Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
420 postów 2216 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Bajka o Tuskolandii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Żyjemy w nierealnym, oderwanym od rzeczywistości świecie. Kompletny, globalny chaos i parodia.

Ale…może taka jest właśnie konieczność dziejowa – Nowa przyszłość Europy. Nowy porządek. Przecież, na początku świata, też podobno był chaos.
 
Wybór D.Tuska na prezydenta UE, nie jest żadnym gigantycznym sukcesem Polskiej dyplomacji ani żadnym obrazem wiarygodności i sukcesów naszego kraju. To właśnie usiłują nam wmówić massmedia, powtarząjąc bzdury naszego niepiśmiennego prezydenta i klientów PO. Tymczasem - przyjrzyjmy się i oceńmy realnie i rzeczowo obecną sytuację w Europie i na świecie w ogóle. Jest kilka powodów wyniesienia D. Tuska na ołtarze UE Niemiec, a najważniejsze to:
 
- UE przeżywa systemowy kryzys zadłużenia i nie może dać sobie z nim rady. Rozwiązanie tego kryzysu jest rzeczą niemożliwą, (skąd wziąć brakującą kasę) – to z kolei grozi rozpadem UE. Niemcy już nie chcą więcej płacić. Anglicy nie dadzą ani funta ani kłaków. Francuzi mają tylko problemy, ale kasy nie.. Inni zreszta też.
- Narodowe Ruchy odśrodkowe w samej Unii, które uzyskały duże wsparcie społeczne podczas ostatnich wyborów do PE - mogą być przysłowiową słomką, która załamała grzbiet niemieckiego wielbłąda. W Polsce ruch narodowy jest ilościowo i jakościowo najsłabszy ze wszyskich krajów członkowskich. A więc…
Tonąca UE chwyta się brzytwy. I to w dodatku tępej - niestety polskiej. UE jeszcze nie wie, że Nikt nikomu, tyle nigdy nie dał - co D. Tusk obiecał. Ale…cichosza. Trzymajmy to w tajemnicy.
 
Najważniejszym jednak powodem nominacji DT – jest, moim zdaniem - sytuacja na Ukrainie:
 
1. Prezydent Obama wykluczył jakąkolwiek ingerencję zbrojną US. To duży błąd polityczny. Tak nie postepuje się z Rosją. No cóż, Amerykanie, nigdy nie mieli pojęcia o polityce światowej. Kierują się wyłącznie własnymi interesami. Na usprawiedliwienie trzeba powiedzieć: USA chyba nigdy, nie wygrała żadnej wojny własnym wosjkiem, bezposrednio. Zawsze robi to rękami innych, zadowalając się tylko własnymi interesami: sprzedażą broni, zaopatrzenia, technologii.
2. Bezsensowne sankcje gospodarcze, szumnie ogłaszane przez USA i UE – można sobie o „kant dupy” potłuc – tylko nie wiadomo, czyjej, której, bo nie wiadomo, kogo bardziej boli. 
3. Rosja pod kierownictwem Putina jest silna i zjednoczona a Ukraina coraz bardziej rozbita.
Rezultat konfliktu na Ukrainie - jest w obecnej sytuacji łatwy do przewidzenia. A koszty zapłaci..
 
A co na to - NATO. Wiadomo: Anglicy, Francuzi czy Niemcy na Ukrainę nie wkroczą. Boją się. UE nie ma pieniędzy ani wojska. Ma tylko interesy „Wyższej racji Stanu”. Obecnie bardzo poważnie zagrożone. UE i jej NATO, może sprzedać Ukrainie trochę broni, amunicji czy samolotów, które i tak niedługo poszłyby do demobilu – i to wszystko.
 
Scenariusz, żeby poprosić np. Chiny o pomoc – wydaje się w obecnej sytuacji geopolitycznej raczej mało realny.
 
Liderzy UE Niemiec, zastanawiają się po nieprzespanych (acz zakrapianych nocach), nad pytaniem: - Co dalej?
 
Obecny Prezydent UE – VR; typowy biurokrata, człowiek bez charyzmy, który nic nie potrafi i który nic nie może. Wystarczy spojrzeć na niego i przyjrzeć się jego sukcesom. Jego kadencja dobiega końca. Z wyborem nowego prezydenta UE, zdecydowano nie czekać. Nieprzypadkowo.
 
Zdecydowano bowiem - wysłać do boju z Rosją i Ukrainą - Polaków. Oni zawsze, jako żołnierze sprawdzali się na rozmaitych frontach świata. Zawsze wszystkie mocarstwa, życiem i ofiarnością Polaków, wygrywały wojny kontynentalne. A więc… może wartoby jeszcze raz spróbować.? To przecież nic nie kosztuje. Damy Polakom trochę broni, czołgów, sprzętu. Aby nie drażnic Rosji. Polacy mają przecież oczywiste interesy. Historyczne. Aby zrewanżować się Rosji i Ukrainie, za wszystkie niepowodzenia. I za Katyń, za Smoleńsk, za zbrodnie na Wołyniu, za Banderowców. To będzie łatwo sprzedać medialnie.
 
Krótko mówić liderzy UE, musieli znaleźć frajera. Długo nie musieli szukać. Być może pomysł padł zza oceanu, może zresztą sama Merkel – bez znaczenia. Zbieżność wszystkich zdarzeń całkowicie przypadkowa. Rozsądek i interesy decydentów globalnych w ramach USA i UEN tak nakazuje. Niektóre interesy trzeba robić samemu. Tam gdzie jest duża prowizja. No i oczywiście najwyższa, własna Racja Stanu. Ale kiedy to nie wychodzi i kiedy resultaty wydają się niepewne czy też jest duże zagrożenie własnych interesów - trzeba znaleźć pośrednika/pośredników.
 
I tak oto powstała bajka o wyborze Polskiego Premiera na funkcje Prezydenta UE Niemiec. Bajka o takim - co chciał Niemca.
 
Tylko, że ta bajka, o ile będzie realizowana – nie będzie miała szczęśliwego dla Polski finału.
Nikt z Polaków nie będzie żył ani długo – ani szczęśliwie.
Cała nasza nadzieja leży w tym, że DT to pozorant i nieudacznik oraz, że decydenci tym razem postawili na całkowicie przegranego konia.
 
Ryszard Opara
 

PS Jedyną pozytywna strona decyzji UE jest to, że Pan Premier Tusk, przestanie grać w piłkę w Polsce i w pikuty z Polakami. Co do tego jest powszechna zgodność elit politycznych w Naszym Kraju (Koalicji i tzw. Opozycji). Wszyscy zgodnie liczą, że PO się rozpadnie a ONI, ta reszta, dostanie się do koryta. Ano krzyż im na drogę. A…co będzie z Polską? To dla nich nieważne.  

KOMENTARZE

 • I jak tu sie nie zgodzic z Toba Ryszardzie
  "Krótko mówić liderzy UE, musieli znaleźć frajera" .
  Słowa bardzo pesymistyczne ale bez owijania w bawełnę i realnie opisujące sytuacje .
  Pytanie do wszystkich : "Rozdzióbią nas kruki, wrony " ?
  Nowela Stefana Żeromskiego jest pełna aluzji do upadku powstania styczniowego . A moja interpretacja prowokuje pytanie o przyszłość kraju przy braku tożsamości narodowej elekta zdrajcy "Tego co Ma Tole" wkrótce poszukiwanego Donalda T.
 • ...
  http://m.neon24.pl/ae936af741fa029198c49119854e9fe8,14,0.jpg
 • *5
  Bardzo dobry post. Należy jeszcze dodać że w razie jakiej kolwiek "draki"
  i nie daj Boże cierpienia Polaków, zachód w przeciwieństwie do WWII teraz
  bez ogródek może szyderczo wytknąć - "przecież wasz człowiek, Polak rządził, to co od nas chcecie"?
 • Polityka w Polsce przyśpieszy
  Tuskibus już nie pojedzie w Polskę i nie odbuduje słupków wyborczych. Czy przyśpieszy bez nas?
 • Pan tak poważnie ?????
  "Prezydent Obama wykluczył jakąkolwiek ingerencję zbrojną US. To duży błąd polityczny. Tak nie postepuje się z Rosją."

  Dzięki tej polityce wojna będzie dopiero jutro, a nie już dziś.
 • @Stara Baba 17:07:45
  Najgorsze jest to, że nasz rodzimy rusofob może dojść do władzy, a z Brukseli będzie go do szaleństw popychał Donald.

  Wielopiętrowa draka.
 • @topstopjuve 17:19:36
  oczywiście, przy okazji skończy się z tą polskością, która jest nienormalnością.
 • @arkan 18:51:02
  Niemcy mają swojego człowieka.

  Tak robią wszystkie cwane wywiady. Można obsadzić swoimi więcej stanowisk, niż Niemcom przysługuje.
 • @arkan 19:13:17
  Czemu niedobrze, że Donald dobrze tylko po swojemu. Dlaczego inni nie mają uczyć się polskiego ?
 • Kapitan D. Tusk do Polakow - Sayonara!
  http://m.neon24.pl/629e38dea869075d0f46de332b1e7e1f,14,0.jpg
  https://www.youtube.com/watch?v=qvy7xornVW0&feature=youtu.be
 • Polski Ruch Narodowy jest przede wszystkim kontrolowany przez...
  reżimowych agentów. Przecież wyświechtane już kiedyś przez dzisiejszy reżim hasła typu "raz sierpem raz młotem.." itd, oraz patologiczna niemal alergia na Rosję ale także Białoruś zdradza aż nadto ideowe powiązania POPISOwym reżimem.
  To nie jest żaden Ruch Narodowy, to jest jakaś popierdółka.
 • Tak jak kiedyś narody Polski i Litwy rezygnowały ze swojej suwerenności na rzecz Unii Polsko-Litewskiej, tak teraz...
  myślę, że należałoby się dogadac z Białorusinami, na rzecz takiej unii gdzie "dyktator" prezydent Aleksander Łukaszenka nie pozwolił na rozkradzenie Białorusi przez światową lichwę. Nie potrafimy wyłonic z pośród siebie drugiego Orbana, więc oddajmy się pod rządy prezydentowi Łukaszence.
  A na razie, to złóżmy mu życzenia urodzinowe:
  http://wps.neon24.pl/post/112414,zyczenia-urodzinowe-dla-prezydenta-republiki-bialorus
 • @Autor
  Świetny artykuł ,serdecznie pozdrawiam . :))) http://www.youtube.com/watch?v=BAj441Ky5ps
 • @Repsol 21:44:10
  Szanowny Panie - Szanowni Państwo,

  Dziękuję za wszystkie komentarze. Na ogół wszystkie są zgodne co do tego, że Donald Tusk nie był właściwym Premierem, w tych bardzo trudnych i przełomowych czasach dla Polski.

  Mam wielką nadzieję, że nasze społeczeństwo powoli zaczyna rozumieć obecną rzeczywistość i negatywne efekty inkorporacji Naszego Kraju w ramach tzw Unii Europejskiej Niemiec.

  Ma też nadzieję, że wkrótce zaczniemy wreszcie, w zgodzie narodowej działać dla dobra i przyszłości naszej ojczyzny.
 • @Ryszard Opara 21:59:38
  Z tym tylko, że samotne próby opuszczenia tego niemieckiego Gułagu dla niepoznaki nazwanego UE, w myśl prawa tego Gułagu mogą się skończyc przywróceniem "demokracji" przez wojska Nato. Ale jak widac, chętnych do opuszczenia Gułagu pewnie nie zabraknie, obyśmy tylko nie wyszli przed szereg..
 • @Ryszard Opara 21:59:38
  Szanowny Panie dzięki Panu trochę narodu zrozumie gdzie jesteśmy. Dziękuję z wyrazami szacunku za dobrą robotę. Ukłony.
 • Tumany..
  ..czyli rzzeczone przez R. Dmowskiego 80% (teraz już więcej) polskiego społeczeństwa przeznaczonego do eksterminacji (edukacji?).. nagle się obudzily że nowy gitlier się urodził Adolf Putin. Nie możemy mieć za złe Ruskim że mają Putina, Żyrynowskiego czy Niemcom że Merkelowa nie troszczy się o Polskę a kogo my mamy i to dzięki tym tępakom sterowanym przez telewizję .. mamy pali głupa, niesiołowskiego, twiterka sikorskiego i zgraję pozostałych cyrkowców, tylko dzięki naszej tępocie czyli 80% społeczeństwa Polskiego przeznaczonego do edukacji (eksterminacji?)
 • Pan Repsol 22:35:00CCTV London
  .

  Szanowny Panie dzięki Panu trochę narodu zrozumie jak nalezy pisac komentarze .
  Dziękuję z wyrazami szacunku za dobrą robotę.
  Ukłony .
 • @Max von Stirlitz 22:59:36
  Ave. :)
 • Pan Ryszard Opara 21:59:38 CCTV Ohio - U$ of A
  .
  Szanowny Panie Opara .
  .
  Dziękuję za notki w skromnej ilosci 185 . Na ogół wszystkie są wyjatkowe ale ta ostatnia dotyczaca tego, że Donald Tusk nie był właściwym Premierem w tych bardzo trudnych i przełomowych czasach dla Polski , stanowi absolutny majstersztyk intelektu.
  .
  Mam wielką nadzieję, że blogowe wirtualne spoleczenstwo zgromadzone tak licznie na portalu NEon24 powoli zaczyna czytac Panska obecną publicystyke i widzi efekty bogatego doswiadczenia w sferze interesöw , polityki etc. przelane na papier wirtualny czyli pospolita klawiature .
  .
  Mam też nadzieję, że wkrótce wszyscy Polacy w zgodzie narodowej beda działać dla dobra i przyszłości ojczyzny.
  Polska jest tylko jedna i czas wreszcie skonczyc z podzialami .
  .
  Pozdrawiam najzupelniej serdecznie .
  .
  Max Otto von Stirlitz .
 • ------napisali - przeczytali -pogadali -ponarzekali -status quo zachowali
  ------------- A NAM POTRZEBA TAK !!!!!

  Polska / Lechia jest biblijnym Narodem SŁOWIAŃSKIM z 1 Królem KRAKIEM w 966r była MOCARSTWEM.

  Polska RACJA STANU / INSTYNKT SAMOZACHOWAWCZY -NAKAZUJE !! ODRZUCIĆ !! kościół katolicki jako WROGI ! PAŃSTWU POLSKIEMU

  [ Józef Beck’a – „Do najbardziej odpowiedzialnych za tragedię mojego kraju należy Watykan. Zbyt późno uświadomiłem sobie, że prowadziliśmy politykę zagraniczną służącą egoistycznym interesom Kościoła katolickiego.”]

  --POWRÓT do DOMU SŁOWIAŃSKIEGO został wyznaczony w 2012r i nie ma już odwrotu !! ----stare sczezło --------

  -NALEŻY !! powołać partię SŁOWIAN / do czasu zmiany ordynacji wyborczej !! /

  --PARTIA POLSKICH SŁOWIAN odwołująca się do 1 KRÓLA KRAKA z ciągłością państwową od czasów jego panowania !

  -NALEŻY POWIERZYĆ !! zorganizowanie życia DUCHOWEGO NARODU --wielkiemu współcześnie żyjącemu Polakowi -STRAŻNIKOWI spuścizny słowiańskiej Panu Czesławowi Białczyńskiemu i Panu Krzysztofowi Wojtasowi -CYWILIZACJA polska / słowiańska

  NALEŻY UTWORZYĆ ---------PAŃSTWO w państwie --tj.SŁOWIAŃSKIE Państwo polskie w żydoskiej Judeopolonii

  ---WSZYSTKO MA DZIAĆ się JAWNIE i GŁOŚNO -każdy Polak , który zgłosi akces przynależności do POLSKIEGO PAŃSTWA SŁOWIAN nie będzie rozliczany za przynależność do PZPR / czy bycie TW czy też innej organizacji partyjnej z czasów PRL

  --WYŁĄCZA się pracowników aparatu U.B .-ci muszą być osądzone i ukarani zgodnie z PRAWEM SŁOWIAŃSKIM

  ---NARÓD POLSKI do niczego co już było nie przekona się !! będzie wolał wyjechać na zmywak albo umrzeć -przecież nie ma już żadnej alternatywy !!

  - TERAZ albo NIGDY -- ZŁOTY RÓG chama musi dzisiaj zatrąbić !!!!!!!
  ---------------------------
  http://www.youtube.com/watch?v=B-t7CqvBM2A
 • Mr. Lord_Conqueror 23:39:35 CET Genewa
  .
  Szanowny Lordzie
  .
  Prosze sobie nie robic strusich jaj z porucznika-aktorzyny Riccardo don Koalii .
  Jest obecnie na zwolnieniu warunkowym za kaucja cirka ebaut 100k
  zasadzona przez wielebnego sedziego Vhuj van Stefana, latajacego Holendra z Amsterdamu .
  Poza wplata kaucji don Koalla zobowiazal sie do wykonania pracy naukowej na rzecz miasta stad nowa w tresci i formie notka .
  .
  Mysle , ze nie zawiode sie na lordowskiej inteligencji w zrozumieniu istoty problemu .
  Pozostaje z powazaniem .
  .
  Max Otto von Stirlitz .
 • @LordConqueror 23:53:10
  -------PILNUJESZ MNIE !!!!!!!!!!!!!! znam to z mojego życia -jestem córką Żołnierza AK --od dziecka rodzina moja pilnowana była przez TABUNY !! POLAKOKATOLKÓW , którzy okazali się -FUNKCJONARIUSZAMI żydoskiego UB -----------

  ---------TAKTYKA ŻYDOSKA jaką wobec mnie stosujesz TO !! ---------

  OŚMIESZENIE : jeżeli nie możesz pokonać wroga to go ośmiesz ! -słów człowieka niepoważnego -nikt poważny nie będzie brać serio

  MASZ Panie LORD PROBLEM !!! ---BĘDZIE TAK jak JA chcę !!! i Ty wiesz ,że tak będzie !!

  -------------------NIE JESTEM TUTAJ PRZYPADKIEM --------------------
 • @Max von Stirlitz 00:15:02
  ---------------- mówisz / masz

  http://bialczynski.wordpress.com/
 • @arkan 02:25:27
  Czy naprawdę Pan myśli ze D.Tusk będzie miał możliwość wdrażania swojej polityki lub chociażby trochę do powiedzenia?
 • mr.arkan 01:22:46 - buda dla kundla
  .
  ---Oooo zebym zryzal , parkan ? - uszczesliwiony Doberman niem. wersja Chuck'a N. podniösl noge i ostra smuga moczu wymalowal znak V .
  Jak Victory .
 • @rkan aka parkan 01:22:46 CCTV - buda dla kundla
  .
  Szanowny Panie Arkan

  Bardzo Pana przepraszam za indywidualna akcje Dobermana niem. wersja Chuck'a N.
  Pies dorwal sie do klawiatury i nabazgral cos w pospiechu zanim wylaczylem system . Jezeli poczul sie Pan urazony , prosze darowac, to tylko zwierze i nie wszystko rozumie pomimo nauki czytania , gry w szachy , na fortepianie i pokera .
  Niemieckie szkolenie jak widac nie jest perfekcyjne wbrew powszechnej opinii motlochu .
  Rzeczy obsrane prosze oddac do pralnii a rachunek wyslac na adres znany Administracji Kasyna_Leon23 .
  .
  Pozostaje z powazaniem zyczac sukcesöw na niwie twörczej w komentarzach a takze w zyciu osobistym w wychowywaniu mutantöw po mezaliansie niemieckim.
  .
  Max Otto von Stirlitz .
 • @Max von Stirlitz 22:59:36
  .
  : ))))
 • @Czartoryski 06:58:52
  Kompletna nieprawda z tym niewygraniem przez USA żadnej wojny własnymi siłami. Ponad 100 lat temu stłukły Meksyk. Potem I wojna światowa, gdzie wkład USA był ogromny. Potem II wojna - Japonia nie była małym piwem, a zachodni alianci by polegli bez lend-lease. W Korei też mimo wszystko to USA wygrały.

  Wietnam - przegrany kompletnie, ale - potem inwazja Grenady, inwazja Panamy, wyzwolenie Kuwejtu, napaść na Bośnię, wojna w Kosowie...
 • @ninanonimowa 00:07:58
  (5+) dziękuję za szczery komentarz.
  Pozdrawiam
 • Baron Czartoryski 06:58:52 . CCTV Wersal
  .
  Baronie.

  Nowy komentator meserre zadziwia dociekliwoscia .Doprawdy jest fascynujacym jak mozna z Panskiego cyt. :

  : ))))

  wywnioskowac ze :
  "... U$ of A nie wygraly wojny .Poza tym stłukły Meksyk 100 lat temu Potem I wojna światowa, gdzie wkład USA był ogromny. Potem II wojna - Japonia nie była małym piwem, a zachodni alianci by polegli bez lend-lease. W Korei też mimo wszystko to USA wygrały.
  Wietnam - przegrany kompletnie, ale - potem inwazja Grenady, inwazja Panamy, wyzwolenie Kuwejtu, napaść na Bośnię, wojna w Kosowie..."
  *
  ---Chyba zmienie towar ?! - pomyslal Stirlitz zaciagajac sie gleboko .
 • @arkan 03:26:01
  Tak sobie myślę , Arkan czy Ty to tak na poważnie, czy jaja sobie robisz.... choćby z tym Tuskiem.
 • arkan & zadziwiony 14:13:38. CCTV San Diego
  .
  Panowie , nie ma o co drzec koty . Tutaj leszcz do wspomnien w przerwie boksu :
  http://marginesy.com.pl/marginesy_deyna489.html
  Dzis jest 25 lat od smierci Kazia Deyny na szosie pod San Diego w Kalifornii.
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=byWb71SDnpM
 • ------ z naszych głodowych RENT / EMERYTUR i PENSJI
  http://www.kul.pl/szkolnictwo-zydowskie-tradycja-i-wspolczesnosc,art_53839.html
 • --------polskie legendy i żydoskie prawdy
  http://raptularzyk.weebly.com/o-wandy-kopcu-legendy-wspoacute322czesne-i-dawne.html
 • pani nina anonimowa 16:04:05
  .
  Ninoczka , trolluj ostro , a nie mozesz sama cos strescic tylko leszcze i leszcze ciagle ?
  Dzieki za fotki , artystyczne...
  8-)
 • @Max von Stirlitz 09:50:47/ miserere
  .
  To sa objawy skrętu kiszek.
 • UWAGA
  Jedno złe posunięcie Tuska wobec Rosji, i wyda się przynajmniej część prawdy n.t. "wypadku" samolotu w Smoleńsku.
  Czekam!
 • ------------WIEDZA drogą do wolności
  http://www.youtube.com/watch?v=v6ThTqYKLMk#t=234
 • @night rat 21:01:47
  ---walka z kościołem :)) ŻART -to kościół walczy z Bogiem !! -- walczę o Polskę a że biedna jest w BRZUCHU NIENAŻARTEGO WATYKANU ?

  Jakim wymóżdżonym trzeba być !! aby nie rozróżniać walki o własną Ojczyznę a obronę SYNAGOGI SZATANA

  PYTANIE ? polaku --ile Państwo polskie ma lat ? jeżeli odpowiesz ,że 1 tyś. -to jesteś zdrajca ----WSZYSTKO !! i ja TOBĄ GARDZĘ !! i nie nazywam Polakiem ---------spadaj do watykanu !!

  http://www.youtube.com/watch?v=SKoeIOfISu8

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829