Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
415 postów 2197 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Świat / UE a sprawa Polska. Szansa czy finał ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnie miesiące obfitują w rozmaite, istotne wydarzenia polityczne - na Świecie oraz w UE.

 

 

 Rosja, pod całkowitą kontrolą cara Putina, jego „bojarów-oligarchów” i wszechobecnych służb -bardzo aktywnie, wzmacnia swoje wpływy w strategicznych rejonach świata: w Europie, Bliskim Wschodzie, Ameryce Płd. Rosja rośnie w potęgę, wykorzystuje wszystkie swoje bieżące atuty: wielkość, surowce, technikę służby/armię, własne pieniądze oraz…dotacje finansjery  światowej -przeznaczone przez „Zachód” w czasach „pierestrojki”- na upadek czy dezintegrację imperium. Tymczasem „Zachód” obawia się lub w ogóle Rosji nie rozumie - nie ma też kompletnie pojęcia – jak walczyć czy rozgrywać Rosję. To jest, paradoksalnie olbrzymia szansa dla przyszłości Polski w odpowiednich oczywiście okolicznościach. 
 
 
 USA (jako globalne mocarstwo), powoli schodzi do roli drugoplanowej. W dużej mierze to wynik systemowego kryzysu gospodarczego, niekontrolowanego zadłużenia i patologii wartości oraz coraz bardziej ewidentny „przerost formy nad treścią” - dominacja biurokracji nad demokracją. Brak wizji, miernota i brak zrozumienia problemów współczesnego świata, szczególnie ostatnich kilku prezydentów, przy bezwarunkowej integracji interesów kraju z potęgą/kultem pieniądza - zgubi Amerykę. Prezydent Obama jest przykładem skrajnej głupoty i patologii – zaprzeczeniem podstawowych wartości Męża Stanu mocarstwa światowego. Globalna technologia i inwigilacja mają olbrzymie znaczenie, ale nigdy nie będą w stanie zastąpić ludzi, jako ostatecznej wartości nadrzędnej. Najlepsze roboty, technologia nie mogą stworzyć ani nawet zrozumieć człowieka. Upadek Ameryki to kwestia czasu – Nikt i NIC tego procesu nie jest w stanie zatrzymać. 
 
 
 Hegemonia Niemiec w Europie jest oczywista, chociaż przyszłość tej strategii, jest ściśle zależna od przetrwania Unii Europy. Wielka dawniej Francja coraz bardziej staje się „klientem-fagasem” na usługach Niemiec. Oprócz tego „załatwia” sojusznikowi wina, chleba i igrzysk. Tzw. jeszcze Wielka ale Brytania, stoi jak zwykle z boku polityki europejskiej – rozważając własne interesy. Oba te kraje przegrały historyczne szanse budowy imperium, przechodzą na emeryturę dziejów.
 
 
 Chiny budują swoją potęgę gospodarczą i militarną, która niedługo zawojuje świat – w sojuszu z jakimś światowym mocarstwem. Najprawdopodobniej będzie nim Rosja, za cenę być może aneksji Japonii – która zawsze i historycznie była „solą w oku i na boku” Chin . 
 
 
 W przekroju światowej polityki oczywiście nie można pomijać Indii, z uwagi na potencjał ludzki i gospodarczy kraju oraz Brazylii, z uwagi wielkość i zasoby mineralne. Reszta świata to tło – dla rozgrywek wielkich tego świata. Zjednoczenie Krajów Arabskich czy Afryki jest niemożliwe.
 
 
 Tzw. „Wiosna Arabska”- czyli wojna o surowce/ropę, była celowo sprowokowanym konfliktem. Pod pretekstem walki z terroryzmem i demokrację, bardzo szybko i sprawnie, zlikwidowano (przynajmniej czasowo) niewygodne i nieposłuszne reżimy. Konflikt w Syrii na zakończenie Rewolucji Bliskiego Wschodu - próbowano również rozegrać propagandowo. Ale tu nie poszło tak łatwo. Interesy „obudzonej” Rosji, wspartej przez Chiny i Iran – pokazują wyraźnie obecny układ sił i słabość Ameryki, która aby zachować twarz, zadowoliła się interesem zbierania śmieci -(neutralizacja broni chemicznej). Dla USA najważniejsze są: show i pieniądz – a więc aktorstwo. 
 
 
 Współczesna polityka to tajna, bezpardonowa wojna o globalną kontrolę: pieniądze, surowce, technologię, media (kontrola świadomości). Ta Wojna o wszystko jest jednocześnie konfliktem ideologii i systemów zarządzania strukturami państw, narodów.Wydaje się coraz bardziej oczywiste, że demokracja obywatelska, a nawet jej  kontrolowana forma (tak jak w UE), nie ma już szans w przyszłości. Silna, odpowiednio zarządzana władza centralna, ale działająca w interesach państwa - jest jedyną historyczną receptą i strategią przyszłości. Nawet jeżeli efektem ubocznym jest oligarchia polityczno-finansowa i antydemokratyczny monopol władzy. Jeżeli to jest koszt suwerenności i potęgi kraju - Cel uświęca środki i niech tak się stanie! Amen!
 
 
 Jesteśmy świadkami światowej – „ostatniej partii brydża” - a do stolika przyszłości zasiedli właśnie główni gracze: 
 
 
-Rosja - która będzie rozdawać karty i ma je wszystkie w ręku, wszystkie zapewne poznaczone…
 
 
-USA – które będą blefować dolarem, technologią i…czy się da np. magią Hollywood
 
 
-Niemcy – które próbują reprezentować Europę i być może cywilizację łacińską
 
 
-Chiny – które, zgodnie z przepowiednią - próbują już teraz zalać świat
 
 
 Stawką jest kontrola nad światem/ludzkością w ramach, określonych przez zwycięzców wartości Ta partia światowego brydża, jest równocześnie wojną cywilizacji, wojną o pieniądz, o wszystko. Partia będzie trwała zapewne 20-30 najbliższych lat. Ale to tylko błysk i moment w historii.
 
 
 Jaka jest w tej współczesnej wojnie cywilizacji o wszystko - pozycja i możliwa rola Polski. Co my Polacy możemy zrobić, jak postawić na zwycięstwo i zwycięzców a przynajmniej nie dać się całkowicie ograć. Czy to w obecnej sytuacji realne, w ogóle możliwe?
 
 
 Wiadomo: „Polska Nie-Rządem stoi” i… Polacy już dawno utracili kontrolę nad własnym krajem. Stało się to etapami, w różnych okresach, okolicznościach, ale winę za tę sytuację tak naprawdę ponosimy – MY wszyscy Polacy. Głównym powodem jest brak zgody narodowej, możliwości działania razem – w interesach Rzeczpospolitej. Brak również lidera, męża stanu, który by potrafił zmusić Polaków do narodowej zgody. 
  
 Jestem urodzonym optymistą - Polakiem Patriotą. Obecna sytuacja na arenie międzynarodowej jest moim zdaniem, wielką dziejową szansą dla Polski. Wbrew pozorom rozbicia obywatelskiego Polacy, którzy w chwilach największego zagrożenia dla kraju zawsze potrafili się zjednoczyć, zmobilizować – mogą odegrać kluczową rolę mediacyjną między wielkimi tego świata. Kryzys jest, był i będzie najlepszym okresem dla robienia interesów, a jednocześnie…     
 
 
 Polityka jest sztuką robienia interesów - dla dobra kraju, który się reprezentuje. Tu nie ma miejsca ani czasu na przyjaźnie czy sentymenty. Polskie elity i partie polityczne, wszelkiej maści ciągle nie mogą zrozumieć - podstawowych faktów historii. Musimy rozegrać własną partię polskiego brydża. Nasz Kraj i jego miejsce w Europie – przynajmniej na tym zakręcie historii oparte może być wyłącznie o sojusz i współpracę ze wszystkimi. 
 
 
 Najważniejsza jest, być może obecnie - Rosja. Dobrze wiemy: nie mamy co liczyć na sojusze z Ameryką, Niemcami, Europą Zachodnią. W historii współczesnej te układy Nigdy nie przyniosły Naszemu Krajowi, żadnych korzyści… ale, nie możemy być wrogo negatywni, stać z boku!
 
 
 Ameryka i Europa są krajami interesów i handlu. Tak było i będzie. Zawsze i wszędzie zwyczajnie sprzedadzą Polskę temu, kto da najlepszą cenę. Zrobią to z nami i bez nas. Rosja i Chiny to inne cywilizacje, inne wartości (i tu być może najłatwiej będzie znaleźć wspólny język, ale…to bez znaczenia, we współczesnym świecie. Tu liczy się pieniądz i interesy.
 
 
 Tym bardziej – musimy być w grze ze wszystkimi. Taka jest Polska Racja Stanu. 
 
 
 Jednocześnie, aby być partnerem do rozmów z kimkolwiek na arenie międzynarodowej i żeby ktokolwiek w ogóle chciał z nami gadać, musimy rozpocząć proces odbudowy kraju – w każdym jego aspekcie. Nie zrobią oczywiście tego wszystkie obecne partie polityczne, uzurpujące władzę – My Naród - Polacy: Musimy działać razem -  Walczyć ramię w ramię i jednym głosem! 
 
 
Ryszard Opara
 
 
 
 
PS. W części drugiej przedstawię Strategię Odbudowy Polski.
 

KOMENTARZE

 • ·
  Moim zdaniem nie możemy w tej sytuacji grać przeciw Niemcom. Gdyby to były realne (Pan Opara przejął by władzę) to bez totalnego unicestwienia - tylko pod ramieniem Rosji. Musimy grać z Niemcami tak długo jak Unia się nie skończy. Jednocześnie stawiać mosty porozumienia z innymi ziemskimi satelitami i za wszelką cenę utrzymać polską tożsamość. To plan minimum w sferze rzeczywistości.

  Ten wpis jest jednym z lepszych. Gratuluję.
 • @Marek Lipski 17:58:36
  Bardzo proszę Panie Marku,

  Jak Pan wspomniał - proszę o podanie źródeł - a jednocześnie
  proszę dać znać - gdzie to Pan opublikował.

  Pozdrawiam
 • @Ryszard Opara
  Świetnie

  Bardzo to współgra z moim dzisiejszym wpisem.
  Najpierw odbudowa, a potem pakty i koalicje.

  Niestety, na gwałt potrzebujemy paru mężów stanu.

  Pozdrawiam
 • @ranger 18:06:57
  Szanowny Panie,

  Na Pana pytanie odpowiem pytaniem -

  Jakie Pana zdaniem są sukcesy i osiągnięcia Prezydenta Obamy. To już przecież druga kadencja. Cóż takiego wielkiego Prezydent dokonał.
  Żyjemy przecież w bardzo ważnych, przełomowych czasach.
  Mamy, światowy i systemowy kryzys gospodarczy, kryzys finansowy, kryzys wartości.

  Prezydent Obama nie jest człowiekiem, mężem stanu na miarę czasów - dla świata ani dla Ameryki.

  Tak uważam i wnioskuję z rozmaitych mediów - Prezydent Obama jest jednym z najgorszym, ostatnich urzędujących w Białym Domu.

  Pod tym względem bije chyba nawet poprzednika Georga W. Busha.
  O którym wszyscy chyba powoli zapominają.

  Tak naprawdę Prezydent Obama do tej pory niewiele zrobił, a wszystkie jego przedsięwzięcia są nieudane. Na arenie międzynarodowej:
  Prezydent Obama, daje się ogrywać Prezydentowi Putinowi i Rosji - jak mały niedoświadczony chłopiec. Sytuacja w Korei Płn, w Syrii i na Bliskim Wschodzie, Ameryce Płd, etc etc.

  Na froncie krajowym: Problemy Reformy systemu Zdrowia, Kryzys zadłużeniowy, finansowy, budżetowy - poziom gospodarki USA, ilość bankructw etc etc

  Zdaję sobie sprawę, że wiele rzeczy jest rezultatem działań wielu jego poprzedników i niezależnych od Prezydenta Obamy, ale jego będą ludzie za wszystkie błędy rozliczać.
 • @Marek Lipski 17:58:36
  Proszę, proszę, proszę.

  Ale ja tak bardzo, bardzo ładnie proszę.
  Naprawdę bardzo, bardzo, proszę, proszę.

  Mogę?

  Skoro ja tak bardzo, bardzo proszę.

  Nie odmówi Pan?

  Bo jeśli nie, to jeszcze bardziej, bardziej proszę.

  Padam na kolana i proszę.
  Biję pokłony i proszę.

  ---------------

  Cipski.

  Opamiętaj się choć trochę.

  Kokosów tu i tak nie zarobisz :-) Bu ha ha ha.
 • @nonscolar 20:23:23
  Poprawnie powinno być - "Kokosów tu i tak nie zbijesz".

  Cóż - pośpiech.
 • @Ryszard Opara
  Od czego zacząć; niedawno napisałem, że od usunięcia obecnych "elit".

  Jak to zrobić, ale "humanitarnie", w duchu miłości bliźniego?

  Można przywrócić pobór do wojska i pobrać wszystkich kwalifikujących się do roli elity.
  Wyszkolić ich zasadniczo i dobrze.
  Następnie - wypowiedzieć wojnę Izraelowi i wysłać do Palestyny te wyszkolone elity.

  Metoda na wskroś humanitarna. Żadnych walk nie będzie. Przejdą na stronę "wroga".
  I o to właśnie chodzi.

  A my, u siebie, możemy rozpocząć realizację planu budowania współpracy z Rosją.
 • Ryszard Opara
  Przyznaje Panu szczere intencje z patriotycznych pobudek by znaleść Polskę na mapie świata jako jednego z głównych rozgrywających.
  " Nie da się być we grze z wszystkimi " dla nas jedyna nadzieja to bliski sojusz z jednym z naszych dwóch najbliższych sąsiadów liczących się na arenie międzynarodowej man na myśli Niemcy,czy Rosję.
  Pan z tych dwóch wskazuje na Rosję,z drugiej strony wskazuje na Niemcy które tak jak i Polska w znacznej mierze kieruje się wartościami cywilizacji łacinskiej.Rosja to cywilizacja turańska i pomimo może więzi jako naród słowiańskiego to nam cywilizacyjnie jest bliżej Niemcą.
  Aktualnie w Polsce głównego rozgrywającego mamy który by chciał być ze wszystkimi we grze i do czego to prowadziło?
  Co do odbudowy kraju ,zwłaszcza militarnej to się zgadzam, czekam na propozycje Pańskiej strategii.
 • @Brat Żorża 20:23:06
  Drogi bracie Żorża

  Czasami podejrzewałem że symuluje Pan wariactwo, ale skoro przyznaje się Pan do czytania postów na NEon-ie 24, to rzeczywiście nietęgo z Panem.

  Ja, mimo że też wariat, ograniczam się wyłącznie do komentarzy. A i to nie do wszystkich.

  Jak będzie Pan w Koborowie, proszę pozdrowić Panią Ninę.
  Może jeszcze mnie pamięta?

  pozdrawiam

  nonscolar
 • @all && @Pan podporucznik
  Myślę, że w tak ważkim temacie powinniśmy zaczekać na opinię Pana podporucznika.

  Chociaż obawiam się, że siedzi ze swoją kompanią gdzieś w transzei, po kolana w błocie.

  Gdyby było inaczej, byłby się przecież odezwał.
 • @Brat Żorża 20:23:06
  Och bracie,
  gdybym miał cokolwiek do gadania w sprawie dyktatury, to byś wspominał swój obecny szpital z rozrzewnieniem.
  Lewatywa co najmniej dwa razy na dobę. Po miesiącu byłbyś, jak młody poborowy, a nie psychiczny dekownik.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:41:34
  Przyznaj sam.

  Czy twój komentarz, to nie "bełkot w stanie czystym"?

  I teraz wyobraź sobie, że znajdzie się ktoś, kto jest w stanie przeczytać ponad 200 stron podobnego bełkotu.

  Czysta abstrakcja.

  Nawet żony nie zmusisz :-))))
 • @ranger 22:00:18
  Chrystus ci przeszkadza ?
 • @Brat Żorża 21:58:20
  Tych szekli to tylko pozazdrościć.

  Bo ja bidny, tłukę w klawisze za darmo (i jeszcze prądu ze swojej kieszeni dokładam).

  Schudłem tak, że już prawie mnie nie widać.

  Buuuu....

  :-(
 • @Marek Lipski 22:07:10
  A czy kolegę nie pierdo...nął przypadkiem granat albo jaki meteoryt w główkę ???

  Bo na to wygląda.
 • Bicie czołem Rosji
  Fantastyczne . Jak się w tej treści udało ubić tyle prosowieckiej piany i do tego …czołem.

  ////Nawet jeżeli efektem ubocznym jest oligarchia polityczno-finansowa i antydemokratyczny monopol władzy. Jeżeli to jest koszt suwerenności i potęgi kraju - Cel uświęca środki i niech tak się stanie! Amen!////

  Taki tekst zakłada oczywistą zdradę na rzecz tego kto da więcej. Nic nowego pod słońcem w końcu ...to trwa od wieków. Doczeka Pan wypełnienia tego „Amen” oj doczeka się … ostrzegam …marzenia się spełniają.
 • @Marek Lipski 22:07:10
  Panie Lipski... ale pan trelujesz. Odpuść Pan sobie dzisiaj i przejdź pan
  do meritum postu. :-)))))
 • @ranger 22:18:37
  "Zawsze przeszkadza nieokielznana glupota."

  Mi też.
  Ciekawe dlaczego adminom nie przeszkadza ?...
 • @Stara Baba 22:26:08
  Proszę Pani

  Pan Cipski, to tylko automat, zaprojektowany przez studentów uczelni w Jarosławiu (nikander może potwierdzić), za pomocą którego studenci testują tak zwaną "sztuczną inteligencję - AI".

  Niestety.

  Widać, że źle zaprojektowany, bo przy nietypowych "zadaniach", gdy nie może znaleźć rozwiązania (to znaczy - algorytm nie znalazł prawdopodobnej odpowiedzi) gubi się i zastępuje rozwiązanie pierwszymi akapitami, które ma na stosie. Stąd ten bełkot.

  Jeśli można, to studenciakom coś podpowiem, bo sam takie automaty tworzyłem i testowałem.

  W miarę niezawodny i prosty algorytm, to:

  1. Zapytanie przekierować do googli.
  2. Wybrać pierwszą odpowiedź, pomijając oczywiście wszystkie sztucznie pozycjonowane.
  3. Wybrać pierwszy (luib kolejny) akapit.
  4. Przepuścić przez weryfikatora semantyki.
  5. Jesli wynik większy niż 70% - wykorzystać jako odpowiedź. Jeśli nie - przejść do kolejnego akapitu.
  6. Jeśli pięć akapitów nie da zadowalającego wyniku (powyżej 70%) to należy zrezygnować z dalszych prób.

  Wtedy automat nie publikuje bełkotu.

  pozdrawiam

  nonscolar
 • @Marek Lipski 22:53:45
  Napisałem trelować. Poza tym ... poddaje się! :))))))))
 • @Stara Baba 22:26:08
  Sama Pani widzi - odpowiedź "Pana" Cipskiego z 16.12.2013 22:53:45

  Klasyczny błąd automatu - zapętlenie na stosie.

  Zazwyczaj wynika to ze słabego procesora lub ze zbyt małej ilości pamięci przydzielonej dla stosu (parametr -Xms mniejszy niż 512m).
 • autor
  Z samym postrzeganiem USA jako państwa w kształcie kreowanym przez media troszkę się nie zgadzam. Wbrew pozorom jest to najbardziej zniewolony obszar przez banksterstwo i korporacje będącymi ponad państwowym tworem.
  Czekam jednak z niecierpliwością na Pana wizje Strategii Odbudowy Polski.
  To przecież jest dla nas najważniejsze.
 • @Brat Żorża 23:33:11
  No cóż.

  Z Panem Cipskim, to nie był bynajmniej żart.
  W taki sposób zachowują się nie do końca dobrze zaprogramowane automaty.

  Z ciekawościa obserwuję testy "pana" Cipskiego. Ma "wzloty" i "upadki", ale wygląda na to, że obecny algorytm osiągnął swoje apogeum i nic więcej sensownego już z niego nie wycisną.

  pozdrawiam

  PS. Czy 10.000 odwiedzin tak wiekopomnego postu to byłoby dobrze, czy za mało?

  Czy lepiej ze stówkę od razu?
 • @Brat Żorża 23:33:11
  Tak czułem, że ktoś mnie wtedy podglądał...
  Więc to ty byłeś ten zasmarkany pędrak, który włóczył sie za mna wszędzie i prosił o protekcję u panienek...
  Twój styl coś mi przypominał ale nie mogłem skojarzyć :)

  No popatrz... I skończyłeś jako "anonimowy onanista" i w dodatku wariat...
 • @Brat Żorża 00:06:33
  Przepraszam, ale tyle sam nie wydolę.

  Musiałbym poprosić o pomoc znajomych, a już trochę późno :-)

  pozdrawiam

  nonscolar

  PS. Ale zobaczymy, co się da zrobić ;-)
 • @Brat Żorża 00:22:59
  Widzę, że długo myślałeś jak tu wybrnąć :)
  Ale nawet ten kamuflaż z "podobno" na wiele się nie zda.

  Jako niespełniony erotycznie jesteś mało wiarygodny... :D)
  Ale już przynajmniej wiadomo skąd wzięło sie twoje nieszczęście.
 • @Brat Żorża 00:40:09
  PWP?

  Za diabła, nic mi to nie mówi.

  A mysza, przy takiej szybkości klikania, raczej by się stopiła :-)

  Noc może i młoda, ale jam już stary i zdrzemnąć się kapkę muszę.

  pozdrawiam

  nonscolar

  PS. Wariaci wszystkich krajów - łączcie się!
 • Niestety panie Opara
  Polska likwidowana jest jak Grecja. To tylko tyle i aż tyle. Pzdr!
 • Wszyscy
  Przypominam wszystkim, że ci janczarzy komunizmu parzyli się z dziwkami, pospolitymi podsuwanymi im i posuwanymi przez wielu kurwami(często podstawionymi, kurwami żydowskimi mającym i na nich donosić, bo tam nikt sobie wzajemnie nie wierzył vide zbrodniarz i chazarska wydmuszka Marguilus ksywa Wolski dostał w spadku po koledze pułkowniku, przykłady można mnożyć) i dlatego nie mają szacunku ani dla kobiet ani dla (nawet swoich) dzieci. Stąd mainkampfstrim i genderyzm, i ta nienawiść do Polski. Musisz czerwony synu mieć tak mało honoru, żeby każdy mógł rąbać twoją żonę a ty masz kurwa myśleć o rewolucji:))I to dziadostwo chce rządzić ...nami Polakami!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031