Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
413 postów 2180 komentarzy

RP - Primum Non Nocere

Ryszard Opara - Lekarz z powołania. Polak - Patriota. Humanista. Misja i Cel Mojego Życia - Pomagać innym ludziom.

Moje komentarze

 • @interesariusz
  Szanowny Panie,

  Właśnie po to został założony Nowy Ekran - aby walczyć o PRAWA DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. Szczególnie tych słabszych, bezbronnych.!!!
  Przestańmy narzekać i biadolić - WEŹMY SIĘ WSPÓLNIE DO ROBOTY.

  Opisałem swój przypadek. Być może w pewnym sensie szczególny - ale takich (może na mniejszą skalę) jest wiele, miliony. Mam nadzieję, że ludzie pokrzywdzeni, będą o tym pisać. A kiedy się wspólnie zrozumiemy, kiedy naprawdę poznamy przeciwników - wspólnym wysiłkiem możemy go pokonać - zmienić niesprawiedliwości i cały system.

  Pisze Pan: "w Polsce trzeba zmienić Prawo". Absolutnie się z Panem zgadzam. Tylko jak to zrobić?. Czy narzekanie i negacja prób innych to jest właściwy sposób? Może Pan zna rozwiązania? A może Pan robi coś w tym kierunku - aby zmienić w Polsce prawo?

  Ja będę próbował i będę walczył - całe swoje pozostałe życie. I mam przekonanie, że WYGRAM - WYGRAMY - ale wspólnym wysiłkiem.

  Odnośnie priorytetów, co najważniejsze. Użyję tu znanego stwierdzenia:
  Złote prawo Murphiego - "Kto ma złoto - ten ma racje i prawo".

  Ukłony
  NAPRAWA RZECZPOSPOLITEJ – REFORMA SYSTEMU BANKOWEGO (część II)
 • @O.R.K.S. & All
  Szanowny Panie O.R.K.S

  Naprawdę nie wiem o czym Pan mówi. Co to znaczy "wprowadzić "zapis" u Administratorów" Zapewniam Pana, że z nikim na temat wpisów Pana i żadnych blogerów ani ich treści - nie rozmawiałem i nie będę rozmawiał. Proszę mi wierzyć - nie wtrącam się w ogóle do spraw redakcyjnych.
  Nowy Ekran szczyci się faktem BRAKU CENZURY i tak pozostanie, dopóki ja będę miał jakiś wpływ.
  Pana wpisy owszem czytam, oglądam. " A Short film" był interesujący i dla mnie wielce bardzo sugestywny - doceniam Pański wkład w NE. Istotą demokracji jest spór i to często dobrze, że mamy różne opinie, zdania.

  Niektórzy z Państwa koncentrują się na tragediach Narodu Polskiego i to jest bardzo cenne. Naród bez historii nie istnieje. A historia Polski to ciągły dramat wielu pokoleń rodaków.
  Ja staram się włożyć swój wysiłek w rozwiązania problemów, z którymi zmaga się, będzie musiał walczyć Nasz Kraj. Próbuję patrzyć w przyszłość
  Zapewniam Pana/Państwa raz jeszcze - Nie działam na niczyje zlecenia, nie współpracowałem z żadnymi służbami. Jedynym moim celem jest praca nad szeroko pojętym interesem i Racją Stanu Naszego Kraju.
  Tak mi dopomóż Bóg.

  Ryszard Opara

  PS Opisując swoją historię chciałem pokazać na własnym przykładzie jeden z wielu dramatów Polskich przedsiębiorców. Mam nadzieję, że skłoni to innych do opisania własnych przeżyć - a kiedy się wszyscy zrozumiemy -wspólnie przystąpimy do działań o Naprawę Rzeczpospolitej
  NAPRAWA RZECZPOSPOLITEJ – REFORMA SYSTEMU BANKOWEGO (część II)
 • Moja prognoza
  Wybory 2011 - będą przełomowe ale ogłoszone ważne. Z uwagi na sytuacje gospodarczą wybory będą powtórzone na wiosnę.

  Wyniki:

  PO - 35%
  PiS - 28%
  SLD - 12%
  PSL - 8%
  R Palik - 7%
  Inni - 10% (poza Parlamentem)

  Koalicja PO/SLD/PSL - Premier A Kwaśniewski.
  Wielki Konkurs Wyborczy
 • @autor & all
  Dziękuję za polemikę.
  Teoretycznie ma Pan rację. Tylko, że w tym wypadku praktyka powinna mieć decydujące znaczenie. Najlepiej byłoby zacząć naprawę Państwa od reformy systemu prawa, konstytucji, systemu sprawowania władzy etc.
  Czy to jest jednak możliwe? Jeżeli tak - to tylko w warunkach Rewolucji!!!

  Problem na teraz jest taki: Polskie bezprawie ma do dyspozycji wielkie (nasze)pieniądze a co za tym idzie: aparat sprawiedliwości, władzę i media.

  Proszę spojrzeć na istniejący układ polityczny: jest taki a nie inny, bo wielkie "Partie" - mają kasę, bo są finansowane z kieszeni Państwa i mają media - również Państwowe, stanowiska w administracji etc etc
  Niech Pan im zabierze kasę i wszystkie "Partie" rozsypią się błyskawicznie.

  Wszystkie wielkie instytucje tego Świata (nawet Kościół) opierają się na jednym wspólnym mianowniku: pieniądze. Oczywiście mają również wartości (czasem ponadczasowe - najważniejsze - vide Kościół).

  Ale "facts of life are simple" - fakty życia są proste (w dzisiejszym Świecie)
  kto ma kasę - ten ma rację, ten ma media i ten ma prawo.!!!

  Pytam więc po raz kolejny: Czy naprawa Państwa i całego systemu jest tak naprawdę możliwa - bez reformy systemu finansów Państwa/Banków

  Zakładając, więc że łączą nas WSPÓLNE WARTOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIE - że mamy (lub będziemy mieli) za sobą ludzi / Naród - czy naszym realnym priorytetem nie powinna być reforma systemu bankowego.
  Wbrew pozorom, mając za sobą potęgę Narodu - to jest możliwe, realne a cała reszta będzie już tylko od NAS wszystkich zależeć.

  Ukłony
  Reforma systemu bankowego to rzecz wtórna. Polemika z Ryszardem Oparą.
 • Polska gospodarka potrzebuje doświadczenia i fachowców
  Z największą przyjemnością i bardzo serdecznie zapraszamy Pana Mariana Piłkę do założenia bloga i współpracy z Nowym Ekranem.
  Jego wielkie, długoletnie doświadczenie polityczne niewątpliwie mogłyby
  pomóc wypełniać naszą misje informacyjną i edukacyjną.

  Zapraszamy do współpracy i dyskusji.

  Ukłony
  Czy Polska ma szanse podnieść się za 4 lata?
 • @space
  Szanowna Pani, Szanowny Panie

  Domyślam się, (sądząc po kilkunastu wymienionych w tekście nazwiskach), że "organizacja" o której Pan mówi to Energomontaż Północ SA. Spółka akcyjna notowana na giełdzie. W roku 2001, byłem Przewodniczącym Rady Nadzorczej - wybrany przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy.
  Spółka ta zatrudniała tysiące ludzi, miała tysiące akcjonariuszy oraz wielu dyrektorów, ludzi w różnych oddziałach. Być może był tam również gdzieś i Pan Czempiński. To nie oznacza, że z nim, czy ze "służbami" jak to Pan/Pani insynuuje -jakoś współpracowałem. Byłem akcjonariuszem, reprezentantem akcjonariuszy. Naprawdę nie widzę powodów do posądzania mnie o jakieś "niecne" sprawy czy powiązania. NIGDY nie byłem powiązany - z żadnymi służbami.

  Ukłony
  NAPRAWA RZECZPOSPOLITEJ. PKT 1 – REFORMA SYSTEMU BANKOWEGO
 • @BłękitnyOceanstnieje
  Uważam, że to naprawdę świetny pomysł. Wielu zresztą autorów piszących na NE - uważa podobnie.

  Zastanawiamy się, pracujemy wspólnie nad tym od dawna - mamy przecież społeczność Nowego Ekranu (która liczy ponad milion użytkowników)!!!

  To może być nasz baza i podstawa - Unia Kredytowa NE - działająca na razie na podstawie Ustawy o SKOK-ach. Będzie to być może początek Banku NE - (nazwę przegłosujemy na łamach NE).

  Będziemy pisać na ten temat osobny artykuł - wkrótce.

  Pozdrawiam
  NAPRAWA RZECZPOSPOLITEJ. PKT 1 – REFORMA SYSTEMU BANKOWEGO
 • @ all
  Wszystko jest kwestią priorytetów a od czegoś trzeba zacząć. Być może niektórym się wydawać, że najważniejsza jest reforma systemu prawa i wymiaru sprawiedliwości - jak też zbudowanie własnych mediów. OK ale... Wszystkiego się nie da zrobić na raz.
  I wszystkiego, też się nie da zrobić bez...pieniędzy!!!!!!!!
  Chyba, że będziemy mieli za sobą społeczeństwo - NARÓD!!!!!!!!!!!!!!!!

  Media własne, niezależne mamy - To NOWY EKRAN. Platforma medialna, która może połączyć wszystkich oszukanych, pokrzywdzonych, którzy naprawdę cierpią niesprawiedliwość i biedę - nie z własnej tylko winy.

  Wielu może powiedzieć, że NE to mało - na dziś na teraz. Ale na tym musimy bazować. Wkrótce dołączą też inni - zobaczycie wkrótce lawinę. MY możemy mieć za sobą NARÓD - a to największa potęga. Z Narodem muszą się liczyć wszyscy: Obecna władza, Sądy, media - nawet Banki.

  To naprawdę proste. Banki mają pieniądze - a przy ich pomocy mają w "kieszeni": Prawo, Wymiar Sprawiedliwości, JW Polityków - cały aparat władzy. Mają środki (pieniądze) - aby całkowicie manipulować władzą.

  Dlatego też nie można zrobić reformy Państwa - bez Reformy systemu bankowego. To jest absolutny PRIORYTET działania.

  Wzywamy do boju.
  NAPRAWA RZECZPOSPOLITEJ. PKT 1 – REFORMA SYSTEMU BANKOWEGO
 • Hej Iza
  Miałem dokladnie takie skojarzenie. Zagłosujcie na nas a wyżebrzemy więcej. Nie wypracujemy - padniemy na kolana i uprosimy u tych co mają. A że nas lubią i dajemy D komu popadnie to dadzą nam więcej. Pamietasz taką scenę z Żywotu Briana Monty Pytona jak trędowaty miał pretensje do Chrystusa, że go uzdrowił bo nie może żebrać? Teraz właśnie w spotach Lewandowski ostrzega, jeśli uzdrowicie system polityczny i na nas nie zagłosujecie to będzie mniejsza skuteczność w żebraniu.
  Na żebry
 • @ All
  Panie i Panowie
  Myślę, że niepotrzebnie kłócimy się o słowa. Definicje oraz przynależności i źródła rozmaitych pojęć. Takie argumenty to zwyczajna semantyka.
  Pytam - Czy jest jakaś możliwość ZGODY??? - w szeroko pojętym interesie Naszego Kraju.

  Z zawodu (i chyba natury) jestem lekarzem. Zawsze próbowałem leczyć - nie zastanawiając się jakiej przynależności, koloru lub też przekonań był mój pacjent. Moim nadrzędnym celem było niesienie pomocy - dla czyjegoś życia i dobra.

  Wiem, zabrzmi to górnolotnie, ale marzy mi się pozycja lekarza specjalisty dla Naszego Kraju. Po to naprawdę stworzony został Nowy Ekran - jako platforma medialna do dyspozycji tych wszystkich, którzy chcą leczyć różne schorzenia i dolegliwości Polaków - w interesie Naszego Państwa.

  Kiedyś John Kennedy powiedział: To nieważne co kraj może zrobić dla Ciebie. Ważne co TY możesz zrobić dla swojego kraju.

  Wierzę naprawdę szczerze, że wspólnymi siłami jesteśmy/będziemy w stanie dokonać CUDU naprawy i odbudowy Naszej Ukochanej Polski.
  Apel Redaktora Naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza!
 • Nie dzielmy Polaków wg koloru ich przekonań.
  Cała trudność a jednocześnie słabość tzw Polskiej Prawicy polega na tym, że ludzie zwyczajnie nie potrafią się ze sobą dogadać. Brak konsolidacji może oznaczać tylko jedno - powolne znikanie ze sceny a w najlepszym przypadku marginalizacja lub zwykła obojętność elektoratu.

  Ja osobiście nie dzielę przekonań politycznych Polaków na lewicowe czy prawicowe. Dla mnie te terminy są przestarzałe i nieadekwatne.
  Chyba najważniejsze jest to co ludzie, obywatele mogą zrobić dla Polski, dla Naszego Kraju. Dla NE nadrzędna jest Pro-Polska Racja Stanu.

  Mam nadzieję, że wspólnie na NE zastanowimy się jak możemy pomóc GP i planom rozwojowym dziennika, gdyż wbrew niejednokrotnie krytycznej ocenie działalności NE na łamach GP - uważamy, że jest to cenna inicjatywa.
  Apel Redaktora Naczelnego Gazety Polskiej Tomasza Sakiewicza!
 • Reforma systemu bankowego to warunek naprawy Rzeczpospolitej
  Cały system finansowy i struktury polskiej bankowości w Polsce jest chory. Stworzony po roku 1989 przez teoretyków, pod dyktando spekulantów i graczy giełdowych, maskujących się pod hasłami Wolnego Rynku oraz korzyści płynących z globalizacji.

  Wykorzystując nieświadomość (lub czasem przy czynnym współudziale) niektórych Polityków, zamiast zadbać o prawidłowy, zgodny szeroko pojętymi z interesami Polski prawidłowy rozwój finansów/bankowości - jedynym ich celem było i jest zarobić na pracy i wysiłkach obywateli Naszego Kraju. Tak - płacą za ich spekulacje i zbrodnie wszyscy Polacy.

  To wszystko dopiero teraz wychodzi na światło dzienne a ludzie którzy są temu winni to ZDRAJCY Narodu Polskiego. Jestem pewien, że poniosą pełną odpowiedzialność za swoje czyny.

  Sprawnie funkcjonujący system bankowy i finansów publicznych - to podstawa sprawnie funkcjonującego Państwa.

  Zacznijmy naprawę Naszego Kraju od reformy systemy bankowego.
  Bankierzy wydymają Polaków w grudniu. Przepadek miliardów.
 • Nowy Ekran - Nowa Polska
  Świetny artykuł. Tematy jak najbardziej aktualne. Komentarze rzeczowe.
  Tego właśnie potrzeba na NE. Informacje o stanie gospodarki Naszego Kraju w kontekście problemów UE i sytuacji na Świecie.

  Główne zadania NE to przecież informacja i edukacja społeczeństwa - a w rezultacie rola/misja medium opiniotwórczego.

  Myślę, że powoli zaczynamy realizować nasze wspólne ambitne plany. Z pewnością jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia naszych celów.

  Przypomnę kilka interesujących faktów z ostatnich dni:

  1. Wskutek skutecznych działań i inicjatyw NE (a potem również innych
  ugrupowań politycznych, społecznych) - obnażonych zostało wiele wad i nieprawidłowości Ordynacji Wyborczej a następnie niezgodna z Konstytucją (w wielu wypadkach) działalność PKW.
  Sprawy te są w toku i oczekują rozwiązań zgodnych z Prawem. Ważność wyborów ogłoszonych na 9.10.2011- jest pod dużym znakiem zapytania

  2. Pan Prezydent na forum ONZ, niby przypadkiem ale dosyć nerwowo starał się przekonywać międzynarodową opinie publiczną, że Polska to naprawdę kraj o stabilnej i ugruntowanej demokracji...

  3. Pan Premier zwołał w trybie nadzwyczajnym posiedzenie Rządu - z udziałem Ministra Finansów, Rządowych ekspertów oraz doradców w sprawach gospodarki i polityki pieniężnej - m.inn. J.K. Bieleckiego).
  Temat posiedzenia niezbyt precyzyjnie podany dla opinii publicznej...
  Niewątpliwie zagraża NAM olbrzymi kryzys złotówki i finansów publicznych.

  4. Sejm, Rząd, Partie, Prezydent w trybie prawdziwie ekspresowym robią wszystko (cuda) aby zablokować dostęp do informacji publicznej.

  Pro-Rządowe Mas-Media tymczasem wcale lub niewiele o tym piszą. Bo po co? Bo przecież mogło/miało być tak pięknie, sielankowo - i to zwłaszcza przed wyborami!!! Po co denerwować niepotrzebnie opinię publiczną!!!
  Nawet wszystkie Partie pretendujące do foteli sejmowych/senatu w tym względzie są dziwnie zgodne.
  Spory wyborcze między Partiami - to raczej fasada i semantyka.

  Czyżby Panowie władcy Rzeczpospolitej, zaczęli nagle obawiać się reakcji społeczeństwa? Bo przecież dobrze poinformowane społeczeństwo może być nieobliczalne w swoich wyborach.

  Jaka jest rola NE w tych wielce nerwowych reakcjach Rządu, Sejmu???
  Myślę, jestem pewien, że znacznie większa niż nam wszystkim się wydaje.

  Nowy Ekran - Nowa Polska !!!
  Wielka tajemnica Rostowskiego i Pawlaka. Eksplozja bomby zadłużeniowej
 • @ ALL
  Pamiętam ten dzień, we wrześniu. Nasze pierwsze spotkanie w Harendzie.
  Tomka/ŁŁ (nie chciał się przedstawić), Carcajou, Jurka Bielewicza...innych, cały ten harmider, bałagan. Nie wróżyło to nic dobrego, bo ja z natury lubię porządek, zdyscyplinowanie...
  Miałem jednak przeczucie, że to własnie jest to - że to Polska właśnie - Nasza POLSKA. Wiedziałem, że muszę spróbować.

  Jestem też człowiekiem raczej cierpliwym i wyjątkowo zdeterminowanym.
  Być może jestem wizjonerem, bardziej niż realizatorem. Wiem, że WIZJA przyszłości jest absolutnie konieczna. Ale najważniejsze jest mieć wspólną misję oraz wspólne wartości. To pozwala osiągnąć rzeczy wydawałoby się czasem niemożliwe.

  Wszyscy zdajemy sobie sprawę - Nasz Kraj od 250 lat jest przedmiotem
  rozgrywki między interesami i ekspansją Niemiec i Rosji. Były rozbiory, okupacje niemiecka i bolszewicka. Teraz zagraża nam inna wojna / niewola - ekonomiczna i finansowa.

  Polska przeżywała w ostatnich stuleciach wyjątkowo trudne czasy. Wielu, (niestety również Polaków) działając albo nieświadomie albo też celowo zagrażało istnieniu państwowości Polskiej.
  Wielu też całkowicie zwątpiło w nasze możliwości - w Naszą niezależną Polskę.

  Ale ja WIERZĘ - I zawsze będę wierzył. Wierzę w Polskę, Polaków, wierzę że wszystko, wspólnym wysiłkiem możemy zrobić. Wierzę w potęgę Narodu Polskiego. Nie ma rzeczy niemożliwych.

  Zostało mi jeszcze mnóstwo determinacji i energii. Zostało mi jeszcze (jak BÓG pozwoli) - wiele lat życie. Chciałbym je całkowicie poświęcić w interesie Naszego Kraju - POLSKI.
  Owocny Rok - geneza NE
 • Niechaj żywi nie tracą nadziei !!!
  Szanowny Panie,

  Zgadzam się w wielu punktach z Pańską analizą istniejącego stanu rzeczy i Rzeczpospolitej. Jest wyjątkowo trudna i skomplikowana.

  Nie zgadzam się natomiast absolutnie z Pańską propozycją wyjścia z kryzysu! Nie ma większej POTĘGI niż Naród Polski połączony wartościami chrześcijaństwa i wspólnego dobra. Wierzę w to niezłomnie.
  Zawsze będę wierzył.

  Proszę nie zapominać. Od ponad 250 lat największe potęgi europejskie, próbują NAS zniszczyć i pokonać. Najpierw zabory, potem po krótkiej przerwie wolności okupacja niemiecka, bolszewicka. Teraz możni tego Świata narzucają nam niewolę finansową.

  Przed II wojną było u nas w kraju ok 37mln ludzi, po wojnie 22mln. W czasie wojny nie było właściwie NIC (przemysłu, produkcji, handlu etc).
  (Mimo wszystko obecnie jesteśmy chyba w lepszej sytuacji).

  I Polska przetrwała. I przetrwa. I zwycięży!!!

  Naszym wspólnym wysiłkiem Narodowym. Jeżeli nie będzie to możliwe metodami dostępnymi w demokracji - zrobimy rewolucję!
  Światową jak będzie trzeba. Połączy NAS wiara.

  Nas Polaków można zniszczyć. Ale pokonać NIGDY!!!

  Tak nam dopomóż BÓG !!!.
  Konstruktywna destrukcja
 • Polska polityka zagraniczna???
  Pytam i wołam: Jaka jest Polska polityka zagraniczna??? Jaka jest Polska Racja Stanu??? Brak odpowiedzi. NIKT NIE WIE. Po prostu jej nie ma.

  W Naszym Kraju, już właściwie od dawna (może od XVIII w), z wyjątkiem lat międzywojennych XX w; brak jest właściwej strategii i koncepcji "Pro-Polskiej" polityki zagranicznej. Szczególnie jeżeli dotyczy to spraw tak bardzo istotnych jak współpraca z naszymi sąsiadami, a więc z krajami dawniej tworzącymi Rzeczpospolitą Dwojga/Trojga Narodów: Polską, Litwą i Ukrainą (Białorusią).

  Obecny Rząd/Nie-Rząd i MSZ, w ogóle nie reprezentuje żadnych Polskich interesów, co szczególnie fatalnie odbija się na sytuacji naszych rodaków w krajach wyżej wspomnianych. W najwyższym stopniu jest absolutnym zagrożeniem dla Polskiej przyszłości i Racji Stanu.

  Rosja i Niemcy wspólnie, w sposób metodyczny i planowy, używając wszelkich dostępnych metod socjo i geo-politycznych rozgrywają przyszłość Naszego Kraju - na zasadzie: Aby rządzić - trzeba dzielić. Niemożliwe zaś rządzić silnymi, zjednoczonymi krajami, wspólnotami.

  Polski "Nie-Rząd" i MSZ, ogranicza się do roli posłańca i klakiera a także manipulanta opinii publicznej - poprzez własne, usłużne środki masowego przekazu.

  Na naszych oczach, odbywa się dramat, powtórka z historii: "Tragedia i Upadek Polski". Scenariusz i reżyseria, głowni bohaterzy i obsada...przez interesy Rosji i Niemiec. Odbywa się to też z bierną akceptacją społeczną. Najwyżej, może ktoś z nas napisze muzykę: "Etiuda...

  WOŁAM: Polacy obudźcie się !!!.

  Najwyższy czas zakończyć koszmary ostatniego dwudziestolecia. Najwyższy czas wyprowadzić Nasz Kraj z równi pochyłej zmierzającej nieuchronnie do upadku i kolejnych rozbiorów.
  Najwyższy czas całkowicie zmienić ludzi odpowiedzialnych za obecną fatalną, kryzysową sytuacje Naszego Kraju i winnych rozliczyć.
  Nie tylko poprzez trybunał historii.

  Ryszard Opara
  Złowroga tradycja
 • Porozumienie Łódzkie - a może ogólnopolskie
  Bardzo cenna, rzeczowa inicjatywa. Prawie całkowicie zgodna z poglądami autorów, osób oraz ugrupowań politycznych zbliżonych do NE. Myślę zresztą, że jest również wynikiem naszych spotkań i rozmów.
  Kto do tej pory zadeklarował podpisanie Porozumienia Łódzkiego???

  Wydaje mi się, że należy zjednoczyć wysiłki wszystkich Pro-Polskich ugrupowań i społeczności - aby unieważnić całkowicie niedemokratyczne wybory, zaplanowane na 09.10.2011 i wspólnie wypracować nowy Kodeks Wyborczy i właściwe zmiany w Konstytucji.

  Oczekując odpowiedzi - Serdecznie zapraszam do współpracy z NE.

  Ryszard Opara
  Porozumienie Łódzkie
 • Najserdeczniejsze Gratulacje.
  Szczerze gratuluję Panie Ministrze. Jestem pewien, że zostanie Pan wybrany na Senatora RP. Naprawdę niewielu jest takich kandydatów jak Pan. Pozdrawiam
  Klawo jak cholera - niestety!
 • Najwyższy czas na całkowitą zmianę Prawa Wyborczego.
  Świetny artykuł. Gratulacje. Naprawdę i szczerze myślałem żeby napisać coś podobnego i porównać do innego demokratycznego kraju - Australii, gdzie mieszkałem przez wiele lat, gdzie ordynacja wyborcza jest podobna.

  Ze swojej strony deklaruję, że razem z zespołem NE zrobimy wszystko co jest możliwe, aby przyczynić się do właściwych zmian Prawa Wyborczego

  Obecne prawo jest niedemokratyczne oraz niezgodne z konstytucyjnym prawem równości. Jest wymyślone przez urzędników i strategów wielkich partii politycznych, w obronie własnych partykularnych interesów. Partii, które nie chcą absolutnie nikogo, żadnej konkurencji "dopuścić" do głosu

  Działalność tych partii jest finansowana zresztą z kieszeni podatników, a skoro za to wszyscy płacimy - możemy domagać się rozliczenia/audytu.

  Nawołuję wszystkich, którym interes Naszego Kraju leży prawdziwie na sercu do wsparcia naszych działań w Nowym Ekranie. Proponuję:

  1. Wystąpić z odpowiednimi wnioskami do SN / TK - aby UNIEWAŻNIĆ obecne wybory, ponieważ Ordynacja Wyborcza jest niezgodna z Konstytucją RP.

  2. Wspólnie przystąpić do działań mających na celu opracowanie i projekt nowego Prawa Wyborczego.

  Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy -

  Swoją deklaracje podkreślam słowami Prezydenta USA;
  "- YES WE CAN !!! - AND, YES - WE WILL !!!
  Ordynacja po polsku i brytyjsku. Appendix do notki ŁŁ
 • Polska najwyższym dobrem i wartością Polaków.
  Znakomity artykuł i jak bardzo na czasie. To tego typu dyskusja i edukacja potrzebna jest Narodowi Polskiemu. Wszystkim, którzy dobro Naszej Ojczyzny stawiają ponad własne.

  Tego typu artykuły (i dyskusja), mam nadzieję, będą dominować na forum Nowego Ekranu. Zrobię wszystko, aby to umożliwić i aby do tego się osobiście przyczynić. Oświadczam, że jestem do dyspozycji i zapraszam wszystkich do współpracy, do walki w obronie suwerenności Naszego Kraju.

  Suwerenność Polski wiąże się nierozerwalnie z właściwie pojętym Polskim Interesem Narodowym. Dla Nas Polaków, których łączą wspólne wartości (Narodowe i Chrześcijańskie) - nie ma alternatywy.

  Oczekuję na spotkanie z Panem Profesorem.
  Wielka Debata. O suwerenności państwa Polskiego.

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031