Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Moderacja a rozwój NEon24.pl

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeszcze raz chcę wrócić - do kwestii moderacji, na portalu NEon24.

 W notce z dnia 14.01.2014 r., jako inicjator, a obecnie Redaktor Naczelny NEon24.pl, napisałem otwarcie o przyszłości naszego portalu. Zaprosiłem do współpracy. Naszym ambitnym planem jak zawsze od początku, było aby NEon24 – pełnił funkcje informacyjne, edukacyjne, opiniotwórcze. Tak, aby wszyscy użytkownicy portalu, mogli się wypowiedzieć i właściwie zrozumieć aktualną sytuację naszego kraju. Tak, by wywołać możliwie najszerszy merytoryczny dialog obywatelski na temat dobrze zrozumianej, Polskiej Racji Stanu – w kontekście obecnych realiów Europy i Świata.  Tak, aby stworzyć szansę do zmiany – obecnej, bardzo niekorzystnej rzeczywistości życia w IIIRP. 

 
 Nowy Ekran, jak niektórzy twierdzili „najlepszy start-up” w Polskim Internecie: stworzył zupełnie nową jakość, dał szanse swobodnej wypowiedzi autorom i komentatorom. NE angażował się w rozmaite działania społeczne i polityczne, w większości z inicjatyw Redakcji - przy czynnym wsparciu społeczności blogerów. NE był współorganizatorem Marszu Niepodległości, stanął też w obronie praw obywatelskich, łamanych często przez System. Nie będę wyliczał wszystkich zasług i aktywności NE. Wiele inicjatyw w działaniach NE było też nieudanych. Wynikało to z kilku prostych faktów. NE, w pewnym sensie, był nośnikiem medialnym „pospolitego ruszenia” ludzi niezadowolonych z istniejącej rzeczywistości, którzy nie mieli, żadnego innego forum swobodnej wypowiedzi. Dodatkowym problemem, był fakt, że NE tworzyli amatorzy,  (jak i ja), którzy często działali spontanicznie, bez sprecyzowanego planu biznesowego.  
 
 Podsumowując ostatnie 3 lata, można stwierdzić, (wbrew różnym problemom ostatniego roku) NE odegrał ważną, często niedocenianą, rolę w tworzeniu polskich mediów elektronicznych. Było to możliwe, dzięki ogromnej, często niedocenionej pracy Redakcji i nas wszystkich autorów społeczności NEon24pl. Ocenę, zresztą zostawiam Państwu. Wiem, że jest i będzie wiele opinii na ten temat – no i dobrze.
 
 Pozostaje pytanie: Co dalej? Najważniejsze pytanie w życiu i w każdym działaniu. Zapewniam, że często, zwłaszcza ostatnio powtarzane plotki o śmierci NEon24.pl, są stanowczo przedwczesne. Realia są takie, że musimy się ciągle rozwijać, musimy też na to zarabiać i jakoś się utrzymywać. NEon24, nie jest przedsięwzięciem stricte biznesowym, a w życiu wiadomo, nic nie ma za darmo.  
 
 Jeszcze raz chcę wrócić  - do kwestii moderacji, na portalu NEon24. Otrzymuję wiele sygnałów od osób, które są zainteresowane, zamieszczaniem swoich publikacji na naszym portalu. Zarzucają jednak Redakcji, że nie chronimy dostatecznie piszących przed atakami kilku osób korzystających z anonimowości w sieci.
 
 Powtarzam jeszcze raz: NEon24.pl nie prowadzi ŻADNEJ cenzury ze względu na treść i zawartość ideologiczną artykułów i komentarzy - prezentowaną opcję polityczną czy przekonania religijne. Nie może to jednak służyć do wywoływania awantur i obrażania kogokolwiek. Redakcja stara się promować artykuły biorąc pod uwagę jedynie zawartość merytoryczną i formę przekazu. Jeżeli  chcemy zbudować poważny portal, o charakterze opiniotwórczym i zachęcić do pisania dobrych autorów, którzy mają coś do powiedzenia - musimy dbać o kulturę i poziom dyskusji. Musimy – wszyscy zadbać o dobrą opinię o portalu NEon24.pl.
 
 
 Wszystkie wpisy naruszające dobre imię portalu czy też wywołujące niepotrzebne awantury będą więc usuwane a ich autorzy blokowani. Nie ma na to rady. Będzie to zadanie moje i administracji. Jeżeli będą sensowne inicjatywy blogerów (np. Sądu koleżeńskiego), które będą w stanie spełnić te rolę arbitrażu – zapraszamy do współpracy. 
Jednocześnie przypominam, że praktyka umieszczania wielu notek dziennie, o wątpliwej wartości merytorycznej lub będących jedynie przedrukami z sieci, będzie traktowana jako spam i usuwana. Regulamin mówi wyraźnie o maksymalnej ilości notek dziennie. 
 
 Wszelkie poważne uwagi na temat funkcjonowania portalu, propozycje zmian czy też ulepszeń w funkcjonowaniu NEon24.pl - prosimy kierować na adres administracji. Zapewniam, że wszystkie uwagi i opinie są czytane z wielką uwagą. Na portalu prosimy zawsze ograniczać się do dyskusji na tematy publiczne (bez niepotrzebnych osobistych wycieczek – które też będą eliminowane).
 
 Mam wielką nadzieję, że wszyscy Państwo - potraficie mnie zrozumieć. Musimy nasze wspólne dzieło NEon24, traktować jak Nasz Dom. W naszym interesie jest, aby w tym domu byli ludzie, którzy będą się wzajemnie szanować, których zawsze chcemy gościć i zaprosić do rozmowy. 
 
Mam nadzieję, że wspólnie położymy kamień węgielny – aby zbudować Nasz  dom – POLSKĘ. 
 
 Życzę zdrowia i wszelkiej pomyślności – oraz „owocowych dyskusji” 
 
 Dziękuję Państwu za uwagę.
 
 Ryszard Opara

KOMENTARZE

 • Proszę zatem dokonać moderacji
  tych komentarzy:

  http://BratZorza.neon24.pl/post/105597,moda-na-sukces-czyli-czy-w-56-odcinku#comment_928949

  http://BratZorza.neon24.pl/post/105597,moda-na-sukces-czyli-czy-w-56-odcinku#comment_929043

  zgodnie z moją prośbą tutaj:
  http://BratZorza.neon24.pl/post/105597,moda-na-sukces-czyli-czy-w-56-odcinku#comment_929047
 • PORTAL OPINIOTWÓRCZY - a nie TSUNAMI NEWSÓW ...
  Racja, Neon24 powinien być portalem OPINIOTWÓRCZYM, THINK-TANKIEM, miejscem wymiany i dyskusji idei. bazą wiedzy, miejscem promowania autorów wolnorynkowych itp.

  Ale NIE POWINIEN być "partyjnym biuletynem propagandowym". Dlatego należy porzucić wszelkie próby organizowania partii politycznej na bazie N24 czy kreowania struktur politycznych oraz planowania karier politycznych.

  Tylko wtedy N24 będzie pełnił rolę portalu opiniotwórczego.

  W przeciwnym razie stanie isę partyjnym biuletynem ...

  Niestety - na razie te dwie koncepcje są realizowane na N24 na zmianę lub równocześnie, co jest całkowicie niemożliwe, gdyż przypomina sytuację, że ktoś chce zrobić "EPIC SPLIT", niczym van Damme na lusterkach bocznych dwóch ciężarówek ...
 • Jest moderacja, jest cenzura wynikająca ze strachu, że wykaże się autorowi niewiedzę.
  Bez względnie gdy zachodzą sytuacje obrażania, naruszenie praw autorskich i inne naruszenia takie elementy należy bezwzględnie usuwać.

  Ale wielu za cenzurą chroni swoją niewiedzę, strach, że dowodami historycznymi i naukowymi wykaże się im nieprawdę.
  Dziś Rebeliantka popełniła tekst "historyczny". Bojąc się, że wykazane jej będą błędy prewencyjnie mnie zbanowała. Nigdy nie obrażałem nikogo i zawsze dyskusję opierałem na argumentach, podając dowody, źródła.
  To jest właśnie fenomen "prawdziwych katolików", że boją się panicznie wiedzy naukowej.
  Ten paniczny strach powoduje, że chcą się we własnej klatce zamknąć, a jeszcze lepiej zrobić tę klatkę z portalu wolnych blogerów. Niewielu ma odwagę poddanie własnej wypowiedzi pod osąd publiczny.
  Jeden będzie widział obrazę majestatu w obrazie namalowanym przez papieskiego malarza, inna zacytuje artykuł robiący z Marii Magdaleny kobietę upadłą, choć nie ma to żadnego pokrycia w Biblii jeszcze inna w strachu. Najwięcej o cenzurę krzyczą ci, którzy w głębokim swym przekonaniu wiedzą, że mała jest ich wiedza.
  Człowiek pokorny, o otwartym umyśle i do błędu się przyzna i nie boi się opinii innych, jemu cenzura inna, niż przed obelżywymi słowami i fałszywym świadectwem nie straszna.

  Prawda Rebeliantko, odwagi zabrakło? Tak po cichu, bez żadnego ostrzeżenia, po cichu zbanuję, bo nóż mi coś wykaże, a tak to nikt się nie dowie, będę bezpieczna. Strach ma duże oczy a ucieczka w spódnicę mamy (cenzurę) jakże korci.
 • @Nathanel 19:42:41
  Przede wszystkim moderacji mogą podejmować się tylko i wyłącznie osoby, które potrafią się wznieść ponad swoje poglądy. Potrafią zrozumieć, że inny może mieć zupełnie inne poglądy niż ja, obrzydłe jest im usuwanie tekstów, których wykroczeniem jest tylko i wyłącznie niezgodność z moimi prywatnymi poglądami. Do tego trzeba wysokiego poziomu moralnego. Naprawdę niewielu na to stać.
 • @Zawisza Niebieski 20:35:34
  Nie rozśmieszaj mnie. Na swoim blogu po prostu nie potrzebuję kłamców i manipulatorów. Niestety, nie mogę zastosować metody Żorża, bo nie mam na to dość czasu. Chcesz kłamać i obrażać, rób to na swoim blogu.
 • Jak rozumiem, chętnie Pan przyjmie wszelkiego rodzaju darowizny
  wytworów ludzkiego umysłu, tj. pomysłów.

  Jest to obecnie podstawowy sposób eksploatacji maluczkich przez kapitał.

  Dla jaj zwolnię w takim razie z zastrzeżenia jedną z moich dawniej publikowanych tu myśli (moje pomysły były darowane ŁŁ).

  Wystarczy autorów podzielić na dwie kategorie. Takich, co dopuszczają uwagi pod swoim tekstem, i takich "gazetowców" którzy tego nie cierpią, czyli z zasady blokują wszystkich.

  Ja będę oczywiście gazetowców omijał, bowiem nie znoszę niewytrzymujących krytyki autorytetów.

  Ale redakcja będzie mogła je zapraszać, i promować na SG, i w ten sposób pracować na popularność witryny, a nie poprzez cenzurę, obrażającą wolność słowa.
 • @Zawisza Niebieski 20:35:34
  "Bojąc się, że wykazane jej będą błędy prewencyjnie mnie zbanowała."

  Ciekawe czy zmieściłeś się w pierwszej 100 ?...
 • @SpiritoLibero 21:02:22
  Nie wiem czy zmieściłem się w pierwszej setce. Ale co mówić o takim człowieku, co boi się poddać głoszone przez siebie treści opinii czytelnika?

  Dla mnie to ktoś taki jak naukowiec, co głosi swoją teorię ale nie przedstawi wyników pod ocenę innych naukowców, bo się boi.
 • @interesariusz z PL 20:54:33
  Zaciekawił mnie twój komentarz...

  "... a nie poprzez cenzurę, obrażającą wolność słowa."

  Mógłbyś podać przykłady tej "cenzury, obrażającej wolność słowa"?
  Widocznie nie dość uważnie śledzę portal...
 • @Rebeliantka 20:53:59
  Rebeliantko, przyznaj się, boisz się wiedzy, zawsze ukrywałaś swoją niewiedzę za obelgami. Teraz jak zając na miedzy, co podgryza marchewkę z ostatniej grządki, po cichu zbanowałaś mnie. Nawet na tyle odwagi ci nie wystarczyło, by powiedzieć mi to otwarcie.
  Taka jest twoja wiedza, strachem podszyta. Wołać o cenzurę, niech ktoś skasuje te słowa albo tamte, bo ja się boję oceny. To nie kłamstwo, które mi zarzucasz a w STRACH, paniczny STRACH, bo wiesz, że mam, wiedzę i jej się bałaś. CZYSTY STRACH. JA CO TO MÓWIĘ W OCZY. Boisz się oceny swojej treści przez osobę, która ma wiedzę. Miej choćby na tyle odwagi by wykazać gdzie kiedykolwiek kogokolwiek obraziłem. Próbowałaś mi raz niewiedzę wykazać, kiepsko się to dla ciebie skończyło. No chyba, że jak tego, którego obraz namalowany przez papieskiego malarza obrażał. Jeśli taki twój poziom, to przepraszam, pomyliłem się. Miałem cię za osobę o bardziej otwartym umyśle niż circostance czy ten pan co go obraz obraża :), o tyle przykry dla mnie, bo w jednej parafii się z tym panem wychowałem, a tam byli mądrzy nauczyciele, może nie miał szczęścia.
 • @Zawisza Niebieski 21:05:42
  Panie, czy Pan rozumiesz po polsku? Nie życzę sobie Pana obecności na moim blogu z powodu uporczywych kłamstw i manipulacji, a nie Pańskich poglądów.
 • @Nathanel 21:14:53
  Co uważasz za teksty kłamliwe, te niezgodne z twoim światopoglądem? Czy tekst ateisty podającego argumenty jest kłamliwy? Czy tekst protestanta poddającego pod wątpliwość kult maryjny jest kłamliwy? Czy tekst osoby wierzącej lub niewierzącej w katastrofę pod Smoleńskiem będzie kłamliwy?

  Wielkiej kultury osobistej i dystansu do własnych poglądów trzeba, by być moderatorem. Inaczej jest się "politrukiem" który tłoczy swe treści innych zdanie banami (cenzurą) okładając. Nie raz na forach spotyka się takich moderatorów - politruków i wtedy wszyscy jakoby mówili jednym głosem/ Zapytaj się sam siebie, puścił byś tekst poddający w wątpliwość kult maryjny, co robią protestanci? Czy dla ciebie byłby to tekst kłamliwy, bo niezgodny w twoim myśleniem?
 • @Rebeliantka 21:22:30
  Więc nie masz argumentów, czysty strach. No nic obiecuję, że jak się odważysz stanąć do rozmowy ogłoszę to publicznie, tak jak dziś twój strach ogłosiłem. Rozumiejąc jednak jak wiele to odwagi będzie wymagało, nie będę nękał.
  Kłamstwo i manipulacje trzeba udowodnić inaczej podchodzi to pod przykazanie "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" a z tego trzeba się spowiadać. Więc co, odwaga, czy spowiedź?
 • @Rebeliantka 20:53:59
  "Na swoim blogu po prostu nie potrzebuję kłamców i manipulatorów."

  "Kłamca i manipulator" to taki podręczny kij używany przez osoby o bardzo wybujałym ego i specyficznej wrażliwości ("jak Kali ukraść krowę..."). Takie "wrażliwe" osoby najczęściej (właściwie w 100%) nie uzasadniają swoich oszczerstw a przyciśnięte do muru podają takie "dowody", że jeszcze bardziej się pogrążają.
  Na szczęście robią to na własny rachunek.
 • @Zawisza Niebieski 21:19:00
  Zawiszo Niebieski, przyznaj się, boisz się wiedzy, zawsze ukrywałeś swoją niewiedzę i brak argumentów za obelgami. Teraz jak zając na miedzy, co podgryza marchewkę z ostatniej grządki, ponownie manipulujesz i "rzniesz głupa w żywe oczy". Nawet na tyle odwagi Ci nie starcza, by powiedzieć wprost, że nienawidzisz KK i katolików.

  Taka jest twoja wiedza, nienawiścią podszyta. Wołać o odblokowanie czyjegoś bloga dla Twoich lewackich komentarzy, krętactw i kgb-owskich bredni, to szczyt arogancji. To nienawiść, która Cię zżera, paniczny STRACH, że katolicy mają rację, każą Ci przyczepiać się do mnie, jak nie przymierzając rzep do psiego ogona.

  A dalej nie chce mi się już odpowiadać w Twoim stylu. Nic mnie nie obchodzi Twoja ocena, ani Twoje poglądy, afirmuj je na swoim własnym blogu. Na rozmowę ze mną już nie licz. Przekroczyłeś Rubikon.
 • @Rebeliantka 21:36:39
  WIdzisz, Rebeliantko, kłamstwa, oszczerstwa i wciąganie w to Boga, to cała twoja obrona. Uważasz, że Bóg to właśnie pochwala? Tylko tyle potrafisz. Ja na twój Blog nie wchodziłem za często, nawet jeśli pisałaś oszczercze o mnie teksty. To Tobie admin kazał usunąć oszczerczy epitet, nie mnie. U ciebie bardzo rzadko się wypowiadałem, raczej trzymam się swojego bloga, więc znowu prawdy się nie trzymasz. Po prostu boisz się rzeczowych argumentów i kłamliwe. Widzisz pewną prawidłowość, to właśnie tzw. "prawdziwi katolicy" bardzo cenzury potrzebują, bo nie potrafią bez niej swoich treści bronić nie potrafią. Tak jak ty to robisz mówiąc o mojej nienawiści, gdzie ty widziałaś słowa nienawiści, standardowe słowa "Twoich lewackich komentarzy, krętactw i kgb-owskich bredni, to szczyt arogancji" Widzisz jaka mała jesteś i jaka strachliwa? Tylko oszczerstwa, kłamstwa. Potrafisz swoje słowa udowodnić? Nie. Więc przykazanie się kłania.
 • @Zawisza Niebieski 22:23:36
  Nie zawracaj mi głowy. EOT.
 • Szanowny panie Opara
  Byłem kiedyś na kresach i z podziwem patrzyłem jak obok siebie stały różne kościoły, to katolicki, to cerkiew, to synagoga i jakoś ludzie się dogadywali, żyli obok siebie i nikomu to nie przeszkadzało. Czy jest sensowna odpowiedź na to, że tu na Neon24 nie mogą żyć obok siebie chrześcijanie różnych wyznań. Ze sobą rozmawiać? Katolicy głoszący miłość bliźniego muszą się cenzurą otaczać i do tego wołać o cenzurę odgórną?
  To jest nasze polskie piekiełko. Przez tyle wieków potrafiliśmy być tolerancyjni, być wzorem tolerancji w Europie, a teraz co? Na jednym portalu nie da się porozmawiać?
 • @Zawisza Niebieski 22:54:15
  Nie przesadzaj, na mój gust to portal daje warunki współistnienia. A że niektórzy nie potrafią z tego daru korzystać i o "obrazie uczuć" pieją...
 • @Zawisza Niebieski 22:54:15
  "To jest nasze polskie piekiełko. Przez tyle wieków potrafiliśmy być tolerancyjni, być wzorem tolerancji w Europie, a teraz co? Na jednym portalu nie da się porozmawiać?"

  Nie ma mowy póki istotna rolę będą tu pełnić kobiety.
  Feminizm, gender i inne zboczenia - nie pozwolą na spokojne stosunki.

  Jestem za tym, aby tu wprowadzić zasadę, że kobieta może publikować z adnotację, że zgody udzielił mąż.
  Wszystkie notki Pań i panienek bez certyfikatu powinny zostać umieszczane na zakładce otwieranej na wyłączne życzenie zainteresowanego i bez gwarancji (także prawnych) ze strony portalu.

  Wszystkie ataki utopię w cytryńcówce, bez tego nie da się czytać niektórych enuncjacji.
 • @radzioron 22:35:17
  A co ty radzioron masz do pluralizmu religijnego? Ateizm to też wyznanie (braku wyznania) :D))))))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:15:18
  To wredny seksizm, Panie Wojtasie ale ... podoba mi się :))))
 • @radzioron 23:26:41
  Coś wspomniałem o wierze?...
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:15:18
  Odpowiem słowami Boya Żeleńskiego. Nie bądź takim antyfeministą, kiedy lubisz i z tą i z tą. Ja jakoś w sobie tylko pociąg do kobiet znajduję, więc lubię z nimi gadać nie bardzo czekając na zgodę męża :) Stąd Pana propozycja jakoś wybornie mi nie leży :)
 • @SpiritoLibero 23:13:50
  Portal jak najbardziej daje takie możliwości, gorzej właśnie z tymi z "obrażonymi uczuciami" co o cenzurę codziennie się modlą. Gdyby portal nie dawał takich możliwości, to czy moje tekstu i kilku innych osób by mogły się pojawić? :) Ja rozumiem, że ktoś chce się zamknąć w zakładce k.katolicki, ok, ale nie być tolerancyjny w zakładce religie? To czysto ekumeniczna zakładka, o każdej religii można pisać i żadna nie jest sektą, ani nie obraża uczuć.
 • @Zawisza Niebieski 23:50:50
  "Portal jak najbardziej daje takie możliwości..."
  Zgadza się. W zamian szefostwo musi sie nasłuchać jaki to "wsiowy' niby jest.
  Są nawet tacy paranoicy, który uważają, że ta wolność to ściema bo służy do "identyfikacji" tych "dysydentów". Paranoja ma różne oblicza...
 • @radzioron 23:55:57
  To Ty nie kombinuj, cwaniaczku :D))))))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:15:18
  powoli zaczyna mi się ta układanka układać i wydaje mi się, że ta cytryńcówka to chyba jądro problemu ...
 • @Ultima Thule 09:17:07
  "Bez wodki nie razbieriosz".
 • @SpiritoLibero 23:57:00
  "W zamian szefostwo musi sie nasłuchać jaki to "wsiowy' niby jest."

  Taka już uroda naszego kochanego społeczeństwa, stąd myślę płynie bieda, że jak ktoś biedny, to mu trzeba pomóc, bieda jest czymś niewypiękniającym. Jeśli jednak jesteś zaradny, coś w życiu robisz to zaraz szuka się wszystkiego by cię pogrążyć, zasada trawnika wielu sercom miła.
  Sam nic nie zrobi, ale jak już ktoś robi, to trzeba wszystko zrobić by się temu drugiemu odechciało.
 • @Nathanel 00:18:53
  Tylko kto oceni intencje? Masz wspaniałe narzędzia, swoją wiedzę, umiejętność pisanie, swoją kulturę, użyj ją w komentarzu, pokaż, gdzie autor się myli. Chcesz przykładu, proszę:
  http://marotblog.gmail.com.neon24.pl/post/105630,kastraci-okaleczani-w-imie-religii#comment_929396
  Też pewnie uznasz, że autor tego tekstu lekko przesadził przypisując zjawisko kastratów Kościołowi katolickiemu + prawosławnemu. Będziesz żądał by tajemna ręka cenzury ten tekst usunęła?

  Cenzura to narzędzie nieuków i tchórzy, przegranych. Rebeliantka kilka razy próbowała podważyć mą wiedzę, zrezygnowała i co robi? Ucieka w ban oraz oszczerstwa pisząc, że moje teksty są kłamliwe, oszczercze, choć wykazać tego nie potrafi. Czy rebeliantka to "politruk"? Ludzie myślący mają to do siebie, że się spierają, ale się szanują. Nieuki potrzebują cenzury. Dlaczego tak stalinizm szeroko stosował cenzurę i siłę? Bo do przekonywania ludzi wysyłali nieuków, co to nie matura a chęć szczera...
 • @Autor
  >lub będących jedynie przedrukami z sieci

  Dałem jedynkę, nie tylko za to jedno zdanie.

  PS I w Paryżu nie zrobią z owsa ryżu.
 • @Zawisza Niebieski 10:40:59
  Manipulacja to narzędzie służb i kgb-istów, przegranych wobec osądu historii. Rebeliantka wielokrotnie wykazała, że Zawisza Niebieski kłamie i to nieudolnie. Podjęła decyzję, że nie pozwoli "poltrukowi" Zawiszy zaśmiecać swojego blogu. Niebieski nie może się z tym pogodzić, więc lata po innych blogach i obsmarowuje Rebeliantkę. Czy Niebieski to "gebelsik", działający na zlecenie? Gebelsika nie da się szanować, już dawno przekroczył Rubikon. Można mu tylko zamknąć drzwi przed nosem.
 • @Rebeliantka 10:56:23
  [mądrość i bojaźń Pańska*]
  12 Ustrzeże cię od drogi występku,
  od ludzi mówiących przewrotnie,
  13 co opuścili ścieżki prawości,
  by chodzić mrocznymi drogami -
  14 radością ich czynić nieprawość,
  ze zła, przewrotności się cieszą,
  15 bo drogi ich pełne są fałszu
  i błądzą po swoich ścieżkach. (Prz 2)

  *) "bojaźń Pańska" bywa powszechnie niewłaściwie rozumiana jako strach, tymczasem jest postawa zawierzenia, miłości oraz pełnego szacunku i oddania wobec majestatu Boga; jak postawa dziecka wobec ojca.
 • @SpiritoLibero 11:12:41
  Nie strasz. Poza tym, czy Ty jesteś Zawiszą Niebieskim?
 • @DelfInn 11:13:40
  Piękny cytat.
 • @Rebeliantka 10:56:23
  Proszę przedstaw dokument, dowód tego, że "Czy Niebieski to "gebelsik", działający na zlecenie?" Czyje zlecenie? Z kim podpisałem umowę?
  Przykłady? Bo na razie to tylko oszczerstwa i do tego podlegające karze, jak "gebelsik" Katolicyzm wymaga przebaczenia ale dopiero gdy grzesznik dopełni następujących warunków.
  1. Rachunek sumienia
  2. Żal za grzechy
  3. Mocne postanowienie poprawy
  4. Szczera spowiedź
  5. Zadość uczynienie Panu Bogu i Bliźniemu.
  Na razie nadal grzeszysz przeciw przykazaniu "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu." Chrześcijanin powinien przypominać grzesznikowi by się nawrócił. A nadal grzeszysz "siostro w wierze". Stąd póki nie dopełnisz tych warunków, nie zaprzestaniesz stosować oszczerstw póty będę ci to przypominał i w rozmowach z innymi o tym wspominał. Ja jako katolik cię szanuję, choć grzesznik ma w Kościele niższe prawa, znasz to z historii. I nie wykręcaj się wymyślaniem nowych oszczerstw, katolikowi to nie przystoi. Warunki prawidłowej spowiedzi masz wypisane, choć powinnaś je znać.
 • @SpiritoLibero 11:12:41
  Bo jeśli nie jesteś Zawiszą Niebieskim, to go poucz co do netykiety. Nie życzę sobie mieć z facetem do czynienia, powiedziałam mu to, więc czemu za mną łazi? To jakiś internetowy mobbing, a nawet stalking. Stalking jest karalny w świetle jednej z ostatnich nowelizacji KK. Powiedz mu to.
 • @Rebeliantka 11:22:04
  Pod jaki paragraf ten tekst wpiszesz?
  "Manipulacja to narzędzie służb i kgb-istów, przegranych wobec osądu historii. Rebeliantka wielokrotnie wykazała, że Zawisza Niebieski kłamie i to nieudolnie. Podjęła decyzję, że nie pozwoli "poltrukowi" Zawiszy zaśmiecać swojego blogu. Niebieski nie może się z tym pogodzić, więc lata po innych blogach i obsmarowuje Rebeliantkę. Czy Niebieski to "gebelsik", działający na zlecenie? Gebelsika nie da się szanować, już dawno przekroczył Rubikon. Można mu tylko zamknąć drzwi przed nosem."
  W prawie nazywa się to oszczerstwem w Kościele Katolickim wystąpieniem przeciw VIII przykazaniu. W świetle tego tekstu jesteś oszczercą i póki nie wypełnisz zasady "5. Zadość uczynienie Panu Bogu i Bliźniemu." mam prawo cię do tego wzywać.
 • @Zawisza Niebieski 11:19:40
  Nie zawracaj mi głowy, stalkerze. Na twoje pytanie, czy R. to "politruk", zadałam Ci pytanie: "Czy Niebieski to "gebelsik", działający na zlecenie?" Twój atak (reakcja) spowodował kontreakcję.

  Zaplanowałeś sobie sprowokować mnie do dalej idących reakcji? Niedoczekanie. Poza tym, Twoja strategia jest widoczna, jak na dłoni.

  Obrzydliwa stategia, stalkerze.

  Więc, przyjmij teraz oficjalne oświadczenie. Dalszego stalkingu tolerowwać nie będę. Nie życzę sobie dyskusji z Tobą i dalszych prześladowań internetowych.
 • @Zawisza Niebieski 11:32:09
  Odpuść sobie.
  Szkoda czasu...
 • @Rebeliantka 11:34:18
  Przypominam inwektywy jakimi mnie nazwałaś "gebelsik" "poltruk", "ignorant", "lewak" że tylko kilka wymienię, którymi mnie publicznie obraziłaś. Żądam publicznego odwołania i publicznych przeprosin tak jak publicznie mnie obraziłaś, wtedy przestanę to przypominać. W przeciwnym przypadku będziesz miała to ciągle przed oczami, albo jak radzi SpirytoLibero chowaj się na swój blog i nazywaj sobie jak chcesz.
  Znasz drogę, nie zamierzam cię nękać, żądam tylko publicznych przeprosin za twoje wypowiedziane publicznie słowa. I wtedy solennie i publicznie przyrzekam, że wybaczę i zapomnę, jeśli nie powrócisz do inwektyw.
  Więc nie wykręcaj się, nie rób z siebie ofiary. Człowiek uczciwy przyznaje się i przeprasza za własne słowa.
  Pamiętaj o VIII przykazaniu, święta wielkanocne niedługo.
 • O...
  Czemu mi wycięło?
 • @Zawisza Niebieski 11:52:36
  Wniosę przeciwko Tobie sprawę o stalking. To ostatnie ostrzeżenie.
 • @Kodiak 10:46:57
  SL zauważył, że do NEonu przydzielono już wysokiej rangi Kodiaka.
  Znaczy - wpływy rosną.
  Bo na takie ujęcie i skojarzenie - to już trzeba "wyższego sortu".
  NO, no. Jak co to może dojdziecie do niższego poziomu polskiego.
  Życzę tego z całego serca.
 • @SpiritoLibero 11:56:38
  Wiesz, ja nie bardzo lubię, gdy ktoś szarga moim imieniem, gdy bezpodstawnie moją wiedzę podważa. Nie pierwszy to raz to próbowano i -potem przeproszono. A później zupełnie spokojnie z daną osobą rozmawiałem. Pewne osoby muszą wiedzieć, że nie wszystko im wolno nawet jeśli na piersi przyczepią sobie sztandar "obrońcy Kościoła". Katolika obowiązują pewne zasady, jeśli chce być katolikiem, jeśli nie, niech to wyraźnie powie. Ja również, jeśli popełnię błąd to przeproszą i robiłem to nie raz.
  Droga jest bardzo prosta, odwołanie oszczerstw i przeproszenie. Nie żądam płatnych przeproszeń w Bóg wie jak drogich mediach. Tu, na tym portalu kilka słów przeprosin i przyznania się do winy.
 • @DelfInn 11:13:40
  O kurcze.
  Jakieś 5 może i 6 lat temu napisałem notkę o takim właśnie rozumieniu "bojaźni Bożej".
  Czyżby się Pan nawracał?
 • @Zawisza Niebieski 12:04:03
  Obawiam się (a raczej jestem pewny) że się nie doczekasz.
  Jestem zdania, że takie zachowanie, jak prezentuje ta pani należy piętnować i ścigać. Internet staje się powoli ściekiem ignorantów i nieuków.
 • @Zawisza Niebieski 11:52:36
  A nie lepiej byłoby Rebelantkę poddać jakiejś próbie podobnej stosowanym przez Inkwizycję?
  Sama opisywała, że to były bardzo humanitarne metody.
  To od czego zacząć?
  Pławienie?
  Pójdzie pod lód - znaczy w porządku. Wypłynie - na stos.

  Jestem za. Gotów jestem nawet drew przynieść i ognia skrzesać.

  ;-)))
 • @Rebeliantka 11:59:33
  Opisz w nim inwektywy jakimi mnie obrażałaś oraz to, że proszę tyko o odwołanie i przeprosiny za te inwektywy. Wyraźnie to tu zaznaczyłem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:10:19
  Panie Wojtasie...
  Czyżby Pan też propagował praktyki inkwizycji przejęte później przez np. bolszewików? Fe...
 • @SpiritoLibero 12:08:42
  Pamiętasz Seksmisję? Kultowe słowa "to działa..." Nie wysokość kary a jej nieuchronność jest dotkliwa. Wydaje mi się, że rebeliantka nie wzniesie się na ten poziom by przeprosić, to trudne dla tzw. "prawdziwych katolików" co to uważają, że w imieniu Boga i dla Boga wolno im obrażać, stosować inwektywy itd. Jeśli nie mnie, to przy następnym zawaha się jej ręka zanim napisze "gebelsik" "poltruk", "ignorant", "lewak". Dodatkowo mam nadzieję, że inni też wyciągną z tego nauczkę. Ostatecznie przecież nie jesteśmy anonimowi, do każdego można dojść. Rebeliantka jest znana z imienia i nazwiska, prawda? Zależy jej na opinii swojego środowiska. Nie sądzę, by jej znajomi takie zachowania akceptowali, nawet jeśli na głos ją wspierają. Ona to wie. A oni też pomyślą, zanim coś "radosnego" napiszą. To po prostu "to działa". A przecież nam chyba chodzi by w internecie posługiwać się argumentami, nie inwektywami, przynajmniej mi o to chodzi.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:10:19
  Nie bądźmy aż tak "miłosierni" :). Ale jeśli tak, to wolałbym by wrzucono do rzeki w tych dawnych wielofalbaniastych sukienkach. Jedna z metod, którą stosowała inkwizycja. Co prawda wykazywało to popełnienie grzechu, co zresztą w tym przypadku gołym okiem widać i winę skazanej, ale przynajmniej się nie topiła. A teraz w lutowej wodzie może się to na zdrowiu odbić. A ognisko się przyda, dopiero za kilka dni mamy mieć wiosenną pogodę, więc ogrzać się i miodu syconego w przyjaźni napić bezcenne.;-)))
 • @Zawisza Niebieski 12:25:59
  Pełna zgoda kolego Zawisza :)

  Zawsze jednak w takich sytuacjach znajdą się 2-3 osoby, które nie zważając jak się ośmieszają, będą werbalnie popierać.
  Kiedyś pisałem o sekciarstwie. To akurat jest kliniczny przypadek.
  Najsmutniejsze jest używanie Kościoła jako tarczy. To ma zapewnić automatyczną bezkarność. A nawet nieśmiałe próby sprzeciwu są automatycznie określane jako "walka z Kościołem". To typowa talmudyczna frazeologia.
  Rebeliantka skarżyła się kiedyś, ze "jest prześladowana tylko za to, że jest katoliczką". Ta figura retoryczna nic ci nie przypomina?
 • @Zawisza Niebieski 12:31:46
  Po co miodu? Cytryńcówka lepsza :))
 • @Zawisza Niebieski 12:31:46
  jestem za; nawet odrobinę cytryńcówki gotów byłbym poświęcić. A jakby jeszcze jakiś prosiak się przypałętał i go tak na rożno....
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:55:00
  To już trzeba z Panem Doktorem Sendeckim...
 • @SpiritoLibero 12:45:51
  Nie uważasz, że metoda, którą pokazał Jezus jest całkiem niezła, tyle, że w rękach rozsądnego człowieka. Ja nie nazywam tego sektą ale "stadem", daje to szersze rozumienie, pozareligijne. Tak poprą, na zasadzie obrony "stada", ale to nadal ludzie myślący, w pewnym momencie drugi raz przynajmniej w to samo nie wkroczą. Nie na jednym portalu z tym się spotykałem, takie działania zmniejszają ogólny poziom agresji. Jak myślisz, że ci co ją mogliby ew. poprzeć chcieliby stanąć w jej sytuacji? Gdzie uczciwość wymaga przeproszenia, a źle pojęty honor tego wzbrania? To nie jest ciekawa sytuacja, szczególnie dla ludzi idących pod sztandarem "walki za Boga i Kościół".
  "Ta figura retoryczna nic ci nie przypomina" Oczywiście to stara metoda, bolszewicy mordując przecież dla ludu się poświęcali, "wierni" - bo to w różnych religiach się zdarzało mordowali w bestialski sposób robiąc to dla Boga, czy też dla jego chwały. Ale gdy dostają za swe czyny, to przecież są prześladowani za "lud", za "Boga", za "Kościół", prawie święci. Dlatego, gdy wykazałem złamanie VIII przykazania, w "stalking" uciekła. Straciła aureolę walczącą za Kościół, bo będąc w grzechu Kościołem się podpierać nie można. Ale metoda taka sama, to ona poszkodowana, to ona prześladowana.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:55:00
  Cytrynówka też dobra rzecz, ale jak to mówił Zagłoba zacne wino ciężkie, na dół spływa, przez to oleum się do głowy poniesie, a wtedy rozumu w głowie przybywa, jeśli czegoś nie pokręciłem :)

  http://www.youtube.com/watch?v=N1BKO2ISHkY
 • @Zawisza Niebieski 13:06:41
  Cytrynówka - też może być, choć to bardziej napitek dla plebsu. Ale wstępnie rozgrzać może.
 • O motywach ataków na Kosciół i katolików
  Warto przeczytać ten tekst:
  http://www.niedziela.pl/artykul/94818/nd/Sluszna-i-niesluszna-krytyka-Kosciola
 • @autor
  Neon ma super mechanizm (jest to mercedes blogosfery).
  Neon ma wielu ciekawych autorów (i krystalizuje się pewna patriotyczna, krytyczna do oficjalnie obowiązującej) linia ideowa, jednak bez wyraźnych nacisków, że tak powiem, samoczynnie.

  Jednak Neon24 nie ma pewnej charyzmy.
  Dlaczego?

  Ano dlatego, że bożkiem uczyniono wolność. A więc czym różnimy się od ścieku, jakim jest Onet? Niczym.

  Jakość to jedyna recepta na tumiwisizm, bylejactwo i olewańsko.
  A tej nie zapewni nawet tłum blogerów.
  Ją zapewni jednostka.

  Jakość zapewnia się bezdyskusyjnie: władczo, brutalnie, zamordystycznie.

  Wie to Coryllus, oto najistotniejsze punkty regulaminu jego nowej blogplatformy: Szkoły Nawigatorów:

  - Po zarejestrowaniu użytkownik może publikować komentarze do artykułów, aby mieć możliwość pisania własnych artykułów musi wysłać prośbę do administracji przez „Panel użytkownika”
  - Redakcja zastrzega sobie prawo arbitralnego usuwania artykułów ze strony głównej.
  - Powodem zablokowania możliwości publikowania może być arbitralna decyzja administracji portalu
  - Administrator serwisu może usunąć materiały lub zablokować możliwość blogowania i/lub komentowania.
  - Niniejszy regulamin może zostać uzupełniony lub zmieniony, jeśli będzie taka potrzeba.

  Pełna autonomia jednostki to coś, czego nam potrzeba, jak chleba.

  Nie zawsze rozumiem, co tam ględzi Coryllus. Często przynudza nie wiadomo o czym, szukając podskórnych powiązań, nici i przepływów gotówki, a historia jest, jaka jest: wypadkowa siły (50%), doraźnej korzyści (40%) i ideowego zaangażowania (max. 10%).

  Ale on czuje wolność: Wolność = możliwość odizolowania się od tych, których poglądy są dla nas nieświeże.

  Coryllus to pierwszy typ, który to genialnie pojmuje. Wróżę mu przyszłość.

  Na razie jego SN dzieli od Neon24 przepaść. Ale warto patrzyć przychylnym okiem na ten jego eksperyment.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031