Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2186 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Referendum Warszawy – Dramat, Komedia czy Oszustwo?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To co się obecnie dzieje w IIIRP, zmierza w kierunku kompletnej destrukcji Państwa - zdalnie sterowanej i zarządzanej, przez istniejący Układ Partyjny. Ten Układ ma „patologiczną” rządzę władzy - zrobi wszystko aby zachować obecny - Status Quo.

Referendum Warszawy, z wielu powodów było przykładem patologii demokracji – „Made in Poland”.

Dla obecnego Układu Partyjnego, bez znaczenia jest fakt, że Polska, traci stopniowo  swoją suwerenność gospodarczą i polityczną. Jak i to, że Demokracja Obywatelska jest wyłącznie frazesem. Dla tego Układu liczą się wyłącznie ONI – Tu i Teraz, na sprawdzonej zasadzie „TKM” (albo w najgorszym przypadku TKWy)- ale NIKT inny.
 

Referendum było przykładem, w której prawdziwy, (bardzo już sfrustrowany), ale oddolny Ruch Samorządowy i Obywatelski, próbuje w demokratyczny sposób wprowadzić konieczne zmiany.
 

W odpowiedzi na tę akcję, dwaj najwyżsi urzędnicy Państwa – Prezydent i Premier, bez skrępowania, otwarcie nawołują do bojkotu protestu obywateli. Za nimi cała banda popleczników i członków biura politycznego, będąca na garnuszku Układu PO-PiS, wyje zgodnie z nakazem Góry. Do tego, dołącza się  posłuszna  zgraja -  „Celebrytów” z nieboskiej łaski, również na pasku władzy – czekając na ochłapy z Partyjnego Stołu. Bez wsparcia władz obie grupy zapewne byłyby w rynsztoku pomyj polityczno - artystycznych. Nieznanych.
 

I jakby tego było mało – autentyczny ruch protestu obywatelskiego, próbują przejąć Partie obecnego Układu – aby przy okazji promocji własnych nieudaczników oraz bzdurnych pomysłów – skanalizować Referendum, na drogę do nikąd.
 

Szczególną aktywność wykazało tutaj PiS, partia zawodowej destrukcji i manipulacji. Koń Trojański na usługach obecnego Układu. Wielu Warszawiaków zdecydowało nie pójść na Referendum, obawiając wygranej PiS… jako alternatywy. Zgodnie z zasadą: lepsze zło i lepszy diabeł, które są znane. Wnioski są oczywiste i zrozumiałe.
 

Wszyscy główni aktorzy tej hucpy, zrobili wszystko, aby Nikt  -  Nic nie zrobił.
W następstwie zmasowanych anty-referendalnych działań, Obywatele - tracą poczucie rzeczywistości. Autentyczny Ruch Społeczny idzie na łatwiznę obojętności. Niektórzy, widząc co się dzieje i o co toczy się walka – jadą… na grzyby. Boją się głosować, boją się o swoją pracę, byt, przyszłość, dzieci. Inni na wszelki wypadek, idą „pohandlować” - takie „window shopping”. Na wszelki wypadek, bo pieniędzy przecież nie mają.  Układ na dzień Referendum  typowym „zbiegiem okoliczności”, organizuje: imprezy, koncerty, otwarcia. Tak, aby ludzie, Broń Boże, nie nudzili się polityką. Ludzie potrzebują igrzysk, nie chleba, a zwłaszcza prawa głosu. A tak mają wiele alternatyw. Przy okazji Referendum, wszystkie usłużne mass-media Układu - promują melodie milczenia, ignorancji, obojętności.
 

Cała maskarada, bal przebierańców, zaprojektowany przez strategów Układu, jako profilaktyka  nieobliczalności demokracji, kończy się spodziewanym sukcesem Władz.
Premier i Pani Prezydent – z uśmiechem na ustach, dziękują wszystkim nieobecnym Warszawiakom. Gratulują prawdziwie obywatelskiej postawy...
 

„Wygraliśmy przekonywająco - niską frekwencją, nieobecnością i obojętnością!”
Partie Układu mogą odetchnąć z ulgą. Victoria - znowu udało nam się ludzi oszukać. Chór i Media Układu wtórują unisono: Zwycięstwo dla demokracji; Prawo – prawem dla Obywateli - ale racja musi być po naszej stronie - Układu Partii – „z Bożej Łaski”.  
 

Ta komedia Referendum, działań antyobywatelskich władz Państwa, znana jest w  systemach totalitarnych. Jak widać,  możliwa także, w  demokracji „Made in Poland”. Przecież tylko tutaj o losach Państwa decydują liderzy partii i ich biura polityczne. To, ONI reprezentują Naród i co ważne: tak IM się podoba i tak IM się opłaca i kalkuluje.
 

Dramat Referendum pokazuje postępującą polaryzację społeczeństwa Polskiego, która jest poligonem walki - kilku diametralnie różnych i sprzecznych grup interesów. Przyszła Wojna o władzę (i o wszystko) będzie odbywać się na kilku frontach - jako:
1.    Walka o utrzymanie „Status Quo” – władzy dla istniejącego Układu PO-PiS.
2.    Wsparcie obecnych atrap opozycji – potencjalnej alternatywy dla Układu.
3.    Walka o władzę na poziomie lokalnym – Samorządy ale pod kontrolą Układu
4.    Walka o władzę samorządową – autentyczne ruchy obywatelskie. 

Podstawą przyszłości Polski to demokracja obywatelska oparta o samorządność!  (Jeżeli, jeszcze w ogóle na tym etapie można uratować suwerenność Naszego Kraju)

Ryszard Opara
PS. Na marginesie Referendum pokazało się także cały szereg istotnych problemów, które mam nadzieję, będą klarownymi wskazówkami na przyszłość, dla ruchów polskiej demokracji obywatelskiej.
1.    Partie Układu – są całkowicie „zabetonowane” – wszelkie próby czy możliwości porozumienia/koalicji – nie mają żadnych szans powodzenia.
(Piotr Guział, próbując wykazać się inicjatywą i instynktem politycznych, chciał dogadać się ze wszystkimi. Jego próba „Okragłego Stołu” – nie powiodła się. W rezultacie końcowym, wszyscy postanowili posłużyć się Ruchem Obywatelskim
(i P. Guziałem), dla swoich własnych celów. Takie są realia polskiej polityki.

2.    Należy wprowadzić powszechny obowiązek udziału obywateli w głosowaniu. Tak jest w wielu demokracjach (np. Australii). Wszyscy obywatele mają równe prawa, ale też powinni mieć i obowiązki wynikające z Konstytucji. Obowiązek głosowania jest wymogiem zgodnym z przestrzeganiem prawa. Tak np. jak stosowanie się do obowiązujących przepisów drogowych.

KOMENTARZE

 • nie przykładałbym nadmiernej wagi do tego,
  jakoby "Wielu Warszawiaków zdecydowało nie pójść na Referendum, obawiając wygranej PiS… jako alternatywy." W mojej ocenie jednostki.

  Ponadto błędnie diagnozuje Pan sytuację.

  Walka o Polskę, jeśli nawet się odbędzie, odbędzie się pomiędzy 30% ludzi żyjącymi w nędzy, 5% świń u żłobu, 5% różnego rodzaju nawiedzonych. (procenty czysto orientacyjne).

  Pytanie, co postanowi 60% urządzonych, czyli tych, co wiążą koniec z końcem. Oni, patrząc na owe 30% zdychających ludzi, w dbałości o własną skórę, nie chcą żadnych zmian. Chcą jakoś przetrwać. I żadne, nawet poważne pogorszenie warunków ich życia, nie wyprowadzi ich z tego przekonania, bo czują na sobie grozę stoczenia się do owych 30%.

  Taki właśnie system został wprowadzony razem z 3RP. Ludzie mają drżeć ze strachu w obawie o własne bezpieczeństwo socjalne i podejmować się najgorszych prac, bez względu na panujące w miejscu pracy warunki rozwoju czy bezpieczeństwa zatrudnienia.

  Polecam powyższe pańskiej uwadze, i życzę zmiany strategi na bardziej skuteczną. Więcej nie napiszę, bo już nie raz się przekonałem, że pisanie do Pana to czysta strata czasu.
 • Nicz bardziej mylnego:
  Należy wprowadzić powszechny obowiązek udziału obywateli w głosowaniu.
  ======================================
  Należy odebrać (spróbować odebrać) prawo głosu w kwestiach finansów państwa - wszystkim, których egzystencja i standard życia wynikają z budżetu państwa.
  Pełnia praw obywatelskich powinna być obowiązkiem/przywilejem tych - którzy państwo utrzymują przy życiu. (jak w Atenach)
 • @interesariusz z PL 10:52:01
  W 100% zgadzam się z wypowiedzią Kolegi. Absolutnie nie wierzę w to, że działania PiSu wpłynęły jakoś na frekwencję wyborczą.
  Wydaje mi się, że główną winę za frekwencję ponosimy my sami. Żyjemy pośród zdebilałych hord lemingów wychowanych przez lewaków, edukowanych przez system gloryfikujący tzw. "tożsamość europejską" a główny wyznacznik między nowoczesnością a zacofaniem jest stosunek do pederastów, ideologii gender i patriotyzmu.
  Wg. mnie postawa kościoła katolickiego była w tym referendum skandaliczna. Zresztą co się dziwić, skoro kościół katolicki to sami TW.
 • @interesariusz z PL 10:52:01
  Szanowny Panie Interesariuszu z PL.

  Wydaje mi się, że należy wzajemnie szanować swoje przekonania.

  Mnie osobiście (programowo) najbliżej było do ideologii PiS, ale... kiedy czasem słyszę wypowiedzi Pana Prezesa lub Pana Maciarewicza - bardzo często kompletnie nie rozumiem o czym oni mówią. Po co i dlaczego.

  Kiedy Premier Kaczyński, w swoich Referendalnych obietnicach obiecuje mieszkańcom Ursynowa, że zakaże lądowania samolotów na Okęciu od strony ich dzielnicy... to widać wyraźnie, że On w niczym się nie orientuje
  A to niby z której strony mają samoloty lądować - od Śródmieścia?
  A może pionowo?

  Takich gołosłownych i populistycznych obietnic jest mnóstwo w ustach Pana Prezesa i polityków PiS.
  Albo bezproduktywna, destrukcyjna krytyka.

  Dlatego ja osobiście - nie wierzę już w PiS jako partia, która może coś dobrego zrobić dla IIIRP. W inne partie już dawno przestałem wierzyć.
  W związku z tym uważam, że cały obecny Układ Partii Republiki Okrągłego Stołu - jest w całości do wymiany.

  Trzeba stworzyć całkowicie nowe elity polityczne. Punktem wyjściowym są rozmaite Obywatelskie i Samorządowe Ruchy Społeczne - które na pewnym etapie muszą się zorganizować w struktury.

  Zgadzam się z Pana oceną dotyczącą podziału społeczeństwa w kontekście "Walki o Polskę". Jeżeli jednak Nam Polakom zależy na przyszłości Naszego Kraju - musimy wszelkimi możliwymi sposobami edukować, informować oraz przekonać 60% Narodu - do wspólnych zgodnych działań w interesie Ojczyzny.
 • Szanowny Panie Ryszardzie
  Szanuję Pana zdanie, a ja osobiście pozwolę się nie zgodzić w kilku kwestiach.

  1. To nie PiS zdecydował o porażce w referendum. Nie wiem dlaczego robiono sobie nadzieje na odwołanie Gronkiewicz-Waltz, patrząc na sondaże. Niedostateczna frekwencja była przecież pewna od samego początku, bo wiadomo, że w tych sondażach ilość osób deklarujących pójście głosować zawsze, ale to zawsze, jest znacznie wyższa, niż tych, którzy potem faktycznie głosują. O przegranej w referendum zdecydowała senność lemingów, których w Warszawie jest nadreprezentacja. I tak, można uznać, że frekwencja w referendum, jak na Warszawę była wysoka, a wyniki świadczą o znaczącej zmianie trendu wśród wyborców, nawet w stolicy lemingstanu.

  2. "Należy wprowadzić powszechny obowiązek udziału obywateli w głosowaniu". Jestem wyznawcą teorii, że im niższa frekwencja, tym lepiej. Nie chcę by rząd mojego kraju był wybierany przez większość obywateli. Bo większość obywateli na polityce, gospodarce, polityce międzynarodowej się nie zna. Nie chcę być rządzony przez dyktaturę ciemniaków, dla których ważniejsza od merytoryki jest ładna buzia jakiegoś polityka. Problemem referendum nie było to, że nie zagoniono większości do urn, tylko to, że istnieje idiotyczny zapis o minimalnej frekwencji.

  3. Nie jestem wyznawcą żadnych przesądów o wyższości "obywatelskich, niepartyjnych ruchów oddolnych" nad strukturami partyjnymi. To tylko słowa, bo taka Platforma też na początku nie była partią. Partie nie są doskonałe, ale finalnie tylko przez nie można reformować kraj. A każdy większy czy mniejszy ruch obywatelski musi mieć swoją zwartą reprezentację w parlamencie. Choćby, z technicznego punktu widzenia.

  4. Czy działania władz państwowych były antyobywatelskie lub antydemokratyczne? Odsyłam do mojego artykułu sprzed kilku tygodni, w którym szedłem pod prąd w ocenie "niedemokratycznych" działań PO:

  http://migorr.neon24.pl/post/97633,choc-raz-obronie-tuska-i-komorowskiego

  I dodam do tego taką hipotetyczną zagadkę myślową. Pan Ryszard Opara jest prezydentem stolicy i lud Warszawy chce go odwołać w referendum. Ale Ryszard Opara uważa, że tylko on może sprostać temu ciężkiemu zadaniu, jak rządzenie stolicą. Czy w związku z tym będzie nawoływał do jak najwyższej frekwencji w referendum, skoro wie, że tym samym namawia ludzi do głosowania przeciwko niemu?

  Z wyrazami szacunku
 • @
  Szanowny Panie.

  Żali się Pan, że nie dostrzega Pan logiki w wypowiedziach Kaczyńskiego.
  I również ja jestem ciągle nienasyconym poszukiwaczem sensu w otaczającym nas świecie.
  Niestety, zwykle znajduje nonsensy.

  Pan wybaczy, ale poniższe zdanie jest fałszywe:

  "To co się obecnie dzieje w IIIRP, zmierza w kierunku kompletnej destrukcji Państwa"

  Skoro coś dopiero "zmierza w kierunku kompletnej destrukcji", to wynika z tego, że musi być jeszcze w miarę kompletne.

  Winszuję poczucia humoru. Czarnego.

  Kolejna sprawa.

  Dobrze. Niech będzie.
  Załóżmy, że owo "państwo" jeszcze nawet jakoś się trzyma.
  Proszę doprecyzować o czyje "państwo" się rozchodzi.
  Bo ja mogę w prosty sposób udowodnić, że na pewno nie o moje. Nie o Państwo Polskie.

  Przepraszam, za być może zbyt ostrą wypowiedź.
  Proszę Pana i wszystkich tu piszących o to, byśmy stanęli w prawdzie. A nie pogrążali się w odchłani półprawd czy częściowych prawd. Czyli kłamstw.
 • @Ryszard Opara 11:59:58
  Panie Ryszardzie,

  ja nie przepadam za nowomową, a tak mniej więcej brzmi pański zarzut o nie szanowaniu pańskich poglądów przeze mnie. Proszę mi powiedzieć, co to ma oznaczać, nie zgadzać się z cudzymi poglądami, a jednak je szanować ? Szanować, to można ową osobę, a nie jej poglądy, które uważa się na nie najtrafniejsze, aby wyrazić się wystarczająco delikatnie.

  Dowodem mojego szacunku dla Pana jest to, że w ogóle Pana czytam, że w ogóle czytam neon, i od czasu do czasu zgłaszam jakieś uwagi. A że Pan raczej nie raczy z nich korzystać, trudno, to jest pański wybór. Ale przecież nie mogę budować mojego szacunku do Pana na tym, że Pan mnie ignoruje.

  Pan żyje w świecie ułudy, po drugiej stronie płota, tam, gdzie kasta rządząca. Nie ma znaczenia, że Pan deklaruje czyste intencje, uczciwość, i patriotyzm. Nie wpływa to na realność postrzegania przez Pana świata.

  A świat owych 30% Polaków przypomina życie w Gecie, tak, tym Żydowskim Gecie z drugiej wojny światowej. Jest równie okrutne. Ludzie walczą o przetrwanie i nie pora zawracać im d..py jakimś patriotyzmem. Czemu mają być patriotami, skoro to rzekomo ich państwo ich zdradziło, a pozostałe 60-70% z pogardą przygląda się, jak zdychają, i jeszcze nawołują - zlikwidować ZUS, zlikwidować emerytury, zlikwidować publiczną służbę zdrowia. To nie podziały polityczne są dominujące. To tylko ideologia. Zasadniczy podział to walka na śmierć i życie. Jednych o przetrwanie, drugich o nowego mercedesa.

  I jeśli Pan tego nie widzi, to nic Pan nie widzi.

  JK robi wiele błędów. Najgorsza jest intonacja jego głosu, gdy przemawia. W stylu kazania jakiegoś dawnego partyjnego kacyka. Ale on wydaje się dostrzegać, że ludzie giną.

  Pan może popierać PiS i JK. Ja niestety nie mogę. Z powodu najgorszego błędu PiSu. W moim mieście (wrocław) przywódcą PiS jest zabójca mojego sąsiada. To nie uchodzi, miarka nieprzyzwoitych zachowań się przebrała.
 • Komentarz Blogera: Eugeniusz Sendecki 17.10.2013 07:22:45
  ANO CÓŻ ZROBIĆ. SYSTEM WESSAŁ WSZYSTKO.
  Ludzie aktywni są w partiach, albo powyjeżdżali. Sprzeciwu wobec Systemu tak naprawdę nie udało się nikomu zorganizować, ani nawet wygenerować. Ludzie mają pracę, kredyty, zasiłki, myślą o wyjeździe na saksy, lub na urlop do Egiptu, lub Turcji. Wiara jest letnia. Nie ma nikogo, oprócz NAS, kto by ludowi dawał jakąś alternatywę w przyszłości, ale lud nas nie zna.
  Lud widział Guziała, faceta z SLD, gościa z Ursynowa o niejasnych koneksjach pro-homoseksualnych, PiS-owskich, który się stawia Hannie Gronkiewicz-Waltz, ale już nie Układowi Warszawskiemu. Guział nie zdradził zainteresowania aferą na Kolskiej (2004-2006) i to dla mnie sygnał - że stoi w tym samym miejscu, gdzie stał Lech Kaczyński. Oby jego koniec nie był taki jak Kaczyńskiego. NAS spoza ramienia Guziała wyglądających, będących w jego tle - Lud Warszawy jeszcze nie rozpoznał. Myśmy mieli okazję wypromować Antoniego Guta, bardzo kompetentnego kandydata na prezydenta Warszawy, eksperta, człowieka szlachetnego i odpowiedzialnego. Nie zrobiliśmy tego, bo się nam nie chciało, nie mieliśmy kasy, pomysłu. No i tak to wszystko trwa, gnijąc i pełznąc.
  Tak to jest, gdy za mało jest ludzi chcących współpracować, a za wiele - chcących założyć własny portal i szefować.
  nadużycie link skomentuj
  Eugeniusz Sendecki 17.10.2013 07:22:45
 • Komentarz Blogera: Marek Lipski 17.10.2013 09:32:38
  Microsoft,Google,Yahoo rozpoczynaäy od Zera z wyjątkiem Facebooka ale miały poparcie
  koncernów Bankowych.Nowy Partia w ramach
  przepisów prawnych w Polsce nie rozpoczynała by ..od zera.

  Przekonać wyborców w Polsce z biznes planem i
  przekonać banki w...USA(Deleware)!

  Banki decydują.Niech one pozwolą Polsce i jej mieszkańcom na inny
  rozwój,inny kierunek jaki proponuje POPIS i Układ.
  Banków nie intesuje polityka ale zyski.Zaproponować zyski.

  Przedstawić biznes plan.Niech Banki,realne koncerny
  mają lepsze alternatywy w Polsce aniżeli
  im na to pozwala EU POPIS.

  POPIS to w innej formie Firma,Koncern zatrudniający ludzi,
  pracowników jak firmy ,które podałem.

  Konkurencja w Polsce firm partyjnych jest ogromna.

  Dlaczego nie założyć firmy "partyjnej" a jej
  akcjonariusze kupowali by akcje.Przecież
  to ma miejsce z POPIS,który popiera tylko
  swoich ,którzy mają profity z koncernu POPIS.

  Nie podoba mi się dyskusja w której
  ocenia się krytycznie POPIS jako abstrakcyjny
  Układ.To jest Firma.Powtarzam.To jest Firma,Koncern.


  Przykład.Leczenie i leki w ramach ubezpieczenia
  rodzinnego bez opłat tylko dla dzieci od 0-18 roku życia.

  Ten system został przekalkulowany w EU
  zachodniej...z koncernami bankowy i chemicznymi.

  Właściciele koncernów wraz z prawnikami
  podjęli takie decyzje aby ....nie było wojny
  w Europie.Status UK,AU,EU(zachodniej)został
  zachowany a mieszkańcy EU zachodniej musieli
  zaakceptować taką inwestycje.


  Osobiście doradzam założyć konkurencyjną
  firmę partyjną z biznes planem.Przecież
  taki plan miał i ma od 89 Układ a teraz w
  roku 2013 POPIS.

  Ja oceniam POPIS jako firmę zarządzającą
  pracownikami ,sorry akcjonariuszami...
  czyli mieszkańcami Polski.To jest bardzo
  dobra konkurencja.Bardzo dobrze do dzsiaj
  prowadzona.Zapytacie,co ten Lipski tworzy
  i wypisuje.Odpowiadam.Ludzi z ulicy interesują ich zyski,
  sytuacja rodzinna a potem hasła patriotyczne.

  Abstrakcyjne refleksje?Nie.Proszę
  przeanalizować struktury firm realnych i firm partyjnych.

  Hasła ...jak niezależna Polska,Narodowa,Bóg,Honor,Ojczyzna,Wolność,
  Kukiz,Dida,Wipler,Kaczyński,Tusk,Miller,Palikot
  są bardzo miłe,emocjonalne,medialne,dobrze się
  sprzedają ale dla portfela mieszkańca Polski nie
  mają znaczenia.

  W dalszym ciągu proponuję a że nie jestem
  w tej chwili milionerem,stworzenie firmy ...sorry Nowej
  Partii,która będzie aktywna z Bankami
  w Chinach,USA,Rosji.

  A co robi Londyn doskonale współpracujący
  z ..Chinami?Proszę przeczytać w internecie.

  Pozdrawiam autora.

  Kiedy zakładami Nową Partię w Polsce?

  To nie są żarty.Aby otrzymać kredyty
  z Banków każda firma musi przedstawić
  plan biznesu.Autor zna procedury.

  Do komentujących.Proszę mnie przekonać
  że Partie to nie są firmy czy koncern POPIS
  nie ma określonych struktur i oddziałów jak
  każda inna firma.Biedronka,Lidl są znane w Polsce?Tak.

  One mają w każdym mieście swoje partyjne struktury
  czyli oddziały a zakupy należą...do wyborców.

  Ukłony.
  nadużycie link skomentuj
  Marek Lipski 17.10.2013 09:32:38
 • Komentarz Blogera: AdNovum 17.10.2013 09:35:35
  @Autor
  W III RP nie ma demokracji tylko jej nieudolna atrapa naukowo określana "ułomną demokracją". Podobnie rzecz się miała jeśli chodzi o socjalizm w PRL-u, który nie był socjalizmem tylko zwykłym niewolnictwem.
  Dlatego też ta obecna ułomna demokracja neo-PRL-u III RP ma więcej wspólnego z bolszewizmem niż z prawdziwym państwem prawa i swobód obywatelskich jakie występują w krajach prawdziwie demokratycznych.
  III RP sytuowałbym w gronie krajów postkolonialnych- czyli tzw. republik bananowych- a nie wśród państw o rozwiniętej demokracji.

  Pozdrawiam.
  nadużycie link skomentuj
  AdNovum 17.10.2013 09:35:35
 • Komentarz Blogera: Adam Zawrat 17.10.2013 10:14:47
  @Eugeniusz Sendecki 07:22:45
  Niepokojący jest fakt, że w stolicy brak jest ludzi madrych, znanych, z autorytetem, tzw. inteligencji, którzy na salonach wyrzucają z siebie znane przyklady niekompetencji, arogancji, pychy i lekceważenia ludzi przez cały aparat władzy na czele z HGW, a jednoczesnśnie jako tako urządzeni, chowają się ze swoimi przekonaniami. Gdy jednak znajdzie się młody odwazny człowiek występujący wprost ze swoimi pogladami, te znane osobistości milcząco akceptuą atak propagandzistów z ratusza i całej rządzącej ferajny.
  Musimy, pisać, wysylac listy do znajomych, niech zmniejsza sie obszar politycznego analfabetyzmu w stolicy. Jedna kampanią nie nadrobimy zaleglości.
  nadużycie link skomentuj
  Adam Zawrat 17.10.2013 10:14:47
 • Komentarz Blogera: Adam Zawrat 17.10.2013 10:22:05
  @AdNovum 09:35:35
  Wszyscy się z tym zgadzamy.Każdy u siebie wypowiada te trafne oceny. A dlaczego, nie możemy wspólnie o tym podyskutować i wypracować sposobów zniesienia tego panującego bezprawia. Można czasem odnieść wrwżenie, że jesteśmy jak nasi piłkarze skazani na ładne przegrywanie. Rzadzący ciągle nas o tym przekonują, a my pokornie łapiemy to.
  nadużycie link skomentuj
  Adam Zawrat 17.10.2013 10:22:05
 • @WIŚNIA 11:51:39
  10/10!!!! Brawo! nic dodać nic ująć. Pozdrawiam.
 • @WIŚNIA 11:51:39
  Szanowna Wiśnio,

  Byłem na rozmaitych spotkaniach z Warszawiakami, zbierałem podpisy w ramach Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej.

  Zebraliśmy ok 250 tys podpisów. To bardzo dużo szczególnie w okresie wakacyjnym. To się udało, bo większość ludzi z którymi ja rozmawiałem wierzyło, że Warszawą będą rządzić zwyczajni obywatele, samorządowcy - bez powiązań partyjnych.

  Słyszałem też wiele głosów negatywnych pod adresem... właśnie PiS. Szczególnie na Ursynowie, gdzie ludzie otwarcie mówili, że jeżeli Stolicą będzie rządził ktoś z PiS - to oni, z dwojga złego - wolą HGW.

  PiS ma bardzo duży negatywny elektorat.

  Frekwencja była mniejsza niż się spodziewano, bo warszawiacy doszli do wniosku, że jeżeli Partie mają rządzić - to co za róznica - która.

  Zgadzam się absolutnie z Panem/Panią - że pozycja Kościoła w Referendum była niewłaściwa - skandaliczna.
 • Warszawa, to tylko miasto, stolica, ale to nie jest Polska... wcale nie
  Polska, to są małe miasta i wsie, i to tam właśnie zaczęto odwoływać tą chorą pełowską władzę.
  Tam właśnie jest prawdziwe obywatelskie społeczeństwo, które pierwsze zaczyna otrząsać z tego marazmu, który prowadzi do unicestwienia Polski jako państwa i Narodu.
  To jest prawdziwa Polska ...
  Tam referenda udały się i odwołano cwaniaków, złodziei i partaczy.
  "Stolyca" się nie popisała i tyle w temacie....
 • @Migorr 12:27:19
  Szanowny Panie,

  Odpowiadam kolejno:

  1. Moim zdaniem, frekwencja w Referendum, byłaby dużo wyższa, gdyby w akcję wyborczą nie włączyły się partie:
  PO - zniechęcając, czasem strasząc wyborców (np utratą pracy za udział) Uważam to za skandal, ze Premier i Prezydent - otwarcie namawiali ludzi do bojkotu. To działanie niezgodne z Konstytucją.
  Odnośnie PiS - partia ta ma znaczny negatywny elektorat w Stolicy i dopóki stała z boku - było OK. Kiedy zaczęła aktywną kampanię wyborczą - będąc w rozmaitych komisjach - słyszałem wielokrotnie, zwłaszcza na Ursynowie. Wszyscy ale nie PiS - mówili. Lepiej juz HGW.

  2. Uważam, że powinien być obowiązek głosowania. szczególnie a Naszym Kraju - gdzie dzieje się tyle zła. Obywatele powinni mieć prawa ale i obowiązki. Nie można ignorować swoich obywatelskich obowiązów.

  3. Uważam, że wszystkie obecne Partie dbają głównie o własne interesy a mają gdzieś interes kraju, obywateli.
  Polityka w Polsce to sposób na zycie - a nie służba dla Ojczyzny - tak jak to powinno być.

  4. Artykuł bardzo ciekawy i istotny w otwartej dyskusji - należy jednak szanować wolę i decyzję wyborców - ale w demokratycznym systemie - a nie tak jak u nas - w systemie oligarchii partyjnej.

  Z wyrazami szacunku

  Ryszard Opara
 • @BTadeusz 11:45:06
  amen
 • --------AKCJA Pana Sendeckigo -- był za ?? czy przciw ???
  ----ponad milion odsłon !! ile mieszkańców Ursynowa ? SABOTAŻ !? akcji samorządu dzielnicy czy nie ?

  http://www.youtube.com/watch?v=6d0lF6NKUlg
 • @Ryszard Opara 13:18:34
  Niestety- nie bardzo w to wierze, że PiS był jedną z przyczyn niskiej frekwencji. Nawet środowisko HGW nie wierzy w to. Co oczywiście nie stoi na drodze PO, PALIKOTOM czy SLD aby obwiniać o to PiS. Przecież niedawna sprawa opłat za przejazdy mostami i powiązane z nim strefy przejazdu w centrum to również sprawa PiS.... z 2005 roku...
  Jak świadomy referendum człowiek może mówić o przejęciu władzy przez PiS skoro chodziło jedynie o odwołanie szkodnika ze stanowiska, a nie wybór kogoś innego. Jeżeli rozmówcy ci byli na tyle inteligentni, żeby wiedzieć o referendum, znać jego znaczenie i zależności to powinni umieć rozgraniczyć sprawę ODWOŁANIA od WYBORÓW.
  Ostatnia sprawa- Panie Ryszardzie, nie jestem zwolennikiem PiSu chociaż w ostatnich wyborach na nich głosowałem, ale zna Pan alternatywę dla PiSu w kontekście odebrania szkodnikom władzy? Ja niestety nie. No owszem- zawsze można zagłosować na UPR czy PJN. I mówić- głosowałem z czystym sumieniem... I nie mieć reprezentantów w parlamencie. Niech Pan zwróci uwagę na postawę wyborców PO. Najpierw krzyczeli- niższe podatki, zmniejszenie biurokracji, rozliczenie afer i prywatyzacyjnych układów. Jak afery wyglądają się z każdej dziury- katarskie inwestory co to tłumami do Polski z walizkami kasy jadą; liczne wyrazy uznania dla Polski i jej rządu- szkoda że w prasie lokalnej a nie w FORBES ; Podniesienie podatków i likwidacja ulg; zwiększenie zatrudnienia w BIUROKRATACH ; przyzwolenie na samowolkę w Urzędach Skarbowych... I co na to elektorat PO? Głosujemy, żeby faszyści z PiS władzy nie przejęli bo będzie wojna...
  Pozdrawiam i dzięki, że Pan wraz z Załogą nie zmiękliście po wydarzeniach z NE.
 • NIEPOLSKI EPISKOPAT SPRZEDAJE NARÓD
  Panie Ryszardzie Opara,coraz trafniej określa pan genezę obecnego stanu rzeczy w RP.Wypadało by też wspomnieć że w tym zniewalaniu Narodu bierze czynny udział Niepolski Episkopat.Być może umknoł pańskiej uwadze wywiad jakiego w Rzeczy Pospolitej udzielił arcybiskup Kowalczyk ,nazywając referendum w Warszawie aktem politycznym,Obaj mieszkalismy w państwach damokratycznych i wiemy że referendum to filar państw aobywatelskiego.Jeśli nie wie tego jego ekscelencja prymas niepolski to co można powiedzieć o prezydencie i premierze.Panie Ryszardzie my katolicy,wierni KK powinnismy zacząć od rozmów z naszymi księżmi i powinniśmy ich prosić aby nie namawiali nas narodu,abyśmy szli na wybory i głosowali na listy partyjne ,bez mozliwości odwoływania naszych przedstawicieli oraz bez możliwości wybierania się pomiedzy sobą.Pan wie że mam na myśli JOW.Bez JOW nie wygramy Polski dlatego trzeba zbojkotować wybory do sejmu,senatu,europarlamentu i prezydenckie.Pan wie lepiej niż ja że Polacy nie mają szans wygrać wyborów do sejmu według obecnej ordynacji w stopniu pozwalającym na zmiane Konstytucji .To dlaczego pan nie popiera bojkotu? Co ma pan do ukrycia? Chciał by pan wprowadzic do sejmu swoje dzieci i wspierać ten układ przeciw któremu rzekomo założył pan NE?Coś tu się nie zgadza , rzeczywistość z tym co pan wypisuje.Pozdrawiam pana licząc na odpowiedź.Ja ją znam ale być może inni blogerzy chcieli by się czegoś przy okazji dowiedzieć.Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA www.stowarzyszeniedemokracjausa.com http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM
 • Szokuje mnie "konstruktywność" tej dyskusji
  Odnoszę wrażenie, że jej uczestnicy wierzą, że coś istotnego da się zmienić POPRAWIAJĄC TO - CO JEST.

  Sznowni Panowie - tego pucla nie da się złożyć - bez nowych klocków.
  To trzeba zmienić od podstaw.
  Od zasad działania państwa.
  Chyba nie o to chodzi, bykilku z "nas" - podmieniło - kilku z nich?
  A może o to chodzi?
 • @WIŚNIA 14:17:36
  //Niestety- nie bardzo w to wierze, że PiS był jedną z przyczyn niskiej frekwencji. Nawet środowisko HGW nie wierzy w to. Co oczywiście nie stoi na drodze PO, PALIKOTOM czy SLD aby obwiniać o to PiS.//

  - Oczywiście, że tak. Pisałem o tym wielokrotnie. Co więcej: to głównie elektorat PiS wziął udział w referendum i zagłosował za odwołaniem HGW. Ataki na PiS mają jeden główny cel: osłabić PiS, żeby wzmocnić PO. To jest tak oczywiste jak 2x2. Dlatego tego typu ataki na PiS kwalifikuję jednoznacznie jako celową manipulację i propagandę.

  //Jak świadomy referendum człowiek może mówić o przejęciu władzy przez PiS skoro chodziło jedynie o odwołanie szkodnika ze stanowiska, a nie wybór kogoś innego. Jeżeli rozmówcy ci byli na tyle inteligentni, żeby wiedzieć o referendum, znać jego znaczenie i zależności to powinni umieć rozgraniczyć sprawę ODWOŁANIA od WYBORÓW.//

  - Dokładnie. Takie tłumaczenie, że ktoś nie poszedł na referendum bo woli HGW od Kaczora to świadome wprowadzanie w błąd. Nie było takiej alternatywy.

  //nie jestem zwolennikiem PiSu chociaż w ostatnich wyborach na nich głosowałem, ale zna Pan alternatywę dla PiSu w kontekście odebrania szkodnikom władzy? Ja niestety nie.//

  - Ja też nie jestem zwolennikiem PiS ale innej alternatywy nie ma. Dla każdego myślącego to jest oczywiste. Nawoływać ludzi o prawicowych poglądach do bojkotu referendum albo wyborów, w sytuacji gdy tylko PiS jest w stanie odsunąć bandę Tuska od koryta może tylko płatna agentura Tuska, jak ten Amadeusz z USA.
 • @Adam Zawrat 17.10.2013 10:14:47
  Burmistrz Ursynowa Piotr Guział kiedyś otworzył się na propagandę pro-homoseksualną. To jest poważny problem obyczajowy. Jako człowieka postrzegam go sympatycznie, robiłem film z jego rozmową z Prezesem Ryszardem Oparą. Kwestię odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz przyjąłem ze zrozumieniem, ale bez entuzjazmu - właśnie dlatego, bo mnie jego promocja homoseksualizmu zmrażała, odrzucała.
  Proszę - oto jest film o tym, jak razem z animatorem kultury Jackiem Krzystkiem ubolewamy nad pro-homoseksualną postawą Piotra Guziała w roku 2011 w czerwcu;
  http://www.youtube.com/watch?v=x7uT4MT6p7E&feature=c4-overview&list=UUJJFq-5nLjscb2l8hMufZsA
 • @Ranger 19:59:20
  ----OPANUJ się człowieku
 • Jak to?
  Ankieta ¨fakt.pl¨ podaje:

  Waszym zdaniem
  Uważasz, że Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna zostać odwołana?
  Tak: 62% Nie: 38%
  Dziękujemy za głosowanie!

  http://www.fakt.pl/edyta-gorniak-broni-prezydenta-warszawy-,artykuly,422992,1.html
  PS: Wypowiedzią Górniak się nie przejmujcie. Jej żydowski pan dobrze wiedział kim się ¨zaopiekować¨, a tym bardziej w jakim celu.
 • @Ryszard Opara 13:43:25
  Nie będzie problemów i nie warto przesadzać z pkt. 2.
  - Uważam, że powinien być obowiązek głosowania. szczególnie a Naszym Kraju - gdzie dzieje się tyle zła. Obywatele powinni mieć prawa ale i obowiązki. Nie można ignorować swoich obywatelskich obowiązków.
  Problemem referendum nie było to, że nie zagoniono większości do urn, tylko to, że istnieje idiotyczny zapis o minimalnej frekwencji.

  http://freedom.neon24.pl/post/100393,robia-nas-w-konia-wynik-referendum-w-warszawie
 • @Ryszard Opara 13:18:34 KOŚCIÓŁ NAS ZDRADZIŁ
  Panie Opara,skoro i pan zauważył że kościół przyjął niewłaściwą pozycję w sprawie referendum w Warszawie to co pan ma zamiar z tym zrobić.Pójdzie pan z nami pod pałac biskupi aby zaprotestować przeciwko sprzedaniu nas tj Narodu przez Episkopat Niepolski w Magdalence?Napisze pan list do papieża?My zrobimy i jedno i drugie.Nie wystarczy o tym pisać,trzeba też działać.Stefan Dembowski New York Stowarzyszenie Demokracja USA www.stowarzyszeniedemokracjausa.com http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM Ps.przez przypadek trafiłem dzisiaj na strone internetową Katolickiej Agencji Informacyjnej.Na stronie KAI jest zamieszczona informacja o Tryptyku Żydowskim w Chęcinach .W dniu rocznicy napaści Niemiec na Polskę pod warszawską Nike było około 40 osób a ze strony władz Warszawy zastępca prezydenta .Na festiwalu kultury żydowskiej który odbywał sie w tych dniach na Próżnej bawiła się pierwszego września pani prezydent Hanna Gronkiewicz a wraz z nią setki warszawiaków.Jak pan myśli w czyich rękach jest KAI?CHCIAŁ BYM ZOBACZYĆ CZY O POLSKICH UROCZYSTOŚCIACH INFORMUJE żydowska agencja informacyjna.
 • @WIŚNIA 14:17:36 MOŻNA ZAGŁOSOWAĆ ZA POLSKĄ ZA JOW
  Można zagłosować za Polską za JOW i zbojkotować wszystkie partie-mafie. To chodźcie dalej na wybory do europarlamentu, senatu sejmu i przezydenckie i wybierajcie żydów. Polaków ,patriotów na partyjnych listach wyborczych żydowskich partii -mafi poprostu nie ma. Jeśli są jacyś Polacy to są to kundle. Uczciwy patriota ,Polak nie chciał by z tą żydowską chołotą mieć nic do czynienia. Przyjdzie taki dzień że Polacy nie wytrzymają i nastąpi dzień zapłaty.Na latarniach będą wisieli zdrajcy a komu z żydów uda się uciec z Polski ten ocali swoje życie ale nie na długo.Polski wywiad znajdzie każdego zaprzańca który brał udział w zniewalaniu Narodu Polskiego .JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA Chodzenie na wybory i głosowanie na żydowskie partie to kolaboracja z żydami i będzie karana przez Polskie Państwo Podziemne. .Niech każdy kto będąc radnym w żydwoskiej partii PiS,PO,SLD,PSL czy RP dobrze się zastanowi.Jest jeszcze czas do wyborów aby zrezygnować ze współpracy z żydami i przejść na strone Narodu.Potem już będzie za póżno.Będziemy publikować nazwiska i zdjęcia zdrajców Narodu na internecie.Nie ominie ich kara za zdradę Ojczyzny.Rodacy ,organizujcie się w wyborach samorzadowych.Wybierajcie z pośród siebie najlepszych Polaków na radnych gmin,miast i powiatów.Na wujtów,burmistrzów i prezydentów miast.Odbierzemy władzę partiom żydowskim w samorządach i zmienimy ordynację wyborczą do sejmu na JOW.Zmienimy ustrój polityczny w Polsce.To my Polacy jesteśmy gospodarzami .Nasi goście nie bedą nam mówili jak mamy żyć.Apel o bojkot wyborów znajduje się na stroniewww.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA New York http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM
 • @Ranger 19:59:20 SKURWYSYNU ZABOLAŁO CIĘ?
  Łachudro nigdy nie używałem Boga do niczego.TY ŻYDOWSKI AGENCJE MY POLACY JUŻ SIĘ WAS NIE BOIMY MOŻESZ TYLKO ROBIĆTO CO ROBISZ OPLUWAĆ NA ODLEGŁOŚC KIEDYS CI ŚWINIO ZABRAKNIE ŚLINY I NIE UZYWAJ MURZYNÓW DO SWOICH SPRAW BO CIĘ W DUPĘ WYJEBIĄ A JA IM CIEBIE WSKAŻĘ BYDLAKU
 • @ninanonimowa 20:47:11 ON I JEMU PODOBNI NIGDY SIE NIE OPANUJA
  RANGERA I TAKICH JAK ON POPROSTU NALEŻY OLEWAĆ CIEPŁYM MOCZEM LUB ZLIKWIDOWAĆ
 • @goodness 14:11:09 Bojkot wyborów
  Jak sobie wyobrażasz obowiązek w wyborach do sejmu według żydowskiej- partyjnej ordynacji?Nic nie rozumiesz człowieku?Trzeba zawalczyc o JOW To chodźcie dalej na wybory do europarlamentu, senatu sejmu i przezydenckie i wybierajcie żydów. Polaków ,patriotów na partyjnych listach wyborczych żydowskich partii -mafi poprostu nie ma. Jeśli są jacyś Polacy to są to kundle. Uczciwy patriota ,Polak nie chciał by z tą żydowską chołotą mieć nic do czynienia. Przyjdzie taki dzień że Polacy nie wytrzymają i nastąpi dzień zapłaty.Na latarniach będą wisieli zdrajcy a komu z żydów uda się uciec z Polski ten ocali swoje życie ale nie na długo.Polski wywiad znajdzie każdego zaprzańca który brał udział w zniewalaniu Narodu Polskiego .JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA Chodzenie na wybory i głosowanie na żydowskie partie to kolaboracja z żydami i będzie karana przez Polskie Państwo Podziemne. .Niech każdy kto będąc radnym w żydwoskiej partii PiS,PO,SLD,PSL czy RP dobrze się zastanowi.Jest jeszcze czas do wyborów aby zrezygnować ze współpracy z żydami i przejść na strone Narodu.Potem już będzie za póżno.Będziemy publikować nazwiska i zdjęcia zdrajców Narodu na internecie.Nie ominie ich kara za zdradę Ojczyzny.Rodacy ,organizujcie się w wyborach samorzadowych.Wybierajcie z pośród siebie najlepszych Polaków na radnych gmin,miast i powiatów.Na wujtów,burmistrzów i prezydentów miast.Odbierzemy władzę partiom żydowskim w samorządach i zmienimy ordynację wyborczą do sejmu na JOW.Zmienimy ustrój polityczny w Polsce.To my Polacy jesteśmy gospodarzami .Nasi goście nie bedą nam mówili jak mamy żyć.Apel o bojkot wyborów znajduje się na stroniewww.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski za ca prezesa Stowarzyszenie Demokracja USA New York http://www.youtube.com/watch?v=6lFN-kQg6lM
 • @amadeusz2006 16:22:36
  Przeczytaj uważnie. http://freedom.neon24.pl/post/100393,robia-nas-w-konia-wynik-referendum-w-warszawie
 • ---kto powiedział ,że SŁOWIAŃSKI Bóg -jahwe się nazywa ??
  http://bialczynski.wordpress.com/co-to-za-strony/klan/straznicy-wiary-slowianskiej-wiary-przyrodzoney/rodzimy-kosciol-polski/
 • --- z osobą Pana Sendeckiego 1 raz spotkałam się tu na NE
  --- jakożem :)) stara konspiratorka OD KOŁYSKI !! wyrosła w środowisku CZYSTO POLSKIM PATRIOTYCZNYM ----ŚWIADOMYM ----a jako że !!! zaliczyłam konspirę na NAJWYŻSZYCH salonach, które z czasem okazały się ŻYDOSKIMI -mam do nawiedzonych patriotyów bardzo zdystansowany stosunek ----dlatego Pan Sendecki z każdą AKCJĄ był,że zagadkową postacią ! dla mnie GDYŻ JUŻ ZNAŁAM ten wymyk !!-- w którymś momencie ODKRYŁAM JEDNAK iż to --KOŃ TROJAŃSKI jak MATKA BOSKA w KLAPIE --inteligentny/ przebiegły -kpiący wręcz z inteligencji Polaków ---- na żywca kpiący !!! -----

  -------- dzisiaj przypadkiem NATKNĘŁAM się ! na takową dyskusję /w detale nie będę się wdawać / -dyskusja potwierdza jednak moje -przypuszczenia !! nawet więcej jak przypuszczenia -PEWNOŚĆ iż Pan Sendecki TO AGENT ----------kogo ?? to już proszę wydedukować samemu

  ------------- owinąć PATRIOTYZM Polaków w okół krzyża ---OŚMIESZYĆ przed światem --PODZIELIĆ i SKŁÓCIĆ --skąd my to znamy ??!!

  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=18816
 • @ninanonimowa 21:03:00
  http://www.sztetl.org.pl/pl/article/tomaszow-lubelski/10,ludzie-listy-nazwisk-genealogia/
 • PiS niedobry?
  No, to na kogo mamy liczyć w sytuacjach takich jak referendum w Warszawie? Na jakieś oszołomione kanapy, czy może odszczepieńców od PiS (czytaj: zdrajców)?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031