Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Rosja – Polska – Ukraina. Wojna czy Pokój

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W polityce nie ma przyjaciół ani wrogów. Liczą się tylko interesy kraju, który się reprezentuje.

Przez ostatnie tysiąc lat, właściwie od czasu Wielkiego Chrztu w 966r. - Polska, Ruś, Ukraina - były jak jedna wielka przysłowiowa rodzina. Wiem, wielu ze mną się nie zgodzi. Oczywiście, nie można ignorować, zapominać historii - pełnej wojen, tragedii, nienawiści i ludzkich dramatów. Nie można zapominać o innych braciach i narodach. Ale my wszyscy - zawsze mieliśmy wspólny rodowód - jedna wspólną matkę, była nią Słowiańszczyzna. Nawet jeżeli ojciec był nieznany.
 

Nasza legenda głosi: był Lech, Czech i Rus. Każdy z braci poszedł inną, własną drogą. Nie zawsze, lub rzadko te drogi były słuszne, jasne, zbieżne. Wiele wojen, zbrodni, krwi braterskiej przelanej. Ale nasza Wanda - nigdy nie chciała Niemca. Wybrała, wolała…śmierć samobójczą.
 

Serce się kraje, patrząc na bratobójcze walki na Ukrainie. Giną ludzie, marnotrawiony jest ich dorobek życia, praca. I po co wszystko? Gdzie to się toczy i w jakim celu?
 

Odpowiedź jest prosta. Wystarczy spojrzeć na globalną scenę polityczną. Na świecie trwa wojna o kontrolę nad cywilizacjami i społecznościami - za pomocą najlepszej broni masowego rażenia – tj. Pieniądza. To ostatnia, Trzecia Wojna Światowa – It is a War !, About - New World Order.
 

Oligarchie finansowe świata zarządzające USA, UE – chcą uczynić z Polski, Ukrainy, Rosji i innych - kraje niewolników, pracujące ciężko, całe życia – dla dobra Rasy Władców, Panów Świata.
 

Polska jest już prawie zniewolona - drogą pokojową: manipulacjami finansowymi, politycznymi i medialnymi. Jedynie wielki, masowy zryw Narodu jest w stanie odzyskać dla kraju suwerenność.
 

Ukraina ginie w bratobójczej, bezsensownej walce - tylko po to, aby całkowicie głodna, biedna i wyniszczona w ostatecznej desperacji, na kolanach - przyjąć protekcję finansową Zachodu. Jaki będzie finał wojny na Ukrainie według tego scenariusza, nietrudno zgadnąć.
 

To wszystko dzieje się - w imię demokracji, swobód obywatelskich i nowego porządku świata.
 

Został się ostatni z trzech braci -Rosja. Jedyny niezależny kraj, który ma siłę, ludzi i pieniądze. Jedyny kraj, który może się przeciwstawić NWO i ma szansę wygrać Trzecią Wojnę Światową. Rosja potrzebuje jednak partnerów. Nie wrogów.
 

Obecnie wszystkie „polskie” elity polityczne, wszystkich maści partyjnych; wszystkie mass-media (nawet niezależne np. Radio Maryja) -wszyscy trąbią, wszem, wobec i wokół: Rosja to nasz wróg, „separatyści” ukraińscy to terroryści, mordercy – to też nasz wróg. Przypominają Banderowców, Zbrodnie Wołyńską i wiele innych dramatów, wspólnej historii Polski, Ukrainy i Rosji. Więcej w tym wszystkim retoryki i wrogości, nawet niż w ustach dyplomatów tzw. Zachodnich Demokracji. Nasi politycy, „chłopcy na posyłki” UE/USA – usiłują prześcignąć swych mistrzów i sponsorów.
 

Tymczasem prawdę i historię, zawsze trzeba interpretować pod kątem przyszłości. Nie można zamykać na sprawy oczu. Przestępstwem politycznym - wobec Narodu jest izolacja i świadome, celowe kreowanie słabości kraju. Najważniejsza jest Polska Racja Stanu. To jedyny priorytet.
 

W polityce nie ma przyjaciół; nie ma wrogów. Liczą się interesy kraju, który się reprezentuje.

Analizując historię, przypomnijmy sobie jak „bardzo” - pomogli nam Alianci - w czasach II WŚ ? Niemcy i Rosja wkroczyły do Polski, okupowały; zniszczyli i okradli nasz kraj. Anglia i Francja – wypowiedziała wojnę Niemcom i na tym…się skończyła ich pomoc. Nasi Alianci, przyjęli polskie wojska w celu obrony, w imię własnych interesów. Wielu Polaków zginęło na frontach Zachodu. A co My Polacy z tego wówczas uzyskaliśmy, co my z tego teraz mamy???
 

Złodzieje Anglicy – nawet nie oddali złota, zdeponowanego w dobrej wierze w ich Banku.
 

Po wojnie główni wygrani Rosja i Ameryka, ze wsparciem Anglii i Francji – podzielili się Naszym Krajem – według własnego uznania. Własnych interesów. Dlaczego tak się stało?
 

BO POLSKA BYŁA SŁABA – Nie miała prawdziwej, właściwej narodowej REPREZENTACJI !

Mamy rok 2014. My żyjemy tu i teraz. Teraz Polska też jest słaba, nie ma swojej reprezentacji.
 

Jaka jest przyszłość Naszego Kraju?
 

Otwarta wrogość wobec Rosji i Ukrainy, może spowodować, że w krótkim czasie konflikt zbrojny przeniesie się na teren Ukrainy wschodniej a potem… poprzez Banderowców - do Naszego Kraju. Polska praktycznie jest bezbronna. Nie ma wojska. Jakie będą konsekwencje tej wojny dla Polski, nietrudno zgadnąć. Znamy z doświadczeń. Czy ktokolwiek wierzy, że w takim przypadku armie NATO, wkroczą w obronie Polski? Czy ktokolwiek wierzy, że US, Wielka Brytania i Niemcy, będą ryzykować otwartą wojnę z Rosją i Ukrainą? NIE! Ja - absolutnie nie wierzę.
 

Nałożą dodatkowe sankcje handlowe, finansowe na grupy ludzi z otoczenia Putina i władz Rosji. Będą potępiać, głośno protestować – to wszystko. Powtórzy się, co najwyżej sytuacja z II WŚ. Bo to przecież nasi sojusznicy. Nawet nasz Minister od Spraw Zagranicy, w przypływie szczerości – potwierdził obecne realia. A Polska jako kraj murzynów – przestanie w ogóle istnieć. Będzie już taka słaba, bezbronna i zbankrutowana - że nikomu nie będzie potrzebna.
 

Cywilizacje Zachodu, zresztą nie potrafią wygrać żadnego konfliktu zbrojnego. Dla nich ważne są tylko ich własne interesy. Dla nich jedyną wartością jest handel. Jedyny Bóg – to Pieniądz.
 

Jakie jest - jedyne możliwe wyjście? Polska powinna być inicjatorem pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie. Należy rozpocząć konstruktywny i partnerski dialog z Rosją i pro-rosyjską częścią Ukrainy oraz z pro-polskimi siłami na Ukrainie. (Białoruś, kraje nadbałtyckie, Słowacja i Węgry - mogą być doproszone do rozmów. Należy rozpocząć jak najbardziej ścisłą współpracę gospodarczą, finansową i energetyczną między tymi krajami.
 

Tylko w ten sposób możliwe jest pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie – i to w interesie wszystkich krajów słowiańskich w tym Polski. Nie będzie to łatwe ani szybkie ale…tylko w ten sposób bracia i siostry Słowiańszczyzny – mogą odtworzyć swoją rodzinę. Wygrywają wszyscy!
 

Tylko w ten sposób połączona Słowiańszczyzna – może wygrać Trzecią Wojnę Światową. Alternatywą jest NWO – pod właściwą hegemonią.
 

Ukraina sama przeciw Rosji – albo też pod protektoratem US/UE – nie rozwiąże żadnego problemu – na drodze pokojowej.
 

Taka jest Polska Racja Stanu.
 

I to odpowiedź na pytanie: Rosja – Polska Ukraina. Nie wojna – a POKÓJ.
 

Ryszard Opara
 

KOMENTARZE

 • POPIERAM PREZESA RYSZARDA OPARĘ
  Słuszna analiza i trafny wniosek. Też jestem za pokojem polsko-ukraińsko-rosyjskim. Martwię się, że wielu Polaków daje się nabrać na propagandowe chwyty masonerii WASP-owskiej.
 • ...Z WIELKIM SZACUNKIEM PODZIWIAM!
  JEST PAN WYRAZICIELEM MOICH OBAW I TROSK O POLSKĘ I REGION ...
  BRAWO ZA ANALIZĘ !!!
  Z PRZYJEMNOŚCIĄ SIĘ CZYTA ...Z TRWOGĄ ROZWAŻA !
  ____________pozdrawiam ZAViC
 • @Eugeniusz Sendecki 18:52:04
  Też się z tym zgadzam z tym tylko, że nie masowym zrywem a pracą u podstaw, taką jaką nam dali przykład Węgrzy a wcześniej Austriacy, jak pozbyc się okupanta. Niestety nie mamy już Prymasa Tysiąclecia, który zarządziłby peregrynację obrazu (kopii) Matki Boskiej Częstochowskiej. Putin wysłał Kiryła z pielgrzymką z Matką Boską Kazańską. Nawet gdyby ten akt Putina nie był szczery, to Matka Boska do której będzie się modlic cała Rosja z całą pewnością zrobi swoje. Biada tym wszystkim Imperialistom Amerykańskim. Kto u nas zarządzi taką peregrynację. Kto u nas zarządzi w kościołach całej Polski modlitwy różańcowe w intencji naszej Ojczyzny? Kto się tego boi, że musiał zginąc Ks Kiersztyn?
 • " Polska powinna być inicjatorem pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie. "
  no to do dzieła, Panie Opara,

  bo przecież nie zrobią tego żadne polskie elity, które ostatnio szczekają na poziomie żuli z rancza.

  Ma Pan witrynę, pewnie jakieś wpływy. Może Pan popularyzować taką politykę.
 • @Nibiru 20:47:29
  Mniej obozów? Właśnie w Polsce niedawno je wybudowaliśmy sobie sami. NWO,"zaszczycając" nas igrzyskami typu Euro 2012 spowodowało że sami wybudowaliśmy sobie obozy koncentracyjne. Stadion Śląski się broni (popękały jakieś liny czy jakoś tak) i nie chce zadaszenia szczelnie oddzielającego tych w środku od otoczenia, to obecnie już dają ok 0,5 mld!!!! byle tylko to zadaszenie powstało! Po co to komu? igrzyska przecież minęły. Okazało się że te stadiony są deficytowe a jednak dalej niejako na chamca wydaje się już każde - jak widac- pieniądze, by Śląsk miał swój obóz koncentracyjny. Szpitale się likwiduje, te które zostały mają powazne kłopoty a tu wydaje się lekką ręką 0,5mld! na... zadaszenie stadionu!!!
 • @interesariusz z PL 21:19:07
  MASZ RACJĘ!!!! Polska powinna wyjśc z inicjatywą pokojowego rozwiązania konfliktu na Ukrainie. Jest to piękny pomysł w interesie Polski, w interesie Słowian w interesie Europy i świata. Gratuluje pomysłu. Myślę że Neon24 jest znakomitą platformą, by to inicjatywa weszła w życie. Pozdrawiam
 • @Kodiak 21:03:36
  Ale się natrudziłeś by skłócić Słowian ze sobą. Ale... co z tego że kiedyś tam byc może i się kłócili. Obecnie chyba jest już najwyższy czas by w imię wspólnej obrony przed NWO narody słowiańskie się obudziły i zaczęły się nawzajem wspierac.
 • @Kodiak 21:03:36
  zrobiłeś kawał roboty, czy ktoś ci płaci za to?
 • @Kodiak 22:03:32
  Nie ściemniaj...
 • @Kodiak 22:03:32
  rendżer.

  Jesteś doskonałym lustrem (choć tak naprawdę krzywym zwierciadłem) w którym każdy jak się przejrzy do zobaczy POLAKA.

  Dzięki ci, że jesteś. Jakby cie nie było to trzeba by cię wymyślić.
 • ----------ŚWIADOMOŚĆ jest KLUCZEM do WOLNOŚCI
  ---- to, że Pan się wyklucza ! Pana sprawa ! nie ma Pan jednak PRAWA WYKLUCZAĆ innych z tej świadomości

  ROK 966 WIELKI CHRZEST Polski -żart !! który dzisiaj kończy się dla Polski tak jak się kończy

  BÓG/ ŚWIATŁO czy inne określenia istniały od zarania świata ! -KRWIOŻERCZA WATYKAŃSKA SYNAGOGA SZATAN -powstała dla łamania WOLNEJ WOLI człowieka

  -----NIE CHCĘ ! aby Panu powiodło się w polityce -

  WIELKA ZMIANA ! ERA Wodnika w jaką weszła ziemia ,ludzkość i my ! Polacy/SŁOWIANIE wymaga innych ludzi aniżeli Pan

  Polska i Polacy zasłużyli na PRZYWÓDCÓW z Bogiem w sercu -jednak los NIEWOLNIKÓW płacących miliardy zł LENNA dla Watykanu - czas ZAKOŃCZYĆ !!

  Pana EGOIZM / posłuszeństwo Watykanowi / jest Pana prywatną sprawą dlaczego ? narzuca Pan swoje zniewolenie WOLNYM Polakom ??

  ----nie zrobi Pan żadnej kariery politycznej ! --Polska zmęczona jest katolikami narzucającymi swój światopogląd ! POLSKA RACJA STANU potrzebuje POLAKÓW / SŁOWIAN / PATRIOTÓW

  --------------watykański czas zniewolenia ! -SKOŃCZYŁ się

  --------------------------------ŚWIADOMOŚĆ

  http://www.youtube.com/watch?v=VQxQsNJJnXc
 • --------------w milczeniu i na ROZKAZ
  http://czarnapolityka.w.interia.pl/zaglada.htm
 • @Kodiak 21:03:36
  Doucz się historii:
  https://www.youtube.com/watch?v=SKoeIOfISu8
  Tu masz cytaty z ksiąg i kronik
  Współcześni historycy to sługusy okupantów.
 • --------------- KULA ŚNIEŻNA toczy się ............
  http://www.youtube.com/watch?v=WsnFVR45KP4
 • odzyskać suwerenność
  Pisze pan; "Jedynie wielki, masowy zryw Narodu jest w stanie odzyskać dla kraju suwerenność."
  To prawda, tylko nie będziemy tego w stanie osiągnąć w pojedynkę, mam na myśli kraj. Żeby odzyskać suwerenność i ją utrzymać będziemy musieli stworzyć koalicję kilku państw (dobrze by było z Rosją).
  Jak to ktoś śpiewał (chyba Okudżawa) "hej przyjacielu podaj dłoń... bo pojedyńczo nas wytłuką..."
  Cuda się zdarzają, a na początek trzeba stworzyć ruch który będzie w stanie popchnąć tę śniegową kulę w ruch.
 • Rosja a ZSRR
  Drobna korekta, to nie Rosja napadła na Polskę (II WŚ) i to nie Rosja była wygranym w tej wojnie. Niby ZSRR i Rosja to to samo ale jednak niezupełnie.
 • Panie Ryszardzie, przypominam że ci "nasi bracia" co najmniej od wojny nas okupują, mordują, grabią i niszczą
  a w tym "braterskim" kraju rządzi/ą służby specjalne. To znaczy wyselekcjonowane osobniki z ciężkimi urazami szkoleni, często od dziecka, do mordowania, manipulowania i oszukiwania. Idea słuszna ale nierealna żeby nie powiedzieć szkodliwa i niebezpieczna.
  Najbardziej niebezpieczni są najbliżsi, jeżeli stają się wrogami. Zawsze najkrwawsze konflikty są w rodzinie. Niestety ci "nasi bracia" to najgorsze kanalie, dla których człowiek, ich rodak nie ma żadnego znaczenia. Dla których ich narody nie mają żadnego znaczenia. A co dopiero Polacy.
  Od zawsze Ruski nienawidzą Polaków za niezależność, waleczność, przedsiębiorczość itp. Przez ich kompleksy nie są znieść nas.
  Jak Pan sam pisze w relacjach między państwami trzeba się kierować interesami. No to proszę to brać pod uwagę uwzględniając realia jakie są.
 • @LordConqueror 23:42:28/"...rosja(...) przeprowadziwszy eksterminację polskiej elity..."
  .
  Oskarżanie Rosji o Katyń, to tak, jak oskarżać Polskę o Kielce, czy Jedwabne.
  A poza tym trochę racji.
 • @Robik 07:00:17/ "..to nie Rosja napadła na Polskę (II WŚ)..."
  .
  Słuszne spostrzeżenie: "Rosja", a tu mamy "Polskę".
 • Ryszard Opara/"W polityce nie ma przyjaciół ani wrogów. Liczą się tylko interesy kraju, który się reprezentuje."
  .
  A co jeżeli "Rosja" to ukryty partner "Zachodu" w rozgrywaniu Ukrainy i Polski?

  Przecież ogólnie znane sa powiazania Putina z kołami syjonistycznymi, które , o czym też wiadomo, stoja za wojna na Ukrainie.
  Trudno uwierzyć w tak nagła zmianę sentymentu również "naszych" obecnych "wadz".
  Oni stosuja zaawansowane zasady sztuki wojny i sa świetnie przygotowani pod każdym względem, a my zachowujemy się jak rozbite stado baranów. Co więcej, to my z nimi na codzień współpracujemy! I mam tu na myśli nie tylko armię płatnych pracowników wiernie wykonujacych antynarodowe polecenia okupantow, ale wszystkich obywateli należycie podporzadkowanych machinie państwa.
  Jakby na przykład zachował się naród, gdy na ogłoszenie przez "wadzę" (fałszywej) epidemii zarzadzono powszechne i przymusowe szczepienia w zgodzie z niedawno wprowadzonym "prawem"?
  To jest jeden ze sposobów na zaaplikowanie ludziom substancji o określonym działaniu, jak też na legitymizowanie roli tychże "wadz".


  Myślę, że zmiana musi zaistnieć najpierw w nas. Każdy z nas jest państwem w państwie. Budujmy swoje państwa na silnych fundamentach i twórzmy zdrowe zwiazki z innymi jak my państwami wg zasady: "W polityce nie ma przyjaciół ani wrogów. Liczą się tylko interesy kraju, który się reprezentuje."
  Nie martwmy się o tych, którzy nam nie służa. - Ci odejda sami, znikna zapomniani.
 • @Max von Stirlitz 12:14:53
  .
  a ja wciaż się łudzę, że nic nie jest takim, jakim się wydaje; )
 • @Czartoryski 11:21:42
  Gdyby Rosja była "ukrytym" partnerem "Zachodu" i Putin był na pasku syjonistów to w tej chwili byłoby już po Syrii i prawdopodobnie Iranie.
 • W maju 2012 r. na portalu Yuo Tube ukazał się film prognozujący sytuację na Ukrainie za 3 lata
  https://www.youtube.com/watch?v=GXISTcz-sO0
 • @Max von Stirlitz 12:50:15
  Możesz tak myśleć. Twoje prawo.
  Moim zdaniem albo niewiele rozumiesz albo tylko udajesz.
  Stawiałbym na to drugie.
 • @panna ewa 11:16:18
  Witam :)) chcę powiedzieć ,że ja mam BANA u wielu blogerów - i co ? NIC ! przeżyję :)) NIE MARTW się ! też przeżyjesz !

  -czym innym jest jednak -umieszczenie przez Ciebie TASIEMCA pod NOTKĄ P.Opary o śmierci KOGOŚ BLISKIEGO !

  JEST TO !! z Twojej strony -NIEGRZECZNOŚĆ -gniewaj się lub nie ! ale TO NIE PO POLSKU

  myślę ,że z tej tylko przyczyny -upomniano Ciebie BUZKA z Polski :))))
 • Na naszych oczach rodzi się nowy porządek świata, o czym nasze media nas grzecznie nie informują.
  http://defence.pk/threads/pakistan-and-india-join-sco-anti-usa-alliance-grows.327069/

  A jeszcze dość niedawno walczyli:
  Chiny z ZSRR,
  Chiny z Indiami,
  Pakistan z Indiami.

  Z "tajemniczych" powodów postanowili zapomnieć całkiem świeże urazy i połączyć siły. Oni robią swoją polityką, a nie cudzą politykę na koszt pracy, zdrowia i życia swoich obywateli (w przeciwieństwie do Polski). Już nie mówiąc o grupie Kaczyński & Co., bo ich politykę opisałem wczoraj. Powtórzę tylko, bo krótkie a treściwe. Post dotyczył werbowania w Polsce polskich najemników do walki na Ukrainie po stronie Kijowa.

  -------------------------------

  Post jest wyraźnie ignorowany przez pewną grupę osób tutaj na portalu co bardzo zachęcają aby rusa bić, bić, bić!
  Ja ich co prawda nazywam czerwone pająki co się przewebowały na Amerykanów, ale co tam jakiś głupi vortex, głupi i agent Putina, każdy to rozumie.
  Taki lord, czy stirlitz, już nie mówiąc o zionącej ogniem na rusa astrze mogliby tak dopytać o kontakt na tych werbowników. I mieliby to co tak podobno bardzo lubią - mogliby osobiście choć jednego rusa wreszcie zabić. Ale jakiś się nie dopytują, cisza co aż krzyczy.
  A ja już zaczynam rozumieć jak Polscy żołnierze znaleźli się onegdaj na Haiti. Napoleon z uśmiechem mocno ironicznym poklepywał po plecach paru błaznów robiących za polskich przywódców na uchodźstwie i tak sobie myślał:
  Ale kurwy mi się trafiły, sprzedają swoich jak jakieś kartofle na targu. Dobrze wiedzą że żadnej Polski już im nie dam, nie dam bo nie mam i poza tym mało mnie to interesuje. I też wiedzą że mało który z tych żołnierzy z tej wyspy powróci. Ale mi się kurwy trafiły, sprzedają swoich jak jakieś kartofle na targu za moje drobne pochlebstwo, do tego z gębami pełnymi patriotycznych frazesów - OBRZYDLISTWO co za szuje. A w sumie ci Polacy to całkiem sympatyczni dzielni ludzie, tylko te tabuny dziewek sprzedajnych co nimi rządzą.

  http://czeczetkowicz.neon24.pl/post/111930,fundacja-otwarty-dialog-wspiera-terrorystow-na-ukrainie#comment_999839

  --------------------------

  I dodam jeszcze jeden komentarz do tego mojego tekstu.


  "Ale kurwy mi się trafiły, sprzedają swoich jak jakieś kartofle na targu"
  Nic dodać, nic ująć.
  I pewnie w Polsce tak jest od kilkuset lat.
  Podobnie myślał Churchill, podobnie sztabowcy Francy Józefa wysyłając legiony na Kielce.
  nadużycie link skomentuj
  AlexSailor 13.08.2014 11:23:37
 • @vortex 16:18:21
  ------właśnie wróciłam z / tortu / po chrzcinach -piękne zdjęcia oglądałam -sami katolicy : z Węgier , z Austrii oczywiście z Polski --SAMI ŻYDZI przechrzty -znakomicie im się wiedzie biznesy / luksusy -- ech.......

  SKARBÓWA ich się NIE IMA ........bajka

  nie ma to jak katolikiem być w Polsce
 • @vortex 16:25:23
  Ostatnio (początek sierpnia) miał miejsce istny nalot czołowych polityków USA na Indie, czynili intensywne zaloty w różnych tematach, niczego nie załatwili. Także, o czym chyba nie ma w tym tekście, próbowali przekonać Indie do przyłączenia się do sankcji przeciw Rosji, ze skutkiem zerowym.
  Ale jak mieli coś załatwić skoro jeszcze niedawno premier Indii Modi miał zakaz wjazdu do USA (był persona non grata w USA), teraz to się nagle cudownie zmieniło - Modi, Modi bardzo cię kochamy i zapraszamy. Czy oni zakładają że Modi ma aż tak bardzo zaawansowaną sklerozę?

  [Niestety trzeba znać angielski, może ktoś przetłumaczy co ciekawsze kawałki.]

  http://defence.pk/threads/why-the-u-s-is-courting-india-must-read.328764/

  A przy okazji tekst "Polska prosi USA o kupowanie Jabłek Wolności". Można poczytać co tam po świecie gadają o nas za plecami, bo na ten portal Polacy zachodzą bardzo sporadycznie.

  http://defence.pk/threads/poland-begs-usa-to-buy-freedomapples.328660/
 • @Kodiak 21:03:36
  Zapomniał Pan o okresie Królestwa Polskiego do tak zwanego Powstania Listopadowego.
  Poza tym, w odniesieniu do zamieszczonej przez Pana bibliografii zacytuję pogląd typowo sarmacki, wyśmiewany przez lata w PRLowskich, i nie tylko w szkołach:

  " Ja co nic nie czytam, a przynajmniej mało, wiem ... ".

  W przeciwieństwie do: "Wiem, bom przeczytał w uczonym Tostacie, że po ciemnej nocy dzień jasny wschodzi", oraz tego egzemplarza, co "tyle wie o świecie, co przeczytał we francuskiej gazecie".
 • @Jan Paweł 21:25:41
  No i "orliki".
  Widział Pan z bliska orliki z wysokimi siatkami, sanitariatami i częścią biurową???
  Gotowe.
  Tylko strażników postawić przy wejściu.
  Na kilka dni można tam przetrzymać kilkaset osób.
  Nawet część może siedzieć na ławkach.
  No i ta sztuczna nawierzchnia.
  Ciekawe jak się będzie zachowywać po podpaleniu.
 • @Czartoryski 11:21:42
  No i właśnie dlatego należy się trzymać reguł postępowania wypracowanych przez pokolenia, przez mistrzów strategii, przetestowanych i w zasadzie oczywistych.
  A co do tak zwanej "Ukrainy":
  1. Wojnę wygrywa ten, kto w niej nie uczestniczy.
  (No i ciągnie z niej zyski sprzedając każdej ze stron - a my nie sprzedajemy żadnej, bo embargo i warunki ekonomiczne nie pozwalają).
  2. Jeśli nie ma możliwości uniknięcia wojny, to wygrywa ten, kto wchodzi do niej jako ostatni (np. usa).
  3. Wojny nigdy nie należy toczyć na własnym terytorium, bo zniszczenia powodują, że jest zawsze przegrana.
  4. Jeśli się da, to należy walczyć z wrogiem do ostatniej kropli krwi żołnierzy swojego sojusznika na jego terytorium.
  (Anglia i Francja w II WŚ wraz z sojuszniczą Polską).
  5. Jeśli nie ma możliwości wygrania wojny np. ze względu na dysproporcje sił, to należy wytargować jak najlepsze warunki kapitulacji.
  6. Nigdy nie wolno dopuścić do sytuacji bez wyjścia, a w przypadku zbliżania się takowej, należy przygotować się do przetrwania przez wiele lat (np. Werwolf w opozycji do akcji "Burza").

  Co do szczepień i podobnych.
  Ludzie mają to głęboko, a poza tym, te prawa nie uchwaliły się same.
  Ludzie takich posłów wybrali, takich rządców.
  Wybory można oszukać, można manipulować, ale tylko przez jakiś czas i w ograniczonym zakresie.
  Np. Polacy chcieli do UE i głosowali za przystąpieniem do niej (faktycznie za likwidacją Państwa Polskiego) i to jeszcze wtedy, gdy takowa nie istniała.
  Przecież nawet niepiśmienny pastuch z spokrewnionego z nami plemienia Pusztunów w afgańskich górach nie dałby się na to nabrać.
 • @vortex 19:28:30
  Dodam, że ussmeni wtopili okrutnie aresztując ze złamaniem immunitetu dyplomatycznego panią bodajże wicekonsul Indii z zakuciem w kajdanki na ulicy, rozebraniem do naga i przeszukaniem, wsadzeniem do aresztu z kryminalistami na krótki czas pod pozorem zatrudniania pomocy domowej z płaca poniżej minimum ustawowego.
  Tak rozwścieczyli tym hindusów, że ich delegacja parlamentarna po przyjeździe do Indii nie została przyjęta przez nikogo.
  Nikt z nimi nawet nie chciał rozmawiać.
  Indie, jako poważny kraj, zastosowały również szereg działań odwetowych wobec amerykanów.
  Myślę, że o tym się tam też pamięta, bo chyba tylko my Polacy mamy bardzo krótką pamięć.
 • @AlexSailor 23:15:00
  W liceum, jeszcze za głębokiej komuny miałam bardzo mądrego profesora od matematyki, on miał zacięcie filozofa. Czasem podczas lekcji tak przystaną, popatrzył na nas i powiedział jakąś mądrość o życiu. Jedną zapamiętałem - jak Pan Bóg chce kogoś pokarać, to mu najpierw rozum odbiera.
 • @vortex 23:28:42
  Swoją drogą, jeżeli czytają te teksty ludzie z ekipy Kaczyński & Co., to oni mają problem (bo ja znam tą rasę). Kiedyś jeszcze dawno wkręcali się w dupę I sekretarza KC KPZR ( który nie zawsze był zachwycony ich specyficznymi zalotami). Później wkręcali się w dupę prezydenta USA ( który nie zawsze był zachwycony ich specyficznymi zalotami). Teraz widzą że muszą sobie poszukać nowego odbytu.
 • Naturalnie wojna o demokrację
  .
  "Wojna czy Pokój" ?

  > http://marucha.wordpress.com/2014/09/12/oszustwem-moze-stac-sie-kazdy-system-polityczny/#comment-412126

  Ale jeśli, "If Democracy Is a Fraud? ", co wtedy ? Przytacza się link, abyśmy w tej walce nie stracili z oczu rzeczy istotnych.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031