Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
429 postów 2270 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Kresy w ogniu. Historyczna szansa dla Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozpoczyna się kolejna partia światowych, pokerowych szachów. Wojny o wpływy, do której zasiedli: Rosja, USA i UE Niemiec

 Walka o Ukrainę, między Rosją a resztą świata - jest obecnie najważniejszym elementem globalnej rozgrywki o kontrolę i nowy podział stref wpływów między mocarstwami. Historia stwarza Polsce - dziejową szansę rezurekcji dawnej świetności -Niepodległej Dwojga Narodów.

 
 
  Rosną wpływy mocarstwowe Rosji i Chin. Oba kraje mają strategiczne położenie, potencjał, olbrzymie niewyczerpane niemal zasoby (w tym ludzkie). Te aktywa,  połączone z totalitarnym (propaństwowym) systemem władzy, wygrywają kolejne starcia z demokracją, rynkiem tzw. wolnym, wartościami promowanymi przez UE i USA. Ich wpływy  globalnie maleją, w wyniku systemowego kryzysu zadłużenia, problemów demografii (starzenia się społeczeństw). USA i UE walczą z jednej strony o przetrwanie, z drugiej podejmują ciągłe próby globalnej dominacji.
 
  Wojna o kontrolę nad światem odbywa się za pomocą pieniędzy, narzędzi masowej kontroli - (i zagłady), oraz oczywiście zdalnie sterowanego przekazu informacji - Telewizja/Internet.
 
 
 
  Ostatnie wydarzenia na Ukrainie, są niewątpliwą prowokacją, mocnym uderzeniem w Rosję. Wykorzystując skrajne niezadowolenie społeczne, wynikające z wielu, narastających tam od lat problemów, uderzono ideami, obietnicami, odpowiednio spreparowaną informacją w masy -stworzono Majdan. Przysłowie Wall Street mówi: „Jeżeli Ameryka ma katar finansowy - reszta świata ma zapalenie płuc”. Kiedy bogaty traci - najbardziej cierpi biedny - zależny od bogatego. A na Ukrainie, właściwie nie ma już przemysłu, produkcji, rolnictwo i ziemia leżą odłogiem – ludzie nie mają pracy, nie mają z czego i jak żyć. Takich najłatwiej omamić ideami dobrobytu, demokracji, równości i sprawiedliwości społecznej. (Skąd My Polacy - to znamy?) 
 
  Ukraina ma też inne problemów wewnętrzne: wszechobecna korupcja, oligarchiczny system sprawowania władzy i całkowity brak sensownej strategii na przyszłość. Ludzie na Ukrainie w całkowitej desperacji, wyszli więc (zostali skierowani na ulicę - aby zrobić rewolucję). Majdan nie jest dziełem przypadku…dziejów. Wiadomo, rewolucją ktoś musi kierować, ktoś za to płaci. 
 
  Liderzy (opozycja i sterujący), ulica, władza, wszystkie strony rewolucji - zgodnie widzą jedno rozwiązanie: PIENIĄDZE uratują, wyzwolą Ukrainę. Kraj potrzebuje dużych pieniędzy – aby rozwiązać wszystkie bieżące problemy. Tak, za czarodziejskim dotykiem wróżki dziejów.
 
  Co więc proponuje Rosja? - Duże Pieniądze – ale oczywiście pod określonymi warunkami?  
UE proponuje: Pieniądze małe i mnóstwo obietnic - wizję Raju, dobrobytu Unii Europejskiej.
 
  Opinie polityków są zgodne (np. Zbigniew Brzeziński): Rosja z Ukrainą to mocarstwo światowe, bez Ukrainy – to kolos na glinianych nogach. 
Dla Rosji, (która wygrywa konflikt na bliskim wschodzie i krajach muzułmańskich), utrata Ukrainy to wielki cios w podbrzusze. Poniżej pasa- dosłownie. Ukraina dla Rosji to z jednej strony korytarz strategicznych wpływów na Bałkany, Kraje Arabskie i Afrykę – z drugiej bufor przeciw UE i wpływom niemieckim. Rosja nie może strategicznie przegrać/„odpuścić” Ukrainy. 
 
  Dla UE Niemiec, Ukraina to przede wszystkim ogromny rynek taniej siły roboczej, w przyszłości potencjalny duży rynek zbytu. Dodatkowo, argumenty geopolityczne - osłabienie pozycji Rosji i uzyskanie podobnych pozycji geostrategicznych, o które walczy… Rosja. Problem jest taki, że Unia Europejska, nie ma teraz wolnych pieniędzy (przynajmniej na skalę, którą oferuje Rosja) a wzięcie Ukrainy na „garnuszek” UE – może w rezultacie ostatecznie rozwalić słabnącą Unię. 
UE - ma niewiele atutów - jedynie marzenia i ideologie, na które wielu już się dało nabrać. Dla Ukrainy – to też może być stanowczo za mało. Tego, mam nadzieję, Ukraina nie kupi.
 
 
 
Wszystkie strony konfliktu są zgodne w jednym - najlepszą formą obrony jest atak.
 
  Ukraina, (przynajmniej jej ludzie skupieni na Majdanie), teoretycznie chciałaby niepodległości, demokracji i dobrobytu. Ale to wszystko mrzonki i marzenia „ściętej głowy”. Dosłownie. W dzisiejszym świecie pieniądza NIC nie ma za darmo. Nic za piękne oczy – nawet te ukraińskie.
 
  Ukraina, tak naprawdę - prawie nigdy w historii, nie była niezależnym krajem. Była regionem i określoną cywilizacją funkcjonującą na zasadzie czasem „urojonej” odrębności i niepodległości oraz antagonizmów inspirowanych przez sąsiadów i zaborców. Właściwie historia Ukrainy to jedna ciągła wojna. Zawsze pomiędzy Rosją – Polską – Turcją a Europą. Tak naprawdę to Europę do Ukrainy przyprowadzili Polacy i tylko tędy dla Ukrainy potencjalna droga do Europy.  
 
  Ludzie na Majdanie muszą zrozumieć kilka podstawowych rzeczy: Nie można zdobyć wolności, demokracji obywatelskiej, dobrobytu - poprzez pieniądze i kredyty, których udzieli Rosja czy UE Niemiec. Każde z tych rozwiązań, tylko pogłębi zależność kraju od innych, którzy zwyczajnie chcą sytuację wykorzystać. Ukrainę można wygrać jedynie pracą i… sojuszem z Polską –   za zgodą Rosji, dla której Polska może też być…jedynym partnerem. Trzeba to wyjście stworzyć.
 
  Ukraina jest obecnie celowo ekstremalnie polaryzowana. Janukowycz podpisuje porozumienie i…ucieka na wschód. Odgraża się, póki co znika, przegrywa. Tymoszenko wychodzi na wolność, przewagą 1-go głosu w Parlamencie. Kraj nie ma lidera, w tak ważkim historycznie momencie. Opozycja jest podzielona na połowę. Tak jak Ukraina… Majdan przestaje wierzyć komukolwiek. Masy Majdanu, zaczynają dostrzegać manipulacje. Nie chcą Janukowycza, ani Tymoszenki ani opozycji. Większość ma rację ale brak wodza. Krym woła „Votum Separatum”, w stronę Rosji. Wydaje się, że losy Ukrainy są zdecydowane… i podzielone. Wschód - Zachód. Linia Dniepru. Ukrainę może wygrać tylko Rosja. I tylko Rosja, może się zgodzić na kompromis. PAT podziału kraju. Oddajmy też Rosji… Niderlandy (czyli Krym), najważniejszy jest dla nas PAT.  
 
  Rozpoczyna się kolejna partia światowych, pokerowych szachów. Wojny o wpływy, do której zasiedli: Rosja, USA i UE Niemiec (z globalnym zapleczem kapitału). Gra z najlepszymi i dobrze znakowanymi figurami: pieniądze i informacja. Stawka olbrzymia. Nikt nie może pozwolić sobie na przegraną. Gra teraz się zaczyna. Polska musi wejść do gry teraz, miedzy Rosję a UE Niemiec - z własną propozycją - strategią uzgodnioną z Ukraina. 
 
  Rosja ma wiele atutów i kart w rękawie: Pieniądze, armię, dyscyplinę, energię, gaz, religię, sieć powiązań agenturalnych wpływów i język ( w tym dyplomacji). Argumenty nie do odrzucenia, którymi duet Putin - Ławrow, posługuje się do perfekcji. Rosja, zawsze była mistrzem szachów. Ale Rosja musi być w tym wypadku pragmatyczna. Polska może być dla niej partnerem. 
 
  Taką rolę, może w tym „Majdanie” odegrać Nasz Kraj. Wbrew pozorom Polska jest w grze, ma dziejową szansę. Możemy przyjąć rolę: „czwartego do brydża”. Zagrać z dobrej wolnej ręki, zalicytować najwyższą nie do przebicia stawką, szlemem bez atu. I doprowadzić do PAT-u. Polska ma w zasięgu, najlepsze potencjalnie karty do rozgrywki. To nie pieniądze. To LUDZIE - ich tradycje i wspólna, choć czasem bolesna historia. Poprzez wspólną, narodową rację stanu - jest szansa na wspólną przyszłość Niepodległej – Dwojga Narodów. Taką wizją Polacy powinni uderzyć w Majdan. Dogadać się z Ukraińcami - co do wspólnej przyszłości. To jest możliwe.
 
Ryszard Opara
 
 

KOMENTARZE

 • -----------ROZDZIOBIĄ NAS -KRUKI,WRONY
  http://zagozda.neon24.pl/post/106494,rozpad-ukrainy-to-wstep-do-rewizji-granicy-na-odrze-i-nysie
 • @
  "... z drugiej bufor przeciw UE i wpływom niemieckim...." (Ukraina)

  Panie Opara, dziwie się iż będąc wojskowym powtarza pan te zachodnie wymysły. Pisałem już o tym wiec napisze to jeszcze raz. Dla Rosji buforem przeciw zachodowi jest tylko i wyłącznie względnie wolna i kochająca swoją niepodległość Polska. Ukraina jest Rosji spichlerzem
  lecz nie zachodnim buforem. Doskonale wiedziała o tym Katarzyna oraz pozostali Carowie. Wiedzą także i współcześni politycy rosyjscy.
  To tylko dla tego nie byliśmy ich następną republiką a podczas zaborów stwarzano nam pozory państwa. Nasze dążenie do wolności i samostanowienia są największą i bezpłatną gwarancją na zatrzymanie zachodniej ekspansji. Dokładnie wiedzą to także na zachodzie.
  Kto wygra dla siebie Polskę ten będzie miał klucz do całej Europy.
  To jest właśnie nasza szansa którą z takim zacięciem chcą nasi wrogowie i niektórzy politycy zataić.
  Poza tym pisze pan dużo mądrych rzeczy.
 • Unia Warszawa-Kijów
  Bardzo celna ocena sytuacji politycznej w regionie, szkoda tylko, ze jej autorem musi być p.Opara a nie szef MSZ p.Sikorski, który woli sobie beztrosko poćwierkać na tweeterze, niż zgłaszać twarde, w interesie narodowym Polski idące propozycje. Szansa unii pojawia się rzeczywiście historyczna, taka raz na 50-100 lat, nie wykorzystać tego to wielki błąd.
  Konfederacja polsko-ukraińska to idea o którą zabiegał Józef Piłsudski, jemu się nie udało, ale to nie znaczy, że nie trzeba ponownie próbować.
  Sytuacja jest inna niż wtedy w 1920r, więc szanse są mimo wszystko spore.
  Warunek jest jeden- silny rząd, który wie dokąd zmierza.
 • Z tym dogadywaniem się Polski i Ukrainy, to obecnie jest tak, jakby...
  rozmowy toczyły się pomiędzy Ukrainą a UE+USA. Jak Kraj który jest pod okupacją może prowadzic suwerenne rozmowy?
 • @Jan Paweł 08:00:41
  Chyba że w Polsce także powstanie Majdan o oba Majdany będą się dogadywac
 • @Jan Paweł 08:00:41
  W amerykańskiej prasie nie ma nawet wzmianki iż nie tylko cala Ukraina lecz
  chociażby tylko Lwow należał do Polski. Według nich wszystko zawsze należało do Rosji , Ukraińców lub Niemców! Jest to bardzo logiczne i celowe zachowanie. Odrodzenie narodowe Polaków lub co gorsze pamięci o
  Rzeczypospolitej było by całkowitą porażką polityki zachodu.

  Nie dopisałem w pierwszym moim wpisie iż dla nas najważniejsza jest
  nie faktycznie wroga Ukraina lecz Białoruś. Ten kraj jest kluczem do naszego powodzenia. Ukraińcy zawsze byli wrogo do nas nastawieni i tylko interes i ich własna wygoda może to zmienić.
 • @Kodiak 08:28:33
  Nie wchodź na materiały dla historyków które tylko historycy czytają
  a wejdź na materiały powszechne i codzienne które czytają wszyscy. Wtedy się przekonasz czy piszą historyczną prawdę.
 • "Rezurekcja"
  Rezurekcja jest nierealna z powodu braku suwerenności. Ci sami gracze rozgrywają nas i Ukraińców.
 • @Stara Baba 08:12:48
  Mam nadzieję, że wszyscy mówimy tutaj o jakiejś współpracy suwerennych państw w kręgu np Polski, Białorusi czy Ukrainy a nie o jakich imperialnych polskich zamysłach. Jak długo polityka będzie jeszcze przepędzac ludzi po całej europie? Bo komuś tam się zachciewa zmieniac granice i w związku z tym tworzyc jakieś sztuczne napięcia społeczne. Chyba należałoby w końcu powiedziec dosyc temu politycznemu mieszaniu w imię jakichś tam interesów coraz to innych wąskich grup tego interesu.
 • @Analityk 08:41:20
  niestety taka PRAWDA! Pozdrawiam.
 • Warto przeczytać więc wklejam.
  Nadchodzą tituszki .

  Ofiara krwi kijowskiego Majdanu pójdzie na marne. Tak jak na marne poszła ofiara krwi stoczniowców z Gdańska i górników z Wujka. Ten kto wierzy, że rewolucjoniści z Kijowa zbudują na Ukrainie państwo prawdziwie wolne i sprawiedliwe, już niedługo będzie musiał odbić się od ściany własnej naiwności i głupoty. Na Ukrainie rozgrywa się na naszych oczach wielki spektakl, w którym większość ról odgrywają różnej maści zdrajcy, oszuści i kolaboranci. Miejscowi i przyjezdni. Przypomnijmy sobie tzw. umowę podpisaną kilka dni temu, w obecności polskiego, pożal się Boże, ministra spraw zagranicznych Radka Sikorskiego, tzw. ukraińskiej opozycji ze zwykłym mordercą Janukowyczem. Kto przy zdrowych zmysłach negocjuje z bandytą? Kliczko zostałby nieśmiertelnym bohaterem Ukrainy, gdyby zamiast wiecznego pióra wyciągnął wtedy pistolet i „odstrzelił łeb” Janukowyczowi.


  Można to było zrobić w obecności ministra Radka. Efekt byłby piorunujący. Ale Kliczko nie miał determinacji ukraińskich sotni z Majdanu. Mięczak! Dlatego to nie on zginał od kuli sowieckiego snajpera, tylko szeregowcy z Majdanu. Przypadek? Festiwal skurwysyństwa kontynuowała „piękna Julia”, która tymczasem przemawiała do Kijowian przebrana, zamiast w futro do kostek, to w ortalionową, nędzna kurtkę z lumpeksu, udając kalectwo na wózku inwalidzkim. Kto kiep, mógł zapłakać ze współczucia. Tym razem Majdan nie dał się nabrać na tanie chwyty skorumpowanego i bogatego do nieprzytomności babsztyla, który pokazał Janukowyczowi, jak się łupi własny naród i dużo wcześniej odkładał miliony dolarów na Kajmanach albo gdziekolwiek. Jednak Majdan jeszcze się obronił i jak to mówią polskie media, przyjął Julię chłodno, co by oznaczało, że ją tak naprawdę wygwizdał. Tylko jak długo Majdan będzie się opierał? Jeszcze miesiąc, rok, a może dwadzieścia lat? Wolne żarty! Spójrzcie na p.o. prezydenta Ukrainy Turczynowa. Przecież to koleżka „pięknej Julii”. Teraz na ukraińska scenę wkroczą setki i tysiące takich bydlaków. Stare lisy z partii Regionów już się przefarbowały. To są prawdziwe ukraińskie sotnie korupcji i bezprawia. I to one obsiadły cały ten kraj i wszystkie jego urzędy i instytucje. Chłopcy berkutowcy. Na razie przestali strzelać, ale tylko na razie… A Putin siedzi i zawija w sreberka…

  Pamiętacie przemówienie nowego przewodniczącego MKOL Niemca Thomasa Bacha podczas ceremonii zamknięcia igrzysk olimpijskich w Soczi? Co ma ten spadkobierca III Rzeszy do Ukrainy? Ano ma! Pławił się w serwilizmie wobec Putina i przekonywał świat, że oto w Soczi zobaczyliśmy nową, młodą, wykształconą, słowem odmienioną twarz Rosji. Szwab łgał jak pies, a Putin tylko rozpierał się w fotelu z uśmiechem Mony Lisy na twarzy. Jeszcze ktoś ma złudzenia, że Majdanowi ktoś pomoże? Niemcy, Unia…? Amerykanie zorganizują tam wybory? Przecież to kpiny w żywe oczy. Ale nieszczęsny Majdan jeszcze wierzy w lustrację. Ukraiński chocholi taniec wreszcie czas zacząć. Chłodno, głodno i do wolności daleko!

  Podobno maja rozwiązać Berkut. Rewelacyjny pomysł. Teraz wyszkolone tituszki rozpełzną się po całej Ukrainie i tyle będziecie mieli wolności i demokracji bracia Ukraińcy. Niestety logika bolszewickich dziejów jest nieubłagana. Wystarczy spojrzeć na III RP! A jak się komuś nie podoba, to i seryjny samobójca zapuka do jego drzwi.

  Post scriptum

  Tituszki (ukr. тітушки, tituszky) − młodzi ludzie opłaceni i przywiezieni na zlecenie ukraińskich władz do Kijowa celem prowadzenia bójek i starć z działaczami opozycyjnymi skupionymi na Euromajdanie, czynienia prowokacji, bicia demonstrantów, ochraniania budynków rządowych i organizowania wieców poparcia dla partii rządzącej. Część z tych osób do służenia władzy zmuszana była przemocą. Wynajmowanie chuliganów przez ukraińskich polityków datuje się od 2004 roku, ale nazwa tituszki pochodzi od Wadyma Tituszki, który podczas obchodów Dnia Europy wiosną 2013 roku na oczach milicji pobił dwójkę dziennikarzy. Przed tym zdarzeniem prorządowych bojówkarzy nazywano gopnikami, co może być tłumaczone jako „dresiarze” lub „chuligani”. W kolejnych latach te grupy były wykorzystywane do obstawiania lokali wyborczych, żeby wywierać presję na głosujących. - Napisane przez: Maciej Rysiewicz / Dziennikarz obywatelski, twórca portali "Bobowa Od-Nowa" i "Gorlice i Okolice" w powiecie gorlickim (www.gorliceiokolice.eu). W latach 2004-2013 wydawca i redaktor naczelny czasopism "Kalendarz Pszczelarza" i "Przegląd Pszczelarski". Właściciel Wydawnictwa WILCZYSKA (www.wilczyska.eu).
 • @Jan Paweł 08:46:54
  Kto raz posmakował wolności ten dobrowolnie jej nie odda.
  Oczywiście ze nie ma mowy o polskim imperium a o roli przewodniej naszego kraju w centrum Europy..
 • chyba że wystąpiimy z UE i wstąpimy do Rzeczypospolitej
  ale, czy warto ?
  -------------------------------------------------------
  Nikt tu nie mówi ze względu na poprawność polityczną,
  co tłum zrobił na majdanie ze snajperem,
  należała mu się śmierć, ale czy taki bestialski sposób?
  Przypomina to bestialskie mordowanie Polaków przez banderowców
  -------------------------------------------------------
  Rewolucja na Ukrainie to jeden wielki LINCZ,
  z tysiącami przyzwalających gapiów !!!
  -------------------------------------------------------
  czy o wprowadzenie takiej kultury do Polski nam chodzi ?
 • @Stara Baba 08:12:48
  tak, jak od razu głosowałbym na Łukaszekę w wawie.
 • Panie Opara, zejdź Pan a ziemie.
  Jakiej Polski? Przecież to "wasal" rządzony przez jawnych i mniej jawnych agentów.
  Kolejna sprawa to na Ukrainie nie mamy nic tylko śmiertelnych wrogów.
  Zamiast myśleć o unii to lepiej szykować się do kolejnej fazy wyrzynania Lachów.
 • ------------ CASUS NIEMIECKI -ROSYJSKI
  --Niemcy w 1989r -przyznali obywatelstwo niemieckie wszystkim URODZONYM PRZED 1-1939r na byłych niemieckich terenach / pózniej trzeba było już udowadniać pochodzenie / TRWA HIBERNACJA /

  --Rosjanie w Gruzji posłużyli się tym samym wybiegiem -

  GDYBY Polska nie była już LANDEM -można byłoby zastosować ten sam MYK

  ----REFERENDUM -PLEBISCYT --znamy już !!!

  http://biurose.sejm.gov.pl/teksty_pdf_04/e-302.pdf
 • @Analityk 08:41:20
  Ci sami gracze rozgrywają nas i Ukraińców.

  >>> dokładnie
 • WIKIPEDIA ...
  Proponuję, abyście zrobili sobie (na podstawie wikipedii) prostą mapę krajów (Niemcy, Polska, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Białoruś Ukraina, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia) i nanieście na nią wartości obrotów "każdego z każdym".

  Bardzo szybko zauważycie ciekawą prawidłowość: u wszystkich tych krajów dominują Niemcy, a transakcje bezpośrednie pomiędzy tymi krajami są znacznie mniejsze.

  Ponieważ jesteśmy w gronie ludzi inteligentnych, więc więcej pisać nie muszę ...
 • @e-misjonarz 12:05:10
  "...finansowane przez Moskwę organizacje ukraińskich nacjonalistów"

  Jesteś pewny, że to Moskwa ich finansuje? Ja mam inne wiadomości.
 • @e-misjonarz 12:35:39
  ----- można popukać w czoło -przymrużyć oko -albo uwierzyć -TWÓJ WYBÓR

  http://www.youtube.com/watch?v=ct6BLUflK94
 • @e-misjonarz 12:35:39
  Nie zgadzam się.
  Gdzie byli banderowcy hołubieni i kto finansował ruch neo-nazistowski na Ukrainie opisałem wczoraj
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/106467,ukraina-czyli-krajobraz-po-burzy
 • @interesariusz z PL 09:17:18 SKUNDLONY NARÓD POLACY RUSZCIE DUPY
  Jak czytam to skomlenie skundlonego narodu że żydowskie MENDIA kłamią, że nas opluwają ,że żydostwo Polskę oplotło swoją pajęczyną całą gospodarkę,kulturę i politykę to zadaje sobie pytanie a ilu tych żydów w Polsce jest że nie możecie się im przeciwstawić ?Za sytuację w Polsce po 89 roku nie można obarczać wyłącznie samych Żydów .Bez udziału Polaków w zdradzie w Magdalence parafowanej przy tzw OKRĄGŁYM STOŁEM sami żydzi nie byli by w stanie dokonać tego geszeftu W tej haniebnej zdradzie Narodu brał udział również KK. To dlaczego nie piętnujecie w pierwszej kolejności Polaków ,którzy pomagali Żydom w sprzedawaniu Polski i interesu Narodu?Nie widziałem i nadal nie widzę masowych akcji pod redakcją gazety wyborczej na ul Czerskiej w Warszawie Czy w tym przedsiębiorstwie medialnym pracują naprawdę wyłącznie sami ŻYDZI?Nie ma tam Polaków ?Czy te ogłoszenia w gównianej to są ogłoszenia dawane przez samych Żydów?Jak przeglądam np nekrologi i ogłosznia o narodzinach dzieci to widzę tam przede wszystkim nazwiska polskie .To po co wspieracie żydowską gazetę Szechtera ?Po co wogóle kupujecie to żydowskie gówno które obsrywa Polaków i polskość ? Nie widzicie że sami działacie przeciwko własnym interesom ? Najłatwiej jest narzekać,biadolić ale trudniej jest coś zrobić Od lat podaję apel o zorganizowanie pikiety pod redakcja gównianej .Trzeba zaprotestować przeciwko atakom Szechtera na polski kościół,na polską kulturę, na polskość którą ta MENDA Żydowska opluwa i bezcześci I niech mnie jakiś żydowski SKURWYSYN PODA DO SĄDU Jak się chce być wolnym człowiekiem ,jak się chce żyć w wolnym kraju,jak się chce aby nasze dzieci i wnuki nie były parobkami żydowskimi TO NIE WYSTARCZY BIADOLIĆ TRZEBA RUSZYĆ DUPY Z PRZED KOMPUTERÓW To dlatego że mamy komputery,siedzimy wygodnie na fotelach i wyrażamy swoje oburzenie na żydowską niewolę Gdybyśmy ich nie mieli to tak jak robotnicy i młodzież w latach od 56 roku,protestowali byśmy pod siedzibami komitetów i budynków rządowych Wydaje nam się że pisząc i wyrażając swoje oburzenie ,spełniamy swój patriotyczny obowiązek wobec tych ,którzy za wolną Polskę oddawali swoje życie w powstaniach,w czasie wojen Pisząc na blogach internetowych,często pozakladanych przez naszych okupantów,powodujemy taką sytuacje że wrzód rośnie i boję się że kiedyś pęknie wojną POLSKO -POLSKA ,taką jaką światowe żydostwo wywołało na Ukrainie . Zastanówcie się dobrze państwo Polactwo( za ten zwrot Rafał Ziemkiewicz powinien dostać kopy w dupę, ogolić się go nie da bo chyba specjalnie strzyże się na łyso.Tak,opluwa was Ziemkiewicz, Majewski,Środa, Szczuka, Lis, Najsztub, Wojewódzki,Miecugow( dostał już po ryju), Alicja Cała, opluwa was żydowska wstrętna świnia Urban,opluwał papieża Polaka,i wielu wielu innych a WY co?UDAJECIE ŻE DESZCZE PADA Zamordowali nam księdza Jerzego Popiełuszkę a myśmy go nie pomścili Naród który nie jest w stanie zapewnić ochrony i życia swoich przywódców, a w razie ich likwidacji przez wroga,nie jest w stanie pomścić swoich bohaterów,TAKI NARÓD NIE JEST WART BYĆ NARODEM WOLNYM taki naród to Naród Niewolników Można więc stwierdzić że po 89 roku Polska która zadziwiła ŚWIAT, stała się NARODEM SKUNDLONYCH NIEWOLNIKÓW Ale czy tak ma już być ?Czy naprawdę tego chcemy?Myślę że nie ,myślę że Polacy czekają na znak od Boga, na cud Boży .A może Pan Bóg wysyłał nam już takie znaki a my nie potrafiliśmy ich odpowiednio odczytać?Nie mogę zrozumieć dlaczego moi RODACY CHODZĄ JESZCZE NA WYBORY czy naprawdę nie widzicie że te wybory to zwykła ustawka.Nie wiecie że ordynacja jest niezgodna z Konstytucją?Nawet w Konstytucji poszczególne jej artykuły zaprzeczają sobie nawzajem W art 4 jest zapisana władza dla Narodu .Naród sprawuje władzę poprzez swoich przedstawicieli oraz bezpośrednio Co to oznacza ?Przez przedstawicieli czyli przez posłów ale art 104 stanowi że posłowie nie odpowiadają przed swoimi wyborcami.To znaczy że w tym art jest zwykłe podłe żydowskie kłamstwo Konstytucję pisał Kwach Stolzman i spółka . Co się tyczy sprawowania władzy przez Naród bezposrednio to chodzi o referenda.Jak może Naród sprawować władzę w drodze referendum skoro referendum w Polsce nie jest obligatoryjne Przecież ostatnia batalia w sejmie o dzieci które chcą odebrać rodzicom i zmusić do pójścia do szkoły w wieku 6 lat,jest na to dobitnym dowodem W Polsce referenda powinny być obligatoryjne po zebraniu pewnej wspólnie ( przedstawiciele rządu i Narodu) ustalonej liczby podpisów .W Szwajcarii takie referenda odbywają się średnio co dwa miesiące.Można by było podawać setki przykładów na to jak mogło by być ale TO SIĘ SAMO NIE ZROBI Trzeba najpierw uwierzyć że może być inaczej a potem jeszcze CHCIEĆ CHCIEĆ To co , kto jest gotów ruszyć dupę i dołączyć do pikiety pod redakcja gównopodobnej?Od czegoś trzeba zacząć a to miejsce i cel są szczególne.Już dawno poszedł bym sam ale jak sam zacznę palić gównianą( mam na myśli samą gazetę nie redakcję) to albo nikt się o tym nie dowie albo żydowskie MENDIA ZROBIĄ ZE MNIE WARIATA a wy siedzący na dupach przed komputerami uwierzycie tym żydowskim MENDIOM Poczekam jeszcze trochę wszak czekam już długo i jak się nie ruszycie to ruszam w podróż dookoła świata Nie mam zamiaru czekać do usranej śmierci .Wasz rodak z USA,Polak z krwi i kości ,urodzony w Warszawie w 1954 roku,ochrzczony w parafii w podwarszawskim Legionowie , do 1993 roku zamieszkały w Polsce , rozumem w stanach a sercem w Polsce Stefan Michał Dembowski ,zastępca prezesa polonijnego Stowarzyszenia Demokracja USA w NY .Stowarzyszenia patriotów polskich,którzy nie mogą spokojnie przyglądać się na to co się w Polsce dzieje.Ps można do nas pisać poprzez stronę internetową www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • Wspaniała menażeria
  Tak zapewne nazwałby neon24 Karol Borowiecki. Jeden siada na konia i rusza na Lwów bo kresy podobno są w ogniu. Drugi znów odradza tę wyprawę, gdyż spowoduje ona atak Niemiec na nasze zachodnie granice. Inni szokują newsami, takimi jak wykup Patagonii przez demonicznych Chazarów, prezentując jednocześnie Albina Siwaka jako męża opatrznościowego, a sojusz ze świętą Rusią jako nadzieję dla Polski. Jeszcze inni zawzięcie tropią herezje i błędy Kościoła Katolickiego, prowadząc sami ze sobą długie dysputy rodem ze Średniowiecza. Może wszystkim razem wziętym przydałby się kubełek zimnej wody ?
 • @arfo 13:33:03
  A może byś zaproponował jakiś ciekawy temat?
 • Panie Opara pan kpi czy o drogę pyta? O tej szansie POniżej, jecz ona nie dla Polaków lecz unych złodziei.
  Kiedy polski majdan? pytam, czy Polacy już jaj nie mają gdy ich się bezczelnie okrada? - Reprywatyzacyjny układ warszawski? Szokująca infografika na temat powiązań polityków, urzędników i handlarza roszczeniami. http://reprywatyzacja.miastojestnasze.org/
  Stowarzyszenie "Miasto Jest Nasze" opublikowało niezwykle interesującą infografikę przedstawiającą powiązania między politykami i urzędnikami stołecznego Ratusza a jednym ze znanych warszawskich handlarzy roszczeniami - Maciejem Marcinkowskim.

  Jak czytamy:

  Pierwszy raz problem warszawskiej dzikiej reprywatyzacji ujęty został w sposób tak kompleksowy, dający pojęcie o skali problemu.

  W ostatnich miesiącach, również dzięki działaniu naszego stowarzyszenia, wyszło na jaw bardzo wiele faktów rzucających nowe światło na warszawską dziką reprywatyzację. Chcemy je przedstawić w możliwe najbardziej przystępnej formie. Dzisiaj na naszej stronie publikujemy interaktywną infografikę, która przedstawia powiązania między politykami, urzędnikami a handlarzem roszczeniami reprywatyzacyjnymi do działek w eksponowanych miejscach w Warszawie, panem Maciejem Marcinkowskim.

  Zestawienie informacji, które zebraliśmy z różnych źródeł, pokazuje sprawę w pełnym świetle, dowodząc, że pan Maciej Marcinkowski działa w bardzo sprzyjającym klimacie. Zarówno Biuro Planowania Przestrzennego, Biuro Gospodarowania Nieruchomościami, jak i burmistrz dzielnicy Śródmieście w ciągu ostatnich dwóch lat wielokrotnie szli mu na rękę, wbrew woli radnych Warszawy oraz mieszkańców. Było tak w przypadku Ogródka Jordanowskiego na ul. Szarej, działki przy placu Zamkowym, działki na placu Defilad i przy ul. Twardej.

  W infografice publikujemy również listy, które świadczą o bardzo dużym zaangażowaniu Julii Pitery w sprawę przekazaniu Marcinkowskiemu działki na ulicy Szarej. Działo się to już po społecznych protestach w tej sprawie i po tym jak Rada Warszawy zwróciła się do Prezydenta M. St. Warszawy o rozpoczęcie kontroli procedur reprywatyzacyjnych i wstrzymanie do czasu zakończenia kontroli „jakichkolwiek działań mogących skutkować procesami inwestycyjnymi na wspomnianym terenie”. Każe to postawić pytanie, dlaczego posłanka znana z walki z korupcją zaangażowała się w moralnie tak dwuznaczną sprawę.

  Mamy nadzieję, że publikacja „Warszawskiej mapy reprywatyzacji” umożliwi odpowiedź na te pytania i przyczyni się do wzrostu wiedzy wśród warszawiaków na temat procesów reprywatyzacji.

  Interaktywna infografika znajduje się na stronie: reprywatyzacja.miastojestnasze.org

  Ważna uwaga - najciekawsze linki znajdują się nie "pod" zdjęciami widocznymi na infografice, ale w kropkach-powiązaniach między poszczególnymi zdjęciami (np. listy Julii Pitery)

  kim, "Miasto Jest Nasze" Ps. To już jest Ubekistan, złodziej na złodzieju złodziejem POgania. Pytanie o to czy będzie "polski majdan" straciło sens, pytam tylko: kiedy????? POlska w budowie !!
 • @arfo 13:33:03
  ------------- POLITYKĘ ROBI SIĘ W GABINETACH -----------------

  -----a tu !!?? są MYŚLI NIE UCZESANE --Polaków rozmowy RÓŻNE ! ----
  ---------- swobodna wymiana ZDAŃ / WIEDZY / SPOSTRZEŻEŃ etc...--------

  --------- ŚWIADOMOŚĆ to największa z BRONI !!! ---------
 • @LordConqueror 14:16:02
  Wpadamy w pułapkę zastawioną bardzo sprytnie. Zacierają ręce nasi wrogowie, że widzimy teraz tylko jedno. Oczywiście, ten problem przeszłości i nacjonalizm ukraiński istnieje. Na sfrustrowanym społeczeństwie łatwo rozwijać chore ideologie oparte na wyimaginowanej potędze. Ale też tam ludzie chcą godnie żyć, spokojnie pracować, kształcić dzieci, jeździć po świecie tak jak my przed 89 - tym rokiem. I oni wiedzą również, że to może nie nadejść przez nieodpowiedzialne - chore umysły. Oby tylko nie objawił się tam jąkała od inżynierii społeczne. Bo wywoła to przeciwne reakcje i postawy.
 • KRZYŻ NA MAJDANIE? NIE STAŁ W MIEJSCU CENTRALNYM. NIE BYŁO ODNIESIENIA DO BOGA.
  UKRAIŃCY PRZEGRAJĄ JEŚLI NIE ODWOŁAJĄ SIĘ DO BOGA.
  Nie tylko Ukraińcy jako naród, ale w ogóle chrześcijaństwo w tym kraju - jest narażone na kolejne klęski. Dla mnie szczególnie przykre jest, że sporo chrześcijan tamtejszych to Polacy i rzymscy katolicy, jak ja. Poza tym sporo tamtejszych ludzi to porządni greccy katolicy jak Pan Bohdanowycz, ten który uratował moja rodzinę - Sendeckich z Niesuchojeży nad Turią przed zbrodnią z rąk UPA. Został za to zabity przez nich, tych masońskich morderców.
  Co do artykułu Ryszarda Opary - mam spore zastrzeżenie. Otóż my, porządni Polacy musimy sobie zdać sprawę, że nasza polska przegrana na Kresach jest konsekwencją masońskiego zamachu stanu z roku 1926-go. Masoni tak kierowali losem chrześcijan, że nie mieliśmy silnej polskiej i katolickiej armii, która mogłaby obronić Kresy - to znaczy obronić pokojową przestrzeń życiową dla katolików rzymskich i greckich oraz prawosławnych. Rzeź na Wołyniu to konsekwencja tamtego osłabienia nas, jako narodu i wyznawców Chrystusa - z roku 1926-go. Jest to również element większego ludobójstwa - czyli holokaustu chrześcijan słowiańskich realizowanego w latach 1905-1956. Jeśli zapomnimy, że WASP-y były głównym reżyserem tej akcji, a sowieci i naziści - jedynie realizatorami - TO JESTEŚMY PRZEGRANI. Zresztą realizatorami nie do końca posłusznymi. Lenin, Trocki, Stalin i Hitler mieli przyzwolenie na wymordowanie nas wszystkich, czego nie zrealizowali. Stalin od pewnego momentu zainicjował nawet działania pro-słowiańskie, na czym Polacy, Białorusini i Ukraińcy sporo zyskali. Teraz wygląda na to, że po rozpadzie ZSRR Rosja chce się utrzymać w roli ważnego narodu i państwa - poświęcając po kawałku to co Stalin onegdaj ugrał. Ekspert do spraw wojskowych ruchu narodowego (polskiego) Generał Jan Grudniewski onegdaj przedstawił jak się Rosja z Niemcami podzieliła polskim terytorium i gospodarką.
  Dla mnie brakuje w tekście Szefa NEon24.pl analizy opowiadającej o zniewoleniu dzisiejszej Polski, o wpływach WASP-owskich w Europie.
  +
  Co proponuje Ryszard Opara? Czy aby to nie jest masoński WASP-owski Pol-Ukr, taki sam jak ten proponowany onegdaj przez Cejrowskiego w programie Skowrońskiego?
  Panie Ryszardzie? Jakie jest Pana stanowisko w sprawie WASP-owskiej?
 • @LordConqueror 14:22:51
  ---- ::)))) NASZE SŁOWIAŃSKIE PRAWO !!
  http://www.youtube.com/watch?v=FOQ3Y5ya2sI

  ------A TO WASZE !! PAETZoskie prawo
  http://www.youtube.com/watch?v=GYUgtNIOeEY
 • @LordConqueror 15:12:04 - GENERAŁOWIE, DROGI PANIE LORDZIE...
  WSZYSCY KIEDYŚ BĘDĄ MARTWI.
  Lepiej pokładać ufność w Bogu.
  Bardzo mnie zmartwiło, że Pan zanegował prawdę o masońskim zamachu stanu z roku 1926-go, który był punktem wyjściowym do urządzenia II-giej Wojny Światowej (1939-1945). Były dwa takie zamachy. Pierwszy, nieudany - był szykowany przez masonów po dojściu do władzy Gabriela Narutowicza, masońskiego prezydenta - na rok 1923. Szczęśliwie na trzy lata te plany masońskie zostały zatrzymane, bo Narutowicza zastrzelił Eligiusz Niewiadomski w warszawskiej galerii sztuki Zachęta w grudniu 1922. Drugi masoński zamach się powiódł. Milionowa rzesza masonów opanowała trzydziestokilkumilionową Polską i tak rządziła, żeby Polskę przygotować do rozbioru - w roku 1939-tym. Przed tą prawdą ani Pan, ani nikt - NIE UCIEKNIECIE.
 • @autor
  Tekst dobry, niestety nie do końca.

  Polska jest pod wpływem niemców i nic nie robimy we własnym interesie, tylko niemieckim.

  Dlatego jest za szybko na dogadywanie się z Ukraińcami.

  Może to i dobrze - poznają się na bankierskich złodziejach, to łatwiej im będzie zrozumieć, że tylko sojusz słowiański wchodzi w grę.


  Po drugie - banderowcy.

  Nie ma mowy, aby ci ludzie otrzymali władzę.

  Jeżeli ich działalność zostanie powstrzymana, możemy porozmawiać o bliskim sojuszu.

  Wiem nawet pod jaką nazwą.

  Nie jako Polska i Ukraina, ale jako Lechia.
 • @LordConqueror 14:28:08
  "Banderowcy" już od dawna w sumie przyjeżdżają do Polski, żeby "rizaty". Ale nie "Lachiw rizaty" lecz "markowku i cebulu rizaty". :-)))
  pozdrawiam
 • @Maciej Piotr Synak 15:33:45
  --- i to mi się PODOBA -jeszcze jedno !!! NIKT ! kto nie ma korzeni KRESOWYCH niech nie wypowiada się o Ukrainie --WY NIE ROZUMIECIE !! tego magicznego -Ł- które łączy słowiańskie dusze
 • @LordConqueror 14:21:20
  Janusz Szewczak: Ukraiński węzeł nie do rozwiązania. "Tylko gigantyczny nowy plan Marschalla mógłby realnie zmienić patową sytuację u naszych sąsiadów".

  To duże europejskie państwo jest dziś ewidentnym bankrutem, zostało zorganizowane i funkcjonowało przez lata w oparciu o gigantyczną korupcję i na mafijno - gangsterskich zasadach, które dotyczyły nie tylko prezydenta Wiktor Janukowicza, ale również prezydenta Leonida Kuczmy i wielu innych znanych polityków ukraińskich. Ukraina potrzebuje dziś, nie 2-3 mld euro czy nawet 20mld euro i to natychmiast, ale wręcz setek miliardów euro, by stanąć na nogi.

  Mała Grecja dostała 240 mld euro unijnej pomocy, które natychmiast trafiły do zagranicznych banków i efektów nadal nie widać, ciągle tkwi w kryzysie, z którego nie wyjdzie bez odrzucenia wspólnej waluty. Unia znaczących pieniędzy dla Ukrainy nie ma i nie da, a widać, że i dać nawet te znacznie mniejsze pieniądze nie bardzo chce. Bank Światowy i MFW ustanawiając pożyczkę dla już gigantycznie zadłużonego ukraińskiego budżetu zażądają natychmiast od nowego rządu ukraińskiego: obniżek płac, podniesienie podatków, podniesienie cen gazu i elektryczności, zdewaluowanie hrywny i wyprzedaży najwartościowszych składników majątku narodowego. Tak naiwni i sprzedajni zarazem, dzisiejsi przywódcy polityczni na Ukrainie raczej nie są.

  Co innego nasi "aferałowie" z początku lat 90-tych. Rosja niewątpliwie wykorzysta szantaż gazowy, zażąda wyższych cen za ukraińskie obligacje, zastosuje embargo lub wyższe cła na ukraińskie produkty eksportowe, w tym zwłaszcza żywność i surowce, być może zażąda przedterminowej spłaty 35 mld dol. długu ukraińskiego. Z pewnością uruchomi też Moskwa swoje aktywa osobowe wśród parlamentarzystów, elit biznesowych i politycznych, podsycając spory w procesie tworzenia nowych władz i instytucji na Ukrainie.

  W ostateczności może zająć Krym i podtrzymać tendencje seperatystyczne na rzecz podziału państwa na część zachodnią i wschodnią. Majątki i pieniądze ukraińskich oligarchów są bezpieczne w Londynie i Szwajcarii czy na Antylach Holenderskich. Konfiskata tego rozkradzionego majątku narodowego jest mało realna i nie rozwiąże gigantycznych problemów, tym bardziej, że wpływy poszczególnych oligarchów na nowe polityczne elity w Kijowie ciągle są nadal bardzo silne. Spory więc w Radzie Najwyższej co do kształtu nowej władzy i jej kolejnych posunięć będą tylko rosły. Nowe wybory nie wiele zmienią w poziomie życia zwykłych obywateli. Zagraniczna pomoc w odbudowie Ukrainy może zbyt drogo kosztować portfele zwykłych Ukraińców. Komisarz UE Janusz Lewandowski, który tak dzielnie i skutecznie wraz z v-ce premierem Leszkiem Balcerowiczem na początku lat 90-tych zafundowali nam w Polsce terapię szokową pozbawiając nas większości wartościowego majątku narodowego, dziś już lekko dystansuje się w studio TVN-24 BIS od szybkiego wysłania znaczących pieniędzy do Kijowa. Tak źle i tak nie dobrze, Ukraińcy marzą i liczą na cud, nasi "reformatorzy" z byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim i obecnym Bronisławem Komorowskim niczym wujkowie dobra rada podpowiadają jak z nędzy dojść do pieniędzy. Wystarczy przecież popatrzeć na nasze elity.

  Najchętniej wysłano by dziś do Kijowa v-ce premiera Leszka Balcerowicza i premiera Tadeusza Mazowieckiego pod hetmanem Sachsem, wtedy to wszystko potoczyłoby się jak z płatka. Tyle tylko, że Ukraińcy to nie Polacy i najprawdopodobniej przepędzono by ich stamtąd koktajlami w dwa tygodnie. Być może skutecznym graczem w rozwiązaniu ukraińsko-gordyjskiego węzła mogły by się okazać Chiny - wielki partner handlowy Ukrainy, który dysponuje odpowiednią gotówką, ale najprawdopodobniej odpuści sobie konfrontację z rosyjskimi aspiracjami w tym rejonie Europy.

  Sytuacja więc Ukrainy jest dramatyczna i nie do pozazdroszczenia, zaklinanie rzeczywistości oraz dobre rady dyżurnych autorytetów z PO i UW w Studio TVN-24 niczego realnie nie zmienią, poza przykryciem aktualnych polskich problemów gospodarczych. Na Ukrainie jest źle i w krótkiej perspektywie może być niestety jeszcze gorzej. Tylko międzynarodowe porozumienie i gigantyczny nowy plan Marschalla dla Ukrainy mógłby realnie zmienić patową sytuację u naszych sąsiadów, ale na to się na razie nie zanosi.
 • @LordConqueror 15:41:47 - OTO JAK SIĘ ZWALCZA MASOŃSKIE KŁAMSTWA. ARCHIWIZUJĄC I PIĘTNUJĄC.
  1) Rząd masoński nie wydawał swoich pieniędzy, tylko nasze, polskie i katolickie. Wydawał je źle. Skutkiem była przegrana wojna i rzeź na Wołyniu (i inne rzezie Polaków).
  2) Zdelegalizowanie masonerii było tylko aktem taktycznym. Było takim samym "zdelegalizowaniem" (w cudzysłowie!) jak "rozwiązanie" WSI po Okrągłym Stole.
  3) Wcale nie jest pewne, czy jakiś Strug popełnił samobójstwo. Masonom się nie wierzy. Bardziej prawdopodobne, że chciał przejść na polską i katolicką stronę i go zabili jak Adwenta, Leppera, czy Sekułę. Albo w jakichś porachunkach wewnętrznych o pieniądze polskie wydawane przez masoński rząd. Masoni to ludobójcy i przestępcy, zdolni do wszelkiej zbrodni i wielkiego złodziejstwa.
  4) Piłsudski nie zastopował masonerii w roku 1927-mym. Masoni usunęli 13-go grudnia 1927 Krzyż z godła państwowego, a więc nie zastopował na pewno. Niech Pan więcej Polaków w błąd nie wprowadza. Masoni wzięli go sobie jako przykrywkę tak samo jak WSI wzięło sobie Wałęsę. I miał tyle samo do powiedzenia jak rządził, co Wałęsa podczas swoich rządów.
  5) Bardzo dobrze wiem jakie były realia w Polsce w dobie po celowym WASP-owskim i masońskim zamachu stanu przygotowującym rozbiór Naszego Kraju jako element niezbędny do zrobienia II-giej Wojny Światowej. Podejrzewam, że Pan też wie, lecz świadomie naiwnych Polaków w błąd wprowadza.
  Bardzo mi przykro.
  ==========
  @Eugeniusz Sendecki 15:26:22
  Sam Pan widzi, do czego Pana doprowadzają Pańskie aberracje. ''żeby Polskę przygotować do rozbioru - w roku 1939-tym'' rząd ''masoński wydawał na armię chyba największy w Europie % swojego biednego budżetu. A w 1938 ''masoński'' rząd zdelegalizował masonerię. A wie Pan dlaczego wielki mistrz andrzej Strug popełnił samobójstwo? Masoneria brała udział w przewrocie majowym, ale już w 1927 Piłsudski ją zastopował, czego wyrazem było słynne ''podczas kryzysów strzeżcie się agentów...'' Pan nie ma pojęcia o ówczesnych realiach, z czym musiały borykać się rządy w biednym zniczczonym państwie, skleconym z różnych części, z dużymi obcymi mniejszościami, w warunkach wojny celnej z Niemcami, a póżniej wielkiego kryzysu. Absurdalne rzeczy Pan głosi // nadużycie link skomentuj // LordConqueror 25.02.2014 15:41:47
 • @ratus 15:55:03
  ----::)))) popłakałam się ze śmiechu ---- i murowaty :)) Pan choczesz ? szto by tu jeszczo robyty - nam trza hroszy zarobyty -odpowiadam ! Władzgo jakie hroszy -żyd wsio zakapcanił :)) nu ! nada budziem żydu rezać
 • @Kula Lis 62 13:54:29
  Moim skromnym zdaniem to po wygranych wyborach należy: wszystkich dokładnie rozliczyć a majątki znacjonalizować. Co dalej z nimi to niech zadecyduje Sąd ludowy ( nie mylić z obecną palestrą, bo moim zdaniem to w większości są tacy sami przestępcy)i tyle!!!
 • @Kula Lis 62 13:54:29
  Julia Pitera to komisarz Dorsz. Poplecznik przestępców, chyba, że jest głupkiem. To tuskowe gorące żelazo, ino zimne do wypalania korupcji z pawimi piórami w dupie.
 • -------------- WNIOSKI ?? TRZEBA ROBIĆ SWOJE
  ----UMACNIAĆ się PRZYGOTOWYWAĆ- warianty -ludzi i -CZEKAĆ !!!!
 • @ALL
  Oto lista problemów:

  - różnice w alfabecie polskim i ukraińskim
  - różnice religijne
  - interesy Rosji, Niemiec, USA
  - powiązania gospodarcze nastawione na infrastrukturę niemiecką

  Ktokolwiek proponuje różne warianty sojuszu/wspólnoty PL/UA lub inne regionalne, powinien odpowiedzieć na te pytania.

  Co ma być spoiwem ? Wspólny wróg ? Rozwój gospodarczy ? Autarkia ?

  Czy w dzisiejszym świecie jest sens budować konstrukty myślowe rodem z XIX wieku ?

  Czy Polacy chcą silniejszych związków z Ukrainą ?

  A dlaczego Niemcy nie chcą "silniejszych związków z Grecją lub Włochami" ?

  Pamiętajmy, że sojusz dwóch biedaków nie spowoduje, że biedacy staną się bogaci.

  Ukraina ma interes w związku z Niemcami, bo ma z nimi TOWAR WYMIENNY:
  - Ukraina dostaje rozwój i dobrobyt
  - Niemcy dostają korzyści geopolityczne i tanie zasoby siły wytwórczej itp.

  Tak więc w tej traksakcji DE-UA jest sens i logika.

  W transakcji PL-UA nie ma żadnego sensu ani logiki, oprócz emocji i romantyzmu już nawet nie XIX-sto, ale wręcz XVI-wiecznego ...

  To, co można w tej sytuacji zrobić, to zneutralizować wpływy nacjonalistów banderowców, co stanie się samo z siebie wraz z rozwojem gospodarczym.

  I właśnie rozwój gospodarczy powinien być priorytetem, ale akurat na to Polska nie ma wpływu, gdyż relacje z UA zależą od UE, a nie od PL.

  To, co ja bym osobiście zrobił, to otworzyłbym całkowicie granice dla przepływu towarów.

  Tak więc rozwiązaniem dla kwestii ukraińskiej jest WOLNY RYNEK, który spowoduje wyrównanie się poziomów życia i wygaszenie nacjonalizmów.


  Natomiast do wszystkich, którzy krytykują USA i Niemcy za zaangażowanie się w ten konflikt mam jedną prostą radę:

  należało dbać o poziom rozwoju gospodarczego, to nie trzeba by było walczyć z własnymi ludźmi na majdanie ...

  To wina oligarchicznego systemu krajów byłego ZSRR, a nie rządów III Rzeszy i USA, które tak naprawdę NIE MIALY WYBORU i musiały interweniować. Nie można było pozwolić tym bandytom rozprawić się z włąsnym narodem, pomordować ludzi, a potem "umyć ząbli i położyć się spać".

  Tak samo, jak nikt z nas nie powinien biernie się przyglądać, jak bandyci napadają na ulicy niewinnych ludzi ...

  A że Janukowicz być może dał się podpuścić prowokacji DE-USA ?

  Tym gorzej dla Janukowicza - głupki nie powinny rządzić ...
 • x
  Ciężko się gra szlema bez atu, z jopkiem w treflu. Tzn licytować można, ale na to idzie kontra i płaci się podwójnie w zapisie. Chyba, że ktoś dalej brydża z pokerem myli, to może na huki dać rekontrę i wtedy płaci poczwórnie.

  Kreml nie uznał "Kijowa", zwleka z deklaracją dotyczącą Janukowycza. Południe i wschód nie uznaje eurosrajdanu i wprost wyraża wierność Moskwie. Najbliższy kijowski prezydent jest przewidziany na koniec maja. Do tego czasu rządzić będą "rządy", oczywiście nie uznawane przez wschód i Kreml. Sytuacja gosp będzie się dalej zapadać, a pieski dopiero zaczną sobie wyrywać ochłapy i tracić zaufanie. Mogą być gorszące sceny.
  Doskonale Pan wie, że transport amunicji i broni, szczególnie pod fałszywą flagą musi potrwać.. kilka miesięcy. Organizacja, szkolenie, formacje, też chwilę zajmują. Południowy wschód dysponuje 80-90%tem gospodarki Ukrainy, dostawy będą na bardzo preferencyjnym kredycie, z możliwością umorzenia w razie skutecznej realizacji.
  Jak Pan chce siadać do tego stolika z kiziorami, to na początek warto by wiedzieć z własnych źródeł, kto strzelał na tym placyku zwanym majdanem. Wiemy? No, tak.. Czym, kim, jak.. Ani możliwości technicznych, ani budżetu, ani ludzi. Siała baba mak, a TVN mówi, że zbrodniarz Janukowycz.
  Obawiam się, że gdyby ktoś dzisiaj "dał" nam "kresy" to nie mielibyśmy czym je utrzymać. Jopkiem? Na jopku może być trzymanie, ale to jak już "górka zejdzie. To są trzy lewy w plecy, w kolorze, a trzymanie niczego nie daje. Daje jedną lewę, jak się potem nie ma dalej to tamci biorą do dwójki, szczególnie w bez atu.
 • @LordConqueror 17:09:36
  Dobra, to zakład. Ten który przegra za... do jesieni, włazi na stół i odszczekuje swoje pierdoly.
  Może być tak, że wleziemy obaj, albo tylko Ty. Takiej możliwości, żebym tylko ja nie ma. Już wygrałem. Grozi mi maksymalnie remis.
 • @LordConqueror 17:24:08
  Według mojego rozeznania sierpień, wrzesień jest optymalny dla rozpoczęcia fazy gorącej. Oczywiście może się nie "wyjaśnić" do tego czasu. Różne powody mogą spowodować opóźnienia, a nawet wstrzymanie wykonania. W takiej sytuacji żaden z nas nie będzie musiał odszczekiwać. W każdym razie w przewidzianym terminie.
  Ty będziesz mógł twierdzić, ze twój scenariusz rozwija się pomyślnie, tylko tak że nikt tego nie zauważa, ja że są opóźnienia.
 • @Stara Baba 07:39:27
  Ukraina jako spichlerz? Może tak było 50 lat temu. Obecnie, zachodnia Ukraina, Zakarpacie i jałowe Karpaty to wrzód na d... i dziura do dotowania. Do niczego Rosji nieprzydatne.
  A nam? Ja bym wziął :)
  http://xiezyc.blogspot.com/2014/01/na-zielonej-ukrainie.html
 • @LordConqueror 17:46:47
  O czym świadczy?

  Zastanawiałeś się nad tym, że jest niemal blokada, nawet klasycznej papy medialnej, z terytoriów wschodnio południowych? Ostatnimi dniami, jakby się zreflektowali i próbują coś tam bublać, ale jeśli chodzi o migawki, to masz najwyżej jakieś zdechłe ryby, albo zdjęcia z kurortów. Nie puszczają ich tam. A nawet jeśli któryś się tam z narażeniem wciśnie, to to co tam mówią i robią nie nadaje się na wizje. Znaczy nie pasuje do wizji przekazu. Nie ma innego powodu, dla którego materiał nie miałby być wyrównany "geograficznie".
  Może są inne powody. Wskaż mi je.

  To jest trochę tak, jakby "głos" Mazur, Białostocczyzny i Podlasia medialnie reklamować jako miażdżący głos Polski i to stojący w rażącej sprzeczności, z tą nieistotną resztą. Naprawdę nie masz wrażenia, że coś Ci się kreuje, z przewidzianym olbrzymim zaskoczeniem w finale?
 • @LordConqueror 18:32:41
  No, ok:))
  Podobno lepiej być optymistą, który się myli, niż pesymistą który ma rację. Więc niech to pozytywne zaskoczenie się nam spełnia! Niech ktoś nam zrobi dobrze!:)) Niewidzialna ręka rynku:)
 • @LordConqueror 16:43:50
  Aha.

  To dlatego tak niemcy naciskały na uwolnienie Tymoszenko.

  Pan też się leczy w niemczech??
 • @LordConqueror 17:09:36
  Celem jest precedens na dużą skalę - rozbiór Ukrainy wiąże się z roszczeniami niemieckimi odnośnie Polski.


  Proponuję poczytać  http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • @Maciej Piotr Synak 18:43:18 - BARDZO DOBRZE PAN NAPISAŁ. DZIĘKUJĘ.
  A ten bloger o pyszałkowatym WASP-owskim nicku to jakieś kolejne wcielenie AOFI-ego "Kodiak", "Ranger", "robin", "LudwikXXI", "cugierkoteczka", "Ethanol"... Towarzyszy mi to-to od lat na każdym forum i robi Polaków w konia.
 • Z powrotem do gnoju, panowie.
  Niestety, nie mamy silnie-narodowej Konstytucyjnej Republiki Polski, która zaimponowałaby Ukraińcom, w której mogliby się "zakochać", i z której chcięliby wziąć przykład. Straciliśmy potencjalnego sojusznika (byłą Polskę!) i zmarnowaliśmy szansę, która może się już nie powtórzyć.
  Ukraińcy zdani są teraz na "miłosierdzie" syjonistycznego Zachodu, a my ... z powrotem do gnoju.
  Ignorujcie mnie nadal.
 • @LordConqueror 20:28:08
  ------Polacy obudzą się !! KIEDY BĘDZIE TRZEBA !! --żegnamy !!
 • Do Ś.P. Liderów:
  HEY-NOW!
 • @Zdzich 20:04:43
  Otóż to, kolego.
  Nie jesteśmy w niczym atrakcyjni dla Ukrainy. Z Dawnymi Polakami pewnie chętnie by się sprzymierzyli. Z polactwem nie będą chcieli gadać.
  pozdrawiam
 • @LordConqueror 23:15:30
  Niech sobie będą. Tym lepiej.
  Chmielnicki miał pod Zbarażem 260 000 rezunów, a naszych było 15 000 i jakoś dawali radę. Dopiero gdy przyszło jeszcze 100 000 Tatarów król podpisał układ w Zborowie.
  pozdrawiam
 • @ Autorze
  http://carcinka.neon24.pl/post/106309,zatruta-krew-bratnia-w-70-rocznice-mordu-w-hucie-pieniackiej
 • @Maciej Piotr Synak 18:43:18
  Rozbiór CZEGO ma się zacząć? I od kiedy Ukraina to LWÓW? To, akurat jest i była przez SETKI lat POLSKA, panie Synak.
 • @ratus 23:01:21
  Dawnych Polaków to jakby... wyrżnęli.
 • @Muni 02:52:36
  Ano wyrżneli...
  pozdrawiam
 • @Czartoryski 23:06:43
  Szanowny panie zgadzam się z panem ale pamiętam co powiedział Stalin .Powiedział ze ludzie są jak trawa,można ją kosić a ona odrasta Mój apel to próba unknięcia tego koszenia trawy zanim odrośnie Pozdrawiam pana www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Muni & Ratus
  Ave. Pierwszy raz stoję za wami murem.PZDR.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930