Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2180 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

„Polskie Drogi” i Rzecz… pospolita

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Myślę, że osoby czytające i aktywne w Neon24.pl, chyba trochę mnie już znają i mają określony pogląd na temat portalu, jak również mojej osoby.

Nie będę opisywał swych dotychczasowych osiągnięć i życia – bo to również jest dużej mierze znane. Nie ukrywam niczego. Uważam siebie (może nieskromnie)za człowieka rozumnego, uczciwego, który wiele w życiu osiągnął, zna świat. I który, naprawdę, autentycznie i z całego serca, chce coś dobrego dla Naszego Kraju zrobić.
 

Portal NowyEkran.pl, powstał jako moja osobista, medialna próba zmiany rzeczywistości, która obecnie funkcjonuje w Naszym Kraju, która jestem pewien, doprowadzi do utraty suwerenności a w najbliższym czasie wymazania Polski z mapy Europy. Polska będzie pojęciem historycznym, niewiele znaczącym wschodnim „landem” – Unii Europejskiej Niemiec. Polacy jako naród będą całkowicie zależnym, tanim źródłem niewolniczej siły roboczej, spłacającej długi i zobowiązania.
 

Czy takiej przyszłości My Polacy chcemy? Ja przyznaję, jestem wielkim patriotą i będę walczył, do końca swego życia o Niepodległość i przyszłość swojej Ojczyzny. Polski - jako państwa prawa, i dobrobytu, sprawiedliwego dla wszystkich obywateli. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem obecnego Układu Rządzącego, który ponosi pełną odpowiedzialność – za obecny stan Rzeczy... Pospolitej – i będzie za to całkowicie rozliczony, ukarany – nieubłaganymi prawami historii.
 

NowyEkran.pl, w pierwszym roku swojej działalności, osiągnął bardzo wiele, miał w szczytowym okresie 2 mln unikalnych użytkowników. Artykuły i komentarze prezentowane w portalu, przy braku cenzury, zaczęły budzić Naród, będący w stanie letargu - szybko budowały społeczność. NE stał się jednak olbrzymim zagrożeniem dla istniejącego Układu Partii Okrągłego Stołu, (które przecież mają monopol na władzę w IIIRP). Dlatego, postanowiono NowyEkran szybko zniszczyć.
 

Tak samo i mnie osobiście. Zaczęto w mediach, na łamach innych portali wypisywać rozmaite, niestworzone historie na mój temat: np. jestem od dziecka współpracownikiem/agentem służb, mam korzenie żydo-komunistyczne – wiele rozmaitych innych bredni – bez pokrycia. Teksty te opierały się na dowolnej interpretacji, niektórych faktów z mojego życia – tak aby tworzyć tzw. „fakty prasowe”, które potem zaczynają żyć własnym życiem, podlegając dalszym manipulacjom i interpretacjom – w zależności od potrzeb autorów i zleceniodawców.
 

Ja walczę, ale wysiłki zniszczenia NE i mnie - są, jak do tej pory skuteczne. Ostatecznie, robią to doświadczeni fachowcy, mający też olbrzymie wsparcie rozmaitych antypolskich grup interesów Trzeba im przyznać determinację i profesjonalizm. Zresztą robią to skutecznie już od kilkuset lat. W ich interesie jest i będzie „skłócać, rozgrywać i manipulować Narodem Polskim. Niektórzy, z „pseudo - Polaków”, bardzo zręcznie - ukrywają się pod płaszczykiem „narodowców”.
 

Ostatnio, wraz z grupą osób, w ramach Ruchu Społecznego Porozumienie Narodowe, podjąłem wysiłki przygotowania Strategii Odbudowy Polski (SOP), które mają na celu odbudowę kraju jako Państwa Prawa, Dobrobytu i Sprawiedliwości. (Będę o tym pisał w następnym artykule). Odbudowa Polski, będzie możliwa tylko na bazie szerokiego (ponad podziałami) porozumienia obywateli. Dlatego też, rozpoczęliśmy dialog z rozmaitymi grupami społecznymi. I natychmiast zaczął się atak. Wszyscy potencjalni rozmówcy, dostają informacje na mój temat (sprzed 2 lat), publikowane… kilku „niezależnych” portalach: w salonie24, wirtualna polonia etc.
 

Poniżej podaję fragment i link dla - przykładu, przypomnienia i własnej oceny. …

wirtualnapolonia.com/2011/12/08/parol-ryszarda-opary-czesc-2-kbw-goldberg/

 
http;wordpress.com.salon24.pl/362421, parol-ryszarda-opary-nowy-kran-metna-woda o jednym z wielu nie tajnych agentów, nie współpracowniku służb specjalnych ale o jawnym wyrachowanym gotowym na wszystko oficerze KBW człowieku bandy żydo-komunistycznej, która zniewalała i zniewala nasza Ojczyznę od roku 1944. Kończąc wojskowa akademie medyczna w lodzi otrzymuje nie tylko stopień oficerski Ludowego Wojska Polskiego ale zostaje przygotowany do pracy operacyjnej na zachodzie. Wyjazdy w czasie studiów a także już po do Szwecji, Republiki Federalnej Niemiec oraz Austri pod przykrywka praktyk lekarskich to nic innego jak doskonalenie zawodowe do pracy tak zwanego; śpiocha;
 

Jest tego wiele…na innych portalach. Proszę samemu poszukać. Może ktoś wreszcie przedstawi jakieś dowody. Ja absolutnie nie boję się prawdy. Nie mam sobie, nic do zarzucenia.
 

Podkreślam, raz jeszcze. Nie jestem, Nigdy nie byłem – tajnym ani jawnym agentem, oficerem jakichkolwiek Służb, KBW bandy czy układu. Nie dostałem Nigdy - żadnej propozycji współpracy. Na WAM, poszedłem po zdaniu egzaminów - ze względów materialnych/lokalowych. W czasie studiów – Nigdy nie byłem za granicą. Przecież to wszystko jest chyba łatwe do sprawdzenia. Jak jest możliwe, udowodnienie przeze mnie czegoś – co

 

Nigdy nie miało w moim życiu miejsca?
Kilka faktów z mojego życia, przytoczonych w artykułach – ma pewne związki z prawdą. Każdy popełnia błędy. Owszem, byłem właścicielem akcji, różnych spółek i nieruchomości w Australii i w Polsce. To nie dowód, że środki na ich zakup pochodziły z nielegalnych, czy „agenturalnych” źródeł. Taka interpretacja, to kompletna bzdura. Jako lekarz, pracując w Australii, biorąc np. dyżury – czasem zarabiałem $25 tysięcy na miesiąc. Bywało, że pracowałem 168 godzin/tydzień. Osoby, które pisały opracowania na mój temat – nie mają pojęcia o tym, jak się żyje w Australii.
 

Nie zamierzam ze wszystkiego się tłumaczyć. Przyjdzie (być może) na to czas. Podkreślam, raz jeszcze: opisane zdarzenia z mojego życia, są celową i świadomą manipulacją pewnych faktów.. Zastanawiam się: po co i dlaczego tak się dzieje. Odpowiedź jest prosta i oczywista. Ja robię wszystko - co jest w mojej mocy - aby zmienić fatalną i zgubną, dla Naszego Kraju rzeczywistość. Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że czasem nie mam racji, ciągle zdobywam doświadczenie i staram się uczyć na swoich/wspólnych błędach. Jestem pewien - nie jestem sam. Jest też Neon.
 

Będę walczył, do końca swojego życia o prawdę, wolność słowa i prawdziwą niepodległa Polskę. Nawet jeżeli zostanę sam, będę nadal walczył o Polskę. A jeżeli niedługo zginę lub umrę, zrobię to z absolutnym przekonaniem – że zrobiłem to wszystko - dla mojej Ukochanej Ojczyzny.
Tak mi dopomóż Bóg.
 

Ryszard Opara
 

PS. Dziś znany przedsiębiorca, w reakcji na moje żale, powiedział mi, że „o nim nic nie piszą”. Odpowiedziałem: „bo Ty nic nie robisz dla kraju – wszystko tylko dla forsy. W tym sensie jesteś częścią Układu”.. Taka jest obecnie ta nasza Rzecz…Pospolita. Takie są Polskie Drogi…
 

KOMENTARZE

 • Neon zaczyna świecić!
  Będę walczył, do końca swojego życia o prawdę, wolność słowa i prawdziwą niepodległa Polskę. Nawet jeżeli zostanę sam, będę nadal walczył o Polskę. A jeżeli niedługo zginę lub umrę, zrobię to z absolutnym przekonaniem – że zrobiłem to wszystko - dla mojej Ukochanej Ojczyzny.
  Tak mi dopomóż Bóg.

  Ryszard Opara
 • @goodness 20:46:30
  gdybym był blogerem @Spiryto Libero to nazwałbym ten fragment bogoojczyźnianym frazesem.
 • Prawda sama się nie obroni
  Dziękuję i życzę dalszych dobrych artykułów.
 • @prawi co wiec 22:10:21
  Po co ciągle gdybać?

  Powstał fakt zaistnienia Polskiej Racji Stanu w postaci zakładki wzbronionej, dla ukrywających swoje biografie. Wszystko z zasadami początku dokładnej konstrukcji. Tu potrzebna jest strefa o krystalicznej łączności, bez innych domieszek tworzących niesamoistne dodatkowe niepotrzebne informacje.

  Koncepcja prawidłowo się krystalizuje.
  Każdy czynny obywatel może wbudować swoją cegiełkę w nowy Polski Fundament P R S.

  Chyba nie wstydzisz się swego wykształcenia?:))))
 • Prztszłość
  Także jestem radykalnym patriotą i chciałbym na maxa : rozliczyć PRL i szczególnie stalinizm, czyli lustracja dziennikarzy naukowców i nauczycieli szczególnie. budować przyszłość mówiąc ogólnie na zasadach takich jak na Węgrzech. Jeżeli chodzi o ważne sprawy - przywrócić etos 'Solidarności".
  Wiem, że walczyć trzeba - ma Pan w ręku narzędzie, tylko jak Pan je wykorzysta.?
  Myślę, że należy wystąpić o lustrację swojej osoby do IPN, a także wesprzeć tych co mają szansę i z nimi budować.
  Proszę niech Pan się poświęci na razie w akcję t.z. uruchomi ją a celem zbudowanie Fabryki Fluorografenu.
  Z poważaniem alex.
 • -----------------INKWIZYCJA ------------
  ninanonimowa 23:59:25
  Oto,w czym tkwi problem z CP i KJW


  1. KJW chce zbanować niewygodne mu osoby, aby nie brały udziału w dyskusji.
  On jest w 100% pewnym swoich racji i nie zamierza "dyskutować", tylko prezentować swoje poglądy. Jaki to ma więc sens ?
  Zakładka ma sens w przypadku DYSKUSJI, a nie w przypadku PREZENTACJI POGLĄDÓW ...

  2. CP to zbiór groteskowych poglądów na cywilizacje i państwa. Mrzonki o imperium (tak dosłownie pisze KJW). W dodatku nie potrafi zdefiniować tego, co to jest CP.

  3. Jest przeciwko Kościołowi. Niezależnie od tego, że Kościół ma wiele na sumieniu, ale z drugiej strony w narodzie polskim ktoś, kto podejmie walkę z Kościołem, to po prostu polegnie. Jest BEZ SZANS.

  A więc zamiast walczyć, należy raczej naprawiać i poprawiać KK, bo to jest nasze jedyne realne i obiektywne poparcie.

  Zwracam uwagę, że o ile dzisiaj w Polsce rządzą i są wpływowe dzieci UBeków (różne "stokrotki" itp.), o tyle w KK z definicji nie ma dziedziczenia władzy. Już samo to jest wystarczającym argumentem, żeby być raczej z KK, niż z "władzą" ...

  4. Sposób dyskutowania KJW, jego nienawiść do ludzi kwalifikują go do gabinetu psychiatrycznego.

  Powiedz mi, co sądzisz o człowieku, który publicznie twierdzi, że jest astrologiem ??? (powiedział, że od 20 lat się tym zajmuje).

  Powiedz ? Co sądzisz o kimś takim ??? Czy nie sądzisz, że trzeba być WARIATEM, aby wierzyć (na serio) w astrologię ?

  Bo przecież dla zabawy to sobie wszyscy czytamy horoskopy i świetnie się przy tym bawimy. Ale pośmiejemy się i potem nikt z nas nie uważa tego za coś, co miałoby jakiekolwiek znamiona prawdziwości !!!

  A ty jak uważasz ?
  nadużycie link skomentuj
  Ultima Thule 21.11.2013
  -----------------------------------------------
  @nikander 11:14:19
  Dopiero teraż zauważyłam Pana komentarz. Nie ma on charakteru merytorycznego.

  Przekracza Pan granice współżycia społecznego i narusza dobra osobiste katolików. Nie życzę sobie tego na moim blogu. Prosze dobrowolnie usunąć ten komentarz..
  nadużycie link skomentuj
  Rebeliantka 21.11.2013 13:35:26
  --------------------------------------------------
  @Rebeliantka 20:19:57
  //Sprawa wymaga przedyskutowania na nowo w naszej grupie//

  - Co tu dyskutować? Pan Opara jasno pokazał, że dla niego nie liczy się nasze zdanie - blogerów; nie liczy się zdrowy rozsądek i zwykłą przyzwoitość. Faworyzując Wojtasa i pozwalając mu na obrażanie blogerów i komentatorów odkrył zupełnie swoje oblicze. Wyprodukował właśnie samo-uwielbienie i zamieścił na pudle jaki to z niego prawdziwy Polak - Patriota i na dodatek Katolik. I pewnie liczy jeszcze, że mu ktoś w to uwierzy... Istotna kwestia dla mnie to poznać prawdziwe motywy tego postępku, chociaż wiele można się domyśleć.
  nadużycie link skomentuj
  Mind Service 21.11.2013 22:21:26
  -------------------------------------------------------
  @Mind Service 22:21:26
  Muszę się przespać z tą sytuacją i przemyśleć ją na nowo.

  Mam zwyczaj robić rzeczy, które uważam za ważne, niezależnie od okoliczności. A nasza grupa ma potencjał.

  Dobranoc.
  nadużycie link skomentuj
  Rebeliantka 21.11.2013 22:46:43
  -------------------------------------------------------


  http://ryuuk.salon24.pl/399643,swieta-inkwizycja-i-jej-ofiary
 • @Skanderbeg 21:06:47
  Jak można pozbawić kogoś (tu: p. "Bydłoszewskiego") czegoś czego ten NIE miał (tu: tytułu profesora)?!
 • -------------- Pan Opara
  Na Pana i innych tzw.katolików oczach!. NISZCZY się człowieka, jego dobre imię ! jego życiowy DOROBEK .Z poważnego Polaka znanego wszystkim z IMIENIA i NAZWISKA ---- banda ----psychopatów nazywających się polakami , KATOLIKAMI , nie znanych z nazwiska ani proweniencji uczyniła sobie PRZEDMIOT SZKALOWANIA !

  Jakie to wyznawane WARTOŚCI ?! upoważniają ową BANDĘ ,do dyskredytowania wiedzy i osoby Pana K.Wojtasa.KATOLICKI czy żydoski światopogląd daje taki przywilej ?.

  Wiedzą powszechną jest !! iż ludzie o życzliwym usposobieniu do świata NIE POTRAFIĄ się BRONIĆ !!! nie mają w sobie pokładów NIENAWIŚCI ,NIKCZEMNOŚCI -nie znane są im TE !!! sztuki walki -dlatego przegrywają !

  SIŁA ZŁEGO na jednego !! i to za chęć !! służenia Polsce i jej przyszłym pokoleniem !!

  Pan Wojtas -MÓWI ! przecież ! ---do DYSKUSJI !! --BANDA ! nie dopuszcza jednak utworzenia- W OGÓLE ! POLA do dyskusji !!

  -TO MUSI ZASTANAWIAĆ !! nie dopuścić do ZAISTNIENIA --dlaczego ??

  -------------------------------------------------ZASTRASZANIE Polaka

  @Rebeliantka 14:24:42
  //Wymyślanie przeciwnikom-blogerom od hasbary, anty-Polaków, onanistów, etc. jest obrzydliwe, ale mieszanie w to prokuratury jest błędem//

  - Według mnie trzeba skutecznie zastopować szaleństwo Wojtasa bo jego działaność przynosi coraz więcej zła. Na dodatek czuje się on coraz bardziej bezkarnym i uwierzył chyba, że prawo go nie obowiązuje. Trzeba mu o tym przypomnieć.
  nadużycie link skomentuj
  Mind Service
 • ------------------------- wolność MYŚLI i słowa
  http://www.debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1163:mier-czowieka-zaszczutego&catid=71:adam-kowalczyk&Itemid=97
 • @ninanonimowa 18:25:04
  http://www.prawy.pl/z-kraju/3526-tajemnicza-smierc-roberta-larkowskiego
 • @ninanonimowa 18:32:52
  http://www.youtube.com/watch?v=gZsaExCfS1k
 • @bez kropki 12:00:25
  Pozdrawiam serdecznie

  Mało brakowało, a sam bym to napisał.

  Pan Bartoszewski nie tylko nie jest profesorem, ale nie ma nawet, w sensie formalnym, ukończonych studiów (czyli zwykłej magisterki).

  nonscolar

  PS. Takich i im podobnych "profesorów" funkcjonuje w naszym życiu publicznym całkiem spore stadko :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031