
  .
  Ave Maniek !
  Lord-wiesniak to troll nocny wiec dopiero sie nakreca do monologu .
  Pointa lub puenta jest Rycho und Zbycho cuzamen do kupy w Domku Wschoodzacego Slonca
  Na Wschodzie rzecz jasna .
  Brednie o wspölpracy z Rosja w wydaniu slowianskim to motör paliwowy dla pozytecznych idiotöw , idiotek etc .Genetycznych popaprancöw z czolgu Rudy 102.
 • @LordConqueror 00:26:13
  Nie , nie lubię po prostu pier..lić bez sensu. Jak mam ochote sobie popier.lic to udaje się w zacziszny kącik "Arboria Institute", a nie dzielę się tym radośnie z innymi...
 • @LordConqueror 23:17:00
  Pięciomian cywilizacyjny złożony z: prawdy, dobra, piękna, zdrowia i dobrobytu. Różne rozumienie i podejście do tych pięciu kategorii różnicuje cywilizacje.


  Eeeeeee tam kombinuje wasza lordowska, jak kun pod gorke:-))))
  Zeby podejsc najpierw musi byc do czego podejsc....zatem najpierw cywilizacja, wytwor pracy wielkich grup ludzkich ras- czyli najpierw plodozmiany, a potem pieciomiany- nigdy odwrotnie.
  Najwazniejszym czynnikiem wyrozniajcym cywilizacje i rasy jakie te cywilizacje stworzyly,,jest stosunek czlowieka do drugiego czlowieka i to czlowieka obcego....calkiem obcego.
  Bo jedna cywilizacja traktuje go- jako jedzonko i zjada...zara po zlapaniu:-))
  a inna- traktuje jako blizniego i go.... karmi....
  Kazda z powyzszych traktuje diametralnie roznie pieciomian...:-)))
  Jedna- zjesc dziada to dobrze..inna bardzo zle, ze zjedli dziada glodnego:-))
  Cywilizacje Rasy Bialej rozni sie od Cywilizacji rasy Zoltej, Czarnej i Czerwonej oraz wyodroznia sie zaraz Mieszanki cywilizacyjne Ras Brazowych i Szarych.
  Czuje to wasza lordowska..czy moze dosolic zdziebelko, czy dopiec lepiej ??:-))))
 • @LordConqueror 22:45:02
  początkowo bunt to były tylko referenda, Krym nigdy nie powinien być odłączony od Rosji

  bunt powstał wtedy, gdy nasiliły się prześladowania narodowościowe,

  Państwo może siłą zwalczać secesjonistów tylko wtedy, gdy
  - secesjoniści są w mniejszości na terenie, który chcą oderwać
  - i równocześnie odłączająca się ludność miała w państwie równe prawa,

  Polska ma prawo utrzymać Śląsk siłą, bo mniejszość niemiecka i śląska ma nie tylko takie same prawa jak Polacy, ale nawet większe.

  Ukraina nie ma prawa do zwalczania secesji, ponieważ nie tylko ograniczała prawa etniczne, ale zapowiadała prześladowania oparte na chęci przymusowej "ukrainizacji" wszystkich.

  Podobnie Niemcy, gdyby muzułmanie chcieli stworzyć jakieś niezależne państewko na ich terytorium, nie mają prawa użyć przeciwko nim siły.
 • --------------- SŁOWIANIE - dlaczego
  -- My Polacy należymy do słowiańskiego kręgu duchowego, kulturowego .Rozumiemy nawzajem swoje intencje .Słowo w rodzinie słowiańskiej, ma takie samo znaczenie .Mówiąc o czymś o kimś -słowami opisujemy jednoznacznie i bez podtekstów .Krętaczenie ,mataczenie , drwienie itp. nie leży w naturze Słowian.

  Jesteśmy emocjonalni , stan ducha odzwierciedla się,natychmiast na naszej twarzy. Łatwo dajemy się manipulować WYTRESOWANEMU w sztuce obłudy człowiekowi zachodu. Przegrywamy z człowiekiem zachodu i pejsami !.
  OBŁUDA jest cechą zachodniej cywilizacji , my Słowianie nie rozumiemy , nie potrafimy jej odczytywać . Naiwni , głupi tak nas postrzega cywilizacja łacińska.

  SŁOWO było naszym fundamentem , polegaliśmy na nim ! słowem Słowianie pieczętowali :Umowy -DAJĘ SŁOWO, nie znam Polaka ,który w swoim życiu nie dawałby SŁOWA . Nie były potrzebne nam OSZUKAŃCZE umowy - pisane drobnym maczkiem ! .Nie byli potrzebni nam ŻYDOSCY Adwokaci i ich prawo.

  Cywilizacja zachodu -po wejściu nas do UE robi z nami co chce !! jesteśmy jak dzieci we mgle POGUBILIŚMY się ! MY Polacy i inne Narody słowiańskie.
  Mentalność słowiańska w zetknięciu z CYNICZNĄ ,bezwzględną ,obłudną mentalnością zachodnią przegrywa.Mamy prostolinijną naturę rolnika .Siejemy , zbieramy, cieszymy się , martwimy -żyjemy wciąż we współzależności z matką ziemią / naturą .

  Jesteśmy jak te kwiaty , tam w swojej ojczyznie są drzewami u nas rosną w doniczkach -upokorzone

  ---------------------CHYBA że !!!
  Utworzymy na nowo !! oparty na AUTONOMII / SUWERENNOŚCI związek szeroko rozumianej WSPÓŁPRACY Państw słowiańskich . Gdzie żydosko/zachodnie[ prawo ]-straci swą szatańską moc.

  My Polacy-NIE NADAJEMY się ! zwyczajnie nie potrafimy ! myśleć w kategoriach OBŁUDY niemiecko-żydoskiej -dlatego przegraliśmy ! i przegrywać będziemy już ZAWSZE !

  ZDRADZILIŚMY ! rodzinę słowiańską i samych siebie !! SŁOWO zastąpiliśmy terminami prawnymi ! których NIE ROZUMIEMY !! mówią ,że MY Polacy nie czytamy umów

  WIECIE DLACZEGO ??? -wciąż w nas zachowana jest pamięć SŁOWA a tam gdzie słowiańskie SŁOWO tam PRAWDA i PRAWO
 • mr.interesariusz z PL 09:06:19
  .

  Jasne ,nie ma jak poranne, poniedzialkowe poczucie czarnego niemieckiego humoru.
  8-)))))
 • pan mania przepraszania 01:42:40
  .
  Bingo Maniek !
  Lord-wiesniak wyraznie obnaza wlasne luki historyczno-przyrodnicze .
  Drukuje slownik Kopalinskiego w pigulce wirtualnej , i smiesznosc pomieszanych pojec , hasel , terminöw daje o sobie znac ekstremalnie .
  Ale w koncu po to jest kasyno_Leon23 by przygarniac wszelkich zablakanych wedrowcöw spragnionych wody zycia , sorry wödy zycia .
  Dzentelmen nie pije przed poludniem .
  8-)))
  -- 9.46
 • @Max von Stirlitz 09:47:21
  Salut Maximilien!

  Jeszcze większe bzdety "wyskrobał" tutaj;
  http://argo.neon24.pl/post/112840,tuskeni-rzadza-polska
  Ale;"Iwan Grożny był angielską matrioszką" to będzie moja "klasyka"...
  Ps. Przypomniał mi się Franc Fiszer, pasuje jak ulał do "Lorda";
  "Miałem niesłychane kombinacje myślowe – nie mogę ich zebrać"...
 • @LordConqueror 10:47:04
  Masz posłuchaj sobie dr Mercurio Arboria jak opowiada o swoim instytucie, może ci sie kiepełe rozjaśni;
  http://www.youtube.com/watch?v=tzWNUuquw80
 • Mr. Lord_Conqueror 10:38:21. CCTV London
  .
  Co mi tu z jakims platnym szumowina Macjewskim wyjezdzasz z klozetu mysli parcha Jelenia janke GmbH.
  ?
  Chloptas dostal drukarnie , papier wiec drukuje basnie i wasnie dla nobilitowanej intelihencji za pozwoleniem i akceptacja starszych i madrzejszych .
  Pisze za money bo ma dzieci i kobiete na utrzymaniu plus chora ambicje do bycia odkrywca mechanizmu zegarka marki Ruhla .
  Angole Lordzie-wiesniaku stracili na znaczeniu i borykaja sie z prowincja Szkocja bo pastuchom zamarzyla sie wolnosc owiec i whisky .
  IRA nie zawiesila broni na kolku wbrew temu co sie powszechnie uwaza wiec klopoty na good morning und good evening nawet przy 8.65€ za godzine pracy Irlandczyka .
  Trupy w England sciela sie gesto dla uciekinieröw z Rosji Radzieckiej wiec historycznie , histerycznie sytuacja sie odwröcila .
  Przyglupy miejscowe z szachistami ruskimi dyktuja warunki w €uropie .
  A osa w lordowskim wydaniu ...puuuuffffff.... Tobie sie instalacja pod kopula nie spalila od nadmiaru bialej analizy ego.
  ???
 • Mr. Lord_Conqueror 10:41:14
  .
  I jeszcze George Braun pobity , przesladowany przez policje, pozorny kumpel Snopka z Grodziska z czerwonym zakazem publikacji filmöw . Wuj Grzesia przeciez nie zostawi siostrzenca na pastwe zlych przesladowcöw by umarl z glodu bez realizacji profitöw prawa wlasnosci .
  Rzeczywiscie jestes Lordem-wiesniakiem zamaskowanym jak Mudżahedin w Afganistanie .
  I pisz serce kapusty : Rosja , Niemcy , Ukraina duza litera bo takie jest prawo pisowni w jezyku polskim .
  8-))))
 • Mr. Lord_Conqueror 11:12:30 RSHA Berlin .
  .
  ---Wkraju, w którym nie było i nie ma praw i woności, oraz powszechnej własności i opartych na tej własności rodzimych elit, nie może być inaczej - rozmarzyl sie gestapowiec Müller wciagajac karbidowa kreske sanitariuszki Ninoczki .
 • @LordConqueror 11:12:30
  Przestań mielić ozorem na lewo i prawo, weź się w garść i zastanów sie lepiej nad tym;
  "Jak pić wódkę i nie czuć się pijany???"
 • @LordConqueror 10:41:14
  "śledztwo historyczne Brauna" ? Znam i jeszcze wszystkie śledztwa Sherlocka Holesa i Herculesa Poirota...
  Ps. Zresztą Max ci wyczerpująca odpisał pozwyżej...
 • Mr. Lord_Conqueror 11:23:41. CCTV Zajawka Poranna
  .
  Wiesz Lordzie-wiesniaku chyba zaczynam rozumiec Franza Cesarza . Trzyma Cie na zapleczu kasyna_Leon23 z litosci , bez kopa w dupe z oooodllootttemmm.
  Jakie MI 7 ???
  Ciebie nawet wrözka by nie zatrudnila w roli czarnego kota przy szklanej kuli a ty pieprzysz cos o Angolach, funtach szkockich i biurze w Londynie .
  Ochujales konkretnie i zasadniczo .Maniek zwraca Tobie delikatnie uwage a ty ;
  --- Woof woof woof ! A moze Wau wau wau zamiast Hau Hau Hau ..
  Nie wiesz jak psy pejsöw szczekaja w jidysz ?
  Masz wiesniaku wyobraznie .
  Stasio Lem to debiutant .
 • @Max von Stirlitz 11:43:18
  "Lord, jazda bez trzymanki"...
  http://www.youtube.com/watch?v=0AAbcp_LoSI
 • @night rat 23:18:59
  Szanowny Panie,

  Polska i Polacy -byli, są i będą - częścią Słowiańszczyzny.
  Wiem, że w tym układzie, było w naszej historii wiele tragedii i dramatów, wiele cierpienia.

  A tak naprawdę co myśmy jako Naród dostali od Niemców/Germanów.?
  Tylko wojny, obozy, zabory i miejsca do pracy. Jako tania siła robocza.

  Dla Anglików, Francuzów czy Amerykanów - zawsze byliśmy obcą rasą i wbrew olbrzymich zasług Polaków w rozwój tych krajów - na polach bitew, jak i w czasach pokoju - Nigdy nie będziemy częścią Zachodu.
  Anglicy, Amerykanie - zawsze patrzą na Polskę przez pryzmat własnych interesów. To się nie zmieni.

  Polacy muszą budować własną przyszłość - nie zrobią tego sami, są zbyt słabi i zbyt skłóceni. Do tego muszą znaleźć partnerów i sojuszników.

  Według mnie jedyne takie możliwości istnieją na wschodzie - w oparciu o słowiańszczyznę.
  Czasy Rzeczypospolitej -Królestwa Dwojga/Trojga Narodów - to historia - ale trzeba brać z tego przykład - i o to właśnie walczyć.
 • Pan Ryszard Opara 12:01:20. CET.
  .
  Panie Opara ,tak po mesku , co Pan mysli o komentarzu blogera Mohera jaki wywiazal sie w porannej dyskusji w kasynie_Leon23 .
  Smialo , odwaznie i juz zupelnie serio .
  Zapraszam .
  .
  @Max von Stirlitz 10:30:07.
  Część z nich
  uważa, że putin uratuje ich interes i polski. Jak potocki wierzył, że wiążąc swoją fortunę z katarzyną, służy własnemu interesowi i interesowi rzeczypospolitej. Przy okazji wykorzystują stare koneksje z ruskimi służbami. Myślą naiwnie, że przechytrzą ruskich. Przegapiają przy tym, że to ruscy szachiści zawsze byli mistrzami bez skrupułów. No i chcąc rządzić europą środkową potrzebują partnera. A za tego partnera zawsze mają niemcy. pojedynkę żadne z nich nie dałoby sobie rady, Europa środkowa to nie byle co. A oni nasze środkowoeuropejskie kraje traktują jako pionki do wymiany. Dlatego mówię, chcesz być w niebie, licz na siebie, a rozgrywaj mądrze (i w miarę możliwości samodzielnie z tymi dwoma). Oni też mają swoje i to duże kłopoty. Bo z jednej strony anglosasi, a z drugiej wschodzące chiny. A nad nimi jeszcze finansjera itd itd............. Brakuje nam tylko mądrych ludzi! -Good night for good!

  moher 15.09.2014 10:57:06
 • x
  Przeczytałem tylko połowę komentarzy. Wydają się dość luźno związane z tematem.
  Ktoś przełożył wajchę i mamy festiwal, rzekomo autentycznej prozy kronikarskiej, z nad morza "Do Morza". Które to jest - Do Morze, to Państwo powinni wiedzieć lepiej ode mnie.
  Jednak uważam subiektywnie, za lepszą robotę, list/kronikę zamieszczony przez bodaj Zbiga 1108. Dołożono tam większych starań co do realizmu i legendowania. Ten oceniam na słabą mierną. Tak mógłby napisać człowiek, który jest wszędzie, tylko nie w Noworosji. Może np siedzieć na Krymie, albo w Rostowie i za bardzo wionie egzaltowaną literaturą piękną, plus "modlitwa Polaka". W tym wypadku Rosjanina.
  Znamiennym jest, że wymieniając komu to się ponoć Ukraińcy nie podkładali, zapomniał o najważniejszej nacji. Zapomniał o dość długim okresie, kiedy to żopu Ruskim lizali i za ich zgodą rezali.
 • Mr. Lord_Conqueror 12:42:36
  .
  Noo..!
  8-)))
  bo juz myslalem ,ze zupelnie zglupiales od gapienia sie w ekran .
  Nie placa ruskie Polsce myta za przesylke gazu do szwaböw ...ale o tym sza bo to jest tajemnica panstwowa .
 • Mr.Lord_Conqueror 13:00:26 CCTV New York
  .
  Zobacz jak porucznik-aktorzyna karpia zlapal w oddechu .
  Esemesuje teraz do swoich by uzyskac poprawna odpowiedz na postawiona poza przyjetym miesiecznym grafikem ideolo teza , synteza , antyteza i proteza gumofilca Zbycha , teraz kumplami sa w domku wschodzacego slonca , na wschodzie ofkors .
  8-))))
  Patrz na czas reakcji ...jaja jak strusie piöra schowane w piasku pustyni Atakamy bo zrödlo wiedzy zycia wyschlo bezpowrotnie .
  Doigramy sie tylko Zlotego Bana za pysköwki , warcholstwo i prywate na zapleczu kasyna_Leon23 .
  Nie wiesz kto wplacil kaucje u wielebnego sedziego Vhuj van Stefana za pieknisia Riccardo don Koalle
  ???
 • mr. night rat 13:18:18
  .
  szczurek , a möglbys podeslac leszcze na temat jak to z transferem gazu bywalo ,prosze
  jezyki :
  ---polski
  ---angielski
  ---niemiecki
  ---jidysz
  bede zobowiazany , a u mnie slowo drozsze od pieniadza
  ?
 • @Max von Stirlitz 13:37:12
  Jak sie nazywa ktos kto robi "interes" do którego jeszcze dopłaca?
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rzeczpospolita-msw-wesprze-ukraine/4ny8t
  "Polski sprzęt policyjny trafi na Ukrainę. Kijów dostanie go bezpłatnie, pokryjemy nawet koszty transportu" ????
 • @LordConqueror 13:44:58
  Lord przestań znów "fanzolić", co dostalismy w zamian za nadstawianie "ciała" w Afganistanie , czy w Iraku, czy o jakichs Czadach nie wspomnę?
  I tym razem jest to pytanie retoryczne , KaPeWu?
 • pan mania przepraszania 13:41:16
  .
  Maniek ,
  to przysługa
  bo inaczej bedzie tak jak w ilustracji filmowej , ogranej ale jakze trafnej :
  https://www.youtube.com/watch?v=ww11d145Agw
 • @LordConqueror 14:02:49
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Pytanie_retoryczne
 • @Max von Stirlitz 14:03:59
  Z łaski swojej weź tego u góry co się tak "produkuje" zmuś/poproś, aby zapoznał sie dokładniej z treścią mojej wypowiedzi z 15.09.2014 13:55:47, a następnie przeczytał definicję którą mu wkleiłem.
  Z góry dziękuję!
 • @mania przepraszania 14:08:52
  Patrz , a mi sie to kojarzy z pewną sceną ze "Sztosa", co ja Nowicki wygłasza...
 • pan mania przepraszania 14:12:20
  .
  Maniek ,
  sam wiesz jak jest w kasynie_Leon23 - wolnosc slowa i wypowiedzi .
  A tu sklepy juz otwarte , bo jest po 13-ej .
  Lord jest jak zolnierz-zeslaniec w nagrode za dobre sprawowanie do Orzysza JW 1370 . Odporny na mröz, wiedze i nie do zajebania .
  Ale pröbuj dalej .
  Trening czyni mistrza.
 • @Max von Stirlitz 14:26:19
  //Mowa bardziej niż pospiesznych wypowiedzi oczekuje słusznego milczenia//
  Przynajmniej jest samokrytyczny :)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:57:27
  No to wejdź do AdNovum i poproś ich, aby nie wciskali psalmów ku chwale komunizmu. Blokują szybciutko.
 • Mr. Night Rat 16:27:39 CCTV Las Vegas
  .
  Panie Szczur , wielkie dzieki za Panska prace !
  8-))))
 • @night rat 16:27:39
  --- GAZ i Rosja --śmieszne , że można mieć pretensję .Za głupotę się płaci.
 • Przypowieść afrykańska *
  Skorpion i żaba -wersja polska Maxa .

  Pewnego razu nad brzegiem rwacej rzeki spotkali się żaba i skorpion.
  Pozar lasöw sprawil, ze oboje chcieli przedostać się na drugą stronę by uniknac zaglady spalenia .
  Dla żaby, ktöra jest świetną pływaczką przeprawa nie była niczym nadzwyczajnym. Dla skorpiona , a wszyscy dobrze wiemy , ze nie jest on stworzeniem wodnym , byla to sprawa zycia lub smierci .
  Wiec skorpion postanowił przekonać żabę, aby mu w tym pomogła.
  Długo namawiał ta jednak stanowczo twierdziła, że nie może mu pomóc bo zna sprytne sztuczki skorpiona i obawia się ukaszenia jego śmiercionośnego kolca jadowego w trakcie ich wspölnej przeprawy przez rzeke .
  Czas naglil , straszliwy swad i zar dochodzil do brzegu .
  W końcu skorpion stwierdzil, że ukąszenie podczas wspölnej ucieczki byłoby głupota , przecież wtedy i on sam zginąłby w rwącym nurcie rzeki .
  Ten argument ostatecznie przekonał żabę. Pozwoliła skorpionowi wejść na swój grzbiet i wskoczyła do wody. Doplyneli do brzegu ocalenia , a wtedy skorpion wykonał gwałtowny ruch odwłokiem i śmiertelnie ukąsił żabę.
  Umierajaca zaba z wyrzutem zapytała :
  --- Dlaczego to zrobiłes , przeciez obiecales ?
  Skorpion odrzekł krótko :
  --- Taka jest moja natura .

  * --Powstala po analizie wklejonych leszczy Mr. Night Rat .
 • cios Rosji pójdzie dalej - wprost na wydmuszkę III.RP
  i tak oto dzięki USraelsko-chazarskiej hucpie udało się zmotywować Rosjan aby zburzyli dom, który rozkradli już dawno do cna... nasi "ober-sojusznicy" :(((
 • Pan generał Sosenkowski 09:27:48
  .
  Panie Generale,

  Pozornie li tylko wydaje sie , ze sytuacja polityczna Polski jest wyjatkowo skomplikowana .Najazd Rosji w wojnie ladowej czy nie daj Boze nuklearnej przed Mistrzostwami Swiata w 2018 Moskwa na Polske nie wchodzi w rachube , nawet teoretycznie .
  Polacy to bardzo madry , przebiegly Naröd , i stosowana socjotechnika narracji rzeczywistosci przez merdio-mendy nie dziala tak jak podaja platne agencje badania opinii publicznej .Widac wyrazne rysy na szybach Akwarium czytaj Waszmosc - Polska .
  Wystarczy prywatna wojna generała Sosenkowskiego do zlamania monopolu okupantöw .
  Yeaaahhhhh..

  P.s. Wygramy w pilke siatkowa Mistrzstwo Swiata i wiesc rozejdzie sie nawet bez transmisji chujozy Soloza .
  Polak to stan umysłu .
 • @Czartoryski 10:17:15
  .
  Autor tego listu kieruje się uzasadnionym gniewem, ale gniew to zły doradca. W złości zatraca się zdolność trzeźwego myślenia.

  Kto winien zbrodni, zindoktrynowany człowiek, służacy jako narzędzie, czy kierujacy nim podstępny podjudzacz, który dostarczył motywu i wszystko urzadził?

  Winien ten, kto podzielił ludzi i pchnał ich przeciw sobie.

  Dzisiejsze wydanie Metra ma na pierwszej stronie: "Chcemy armii poborowej."(?) i mniejszy tekst : "Polak bohaterem w Irlandii"(!).

  Winnymi zbrodni kolejnej wojny będa pachołki z Wiejskiej i stojacy za nimi międzynarodowi zbrodniarze.

  My musimy działać, powszechnie odmawiajac posłuszeństwa okupantom.
 • @Max von Stirlitz 10:21:02
  oi! tam od razu "generale"... wystarczy Jędruś ;)))
 • Baron Czartoryski 10:43:32
  .
  Baronie,

  I widzisz sam jaka jest natura Polaka.
  Przejrzalem polskie göwniane portale uhhhhhh i jak zwyke tendencyjna socjotechnika z glupimi komentarzami idiotöw deprecjujacych bohatera Romana Najdzinowicza
  Nawet nie potrafili dobrze przetlumaczyc zerznietej informacji prasowej tylko interpretacja erystyczna na potrzeby propagandy .
  TU jest leszcz oryginalu , wystarczy poröwnac :
  http://www.independent.ie/irish-news/news/hero-neighbours-battle-to-save-fire-mum-and-2-children-30586973.html
  I video :
  http://www.youtube.com/watch?v=hmzPo2MrzlA
 • @Max von Stirlitz 11:12:32/"...interpretacja erystyczna na potrzeby propagandy ."
  .
  Otóż to.. Maxie.
 • @Max von Stirlitz 10:21:02
  Tak "Polak to stan umysłu", ale już dzisiejsza Polska to stan patologii...

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031