Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
555 postów 3594 komentarze

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Cenzura - na NEon24.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Okazuje się, że największym "cenzorem" a jednocześnie największym hamulcem właściwego dalszego rozwoju portalu, są najczęściej… sami jego użytkownicy.

 

 

Wielu autorów i komentatorów tekstów umieszczanych na NEon24.pl, często zarzuca administracji portalu, stosowanie praktyk cenzorskich, czyli usuwanie notek i komentarzy. Aby wyjaśnić kwestie cenzury ostatecznie i opisać rzeczywisty stan rzeczy, podaję statystyki portalu w okresie tego roku:
 
Od 2014.01.01 do 2014.01.31
Notki usunięte przez Użytkowników               - 134
Notki usunięte przez Redakcję                        -  11 (jako niezgodne z regulaminem). 
 
Komentarze usunięte przez Użytkowników    - 953
Komentarze usunięte przez Redakcję            -   98 (jak wyżej)
 
Od 2014.02.01  do 2014.02.17 
Notki usunięte przez Użytkowników                  - 39
Notki usunięte przez Redakcję                           -   6 (niezgodność z regulaminem)
 
Komentarze usunięte przez Użytkowników     - 483
Komentarze usunięte przez Redakcję              -   21 (jak wyżej) 
 
W przypadku wpisów, usuwanych przez Użytkowników - pewna część publikowana jest ponownie .
Natomiast notki usuwane przez Redakcję, są to najczęściej wpisy rażąco niezgodne z regulaminem oraz naruszające dobre imię portalu. 
 
Komentarze usuwane przez Redakcję, są zawsze (i wyłącznie) zgłaszane do moderacji przez Was - użytkowników.
Motywów usuwania komentarzy przez blogerów na swoich blogach nie znamy. Nie znamy także powodów blokowania na swoich blogach. Nie pytamy o to.
 
Zaistniała sytuacja w rezultacie może prowadzić do niezgodnych z prawdą wniosków o istnieniu cenzury na NEon24.pl, która to funkcja jest wykonywana przez Administrację. To całkowicie jest niezgodne z prawdą. A więc nie tylko, że tego nie robimy – jesteśmy właśnie, ciągle o to oskarżani.
 
Dodatkowo, wielu poważnych i bardzo merytorycznych autorów (i autorytetów) –często odmawia współpracy i pisania na NEon24.pl – używając właśnie takich argumentów. Brak kontroli redakcji i taka „wolna amerykanka”, która obowiązuje u nas, w imię wolności słowa – jest tego przyczyną.
 
W związku z powyższym informujemy, że Redakcja rozpatruje możliwość likwidacji wszystkich opcji usuwania komentarzy i blokowania komentatorów przez użytkowników portalu NEon24.pl
 
Wszelkie treści kontrowersyjne (artykuły i komentarze) powinny być zgłaszane do moderacji, która podejmie decyzję, zgodną z Regulaminem. Jest to w obecnej sytuacji, jedyne możliwe rozwiązanie problemu. Tak właśnie jest na wszystkich innych portalach społecznościowych. 
 
Okazuje się, że największym "cenzorem" a jednocześnie największym hamulcem właściwego dalszego rozwoju portalu, są najczęściej… sami jego użytkownicy. 
To musimy zmienić – jeżeli mamy plany dalszego rozwoju – dla dobra społeczności NEon24.pl.
 
Ryszard Opara
Redaktor Naczelny.
 
PS. W najbliższym czasie, będą również robione inne zmiany i „porządkowanie własnego ogródka” – wszystko dla przyszłości i rozwoju NEon24.pl. Mamy obecnie własnego super informatyka. 
Oczekujemy jak zwykle na Państwa propozycje.
 

KOMENTARZE

 • ???
  "super" czy super ???
 • @Ultima Thule 13:51:21
  Zapewniam, że ten jest na pewno SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • Prosiłabym o uwzględnienie innej opcji.
  Pisze Pan "informujemy, że Redakcja rozpatruje możliwość likwidacji wszystkich opcji usuwania komentarzy i blokowania komentatorów przez użytkowników portalu NEon24.pl" Tymczasem znajomość tzw. życia naszego powszedniego wskazuje, że najlepiej by było, by autor (oprócz modów/adminów) miał prawo kasować komenty i blokować niechcianych użytkowników. Ważne, by ta ingerencja była widzialna dla innych np. w postaci komunikatu "tu był koment użytkownika o nicku xxx, usunięty przez autora".
  Bez tego narzędzia, tj. bez możliwości własnej autorskiej moderacji zlecą się nam trolle i sępy i zdychająca na NE dyskusja padnie już całkiem.
  Zechce Pan zważyć fakt, iż już parę razy vox populi dobrze Panu radził. Uprzejmie proszę nie ubezwłasnowalniać autorów. Tym bardziej, że już parę razy istniały konflikty w ocenie dobra/zła między blogerami a adminami. Wobec takich faktów z przeszłości, przy mechanizmie proponowanym przez Pana, jest niestety prawdopodobne, że np. ja "bez kropki" uznam jakiś koment za np. wulgarny, poproszę moda o usunięcie a mod mi powie, że jest cacy i on usuwał nic nie będzie. Świadomość, że moi Czytelnicy są w tej hipotetycznej sytuacji zmuszeni czytać np. bluzgi nie będzie mnie, jako blogera zachęcała do pisania. Piszemy wszak dla Czytelników i nie chcemy by ich spotykały przykrości.
 • @Nathanel 13:50:06
  A jak określisz to masowe usuwanie komentarzy przez samych blogerów?
  Ja wiedziałem, że jest źle ale, żeby aż tak?...
  O banowaniu już nie wspomnę.
 • @
  >notki usuwane przez Redakcję [...] Komentarze usuwane przez Redakcję
  +
  >Motywów usuwania komentarzy przez blogerów na swoich blogach nie znamy

  kto tu ocipał?

  PS ja bardzo przepraszam za wyrazy, ale chyba jak macie, Panowie, jaja to trzeba się z tym liczyć. Do dwóch co najmniej. To nie jest trudne! :-)
 • @SpiritoLibero 14:01:09
  Usuwanie czegokolwiek przez samych blogerów jest normalne. Nie oceniam tu psyche samych usuwających blogerow, tylko akt usuwania. Wszak wedle prawa autorskiego tekst należy do autora ,ergo autor może z nim zrobić co tylko zechce, to jego święte prawo, zawarowane nawet;) ustawą ("więź twórcy z utworem"). Czyli jak chce, to niech pisze a potem kasuje:).
 • @bez kropki 14:04:36
  Pewnie masz rację, sam zacząłem wyrzucać trollowanie pod moimi notkami. Ale czy nie dochodzi do patologii?

  Dam ci przykład - poprosiłem dziś blogera lancelota o podanie do wiadomości publicznej dowodów (które rzekomo posiada) na to, że jestem, jak on twierdzi, "agentem WSI", "ruskim agentem" itp.
  Moja prośba została wykasowana a ja dostałem bana.
  Czy takie gospodarowanie "wolnością"na swoim blogu nie jest nadużyciem?
 • @bez kropki 14:00:12
  Bardzo cenne spostrzeżenia! Jeśli mamy (my, czy ktokolwiek) tworzyć jakąś opiniotwórczą wspólnotę należy nam dać do środki, a nie ograniczenia w postaci gwiazdkowania, banowania, czy usuwania komentów. jak dawno, dawno temu mówiła (i mówi nadal) circ - potrzebna jest nie "jakaś" ale konkretna, rezolutna wizja portalu. Od jego początku - co było wielokrotnie mówione - nie ma jej. Zatem zamiast komentarzy - bo nie sposób tego wpisu inaczej potraktować - omawiających jakieś szczegółowe praktyki, wynikające (jak czytamy) z niezdolności do zarządzania portalem (zasobami ludzkimi...??? - naprawdę to powiedziałem! :))) - prosimy ADMINISTRACJĘ (nie myslić z Redakcją) o JASNĄ I PROSTĄ WYKŁADNIĘ POSTĘPOWANIA UŻYTKOWNIKÓW TUTAJ - z nami, przez nas i dla nas. No i ofc dla innych. Ku ich, ofc, zbawieniu :-)

  Pozdrawiam

  PS to, co jest w reuliaminie i w faq nie nadaje sie do niczego - praktyka postepowania z userami temu przeczy :( przeczy deklarowanej otwartosci portalu - przede wszystkim.
 • @SpiritoLibero 14:10:45
  A widzisz! Właśnie czemu tak się dzieje? Ano po temu, że tą naszą pisaninę traktujemy tu wszyscy rozrywkowo. Nie ma więc odpowiedzialności za powiedziane słowo, nie ma honoru, nie ma przede wszystkim świadomości spotkania z drugim człowiekiem. Czy administracja tego portalu bierze odpowiadzialność za to, co się tutaj między ludźmi dzieje? Żadną miarą!
 • @Nathanel 14:16:37
  To fakt, jesteś "miszczem" w usuwaniu notek :))

  Tak naprawdę to sma nie wiem jak powinna wyglądać taka moderacja. I nie ma chyba dobrych rozwiązań. Są tylko złe i mniej złe.
  Może warto podyskutować jaki system wprowadzić, żeby było "mniej źle".
  Może tak jak sugeruje koleżanka wyżej usunięty komentarz powinien zostawiać jakiś ślad i być widoczny w innym miejscu? W ten sposób gospodarz bloga mógłby moderować sam dyskusję a dociekliwy czytelnik miałby wgląd w wykasowane komentarze i sam mógłby sobie wyrobić zdanie o komentującym i o kasującym komentarze.
  Skoro dorobiliśmy sie takiego super machera od mieszania w skrypcie to należałoby to jakoś wykorzystać. Ja takich możliwości wprowadzenia zmian swego czasu nie miałem.
 • @SpiritoLibero 14:26:25
  >W ten sposób gospodarz bloga mógłby moderować sam dyskusję a dociekliwy czytelnik miałby wgląd w wykasowane komentarze i sam mógłby sobie wyrobić zdanie o komentującym i o kasującym komentarze.

  Jestem za. Przy czym trzeba uwzgl. taką moderację m. blogerem a redakcją, imo - żeby nie było jak na sralonie czy innych onetach.
 • @DelfInn 14:23:15
  Zarzucanie osobom nie-anonimowym przez anonimów różnych podłych zachowań nazywasz "rozrywką"???? Gratuluję...

  "Nie ma więc odpowiedzialności za powiedziane słowo, nie ma honoru, nie ma przede wszystkim świadomości spotkania z drugim człowiekiem."

  Dokładnie tak! Panuje zwykłe chamstwo i chowanie sie za (pozorną) anonimowością. Masz coś? Napisz otwartym tekstem i DOWODY NA STÓŁ. Aha, i przedstaw się (choćby do wiadomości Redakcji), zeby można było ewentualnie dochodzić swoich praw. Inaczej robi się ściek.
 • @DelfInn 14:29:47
  Gdyby przeszła opcja moderowania jedynie przez adminów to z pewnością powstałby bałagan i wieczne oskarżenia dlaczego coś nie zostało usunięte lub zostało usunięte. Współczuję zresztą takiej pracy bo jest niewykonalna.
  Pozostawianie śladu komentarza jest chyba najlepszym rozwiazaniem.
  Ktoś, kto nadużywa tych narzędzi bardzo szybko straci wiarygodność.

  Tak samo z banami - banujesz to musisz taką decyzję uzasadnić i upublicznić. To także ocenią sami czytający. Bo jak dojść prawdy, że dany bloger dostał bana bo był agresywny i obrażał innych skoro nawet nie można tego zweryfikować bo komentarze są już wycięte?
 • @SpiritoLibero 14:31:40
  1) przede wszystkim, drogi anonimie :))), nie używaj argumentu przeciw sobie,

  2) na tym polega internet, że wolno być sobą w sposób nieopanowany ;-), a zatem każda sankcja będzie skutkować ucieczką - gdziekolwiek, proszę nie mieć złudzeń, że net jest ostatnim wynalazkiem człowieka - tak myślą tylko ci, których on właśnie bawi,

  3) chamstwo w sobie trzeba oczywiście tępić z całą surowością, w innych - z miłością. Kochanie... :-)

  Pozdrawiam!
 • @SpiritoLibero 14:40:24
  W takim układzie byłbym za tym, aby komenty mógł ukrywać tylko bloger. Zaś adminka tylko w sytucjach wyjatkowych - dając blogerowi prawo do rozporzadzenia danym komentem. Zreszta, powiedz mi kto tu prawnie i za co odpowiada? Czemu nie przyjmujesz tego com rzekl - ze jest ta nasza gadanina jeno rozrywką? tak jest przeciez... a jak jest inaczej, a sam narzekasz, to powiedz. z banami inna sprawa - prostsza. Za bana odpowiada nie ten kto banuje, ale zbanowany. I musi wiedziec za co bana dostal i na jak dlugo. ban to jest srodek wyrazu, perswazja, nie eliminacja.
 • @Nathanel 14:42:33
  A jakiej "lini" byś chciał?
  Czy zamieszczanie różnych pkt widzenia jest złe? Gett internetowych jest dość.
  Nie wiem czy wiesz, ze największe ataki na portal zaczęły się w momencie jak zaczął być zbyt otwarty i przy okazji poczytny. O tzw. "aferze Parola" mam swoje zdanie i niekoniecznie pokrywa sie ono z tym co próbują sugerować nieprzychylni.
  Tutaj moim zdaniem powinna obowiązywać tylko jedna "linia" - proPolska. Żadnych syjonistycznych wrzutek. Tylko kto będzie to oceniał? Czujesz sie na siłach?
  To jest kwadratura koła.
 • @DelfInn 14:48:28
  Pomieszanie z poplątaniem.

  To, ze jest 'rozrywką" nie upoważnia do oszczerstw, źle rozumiesz taka wolność. Trzeba brać odpowiedzialność za to co sie pisze albo z utomatu za burtę.

  "Za bana odpowiada nie ten kto banuje, ale zbanowany" - jest dokładnie odwrotnie.
  Pozbawienie kogoś prawa do wypowiedzi to bardzo ważna rzecz. I musi być dobrze uzasadniona. A to już obowiązek banującego.
 • @SpiritoLibero 14:54:29
  >Czy zamieszczanie różnych pkt widzenia jest złe?
  +
  >Żadnych syjonistycznych wrzutek.

  Sprzeczność. i nie dlatego, że jestem entuzjastą żydostwa, ale dlatego, że brak tu logiki i przede wszystkim - własnego zdania. Ty, i Tobie podobni, uwierzyli w koncept własnego bycia we wszechwiedzy - omnipotencji - oraz ze wzgl. na środki jakimi dysponują - wszechwładzy. A zatem dalej idzie - wszechmądrości. To jest śmieszne. Zamiast służyć, chcą rządzić. Zamiast talent pomnażać, zakopują. Zamiast Krzyż uwielbiać, wciąż cierniem po rozumie i duszy polskiej rezają... I po swojej. Linia propolska... heh... Z kim?
 • @Kuzyn Żorża 15:02:56
  A kto taki był nieracjonalny i skasował takiego zacnego wariata?
  Przecież wiadomo, ze rasowy wariat zmieni myckę i dalej będzie wariował :)
  Ktoś faktycznie nie pomyślał. A ja już zacząłem sie martwić...
 • @DelfInn 15:05:24
  Syjonizm i żydostwo to nie to samo, powinieneś to rozróżniać jeśli chcesz się na ten temat wypowiadać.

  O jakiej "wszechwładzy" mówisz?
 • Ja już dawno zauważyłem
  że najwięcej o wolności słowa krzyczą Ci , co najchętniej banują i kasują niewygodne dla nich komentarze. I tutaj niczym nie różnią się od tych którzy dzisiaj rządzą, a których Ci blogerzy tak chętnie atakują.
  Najlepszym rozwiązaniem wg. mnie była by możliwość ukrywania komentarzy przez prowadzącego bloga, jednak można by się z nim zapoznać po dodatkowym kliknięciu. Zachowana była forma dyskusji jakiej sobie życzy prowadzący bloga, jednak byłby dostęp do niewygodnych dla niego notek. Wtedy jest całościowy ogląd sytuacji. W przypadku możliwości całkowitego usuwania i blokowania bloger robi sobie dobrze zniekształcając całokształt problemu.
 • @SpiritoLibero 14:59:04
  Nie jest odwrotnie ponieważ ten, co się wypowiada ma do tego tyuł - a to przez login, a to przez blog, a to przez adres. Jest "oznakowany", bo chce byc siecią. Węzłem. Zaś ten co przychodzi, byc takim nie musi. Może wszystko. I tu jest rola i funkcja i zadanie Obecnego, aby to "wszystko" moderować. To chyba jasne. Jest obowiązkiem moralnym banującego uzasadnienie bana. Wymagać tego administracyjnie można, ale to, imo, głupie... jakby sztywne.

  Co do oszczerstw i rozrywki... Chciałem jeno rzec, że nie wolno na luźnym portalu wymagać dyscypliny słowa, ponieważ w ten sposób traci się wolność wypowiedzi na (nie)korzyść państwowych (najczęściej) przepisów - więc prawa (prawowanego przez tych, przeciw których zazwyczaj wystepujemy) - a zatem należy tak wykorzystac to co jest dane (netykieta) aby wypracowac normy postepowania bedace wykladnia czlowieczenstwa. W fakcie netowym oznacza to, ze *kazdy* ponosi odpowiedzialnosc za to co mowi/publikuje. (z poprawka na wlasnie wolnosc forum/portalu).
 • @DelfInn 15:16:15
  Plączesz się:))
  Ale w końcu sam napisałeś to co ja cały czas mówię. Może jeszcze będą z ciebie ludzie :)
 • @SpiritoLibero 15:12:00
  Jest mi trudno odróżnić syjonizm i żydostwo ze wzgl. na to, że sami autorzy tych pojęć je mylą :-) No brak... godnych wiary... źródeł. Doprawdy. Zasię o wszechwładzy mówiąc miałem na myśli zarozumialców, tych wszystkich i tego każdego, którzy swoje zdanie biorą przed się, zaś się zawsze przed bliźniego. To powszechne, jak głupawka na przednówku, aczkolwiek bardziej, w skutkach, niebezpieczne.
 • @SpiritoLibero 15:20:28
  No coś Ty! To własnie Ty przepisujesz ode mnie! :-)))
 • @Nathanel 15:15:59
  "...o co włodarzom tego portalu chodzi. "

  Ja mogę mówic jedynie o własnych doświadczeniach - chodzi o to, zeby każdy mógł przedstawić jakaś sensowną tezę i poddać ja pod dyskusję.
  O "lini" możnaby mówić, gdyby portal posługiwał sie jedynie tekstami z zewnątrz i wtedy faktycznie, dobór tych tekstów mógły swiadczyć o "lini".
  Na tej zasadzie funkcjonują portale hobbystyczne (rybki, grzybki i inne).

  " I karku (po którym wała mie na innych portalach) nadstawiam. "
  Jakich portalach? Tych, które ja nazywam "gettami"?
  każdy pisze na swój własny rachunek i sam odpowiada za to co firmuje swoim nazwiskiem/nickiem. A miejsce gdzie to sie ukazuje jest sprawą drugorzędną. Zresztą jaki jest sens zamieszczania tekstu, gdzie możliwość komentowania maja jedynie dmuchajacy w te sama trąbę? Nuda. Przekonanych nie trzeba przekonywać.

  "Ja rozumiem że przed kolejnym wyborczym potopem robi się nerwowo. Chciałoby się pozyskać zwolenników."

  Ja tutaj portalowej nerwowości nie zauważyłem. jak już to idywidualne "nerwowości". W polecanych wiszą obok siebie teksty różniace sie często o 180 st. I o to chodzi.
  Czy wg ciebie jest forsowana jakaś opcja?
 • @DelfInn 15:25:13
  Nie rób ze mnie wariata. Już jeden chyba wystarczy.
  Liczysz na to, ze nikomu nie chce się czytać poprzednich komentarzy?
 • @Kuzyn Żorża 15:31:21
  " Patrząc na kształt i wielkość nosa Szanownego Kolegi, to rzekłbyś całkiem spory, klasyczny w kształcie wytrych do synagogi Szanowny Kolega między oczami posiada."

  Pochwal sie swoją fizjonomią :)

  "Rozumiem, ze moge liczyć na poparcie Kolegi w poparciu dażeń do cofnięcia bezpodstawnej decyzji o ocenzurowaniu Brata Żorża?"

  A co ja mogę, szanowny wariacie... :(
  Całym sercem jestem za tobą bo przecież to ja ci kiedyś przywróciłem przywileje blogerskie i takie działania jak ban dla ciebie odbieram jako wotum nieufności :)
  Nie będę oczywiście pisał otwartym tekstem co myślę o takich barbarzyńskich aktach bo jeszcze i mnie to spotka...
 • @SpiritoLibero 14:26:25
  Powinny te usunięte komentarze lądować w tzw PIEKIEŁKU. Wtedy można by było samemu stwierdzić, czy ten komentarz został słusznie usunięty czy nie, i czy osoba została zablokowana lub zbanowana słusznie czy niesłusznie. :)
 • @Paweł Tonderski 15:39:28
  To właśnie zgłosiłem wyżej.
 • @SpiritoLibero 15:32:23
  Masz jakąś obsesję czytelnictwa. Zupełnie jak p. Opara, co uważa, że dając portal ludziom wolno Mu dyktować warunki ich się wypowiadania :-))) Niewiele to różne od Targalskiego i Jego Przybytku :))) No i Lisa i tamtam..różnej maści i powabu stworzeń :)))

  Zdrowia :)
 • @Paweł Tonderski 15:39:28
  >Wtedy można by było samemu stwierdzić, czy ten komentarz został słusznie usunięty czy nie, i czy osoba została zablokowana lub zbanowana słusznie czy niesłusznie. :)

  Already done - http://antyban.neon24.pl/ URWcm, ...flyboy ;-)!
 • @DelfInn 15:40:34
  " Niewiele to różne od Targalskiego i Jego Przybytku :))) "

  Nie obrażaj mnie takimi porównaniami.
 • Likwidacja możliwości usuwania komentarzy i banowania
  Nie uderzy w poważnych autorów a tylko w "politruków", którzy nie będąc w stanie obronić głoszonych przez siebie treści uciekają się do banowania, tych co im wykazują błędy, nieprawdę, czy po prostu zwykłą propagandę.

  Warto by wykazać jeszcze inną statystykę. Ilu zbanowanych mają blogerzy rekordziści. Pewnie zestawienie imienne nie byłoby prawnie możliwe, ale przecież wiemy kto swoje treści czy oszczerstwa potrafi obronić tylko za pomocą cenzury.
  Myślę, jednak, że po zniesieniu cenzury kilku autorów zamilknie, nie pozwoli im pisać strach, że ich treści zostaną zweryfikowane.
 • @SpiritoLibero 15:44:32
  A Ty się nazywasz Ryszard Opara? o, sorry w takim razie, proszę Pana - niezawiniona jednak moja ta wina i nie moja, bo dała się zwieść pokrętnemu przekazu! Pan może powie Spirytowi, aby sobie z Pana nie kpił, hę? ;-)

  PS Słuchaj, albo wracamy do poważnej rozmowy, albo robimy z tego wątku piaskownicę (o czym wcześniej mówiłem). Twój wybór?
 • @Zawisza Niebieski 15:48:06
  Panie! Takie teksty to jak słyszałem były głoszone na spotkaniach egzekutywy! :-))))))))))))
 • @SpiritoLibero 14:10:45
  Albo czy Lancelot to jeden, co posługuje się cenzurą, by oszczerstwa szerzyć? Co robi Rebeliantka względem mojej osoby? Kilka razy prosiłem ją, by się z przykazania "Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa..." To rozpaczliwym głosem płakała, że jest napastowana, bo ktoś prosi ją, by oszczerczego języka zaprzestała.

  REBELIANTKO, NADAL WYMAGAM PRZEDSTAWIENIA DOWODÓW, NA TWE OSZCZERCZE SŁOWA ALBO PRZEPROSIN.

  Problem trollowania występuje na wielu portalach, najlepszym standardem jest możliwość zgłoszenia takiego komentarza do redakcji, czy działu moderacji a ci ocenią, czy skarga jest zasadna.
 • @Zawisza Niebieski 15:55:25
  >Co robi Rebeliantka względem mojej osoby?

  Ho, ho...Poważna sprawa...

  http://www.youtube.com/watch?v=H5mzTWEUcIE

  BTW, czyś Ty rozeznał te przykazanie? Mnie się widzi, że nie. I to wcale a wcale.
 • @Nathanel 14:16:37
  Z portalu na pewno znikną osoby, którym możliwość cenzurowania pozwala na swobodne głoszenie swoich treści, których obronić się przed opinią blogierską nie da.
  Nie raz pisałeś ostro pod moimi tekstami, czy choć jeden Twój wpis usunąłem? Na prawdę da się żyć bez cenzury, by tylko pisać to co potrafisz samemu obronić. Dyskutować trzeba umieć, danie blogerowi do ręki możliwości jakie daje cenzura powoduje, że tak naprawdę do końca życia zostanie on analfabetą w zakresie logicznego uzasadnienia swojego zdania.
 • @Paweł Tonderski 15:39:28
  Pomysł ciekawy, tyle, że trzeba ustalić, kiedy komentarz zostanie przywrócony, lub ban zostanie zniesiony?
 • @Zawisza Niebieski 16:02:10
  Fenomenalne! Nie zrozumiałem z tego przekazu nic a nic! Stąd myśl, że być może faktycznie kosmici istnieją :-)))

  PS Miejmy nadzieję, że z Panem Bogiem, oczywiście :)
 • @Nathanel 16:09:29
  Hej... Bracie... Tylko dla nich przecież nasze życie... Pozdrawiam - Maciek.
 • @DelfInn 15:51:49
  Widzę, że dobrze Pan zna to co było głoszone na spotkaniach egzekutywy. Z własnego doświadczenia? Że zapytam. A niby co się Panu w tym co powiedziałem nie podoba. Nie bywałem na egzekutywach, więc może coś odkryłem, coś na nowo, Z przyjemnością chciałbym się dowiedzieć co. Więc może konkrety a nie puste słowa na wiatr?

  Politruk zawsze rzuca oskarżenia bez podstawy, a jak o podstawę zapytają, to chowa uszy po sobie i za cenzurą się chowa. Chyba to Pan zna u swoich przyjaciół, prawda?
 • @DelfInn 16:01:15
  No cóż robi rebeliantka. W kolejnych notkach używa ewidentnych oszczerstw w stosunku do mojej osoby. Gdy pytam o dowody jak tchórz chowa się za cenzurą. Nie stać ją również na tyle odwagi by przeprosić za swoje oszczerstwa. A co do kultowego filmy, kobiety wysoko cenię, oszczerców nie. A rebeliantka jest oszczercą, gdyż słów swych nie była w stanie obronić.
 • @DelfInn 15:49:20
  Poważna rozmowa z tobą jest chyba niemozliwa.
  Kręcisz i manipulujes. Wszystko.
 • @Zawisza Niebieski 16:12:26
  >Widzę, że dobrze Pan zna to co było głoszone na spotkaniach egzekutywy.

  Ależ nie, kochanie :-) Mam dostęp do ludzi, do książek, do netu itd :)

  A co do przyjaciół, nie mam, jako Polak, wątpliwości...

  Komentując Pański poprzedni wpis, chciałem jedynie rzec, że nie ma co do niego nic sensownego do powiedzenia ponad to, co sprowadza się do doświadczeń (przykrych), jakie my, Polska, mamy.
 • @DelfInn 16:06:05
  " Nie zrozumiałem z tego przekazu nic a nic! "

  Właśnie! Dlatego dyskusja z tobą to strata czasu.
 • @SpiritoLibero 16:22:17
  Ha...
  http://www.youtube.com/watch?v=23-Zf9SmpT0
 • @SpiritoLibero 16:24:57
  Słuchaj, skup się na tym kim TY jesteś, ok?
 • @Kuzyn Żorża 16:25:23
  "A dlaczego mam sie chwalić?' Rozumiem... Pejsy nie podstrzyżone ? :)))

  Ale co kolega wariat sugeruje? Od kiedy to bycie żydem jest jakąś skazą albo ujmą? Przecie to "naród wybrany".
  Gdyby nie te kilka pokoleń moich przodków na cmentarzu w moim miasteczku to może miałbym szansę jak wielu prominentnych "żydów" także odkryć jakieś "żydowskie korzenie"?
  I dobre geszefty robić na biednych, naiwnych gojach?
 • @Kuzyn Żorża 16:47:54
  A z czego kolega wariat wysnuł takie wnioski?
  To krzywdzące, bo ja ludzi nie oceniam wg przynależności etnicznej czy rasowej. Natomiast sugestie kolegi są wysoce niestosowne i wątpię czy znowu dostapi zaszczytu pisania czegos wiecej niż komentarze :)
  Bo jak widzę, bez naszego skromnego portaliku żyć nie może...
  Ale służba nie drużba :)
  Proponuję na tym zakończyć tę wymianę uprzejmości. Od nadmiaru słodyczy może kogoś zemdlić...
 • @DelfInn 16:24:00
  Przykrymi doświadczeniami naszej przeszłości były również wyroki i to kary śmierci, oparte o pomówienia, kogoś pomówiono o to, kogoś o coś innego. Kiedyś oszczercy mówili to wróg władzy ludowej, to kułak, wyzyskiwacz i już banda siepaczy szła i mordowała. Dziś ludzie o tej samej mentalności krzyczą to lewak, to wróg kościoła i już "banda siepaczy" gotowa ruszać. Ileż było na Wołyniu sytuacji, że mordowano człowieka poważanego tylko dlatego, że ktoś rzucił na niego oszczerstwa. Jeśli Pan czytał książki, to powinien Pan o tym wiedzieć/
  Chce Pan w tej bandzie brać udział? Rebeliantka zarzuciła mi "lewaka" jak i rzucała inne oszczerstwa, Pan mówi o egzekutywie, zapytam to już "banda siepaczy"?
  Każdy w życiu spotyka oszczerców, dlatego tych, komu wydaje się, że to wspaniała metoda uparcie proszę o przeprosiny, by wydrukował sobie wielkimi literami przed własnym biurkiem iż oszczerstwo to złamanie przykazania dekalogu i z tego trzeba się rozliczyć. Stąd póki Rebeliantka nie przeprosi, będzie miała to przypominane. Natychmiast po przeprosinach będzie miała wybaczone i o sprawie zapomnimy. Chyba dość uczciwe postawienie sprawy również w stosunku do kobiety. Jak również wskazówka dla każdej osoby, która by w przyszłości próbowała oszczerstwa względem mej osoby głosić. Na wszelkie podparte argumentami wypowiedzi odpowiadam grzecznie i również starając się podać argumenty popierające moje zdanie.
 • @Kuzyn Żorża 15:02:56
  ha ha ha ha ah...khe khe khe ...kuzyn Żorża, niech to diabli kuzynie Żorża, normalnie wykańczają ci rodzine, pierwsze Żorża, potem brata Żorza, a ty kuzynie szybko zdeklaruj, że nie zamierzasz popełnić portalowego samobójstwa :)))))pozdrawiam niepoprawnie

  @@@ wiedziałem, że będzie znów walka kogutów, ja jako Kogut z klasą będę mógł nieskrępowanie dopaść Koguta Adevo, tudzież Koguta Nikandra i beztrosko skopać im kupry na ich własnych, rodzonych grzędach khe khe khe

  http://www.youtube.com/watch?v=ABiMKUIy86E
 • @Kuzyn Żorża 17:18:04
  Marne szanse... wiem, ze różne kadlciki zrobiły karierę finansową.
  Tylko muszę kolegę zmartwić - nie istnieje nic takiego jak "żydowska krew". To jedynie przynależnosć do określonej sekty, dziedziczona po matce. Bardzo fajnie wytłumaczył to Izrael Szamir. Napisał nawet jak można w sobie tego żyda zabić. Powtórzę tutaj link, który poleciłem już dziś jednemu niezorientowanemu blogerowi
  http://www.israelshamir.net/Polish/Zabic_w_sobie.htm
 • @trybeus 17:27:23
  Jak zobaczyłam wpis kuzyna Żorża... normalnie jeszcze cały czas śmiać mi się chce :)))))))))))))
  Co te cholery na tym neonie wyprawiają hahhaha
  Dobrze, że ma chłopak dużą rodzinę.... szacunek dla nich :)))
 • @Kodiak 17:54:32
  Masz rację, w Warszawie ciężko poznać zdeklarowanego żyda. Większość nosi szacowne nazwiska na -ski.

  Ale wydaje mi sie, że to akurat nie jest tematem tej notki.
  Zrób taką - "Żydologia stosowana wg. rendżera" albo coś tak.
  EOT
 • @autor
  Panie Havranek - "to se ne vrati".

  pozdrawiam

  nonscolar

  PS. Andarian i resztówka pomogą tu tyle, ile umarłemu kadzidło.

  Portalik blogerski z ilością odwiedzin porównywalną z Neonem24 można poprowadzić za, góra 100 PLN miesięcznie.

  Tylko po co?

  Biegunka (vide - Wojtas i cała reszta) pisze, prawie nikt poza biegunką nie czyta.

  PPS. Niech Pan zrozumie - nie w cenzurze tkwi problem, tylko w ilości publikowanego tutaj bełkotu (bo już nawet nie bredni). W tej chwili jest to klasyczne ujemne sprzężenie zwrotne - im więcej tekstów, tym gorzej.

  Na Pana miejscu zatrudniłbym dobrego prawnika i zrzekłbym się wszelkich praw do tego (pożal się Boże) portaliku i za resztkę oszczędności (jeśli jeszcze jakieś "milionerowi" zostały) pojechałbym na Seszele (podobno całkiem tam fajnie). Albo na Malediwy.
 • panowie ...na portalu ..wPolityce.pl
  NIKT nie wycina żadnych komentarzy ..nawet z największymi bluzgami ,oceniają takiego komentatora sami korzystający z tegoż portalu i z nim NIE PODEJMUJĄ DYSKUSJI...i tyle ...
 • @Astra 17:58:06
  :)))))))))))....normalnie jaja...no ale Kurnik bez jaj to nie Kurnik...lubię takie jazdy , a w poniedziałek taki marazm był :))))) pozdrawiam niepoprawnie
 • @trybeus 18:18:48
  Jazdy to tutaj są od dawna hahaha
  Tak tylko myślę, kto tutaj za Dyzmę robi i jak sie ta jego (ich) kariera skończy.:))))

  http://www.youtube.com/watch?v=zItdHOb3XUI
 • @nonscolar 18:01:00
  Post Post Post PS.

  Zapomniałem o najważniejszym. Pamiętajcie - jak najwięcej nikandera.

  Jeżdżę po Polsce i zewsząd słyszę - "dlaczego na neonie tak mało nikandera".

  I nie wiem co powiedzieć.

  I wstyd mi za was.
 • Panie Ryszardzie Drogi Nasz
  walka się zaostrza, lub zaastrza, ale cel pozostaje ten sam: Ruszkiewicz i cytryniec. Od paru lat obserwuję, że ma pan inklinacje samobójcze, jeśli chodzi o działalność publiczną. Przy okazji topi Pan kasę. Ludzie nie są już tacy durni, jak 4 lata temu.
  Ma Pan jakieś konkretne sympatie polityczne? Karty na stół!
 • No wreszcie !
  Wreszcie ktoś tu przyszedł po rozum do głowy. Przecież dlatego zwykli ludzie omijają ten portal bo nie ma swobody wypowiedzi. Rozpanoszyli się ludzie nieudaczni piszący sami dla siebie i wniebowzięci, że wreszcie są panami i nikt nie może ich krytykować albo mieć innego zdania. Tylko ONI jak Stalin i Hitler i nikt poza nimi, to ich świat. Większość z nich na innych portalach nie istnieje bo po prostu nie wytrzymuje konkurencji.
 • @nonscolar 18:27:32
  Jeszcze z - "życia wzięte".

  Moja babcia cały czas nam głowę suszy - "Miecugow, Miecugow, Lis, Paradowska, Sekielski i Morozowski, a gdzie nikander? Ani w tefałenie, ani w tivi jeden, ani w tivi dwa, ani u Rydzyka".

  Przez moment znalazła go na Polsacie, ale okazało się, że nie założyła okularów i niestety, zamiast nikandera ukazało się Grodzkie.

  Dopiero dzisiaj babcię docuciliśmy. Tak to przeżyła.
 • Świetny pomysł. Na NEON24 są jeszcze tacy "autorzy" co to mają odwagę głosić swoje "prawdy", ale nie mają odwagi
  by je bronić i zwyczajnie usuwają nie pasujące im komentarze.
  To oczywiście skutkuje uśmierceniem NEON bo do takiego "autora" się nawet nie zagląda, a ich "twórczość" szpeci NEON.
 • no właśnie to miałam napisać, żeby może każdy bloger pisał tylko sam dla siebie
  bez możliwości komentowania. Wówczas nie byłoby problemu z myślącymi odmiennie i byłby spokój.
  Przecież zakładać, że ktoś miałby móc się wypowiedzieć tylko w określony sposób to cenzura.
  Z drugiej strony puścić na żywioł też się nie da.
  Więc może nie to, że zdanie inne, lecz forma nie ta?
  U nas to jest tak, że obecnie każdy sam dla siebie stanowi jednoosobową społeczność i to mu wystarcza. Z drugiej strony chce się taki jednak uzewnętrznić, ale jedynie pod warunkiem, że zostanie w swoim zdaniu utwierdzony.
  Co to jest za dyskusja, w której wszyscy są jednomyślni?
  Czy to jest w ogóle wymiana zdań, takie wzajemne sobie kadzenie?
  Każdy człowiek ma prawo mieć swój osobisty punkt widzenia i do wymiany zdań właśnie to wnieść.
  Tymczasem każdy nie należący do stada jest zadziobywany.
  To nie portal należy naprawiać, lecz sami dyskutanci powinni nad sobą popracować i zrozumieć, że jedynie możliwie wielka różnorodność zdań daje szansę na znalezienie drogi możliwie najbliżej prawdy.
  Słabizna ani nie dopuszcza możliwości posiadania przez kogoś odmiennego zdania, ani nie chce uwierzyć, że niemal każdy temat można rozpatrywać z wielu punktów widzenia.
  Nie jest możliwe, aby w jednym człowieku zawarta była cała wiedza na jakiś temat. Ale część blogerów upiera się przy tym zupełnie bezpodstawnie: albo mi przytakniesz, albo jesteś moim wrogiem - tak się tu dzieje.
  A mnie taki bloger tak naprawdę zwisa zwiędłym kalafiorem - jako osoba, bo włączam się co najwyżej w temat i blogera nie traktuję jako przedmiotu dyskusji. Ale blogerzy za takich się uważają.
  Właściwie ani razu nie widziałam tu prawdziwej dyskusji, lecz wyłącznie licytacje "kto wie lepiej". I to nachalne przekonywanie kogoś o czyimś trwaniu w błędzie zamiast podania argumentów.
  Nie czujemy się - jako Polacy - żadną jednością, nie myślimy i nie działamy jako jedność.
  Mamy tzw. wolność i teraz każdemu wolno się wypowiadać na każdy temat. To jest tak, jakby w orkiestrze każdy grał to, co mu się podoba bez względu na efekt a publiczność musiała tego słuchać, skoro już przyszła na koncert.
  Każdy muzyk jest nauczony by wiedzieć, kiedy gra a kiedy chałturzy. I każdy muzyk ćwiczy godzinami technikę grania i przydatne utwory.
  A bloger? - bloger w niczym się ćwiczyć nie musi. Wydaje mu się, że skoro potrafi posługiwać się klawiaturą, to już posiadł wiedzę wszelaką. To, co dla niektórych blogerów jest wielkim odkryciem dla innych jest tematem przerabianym w dzieciństwie i dawno odfajkowanym.
  Nie pomoże ani "moderacja" ani usuwanie komentarzy ani inne szykany.
  Postawić trzeba na samodyscyplinę zarówno blogerów jak i komentujących i wówczas będzie lepiej.
  A tak, to amputując to tu, to tam będzie z tego kaleki twór.
  W takim punkcie rozwoju ewolucyjnego znajdują się Polacy obecnie i muszą przez to przejść. Korzystne byłoby, gdyby robili to świadomie.
 • @Kodiak 20:01:20
  "...kasuje pewne już trwające wypowiedzi tylko po to, aby dać nam znać, że nie ma nic do powiedzenia, aby przyczynić się do dyskusji. "

  Prosiłem cię rendżer, zmień translatora. Albo przepuszczaj dwa razy.

  Ja cię omijam szerokim łukiem. Dlaczego też tak nie robisz?
 • @
  Cenzura nie jedno ma imie.

  Po co sa dzialy na Neonie?

  Czy po to, by na dziale RELIGIE pisano arty na temat historii?

  Przeciez jest dzial HISTORIA!

  Jest calkowity chaos na dziale Religie, i byc moze na innych tez.
 • BRAK MOŻLIWOŚCI BANOWANIA
  Tak czy siak zawsze komuś coś nie będzie pasowało.

  Obecnie NE to generalnie PISowsko sekciarski ściek bez ładu i składu z kółkami wzajemnej adoracji.

  Sam po dosłownie kilku komentach zmieniłem język dopasowujący się do tutejszej większości.

  Ale sądzę że odebranie możliwości BANOWANIA blogerom w imię różnicy poglądów będzie pierwszym krokiem ku normalności.
  Bo drugi sam się rozpocznie po niedługim czasie i będzie polegał na stopniowym znikaniu notek o dupie Maryni pisanych non stop przez tych samych politruków tyle że pod kilkunastoma tytułami
  Np. taki NIELOT tzn. lancelot

  Inna sprawą są WIELONICKOWCY
  - po jaką cholerę NE ich banuje jeśli później mogą pisać pod innymi nickami ???
  To debilizm. Albo tak albo srak - zdecydujcie się w końcu czy kogoś wywalacie, czy nie.
  - natomiast jeśli są to zmiany z inicjatywy wielonickowców to chciałbym aby ich nicki obecne były łamane prze poprzednie np w czarnym kolorze.
  Np tak:
  - KATOGORIA/circ
  - KODIAK/ranger
  Przy czym nick obecny na czerwono a poprzedni na czarno.

  Póki co to tyle, bo i tak znów będzie dużo pustej gadki bosa co w sumie i tak pewnie nic z tym nie zrobi.
  Tutaj szybkie administracyjne kroki są tylko gdy o bosie czy samym NE ktoś coś szepnie a reszta może się miedzy sobą nawalać choćby gówn...m.
 • @Bara-bar 20:32:20
  Wygląda na to, że jesteś kolejną żądającą cenzury dla głoszenia tylko swoich prawd. Tak jak to robią już na K.Katolicki. Religia, to również historia religii. Czy z tym się nie zgodzisz? Religia, to religioznawstwo, to biblioznawstwo a nie jeden z odłamów którejś z religii. Można tam pisać o Buddyzmie, Islamie, o religii naszych ojców (Perkunie, Swarożycu, Mokosz), powiedz mi, czy nie jest to religia?
  Są zakładki K.Katolicki, K.Prawosławny, K.Ewangelicki. Religie to ekumenizm, historia religii, jeśli z poglądami ekumenicznymi się nie zgadzasz pisz w innych zakładkach.
 • @nana 19:20:45
  Wielkością fizyczną dającą się mierzyć jest rzetelna informacja. Na jej podstawie można przeprowadzić celowe działania. Nie wiem dlaczego przeważnie, klepanie po plecach jest modne.

  Pozdrawiam
 • @goodness 21:38:09
  "Nie wiem dlaczego przeważnie, klepanie po plecach jest modne."

  Bo Ci którzy mają inne zdanie, inny światopogląd, czy inne kontrargumenty nie mogą ich przedstawić bo są pobanowani.
 • @Zawisza Niebieski 21:32:21
  NIE!

  Masz caly dzial HISTORIA do dyspozycji!!!

  Czy ty nie widzisz roznicy miedzy wiara, a historia???

  Historyk NIE wierzy, on bada fakty historyczne, wykopaliska...

  Poczytaj moze na temat, czym wiara od historii sie rozni.
 • @Bara-bar 21:48:34
  "Poczytaj moze na temat, czym wiara od historii sie rozni."

  Głównie to: zdrowym rozsądkiem :D
 • @Zawisza Niebieski 21:32:21
  Pisz sobie o ''Swietopelku Rdzawym'', pisz o tym kiedy zyl, i o wszystkich faktach histotrycznych, na dziale HISTORIA.

  Chyba, ze dla ciebie historia to nie fakty, lecz wiara.

  Odpowiedz: czy historia to nauka? czy tez wiara?
 • @Bara-bar 21:48:34
  /Poczytaj moze na temat, czym wiara od historii sie rozni./

  A czym się różni wiara od religii?
 • @ALIK 21:54:26
  Dziekuje!

  Historia z wiara NIE ma NIC wspolnego!
 • @Bara-bar 21:48:34
  Historia religii jest historią religii, dzięki Bogu ja dział wybieram.
  Mnie nie przeszkadza iż uważasz, że to Jezus ci pomaga w czytaniu Biblii, więc niech ci nie przeszkadza, że ja chcę na tę Biblię spojrzeć jako dokument historyczny. Jako dokument wynikający z pewnych zjawisk zachodzących w historii mojej wiary.
 • @Ryszard Opara
  Niektóre działy mają po kilka zakładek. Czy III RP, jako państwo demokratyczne z nurtu natury na żadną zakładkę nie zasługuje?
  Temat naturalna demokracja tematem tabu? Czy żadnej zakładki nie będzie, ani w P R S, lub Ważne tematy? Prosiłem o dział demokracja, ale jest jak widać. Demokracja, jako „nie partia” nikogo nie interesuje, lub wszyscy się boją, rozmawiać na temat naszego ustroju demokratycznego, w którym wspólnie sobie coraz ciężej żyjemy.
 • @Zawisza Niebieski 22:11:15
  Gdzie nalezy umieszczac arty o HISTORII religii?

  Na dziale HISTORIA? Czy na dziale RELIGIA?

  Czy ty badasz naukowo historie religii, czy ty WIERZYSZ?

  Bo jesli wierzysz, wtedy to religia, a NIE historia.

  A jesli badasz naukowo, masz dowody, wtedy to historia, a NIE wiara-religia.

  Ale jesli sie upierasz, to znaczy, ze wszystko co piszesz na temat historii, NIE ma pokrycia w faktach historycznych, lecz trzeba to brac na wiare.
 • @Zawisza Niebieski 15:55:25
  Powiem po męsku, odstalkinguj się ode mnie, chłopie. I idź do swojej baby się wypłakiwać.

  Nie mam ochoty z tobą rozmawiać, zrozumiałeś? !!!!!!
 • @Rebeliantka 22:29:52
  Akurat twoja klamliwa dzialalnosc pamietam.
  Klamczucha jestes! Ty i inne panie klamczuchy przyczynily sie klamstwami do powstania dzialu-zakladki katolickiej.
  Pamietasz jak naklamalas? Bo ja pamietam, to bylo dawno temu, ale ja pamietam.

  Tak bardzo chcialas tej zakladki, ze naklamalas. A od kiedy ja masz, zadko uzywasz.

  Klamczucha jestes i ty to wiesz, ja to wiem i Bog to wie.
 • @Kodiak 22:39:11
  Teraz rozumiem... Ktoś ci krzywdę zrobił w Łodzi rendżerku...
  Jak mi przykro :(
  Ale to źli ludzie byli, tutaj takich nie ma, wyluzuj sie rendżerek i koszmary miną...
 • @Bara-bar 21:54:42
  Gdy piszę teksty, to mówię o historii różnych religii, stąd teksty pasują do zakładki Religia(religioznawstwo) gdy się modlę, to wierzę. Prosta zasada.
 • @Zawisza Niebieski 16:16:26
  Chłopie, podtrzymuję wszystkie swoje oceny na Twój temat. Jesteś w mojej ocenie beznadziejnym blogerem, masz beznadziejne poglądy i beznadziejny sposób bycia. To jest moja moja ocena Twojej postaci, którą podtrzymuję ją w całej rozciągłości od pierwszej do ostatniej litery, którą zamieściłam na tym portyalu. A teraz łaskawie się ode mnie odczep, bo nie mam ochoty na kontakt z Tobą.
 • @roux 21:58:53
  A czym ty od szatana?
  Obaj klamstwo wielbicie.
 • @Rebeliantka 22:29:52
  Natychmiast, gdy odwołasz swoje oszczerstwa i przeprosisz. Przypominam Katolika obowiązuje przynajmniej raz w roku spowiedź, a by była ona ważna wymaga zadośćuczynienia za grzechy, w twoim przypadku jest to grzech oszczerstwa, grzech ciężki, gdyż to wystąpienie przeciw przykazaniu dekalogu. Oczekuję odszczekania oszczerstw i przeprosin, nic więcej. Wtedy jak każdy chrześcijanin przebaczę. Chyba sprawa postawiona jasno.
 • Pan Moher zamiast zmadrzec meczy
  Panie Opara, chętnie, zaakceptuję redakcyjną cenzurę wpisów BEZ polskich znaków diakrytycznych.
  Portal uzyska przez to styl. Inaczej wygląda
  zdanie

  Pan Moher zamiast zmadrzec meczy
  Boga i Polske swoim SZCZESC BOZE

  oraz zdanie

  Pan Moher zamiast zmądrzeć męczy
  Boga i Polskę swoim SZCZĘŚĆ BOŻE.

  Jak napisałem w artykule "Bon ton Ę-Ą. Aby pismo było polskie."
  http://idb.neon24.pl/post/106082,bon-ton-e-a-aby-pismo-bylo-polskie
  Portal prawynurt.pl ma wpis w regulaminie:
  "5. Nakazuje się stosowanie się do zasad ortografii języka polskiego i poprawności gramatycznej http://www.prawynurt.pl/regulations/ "
  Uważam, że taki "nakaz" jest godny naśladowania.

  Jak cenzurować napisałem przed rokiem notkę "O przeklinaniu i wyzywaniu na NE."
  http://idb.neon24.pl/post/70455,o-przeklinaniu-i-wyzywaniu-na-ne

  Nie powinno, więc być cenzury treści na moim blogu.
  Mnie interesują poglądy, ale nie trollowanie.
  Patrz też "Agenci UE w Internecie, nastroje antyunijne."
  http://idb.neon24.pl/post/88001,agenci-ue-w-internecie-nastroje-antyunijne

  Słabi merytorycznie (na tym portalu jest ich większość) powinni pytać, albo nic nie wpisywać.

  ---------------------------------------
  Panie OPARA, propozycja zabrania blogerom możliwości kształtowania własnego grona czytelników jest dla mnie wielce nieatrakcyjna.
  ---------------------------------------

  Np. zaloty kury transwestytki, udającej poświęconego koguta, mogę jeszcze ewentualnie wytrzymać - sam jej zresztą zaproponowałem odbanowanie, ale ona wtedy nie chciała..

  Uważam, że właściwie chodzi o pozyskanie nowych czytelników, starzy są albo ich już nie ma.

  POZYSKANIE NOWYCH to jest temat dla portalu NE24, natomiast zarządzanie starymi jest następnym tematem zastępczym, Panie Opara.
 • @Rebeliantka 22:49:05
  Takie poglądy możesz sobie mieć, ty też dla mnie nie masz pojęcia o nauce Jezusa, ale to żadna sprawa. O historii tez masz kiepskie pojęcie, Mniej więcej na poziomie Circ, co bajki o chrześcijaństwie opowiada. Masz odszczekać "lewaka", ignoranta itd chyba, że przedstawisz dowody mojego uczestnictwa w jakiejkolwiek lewackiej organizacji. Więco odwagi, wychyl nosa zza barykady cenzury, przeproś za swe oszczerstwa i między nami kwita. Inaczej jesteś oszczercą w rozumienia przykazania "nie będziesz mówił fałszywego świadectwa ..."
 • @Bara-bar 22:41:49
  Rzadko się pisze przez "rz". Reszta Twojej wypowiedzi mnie nie interesuje.
 • @Zawisza Niebieski 22:47:11
  Tak nie moze byc.

  Historia to nauka i opiera sie na faktach.

  Wiara NIE na faktach sie opiera.

  Przeciez gdyby byly fakty, to nie ma wiary!!!

  ***
  Czy twoje arty historyczne oparte sa na wierze?

  Czy ty piszesz o historycznych postaciach BEZ zadnych faktow?

  Jesli tak, wtedy pasuja na dzial RELIGIE.
 • @Zawisza Niebieski 22:50:20
  Chłopie, ocena to jest ocena. Pójdź do jakiegoś filologa, to Ci to wytłumaczy. Ocena moze być trafna, może być subiektywna, może być mylna, może być nieprzyjemna, etc.

  Ja Cię oceniam jako lewaka i manipulatora i mam do tego nie tylko prawo, ale i podstawy. Tylko lewak-manipulator może użalać się, że ktoś go nazwał lewakiem i jeszcze żądać, aby oceniający się z tego "spowiadał".

  Jesteś lewak i kropka.

  Nie zanudzaj mnie więcej. Nie mam ochoty z Tobą gadać.
 • @
  Hmmmm.... bez "fundamenta" z półksiężycem na łbie w zakładce "religie"
  jak widać się nie obędzie. Może czas poszukać, dla...... pojednania?
 • @Rebeliantka 23:05:29
  A Klamstwo pisze sie przez 'R' jak Rebeliantka.
 • @Bara-bar 23:19:35
  Nie zaczepiaj mnie. Nie wiem o co Ci chodzi i nie chcę wiedzieć. Nie interesuje mnie to.
 • Pochwała za grafikę
  Teraz w redakcji NE24 jest prawdziwa zdolna pani od grafik na SG.
  Rzadko na NE24 ukazywała się dotychczas, jeszcze przed miesiącem na pudle dobra, indywidualna, własna grafika. Pan Opara pewnie nie jest w stanie takiej płacić, typuję więc na kogoś z rodziny - córeczkę lub kuzynkę (kuzyna Żorża Ponimirskiego też kolegi Nikodema z Oxfordu i też wariata).

  Niestety ta Pani mnie nie lubi. Mój ostatni, istotny artykuł, otrzymał od redakcji na SG bardzo słabą, wręcz dywersyjną grafikę - ale przynajmniej widać ten zły zamiar.
  Dlaczego właśnie ta pani od grafiki mnie nie lubi?
  Co ja jej napisałem?
  Tego nie wiem.
 • Edycja komentarza
  Proponuje wprowadzic mozliwosc edycji komentarza do czasu pojawienia sie nastepnego, lub np. przez 15 min czy cos takiego.
 • @adevo 23:35:05
  Ja ciebie tez nie lubie, bos fanatyk!

  Wyimaginowales sobie, ze wszyscy, ktorzy mieszkaja poza Polska MUSZA pisac z ogonkami, bo TOBIE sie tak podoba!

  A to jest tak samo glupie, jak gdybym ja zarzadala, ze wszyscy maja pisac bez ogonkow!

  Chcesz (mozesz) pisac z ogonkami, to pisz. Nie chcesz (nie mozesz), to nie pisz.

  Zyj i daj zyj innym!

  Za dlugo w niemczech mieszkasz i wydaje ci sie, zes 'uber ales' i masz prawo rzadac..., bos furer!

  Polskosc nie w ogonkach (pisowni) jest, lecz w sercu.
 • @Rebeliantka 23:12:31
  Jeśli chodzi o jakość naszych tekstów. Ja nie boję się, że ktoś mi błąd w moim tekście znajdzie, bo pisze prawdę. Ty zaś musisz się cenzurą zasłaniać, by ktoś nie wykazał ci twojej niekompetencji oraz oszczerstw jakie na swoim blogu szerzysz. To jest właśnie różnica między człowiekiem piszącym prawdę i osobą, co za swe treści odpowiedzialności ponieść się boi.. Różnica między człowiekiem wierzącym, a człowiekiem udającym katolika.
 • @Zawisza Niebieski 23:59:50
  No, proszę, Ty to jesteś nawet lewak-mistyk. Diabły widzisz i do nawrócenia na Twoją wiarę wzywasz ;)

  Idź spać, lewaczku i przytul się do swojej, jeśli taką masz, może Cię pocieszy.

  I nie lansuj się tak mocno przy pomocy mojego nicka. Nie masz już innych pomysłów? Świętego Stanisława nie udało Ci się skutecznie obsobaczyć, to się teraz na mnie rzucasz, biedaku-lewaku?

  Nudzisz mnie ogromnie, naprawdę nie chce mi się z Tobą gadać.
 • @Bara-bar 23:55:13 - zarzadala tak ladnie wyglada
  A to jest tak samo glupie, jak gdybym ja zarzadala, ze wszyscy maja pisac bez ogonkow!
  Chcesz (mozesz) pisac z ogonkami, to pisz. Nie chcesz (nie mozesz), to nie pisz.
  Zyj i daj zyj innym!
  Za dlugo w niemczech mieszkasz i wydaje ci sie, zes 'uber ales' i masz prawo rzadac..., bos furer
  ---------------------------------
  O Ciebie to ja się faktycznie zatroszczyłem, wymieniliśmy na PW ponad 40 listów. Teraz to Tobie polecam pisać

  zarzadala, rzadac
  przez samo "z":

  zazadala, zadac
  ----------------------
  ALE "zarzadala" tak ladnie wyglada..

  furer?
  -------
  Takiego słowa nie ma w jez. niemieckim, nawet gdy wstawię "u" z umlautem: "ü".
 • @Zawisza Niebieski 00:23:23
  Aha, tak sobie myślę, że ten tekst to może być o Tobie:

  http://adnovum.neon24.pl/post/106261,psychologowie-twierdza-ze-internetowi-trolle-sa-psychopatami-i-sadystami
 • @Rebeliantka 00:24:09
  Przeproś i odwołaj oszczerstwa a problemy się skończą a i do spowiedzi będziesz mogła pójść z czystym sumieniem. I nawet będziesz mogła się dalej katolikiem nazywać. Kościół i wierni grzechy odpuszczają, gdy grzesznik przyzna się do winy, inaczej sumienie ciąży, a ja będę o nim przypominał. Oszczerca nie może zajmować miejsca wśród ludzi niezależnie myślących.

  Co do Stanisława to chyba sprawa jasna, dzięki prawości Galla Anonima, późniejszym bajkopisarzom i oszczercom nie udało się wielkiego władcy oszczerstwami oskarżyć. Udało się wpisać go w grono świętych ale tam przynajmniej kilku łotrów można znaleźć. Oszczercy próbowali jak ty, i cóż, leży dziś w niesławie na ołtarzu w Katedrze Wawelskiej. Bóg go za jego grzechy osądzi.
 • @adevo 00:31:43
  ''Takiego słowa nie ma w jez. niemieckim, nawet gdy wstawię "u" z umlautem: "ü".''

  A czy jest w niemieckim slowo hitler??? Obojenie czy z umlautem, czy bez.

  A jednak Hitler byl!
 • @Zawisza Niebieski 00:49:16
  No, proszę, Ad Novum miał rację. Ty jesteś zwykły troll. Lewak-troll. Rzucający się nawet na Świętego Stanisława - Patrona Polski.

  Dlatego, dla takich jak Ty, nie ma miejsca na moim blogu. Wielbij sobie mordercę Świętego Biskupa u siebie. U mnie nie będziesz atakował Świętego Kościoła Katolickiego i jego najwyższych instytucji.
 • Szanowny Panie Opara
  //'' informujemy, że Redakcja rozpatruje możliwość likwidacji wszystkich opcji usuwania komentarzy i blokowania komentatorów przez użytkowników portalu NEon24.pl''//

  Broń Panie Boże.

  Czymś innym jest usuwanie komentarzy przez autora, a czym innym przez Adminów, w dodatku bez umysłowego kręgosłupa, w sytuacji kiedy trwają spory o ten kręgosłup właśnie.

  Byłam na różnych forach i najlepsze są te, gdzie nie ma moderacji adminów, a jest autorów. Na takich forach nikt do nikogo pretensji nie ma.

  Nawet najlepszy władca nie może wiedzieć co jest dobre dla poddanych, chyba że to jest Kościół, bo ma kręgosłup, a i on tylko naucza i daje wolność, w przeciwieństwie do państwa i jego tajnych służb bojących się zresztą własnego cienia.

  Ponadto, chyba sam Pan widzi, że demokracji nie ma- są tylko dwa rodzaje władzy, tajna lub święta.
  Tajną władzą jest tu Admin 1, Admin 2 i Admin 3, a i to nie wiadomo kto ich zadaniuje.

  Swiętą władzą jest Kościół i Jego pomazaniec- jawny król podległy tylko duchowej i jawnej władzy KK.

  Skoro nie ma króla, niechaj każdy rządzi się sam.
 • @Bara-bar 01:07:05
  Ja wiem i wlasciwie sobie kpie z niemieckiej pisowni..., bo zadne u nie wystepuje w hitler.

  Czy wolno mi kpic? Herr Sturmbannführer?
 • @Katogoria 01:11:51
  >Tajną władzą jest tu Admin 1, Admin 2 i Admin 3, a i to nie wiadomo kto ich zadaniuje.
  -----------------------

  To jest też moje zdanie. Dodam, że w przeszłości zaszkodzili oni swoimi błędnymi decyzjami, promując odpady lub wklejki. Pan Opara, chyba nie ma pojęcia, ale każda wklejka pochodząca z innej domeny, zmniejsza znaczenie portalu neon24.pl nie tylko dla indeksu Googla, ale wszystkich pochodnych, czyli dla całego Internetu!

  Natomiast admini: Admin 1, Admin 2 i Admin 3, zamiast promować na ne.24 lokalną twórczość z portalu, wklejają artykuły z obcych portali na czołówkę ne24!

  Ta idea funkcjonuje ale w innej strukturze portalu np. na Ob3 lub u Dakowski, gdzie na podstronach są teksty wklejane, ale wszystkie adresy podstron wskazują na adres SG, a bracia i siostry z inicjatyw kościelnych linkują jego stronę SG. Ta jedyna u niego strona SG ma PR= 4

  Jeżeli portal ma mieć jakąś własną CI (Corporate Identity - wytłumaczenie w PL-Wiki jest niepełne, a więc całkowicie błędne!) i w związku z tym PRZYSZŁOŚĆ, to admini i RedNacz powinni promować artykuły własne blogerów. Może nawet w trybie losowym, lub czasowym. Najlepiej przez głosowanie blogerów.

  Taki artykuł jak mój ostatni (Bon ton Ę-Ą...), to aż się sam prosił, by go lepiej wykorzystać dla popularności ne24, a tu wstawiono słaby półobrazek, - wasza strata!

  Drugim takim artykułem, który zdobył natychmiast wszędzie uwagę (Polskie Porsche..
  http://idb.neon24.pl/post/105427,polskie-porsche-na-szynach-pendolino-w-niemieckiej-tv )

  został przez redakcję ne24 zauważony po 24 godzinach dla kolumny środkowej, gdy go wstawiłem na s24 i tam otrzymał po jednym dniu ponad 1200 odsłon. Znaczy przynajmniej administracja patrzy jak konkurencja ocenia.

  Wniosek: tak się decyduje, gdy się "zadaniuje", nie ma się odpowiedniego wykształcenia lub jest się kompletnie duchowo ślepym.
 • @night rat 04:19:12
  Prawo do obrony jest podstawowym prawem człowieka, zapisanym w dekalogu. A oszczerstwo jest grzechem głównym eliminującym oszczercę z Kościoła do czasu odbycia pokuty i zadośćuczynienia
  Tak więc:
  - nie napastuję a domagam się spełnienia wymagań dekalogu względem mej osoby, przeprosin i zaprzestania
  - kie kobietę a oszczercę
  - nie katolika, a człowieka, który zaparł się swej wiary przez grzech.

  Dedykuję ci Twoje słowa "jak nawet rozumu nie staje ale wara od innych"
 • @Katogoria 01:11:51
  Cenzura jest nadzieją osób, które inaczej niż cenzurą swych tez głosić nie potrafią. Stąd bronić ją będą tylko ci, co są niepewni głoszonych przez siebie prawd. Człowiek piszący prawdę, mający oparcie w źródłach cenzury się nie chwyta, sam potrafi obronić swoje tezy.
 • @Zawisza Niebieski 10:08:00
  Trzeba by jeszcze zrobić ranking największych cenzorów- ilość "udzielonych" banów i usuniętych komentarzy.
  Chociaż... to można z głowy i dużej pomyłki nie będzie.
  A co ciekawe to oni krzyczą najwięcej o "wolności" :D))
 • @SpiritoLibero 10:16:12
  Już wcześniej mówiłem, że najwięksi cenzorzy będą najgłośniej krzyczeli o ich prawo do cenzurowania, to również ci co wymagają by to ich (chronione cenzurą) treści były promowane. Nic dziwnego, że przeszkadzają im admini, co nie chcą zrozumieć, jak ważna jest ich twórczość (często kopiuj - wklej)
  Wystarczy popatrzeć, solą w oku jest Admin 1, Admin 2, Admin 3 to ilu tych adminów jest? Czyżby okazało się, że tu sami agenci "wiadomych sił" ?

  Ale jedna jest racja, promowanie tekstów pisanych metodą kopiuj - wklej obniża ranking portalu.
 • @Zawisza Niebieski 10:25:20
  /Nic dziwnego, że przeszkadzają im admini, co nie chcą zrozumieć, jak ważna jest ich twórczość (często kopiuj - wklej)/

  Niedostatek intelektualny można zakryć głośnym krzykiem w "słusznej sprawie"(w ich mniemaniu).
  Podobny mechanizm opisywał kiedyś Mrożek.
 • @Katogoria 01:11:51
  Jedyny w swoim rodzaju a nigdzie na portalach nie ma działu i zakładek temat „Polskiej Demokracji”.
  Trafnie zwróciłaś uwagę, że są dwa rodzaje władzy, bez demokracji ( władzy ludu).
  Oczywiście tylko jest zapis państwo demokratyczne nad Wisłą, reszta jest straszna lub tabu?………..

  „Ponadto, chyba sam Pan widzi, że demokracji nie ma- są tylko dwa rodzaje władzy, tajna lub święta.”

  Pozdrawiam
 • ależ to świetne! Polacy ze sobą rozmawiają choć w formie kłótni.
  teraz tylko wypada zmienić ton na lepszy i już jesteśmy WSPANIAŁYM, KULTURALNYM NARODEM. Nie kpię. Nie ironizuję. Emocje na bok i jesteśmy super!
 • @ALIK 21:46:05
  Klepanie po plecach to taka zabawa dziecinna „berek”, nikt za nic nie odpowiada tylko goni.
 • @Zawisza Niebieski 17:06:49
  W Jej imieniu Ja Pana przepraszam.

  I pozdrawiam ;-)
 • x
  To jeśli taka burza mózgów, to też kamyczek położę.
  Rozumiem, że zmieniła się legenda. Legenda kiedyś głosiła, że modzi nie są w stanie latać po wszystkich wpisach i wyłapywać kanału i żeby każdy robił prace społeczne we własnym zakresie.
  Teraz rozumiem, modów więcej, a roboty mniej, to wezmą ten przykry obowiązek na wyłączną odpowiedzialność. No ok. Ustrój jak ustrój.

  Tylko teraz tak:
  Chciałbym, aby była możliwość umieszczenia widocznej informacji, najlepiej z datą, o zgloszeniu komentarza do moderacji, może z rozróżnieniem na veto gospodarza i veto zewnętrzne/userów. Może być kolorem samego znaczka.
  Jakiś znaczek przy danym komentarzu, z wyskakującym oknem info nt zgłoszenia, nic co usuwałoby, czy zakopywało koment z automatu.

  To mi da pojęcie gdzie ten wagonik się pcha. Które zgłoszenia rozpatruje się błyskawicznie i po myśli, a które idą na ignor.
  Oczywiście kociokwik, jest niemal pewien, ale to już zmartwienie szanownego modostwa.
 • @DelfInn 11:07:50
  Dobrze, w takim przypadku nie było sprawy, jeśli tylko rebeliantka powstrzyma się od dalszych oszczerstw pod moim adresem. Nie zależy mi na wszczynaniu awantur, ale obrażać się nie pozwolę.

  Serdecznie pozdrawiam
 • @DelfInn 11:07:50
  To moze jeszcze mnie przeprosisz w imieniu Rebeliantki?
  A jest za co...
 • @Zawisza Niebieski 11:31:33
  Proszę Pana,

  Czy zechciałby Pan okazać publicznie swe męstwo przez powstrzymanie swych ataków przeciw kobiecie?

  Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 11:41:11
  Ok, przepraszam.

  I, owszem, zawsze i nieustająco, pozdrawiam :)

  Maciek
 • @DelfInn 11:48:29
  Diękuję ci Macieju :) Zaraz mi sie humor poprawił i pogoda za oknem stała sie taka... słoneczna :)

  Tylko czy Rebeliantka wie o tym wszystkim? Do spowiedzi też za nią chodzisz?
 • @DelfInn 11:43:33
  Przecież już powiedziałem, nie było sprawy, jeśli tylko ataki na mnie nie będą się powtarzały.
  Bycie kobietą jest i przywilejem i ale wiąże się z pewnymi obowiązkami. Jeśli kobieta używa języka jaki nie przystoi kobiecie nie może liczyć na to, by była traktowana jak kobieta. Z tego co wiem, nie ma różnicy między przykazaniami obowiązujących mężczyznę i kobietę. Nie mów fałszywego świadectwa obowiązuje zarówno mężczyzn jak i kobiety.

  Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 11:54:36
  Ba.... nie przywiązuj się jednak zbyt do swego humoru :-)

  Życia! :-)

  http://jacekzbikowskicoaching.blog.pl/files/2014/02/man1-300x284.jpg
 • @Zawisza Niebieski 11:58:13
  Jezus Chrystus powiedział o tym inaczej. Nie doczytałeś?
 • @DelfInn 12:07:48
  A niby o których słowach myślisz, bo wiesz, niektórzy opowiadają takie rzeczy, że w żadnej Ewangelii nie znajdziesz, czy to kanonu, czy poza kanonicznych. Ostatnio Kategoria, próbowała wmówić, że Maria Magdalena byłą kobietą puszczalską.
 • @Zawisza Niebieski 12:20:23
  Kobiety są od tego, aby ich wysłuchiwiać... proszę Pana :) To zresztą jest piękne! :)) Aha... no co ja miałem na myśli? Ciekawe... Od miesiąca już Pan jest w tym nieporozumieniu. Czemu miałbym Panu ułatwić, skoro Pan sam nie chce?
 • @DelfInn 12:27:08
  Zdaje się, że jakoś Jezus zapomniał tych słów wypowiedzieć, a już zupełnie nie pasują one do słów przypisywanych św. Pawłowi. "Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem,..."
  Nie zabiegam o przychylność rebeliantki bo piszę dla ludzi o otwartych umysłach, których spory intelektualne nie obrażają. Którzy myślą, a nie wierzą we wszystko co im ktoś napisze lub powie. Których nasza kultura nie obraża.
 • @Zawisza Niebieski 12:51:03
  No naprawdę nie przyjmuje Pan Chrystusa... Czemu ta miłość własna służy?
 • @DelfInn 13:02:37
  Delfin, jest ładna pogoda. Może tak za 3 godzinki w Łazienkach?
  Przyda ci się trochę świeżego powietrza :D))))
 • @SpiritoLibero 13:09:01
  Bóg zapłać! :-)))))))))))))
 • @Bara-bar 22:10:23
  "Historia z wiara NIE ma NIC wspolnego!"

  Wiem.
  Dlatego jestem nie wierzący.
 • @Kodiak 22:39:11
  Mam to gdzieś co kto o mnie myśli bo nie jestem tu dla kółka wzajemnej adoracji - a w szczególności oszołomów sekciarzy.
  Nie chcę być blogerem z różnych powodów.
  A tym bardziej dla samego koloru czerwonego.

  Ale śmieszą mnie frajerzy i frajerki które nie mają jaj aby pisać pod jednym nickiem nawet jako anonimy.

  A portal który na to zezwala jest jeszcze śmieszniejszy.

  PS.
  A jeśli kot jarka zawsze dziewicy jest dla Ciebie "świętej pamięci" to współczuję Twojej rodzinie.
  Mają kogo się wstydzić.
  HOWK
 • @Rebeliantka 22:49:05
  Sorry Rebeliantko ale dla swojego dobra nie zaczepiaj tematów wiary bo swoimi zakłamano/sekciarskimi już nie tylko poglądami co poczynaniami i insynuacjami, oraz jawnymi oskarżeniami totalnie się ośmieszasz.
  Zostaw te wątki i rób inne rzeczy które robisz dość pożytecznie.
  Wiem że przykre ale prawdziwe.

  Kiedyś usiądziesz wieczorkiem w kącie z winkiem w ręku i może w końcu sobie pomyślisz:
  "kurcze a może i taka jestem jeśli setki ludzi mówi mi to samo"
 • @Bara-bar 22:49:40
  "@roux 21:58:53
  A czym ty od szatana?"

  ROUX ewidentnie ISTNIEJE
 • @Kodiak 17:06:52
  A czego ty znowu chcesz ode mnie, rendżer...
  To bardzo smutne co wypisujesz :( zaraz 6 miesięcy?...
 • @Kodiak 17:06:52
  "@Kodiak 16:40:09
  Wlasnie ulegl zniknieciu komentarz. "

  Wymyj ekran. U mnie jest widoczny.
  Sensu brak, ale go widać
 • @Kodiak 18:02:02
  "ie tylko ten jeden, przedtem zniknely inne moje wpisy na tym blogu, ale skoro ich nie ma.."

  Ja widzę ten Twój wpis.
  Więc albo masz brudny ekran, albo ...................

  "Malo mnie obchodza twoje sympatie polityczne, ale najwyrazniej jestes jednostronny"

  W pewnym sensie tak. Stoję naprzeciw wszystkim którzy obecnie są u koryta.
 • @Kodiak 18:02:02
  "ja nie przepadam za kolkami."

  To nie wciskaj ich sobie ............. :D
  (albo dobrze nasmaruj - czym, to np. zapytaj techników Justy Kowalczyk :D )
 • @Zawisza Niebieski 10:02:50
  Jeszcze raz, stalkerze. Opinie nie mają waloru faktu, są zawsze mniej lub bardziej subiektywne. Wg mojej opinii jesteś lewakiem i nie zamierzam jej zmienić.

  I przestań się kompromitować nahalnym domaganiem się, abym zweryfikowała swoje o Tobie zdanie (opinię). Co Ci tak na tym zależy? Jestem tak opiniotwórcza, że nie mozesz żyć bez akceptacji z mojej strony? Z każdym Twoim twierdzeniem, że moja negatywna o Tobie opinia, jest "oszczerstwem", jestem coraz bardziej rozbawiona. Bo nie tylko lewak, ale i totalista ;)))

  I zmień płytę, bo się już całkiem zdarła. Wprawdzie technika "zdartej płyty", jest jedną ze skuteczniejszych metod manipulacji, ale już przegiałeś pałę. Nudzisz wszystkich, no prawie wszystkich. Ze szkodą dla siebie :)))
 • @Zawisza Niebieski 10:08:00
  Martw się o siebie :)))
 • @DelfInn 11:07:50
  O, ja nie wyrażam zgody :)
 • @Zawisza Niebieski 11:31:33
  Kotuś, nie zmienię opinii na twój temat :)))
 • @Zawisza Niebieski 11:58:13
  Kotuś, kopiesz mnie nie po męsku, tylko po lewacku ;)))
 • @Zawisza Niebieski 12:51:03
  Twoja kultura mnie nie obraża. Nudzi mnie i uważam ją za błędną, "otwarty umysle" :)))
 • @ALIK 16:25:10
  Na razie mówisz Ty, ZN i SL. :)

  I nic Ci do mojej wiary. Ja Ciebie nie nawracam, Ty nie nawracaj mnie :)
 • Szanowny Panie Opara!
  Blogi autorów w serwisie Neon.pl posiadają swoją domenę. Inne serwsisy blogowe raczej tego nie mają. Ma to prawynurt.pl. Może pominęłam jakiś, proszę o komentarz.
  Tutaj, przy daniu autorom swojej domeny, aż się prosi, aby to autor dbał o porządek na swoim blogu. Administracja powinna wchodzić wtedy, kiedy autor nie widzi naruszenia regulaminu serwisu w komentarzach.

  Teraz mam pytanie. Przy logowaniu, aby napisać ten komentarz przeżyłam mały szok. Pokazała mi się się strona w poniższym zrzucie, a póżniej nie mogłam się zalogować. Moja przeglądarka mieliła i mieliła. Musiałam ją uruchomić ponownie i ponownie się zalogowałam. Hasło mam zmienione.

  http://leoparda.site40.net/Obrazek-1.png
 • @Rebeliantka 19:24:11
  Masz rację Rebeliantko, Zawisza powinien dać sobie spokój.
 • @DelfInn 13:02:37
  Sam widzisz, jaki poziom moralny reprezentuje rebeliantka? Warto było?
  I ludzie o takiej moralności chcą się zwać katolikami? Czy na pewno ci po drodze z takimi. Dla nich oszczerstwo to prawda a prawda to kłamstwo.
  Tak więc jak ci powiedziałem, ja odpuszczam. Kiedyś ludzi niegodnych płazem szabli się traktowało, ale niektórzy nawet na taki "zaszczyt" nie zasługują.
 • @Zawisza Niebieski 21:37:44
  Sam widzisz, jaki poziom umysłowy reprezentujesz, biedaku. Nijak nie możesz zrozumieć, czym jest opinia. Lewakiem byłeś, jesteś i pozostaniesz ;)

  I Bogu dzięki, że już niczym nie będziesz mnie "zaszczycał". Tylko w końcu dotrzymaj słowa, lewaczku :))) Szablą na bezbronne kobiety, też mi coś ;)))
 • @leoparda 20:50:19
  Ja już skończyłem, nie będę zniżał się do poziomu rebeliantki, przykro tylko, że ludzie o takim poziomie moralnym chcą się katolikami nazywać. Rebeliantka jest zwykłym oszczercą i widocznie jej z tym wygodnie.
 • @Zawisza Niebieski 21:52:12
  Płyta Ci się zafiksowała, lewaczyno?
 • @Zawisza Niebieski 21:52:12
  Poza tym, w oszczerczy sposób pomawiasz księży katolickich o to, że problem pedofilii jest w tym środowisku rzekomo niemarginalny, a biskupi rzekomo nie rozumieją znaczenia Sakramentów Świętych. Uważaj chłopie na to, co mówisz, bo Bóg jest nierychliwy, ale sprawiedliwy. Módł się, abyś zdołał przed śmiercią skutecznie uderzyć się w piersi za pomawianie KK, lewaku.
 • @Rebeliantka 22:19:27
  Ja po prostu odnoszę się do słów wypowiedzianych przez kapłanów w tym biskupów. Ja twierdzę, że nie problem jest w kilku przypadkach pedofilii wśród księży a w tym że biskupi i część twardogłowych katolików broni tych pedofili narażając dobre imię Kościoła. Zawsze twierdziłem, że pojedynczy grzesznik jest grzesznikiem na własny rachunek, ale jeśli biskup zaczyna tłumaczyć, że to dzieci sprowadzają dorosłych, wykształconych facetów na złą drogę, to bierze ten grzech na cały Kościół.
  Teraz zastanów się nad twym grzechem mówienia fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu, niedługo spowiedź wielkanocna, masz czas na przemyślenie. Na razie traktuję cię jak grzesznika, który ma zrozumieć, że pomówienia to nie jest dobra droga. Więc do po świętach.
 • @Rebeliantka 22:19:27
  ------- BABSZTYLU !! wyprany ze wszystkich zwojów mózgowych !! - jakiej cholery !! GNĘBISZ NAS -- najnormalniej w świecie bezmózgi przygłupie --KULA w ŁEB albo kaftan --humanitarniej JEDNAK -KULA !!

  ------- na onkologii są CIERPIĄCE -umierające DZIECI !! idz WIEDZMO !! i poczytaj im bajki / rozśmiesz / rozwesel --wykorzystaj swoje wyprane ,bezwartościowe życie !!! -dla dobra drugiego człowieka !!!!--SYNAGOGA SZATANA i jego sługi OPĘTAŁY ciebie

  ----BOŻE !!! zlituj się !! nad pogubionym Twoim dzieckiem -zdejm opętanie z tej biednej istoty
 • @Zawisza Niebieski 23:18:06
  I jeszcze jedno, mówienie o mnie lewak to tak samo jak bym o tobie mówił bolszewik, bo przecież pomówienia to bolszewickie metody.
 • @ninanonimowa 23:22:02
  Nina buzi!
  http://emotikona.pl/emotikony/pic/2smiejsie.gif
 • @ninanonimowa 23:22:02
  Sprzedaj Bougatti i pomóż biednym dzieciom, dobroczyńco na cudzy koszt.
 • @Zawisza Niebieski 23:22:45
  Tak, pomówienia, to bolszewickie metody. Pomawiasz Kościół po bolszewicku.
 • @Zawisza Niebieski 23:18:06
  Nie kłam na temat słów i intencji biskupów polskich. Oszczerstwa w tym zakresie stawiają Cię poza społecznością wiernych, jeśli w ogóle do niej należysz, w co wątpię.

  Wątpliwości, co do Twojego "katolicyzxmu", są też oczywiste, w świetle uporczywego powtarzania przez Ciebie kłamstw na temat Św. Biskupa Stanisława Patrona Polski. Powtarzasz wielokrotnie już dowiedzione kłamstwa XIX-wiecznego masona Wojciechowskiego. Tylko człowiek złej woli może tak postępować.
 • @Zawisza Niebieski 23:18:06
  Poza tym nie ma twardogłowych i miękkogłowych katolików. Obowiązuje dekalog. Kto kłamie na temat Świętego Kościoła Katolickiego, nie zasługuje na miano katolika. To po prostu szyderstwo z wiary.
 • @Zawisza Niebieski 23:18:06
  Nie szydź z Sakramentu Pokuty. Po chrześcijańsku Ci zwracam uwagę, że to jest niewłaściwe. Rozumiem, że mnie nienawidzisz lub realizujesz misję rzucania plugastw pod adresem katolików, którzy sprzeciwiają się Twoim kłamstwom na temat Kościoła, ale nawet szatan się boi Boga. Nie bądź zaślepiony i pamiętaj o tym, gdy szydzisz z Sakramentów Świętych.

  A po ludzku, szydzenie z cudzej wiary jest po prostu passé.
 • @Zawisza Niebieski 21:37:44
  Obaj odpowiadamy za Jej poziom moralny. Jest tu kilku głupków, co się z tego zwalniają. Czy po drodze Ci z takimi? ;-)


  Pozdrawiam

  PS "Kiedyś ludzi niegodnych płazem szabli się traktowało,"

  No właśnie...
 • @ninanonimowa 23:22:02
  czy ktoś może usunąć ten spam? :))))
 • @DelfInn 09:41:41
  A co ci się w tym wpisie nie podoba? Trafny jest.
  Niech Rebeliantka sobie podyskutuje, jak kobieta z kobietą. Przynajmniej nie będzie zarzutów, że ktoś "napada" na słabszą płeć ?

  Widzisz Delfin? Twoja mediacja (bardzo szlachetny gest:) na nic się nie zdała...:( A ja już tak się cieszyłem :D))
 • @SpiritoLibero 09:47:03
  Proszę się nie niepokoić :)

  Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 00:12:12
  http://s9.postimg.org/rdxgg64i7/1346461490_f8fhol_600.jpg
 • @Astra 10:04:17
  Mądry Król Julian :D)))

  Ty też pospieszyłaś na ratunek kumpeli? Przyda się bo ostatnio ma niezłe odloty. Dobrze, że "przyjaciele" jej nie opuszczają :)))
 • @SpiritoLibero 10:12:33
  //------- BABSZTYLU !! wyprany ze wszystkich zwojów mózgowych !! - jakiej cholery !! GNĘBISZ NAS -- najnormalniej w świecie bezmózgi przygłupie --KULA w ŁEB albo kaftan --humanitarniej JEDNAK -KULA !!//

  Kto tu ma odloty? ta wiedźma na pewno... ale że dołączyłeś do niej...?
  Te same prochy bierzecie?
  Od rebeliantki się odczepcie i ty i ta wiedźma i ten niebieski cwaniaczek ! !
 • @Rebeliantka 08:55:39
  Tak jak powiedziałem, ja odpuszczam tak jak to nam nakazuje wiara. Nigdy nie było we mnie nienawiści do ciebie ani jakiejkolwiek innej osoby. Nie nienawidzę nikogo. I nigdy słów nienawiści z mojej strony nie słyszałaś, za to słyszałaś słowa wzywające ciebie do odwołania oszczerstwa w stosunku do mojej osoby.
  Pokaż mi, gdzie są oszczerstwa na temat biskupów. Dokładnie cytuję ich słowa (w artykułach, nie komentarzach) a potem analizuję te słowa. Biskup nie jest bogiem, biskup jest grzesznikiem. Trudno bym popierał Wesołowskiego, Petza czy skandaliczną wypowiedź Michalika. Nie jestem ślepy. I wyraźnie mówię, że ukrywanie tych ludzi, nie potępienie ich czynów, czy wypowiedzi jest działalnością niszczycielską względem Kościoła. Uprawiają ją tzw. obrońcy wiary. Najwyższa pora, by Kościół odcinał się od takich ludzi, bez względu na to, czy nosi sutannę czy nie.
  Twoim działaniem też niszczysz Kościół.
  Gdzie szydzę z sakrametnów? Znajdź mi taką wypowiedź. Coś mi się wydaje, że nie czytałaś moich tekstów, a tylko masz jakieś imaginacje na temat tych tekstów.
  W sprawie Stanisława opieram się na dokumentach historycznych i w najbardziej wiarygodnym (Gall anonim), co uzasadniłem w swoim artykule, zapisie historycznym jest ona nazwany zdrajcą i tak go nazywam oraz niegodnym bycia patronem Polski. Ostatecznie w tych sprawach nie ma obowiązku by wielbić każdego świętego. Mam prawo do oceny życia tych osób.
  "A po ludzku, szydzenie z cudzej wiary" a kto szydzi? Ja? Ja podaję tylko fakty historyczne, podaję wyniki badań.
  "misję rzucania plugastw pod adresem katolików" pokaż gdzie, to ty posługuję się plugastwami względem jakiego katolika. Czy na kogoś rzucam pomówienia?
  Widzisz ile nieprawdy w twych wypowiedziach? Źle pojmujesz dobro Kościoła, bo dobrem kościoła jest eliminacja ludzi niegodnych pewnych sakramentów, jak kapłaństwa. Katolik nie ma obowiązku zamiatania pod dywan grzechów drugiego, choćby tym grzesznikiem był abp. np. Wesołowski, Paetz.
  Wieloktotnie prosił cię Spitito, prosiłem ja o jakikolwiek dowód na poparcie twych słów, nie ma, ty nie podajesz dowodów, dalej brniesz w oszczerstwa. Twoje postępowanie nic z nauką Jezusa nie ma wspólnego, ani z chrześcijaństwem. Po prostu tego nie rozumiesz, nie rozumiesz czym jest chrześcijaństwo. Ty bronisz tylko jakieś wyimaginowane dobre imię Kościoła, jesteś w stanie usprawiedliwić czyny takie o jakie jest posądzany Gil, Wesołowski. Myślę, że jak byś sama zobaczyła księdza molestującego dziecko, to byś dziecko ganiła w imię błędnego pojmowania dobra Kościoła.
 • @DelfInn 09:40:25
  Jak najbardziej czuję się odpowiedzialny za poziom moralny rebeliantki, dlatego po raz kolejny jej tłumaczę, choć wydaje się to wołaniem na puszczę. Twój szlachetny gest przeprosin za nią jak widzisz został potępiony, bo ona nadal w kłamstwa i oszczerstwa chce brnąć. Gdy prosisz o dowód na poparcie jej słów to dostajesz kolejne.

  Jak widzisz, moje działania mają również pewien efekt dydaktyczny. Ktoś następny widząc, że można odczuć skutki wypowiadanych przez siebie bezpodstawnych oszczerstw może się zastanowi, jeśli starczy mu na tyle rozumu i powstrzyma. Co będzie z korzyścią dla kultury rozmów na tym portalu. Chyba się zgodzisz, że wymyślanie bolszewików, lewaków itd. nic do dyskusji nie wnosi, zaś ośmiesza samego piszącego. To właśnie trzeba było Rebeliantce wyjaśnić. A że nauka czasami bywa bolesna? No cóż taki mamy świat.
 • @Zawisza Niebieski 10:31:16
  >nie rozumiesz czym jest chrześcijaństwo [...] Myślę...

  Wiesz... Ty chyba nie masz w sobie wiary....

  Wejrzyj.
 • @Astra 10:24:54
  A co to znaczy "odczepcie"??? To ja piszę głupawe notki dajac w tytule obraźliwe epitety?
  Słusznie, że Zawisza dochodzi swoich praw. "Gebelsiak" i "lewak" to rebeliantka może sobie rzucać na spotkaniach kółka różańcowego i zobaczymy jak ją potraktują.
  Uważam, że Zawisza jest i tak zbyt kulturalny w stosunku do niej. Ninanonimowa już trochę mniej.
 • @Zawisza Niebieski 10:39:35
  :-) Rozbawiłeś mnie do cna :))) Dzięki! :))))))))))))
 • @SpiritoLibero 10:42:44
  e no, spoko - te słowa mają znaczenie, a on go nie podjął.
 • @DelfInn 10:45:02
  Czego nie podjął?
 • @SpiritoLibero 10:52:46
  Znaczenia. Ech... :)
 • @SpiritoLibero 10:42:44
  Kulturalny? jaja sobie robisz?

  //Kiedyś oszczercy mówili to wróg władzy ludowej, to kułak, wyzyskiwacz i już banda siepaczy szła i mordowała. Dziś ludzie o tej samej mentalności krzyczą to lewak, to wróg kościoła i już "banda siepaczy" gotowa ruszać. Ileż było na Wołyniu sytuacji, że mordowano człowieka poważanego tylko dlatego, że ktoś rzucił na niego oszczerstwa. Jeśli Pan czytał książki, to powinien Pan o tym wiedzieć/
  Chce Pan w tej bandzie brać udział? //

  Banda siepaczy? na Wołyniu za oszczerstwa mordowano? a Delfin to politruk?
  Kto tu kogo powinien przepraszać?... żałosne...
 • @Astra 11:02:18
  Bóg zapłać
 • @Astra 11:02:18
  znaczy tego... damy radę :))))))))))))))))

  hej
 • @Astra 11:02:18
  Pozwolę sobie CAŁKOWICIE sie z tobą niezgodzić.

  (Co to jednak znaczy grupowa sekciarska solidarność... Nawet trybeus stał się nagle "niezależnie myślącym" , zwykły troll "honorowym człowiekiem" :D))))))))))))))
 • @DelfInn 10:59:43
  Aha... Znaczy się nie "pojął".
  A co tu jest do pojmowania? "Gebelsiak" to raczej jednoznaczne określenie. Też bym się burzył.
 • @DelfInn 10:41:37
  Gdy mówię o historii, religioznawstwie, biblioznawstwie nie widzę miejsca na wiarę, zawsze staram się od niej odciąć. Trudno być rzetelnym w porównywaniu dwóch wiar, np. islamu i chrześcijaństwa gdy się mówi, chrześcijaństwo to ta prawdziwa wiara a islam to jakieś zabobony.
  Trudno opowiadać o wierze ojców gdy się myśli, to były zabobony ciemnego człowieka.

  Po prostu nauki z wiarą połączyć się nie da. Nauka szuka dowodów, wiara każe wierzyć, choćby dowody temu przeczyły. Nie jestem księdzem stąd katechez nie prawię, mówię o nauce i staram się być w tym rzetelnym. Dlatego piszę w zakładce religie a nie kościół ten czy inny. W tamtych zakładkach jest miejsce na katechezy, w zakładce Religie na podejście naukowe. Choć jak ktoś tam chce również katechezy prawić, nie widzę przeszkód.

  Trudno mówić, że były tylko 4 ewangelie, a reszta to nieprawda, gdy wiemy z dokumentów ojców Kościoła, że wybrano 4 tylko dlatego, że uważano iż są 4 strony świata, 4 główne kierunki wiatrów to i ewangelie muszą być cztery. Tylko taka była motywacja wyboru akurat czterech. Co dowodzi, że inne, też mogą nieść prawdę o Jezusie. Zgodzisz się?

  Prawda, czytanie innych ewangelii wymaga wysiłku, trzeba poznać i rozumieć w jakim środowisku powstała, bo przecież Kościół poganochrześcijański, czyli dzisiejsze chrześcijaństwo, to nie jedyna odnoga jaka wyrosła z nauki Jezusa i ewangelie powstawały dla różnych środowisk. Jak choćby w głównym nurcie chrześcijaństwa, judeochrześcjaństwie.

  Oczywiście podejście z punktu widzenia wiary to tylko te cztery mam czytać, pozostałe należy spalić, tyle, że czasy palenia ksiąg, mam nadzieję, już odeszły do historii. Ja nigdy nie wchodzę w spory udowadniajace, która nauka lepsza, Barabar, czy może Naftalego czy może katolicka, prawosławna. To jest poza zasięgiem moich zainteresowań. Ja widzę nakładanie się kultur, które tworzą dzisiejszą wiarę i nie przeszkadza mi, że majowe procesje, wigilia, śmigus-dyngus to zwyczaje wywodzące się z wiary ojców i z chrześcijaństwem nic nie mają wspólnego.
 • @SpiritoLibero 11:10:33
  ojtam, ojtam... przecież to ty jesteś honorowym trollem :))
 • @Zawisza Niebieski 11:12:50
  >Trudno być rzetelnym w porównywaniu dwóch wiar

  tu mnie zaciekawiles... czytam dalej jednak...
 • @DelfInn 10:45:02
  Myślisz, ze nie pojmuję słów "lewak" i "Gebelsiak", one wyraźnie znaczą, że rebeliantka dekalog traktuje sobie jak Kali z "w pustyni i w puszczy". Jak rebeliankę nazwać "Gebelsiak" to źle, ale jak rebeliantka nazwać "Gebelsiak" to bardzo dobrze. Takie chrześcijaństwo rodem z mentalności Kalego.
 • @DelfInn 11:15:06
  Se nie pozwalaj, Delfin...
  Wiesz doskonale o kim piszę.
 • @Zawisza Niebieski 11:12:50
  Ehm... nie ma, mój bracie, czegoś takiego jak "wiara dzisiejsza". A przy każdej okazji - proszę śmiało wchodzić w spory! :-))
 • @Astra 11:02:18
  A kto tu delfina politrukiem nazwał? Politruk to taki co głosi własne treści i cenzurą chroni je przed oceną czytelnika, poprzez banowanie, usuwanie niewygodnych komentarzy, nie zawierających jakiś obraźliwych treści. To jest politruk. Więc nie twórz nieistniejących faktów.
  A o Wołyniu to sobie trochę poczytaj, to zobaczysz jak na skutek oszczerstwa mordowano ludzi poważanych i spełniających ważne role w społeczeństwie, jak lekarzy. Poczytaj, to zrozumiesz.
 • x
  Gdyby figa była ptakiem, to miałaby kobierzec z marmolady?
 • @Zawisza Niebieski 11:19:20
  Pani /ta/ użyła słów i zwrotów, których pojęcie jest jasne.
  Wynika z nich jakaś kobieca... niemoc... Czy Ty chcesz być silniejszy? KONIECZNIE???... ;-)
 • @SpiritoLibero 11:25:10
  Doskonale nie wiem. Śmiej i powiedz! :-)
 • @DelfInn 11:09:40
  http://www.youtube.com/watch?v=LBuHJzT41cY
 • @SpiritoLibero 11:10:33
  //Co to jednak znaczy grupowa sekciarska solidarność...//

  Jak bym była jak ten niebieski cwaniaczek, to zaraz zaczęłabym cie ścigać po wszystkich blogach i prosić o przepraszanie hehe
 • @Astra 11:45:40
  HA HA! precz szatani, precz! :-))))))))))))

  BZ :)
 • @Zawisza Niebieski 11:30:14
  "A kto tu delfina politrukiem nazwał?"

  //@DelfInn 15:51:49
  Widzę, że dobrze Pan zna to co było głoszone na spotkaniach egzekutywy. Z własnego doświadczenia? Że zapytam. A niby co się Panu w tym co powiedziałem nie podoba. Nie bywałem na egzekutywach, więc może coś odkryłem, coś na nowo, Z przyjemnością chciałbym się dowiedzieć co. Więc może konkrety a nie puste słowa na wiatr?

  Politruk zawsze rzuca oskarżenia bez podstawy, a jak o podstawę zapytają, to chowa uszy po sobie i za cenzurą się chowa. Chyba to Pan zna u swoich przyjaciół, prawda?
  nadużycie link skomentuj Zawisza Niebieski 18.02.2014 16:12:26 //

  I nie mądruj się na temat Wołynia, sam se poczytaj niebieska mądralo ! Q
 • @Astra 11:47:52
  "niebieski cwaniaczek"
  Cwaniaczek? bo posiada wiedzę i potrafi sie nią podzielić/ A jak coś się nie zgadza to przyznać komuś rację? Daj nam Panie Boże więcej takich "niebieskich cwaniaczków".

  A ty za co niby miałabyś mnie ścigać? Zawsze jestem niewyobrażalnie kurtuazyjny wobec ciebie. Mimo, że w innych miejscach nazywasz mnie pieszczotliwie "dupkiem" :D)))))
 • @Astra 11:54:19
  No właśnie :))) Hmmm... O, mam tutaj - nas wszystkich i każdego... no tak?

  http://www.youtube.com/watch?v=Vb_UelZVimk
 • @DelfInn 11:38:58
  No chyba nie masz mnie za "nieśmiałego"... (chyba jedynie w stosunku do Astry :)

  Jazgdyni próbuje tutaj trollować mimo, że pięknie się pożegnał i opluwa nasz portal gdzie tylko może.
  Jak nazwiesz taką postawę?
 • @SpiritoLibero 12:04:58
  Wcale.
 • @DelfInn 12:10:31
  A jak nazwiesz takie coś jak uskutecznia tenzgdyni?
  Czy może wymagam zbyt wiele? :D))
 • @DelfInn 12:02:14
  Tak Delfinie... tak:)... kto nie potrafi przebaczać jest pozbawiony.... czegoś niewyobrażalnie pięknego....
 • @SpiritoLibero 12:15:47
  Rzekłem - wcale.
 • @Astra 12:17:14
  To jakiś szantaż? ;-)))
 • @SpiritoLibero 12:00:41
  To mówisz, że niebieski cwaniaczek wiedzę posiada? ha..oj kurna, zapomniałam .... nie można się śmiac przy tobie, bo sie obrażasz :(
  Niom więc, ta mądrala tak napisała Delfinowi :)))

  //Trudno być rzetelnym w porównywaniu dwóch wiar, np. islamu i chrześcijaństwa gdy się mówi, chrześcijaństwo to ta prawdziwa wiara a islam to jakieś zabobony.//

  Nie ciekawi cię, dlaczego nie wypowiada się tak fachowo na temat islamu?
  bo mnie bardzo...

  //Daj nam Panie Boże więcej takich "niebieskich cwaniaczków".//

  i mów za siebie :)))))
 • @Zawisza Niebieski 10:31:16
  Twój wywód jest tylko dalszym potwierdzeniem Twoich lewackich kłamstw i manipulacji. Wielokrotnie otrzymywałeś informacje o tym, że w swoich publikacjach i komentarzach kłamiesz osobiście oraz posługujesz się cudzymi fałszywymi informacjami. Nie ma potrzeby ich po raz kolejny dementować.

  Nie mam też zamiaru tracić więcej czasu na czytanie tych plugastw o polskim Kościele.

  Temat uważam za wyczerpany.

  Nie będę Też więcej odpowiadać na Twoje plugawe zaczepki.

  EOT.
 • @Astra 12:26:35
  Posiada posiada :)))
  Tylko, ze sekta KatoJudeoTalibów nie może tolerować takiej "wywrotowej " roboty, nie? :D))))

  "Nie ciekawi cię, dlaczego nie wypowiada się tak fachowo na temat islamu?
  bo mnie bardzo..."

  Myślę, że starczy poprosić i napisze coś ciekawego takze na ten temat.
  Trudno się jednak dziwić, że Wiara Ojców i stosunek do niej Koscioła katolickiego jest mu bliższa. Islam nigdy nie miał takich wpływów na naszych ziemiach.
 • @DelfInn 12:18:58
  Oj migasz się :))
 • @Astra 11:54:19
  "Niebieski cwaniaczek, niebieski mądrala", bez tego nic się nie da powiedzieć, pewnie się Pani czuje wielką katoliczką, bo takich słów Pani używa. Co za naród, skąd się to bierze. Wypowiedzi nie potrafi sklecić bez jakiś epitetów. Czyżby zbawienny wpływ radia Tadeusza R.? Tam są tacy, co słuchając mszy mogą kobietę pobić.
  Wiem, że historia Polski jest trudna do zrozumienia, po co ją czytać, jeszcze się człowiek czegoś mądrego dowie?

  Jeśli Pani sprawdziłaby na co była to odpowiedź? I nie mówiłem o Delfinie tylko mu odpowiadałem, zaś te słowa "Politruk zawsze rzuca oskarżenia bez podstawy, a jak o podstawę zapytają, to chowa uszy po sobie i za cenzurą się chowa." nie mogą się odnosić do Delfina, bo nie mam podstaw by twierdzić, że on też się za cenzurą chowa, nawet nie sprawdzałem czy mam u niego bana, ale nie sądzę. Słowa odnosiły się do "politruków" których tu kilku można by wymienić, ale nie robię tego, każdy wie, kto tu nie potrafi się się bronić inaczej niż cenzurą, kto podniósł lament, że mu możliwości cenzury zabiorą.
 • @SpiritoLibero 12:44:52
  //Trudno się jednak dziwić, że Wiara Ojców i stosunek do niej Koscioła katolickiego jest mu bliższa.//

  A co to za gówno "Wiara Ojców"? I ty z Sendeckim z krzyżem latasz?
  Nie pomyliło ci się?


  http://s27.postimg.org/bmm35qsmb/untitled.png[/img][/url]
 • @Zawisza Niebieski 13:19:59
  //Czyżby zbawienny wpływ radia Tadeusza R.? Tam są tacy, co słuchając mszy mogą kobietę pobić.//

  Faktycznie... nie tylko cwaniaczek... ale jeszcze kulturalny ..
  Tadeusz R ? A co interpol go poszukuje? Takie socjotechniki to faktycznie lewactwo i to wyższych lotów.
  Obrażasz tutaj nie tylko rebeliantkę, ale wszystkich katolików i jeszcze przepraszać się każesz?

  http://s30.postimg.org/f8wyfi5bx/images_CAO6_PODJ.jpg
 • @Astra 13:27:45
  Ja nigdzie nie "latam". Podkreślam jedynie jak ważny jest Krzyż. I robię to nie tylko stukając w klawiaturę. Stać cię na to?

  Wiara Ojców to zbiór wierzeń naszych przodków zanim łaskawie nie uczłowieczył nas Kościół rzymski.
  "Wiara Dziadków i PrapraDziadków" - brzmi lepiej?

  I przestań bronić straconej sprawy bo coraz bardziej się pogrążasz. Zaczynasz używać języka Rebeliantki. To bardzo smutne...
 • @Astra 13:38:50
  "Obrażasz tutaj nie tylko rebeliantkę, ale wszystkich katolików...

  Na Zawiszę obrażają się (a właściwie JEGO obrażają) jedynie KatoJudeoTaliby. Nikt więcej.
 • @SpiritoLibero 14:33:55
  //"Wiara Dziadków i PrapraDziadków" - brzmi lepiej?//

  Chyba twoich... z moimi wszystko było ok :))))

  Jakiej straconej sprawy? jakaś sprawa stracona tutaj jest na tapecie?
  Jakiś samosądzik szykujecie?

  //Na Zawiszę obrażają się (a właściwie JEGO obrażają) jedynie KatoJudeoTaliby.//

  Niby że katoJudeoTalibem jestem? ...
  no pięknie, coraz lepiej...
  Żeby była jasność, ja się na NIEGO nie obrażam.... jest żałosny i monotematyczny... noo ale ty zafascynowany jesteś
  daaaj spokój...
 • @Astra 15:00:58
  Nie jestem "zafascynowany" tylko potrafię docenić erudycję i włożoną pracę. I korzystanie z innych źródeł niż fronda, wiki i świerszczyk.

  "Chyba twoich... z moimi wszystko było ok :))))"
  No tak, rozumiem... Twoi przodkowie nie pochodzą stąd. A skąd?
  Górale z synaju czy rybacy z nad Jordanu? A może azjatyckie stepy?
  Określ się to przynajmniej będzie wszystko jasne.

  "Jakiś samosądzik szykujecie?"
  Puk puk! Jest tam kto?

  daaaj spokój...
 • @SpiritoLibero 15:18:37
  Sam się popukaj ... goopa rżniesz?
  O religię przodków tutaj wcale nie chodzi i dobrze to wiesz..
  "erudycję i włożoną pracę"?? tylko w co, sobie poczytaj jego odpowiedź do mnie :
  //Czyżby zbawienny wpływ radia Tadeusza R.? Tam są tacy, co słuchając mszy mogą kobietę pobić//
  Walka z Kościołem całą gęba, a ty się erudycją zachwycasz !
  Każesz mi się określać ... tobie? Sam się lepiej określ i to sam przed sobą kim jesteś ....
  Bo dla mnie to całe rusofilstwo, czy jak to nazywacie polska racja stanu i z maleńkiej niestety literki... z jednym się kojarzy
  http://s12.postimg.org/tgiuch1x9/maska_falszywego_patriotyzmu.png
 • @Astra 15:41:23
  Wiesz co Astra? Myślałem, ze masz trochę szersze horyzonty a ty jednak jesteś ciemna jak tabaka w rogu.
  Jakie "rusofilstwo"???? daj choć jeden przykład.
  To, ze nie daję się wrobić w usraelską propagande to wg ciebie rusofilstwo?
  Żeby się nie powtarzać to przekleję mój komentarz spod innej notki do Torina:
  //Gdy Polska potrzebowała pomocy, choćby w wyjaśnieniu katastrofy w Smoleńsku to gdzie byli ci nasi "sojusznicy"? Usrael rejestruje ruch najmniejszej muchy na globie i każde pierdnięcie a takie wielkie bum im umknęło? Mają nas za g... i tak też traktują.
  A tobie nie może się zmieścić we łbie, że można chcieć tylko Polski?
  Nie Judeopoloni, nie jewropejskiego landu czy prywislanskiego kraju?
  Przez takich ślepców jak ty mamy co mamy.//

  Przemyśl to sobie i nie rzucaj oszczerstwami w moją stronę bo sie jedynie błaźnisz.
 • @SpiritoLibero 15:51:25
  No.. sam widzisz jak zabolało...zaraz oszczerstwa itede...
  Ale jeśli ktoś nie widzi przyszłości w sojuszu z ruskimi, to natychmiast ty i wielu tutaj wysyła go nad Jordan... do swoich przodków.
  Właśnie to mnie tuta wkurza najbardziej.
  Żydów nie lubię, bo chcą zniszczyć i ograbić mój kraj. Uważam, że to przesada wykazywać taki histeryczny lęk przed nimi. Trzeba gości stąd wyprosić do siebie i to może być o wiele prostsze niż się wydaje...
  Teraz podobno 3 miliony żydków na Hiszpanię idzie.
  Natomiat Rosjanie i Niemcy są śmiertelnym zagrożeniem dla nas.
  Należy z nimi współpracować i bardzo im na łapy patrzeć, co i tak może nas nie uchronić przed ich zachłannymi łapami.
  Bo oni nigdzie stąd nie pójdą, będą tutaj zawsze....
  niom... to się określiłam :))
 • @Astra 16:12:41
  No jakbyś coś w końcu zaczynała kumać :)

  "Uważam, że to przesada wykazywać taki histeryczny lęk przed nimi. "
  To nie lęk. To próba uzmysłowienia ludziom problemu. I wcale tak łatwo sie ich nie pozbędziemy. Niestety. To głównie oni rozgrywaja tę podłą kartę skłócania Polaków z kim sie da, zeby łowić swoje rybki w mętnej wodzie. Tak robili w CCCP (jeszcze dzis nawet stawiają pomniki armii czerwonej w Izraelu) tak robią w USA, tak robią na całym świecie gdzie im sie tylko uda. I w ogromnej większości to wcale nie "etniczni" eskimosowie. Syjonizm to coś strasznego. Radzę ci przeczytać książkę, którą po kawałku wklejam, warto.

  "Natomiat Rosjanie i Niemcy są śmiertelnym zagrożeniem dla nas.
  Należy z nimi współpracować i bardzo im na łapy patrzeć,..."
  Przecież ja dokładnie to samo ciągle powtarzam!

  Może jednak nie jest z tobą jeszcze tak źle?... :D))))
  Buźka i nie wadżmy się już dzisiaj, ok?
  (zostawmy siły na jutro, ja "dupek" ci to mówię :)))
 • @Astra 16:12:41
  PS. A za ten Synaj i Jordan przepraszam, dowiodłaś już, ze słowiańska z ciebie dziewoja :D)))))
 • @Astra 13:38:50
  Widzisz, w związku z pewnymi nierozliczonymi sprawami finansowymi wolę określenie Tadeusz R.
  Jeśli chodzi o to kim jestem, lewacy trzymają stronę socjalizmu, Rosji, katolicy Watykanu, a ja po prostu jestem Polakiem, trzymam stronę Polski, która rzadko kiedy miała wspólne cele czy to z Rosją czy też z Watykanem. Ale na udowodnienie tych tez trzeba jeszcze wiele artykułów. Redemptoryści, zresztą jak by nie było jestem ich wychowankiem, moja parafia w dzieciństwie była pod wpływem redemptorystów. Ale nie narzekam, ksiądz, mój wychowawca w sprawach religii nie był zakonnikiem, lecz laureatem kilku nagród literackich. To właśnie dzięki niemu myślę otwarcie o religii a nie jak jeden z blogerów to, co się wychował w tej samej parafii co ja i jest dla niego pornografią obraz malowany przez malarza papieskiego.
  Wiata to nie tępe patrzenie we wszystko co ludzie w 2000 lat po Jezusie mówią. Naprawdę nie trzeba być człowiekiem robotem ślepo wierzącym we wszystko co tzw. Kościół mówi. Tzw. bo to nie wiedza Kościoła wyrażana w pismach ojców, a wymysły dzisiejszych ludzi. Jakieś dzienniczki, objawienia, "matki boskie" pojawiające się na nieumytych szybach, drzewach czy gdzieś indziej.

  A jeśli chodzi o ciebie, to rzeczywiście, szufladkowanie, epitety wydają się stawiać cię w jednym szeregu z rebeliantką i innymi osobami, co nie potrafią wypowiedzieć się, jeśli nie zastosują epitetu w ich mniemaniu obniżającego wartość kontr- adwersarza. To tylko w ich mniemaniu, bo tak naprawdę to sami obniżają swoją wartość w dyskusji, pokazują strach przed argumentami, który wyrażany jest w nagminnym stosowaniu cenzury. Wiem, że plotę trzy po trzy, kopiuję głupoty z sieci ale wykasuję wszystkie wpisy wykazujące głupotę mych tez, zablokuję ludzi myślących i jakoś tam przejdzie.
 • @Zawisza Niebieski 17:29:03
  Nno faktycznie... spirito ma rację ...erudyta z ciebie, że hej.

  //A jeśli chodzi o ciebie, to rzeczywiście, szufladkowanie, epitety wydają się stawiać cię w jednym szeregu z rebeliantką i innymi osobami,//

  To mówisz, że ja trzymam stronę Watykanu, inni Rosji a ty Polak prawdziwy?
  Kto tu kogo szufladkuje niebieski cwaniaku...
  Moje zdanie jest takie, ty tutaj zadaniowy jesteś... dobrze, że ten portal nie jest jednak opiniotwórzy... chociaż pewnie działasz na innych...
  Jednym słowem, ze strachu przed "argumentami" powiem ci:
  ...spadaj ! !
 • @SpiritoLibero 17:25:55
  //No jakbyś coś w końcu zaczynała kumać :)//

  Ja już wiele lat temu skumałam :))))) ale przed tobą jeszcze wieeeele pracy...
 • @Astra 17:58:43
  Tak.ja zawsze trzymam stronę Polski, w moim tekście nie ma znaczenia, czy jest to sprawa pro-rosyjska, czy pro watykańska (w czasach o których lubię pisać, pro niemiecka) dla mnie liczy się sprawa Polska. Dlatego wyraźnie piszę, że Polska, nasza kultura to praca wielu pokoleń ludzi którzy urodzili się i zmarli zanim Mieszko zanurzył się w misie chrzcielnej. I wielu pokoleń, które doprowadziły do tego, że po dziś dzień w kulturze okołokatolickiej zapisano kulturę ojców. Oczywiście, można ze strachem zasłonić uszy i oczy. Można uciec za barykadę cenzury, można... tylko po co?
 • @Astra 18:43:55
  I znowu pozwolę sie z tobą niezgodzić :)

  A dużo pracy jest przed każdym z nas. Tylko, że przed tobą cóś jakby więcej... :D)))))))))))
 • @Rebeliantka 12:36:11
  "Nie mam też zamiaru tracić więcej czasu na czytanie tych plugastw o polskim Kościele. "

  A cóż to za twór ten: "Polski kościół"?
  Ahaaa: to zastępy siepaczy sekty Toruńskiej? Czy jeszcze coś innego?

  I przy okazji widać Twoje priorytety:
  - Polski przez małe "p"
  - kościół przed duże "K"
  I nadal będziesz twierdziła że nie jesteś SEKCIARĄ?
  Ojjj rany julek. A co na to lekarz, mąż i pozostała rodzina?
  Raz jeszcze wspoółczuję
 • @SpiritoLibero 14:33:55
  "zanim łaskawie nie uczłowieczył nas Kościół rzymski."

  Tzn. że dzień wcześniej nasi przodkowie żyli w jaskiniach bądź na drzewach i chodzili na czworaka? :D
 • @SpiritoLibero 14:33:55
  @Astra 13:27:45
  Zaczynasz używać języka Rebeliantki. To bardzo smutne..."

  Może wymieniają się hasłami do swoich kont na NE?
 • @ALIK 19:07:34
  I jak tu trafić do człowieka, którego dziadowie jeszcze w roku 965 chodzili na czworakach po puszczy, zjadali co znaleźli i bezsensu porykiwali nie znając mowy i nie będąc człowiekiem.

  Najstarsze ślady cywilizacji rolniczej na naszej ziemi to 4,5 tys lat p.n.e Jak trafić do ludzi, których przodkowie nie byli ludźmi jeszcze 5.5 tysięcy lat po tym jak nasi uprawiali rozumnie ziemię?
 • Pytanie
  http://rebeliantka.neon24.pl/post/106428,ja-w-sprawie-reform-na-neonie24
 • He, he
  Długie i namiętne dyskusje, jakie się wywiązały pod tym wpisem, świadczą o tym, że zabranie blogerom możliwości usuwania komentarzy i trollów, nie jest najlepszym pomysłem: z grubsza biorąc 3/4 tych komentarzy jest kompletnie nie związane z tematem wpisu...
  Jeśli więc chodzi o to, aby trolle mogły się wyżywać i kreować awantury, przy czym niewątpliwie wzrośnie ilość odsłon, choć nie unikalnych wizyt - jak najbardziej, należy zabronić usuwania czegokolwiek.
  Jeśli natomiast myślą przewodnią ma być merytoryczna dyskusja i przekazanie konkretnych treści - proponuję zostawić system bez zmian.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930