Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Przyszłość NEon24pl – Moderacja.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Razem stworzyliśmy Nowy Ekran - stworzyliśmy zupełnie nową jakość w Internecie.

 Szanowni Państwo,

 

 
 Zwracam się do Was, jako pomysłodawca, współtwórca Nowego Ekranu. Sfinansowałem rozwój naszego portalu, piszę tu od samego początku. Obecnie pełnię funkcję Redaktora Naczelnego. Nie mam jednak żadnych wątpliwości: Rozwój NE był możliwy tylko i przede wszystkim dzięki WAM: blogerom piszącym, komentującym, tworzącym społeczność portalu. Redakcja spełniała funkcje raczej porządkowe -jako koordynator działań. Przyszłość NEon24, jest w waszych głowach i rękach.
 
 Współpraca nasza, układała się różnie, popełniliśmy sporo błędów. Jesteśmy tu i teraz - z bagażem pełnym doświadczeń. Ale chyba Nikt, nie ma wątpliwości. To my Razem stworzyliśmy Nowy Ekran - stworzyliśmy zupełnie nową jakość w Internecie. Dlatego mamy też wrogów, wiele osób i grup interesów próbuje nas „zamknąć”. Musimy wszyscy „wziąć się w garść” i zacząć działać zgodnie - w ramach ustalonych zasad. Tak, aby dalszy rozwój portalu, aktualnie pod domeną  Neon24.pl, odbywał się właściwie oraz w najlepszym interesie – wszystkich zainteresowanych. Wówczas będą to działania - dla szeroko pojętego dobra - Naszego Kraju.
 
 Osobiście, jestem przekonany, że nic w życiu nie dzieje się przypadkowo. Wszystko jest zgodne z przeznaczeniem - wskazówką i darem od Boga. Tylko my, nie zawsze jesteśmy w stanie zrozumieć istoty przeznaczenia, czyli pojąć woli Pana Boga. I właśnie dlatego robimy wiele błędów, błądzimy a w rezultacie – najczęściej umieramy w nieświadomości i niespełnieniu naszego życia.
 
 Współczesny Świat, nie ma żadnego wyjścia. Jeżeli chcemy myśleć o przyszłości, funkcjonować jako cywilizacja, musimy zrozumieć sens naszego istnienia. Musimy zrozumieć, że sens istnienia musi opierać się - na określonych wartościach międzyludzkich. Wartościach współżycia.Takich jak: dobro, miłość, wiara, wzajemna pomoc i zrozumienie. Jeżeli tego nie potrafimy pojąć i poukładać odpowiednio w naszym ziemskim życiu – to czasy ludzkości i cywilizacji ziemskiej dobiegają końca. Być może dla wielu to bez znaczenia, co będzie JUTRO, a jeżeli jest tak – to NIC nie ma znaczenia. Kwestia końca świata – takiego, jaki my znamy jest nieuchronna. 
 
 Ja osobiście, po wielu rozmaitych doświadczeniach życia, w różnych zakątkach świata, wróciłem do rodzinnych stron. Zawsze tam, gdzieś w Australii, Ameryce, czułem się jak „Latarnik” Sienkiewicza, będąc przekonany, że moje miejsce jest w Polsce, że mam jakąś ważna, jeszcze nieokreśloną misję, do spełnienia w swoim życiu. Czułem to w podświadomości, choć nie bardzo wiedziałem: co to jest i czym ma być. A kiedy zrozumiałem problemy i realia życia w Polsce zrozumiałem: to jest właśnie ta moja misja. Zmiana rzeczywistości funkcjonującej w Naszym Kraju. 
 
 Zdecydowałem, że muszę w jakiś sposób, dotrzeć do możliwie najszerszej grupy społeczeństwa, do Polaków, nawiązać z nimi kontakty – na poziomie interaktywnego, merytorycznego dialogu. Tylko Internet stwarzał takie możliwości. Poznałem T.Parola, parę innych osób. Tak powstał Nowy Ekran. Duży sukces, który dla wielu był zaskoczeniem a dla wielu innych zagrożeniem. Co dalej było wiadomo: kolejne i ciągłe podejmowane próby zniszczenia Nowego Ekranu. I tak jest do dzisiaj.
Zdaję sobie sprawę: wielu z Państwa, może zareagować na moje słowa z niedowierzaniem i wprost pomyśli: wariat, nawiedzony… Przyznaję, że nigdy nie działałem z pobudek czysto finansowych, jakichś nieokreślonych ambicji, czy korzyści osobistych. Dla mnie najważniejsze jest naprawdę to - co ja mogę zrobić dla innych. Być może mało osób w to wierzy - ale to jest prawda. Kiedy człowiek osiągnie pewien wiek i określony stan ducha, zupełnie inne stają się priorytety na resztę życia.   
 
 Zasadniczą ideologią NE/Neon24 - była, jest i będzie: informacja, edukacja i możliwość dyskusji - prowadzącej do zrozumienia rzeczywistości a w ten sposób do kształtowania opinii społecznej. Zawsze moim priorytetem, była swoboda wypowiedzi: wolność słowa i brak jakiejkolwiek cenzury.
 
 
 
 Przyznaję, że w tym zakresie najwięcej jest problemów i kontrowersji. Do napisania tej notki skłoniły mnie ostatnie, nieprzyjemne sytuacje - jakie zdarzyły się na portalu. Nie będę szczegółowo się nad tym rozwodził - każdy obserwator bez trudu, niestety, to zauważy.
 
 Powtarzam raz jeszcze. Ideą przewodnią naszego portalu było, jest i będzie, kształtowanie opinii publicznej, która w dalszych wspólnych działaniach, pozwoli NAM stworzyć Polskę naszych marzeń - silną, bezpieczną, dostatnią, praworządną i cieszącą się demokracją i swobodami obywatelskimi. 
Czy mamy szanse - nasze ambitne plany zrealizować? Zależy od WAS, tylko WY możecie to ocenić.
 
Jednak punktem wyjściowym jest informacja i dyskusja, które muszą funkcjonować w określonych warunkach. Zgodnie z przyjętymi normami, zasadami i regulaminem. To nie ma absolutnie nic wspólnego z cenzurą czy wolnością słowa, wolnością osobistą. Wolność nie może być całkowitą dowolnością. Nie można jej interpretować własnym „widzimisię”, opinią ani interesem. 
 
 Podkreślam, zawsze byłem, jestem i będę, zwolennikiem wolności wypowiedzi i przeciwnikiem usuwania blogerów z portalu. Zauważyłem jednak (często w prywatnej korespondencji podkreślali to nadawcy), że pewna niewielka, ale hałaśliwa grupka, zdecydowanie nadużywa  wolności słowa robiąc zły użytek z faktu, że redakcja i administratorzy, są bardzo liberalni.
 
 Tworzymy niewielką, bardzo często zróżnicowaną społeczność. Wszystkim nam powinno zależeć na właściwej atmosferze dyskusji. Często jednak, tak się nie jest. Niektórzy, ulegając złudnej iluzji anonimowości w sieci, pozwalają sobie na ataki, insynuacje a czasami wręcz oszczerstwa, których nie dopuściliby się w świecie realnym. Szanuję wolę wielu blogerów, do pozostania anonimowymi bo wiem, że często wymusza to sytuacja osobista czy zawodowa. Nie mogę się, jednak zgodzić, na bezkarne nadużywanie tej anonimowości. Zależy nam na jak najszerszym uczestnictwie piszących i komentujących - ale nie może się to odbywać kosztem dobrych obyczajów. 
 
 NEon24.pl to nie szambo, to nie ściek, gdzie można obrzucać się bezpodstawnymi oskarżeniami i insynuacjami. Zwłaszcza przez osoby chcące pozostać anonimowymi. Każdy z Was ma określone narzędzia do moderowania dyskusji, na swoim blogu. Redakcja - nie ma zamiaru w to ingerować. 
Ale proszę pamiętać, że Redakcja posiada także, swoje narzędzia moderacji i będzie ich używać w celu zachowania właściwych warunków pisania i komentowania. O ile zajdzie  taka konieczność.
 
Jeżeli w naszej społeczności i środowisku, które tworzą portal, nie potrafimy odnosić się do siebie z szacunkiem i tolerancją dla poglądów interlokutora, adwersarza politycznego, czy nawet ideowego - to jak możemy zrobić zmiany i porządki w naszym kraju? A jeżeli chcemy zasadniczo i na dobre zmienić nasz Kraj – musimy zacząć od siebie i własnego podwórka. To jest - nasz wspólny interes.
 
Dołóżmy razem wszelkich starań, aby portal NEon24.pl, był taki jaką chcemy widzieć Polskę. 
 
 
Przesyłam Ukłony - mając wielką nadzieję, że wszyscy Państwo zgodzicie się ze mną.
 
 
 Ryszard  Opara
 
 

KOMENTARZE

 • @Nathanel 18:27:44
  Zgadzam się z Tobą całkowicie, podkreśliłem to w komentarzu pod notką tego ktosia.

  Z drugiej strony, jeśli on sam nie widzi nic niestosownego w takim zaprzaństwie i ukrywaniu się jak dziecko to wystawia sobie sam świadectwo.
  Każdy buduje swoją reputację sam.
  Świadczy to jednak także o innej rzeczy - ten poniewierany i lżony przez niektórych portal ma jednak siłę przyciągania.
 • @autor
  "Sfinansowałem rozwój naszego portalu"

  Dziękuję za publicznie okazaną szczerość - zrobiłam sobie zrzut ekranu dla celów dowodowych. Czyli to jednak nie OK-KO Sp zoo (słup) tylko Pan działając przez 100% właściciela spółki - spółkę australijską, której właścicielem jest Pana syn - zarządzał tym wszystkim.

  Kiedy Pan ludziom odda pieniądze i przeprosi? Mogę obiecać, że gdy ureguluje Pan swoje, jak wynika z tego co Pan napisał, zobowiązania de facto właścicielskie, zwrócę się do wszystkich zainteresowanych, by zamiast pokurcza neon24.pl znowu blogerzy mogli pisać pod marką nowyekran.pl Zależy Panu na szacunku blogerów to proponuje właśnie od tego zacząć w Nowym Roku.
 • @Nathanel 18:48:45
  A kto to jest ten "ukochany" wykropkowany ?

  Tę sprawę trzeba wyjaśnić. Ja się na coś takiego nie godzę.
 • @Ryszard Opara
  > redakcja i administratorzy, są bardzo liberalni.

  To jest nieprawda! Na Nowym Ekranie i Neonie24 cenzura była zawsze, za każdej administracji, taka sama jak i na wielu innych portalach blogerskich. Wcale nie jest tu pod tym względem bardziej liberalnie. Pisałem o tym w tych notkach:

  http://gps65.neon24.pl/post/66690,cenzura-blogowa
  http://gps65.neon24.pl/post/104471,cenzura-na-neon24-dziala

  Moim zdaniem najpoważniejszym problemem Neonu24 i wszystkich innych portali stosujących cenzurę jest to, że ustanawiają regulamin, a nie ustanawiają sądu, który by go wykonywał.

  Jestem zwolennikiem moderowania zgodnie z zasadami. A jak zasad nie określam, to mogę od siebie wyrzucić każdego w/g mojego widzi-mi-się, a jeśli zasady określam, to powinienem przewidzieć procedurę parasądowniczą pozwalającą ocenić obiektywnie czy doszło do złamania zasad. To, że większość portali tworzy regulaminy, a nie tworzy sądów, jest złe, głupie i szkodliwe, bo to powoduje ciągłe bzdurne spory, niesnaski, rozłamy itd... Sąd być musi! To podstawa naszej cywilizacji! Neon24 nie stosuje się do tej cywilizacyjnej zasady, bo regulamin ustanowił, a sądu nie!

  W historii Nowego Ekranu i Neonu24 skasowano już wiele blogów w całości. Nigdy nie odbyła się przed tym jakaś procedura sądownicza - jakieś ogłoszenie oskarżenia wyjaśniającego dlaczego jakiś bloger łamie regulamin, jakimi konkretnie fragmentami jakich konkretnie notek łamie jakie konkretnie punkty regulaminu, nie pozwolono oskarżonemu wyjaśnić i ewentualnie obalić to oskarżenie i nikt nie poddał ocenie argumentów oskarżenia i obrony i nie ogłosił, że uznał argumenty oskarżenia, albo obrony za silniejsze. Bez tego nie ma cywilizacji. Procedura sądownicza to jest moim zdaniem fundament.
 • @carcinka 18:44:13
  Pani Carcinko,

  Dyskusja z Panią nie ma żadnego sensu. Pani nie rozumie podstawowych zasad funkcjonowania spółek. Ja osobiście - nie jestem Pani (ani nikomu), winien żadnych pieniędzy. Jeżeli ktoś jest winien Pani pieniądze - to może być tylko spółka, z która miała Pani umowę. (zakładając, że w ogóle jakieś pieniądze się Pani należą).

  O ile wiem Pani nie rozliczyła się ze sprzętu, który Pani wzięła od Spółki i nigdy nie oddała. I jak to się nazywa...

  Nie mam też za co Panią przepraszać. Ja zawsze doceniałem Pani pracę i wysiłek - robiła to Pani bardzo dobrze i rzetelnie. Doceniałem też pracę wielu innych osób. Pani i wszyscy mnie lubili dopóki były pieniądze. Potem jakoś ta sympatia, szybko się skończyła - kiedy skończyły się pieniądze.

  Na zakończenie - uprzejmie proszę, przestać pisać tego typu nieprawdę - bo poproszę administrację o usunięcie Pani wpisów.

  Ukłony
 • @Nathanel 19:08:30
  Już wiem o co chodzi.
  Nikt tam nie publikuje plagiatów. To ten sam gostek.
  Tylko przed Targalskim chce się schować.
  W związku z tym nie sądzę, żeby ktoś promował tutaj jego teksty.
 • @GPS 19:22:27
  "W historii Nowego Ekranu i Neonu24 skasowano już wiele blogów w całości."

  Ile wg ciebie zostało skasowanych blogów ?
  Tak z dokładnością do 10.

  " Sąd być musi! To podstawa naszej cywilizacji! Neon24 nie stosuje się do tej cywilizacyjnej zasady, bo regulamin ustanowił, a sądu nie!"

  Jestem za. To będzie precedens w blogosferze.

  Ale jakoś brak tych sądów na szalomie24 czy innych portalach gdzie piszesz ci nie przeszkadza. :P
  A banują trochę mocniej niż tu. Czyżby następny od św. Hipokryta ? :)
 • @Skanderbeg 19:20:20
  Panie Skanderbeg,

  Czy Pan kiedykolwiek coś pozytywnego albo chociażby sensownego - neutralnego napisał. Rozumiem, że Pan mnie nie lubi, nie lubi Pan Wojtasa i wielu innych z NE.

  I po co Pan to robi, skoro dla Pana wszystko jest żałosne i śmieszne.
  Na czyje zlecenie Pan to robi?

  Czy nie szkoda Panu czasu dla NEon24. Przecież dla takiego eksperta i znawcy - jak Pan - to tylko niepotrzebne nerwy.
  A wiadomo stress szkodzi.

  Uprzejmie proszę wstrzymać się od czytania wszystkich bzdur w NE.
 • @Skanderbeg 19:50:24
  Nie podobaję mi sie twoje napastliwe komentarze przy użyciu epitetów.
  O tym jest m.in notka.
 • @Ryszard Opara
  .
  Cieszę się, że zaczął Pan pisać z wielką nieśmiałością o demokracji cienkim drukiem. Ale jesteśmy w Polsce więc mam nadzieję, że Pan w najbliższej przyszłości o polskiej demokracji będzie pisał pogrubionym drukiem. Czekają zmiany rzeczywistości funkcjonującej w Naszym Kraju.
 • A miało być tak pięknie, a jest jak zawsze
  Mówi się, gdzie dwóch Polaków, tam trzy partie, wróć, dla Neon24 trzy sekty. Cóż my tu mamy, sektę Wojtasa, sektę k.katolicki, ja ostatnio jednoosobowo zostałem sektą pogańską, prawda Nathanel?
  Mamy takich blogerów, co własnych tekstów napisać nie potrafią a kopiują skąd się da. Ileż tu tekstów skopiowanych od innych raz z podaniem autora innym razem nie.
  Cóż, normalne życie blogera, ja swoje teksty znajduję na innych portalach, prawda, z podaniem autora, ale czy ktoś mnie pytał, czy chcę? Nie mam żalu. mi chodzi o przekazanie wiedzy, nie jakieś tam prawa.
  Czy kto nam każe zgadzać się z innymi, możemy dyskutować, tyle, że wielu zanim zacznie dyskutować to najpierw nawrzuca drugiemu ile wlezie, od najgorszych, prawda Rebeliantko?
  Czy naprawdę nie widać o co w tym tekście chodzi? Przecież o prostą sprawę, by dyskutować, bić się ale na argumenty, poszerzać wiedzę, bo jeden ma taką inny inną, nikt nie jest z nas omnibusem, nie na siłę przekonywać, że tylko moja racja jest święta, bo przez jakiegoś tam boga (mówiąc w przenośni) poświęcona. . A nie okładać jak tortami w kinie niemym .
  Są tacy, co tłoczą swoje prawdy, uniemożliwiając dyskusję eliminując adwersarzy banem. Wchodzisz w tekst takiego a tu same jego wpisy informujące o tym, że temu, tamtemu komentarz usunął. Czyż nie jest to zabawa niegodna blogera?

  p. Opara napisał "NEon24.pl to nie szambo, to nie ściek, gdzie można obrzucać się bezpodstawnymi oskarżeniami i insynuacjami. " A tu już ktoś ma jakieś problemy z innym i nie podaje o kogo chodzi, gwiazdkami się zasłania
 • @Nathanel 20:01:43
  "...chwala mi za to bo nie dałem sie ani złamać ani "przechrzcić" ."

  Siur :) ja mam tak samo ( no może oprócz banów - ostatnio nie dopuszczam do komentowania tych, którzy mnie zbanowali, prosta zasada wzajemności, nic wspólnego z cenzurą)

  MS (który jak zauważyłem bana nie dostał) miał podać jakieś "rewelacje" na mój temat, które rzekomo wygrzebał w necie.
  Ja cały czas czekam na upublicznienie tych "rewelacji"
  Ale pewnie się nie doczekam.

  Za takie obrzucanie błotem bez podania jakichkolwiek dowodów powinno się banować bezwzględnie i dożywotnio. I wszystkie portale powinny robić to solidarnie. Mimo dzielących ich różnic.
 • @Ryszard Opara 19:54:42
  Pisze Pan, że "Sfinansowałem rozwój naszego portalu" więc pieniądze były Pana i proszę nie odwracać kota ogonem wekslując na sprawę spółki NE SA czy OK-KO, które w świetle Pana wypowiedzi okazują się Pana słupami. To tyle jeśli chodzi o "rozumienie spraw funkcjonowania spółek", co najwyraźniej opanował Pan do perfekcji.

  Jeszcze raz: jak Pan coś wie o moich pokwitowaniach sprzętu to proszę to upublicznić. Jak nie, to proszę nie konfabulować.

  Jeśli Pan nie rozumie, że za pracę należy się wynagrodzenie to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. I proszę mnie nie straszyć usunięciem wpisów, bo się Pan ośmiesza. Przyszłam na neon24.pl bynajmniej nie dla Pana lecz dla tych nielicznych blogerów, którzy tu zostali i których szanuję - Panie samozwańczy Red. Naczu bez chociażby jednej akcji, do zakupu których tak Pan wszystkich zachęcał. Gratuluję, udało się Panu zrobić prawie wszystkich w wała.

  PS. Dziękuję za pośrednie udzielenie odpowiedzi gdzie ma Pan notki blogerów NE pisanych od początku do stycznia 2013 r.
 • @Skanderbeg 19:50:24
  A znasz jakiś wzorzec katolika? Czy nam oceniać kto jest katolikiem kto nie? To ocenia i czuje każdy sam, czy chce być ateistą, katolikiem, może świadkiem Jehowa, albo wyznawcą Mahometa. czy ktoś mu broni? Są portale określające się "tyko prawdziwi ..." i tam normalny człowiek na pewno nie pójdzie. Ja zaczynałem pisać w zakładce k.katolicki, ale okazało się, że z tamtejszymi katolikami nie bardzo mi na katolickiej drodze. Jest zakładka K.katolicki, jest zakładka Religie, gdzie mogą się spotykać ludzie o różnych sprawach dotyczących religii pisać, jest k.prawosławny itd. Ty byś chciał by cały Neon24 był zakładką k.katolicki? Czy dla Ciebie zwalcza katolicyzm każdy, co chce o czymś innym napisać. Chcesz działać zgodnie z zasadą kropidłem oczy zalał, mieczem w łeb uderzył?
 • @Nathanel 20:18:22
  Z tego co wiem Kościół nie zabrania religioznawstwa, poznawania innych religii, poznawania historii, Kościół tego się nie boi, boją się tego tylko źli ludzie w Kościele. W kościele również nie ma ludzi bezgrzesznych co niedawno próbowała postulować Bara-bar. Nawet błogosławiony a niedługo święty JPII też miał spowiednika. Czy o grzechach grzeszników w Kościele mówić nie wolno? Czy o błędach ludzi w Kościele dyskutować nie wolno?
  Czy Kościół kiedykolwiek zakazywał być patriotą? Kościół nie, choć papieże już tak, np. w powstaniu Listopadowym nakazując Polakom posłuszeństwo względem cara. Czy mówienie o naszej kulturze wpisanej w Kościół jest walką z Kościołem? Czy ja co zabraniam wierzyć w to, że mały Jezusek urodził się w grudniową noc w ubogiej stajence. Wiedz sobie, co mi do tego.
 • @Ryszard Opara 19:54:42
  Sądzę, że nie da się doprowadzić do wzrostu znaczenia NEonu24 jeśli nie uda się zapobiec przekierowywaniu dyskusji na sprawy personalne, tudzież nagminnego używania różnego rodzaju inwektyw.
  Byłoby też pożądane, aby przy użyciu określenia mogącego być uznane za obraźliwe - żądać wyjaśnienia powodu i znaczenia użycia.

  Tak jak Pan zauważył - jest grupka kilku, (na pewno poniżej 10) blogerów, którzy mają za cel niszczenie portalu i tworzenie tu śmietnika. Te osoby stają się coraz bardziej bezczelne.

  Trudno zapraszać do pisania na portalu ludzi, którzy będą obrzucani niewybrednymi epitetami.
  Ostatnio prawie każda dyskusja jest niszczona przez takie indywidua.

  Wtręty są niekiedy złośliwe i perfidne - to widać w komentarzach nawet tutaj - w odniesieniu do mojej osoby; Pan pisał o portalu a natychmiast wrzucana jest inwektywa i to o charakterze kryminalnym.
  Czy Skanderbeg uzasadnił dlaczego pozwolił sobie na wyzwisko?

  Wnioskuję o usunięcie (zablokowanie dostępu) osobom świadomie naruszającym dobre imię innych blogerów. Podobne zachowania są zauważalne u alika , nobody44, czy nonscolara, a i u kilku innych.

  Gdyby ci blogerzy prezentowali własne treści, ciekawe podejścia do tematu - można sprawę uznać za godną pewnych "poświęceń". Jednak tam brak jest jakiejkolwiek myśli, chociaż niekiedy można zauważyć, że nie są to prostacy - mają dużą wiedzę.
  Jednak - są wyraźnie na usługach przeciwników polskości i dobra Polaków.
  Utrudnienie im prowadzenia tego procederu uważam za konieczność. Nawet, jeśli wystąpi chwilowe obniżenie "klikalności".
 • @Zawisza Niebieski 20:20:36
  "A znasz jakiś wzorzec katolika?"

  Ja znam... Ale nie powiem :)
 • @Nathanel 20:39:22
  A gdzie ten atak ???
  Nat... zlituj się :(
 • @autor
  Pozwoli Pan, że zacytuję -

  "stworzyliśmy zupełnie nową jakość w Internecie."

  -------------

  Już miałem napisać -

  Bu ha ha ha. Koń by się uśmiał :-))))))))

  ---------------

  Ale byłoby to niesprawiedliwe.

  Trzeba przyznać uczciwie, że takie mrowie "analfabetów piszących" jakie wyroiło się tutaj (na czele z Cipskim, nikanderem, Wojtasem i ..... długo by tę listę ciągnąć) stanowi, zgodnie z marksistowską tezą o "ilości przechodzącej w jakość", zupełnie nową jakość, nie widzianą do tej pory na żadnej witrynce blogerskiej (nawet stojącej znacznie wyżej pod względem technologicznym).

  Tylko nie wiem, czy rzeczywiście jest się czym szczycić.

  pozdrawiam
 • @Nathanel 20:39:22
  No cóż, jeśli Kościół Katolicki nazywasz sektą, to do tej sekty należę. Nie ma innej odpowiedzi na temat mojej wiary. Zaś jeśli chodzi o zainteresowania to interesuje mnie wszystko co dotyczy polski i słowiańszczyzny, więc i wiara ojców i historia. Z pewnością interesuję się innymi religiami. Na pewno nie należę również do kółek różańcowych. Z ludźmi pokroju zwolenników Frondy też mi nie po drodze.
 • @nonscolar 20:44:52
  Jest taki zawód - krytyk (teatralny, filmowy, literacki)

  Ty jak rozumiem jesteś dyplomowanym krytykiem... blogerskim.
  Na jakiej uczelni jest taki kierunek? Postudiowałbym z chęcią.

  A może sam byś spróbował swoich sił i pokazał nam "analfabetom piszącym" jak się to robi?
  Nie wstydź się! Fałszywa skromność nie jest cnotą.
 • @ranger 20:59:00
  "...tylko do wyciszenia Podejrzanych Patriotow."

  Kolego rendżer... czasami wzruszasz mnie celnością sformuowań :))
 • @Nathanel 21:03:43
  "...kiedyś tzw: "niebiescy" też jak świadkowie chodzili po dwóch. "

  No to w takim razie inna "sekta". Bo nas już jest trzech.
  Odetchnąłem z ulgą... :)
 • @carcinka 20:19:44
  Carcinka

  Przepraszam.

  Poprzednim razem, gdy Pan Opara pośrednio zarzucił Ci "przywłaszczenie" sprzętu, stanąłem w twojej obronie.

  Tym razem łapiesz go za słówka.

  Jeżeli nie znasz (a widzę że nie znasz) prawa gospodarczego, najlepiej będzie, gdy rzeczywiście wasze wzajemne animozje rozstrzygnie sąd.

  Jaki by nie był.

  Uwierz mi - przez jakiś czas śledziłem (podobnie jak wielu blogerów) wasze przepychanki. Niestety, nie mamy dokumentów do wglądu.

  A życie gospodarcze (zwłaszcza w III RP) bywa czasami dosyć skomplikowane - niezbyt poddające się prostym - "tak lub nie".

  I koniec.

  pozdrawiam

  nonscolar

  PS. Co oczywiście nie oznacza że Pan Opara to Święty Franciszek, czy ktoś w tym stylu :-))))))
 • @Skanderbeg 21:07:09
  "jeśli ty popierasz skasowanie mnie, to jesteś żałosny. Znasz moje poglądy. Ale ja oparowskiego zakłamania nie trawie>"

  Następny komentator prześladowany za "niebezpieczne treści"?

  Skąd tyle pychy?
 • Mógłby Pan się nauczyć używać poprawnie słów
  cenzura = usuwanie treści
  moderacja = dodawanie treści, zabieranie głosu w celu nadania kierunku dyskusji.
 • @Nathanel 18:27:44
  używanie wielu pseudonimów jest jak najbardziej na miejscu,
  właśnie do tego służą.
 • @carcinka 18:44:13
  bez wątpienia układ właścicielski jest pokrętny,
  pytanie tylko, kogo ma wprowadzić w błąd.
 • @GPS 19:22:27
  regulamin ma gorsze wady niż brak sądu.
 • @Ryszard Opara 19:36:15
  też oddałem sprzęt "spółce" dopiero wtedy, gdy mi wypłaciła chociaż część należnej kasy, gdybym oddał, pewnie nie zobaczyłbym ani grosza.

  już ćwierkały jaskółki .....
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:33:09
  ale Pan Opara, zamiast unowocześnić oprogramowanie, woli cenzurować,

  pomysły hierarchizujące były zgłaszane od początku, nawet przed pierwszą odsłoną nE,

  i Pan Opara je olał.

  A jeśli chodzi o Pana, to niedługo będzie Pan dyskutował sam ze sobą. W tym celu proponuję zająć parę dodatkowych pseudonimów.
 • @nonscolar 21:15:41
  Dokumenty są takie, że pieniądze się należą jak psu buda (można się jedynie wykłócać o wysokość należnej kwoty, ale i tu mamy do czynienia z klasycznym zamilczaniem tematu). Zupełnie inną kwestią jest sprawa wyegzekwowania wygranej kwoty. Na razie przyglądam się walce Małgorzaty Pietkun, która ma odpowiednie silne wsparcie prawne.

  To nie są słówka, to publiczne rzucone słowa, które mówią prawdę o tym kto tak naprawdę pociągał za sznurki i kto w istocie ponosi odpowiedzialność za upadek NE SA i portalu. Czyje pieniądze tego władza i nie da się tego ściemnić. "Groźba" usunięcia mnie z portalu dodatkowo potwierdza omnipotencję "szarej eminencji" rzekomo bez złotówki w kieszeni, nie posiadającej choćby jednej akcji, której wola jest jednak dla innych rozkazem. Takie to "prawo gospodarcze".
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:33:09
  Panie Wojtas

  Jestem jednym z niewielu na tym portalu, który przejawia jakąś tam, chociaż niewielką, odrobinę zdrowego rozsądku. I stanowi niewielką, ale zawsze, tamę różnej maści debilizmom, których pojawia się tu na pęczki.

  Jest jeszcze kilku takich komentatorów (nie będę ich wymieniał).

  Jeśli się nas pozbędziecie, to utoniecie w cepowniach, chemtrailsach, Sendeckich, Intronizacjach, NWO, cipskich, waldemarach.m, nikanderach, walutach narodowych, bitcoinie, banksterach i bankowościach islamskich, GPS-ach, "wiarach ojców naszych" i tym podobnych bzdetach i kretynizmach.

  I ani pan podporucznik, ani Brat Żorża wam nie pomoże.

  Dlatego powinniście na nas "chuchać i dmuchać", bo bez nas to ta witrynka zjedzie na samo dno alexy.

  Nawet śmiać się z was nie będą chcieli.

  pozdrawiam
 • @nonscolar 20:44:52
  no to szkoda, że tak mało się udzielasz. Mógłbyś stanowić wzór, a tak możesz się tylko zżymać.
 • @interesariusz z PL 21:28:49
  Rozumiem, że to pytanie retoryczne. I kogo już wprowadziło.
 • @Skanderbeg 21:01:22
  Ja nikogo nie oceniam, znasz historię szanujesz ją, o tym kiedyś pogadaliśmy sobie i mam do Ciebie szacunek, i w tym żeś mi bratem. Zaś z wiary nie drugi a Bóg będzie nas rozliczał. W moich tekstach jest historia, nauka o religii, a to się dla ludzi nauki nie zmienia, bez względu na to czy głosi to chrześcijanin, ateista, islamista czy buddysta. To jest stałe i to mnie interesuje.
  A że mi ktoś nowoczesnym stosikiem grozi?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:33:09
  Klikalność Wojtas, to mogę ci zrobić błyskawicznie.

  Zgłoś tylko, ile pod danym postem chcesz odsłon.

  Na przykład - wiekopomny post o spotkaniu z Piechocińskim i tylko 188 odsłon?

  Poproś grzecznie, a będzie ponad 100.000

  Zrobię to za "friko". By messer Opara nie mówił, że jest lepszy od Ciebie.

  Rzeczywiście, jak powiedział jeden ze znajomych - "jesteś baran nad barany".
 • @Nathanel 21:07:56
  Gdyby tak było, to większość mądrych księży byłoby już poza Kościołem. Bibliści czytają, tłumaczą np zwoje gnostyków, poznają wyrażane przez nich myśli. Miałem to szczęście, że trafiłem na mądrego księdza, nie raz honorowanego za jego prace naukowe. Gdy zapytałem go o początki chrześcijaństwa wręczył mi poniszczoną książkę z biblioteki parafialnej, a tam były takie bezeceństwa jak Kościół Jerozolimski, judeochrześcijaństwo, poganochrześcijaństwo. Wiara nie zakazuje nauki, nie zakazuje wiedzy.
  Polecę panu pewne bardzo mądre słowa, chodzi o Tradycję. Jeśli Pan cofnie to do roku 966 to zrozumie Pan co oznacza być Polakiem.

  http://www.youtube.com/watch?v=PH1BCq1cl8M
 • @SpiritoLibero 20:56:33
  Widzisz Spiritio

  Nie trzeba być Miłoszem, by słyszeć "rymy częstochowskie" i, by (wzorem Barańczaka) nie móc zakrzyknąć - "nie tędy droga poeto".

  A już bardziej na poważnie.

  Zapewniam Cię, że nie trzeba ani wyższych studiów, ani nawet matury (starej), by zorientować co to bełkot, a co nie.

  Wystarczy odrobina oczytania.
 • @Marek Lipski 21:13:15
  Szanowny zespole od programu "Marek Cipski"

  Poprawcie wreszcie ten cholerny program tak jak wam podpowiadałem. Bo działa gorzej jak na ZX-Spectrum.

  W końcu pamięci masowe staniały, procesory też. Zupełnie inna epoka.

  Podpowiem.

  Semantyczny algorytm doboru zdań łatwiej można dopasować, gdy przepuści się zdania wejściowe przez filtr usuwający przyrostki.

  Wtedy łatwiej dopasować i jest szansa że "Cipski" zacznie generować ponad 50% zdać spójnych nie tylko gramatycznie ale także semantycznie (chociaż tylko dla logiki wielowartościowej, bo o dwuwartościowej to możecie na razie tylko pomarzyć).

  pozdrawiam
 • @nonscolar 21:55:09
  No to szczęściarz jesteś.
  Ja czytam od ponad 40 lat i jak widzę mam jeszcze duże braki.
 • @SpiritoLibero 22:07:17
  Widzisz - bo nie wystarczy tylko czytać. Czytać każdy może - "trochę lepiej lub trochę gorzej" ;-)

  Trzeba jeszcze rozumieć co się czyta. A to już niestety nie każdy może.

  I 40 lat czytania nic tu niestety nie pomogą.

  Trochę mi Ciebie szkoda.
 • @interesariusz z PL 21:40:52
  Nie zżymam się.

  Po prostu staram się zwracać uwagę "rzeszy blogerskiej" (do której sam należę) na wszelkiej maści debilizmy.

  I jak na razie w zupełności mi to wystarcza.

  Wzory tu niepotrzebne do niczego.
 • @nonscolar 22:13:14
  "Trochę mi Ciebie szkoda"

  Mi też zrobiło się siebie żal...
  Tyle czasu straciłem bezcelowo.

  Czemu na ciebie nie trafiłem wcześniej ?...
 • @SpiritoLibero 22:16:39
  No właśnie - czemu?

  Pozdrawiam i odmeldowuję się, bo widzę, że zostałem tu sam.

  pozdrawiam

  nonscolar
 • @tfur-ja 22:34:48
  Inwektywa i to o charakterze kryminalnym" ?
  -------------------------------------------------------

  Nie mam pewności, ale podejrzewam, że może to być ten, no...., jak mu tam?

  Prompczyński, Trompczyński? Było o nim w telewizji. Jak mu tam? Zaraz, zaraz.... poszukam.

  Mam!!!

  "Ta inwektywa"? - to może być Mariusz Trynkiewicz.

  Znalazł bym szybciej, gdyby Wojtas nie kaleczył języka polskiego. Oczywiście powinno być - "ten inwektyw", a nie - "ta inwektywa".

  Niestety

  Cywilizacja Polska według Wojtasa nie przewiduje stosowania reguł ortograficzno-gramatycznych zgodnych z językiem polskim.

  A szkoda.
 • @nonscolar 21:40:49
  Rozumiem, że Pan zarzuca portal nad wyraz interesującymi tematami, które mają poczytność większą od GW.
  Gratuluję dobrego samopoczucia.

  PS.Nie mam nic przeciwko Pana prawu do krytyki - także moich opracowań.
  Chciałbym jedynie, aby używał merytorycznych argumentów i robił to przy użyciu przyzwoitych sformułowań.
 • @nonscolar 21:47:35
  Pisałem wielokrotnie - z byle chamem nie mam ochoty być na "ty".
  Zrozumiał?
 • @interesariusz z PL 21:39:18
  Nie jestem w aż tak dobrych stosunkach z p. Oparą, aby coś mu narzucać, czy wyrażać oczekiwania itd.
  O ile wiem, to były próby unowocześnienia skryptu, ale "kasa Misiu, kasa".
  A ponadto - nie było informatyka, który chciałby się tym zająć.
  Podobno Wawro miał to zrobić. Dostał dane skryptu, jakiś czas się mądrzył, a później obraził się na portal.
  Zdaje się, że teraz jest ktoś, kto coś będzie zmieniał.
  Sugerowałem modułowość, gdzie powstanie trochę zakładek w administracji różnych osób. Ale to była tylko luźna rozmowa dość dawno temu.
  Sugeruję przesłanie swoich uwag i sugestii. Ja także to zrobię.
 • @tfur-ja 23:31:48
  Jak czytam takie "genialne " uwagi to klawiatura mi więdnie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:14:02
  Wojtas

  Puknij ty się w potylicę, idź do Biedronki, połóż swój łeb na wadze i wciśnij: BURAK!

  UWAGA - plagiat ;-)
 • @SpiritoLibero 20:56:33
  Z tego komentarza wynika, że nie potrafisz ocenić jakości czytanego tekstu. Wszystkie listy bestsellerów można wyrzucić do kosza, bo przecież głosujący nie potrafią napisać nic wartościowego. Puknij się... Umiejętność odróżnienia dobrej książki od złej czy dobrej notki od złej nie oznacza automatycznej umiejętności napisania równie dobrej.

  Zastosowałeś tą samą manipulację co Owsik szukając słoika.
 • @korwinista 01:06:12
  Jaka manipulacja ?
  Zaciekawiły mnie tylko kompetencje kolesia.
  Ocena cudzej twórczości to zawsze sprawa subiektywna.
  Są jednak jednostki specjalnie do tego przygotowane (np.specjalistyczne studia). Zaciekawiło mnie to bo taki ktoś na portalu blogerskim to prawdziwy skarb :)
 • @SpiritoLibero 01:14:18
  "Ocena cudzej twórczości to zawsze sprawa subiektywna."

  Przedstawił ci swoją ocenę (i nie tylko) a ty go napadłeś żeby napisał lepsze. Jak zwykle kręcisz. Ciesz się ze skarbu samorodnego bo ty nie potrafisz. Ciekawym w jaki sposób oceniłeś wypryski intelektu ~Woytasa.
 • @korwinista 01:29:42
  "Napadłeś" ??? Nieśmiało poprosiłem o zaprezentowanie swoich umiejętności.
  Coś mi sie zdaje, że to ty mnie teraz "napadasz".

  "...bo ty nie potrafisz" Nigdy nie twierdziłem, że potrafię, zawsze bardzo krytycznie podchodzę do tego co napiszę. Wręcz odradzam wchodzenie na mojego bloga - teksty jedynie dla czubasów. A ty przecież elyta jesteś, nie?

  "Ciekawym w jaki sposób oceniłeś wypryski intelektu ~Woytasa."
  Z gwiazd wyczytałem, jak razem z Panem Wojtasem astrologię uprawiałem.
 • @GPS 19:22:27
  doskonały pomysł...
  wysłuchanie "ofiary" hehe itp...
  za i przeciw. No i kontrola moderacji w ten sposób.

  I jakaś konstytucja, która by tu gwarantowała równość wyznaniową rasową zawodową finansową :) bez promowania którejś z grup. To by się jeszcze przydało.
 • @Brat Żorża 21:01:50
  Można by zalecić podobne starodawne ale mocno grzecznościowe zwroty choć raz w każdym poście hehe byłoby sympatyczniej :)
 • @SpiritoLibero 01:46:29
  Manipulacja z przerzuceniem ciężaru dowodu (co w przypadku opinii jest absurdem) na rozmówcę jest napaścią.
  Stwierdziłem fakt podany przez ciebie.
  Nie jesteśmy na twoim na blogu. Dzięki temu nie zgłupieję.
  Zajmij się wiec tym co potrafisz wraz z ~Woytasem. Pasujecie do siebie. Zapewne Oparze postawiliście świetlany horoskop. Zabawne i infantylne są próby przejrzenia zamierzeń Boga na postawie powtarzalnych i przewidywalnych ruchów ciał niebieskich. Jak to mówią "różnych ma Bozia lokatorów".
 • @SpiritoLibero 19:46:41
  Wszystkie portale jakie znam mają regulamin, ale żaden nie przewiduje procedury sądowniczej pozwalającej sprawiedliwie ocenić czy ktoś regulamin złamał czy nie - zawsze jest to arbitralna decyzja jakiegoś administratora. Dlatego właśnie na wszystkich portalach dochodzi do rozłamów, kłótni, niesnasek, buntów i różnych afer i zadym. To jest złe i głupie - a wynika z niestosowania się do elementarnych zasad naszej cywilizacji. W każdej sensownej organizacjach, takich jak partie polityczne, stowarzyszenia, kluby itd... istnieje statut, który zwiera zasady działania, ale też ma w sobie procedurę sądowniczą, i zawsze ma organ statutowy pełniący rolę sądu koleżeńskiego. Portale tego nie stosują i to świadczy o ich prymitywizmie i barbarzyństwie.
 • @Nathanel 20:01:43
  Jest kolosalna różnica między banowaniem komentatorów na blogu, a kasowaniem notek przez administrację portalu. Bloger może nie określić regulaminu komentowania pod jego notkami i to oznacza, że wszystko co się dzieje na jego blogu podlega jego arbitralnym decyzjom - może zbanować kogo chce i kiedy chce. To jest jak najbardziej w porządku i zgodnie z moralnością i zasadami cywilizacyjnymi. Mogę do domu zaprosić dowolnego gościa i mogę go w każdym momencie wyprosić.

  Ale gdy się określi regulamin, a zatem ustanowi prawo, to elementarne zasady naszej cywilizacji wymagają by dodać też do tego procedurę sądowniczą pozwalającą obiektywnie ocenić czy doszło do złamania regulaminu - wtedy nie może to być niczyja arbitralna decyzja. Kasowanie czyichś notek czy całych blogów na skutek arbitralnej decyzji to chamska, niemoralna, niezgodna z cywilizowanymi zasadami cenzura, gdy odbywa się to w warunkach prawa określonego przez regulamin.

  Albo nie ma regulaminu i wtedy trzeba słuchać właściciela, a on może robić co chce na swoim terenie, albo jest regulamin i wtedy trzeba słuchać sprawiedliwego sądu, który obiektywnie orzeknie czy regulamin złamano i orzeknie karę. A sprawiedliwy sąd to minimum: 1. akt oskarżenia z wyraźnym zaznaczeniem co się zarzuca, na jakiej podstawie i komu, 2. możliwość dania wypowiedzenia się oskarżonemu, 3. dyskusja między oskarżycielem a oskarżonym wysłuchana przez obiektywnego sędziego lub sędziów, 4. sprawiedliwy wyrok sędziego lub sędziów. To jest moim zdaniem elementarz. Kto tego nie rozumie nie zasługuje na miano człowieka cywilizowanego.

  Cenzura jaką stosują portale, w tym ten, to barbarzyństwo. A banowanie na osobistych blogach to jak najbardziej cywilizowane działanie.
 • @SpiritoLibero 19:46:41
  Na Salonie24 banują łagodniej niż tu, bo tylko ukrywają notki przed niezalogowanymi użytkownikami i tylko czasowo, a tu kasują blogi i notki znienacka i całkowicie. Mi i tu i na Salonie24 usunięto kilka notek. Znam też przypadki skasowania całych blogów i tu i tam - bez żadnego sądu.

  I właśnie dlatego, że wszystkie portale są barbarzyńskie i stosują cenzurę zalecam posiadanie kilku blogów na kilku portalach. Wielokrotnie mnie to uratowało - ocenzurowali mi notkę na jednym portalu to opublikowałem ją na drugim. Tu się nawet raz tego przestraszyli i mi notkę odkasowali.

  Cenzura, banowanie, sprawdzanie przed wejściem, moderowanie, regulaminy itd... itp.. to są wszystko dopuszczalne metody, ale wszystkie wymagają stosowania się do elementarnych zasad naszej cywilizacji. Niestety życie w PRL-u spowodowało utratę cywilizacyjnego instynktu u większości Polaków, a sowiecka indoktrynacja uczyniła z nas barbarzyńców. Cenzura bez sądu na tym portalu, i wszystkich innych, dobitnie to potwierdza.
 • @ranger 04:12:57
  Ze szkolenia rangerów:

  Kapral do młodego rangera:

  "Ranger, widzicie to drzewo?
  - Tak jest Panie Kapralu.
  No to giwer w garść i do tego drzewa i z powrotem - macie 5 minut"

  A jakby Pan już był doświadczonym rangerem, to ta rozmowa wyglądałaby tak:

  "Rager, widzicie to drzewo"

  - P...., le lecę".
 • O moderacji na Onet.pl i prowadzonych pod ich szyldem blogach min. blogu Generała Makarewicza
  Na konkurencyjnym starszym od naszego portalu społecznościowym Onet.pl i prowadzonych pod ich szyldem blogach min. blogu generała Makarewicza Moje zapiski nieuczesane , gdzie od czasu do czasu bywam ze swoimi komentarzami Onet.pl blokuje mnie - niszcząc tak de facto sam się siebie.

  Panie Ryszardzie !!!

  Zna mnie Pan już , niestety na razie tylko z internetu, dość długo, iż wie Pan, że nie jestem internetowym ekstremistą - terrorystą. Jeśli już zabieram swój głos w dyskusji / nie robię to często nie należę do grona dyżurnych komentatorów/ to przestrzegam regulaminu, nie wdaje się , co niektórzy tak uwielbiają w żadne internetowe pyskówki. Najczęściej wypowiadam się merytorycznie i na temat. Tam na wskazanym wyżej przeze mnie portalu/blogu zachowuje się podobnie. Pomimo tego od czasu do czasu jestem przez tam przez nich blokowany co jest dla mnie niezrozumiałe i moim zdaniem narusza prawo -wolność słowa. Narusza też konstytucyjną zasadę równości umieszczając negatywny wobec mnie wpis mojego interlokutora mi zamykając drogę do sprostowania jego, dodatkowo personalnie skierowanych wobec mnie bredni typu, iż mam coś z głową itd.

  Blokowanie przez Onet.pl mojej publicystki utwierdza mnie we wierze i przekonaniu, że płynę pod prąd , lecz w dobrym właściwym kierunku.

  Życzę naszemu portalowi NEon.24 jak najlepiej, a naczelnemu redaktorowi i właścicielowi NEon. 24 Panu Ryszardowi wytrwałości i konsekwencji. Najgorsze już za Nami . Dywersantom -rozłamowcom nie udało się Nas pokonać .Uczmy się na błędach najlepiej nie swoich.
 • TYTUŁ PIĘKNY ...MARZENIE SZCZYTNE ...
  i po przeczytaniu całej reszty ...kubeł zimnej wody ...zgraja zagryzających się nawzajem hien...
 • @GPS 03:44:02
  tylko że taki afront - wyproszenie z domu uprzednio zaproszonego gościa, pali mosty na zawsze.
 • @Marek Lipski 09:12:27
  ciekawe,
  skoro zależy Panu na witrynie autorów, z poddomenami będącymi własnością autorów, to przypomina to moją propozycję (w niej co prawda była agregacja domen autorów, a nie poddomen),

  skoro ma Pan prawie gotowe oprogramowanie, nie ma czasu, a nie prosi o czas innych, to oznacza tylko podobieństwo do Pana Opary. Też chce trzymać własność w garści.
 • @Marek Lipski 09:12:27
  i a propos odpowiedzialności prawnej,

  po to się pisze u kogoś, aby oferował on przynajmniej poradę prawną chroniącą przez innymi prawnymi hienami.
 • @Ryszard Opara
  Drogi Panie Ryszardzie

  Przeczytałem z zainteresowaniem. Zawsze Pana czytam z zainteresowaniem. Nie tylko dlatego, że jest Pan tu "szefem".

  Mam takie uwagi:
  - żeby portal funkcjonował gładko i prawidłowo, potrzebne są takie czynniki - lojalność piszących wobec strony, która im została gościnnie udostępniona, a z drugiej strony szczerość redakcji, żeby piszący nie mieli wrażenia, że są manipulowani i wpuszczani w maliny.

  To z kolei implikuje pewne zasady.

  1. Piszący otwarcie atakujący Neon24, redakcję i pomawiający innych piszących powinni być radykalnie usuwani. To trudne zadanie i powinny istnieć odpowiednie procedury.
  2. Redakcja jasno i wyraźnie powinna określać profil portalu. To, Pan stara się robić. Ale niezbyt dokładnie to widać w pracy redakcyjnej.

  Z pełnym poważaniem zachęcałbym Pana do zatrudnienia profesjonalnego dziennikarza, na stanowisku redaktora naczelnego.
  Pan ma za dużo zajęć. Redaktor, jak to robił pan Parol, potrafi wyważyć stronę tak, by nie było przegięć, w tą, czy tamtą stronę.
  Tego obecnie nie ma i mam wrażenie, że ważne miejsca Strony Głównej okupuje zawsze ta sama grupa o pewnej orientacji. Ja to rozumiem, że to wykładnia Pańskich poglądów.

  I tutaj dochodzimy do Pańskiej całkowitej szczerości. Jestem przekonany, że portal służy Pańskiemu celowi politycznemu, którego Pan nie ujawnia publicznie, chociaż sie domyślamy. Jednakże, będąc na pozycji redaktora naczelnego nie stać Pana na niezbędny obiektywizm i daje się zaobserwować pewną linię portalu, która wg. mojego zdania nie jest najlepsza, a co gorsza najpoważniejsza.

  Ma Pan dostęp do statystyk portalu. Widzi Pan notowania. Czy następuje przełom i wzrost? Przypominam, że na początku witryny, NE lokował się na czwartej pozycji portali społecznościowych. Teraz niestety spadł drastycznie i nadal się nie podnosi.
  Ktoś powinien dokonać analizy i polecić kroki naprawcze.

  Konkludując - moderacja jest konieczna. Lecz spełni swoje zadanie, jak będzie bezstronna. Dwaj panowie, którzy obrażają wszystkich i wykazują się bardzo niską kulturą, są Pana totumfackimi i nigdy im nic nie grozi.
  Tak być nie może.

  Pozdrawiam

  jazgdyni
 • @Nathanel 18:27:44
  Szanowny Nathanelu

  Pijesz otwarcie do mnie, choć, albo nie nasz odwagi jasno powiedzieć, albo kieruje tobą pewna kurtuazja.

  Niestety, nie znasz wielu szczegółów, czemu tak postępuję.
  One wkrótce wyjdą na jaw i nie trzeba będzie niczego wyjaśniać.

  Przecież i tak, każdy średnio rozgarnięty bloger wie who's who.
  Podkreślam, ja udostępniłem swoje dane personalne, a ty nie.
 • @SpiritoLibero 18:43:25
  Mój drogi Libero

  Ja mogę kompletnie zaprzestać swojej działalności tutaj.

  Powiedz otwarcie - czy o to ci chodzi?

  Czy także o to chodzi Panu Oparze i innym decydentom?
  Proszę, dalej - jasno. Ja się podporządkuję.
  Na szczęście jest dużo portali, na które jestem zapraszany.
 • @GPS 19:22:27
  Panie GPS,

  Pan jest absolutnie niereformowalny.

  Pisze Pan ciągle o nas źle, że na NE/Neon24 jest cenzura i nie wiadomo w ogóle kim jesteśmy. Jedynym potwierdzeniem tych Pańskich jest fakt, że napisal Pan dwie notki w temacie.

  Pisał Pan również niejednokrotnie o moich rzekomych powiązaniach w WSI albo też innymi służbami. Pisze Pan o mnie, o Redakcji, ludziach związanych z NE - w nieprzyjaznej, krytycznej formie.

  I jedyny dowód, na moje rzekome powiązania, ze służbami to jest to, ze Pan tak pisze, albo ktoś inny tak pisze. Nikt nie ma żadnych na to dowodów.

  Proponowałem nawet kiedyś - spotkajmy się pogadajmy - nie było chęci z Pana strony.

  Pisałem już o tym kilka razy. Jeżeli taj sie Panu u nas nie podoba w NE, jeżeli ja się Panu tak nie podobam - to chyba nie ma żadnego problemu.
  Nich Pan łaskawie - idzie sobie pisać i komentować gdzie indziej.

  To samo dotyczy wszystkich niezadowolonych, malkontentów - ludzi, którzy wiecznie narzekają, wiecznie oskarżają.

  Jest Pan i wszyscy - bardzo mile widziani w Neon24.pl - szczególnie jeżeli chodzi o prawdziwą, merytoryczną dyskusję - na każdy, dowolny temat.

  Ale uprzejmie proszę trzymać się przyzwoitości i regulaminu. To chyba nie jest aż tak wielka prośba.

  Pozdrawiam
 • @nonscolar 21:40:49 - NAZYWAJĄC SENDECKIEGO I INNYCH POLAKÓW "BZDETEM I KRETYNIZMEM"...
  - skłamał Pan publicznie i to bardzo. W dodatku szantażuje pan jakimiś urojonymi wpływami jakiejś tajnej grupy blogerów. To podłe i obrzydliwe i co gorsze - EWIDENTNIE ANTYPOLSKIE ZACHOWANIE.
  Bo właśnie w kontekście obecnej niekorzystnej dla Polski sytuacji międzynarodowej (agresja izraelska na polskie terytorium) bardzo ewidentnie źle ujawnia się i wybrzmiewa Pańskie podłe i kłamliwe, antypolskie wypowiadanie się.
  Wraz z grupą szlachetnych ludzi organizujemy skromny, ale godny sprzeciw wobec usunięcia Krzyża z Oświęcimia, wobec haraczu za holokaust, wobec oświęcimskiego kłamstwa antypolskiego (zatajania holokaustu Słowian w XX-tym wieku, kilka razy większego od Holokaustu Żydów), w obronie integralności terytorialnej Państwa Polskiego.
  I Szanowny Pan napadając na mnie i moich Szlachetnych Kolegów - dołącza do tych właśnie: kłamców oświęcimskich, antypolaków, wrogów Słowian, wymuszaczy haraczu...
  Jak sobie z tym poradzi Pańskie sumienie? Ma Pan w ogóle sumienie jeszcze?
  Bardzo mi przykro, że muszę pisać takie rzeczy dzisiaj. Dotykać Pańskich sfer duchowych. Czuję się zbrukany Pańskim wpisem i tym, że na ten stek brudnej antypolskiej mowy odpowiedziałem.
  ==========
  @Krzysztof J. Wojtas 20:33:09 // Panie Wojtas // Jestem jednym z niewielu na tym portalu, który przejawia jakąś tam, chociaż niewielką, odrobinę zdrowego rozsądku. I stanowi niewielką, ale zawsze, tamę różnej maści debilizmom, których pojawia się tu na pęczki. // Jest jeszcze kilku takich komentatorów (nie będę ich wymieniał). // Jeśli się nas pozbędziecie, to utoniecie w cepowniach, chemtrailsach, Sendeckich, Intronizacjach, NWO, cipskich, waldemarach.m, nikanderach, walutach narodowych, bitcoinie, banksterach i bankowościach islamskich, GPS-ach, "wiarach ojców naszych" i tym podobnych bzdetach i kretynizmach. // I ani pan podporucznik, ani Brat Żorża wam nie pomoże. // Dlatego powinniście na nas "chuchać i dmuchać", bo bez nas to ta witrynka zjedzie na samo dno alexy. // Nawet śmiać się z was nie będą chcieli. // pozdrawiam // nadużycie link skomentuj // nonscolar 14.01.2014 21:40:49
 • @interesariusz z PL 21:27:17
  Nathanel jest dumny z tego, że ma tylko jeden pseudonim.
  Jak Włodzimierz Ilicz Lenin.

  Niestety, nie rozumie pojęcia pseudonimu.

  Jego duma z bycia tylko Nathanelem jest śmieszna i głupia. Przecież pod tymi paroma literami może siedzieć zgrany zespół "twórców"

  To chyba inna jakość, jak jeden człowiek z paroma pseudonimami.
 • @czujne oko 09:59:24
  "Dwaj panowie, którzy obrażają wszystkich i wykazują się bardzo niską kulturą, są Pana totumfackimi i nigdy im nic nie grozi."

  Kto to?
 • @czujne oko 10:08:27
  Dla mnie możesz pisać, mi nic do tego.
  Tylko takie podchody to robią dzieci na obozie harcerskim.
  Nat miał 100% racji.

  Wstydzisz się NEon24.pl ?
 • @SpiritoLibero 10:29:08
  Wojtas i Nikander

  (Ty nie ;))) )
 • @SpiritoLibero 10:30:40
  Odpowiem ci na privie.
 • @czujne oko 10:36:53
  "Wojtas i Nikander'
  To "gorącokrwiści" blogerzy i nie przekraczaja pewnych granic.
  Zresztą oni reagują na ordynarne zaczepki a to różnica.
 • @SpiritoLibero 10:48:04
  Nie Libero

  to ja jestem gorącokrwisty i reaguję na zaczepki.

  Oni ordynarnie atakują bez zaczepek.
 • @SpiritoLibero 10:48:04
  Taaa...nie przekraczają...

  "korwinista to dla mnie skurwysyn (piszę otwartym tekstem).
  nadużycie link skomentuj
  nikander 25.07.2013 07:14:54 "
 • @detektywmjarzynski 08:37:38
  O cenzurze na Onet.pl słyszę nie z pierwszych ust. Na szczęście są jeszcze
  normalne portale. Uważam , iż w krańcowych przypadkach właściciel portalu i jego moderator powinien mieć prawo do interwencji . Opisany wyżej przez detektywa Jarzyńskiego przypadek nie daje jednak Onet.pl prawa do jego blokowania. Zgadzam się, iż jest to naruszenie przez Onet.pl i jego moderatora na blogu generała Makarewicza, wolności słowa i zasady równości .
 • @czujne oko 10:58:06
  "Oni ordynarnie atakują bez zaczepek."

  Tak sami nie prowokowani ?

  Zaczynasz już gadać ja Rebeliantka i Mind
  Podaj mi kilka linków gdzie zaatakowali kogokolwiek pierwsi.

  Jak zwykle się nie doczekam...
 • @korwinista 11:09:55
  To udowodnij mu, że nim nie jesteś ( to zdaje się twoje pojęcie logiki).
 • @SpiritoLibero 11:18:05
  No i znów wyszedł z ciebie "cwany" bolszewik. Ktoś mnie obraża i ja mam udowodnić że nie jestem wielbłądem???

  Jeśli moderacja/cenzura mają w ten sposób działać tutaj to się nie dziwię że upada portal. Ktoś robi Wiochę...
 • @SpiritoLibero 11:18:05
  Ty chyba jesteś powalony!


  "korwinista to dla mnie skurwysyn (piszę otwartym tekstem).
  nadużycie link skomentuj
  nikander 25.07.2013 07:14:54 "
  nadużycie link skomentuj
  korwinista 15.01.2014 11:09:55

  I ty:

  To udowodnij mu, że nim nie jesteś ( to zdaje się twoje pojęcie logiki).
  nadużycie link skomentuj
  SpiritoLibero 15.01.2014 11:18:05

  Czegoś ci brakuje. Rozumu raczej nie.
  To chyba brak właśnie logiki i kultury osobistej.

  - Udowodnij, że nie jesteś skurwysynem. No, no, no...
  ....................

  Oczywiście, że się nie doczekasz. Ty siedzisz w pracy przy kompie, a ja się bawię, a nie grzebię w starych wpisach.

  To ty udowodnij, że zawsze byli zaczepiani, zanim chamieli.
 • @korwinista 11:45:05
  Sam widzisz :)
  Celowo tak napisałem.
  Tylko, że nazwałeś "bolszewikiem" UT :
  "SpiritoLibero 20:27:58
  dowodem jest to, że nie potrafisz się obronić !!!!!!!!!!!
  nadużycie link skomentuj usuń
  Ultima Thule

  Jak ci się podoba?

  Zauważ, że ogromna większość ataków nie jest podparta ŻADNYMI dowodami w formie cytatu. Oszczercy starają się przerzucić na atakowanego ciężar dowodu ("że nie są wielbłądami"). To powszechna praktyka, ohydna.

  Zarzucając np. MS serię plagiatów podałem wszystko dokładnie z linkami.
  On ograniczył sie do stwierdzenia jakoby "znalazł w necie straszne rzeczy" na mnie. I zamilkł. A bana nie ma.

  Dla takich mechanizmów, z tego co wywnioskowałem z notki nie będzie już tu miejsca. I bardzo dobrze bo to właśnie oszczercy robią z portalu ściek.
 • @czujne oko 11:46:45
  Ja nic nie muszę udowadniać.

  To nie moja sprawa i nie ja im to zarzucam.
  Nie odwracaj kota ogonem.
 • @Eugeniusz Sendecki 10:11:16
  Pomijając wszystko inne, nie potrafi Pan czytać ze zrozumieniem.

  Gdybym był złośliwy napisałbym - "Czyżby do tej pory nie nauczył się Pan języka polskiego?".

  Ale to byłaby złośliwość.

  Odnośnie tego co Pan robi.

  Powiem Panu szczerze, co o pańskich "akcjach" sądzę.

  Wydźwięk medialny jest taki - "Patrzcie - typowy Polak, głupek, katol i antysemita".

  Bo przecież nie Pan rządzi mediami.

  -
  pozdrawiam mimo wszystko - nonscolar
  -

  PS. Dla niektórych pan Bubel to katolik i patriota. Dla mnie niestety, ale marnej klasy prowokator.

  Jeśli chce Pan iść w jego ślady, powinien Pan to robić trochę bardziej subtelnie.
 • @czujne oko 11:46:45
  @JKW
  Bzdury przepełnione jadem odtrąconego kurdupla - ot co waszeć piszesz.

  Monopolista polskości ?! Tfuj!
  nadużycie link skomentuj usuń
  jazgdyni 19.08.2013 12:14:51

  Wojtas mnie obraził!!!!
 • @nonscolar 12:59:41 - WYDŹWIĘK ANTYPOLSKICH MEDIÓW ZAWSZE BĘDZIE ANTYPOLSKI
  Pan liczy na to, że media utworzone przez antypolaków, gestapowców, sowietów, WASP-ów i ich dzieci po to, by nas trzymać za twarz, urabiać mentalnie, dołować, oszukiwać i dezinformować - kiedykolwiek powiedzą prawdę o Krzyżu, proroctwie Bartłomieja Kurzeji, działalności Sławka Zakrzewskiego i Dariusza Ciesielskiego, o Romanie Dmowskim i w ogóle - jakąś istotną prawdę o Polsce, dla Polski? Pan publicznie, na tym portalu, usiłuje tresować "medialnym wydźwiękiem" mnie, człowieka który robi własną telewizję? I co, pan liczy, że się jeszcze jacyś ludzie dadzą na ten antypolonizm nabrać?
  Pańskiej uwagi porównującej mnie z Leszkiem Bublem teraz nie skomentuję, bo mam z nim dwa procesy.
 • ---------CZAS !! święty czas !! -- ZMIENIĆ historę Polski
  ---- NOWY!! PUNKT WYJŚCIA w rozmowach o Polsce trzeba przyjąć !!

  http://treborok.wordpress.com/widoczne-i-ukryte-ludobojstwo-lewaszow/

  http://www.youtube.com/watch?v=pAtQiHZt0_o
 • @Ryszard Opara
  Proszę Pana, na tym portalu /Pana?!/ od samego początku jego istnienia jest rozwiązana sprawa tzw. moderacji. Czy Pan jeszcze tego nie zauważył łaskawie? Ma Pan cały arsenał środków, tylko niepotrafi Pan tego wykorzystać. Dlaczego? Ma Pan coś unikalnego w całej blogosferze , dlaczego Pan tego jeszcze nie zastosował, nie wdrożył TU powszechnie(?) - Przecież wystarczy na SG lub w każdym okienku "szukaj" na każdym blogu "wpisać dający /się jak trzeba wykasować/" ANTYBAN -jako "Przycisk" i odsyłacz do właściwego miejsca; niechciany i kontrowersyjny komentarz itd

  Babaraba dawno to już Panu ROZWIĄZAŁA na NE /starym/. Pan "Antybana" tego ma od dawna i co? Boi się Pan ANTYBANA ? Czy Babyrabej? Nawet życzeń tej "babie" nikt nie złożył noworocznych. Wstyd, Panie Opara - to miejsce zaczyna być już nudne a za sprawą takich jak Spiryto Libero - to nawet i głupie. Wyobraża Pan sobie że zostałem uznany przez niego, za trolla (?)z jednego powodu /jednego!/.
  Jakiego? Ano że, "kasuję własne wpisy". Niemożna /zostało mi jeszcze ok 85 stron do skasowania, miałem ok 130-tu kilku stron /tu/ komentarzy. Tu się nieda normalnie, po ludzku już myśleć a co dopiero zrozumieć ?

  Polecam wszystkim /Panu też!/:

  ANTYBAN http://antyban.neon24.pl/
  "babaraba - W przestrzeni mojego bloga zbanowani, czyli odrzuceni z roznych powodow, maja swoja druga szanse na - wyjasnienie sprostowanie dodanie przekazanie obrone . Zamiast emocji proponuje wiec analize oraz rozsadek i wymiane mysli."
  http://antyban.neon24.pl/

  Oco ta wojna? LUUUdzieeee.....ludzie....
  ?
 • @SpiritoLibero 11:57:40
  Dowód wyrwany z kontekstu, nie mogę go odnaleźć. Podaj link abyśmy wiedzieli o co dokładnie chodziło. Nie podejrzewam UT o taką głupotę ale ciebie o manipulację jak najbardziej.
 • @korwinista 18:40:12
  Proszę bardzo :)
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/102942,lista-zbanowanych-na-moim-blogu-replika

  Wielokrotnie próbowałem potem zastosować tę pokrętną logikę wobec niego ale tak był zawstydzony, że ignorował "zaczepki". Ale takie zachowanie to tutaj u niektórych norma :)
  Tak, że musisz odszczekać kolego...
  To jak będzie? Idziemy w zaparte w imię solidarności "plemiennej ? :D))))))))))
 • @Ryszard Opara 10:08:39
  > Pisał Pan również niejednokrotnie o moich rzekomych
  > powiązaniach w WSI albo też innymi służbami.

  Skąd Pan to wytrzasnął? Nigdy nie oskarżałem Pana o powiązania z WSI, ani tego nie uzasadniałem. Czy mógłby Pan podać jakiś cytat z jakiejś mojej wypowiedzi, w której rzekomo Pana o to oskarżam?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:33:09
  "Wnioskuję o usunięcie (zablokowanie dostępu) osobom świadomie naruszającym dobre imię innych blogerów."

  Wiec trzeba zacząć od ciebie kmiocie gdy wielu naraz nazwałeś onanistami, albo podając pojedynczy przykład z ostatnich dni:

  "@Krzysztof J. Wojtas 22:50:52
  "@trybeus 22:41:10
  Nie blogerów (ewidentne nadużycie) a takich palantów jak trybeus "

  I tak to jest jak się plecie pod publikę. Łatwo oberwać rykoszetem.
  Więc zgodnie ze swoim postulatem banujesz się sam, czy nadal prosisz o to redakcję?
 • @carcinka 20:19:44
  "Gratuluję, udało się Panu zrobić prawie wszystkich w wała. "

  Dokładnie.
  Na tym polega biznes wg. niektórych.
  A nie ma nic prostszego niż wyciągnąć "legalnie" kasę poprzez współpracę kilku spółek.
  Ale lepiej będzie pasowało jak będzie Pani używała deko innego sformułowania lecz też - o ile nie bardziej - pasującego:

  Zrobieni nie w wała, tylko:

  Zrobieni w KANGURA.
 • @Ryszard Opara
  Mam do Pana pytanie. Mam dylemat, chciałbym zamieścić notkę, ale czytając regulamin, podpadłbym pod burzenie porządku społecznego. Dla tego nie publikuję, bo szkoda mi czasu aby jakiś niepełnosprytny pod pseudonimem "admin X" jednym kliknięciem zlikwidował moją paro godzinną pracę.Czy notka obalająca monoteizm jahwistyczny ma rację bytu tutaj na portalu, ba.. czy może być promowana na NE?
  Uważam jahwistyczny monoteizm za fundament obecnego matrixu, jestem tutaj praktycznie osamotniony. Czy to znaczy, że chcecie się wpisać w nurt prawicowy, a ja jestem pariasem?
 • @ALIK 19:58:10
  Serdecznie wskazuję, że określenie "onanista", a także "eunuch" wprowadziłem jako pierwszy na łamy NE. Pan ALIK to takie odwrotne wcielenie Pana VAL. Aby mieć pogląd rzeczywistości, to skrajności jak Wy należy uciąć, mam nadzieję że siekiera nie jest potrzebna. polactfo z prawa, lewa jak i ze środka należy tępić rozgrzanym żelazem, staromodnie..
 • @wk..ny 20:32:36
  Taka nadwrażliwość w przypadku otrzymania słusznej riposty to nie jest cecha przedstawicieli ludów osiadłych.
  Raczej koczowniczych.
 • postęp
  da sie juz wrzucac wpisy i komentowac ze smartfonów. przydala by sie jakas aplikacja na androida np jak ma nieszczesny wordpress. Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 20:56:32
  odpowiedziałeś już Sobie na pytanie, dla czego wierzysz w Jahwe? jednego Boga.. Dla mnie jesteś Jahwistą.
 • @SpiritoLibero 20:56:32
  przeczytaj to co napisałeś, tak ze dwa razy.. nie będę wredny, bo Cię lubię.. ale pomyśl czasem zanim napiszesz..
 • @wk..ny 21:07:07
  "... dla czego wierzysz w Jahwe?"

  Nie wiedziałem, że wierzę w Jahwe...
 • @ranger 21:12:21
  już wiem dlaczego humor i komedie z nad Jordanu nie poszły w Świat, są po prosu denne :) myślałem, że angielski humor to dno, ale są jeszcze Niemcy i Ty..
 • @SpiritoLibero 21:22:15
  monoteizm, religia, kultura, rodzina.. wierzysz w jednego Boga. Nie ma na Świecie innego Boga niż Jahwe. Wszystkie inne (oprócz Boga Abrahama) wyznania są politeistyczne, nawet Biblia mówi o Elohim. Czyli jeżeli wierzysz w jednego Boga, jesteś Jahwistą. Dopóki tego nie zrozumiesz, nie mamy o czym rozmawiać; ja nie zwykłem zniżać się, a Ty nawet jak podskoczysz, to i tak nie zrozumiesz :(
 • @wk..ny 21:31:42
  A mówią, że wierzę w Swarożyca itp.
  Zaczynam się gubić :D))
 • @wk..ny 21:07:07
  NIE ma w BIBLII slowa Jahwe!!!

  Jest YHVH!

  Nie ma Jehova i nie ma Jahwe!

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tetragram
 • @SpiritoLibero 21:35:32
  Ci co tak mówią są głupsi niż "ustawa przewiduje", popełniasz wielki błąd wrzucając mnie do tego worka. Chyba jednak jesteś zbyt głupi na dyskusję ze mną :( przykro mi, bo miałem Cię za jednego z ostatnich trzeźwo myślących. Nie strugaj debila piesku Opary (moje podejrzenia potwierdziłem, robisz tu sztuczny tłum, jeżeli nie za pieniądze, to jesteś usłużnym idiotą, nikt normalny za darmo nie siedziałby tyle na neonie) wykluczając emerytów, zadaniowców i desperatów, których tu od liku :(
 • @Bara-bar 21:45:56
  jak zwał tak zwał, nie jednemu psu na imię Burek.. Niech będzie, że to jest żydowski Bóg "X" co to goim sobie jego syna wyznają.. pasuje???
  P.S.
  co do YHVH też nie mam pewności, kolega żydek hasbarowiec nie bardzo był skory aby mi te imię wyznać :(
 • @wk..ny 21:47:55
  Nie wrzucam cię do żadnego worka.
  Za resztę uwag pokornie dziękuję. Przyjąłem do wiadomości.
 • @ranger 21:51:02
  nieśmiało pragnę zauważyć, że Ciebie jako zadaniowca uwzględniłem. Mimo moich animozji do spirytusa, jesteś dużo niżej w hierarchii..
 • @tfur-ja 21:54:23
  jeszcze na plebanii nie wyłączyli internetu?? Jahwe mnie zawiódł, Swarożyc mnie zawiódł, z klątwą to chyba na Haiti polecę, voodoo i okultyzm mi pozostały, aby takich nawiedzonych jak Ty odłączyć od sieci ;)
 • @SpiritoLibero 19:40:06
  Niestety manipulujesz co wynika z całej dyskusji. Poważniejsi i rzetelniejsi ludzie niż ty zarzucają ci kłamstwa, ja tez kiedyś zauważyłem podobną manipulację jak w stosunku do ~Rebeliantki. Brak zaufania zawsze ma jakieś postawy. Ty wiesz, my wiemy a ty rżniesz głupa. Typowe plemienne zachowanie.
 • @SpiritoLibero 22:02:06
  pokora? po co kajasz się? Jahwe Ci kazał? pomyśl.. może jeszcze nie jest dla Ciebie za późno. Nie bądź niewolnikiem ewangelijnym. Bądź gladiatorem. Obrzezany mózg? dasz radę, wyzwolisz się, kibicuję Ci..
 • @korwinista 22:16:10
  "Poważniejsi i rzetelniejsi ludzie niż ty zarzucają ci kłamstwa, ja tez kiedyś zauważyłem podobną manipulację "

  Posłuchaj anonimku bo nie będę się powtarzał.

  Żaden z tych "poważniejszych i rzetelniejszych" nigdy nie dał na poparcie swoich insynuacji ŻADNYCH dowodów. Taka to ich "powaga i rzetelność".
  Najwyraźniej dołączasz do tych "poważnych i rzetelnych".
  Zrobiłem ci anonimku łaskę, że w ogóle z tobą nawiazuję jakikolwiek dialog, podaje cytat. A ty jak zwykły muł swoje.
  Nie wiem czy zauważyłeś, że tacy "poważni i rzetelni" kończą ostatnio szybko kariery na NEon24.pl.
  Weź to pod uwagę.
  EOT
 • @wk..ny 22:16:34
  Dziękuję.
 • @SpiritoLibero 22:22:34
  "poważni i rzetelni" kończą ostatnio szybko kariery na NEon24.pl.
  -----------------
  Dzięki temu neon pnie się w rankingach popularności. Jak zniknie moich 2300 komentarzy wystrzeli jeszcze wyżej. Zostaną sami najlepsi, łaskawco. Opara zlecił ci zniechęcanie ludzi do wchodzenia na ten portal czy to taka niedźwiedzia przysługa przyjacielowi?
 • To jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości
  dlaczego wystąpię na drogę sądową przeciwko Mind Service:

  (...) Z tej racji Opara wprowadził cenzurę i taką linię programową portaliku, że dozwolone są tylko głosy klakierów go popierających; wolność słowa jako niebezpieczna i niepożądana została zlikwidowana. To ewenement w Internecie, że banuje się za poglądy. Na straży "czystości wypowiedzi" stanął Spirito Libero - stał i wcześniej, ale teraz Opara oficjalnie to przyznał. SL o nazwisku Ruszkiewicz, funkcję naczelnego cenzora pełni z nadania "siły wyższej". A jakby ktoś nie wiedział - to wszystkie jego drogi prowadzą na Kreml. Ruszkiewicz już nawet z tym się nie kryje, że jego mocodawcą jest sam Putin. Wiem, brzmi to niewiarygodnie, ale tak jest. Przyznawał to wielokrotnie.

  Jakby ktoś w to powątpiewał - istnieją dowody na to, że tą haniebną funkcję sprawuje za kasę. Że jest to wyjątkowa szmata, świadczy to, że swego czasu chciał się załapać do hasbary. Wył jak pies, aby go przyjęli. No ale tam chyba głupich nie biorą, więc przygarnął go Putin i tak trafił w szeregi ruskiej agentury wpływu.

  Takich osób z nadania siły wyższej jest więcej na Neonie24. Jednym z nich jest Zygmunt Wrzodak - o którym Prezes Kaczyński powiedział, że jest "ruskim agentem". Wrzodak nigdy tego nie sprostował. Kolejną taką kontrowersyjną osobą na tym portaliku jest Eugeniusz Sendecki, były lekarz izby wytrzeźwień, który za cel obrał sobie bezczeszczenie Krzyża Świętego i zwalczanie Kościoła Katolickiego. Niedawno organizował nawet hołd poddańczy dla Putina, który zamierzał złożyć na ręce rosyjskiego ambasadora w Warszawie.

  Do czego zmierzam? - Otóż w swojej notce Opara wezwał do wsparcia linii programowej opartej na Wrzodaku, Sendeckim i Wojtasie a na jej straży postawił ruskiego agenta Spiritusa. Nie wiem, czy musiał, czy sam chciał. Z biegiem czasu spadają kolejne maski Ryszardowi Oparze i wyłania się twarz człowieka pozbawionego skrupułów; mającego innych za nic; kłamcy, antykatolika, chorego na władzę."

  http://1do10.blogspot.com/2014/01/kamca-opara-znow-pacze-i-baga-blogerow.html
 • @SpiritoLibero 00:10:46
  Coz, idealow nie ma. Zauwazylem tylko tutaj wiele bloggerow, ktorzy sa ¨przeciw, ale za¨. :)))
 • all
  Ja tu widzę tylko jedno cywilizowane rozwiązanie - reset.
  Od dnia na który się umawiamy zaczynamy od początku i koniec z wyzywaniem się. Za to od tego dnia redakcja reaguje na przycisk nadużycie. O ile on jest w ogóle podpięty. Kiedyś był.

  Czy to można spieprzyć? Ależ oczywiście!! Wystarczy, że większość sobie nic nie zrobi z umowy, a na przycisku posadzi się stronniczego gamonia i balecik poleci dalej.

  Oczywiście zamiast tego można zrobić kolejną wojenkę, tylko skąd pany generały żołnierzy wezmą, gdy wszystkie wygubiły w poprzednich wojenkach? Wcielenia rocznikami? Będą się migać dezerterzy...

  --------------
  Zabawne, mnie się wydawało, że renger i wk..ny, to ta sama klawirka:)
  rengerowi ciężko udowodnić jakieś przekonania, on tylko wchodzi i rzuca granat. Wk..ny za to zawsze zaangażowany i o coś mu chodzi i też wchodzi i rzuca granat.
  Chwyt granatu, trajektoria i gatunek ładunku miotającego, mogłaby wskazywać tą sam rękę, albo inne ręce, ale tą samą skrzynkę z granatami:))
  --------------

  ALIK 15.01.2014 20:02:55
  Weź Ty się puknij!:) Tego, że Rycho wyciągnął stąd jakąś kasę to mu najwięksi wrogowie nie zarzucają. Tzn może i chciał i ja to rozumiem. Tomek to rozumiał dużo bardziej, więc mu obiecał, bo rozumiał, że od tej obietnicy dużo zależy.:p
  Nie pykło..

  ------------
  ------------
  Tak teraz patrzę na to co napisałem i to się nie może udać:) domordują ten portek i pójdą mordować następny..:)
 • @Nathanel 04:29:03
  Skreślam ciebie.
  Jesteś niestety wredny.

  Proszę nie wrzucać marnych i niedopracowanych tekstów do Klubu Dyletanta.
  Daleko tobie nawet do aspiranta na Dyletanta.
 • @Marek Lipski 13:22:00
  Żeby było "po słuszności i sprawiedliwości", to zamiast napisać jakiejś kobiecie - "do garów", proponuję - "lipski do garów".
  Bo skoro ciągle tylko o tym - to znaczy, że ma ciągoty.
  A jak tak - to może przy garach się bardziej wykaże niż tutaj?

  PS. Ja się "do garów" nie nadaję - jedynie cytryńcówkę i inne nalewki robię, tudziż moją rolą jest wędzenie.
  Reszta - jest mi w domu zakazana. Jak się zbliżam do kuchni to słyszę "a paszoł won, będziesz mi tu nos w nie swoje sprawy wścibiał".
 • @Marek Lipski 13:36:18
  Panie Lipski
  Pan niepotrzebnie piszesz swoje komentarze i notki, szkoda czsu. Polakom nic nie trzeba mówić, oni sami wiedza co robić. To nie tak jak u sasiadów za miedzą, ze prawo stoi przed CZŁOWIEKIEM, u nas jest inaczej... po_polsku, tu niema donosicieli i szmalcowników, jak nam wmawiają a jak są to nie są to... POLACY. My inna nacja, niż ta co miała w każdym domu tzw."stróża"a ten donosił gestapo itd, z tego żył i dlatego zył i"prawo wypełniał".

  Co do Pana Zagody też się Pan myli bardzo, bo to że kogoś /niby/ "chce postawić pod ścianą"(?) wcale nie znaczy że przed "plutonem egzekucyjnym". Myśl Pan, Panie, na żartach się nieznasz ? Stań Pan sobie pod ścianą ...i wydłub sobie nieco WAPNA, tak robią dzieci, jak im chronicznie brakuje, wapna do budowy organizmu i mózgu.

  pozdrawiam serdecznie dzieciątka Pana /wszystkie, co do jednego/ i zony ,też
  /zmień Pan "RESPEKT" na HONOR?
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:22:40 SIĘ ZGADZAM !
  /może to Pana zdziwi, ale tak jest/
  Dzięki
 • @Torin 06:16:49 Niema jak w "kółko"
  http://www.specops.pl/vortal/technika/wachowski/rowery_w_wojsku/rowery_we_wspolczesnym_wojsku.htm
 • @wk..ny 20:32:36
  Witam szanownego Pana.
  Nie ma znaczenia kto pierwszy wprowadził jakie określenie do obiegu bo idąc takim tokiem rozumowania/tłumaczenia teraz każdy ot tak dla zabawy mógłby wyzywać każdego od hu..., cwe...., peda...., skur......, itd. itp. za nic tłumacząc że to nie nowość bo kiedyś już ktoś to powiedział - ale wiem że nie to miał Pan na myśli.
  Ważne że mówi Pan to co sądzi a nie pod publikę jak cała masa klakierów na tymże i innych portalach.
  Nie zawsze się z Panem zgadzam, ale szanuję Pana zdanie właśnie za to że jest "własne".
  Co Pan o mnie sądzi mało mnie obchodzi bo wyrosłem z przejmowania się jak inni mnie postrzegają - a tym bardziej osoby mi nie znane.
  Pozdrawiam
 • @SpiritoLibero 00:10:46
  Witam Panie SPIRITO.
  Przeczytałem ten wpis Mend Servisa i trochę mnie przytkało.
  Ostatnio w którymś temacie zwróciłem uwagę że ludzie biegają po sądach na które sami psioczą, ale..... nie do końca wiedziałem o co poszło.
  Sądziłem że o zwykłe nawet najostrzejsze "przyklejanki" epitetów uważanych za co poniektórych za "z lekka obraźliwe" :D
  Ale pomimo iż uważam, że niekiedy taki język ma pewne wytłumaczenie zastosowania to w tym co pisze Mind z lekka się zagalopował.

  Poszedł dalej niż większość watykańsko kaczej sekty którym każdy kto nie wiernie posłuszny i oddany sekciarz katol czy kaczorysta to: menda, gnida, wesz, kacap, pachołek, agent wpływu, hasbarczyk, itd. itp. co zawsze w różnych konfiguracjach można o sobie wyczytać gdy tylko wychyli się że nie ubóstwia się w. wym. dwóch sekt...
  I to jest właśnie ten debilizm który najbardziej mnie w Polakach wkurza.

  Ale wracając do sedna i tego że Mind się zapędził w oskarżeniach sądzę że jako facet (o katoliku nadstawiającym drugi policzek a po nim i ... nie wspominając) powinien Pan najpierw spróbować to wyprostować w miejscu gdzie to powstało czyli m.inn. tu.
  Daj mu Pan dzień na okazanie dowodów a jeśli tego nie zrobi to opisz Pan to ładnie i czytelnie z rozszerzeniem gdzie się da i po kłopocie, a nie będzie Pan biegał po sądach i tym samym tracił swój czas...
  Ew. przy najbliższej okazji w ramach pokuty da mu Pan z jednego kopa w ..... i będziecie kwita.
  Sprawy w sądach wie Pan jak wyglądają - niestety ale z lekka jak dziecinada.
  Ale to tylko moje zdanie.
 • @Torin 06:16:49
  "ALIK 15.01.2014 20:02:55
  Weź Ty się puknij!:) Tego, że Rycho wyciągnął stąd jakąś kasę to mu najwięksi wrogowie nie zarzucają"

  Sorry TORIN ale to zabrzmiało jakbym w prost wyzwał od złodziei, a to co napisałem trochę inaczej brzmi.
  Poza tym to co o tej sprawie sadzę nie wnioskuję tylko i wyłącznie na podstawie wymiany dwóch zdań w tym temacie, ale i z tego jakie podobne wymiany czytałem wcześniej w innych wątkach.
  Choć to nie były wymiany zdań a raczej jasne, proste, rzeczowe i bardzo czytelne pytania Pani CARCINKI do p. Opary na które nie odpowiadał a jak już to wymijająco, bądź arogancko wymijająco.
  Więc spoko.
  A moje zdanie to moje zdanie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 14:22:40
  "Jak się zbliżam do kuchni to słyszę "a paszoł won"

  "PASZOŁ WON" - no tak, to by sporo tłumaczyło :D
  Ach ten piękny "Polski" język - rodem z nad Wołgi.
 • @Ryszard Opara 10:08:39
  Specjalnie dla Pana opublikowałem moją wzorcową notkę na temat powiązań NE z WSI: http://gps65.neon24.pl/post/104769,powiazania-z-wsi - w niej są odnośniki do innych moich notek, w których poruszam te tematy. Proszę wybrać cytat, w którym jakoby zarzucam Panu powiązania z WSI.

  Nie rozumiem dlaczego po moich komentarzach dotyczących konieczności stworzenia procedury sądowniczej, zamiast odnieść się merytorycznie do tych komentarzy, poruszył Pan sprawę Pana domniemanych powiązań z WSI. Jaki to ma związek z cenzurą na tym portalu i brakiem cywilizowanych zasad dotyczących regulaminu?
 • Popieram
  Gdy padł NE preniosłem się w "dobre rejony" i zostałem zupełnie beztrosko „zmoderowany” na Frondzie …moje konto nie przetrwało 24 godzin wystarczyło, że się przedstawiłem w opisie na „własnym” blogu. Taka praktyka bardzo mnie wówczas zaskoczyła dzisiaj jak widzę to praktyka.


  Prawda nas wyzwoli…określi

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031